UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 18 NOVEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NOORDWIJKERHOUT Zuster Alberta. Onverwachts is de Eerw. Zuster Alberta, wijkzuster van het Wit-Gele Kruis, alhier, door haar klooster lijke overheid overgeplaatst naar Wester voort De Noordwijkerhouters zagen Zus ter Alberta met leedwezen vertekken; zij was gezien bij iedereen, bij de Katho lieken zoowel als by de andersdenkenden, doch vooral bij de zieken en gebrekkigen, die zij verzorgde. Hoevele jaren zagen we haar reeds 's morgens door weer en wind er opuit trekken op de fiets om de zieken hun dagelijksche verzorging te geven. By haar 25-jarig professiefeest welke zij ge- ruimen tijd geleden hier vierde, is dan ook op ondubbelzinnige wijze gebleken, dat ge heel Noordwijkerhout veel met Zuster Al berta op had. Haar vertrek, eigenlijk gezegd „met de Noorderzon", heeft de meesten verrast en slechts weinigen hadden het geluk van haar nog even afscheid te nemen. Geef 't uwe, o mensch! „Terwijl 't het uwe is, bij uw levenAls 't uwe, kunt ge 't na uw leven, niet meer geven". In Rijnsburg stond eenmaal eeuwen lang vanaf 1132 „de vrouwenabdij van Rhijnsburg". Om de Zusters aan te sporen toch milddadig te zijn, stond op den stee- nen dorpel van elke cel een spreuk. Een van deze luidde: „Geef 't uwe, o mensch! Terwijl 't uwe is bij uw leven'. Als 't uwe kunt ge 't na uw leven niet meer geven". De abdij en haar glorie is verdwenen. Maar de milddadigheid onder de Katho lieken is gebleven. Bescheiden zet de naai en missie-vereeniging St. Gertruidis in Noordwijkerhout, parochie St. Joseph, de schoone traditie voort. Door het schitte rende verloop van de fancy fair van het vorige jaar, door de royale hulp van velen is de vereen iging in staat geweest, reeds zeer vele gezinnen te helpen. Nu biedt zij aan de belangstellenden een tentoonstelling aan van haar werkzaam heden in het afgeloopen jaar; dit alles be stemd voor de noodlijdenden der parochie. Bovendien is aan de tentoonstelling we derom verbonden een prachtige fancy fair in geheel nieuwe stijl opgetrokken. In de kleurige en fleurige tenten vindt u de noodige en ook nieuwe vermakelijkheden o.a. groote spannende voetbal-matchen. Vrij entree. De officeele opening zal plaets hebben hedenmiddag om 1.30 uur. Voor het pu bliek om 3 uur en morgen na de Hoogmis tot 's avonds 9 uur. Het geheel staat onder leiding van de dames M. en D. Elsenbroek en kap. J. Dekker als adviseur. Verloting. B. en W. hebben aan het armbestuur van de parochie St. Victor al hier vergunning verleend tot het aanleg gen en houden van een loterij, waarvan de baten zullen dienen voor de armen der parochie. RIJNSBURG TntoDotrw. Het product, wat nog iets waarde heeft, is van geen beteekenis meer voor wat de aanvoer betreft. Dit is de bloemkool. Eerste soort kan gemakelijk van ƒ5—7.50 opbrengen. Tweede kwaliteit brengt van 1.903.20 op. Met roode en gele kool gaat het zeer slecht. 1ste kwali teit roode kool gaat voor 2.503.90, gele van ƒ2.403.70 per 100. Groene kool wordt verkocht voor 1.402.30 per 100. Ook met uien gaat het weer iets matter. De prijs blijft hangen op 1.702.per 100 K.G. Waschpeen brengt van 1.70 3.per 100 K.G. op. Andijvie van 0.30 I.10 per 100. Bloemenhandel. De prijzen blijven nog steeds op hetzelfde peil dat wil zeggen dat ze onvoldoende zijn. Rayonanten gaan voor 1014, Monaco 4—8, Mont blanc 10 15, Harryland 58, Floryking 610, Surce d'or 1015, Mens in g 46, Triomfant 7 II, Rozen per bos: Hadley 3250, Rosalan- dia 3664, Ophelia 3037, Mad. Butter fly 3452, Anjers 4055, Cyclamen van 14 —24 ct WOÜBRUGGE. Burgerwacht. Gisterenavond hield de Woubrugsche Burgerwacht zijn eerste pro- paganda-feestavond. Tal van militaire en burgerlijke autoriteiten en vertegenwoor digers van omliggende burgerwachten wa ren aanwezig. Nadat de Burgemeester een openingswoord had uitgesproken, ver kreeg kapitein Snijders het woord, die in een pittige rede op plicht en taak van den Burgerwacht wees bij revolutiegevaar, zoowel van links als van uiterst rechts. Een dankbaar applaus beloonde den spr. voor zijn opwekkend woord. Hierna droeg de Burgemeester met eeni- ge toepasselijke woorden aan den Burger wacht een standaardvlag over, waarvoor hem bij monde van den commandant, den heer Tonus, hartelijk werd dank gezegd. Gezamenlijk werd een couplet van het Wil helmus gezongen. Een 10-tal nieuwe leden legde in han den van den burgemeester de eed af, waar bij deze hen op de groote beteekenis daar van wees. Een tweetal films, betrekking hebbende op het leven der Koningin, vond veel bijval. Nadat Majoor van Mens, commandant van de Leidsche Burgerwacht, de prijzen, die by de laatst gehouden schietwedstrij den gewonnen waren, had uitgereikt, voer de de heer D. Brunt zeer geslaagde voor drachten uit. Ten slotte werd nog een ko mische film vertoond. Nadat de heer Schrassert Bert een kern achtig woord tot de nieuwe leden gespro ken had, besloot de Burgemeester dezen avond, welke ernst aan luim paarde, met een kort dankwoord. Brugwachter. Tot tijdelijk brugwach ter gedurende de nachturen voor de brug over de Woud wetering is door B. en W. na loting, benoemd C. van 't Wout, alhier. HAARLEMMERMEER. Het verkeer. Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. in gediend verzoek deelt de burgemeester van de gemeente Haarlemmerbeer mede, dat door den inspecteur van de gemeente politie maatregelen zullen worden geno men om geregelde controle te laten hou den in zake een behoorlijke verlichting van rij- en voertuigen in de avonduren, en dat naar wordt vertrouwd, dit speciale politie toezicht zal medewerken om de veiligheid van het openbare verkeer in dezen groo- ten polder gedurende de avonduren te be vorderen. LEEVIUIDEN Vergadering „St. Deus Dedit". Gister avond had een ledenvergadering plaats van de vereeniging vand land- en tuin- bouwarbeiders St. Deus Dedit in café J. v. Graas. De opkomst was niet schitterend. De nieuwe voorzitter, de heer P. Kok, opent even half acht de vergadering. Na den chr. groet en een bijzonder woord van welkom aan den geestelijken adviseur en de leden, gaf hij het woord aan den secre taris tot 't voorlezen dernotulen der vo rige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde was nu de ver kiezing van een bestuurslid. Na eenige discussie stelt de heer de Rijk zich hiervoor beschikbaar. Bij stemming kwam de heer de Rijk met volstrekte meerderheid uit de bus. De heer de Rijk vroeg bijzondere me dewerking van het bestuur en al de leden en aanvaardde onder die voorwaarden gaarne zijn benoeming. Daarna volgde verkiezing van de com missie van controle. Gekozen werden r'f heeren Jac. v. d. Bregge en P. Zelden- thuis, die beiden hun benoeming aanna men. Daarna kwam een voorstel van 't be stuur, om eenige loten te neem van de vereeniging „Herwonnen Levenskracht" tot bestrijding der tuberculose, wat door de vergadering werd goedgekeurd. Aan de orde was nu de rondvraag. De heer Zeldenthuis kwam met het voorstel om van 't saldo van de kas eenige leden naar de retraite te laten gaan. Dit voor stel werd goedgekeurd om op ae volgende vergadering een retraitefonds te behande len. Nog kwam een voorstel om den huidigen penningmeester een kastje te schenken, tot berging zijner papieren, wat aan het bestuur wordt overgelaten. Het stempelen zal plaats hebben bij den penningmeester. Uit de vergadering kwam nu de vraag, hoe 't stond met de arbeiders in den Haar lemmermeer en de daar bestaande ar beidsvoorwaarden. Het hoofdbestuur heeft de zaak in handen. Vervolgens kwam ter sprake, hoe 't stond met de bevoordeeling van de gemeente aan georganiseerden. Ook daarvoor zal 't hoofdbestuur een ac tie voeren bij de verschillende gemeenten. Ook kwam de kwestie van het kostwinner schap v/eer naar voren. De vergadering wist het bepaalde geval niet uit te maken. Hierna sprak de geestelijke adviseur nog een woordje, waarbij bijzonder de nadruk werd gelegd op 't apostolaat, dat de leden die tegenwoqrdig zijn, moeten uitoefenen op de andere leden, om n.l. lid en getrouw lid te blijven van hun vereenieing voor het geestelijk en stoffelijk belang van onze arbeiders in Leimuiden. De voorz. sloot nu met den chr. groet de vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN. De winkelweek. De winkelweek, wel ke alhier onder het motto „Koopt in Al phen" wordt gehouden, zal Donderdag a.s. om 11 uur in 't huis der Gemeente officieel door den Burgemeester worden geopend. Broodpap. Op den Steekterweg is. gis teren de auto van bakker V., terwijl de be stuurder zich even had verwijderd, ach teruit in een sloot gereden. De auto werd door een kraan wagen van Van Nielen's Autobedrijf gelicht. De broodjes bleken zooveel waterdeelen te bevallen, dat ze voor de consumptie ongeschikt bleken. Gevestigd: Gerardus Schuyt van Uit hoorn Gerardus van Soest van Boskoop Leonardus Vink en gezin van Zoeter- woude Hendrik de Rooij en gezin van Ter Aar Anton ie Pollard Johannes v. Leeuwen en gezin van Waddinxveen. Uirk Twaaiüioven van Nieuwkoop Wil lem van Leeuwen gehuwd met L. Hollan der van Boskoop Cornells de Vos Leer dam Jacques H. M. van Hofwegen van Gravenhage Gerardus A. Kleijn van Aar Johannes van Ommeren van TTT n. van geest. Helene Ori van Leiden Hilde- gond Grabermann van Gladbeck (Duitsch- j uw eii gc^.in van Har- Vertrokken: Dirkje C. van Dijk naar J All^^onda Verra naar Leiden Jacobus Ph. Westerweel naar Apeldoorn Trijntje van Rijn naar 's Gra venhage Stichting „Bloemendaal", Loosdui nen Neeltj Zuidam naar Bodegraven Nieuwerbrug bij S. Verlaan Jeannetta R. de Leeuw naar 's Hertogenbosch Arie J. Pauw naar Baarn Geertruida M. van den Berg naar Leimuiden Geertruida E Clement naar 's Gravenhage Antje van der Heijden naar Amsterdam. Jannetje van der Bijl naar Amsterdam. Geboren: Christina Johanna Marti na, dochter van Martin us van Nierop en Christina Cornelia van der Linden So phia Magdalena Louisa, dochter van Klaas Stigter en Engelina Margaretha den Her tog Theodorus Franciscus, zoon van Franciscus Anthonius Redegeld en Cornelia Dongelmans Jacomina Dymphna, doch ter van Jacobus Faas Allart en Theresia Johanna Maria Funnekotter Emerentia- na Antonia Maria, dochter van Martinus van der Pijl en Martha Emerentiana van KUNsVoOGEN vervaardigen tfij .natuurgetrouw voor onze patia^n. 9078 F. Ad. Mullerifhne, Wiesbaden; in Den Haag, Mint?] du Passage, Passage 31, o^25 November 1933 den Berghe Johanna, dochter van Dirk Bijl en Elisabeth de Jong. Overleden: Maartje Roest, oud 75 jaar weduwe van Dirk van Donk Trijn tje Groenendijk, oud 52 jaar echtgenoote van Arie Hendricus Koooij. Getrouwd: Hendrik van Varik, oud 28 jaar en Jacoba Boer, oud 20 jaar. Jacob Snel, oud 24 jaar en Krina Pieternella Klink oud 24 jaar. BODEGRAVEN. P. C. C. Het plaatselijk Crisis-comité af deeling A vergaderde op Vrijdag 10 No vember, toegekend werd: 10 H.L. .brand stoffen, 5 wollen dekens, 3 werkbroeken, bonnen ter waarde van f 17.voor schoei sel, bonnen ter waarde van f 20.50 voor ma nufacturen terwijl een bedrag van f 15. aan geld werd toegestaan. Het aantal aanvragen bedroeg 20, waar van er twee werden afgewezen. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan C. Tromp en G. van Diepen vergun ning verleend tot den bouw van een dubbel woonhuis aan de Emmakade. Werkverschaffing. Met ingang van 20 November a.s. zullen weder een 6-tal arbei ders dezer gemeente worden tewerkgesteld bij de Rijks werkverschaffing in het kamp „Rollecate" te den Hulst Foutieve opgaven. In de afgeloopen week kwam aan het licht, dat een werkloos steuntrekkende arbeider dezer gemeente foutieve en onvolledige opgaven had ver strekt met betrekking tot gezinsinkomsten enz. de man werd door B. en W. onherroe pelijk van alle steun uitgesloten. Arbeidsbemiddeling. Het getal inge schrevenen by het plaatselijk correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling heeft in de afgeloopen week geen wijzigingen on dergaan. Schietwedstrijd. Stand van den schiet wedstrijd, uitgeschreven door Burgerwacht Bodegra/en. Korps wedstrijd Burgerwachten: Bos koop 243, Alphen II 240, Woubrugge 232; 's-Gravezande 231. Eerecorps: Boskoop 146. Vaste baan: T. Noomen, R'dam 150144; Th. de Jong, Boskoop 149144; J. J. Hoo- gendoorn, alhier 149; E. Greiner, Boskoop 147141; N. C. A. v. d. Linde, Alphen a. d. Rijn 146—141. Vrije baan: A. Veelenturf 90; T. Noomen R'dam 90; H. Vial, Amersfoort 90; W. Til burg, Boskoop 90; J. Luuring 90; B. J. Bon- genaar 90; T. de Jong, Boskoop 90; H. Gö- bel 90 punten. Personeele baan: Th. de Jongh, Boskoop 5047; N. v. d. Linde, Alphen a. d. Rijn, 4947; C. W. de Jongh, Boskoop 4947; A. C. Mijs, Alphen a. d. Rijn 49; E. Grei ner, Boskoop 4849; H. Vial, Amersfoort 48. E.S.T.O. Zondag a.s. speelt E.S.T.O. II tegen Trekvogels II uit Boskoop. Aan vang half drie! Geboren: Annigje dochter van E. Keddeman en van J. DorrepaaL Ondertrouwd: J. Wijnen 31 jaar en Th. C. Rietveld 34 jaar. Getrouwd: W. Smit 27 jaar en E. van der Neut 26 jaar. Overleden: M. Kroone 4 maanden vt. A. Windhorst, wed. van J. Brunt vr. 84 jaar. Vertrokken: J. Balvert dienstbode naar 's Gravenhage G. Stolwijk timmer man naar Wormerver J. T. Langelaar, veehoudersknecht naar Zwammerdam. BOSKOOP. Het Goudsche Rijpad. Naar aanleiding van een door den A. N. W. B. en de K. N. A. C. aan het gemeentebestuur van Gouda gericht verzoek om afdoende verbetering van het wegdek en de verkeerssituatie bij een dubbele flauwe bocht in het Goudsche Rijpad ongever 500 m. ten noorden van de tol bij Boskoop ontvingen die Vereenigin- gen bericht, dat door het aanbrengen van grint de bocht weer in goeden staat ver keert en dat ook bij voorduring voor een goed onderhoud zal worden zorg gedragen en dat tot het aanbrengen van een klinker bestrating in deze wegbocht tot zijn spijt wegens de kosten, niet kan worden over gegaan. NIEUWKOOP. Tooneeluitvoering. Onze bekende Too- neelclub „Per Aspera ad Adstra" zal op Zondag 19 dezer te 7.30 uur in het Patro naatsgebouw een tooneeluitvoering geven. Opgevoerd zal worden: Als God roept (Too- neelspel in 4 bedrijven) en Levi Paarde- bek als Huwelijksmakelaar, klucht in één bedryf. Het alom bekende Hollandsche trio „De Vroolijke Jongens" zal met medewerking van den pianist N. van den Haak 'n jasz geven. De uitvoering wordt gegeven ten bate van de noodlijdende kas der St. Joseph- Gezellenvereeniging. Des namiddags te half 3 wordt een ma- tiné gegeven, waarin ook kinderen tegen een verlaagd entree toegang hebben. Een goede vangst. De visscher M. van D. en D. K. alhier waren bij het visschen met schakels in den Polder Nieuwkoop en Noorden zoo gelukkig een spiegelkarper te vangen van 24 pond en een edelkarper van 29 pond. Hieruit blijkt alweer dat de Nieuwkoopsche plassen nog wel vischrijk zijn. De karpers liggen in het vischkaar bij den heer A. Leliveld alhier alwaar zij nog te bezichtigen zijn. Geboren: Johanna Helena Maria, d. van G. J. van der Arend en E. M. Verwoerd Overleden: G. de Leeuw 78 j. echtg. van G. Balvert. Ondertrouwd: J. Nienhuis 28 j. en H. Blomberg 28 j. wonende te Haarlem. D. den Braber 26 j en M. Rademaker 22 j. wonende te Wilnis. C. J. van Leeuwen 21 j. en M. P. van Tol 22 j. wonende te Leimuiden. NÏEUWVEEN Gemeenteraad. Maandagavond, 20 de zer, komt de Raad dezer gemeente in open bare vergadering bijeen. ZWAMMERDAM. Verplaatsing van het Postkantoor. Als gevolg van het huurgeschil tusschen het gemeentebestuur en den kantoorhouder der Posterijen, waarvan wij in ons raads- verslag melding hebben gemaakt, zal waar schijnlijk met Januari a.s. het Postkantoor, dat tot nu toe steeds in de Brugstraat was gevestigd, worden overgebracht naar een pand in de Dwarsstraat op Buitendorp. LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Zondag Om 1 uur biduur op het R. K. Kerkhof (St. Barbara Vereeniging). Maandag Rechtskundig Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Omstreken, 's avonds van 8.30 tot 8 uur. Bondsgebouw Steenschuur 15. Dinsdag Ontwikkelingsavond uitsluitend voor Katholieke Werkloozen toegankelijk, aanvang 8 uur groote zaal Bondsgebouw. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering Kath. Grafische Bond, 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering kappers 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering Bouwvak arbeiders 8 uur in de groote zaal. Vrijdag Repetitie R. K. Zangvereeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7 8 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Zieken kas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Zondag 26 Nov. Vergadering uitgaande van het Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem, voor besturen en propa gandisten uit de afdeelingen. De vergadering heeft plaats in de groote zaal van het Bondsgebouw en vang» aan 's middags te 2 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S - GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Qlen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7 tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas. De spaarkas wordt waargeno men door de heeren P. van Bergen Hene gouwen en P. Klein. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. 8.30 uur prijsbiljarten. Hoofdprijzen: een paar fijne handschoenen en twee mooie sjaals. Zondagavonds te 7.30 uur Sluiting van den Aanbiddingsdag in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart. Tijdens de processie zal de vaandelwacht bestaan uit H. Menken se nior, H. Dingjan, P. Berbee, D. Hensing en W. Boogaart, commissaris. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur kegelclub „Hout of Fout". Tevens 3de Maandag der maand, te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Dinsdag .bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebastian Schaffer." Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8 uur 2de cursusavond voor de commis sarissen van het District Leiden welke wordt geleid door Rector van Galen Cen traal Praeses. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". 8.30 uur op de bovenzaal bijeenkomst Studie en Debatingclub „St. Petrus Cani- sius". Vraagavond elk wat wils. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedel aar. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is. de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededcelingen: Retraiteclub St. Clemens Maria Hofbouwer. Oud-retraitan- ten werkt allen mede, opdat de retraite spoedig voltallig is. Ook sparen voor de retraite kan op elke bijeenkomst plaats hebben. KRUISVAART „ST. PETRUS". Rapenburg 52. Zondag 12 uur bibliotheek. 4.30 Ontspanning en sparen. In de Burcht: 4.15 Damclub. 8.15 Damclub A. 8.15 Ontwikkelingsclub. Maandag 8.30 uur Aloysiusban. 8.15 Godfriedban. Dinsdag 7 uur Tarcisiusban. Woensdag 8.15 uur Don Boscoban. Donderdag 6.15 uur Willebrordusban. Vrijdag 8.15 uur repetitie K. N. G. i 6.15 Franciscusban. FANCY-FAIR Zeer geachte Graalbestuurster Op uw vriendelijke vraag Om een propaganda-versje Antwoord ik u heel graag: graag! Want ik wil het graag erkennen, Dat ik om het mooie doel, Heel veel voor de Graalbeweging En haar mooie actie voel. Als u zelf het mij zou vragen, Zou ik zeggen: och, waarom. Ieder weet toch wat de Graal is, U hoeft maar te zeggen: Kom! Kom naar onze fancy-fair toe, Die bekend is in de Graal, En dan, ja, je sausoosegge, Komen ze vast allemaal. 'k Zou het niet begrijpen kunnen Als men er niet heen zou gaan, Als men zonder interesse En alleen zou blijven staan. 'k Denk, 't is enkel maar noodzaakTyk, 'k Zeg precies zooals het is Dat de Leidenaars maar weten, Dat de fancy-fair er is. En dan zullen zy ook komen, En in drommen allemaal, Om hun sympathie te uiten, Voor die mooie Leidsche Graal. TROUBADOUR. Zaterdag Van 89 uur Leesbibliotheek. 3.00 uur Huisvlytclub. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; 10.0010.15 Ontbijt; 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. I. 6 uur Lof, waarna ontspanning voor alle afdeelingen; 6.30 uur Bibliotheek en Spaar bank. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen. Dinsdag 6.157.30 uur Vlecht- en Carto- nagewerk, jongste afdeeling. 7.309.00 uur Teekenen. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Huisvlijt. Vrijdag 6.157.00 uur Zang. 8 uur Apo logie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 8—10 uur Ontspanning. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag van 6 uur tot 6.20 Contributie betalen, Bibliotheek en Spaarbank. Zondag 4 uur Contributie betalen voor jongens onder de 14 jaar, daarna ontspan ning; 7.30 uur ontspanning voor jongens boven de 14 jaar. Maandag 6.30 uur Franciscusgroep. Dinsdag 4 uur Botanieclub. 7.30 uur Esperantoles. 8.15 uur Wandelclub „De Trekvogels". Woensdag 6 uur Postzegelclub, jongste afdeeling. 6.45 uur Zaagclub. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 8.15 uur Tooneelclub. Vrijdag 8 uur Antoniusgroep. 6.30 uur Hubertusgroep, van 7.30 uur tot 8 uur groep K. en P. Zaterdag van 66.20 uur contributie be talen, Bibliotheek en spaarbank. 5 uur Zangclub. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Maandag. Tamboers Pieterskerkgracht, 8 uur. Woensdag: Harmonie leerlingen 7.30 8.15 uur; 8.30 uur harmonie Pieterskerk- gracht. Aanmelden nieuwe leden op de les- avonden. DE GRAAL. Zaterdag géén Muloclub en géén contri butie betalen. Zaterdag 3 uur officieele opening van onze tentoonstelling met fancy-fair. Zondag van 121.30 uur contributie be talen. 210 uur tentoonstelling met fancy-fair. Maandag Geen H. Mis. 8.009.00 uur Gym. St. Ursulasteeg. 8.459.45 uur Gymn. Heerensingelschool club „Spirit". 8.009.30 uur naaien, knippen, handwer ken, reidansen en handwerken voor de kapeL Dinsdag 7.45 uur H. Mis. 79 uur naaien, knippen en handwer ken. Woensdag 1.303.00 uur en van 3.00— 4.30 uur Kruiskinderen. 8.009.30 uur naaien, knippen en rei dansen. 9.15 uur Daden club „De Musschen" Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Hee rensingelschool. 67 uur Gym. Muloclub Ursulasteeg. 8.158.15 uur Gym. club „Actief" in de R.K. H. B. S. voor Jongens. 810 uur mandolineclub. 8.009.30 uur reidansen, handwerken, houtzagen, weven. Vrijdag 56 uur Gym. Afd. A St. Ursu lasteeg. 8.1510.00 uur costuumnaaien op de Vakschool. 6.308.00 uur naaien en knippen. 8.009.30 naaien en knippen. 7.30 uur Dadenclub „De Roode Graal" Excelsior Alleluia Vooruit!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10