DE TWEEDE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. ZATERDAG 18 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD TAG, 14 DE OPENINGSAVOND BRENGT VALPARTIJEN. PIJNENBURG BREEKT EEN SLEUTELBEEN. Op de openingsavond van den Tweeden Amsterdamschen Zesdaagsohen wielerwed strijd heerschte rondom en in het R.A.I.- gebouw een gezellige drukte. Daar buitelt brachten de trams de toeschouwers naar Zuid, auto's en taxi's reden af en aan. Iedereen wilde zoo gauw mogelijk binnen zijn in de hoop, dat de temperatuur daar beter zou zijn dan buiten. De verkeers politie had alles uitstekend geregeld, ter wijl degenen, die Va neen kaart Voorzleh Waren, door een aparten toegang in het ge bouw konden komen. Van acht uüt af stroomde het R.A.I.-ge- boUW vol. Langzaam vulden de tribunes zich en op het midden terrein zochten de eerstaankomenden de beste staanplaats- jes. Om ongeveer half 9 werd met het eerste nummer begonnen, een komisch nummer daar de oude velocipedes met haar berij ders aantraden. Daarna Volgde een rit voor veteranen op nieuwe en meer moder ne karretjes. En daarmede was men het voorprogramma genaderd en Vond een der series Van den internationalen sprintwed strijd Vbor amateurs plaats. De uitslagen van de voor wedstrijden lui den als volgt: Internationale sprint wedstrijd amateurs. Matches a trois: Eerste serie: 1. Merkeus (Duitscnland) 3 punten. 2. Ulrich (Frank rijk) 2 pnt. 3. R. Andersen (Denemarken) 1 pnt. Tweede serie: 1. Beukers Den Haag 3 punten. 2. Van der Linden Amsterdam 2 pnt. Van Dijk gevallen. Matches a deux: 3e serie: 1. Van der Lin den Amsterdam 2 punten. 2. Andersen Ko penhagen 1 pnt. 4e serie: 1. Ulrich Parijs 2 punten. 2. Beukers Den Haag 1 pnt. 5e serie: 1. Merkens Keulen 2 punten. Van Dijk niet gestart. Indernationale punten wedstrijd 30 ron den, 3 klassementen. Ie klassement: 1. Ulrich, 2. Merkens. 3. V. d. Linden. 4. Ahdersen. 2e klassement: 1; Andersen. 2. Merkens. 3. van der Linden. 4. Ulrich. 3e klassement: 1. Merkens. 2. van der Linden. 3. Ulrich. 4. Beukers. Andersen 1 ronde uitgeloopen. Totaal: 1. Andersen 1 ronde voorsprong en 5 punten. 2. Merkens 10 pnt. 3. van der Linden en Ulrich elk 7 pnt. 4. Beukers 1 pnt. Internationale recordrit over 1 ronde te gen het horloge. 1. Merkens 11 sec. 2. Ul rich 11 2/5 sec. 3. van der Linden 11 3/5 sec. 4. en 5. Beukers en Andersen elk 12 sec. Merkens 4 punten, Ulrich 3 pnt., van der Linden 6 pnt., 4. Beukers 5 pnt., 5. Ander sen 3 pnt. Stedensprint wedstrijd amateurs en onaf- hankelijken 4 ronden. Winnaars der series: Homma Amsterdam, Pootjes Den Haag, Vreeswijk Rotterdam en Ooms Amster dam. Finale: Winnaar Ooms. Driesteden wedstrijd afvalwedstrijd. Om de 5e ronde valt de laatste renner af. 1. Pootjes Den Haag 4 punten. 2. Homma 3 pnt. 3. Pelser 2 pnt.. 1. Amsterdam 11 pun ten. 2. Den Haag 8 pnt. 3. Rotterdam 1 punt was het eindresultaat van den driesteden^ wedstrijd. De cracks rijden zich in. Nadat P. Spruyt Blokker, de Amsterdam- sche wereldduurrecordhouder onder ap plaus een eererondje had gemaakt, ver schenen de eerste Zesdagenrenners op Je baan om zich in den resteerendeh tijd nog even in te rijden. Pijnenburg en Wals sto ven de baan af, de lange van Egmond draaide lustig zijn rondje, den Bras trok er weer hard aan, evenals zijn maat Jan van Kempen, de Franscnen Broccardo en Guimbretière in zebratenue legden zeer snel rondjes af, de Duitschers Rausch en Hürtgeen verkenden de baan alsof ze voor de eerste maal te Amsterdam reden. De start. Eenige minuten voor 11 stelden de ren ners zich voor den start op. De populaire tooneelspeelster Fientje de la Mar zou het eerste stareschot lossen en een hartelijk applaus verwelkomde haar. Met Wals aan den kop vertrok het eer ste peleton na het schot van Fientje de la Mar voor de voorbereidingsronden. Pre cies ell' uur gaf de filmster Ery Bos het tweede schot en daarmede vertrokken de koppels op de lange reis van 145 uur. Onmiddellijk werd er een zeer scherp tempo ingezet. Van Oers leidde na eenige minuten de eerste uitlooppoging, die geen succes had. Guimbretière ging er daarna tusschen uit. Een wilde jacht ontspon zich en weldra lagen de Franschen een halve baanronde voor. Midden in deze felle eer ste jacht gebeurden er enkele ongelukjes. Pijnenburg viel in een der bochten én moest de baan verlaten. De geneesheer constateerde een vermoedelijke sleutcl- béenbreuk, waaroj) hét favoriete koppel vborloopig uit de.baan werd genomen en 1 uur neutralisatie kreeg. Dit werkte alge meen teleurstelling en elkeen hoopte, dat dit ongeval nog een gunstige wending zou krijgen. Met spanning Wachtte men de nadere biédedeellhgen van dén généeshëer af. Een tweede ongeval vond met den Lim burger Muller plaats, doch dit was minder ernstig en spoedig zat Muller weer in de baan. Intussdhen hadden de jachten onafge broken voortgeduurd en een overzicht was vborloopig niet meer te verkrijgen. In het eerste uur van den wedstrijd zijn et niet minder dan 48,360 K.M. afgelegd, wel een bewijs, hoe er tijdens het eerste Om 10 minuten over 12 weer een val partij, thans is Valentijn het slachtoffer, terwijl even later De Wolf in een der bochten aan de ijzeren balustrade blijft hangen, doch de tegenwoordigheid van geest bezat om zich aan een der spijlen te grijpen, waardoor erger voorkomen werd. Intusschen werd er nog voortdu rend gejaagd en het waren vooral de Fran schen GuimbretièreBrocCardo en Bras- penninxvan Kempen aan Nederlandsche zijde, die het felle tempo er in hielden en er bovendien in slaagden een rondje te nemen. Weer ontspon zich een felle jacht, zoodat het veld geheel uit elkaar lag eh een overzicht moeilijk te verkrijgen was. Even na Valentijn en De Wolf kwam ook Bühler ten val, doch gelukkig waren deze valptrijen van minder ernstigen aard. Om half 1 probeerde Pijnenburg weer eens een rondje te rijden, doch hij ver dween weer spoedig in de cabine. Omsteeks half 1 verminderde het tempo. De eerste premie, die uitgeloofd werd, was van 100.van de firma Hollen kamp, die gemakkelijk door van Egmond gewonnen werd. Naar wij intusschen ver namen was de neutralisatie van Pijnen burg voor onbepaalden tijd verlengd, al was het zeer waarschijnlijk, dat de Braban- ter weer in de baan zou komen. De eerste spirt voor de Turmacprijs ter waarde van 500, welke iederen avond verreden wordt, wordt door Jan van Kem pen gewonnen met Guimbretière op de 2e, Loncke op de 3e en Wals op de 4e plaats. Inmiddels was het tweede uur van den Zesdaagsche verstreken waarin het tempo wat minder snel was geweest. In totaal was in dat uur 38.512 K.M. afgelegd, tien K.M. minder dan in het eerst uur. Alle geblesseerde renners waren inmid dels weer in de baan gekomen, terwijl om ongeveer half twee Pijnenburg zijn koppel- genoot Wals afloste en daarmede te ken nen gaf niet op te willen geven. Of hij ech ter door zijn val zich geheel zal kunnen geven moeten zijn prestaties in de volgen de dagen uitwijzen. Eenige uitgeloofde geldpremies brachten inmiddels weer wat leven in de brouwerij en Pijnenburg zag zelfs kans een dezer premies door een schitterende sprint in de zak te steken. Wals had er voor gezorgd om de eerste sprint van den Metro-Gold- wynprijs te winnen, voor welke prestatie hij luide werd toegejuicht. Naar wij inmiddels vernamen was het koppel PijnenburgWals weer in het veld opgenomen met 3 ronden achterstand. Langzamerhand naderde de tweede klas- Bementsprints van dezen avond en nacht en precies 2 uur werd met de eerste sprint een aanvang gemaakt. In het derde uur was afgelegd 40.172 K.M. Tijdens deze klassementsprints onder scheidden zich bijzonder Wals en Pijnen burg, die niet minder dan 4 van de 6 sprints Voor hun rekening namen. Vooral het rijden van Wals was bijzonder sterk en met veel bravour gooide de Hagenaar zich door de bochten om de punten in de wacht te sleepen, Dat Pijnenburg de vier de sprint won was een bijzonder goede prestatie en een bewijs te meer, dat de val hem blijkbaar weinig gedeerd heeft. Na de sprints van 2 uur Was de stand als volgt: 1. GuimbretièreBroccardo 14 punten 2. BraspenninxJan van Kempen 9 p Met 2 ronden achterstand: 3. RichliBuhler 17 p. 4. Slaatsvan Hoek 13 punten. 5. Adande Wolf 4 p. Met 3 ronden achterstand: 6. Van Egmondvan Nek 22 p. 7. PijnenburgWals 20 punten. 8. AertsLoncke 8 punten. 9. GuerraBresciani 8 p. 10. VluggenMuller 1 p. Op 4 ronden achterstand: 11. RauschHuertgen 0 p. Op 5 ronden achterstand: 12. Van Oers—Valentijn 10 p. Op 6 ronden achterstand: 13. Van HoutRichard 0 p. Als teeken, dat de Franschen leidend koppel waren werd hun het roode mutsje opgezet. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. WAT MORGEN GESPEELD WORDT. Leiden: Leiden I gaat morgen naar Haarlem om daar te spelen tegen Geel Wit I. Het vertrek is niet om 1.45 uur maar 12.45 uur vanaf de Korevaarstraat, daar er om 2 uur gespeeld moet worden. Suppor ters die de reis mede willen maken, ge lieve zich even bij het secretariaat op te geven. Leiden II- gaat naar Lisse, om Lisse II te bekampen. Leiden in speelt thuis tegen v. Nispen n om 12.30. Men wordt verzocht op tijd te beginnen daar RWD I om 2 uur moet spe len, anders valt er boete. Uit werd verlo ren. maar dat is hier niet noodig. De junioren spelen ook thuis om 2 uur tegen VVL-junioren. Wat zal daar de uit slag van wezen? Een gelijk spel is niet on mogelijk jongens! Teylingen: Teylingen I moet a.s. Zon dag nog rust houden, om dan de volgende week weer fit te zijn tegen Geel Wit I op Sporthaf. Teelingen 2 speelt morgen om 2 uur op Sporthof tegen Santpoort 4. Dit is toch wel eens noodig, na vijf uitwedstrijden. Teylingen 3 maakt de reis naar Sant poort om daar om 2 uur Santpoort 5 te ontmoeten. Dit wordt de 9de ontmoeting. Wordt deze ook gewonnen, dan heeft dit elftal nog geen punt verspeeld! Vertrek per autobus vanaf K.S.A. om 12.30 uur. Teylingen 4 heeft rust! Het junioren-elftal a speelt den eersten thuiswedstrijd tegen RWDa. Junioren b gaat op bezoek bij RWD b. Beide wedstrijden vangen aan om 12.30 uur. De kleinste jun. vertrekken per fiets van af K.S.A, om li.15 uuTi Lisse: Het programma voor morgen is: Vitesse ILisse I 2uur (leider A. v. d. Zwet). Lisse IILeiden II, 2 uur (leider J. Boekei). Lisse III—TBB Hl, 12 uur (leider J. v. Riel), O.I.V. II—Lisse IV, 2 uur (leider L. v. d. Vlugt). Ons le elftal heeft zich 1.L Zondag ta melijk geweerd; als allen weer met de zelfde gedachten in het veld komen, dan komen ze vast met de volle buit naar huis. Vertrek vanaf den Volksbond per bus te 12.15 uur. Het 2e elftal gaat nog steeds recht op haar doel af. Tegen H.B.C. werd wederom gewonnen met 58; Jammer van dat ongelukje Van den keeper. We zullen maar hopen, dat hij Weer spoedig hersteld zal zijn. Zondag spelen jullie thuis tegen Leiden II. Uit werd deze wedstrijd ook gewonnen, zoo dat wij er op rekenen, dat er thuis zeker wordt gewonnen. Het 3e elftal bindt Zondag den strijd aan tegen TYBB, waarmede ze nog iets te verrekenen hebben. Daar de onzen er den laatsten tijd goed in zijn, kon het wel eens gebeuren, dat TYBB met ledige handen naar huis wordt gezonden. Het 4e elftal gaat Zondag haar zevende wedstrijd in een overwinning omzetten. Volgens de ranglijst is O.I.V. niet zoo sterk, zoodat we er op rekenen, dat jul lie de beide puntjes zullen medebrengen. De reis wordt gemaakt per bus met het le elftal, vertrek vanaf den Bond te 12.15 uur. Willen de spelers er even rekening mede houden, dat de wedstrijden nu vroeger aan vangen? D. O. S.: Het programma voor morgen luidt: 12 uur: DOS 3—RWD 2; 2 uur: DOS I Concordia I. Deze wedstrijd is van veel belang, zoodat het een alleszins spannende wedstrijd belooft te worden. DOS 4 speelt om 2 uur tegen K. Boys 2 te Leiden. Vertrek gezamenlijk per fiets half één. S. M. C.: De wedstrijd S.M.C. IO.I.V. I trek tongetwijfeld de volle aandacht, daar aanvoerder Osendarp en zijn mannen een goede partij voetbal geven. Eerste elftallers houdt je paraat. Aan vang 2 uur. S. N. A. IIS.M.C. II wordt in Stomp- wijk gespeeld. Opgepast jongens want SNA geeft zich niet gauw gewonnen. Vertrek uiterlijk kwart voor één. S. M. C. IllSt. Hooger II wordt om 12 uur begonnen en....? De junioren gaan hun krachten bij Meerburg beproeven en zullen goed doen een puntje thuis te brengen. N. V. C.: Voor morgen is 'h buitenge woon programma vastgesteld. N.V.C. I gaat naar van Nispen, de club welke mo menteel No. 1 staat. Dat zal dus spannen! Het volledig programma luidt als volgt: v. Nispen INVC I, aanvang 2 uur, begeleider J. v. Noort. NVC IIMeerburg I, aanvang 2 uur; NVC IIIBSM IV, aan vang 12 uur; SNA (a)—NVC (a), aanvang passen, dat hun ongeslagen record niet gebroken wordt. De tweede factor voor hun volledig succes op morgen ligt in han den van V.V.L. Deze club ontvangt n.l. R.O.D.A. op bezoek, de ernstigste concur rent met D.O.S. voor de eerste plaats. Wan neer we nu zien, dat R.O.D.A. vorige week op eigen veld is geklopt door D.S.S., dan lijkt ons de taak van V.V.L. niet onmoge lijk. Bovendien kan V.V.L. de punten zélf nog heel goed gebruiken, want als de on derstaande clubs op de ranglijst zich wat opwerken, hebben zij V.V.L. gauw genoeg ingehaald. In de 2e klasse D is de stand nu als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. v. Nispen 6 5 1 24—11 11 O.I.V. 6 3 2 1 21—15 8 Vogelenzang 5 3 1 1 26—14 7 N.V.C. 5 3 2 15—11 6 Alliance 5 2 3 19—21 4 V.V.S.B. 6 1 5 13—33 2 S.M.C. 5 5 7—20 0 12 uur, begeleider Alb. Broekhof; KRV. (b)NVC (b), aanvang 12 uur, begelei der P. v. d. Berg. R. W. D.: Het eerste elftal speelt om 2 Uur op 't Sporthof tegen VVB. Het tweede trekt naar Roelofarendsveen om DOS III te bekampen. Het vertrek heeft plaats om 10.15 uur vanaf de Tuff- markt per bus en niet zooals aangegeven stond per trein van den Heerensingel. De junioren a trekken naar Sassenheim. Dit is de laatste kans. Hier moet gewon nen worden. Het tweede ontvangt Teylingen b aan den Haagweg. Doet allen je best jongens! Adolf Kolping: Het le elftal vertrekt om kwart over twaalven naai- Katwijk, om aldaar te spelen tegen KRV I. Het 2e elf tal speelt thuis om 2 uur tegen KRV 3. Het 3de elftal vertrekt om kwart voor elf per fiets naar Wilnis, om te spelen tegen Stormvogels 3, en het 4e krijgt thuis om 12 uur DSV 2. K. R. V.: Het eerste elftal zal thuis om 2 uur een zwaren wedstrijd moeten spe len tegen Adolf Kolping 1. K. R. V. 2 vertrekt om 12.15 uur vanaf de Turfmarkt naar St. Hooger I te Ryp- wetering, aanvang eveneens 2 uur. K. R. V. 3 gaat naar Adolf Kolping 2 te Langer aar. Vertrek precies 12.45 per auto vanaf W. Verhart. K. R. V. b. ontvangt om 12.30 uur de dito's van N.V.C. Foreholte: Het programma voor morgen bevat vier wedstrijden. Twee er van heb ben op 't Foreholte-terrein plaats. Om 12 uur Foreholte IIISt. Bernardus II. En hierna te 2 uur Foreholte IITYBB IV. Het le elftal onderneemt de reis naar Zoeterwoude, waar om 2 uur begonnen wordt tegen ASC I. Vertrek per fiets 12.30 Uur vanaf Parochiehuis. Het junioren b-elftal gaat naar Leiden en ontmoet daar 12.30 uur Kolp. Boys a. Men houde ef rekening mee, dat alle wedstrijden voor de senioren voortaan een half uur vroeger aanvangen! Kolping-Boys: Het tweede elftal speelt op eigen terrein te twee uur tegen DOS IV, een der sterkte ploegen. Aanpakken dus van 't begin tot 't einde. Het junioren-elftal speelt half één tegen Foreholte B, een wedstrijd, die gewonnen kan worden indien de tegenstander niet wordt onderschat. Voor het eerste elftal is een vriendschap pelijke wedstrijd aangevraagd. Alph. Boys: Voor Zondag a.s. is er we derom een volledig programma vastge steld en wordt het weer geen spelbreker, dan zijn wij eenige interessante ontmoe tingen te wachten. Allereerst speelt om 12 uur het tweede elftal thuis tegen V.E.P. III, waarvan in Woerden met 52 werd gewonnen. Dus rekenen wij op de puntjes. Dan spelen om 2 uur A. B. I tegen R.V.C. uit Reeuwijk ook thuis. RVC I huist mo menteel in de onderste regionen maar zij is toch nog tot goede dingen in staat. Daarom eerste elftallers aanpakken van 't begin tot het einde, want wij mogen geen puntje meer missen. Rest ons nog de junio ren die in Gouda DONK a geen ontmoe ten. Jongens dat kan een wedstrijd wor den: twee ongeslagen elftallen, maar DONK heeft terrein-voordeel. Vertrek is bepaald op il.30 uur precies. O. D. I.: O.D.I. I speelt thuis tegen WL II. Voorschoten. Aanvang 2 uur. Deze wed strijd is een revanche wedstrijd. ODIzal derhalve alles wel in 't werk stellen de punten thuis te houden. Gezien de vorige wedstrijden van ODI belooft deze weer spannend te worden. ODI II speelt tegen Majella I, Oude We tering een vriendsch. wedstrijd op het ter rein van Majella, aanvang 2 uur. ÖDÏ II speelt thuis een vriendsch. match tegen SH III Rijpwetering. Aanvang 12 uur. R.-K. Sportvereeniging A.V.V.: Het le elftal trekt naar Rijswijk om daar RIA I te bekampen en wel te 2 uur. Wij zijn er van overtuigd, dat dit voor de le elftal lers een zware wedstrijd worden zal, daar RIA een sterk tegenstander is, die niet gemakkelijk te overwinnen is. Wij reke nen er daarom op, dat allen hun best zul len doen en er een puntje mede komt naar den Dam. Het 2e elftal ontvangt om 2 uur op eigen terrein GDA 3. In Loosduinen kregen de AVV'ers een groote nederlaag te slikken en zij weten dus, wat GDA is. Laten allen dus flink aanpakken om minstens een ge lijk spel te behalen. Het 3de elftal speelt eveneens thuis en wèl tegen Hercules i om 12 uur. Na de mooie overwinning van j.l. Zondag heb ben wij weer moed gekregen en wij reke nen daarom Zondag meer weer op een overwinning of een gelijk spel, doch dan zal aanpakken de boodschap zijn Het programma der junioren was nog niet bekend. Het programma voor morgen bevat in teressante wedstrijden. De voornaamste daarvan is wel v. NispenN.V.C. Na vijf weken gaat dus reeds de return wedstrijd tusschen beide vereenigingen. Den I5en October Won v. Nispen reeds met 32 en op eigen terrein en dus zijn we geneigd ook voor morgen weer 'n overwinning van de leiders te verwachten, tenzij deze semi— plaatselijke ontmoeting de gebruikelijke verrassing oplevert. Alliance krijgt bezoek van Vogelenzang, maar we betwijfelen of de Overveensche club op de buurtgenooten succes zullen behalen. S.M.C. tenslotte kómt hoe langer hoe meer in het gedrang. Ter wijl de reserve-Warmonders zich zoo kra nig weren, zijn de ouderen niet in staat ook maar één puntje binnen te halen. Ten minstetot nu toe zijn zij er niet in ge slaagd en morgen tegen O.I.V. hebben zij evenmin veel kans. Maar, als de nood het hoogst is. In de res. 2e klasse D gaan de Leidenaars op bezoek bij het leidende Lisse. Op eigen terrein verloren de Leidenaars reeds met 4—2 en dus ligt 'n nieuwe nederlaag in de lijn der verwachtingen, tenzij de Sleutel- In de 3e klasse D is een merwaardige si tuatie ontstaah Bovenaan tronen ongesla gen en bijna ongenaakbaar de D.O.S.-re- serven, van welke plaats zij de eerste weken zeker niet verdrongen zullen worden. Dan volgen ef vier clubs met 7 punten, één met 6 en tenslotte drie met 3 punten. Deze laat ste drie krijgen alle thuis be2oek en wel als volgt: A.S.C. van Foreholte, R.W.D. van St. Bernardus en N.V.C. II van Meerburg. Wie zal zich het eerst van de iaatste plaats losmaken? 'rt Voorspelling daarover is moei lijk te geven, al lijkt het ons toe, dat R.W.D. de beste kans heeft, wijl Foreholte en Meerburg wel zullen winnen, resp. van A.S.C. en de N.V.C.-reserven. Adolf Kol ping tenslotte zal het tegen K.R.V. in Kat wijk niet gemakkelijk hebben, doch of K.R.V. het tot 'n overwinning zal brengen, durven we niet zeggen. In de Res. 3e klasse H hebben de B.S.M.- rëserven Zondag j.l. 'n veer gelaten tegen het derde van S.J.C. Zeer tegen de ver wachting in, want de Bennebfoekers gih- gen en gaan nog fraai aan den kop. S.J.C. kan de punten echter zeer goed gebruiken. Beide clubs hebben morgen rust. T.Y.B.B. III, op de tweede plaats van de ranglijst staande, heeft het tegen Lisse III morgen zeker niet gemakkelijk. De Haarlemmers schijnen vooral in de uitwedstrijden boven dien niet bijster sterk te zijn, want reeds werden drie partijen verloren. We geloo- ven bijna zeker, dat het morgen de vierde wordt. De derde wedstrijd, Concordia II H.B.C. IV, levert 'n zege op voor de Hille- gommers, waardoor de Heemsteedsche club weer vaster op de onderste plaats komt. De res. 3e klasse I zag nog slecht elf wed strijden gespeeld, doch de af deeling telt ook slechts vijf clubs. T.Y.B.B. IV heeft hier de leiding met 7 punten uit vier wedstrij den. Tot Zondag j.l. stond Foreholte II on deraan met 0 punten. De Voorhoutsche re- serven wonnen Zondag j.l. echter tot ieders verrassing, zoodat zij nu 2 punten bezit ten, terwijl Geel-Wit III 3 en Onze Gez. III 4 punten heeft. De stand is nu: T.Y.B.B. IV 4 3 1 8—2 7 Vogelenz. II 5 3 2 18—19 6 Onze Gez. III 4 2 2 9—6 4 Geel Wit III 5 1 1 3 14—15 3 Foreholte II 4 1 3 6—12 2 Het krachtsverschil tusschen de clubs is dus niet bijster groot en er kan nog heel wat gebeuren. De Foreholte-reserven, die vorig seizoen zoo prachtig het kampioen schap wonnen, hebben het nu dus zwaar te verantwoorden en zij treffen het, na ein delijk vorige week de eerste overwinning behaald te hebben, niet, dat zij morgen tegen het sterke T.Y.B.B. IV in het veld moeten, Maar, ook vorige week was niet aan 'n overwinning, nog wel in Haarlem, gedachtWe raden den Voorhoutschen reserven aan van begin af flink aan te pakken. De wedstrijd van vorigen Zondag bewijst, dat het kan dushet moet en weg van de laatste plaats! Slagen de Voor- houters er in ook dezen Haarlemmers 'n nederlaag toe te brengen, dan stijgt de spanning er niet weinig door. De vierde klasse C, niet minder dan elf elftallen omvattend, belooft 'n summum van spanning te zullen brengen. Dit blijkt reeds uit den stand: S.M.C. 6 5 1 18—5 10 Kolping Boys 6 4 2 14—4 10 St. Hooger 5 4 1 21—8 9 D.O.S. III 5 4 1 20—10 9 v. Nispen n 8 3 2 3 18—16 8 O.D.I. 4 3 1 13—8 6 V.V.L. II 5 2 3 13—17 4 R.W.D. II 5 1 1 3 7—13 3 K.R.V. II 6 1 1 4 14—20 3 S.N.A. II 5 5 6—19 0 Leiden III 5 5 3—21 0 Jammer is het, dat het aantal gespeelde wedstrijden zoozeer uiteenloopt, dat er een hiaat van vier wedstrijden is tusschen de hoogste en de laagste. Intusschen, er is spanning te over, want er zijn nog drie clubs ongeslagen, drie hebben er twee en twee één punt slechts verloren. Dat be looft ih de eerstkomende weken harden .strijd. En ook onderaan de ranglijst kan er spanning komen, indien de minder for tuinlijken eens wat goeds van zich laten hooren. Vooral S.N.A. II en Leiden II ko men nog leelijk achteraan en 't wordt tijd, dat er eens 'n wedstrijd gewonnen wordt. Of het daartoe morgen zal komen? Leiden III heeft het zeker niet gemakkelijk, want de v. Nispen-reserven dwongen den Kol ping Boys vorige week ook 'n gelijk spel af. Voor de Leidenaars temeer een reden om aan te pakken. Zeker zoo moeilijk als de Leidenaars krijgen de StompWijkers het morgen, want de S.M.C. reserven laten zich dit-seizoen niet onbetuigd. Verder ach ten we het bijna zeker, dat Steeds Hooger thuis de derde overwinning behaalt ten koste van de Katwijksche reserven, dat D.O.S. III zegeviert op R.W.D. II en O.D.I. op de V.V.L.-reserven. Komen er geen ver rassingen, dan wordt de scheiding tusschen #de bovenste en onderste helft der ranglijst 'vergrooten dit komt niet aan de span ning ten goede! Komen we thans tot de Zuidelijke afdee- ling. Hier zien we in de 2e klasse C onge slagen V.V.P. aan den kop gaan met een voorsprong van vijf punten op R.I.A., welke club echter één wedstrijd minder gespeeld heeft. Deze wedstrijd wordt morgen inge haald, want V.V.P. heeft vrij en R.I.A. heeft een kans om te tooneh, of het met de andere Haagsche club den strijd om de leiding wil volhouden. Deze kans heeft R.I.A. tegen A.V.V., dat by haar op bezoek komt. Het lijkt ons 'n zware taak voor de club van den Dam en weet zij ook maar een gelijk spel te boeken, dan heeft zij reeds goed werk geleverd. Verder heeft H.V.C. vorige week het eerste punt bin nengehaald, doch tegen Valkeniers geven we den bewoners der Noordzee-kust wei nig kans. Velo tenslotte kan zich onge twijfeld op S.N.A. handhaven, want 't blijkt meer en meer, dat de Stompwijkers met H.V.C. zullen moeten strijden om de plaat ste plaats te ontloopen. Van de 2e klasse G ontvingen we tot heden nog niet de uitslagen van de wed strijden Unio—Trekvogels en R.V.C. V.E.P. Kunnen de betrokken clubs ons die resultaten alsnog doen toekomen? In deze af deeling gaat de strijd om de leiding tusschen E.S.T.O. en D.O.N.K. II. Dat deze strijd vinnig is bewees de wed strijd van j.l. Zondag. Het werd jammer genoeg te vinnig waardoor de strijd ge staakt werd. De beslissing is thans aan het bondsbestuur. Intusschen kunnen beide clubs morgen voortgaan op het pad der overwinning E.S.T.O. zal het dunkt ons niet moeilijk hebben tegen de Trekvogels, waarvan in Bodegraven reeds met 10—1 werd gewonnen. De D.O.N.K.-resefven heb ben het iets moeilijker in Woerden, want in Gouda werd slechts met 20 gewonnen. Zou V.E.P. hier niet voor 'n verrassing kunnen zorgen? De Alph. Boys hebben het

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14