VRIJDAG 17 NOVEMBER 1933 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENL. BERICHTEN AUTO STORT IN SPANJE IN EEN AFGROND. Vier en twintig dooden. Uit Granada wordt gemeld: Een autobus, waarin 25 personen waren die een politieke vergadering te Huescar hadden bijgewoond, is gisteravond omstreeks tien uur bij het passeeren van een brug over de Duda-ri- vier, in een afgrond gestort. Waarschijnlijk is de wagen tegen de brugleuning gebotst, waardoor deze is bezweken, met het gevolg, dat de autobus tachtig meter naar beneden viel. Vier en twintig der inzittenden zijn om het leven gekomen. BANKLOOPER TE GENT VERMOORD. De dader naar Nederland. Te Gent "heeft een zekere André Ingels, 27 jaar oud en reeds herhaaldelijk voor zwa re misdrijven veroordeeld, den 58-jarigea banklooper Ed. Vervalcke in zijn huis in een hinderlaag gelokt en hem met bijlslagen in zijn kelder vermoord. De moordenaar had tevoren zijn vrouw met zijn twee minderjarige kinderen naar de rechtbank gezonden om de uitspraak te vernemen van een vonnis, dat tegen hem moest geveld worden. Na den moord, is hij met de actetasch en het geld van den banklooper, met diens fiets op de vlucht gegaan. Het is niet uitgesloten dat hij zich naar Nederland zou begeven hebben. EEN JARENLANG VERMISTE ONTDEKKINGSREIZIGER. Hij wil niet terug naar de beschaving. De Italiaansche ontdekkingsreiziger Mi guel Truccchi heeeft, naar United Press meldt, medegedeeld, dat hij kolonel Fawcett den Britschen ontdekkingsreiziger, die in 1925 een expeditie ondernam naar Brazilië, doch sindsdien vermist is, heeft gezien. Hij bevindt zich als gevangene onder de Cha- vante-Indianen in de wouden van het Ilha do Bananal, een door rivieren omsloten ge bied in den Braziliaanschen staat Matto Grosso. Trucchi verklaarde, dat hij enkele oogenblikken gelegenheid had met Faw cett te spreken, doch dat deze weigerde naar de beschaafde wereld terug te keeren. PSEUDO-VERSCHIJNING TE CHAINEUX. Eenigenn tijd geleden hebben wij, met het grootste voorbehoud, medegedeeld, dat volgens de bewering van kinderen uit Chaineux, in het Waalsche land, „O. L. Vr." aldaar enkele malen zou „verschenen" zijn. Onmiddellijk is daar, geheel buiten de geestelijkheid om, een comité tot stand ge komen, dat een grot deed bouwen, bede vaarten inrichtte en geneesheeren en jour nalisten uitnoodigde, om de „verschijnin gen" te komen bijwonen. Er werd aan grond- en huizenspeculaties gedaan op groote schaal. Thans hebben de pastoor en de katholie ke burgemeester van Chaineux, die de zaak onderzoeken, aan em persman verklaard, dat de geheele opzet- comedie en bedrog is, gepleegd door personen, die van oordeel waren, dat de zaken wat moesten herleven en dat verschijningen daartoe het beste middel waren. „Msb." NIEUWE ONTVOERING IN DE V. ST. De daders vermoordden bun slachtoffer. Uit San José (Californië) wordt gemeld: Gisteren is bekend geworden, dat Brooke- hart Jr., de zoon van een rijken handelaar te San José, die onlangs werd ontvoerd, door zijn ontvoerders is vermoord. Het bericht werd verspreid door mr. Oneal, een vooraanstaand plaatselijk advo caat, die namens den heer Brookehart Sr., was opgetreden als bemiddelaar tuschen hem en de bandieten. Twee verdachte personen zijn gearres teerd en, naar Oneal verklaart, heeft een hunner bekend, dat Brookehart Jr., kort na de ontvoering is gedood, waarna zijn lijk in de baai van San Francisco is gewor pen. NED. OOST-INDIE VIJFTIEN INLANDERS VERDRONKEN? Door bandjirrende rivier meegesleurd. Aneta seint uit Probolinggo: Bandjirren de rivieren richtten in het Probolinggosche schade aan. Verschillende inlandsche huis jes werden weggespoeld. De kali Laksoran in het onderdistrict Koripan sleurde 15 menschen weg, van wie twee dood zijn teruggevonden en dertien worden vermist, De dessa Pakistadji staat onder water. He den was het water overal zakkende. ELF TOKO'S AFGEBRAND TE PADANG. Schade een half millioen. Aneta seint uit Padang: Gisteravond zijn in anderhalf uur tijds elf toko's.in de in landsche textiel-handelswijk Pasar Gedang, geheel afgebrand. De totale schade wordt op een half millioen gulden geschat en wordt grootendeels door verzekering ge dekt. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. DE OP HANDEN ZIJNDE WINKELWEEK De laatste voorbereidingen. Woensdagavond half negen vergaderde de deelnemers van de Leimuidensche win kelweek voor de derde maal en nu in café J. de Keizer. De voorzitter opende precies op tijd de vergadering en heette in deze laatste ver gadering voor de opening der winkelweek allen hartelijk welkom. De opkomst was goed, doch hij hoopte, dat deze bij de ope ning schitterend mocht zijn. De secretaris las de notulen der laatste vergadering voor. Ingekomen was de goedkeuring voor de gevraagde vergun ningen.. Betreffende 't geven van muziek op straat en 't aanbrengen van transparan ten kreeg men verlof in overleg met de po litie, terwijl de burgemeester 't volgend voorwoord in de Winkelweekcourant plaatste. De commissie van voorbereiding tot het organiseeren van een winkelweek heeft mij vei'zocht voor dit nummer een voorwoord te willen schrijven. Alhoewel mij deze op dracht niet gemakkelijk valt, wil ik gaarne aan den wensch der commissie voldoen. Menigeen zal zich afvragen, moet in Lei- muiden nu ook al een winkelweek wor den gehouden. Deze vraag stellen houdt te vens in den plicht ze te beantwoorden. Waarom zou de winkelstand in onze ge meente niet het recht mogen bezitten voor haar zaken een week af te zonderen, die bestemd is op bijzondere wijze de aan dacht te vestigen op hare capaciteiten. Het publiek is vanzelfsprekend er op uit, daar zijn inkoopen te doen, waar het voor zijn geld de meeste waren kan krijgen. Of dit verstandig is, geloof ik niet, men probeert op allerlei manieren de aandacht te trek ken van het te koopen artikel door ver strekking van cadecux enz. terwijl men veel beter deed dit stelsel af te schaffen, daar het niet anders dan schade kan be rokkenen aan het te verkoopen handels artikel. De communicatie-middelen in dezen tijd hebben het voor den winkelstand in een plaats als de onze niet gemakelijk ge maakt. De strijd, die moet worden aange bonden tegen de veel grootere en belang rijk kapitaalkrachtiger zaken in de stad lijkt op het oog haast onbegonnen werk. En toch geen overwinning zonder strijd. Ik kan dan ook niet anders dan bewonde ring hebben voor de commissie, die een zoo moeilijke zaak als deze durft aan te pak ken en wensch haar van harte een groot succes toe. Moge de Leimuidensche Win kelweek in dezen buitengewoon moeilijken tijd, die op de winkelstand zeer zeker niet minder zwaar drukt, tot gevolg hebben, dat men zooveel mogelijk tracht in de plaats zijner inwoning te koopen, dan kan van deze week een grooten zegen uitgaan. De voorzitter richtte nu 't woord tot de lauwe deelnemers. Hij zei, deze konden be ter niet mee doen dan door lauwheid de zaak te schaden. Mocht men al zeggen, toen ging 't zoo, toen deden wij zoo, thans gaat het niet meer zoo. De menschen van buiten worden gebracht naar de stad, om dat de lui daar meer werk van hun zaken maken. Doet men dit op 't dorp niet, dan trekt men de menschen niet. Deze.moet men meer interesseeren, de leden moeten de Leimuidenaars interesseeren, dan wordt de winkelweek een succesvolle. Lauwe le den konden beter uittreden, doch zonder hierdoor als 't ware èn burgemeester èn bestuur der winkelweek een klap in 't aan gezicht geven. Op de vorige vergadering was reeds be paald, waaraan de deelnemers aan de winkelweek zich te houden hadden. Er was nu echter een reglement op schrift ge steld, waarvan elk lid een exemplaar ont ving, zoodat niemand later tot zijn ver ontschuldiging kon aanbrengen, dat hij er niet mee bekend was. De voorzitter waar schuwde nog, zich stipt aan dit reglement te houden en vooral geen aparte reclame te maken. Wat het propaganda maken be treft, voor naar buiten uit werd door 't bestuur gezorgd, voor de etalage moest iedereen zelf zorgen, door versiering, 't prijzen der waren, 't etaleeren zelf, door extra verlichting zoowel binnen als bui ten de etalage. Dan zou men succes kun nen boeken. Nu volgde de bespreking over 't inhalen van St. Nicolaas. Deze zal om half vier van 't station worden afgehaald door de deelnemers aan de winkelweek, de mu ziek en de schoolkinderen met vlaggen on der geleide van 't beschikbare personeel en gebracht worden naar de zaal van Snee- boer. Na de opening van de winkelweek tocht door 't dorp tot aan de Vriezebrug van waaruit de kinderen, die willen, naar huis kunnen gaan, verder naar Bilderdam en terug De kleinen zullen een souvenir ont vangen enz. Op zes punten van het dorp zullen transparanten worden gehangen, n.L bij de R.-K. kerk, de Bilderdam enz. Daarbij zul len drie luidsprekers geplaatst worden, n.l., bij den burgemeester, bij Horrée en in 't Oosten. Kaarten om op te hangen wor den thuisbezorgd. Men zorge vooral deze kaarten goed zichbaar op te hangen. Wat de prijzen betreft, hun aantal is verbluf fend groot, maar toch nog niet groot ge noeg. Het prijsraadsel kan door ieder kind worden opgelost, mits men de courant goed doorleest. Winkeliers, die nog prijsjes beschikbaar willen stellen, kunnen deze voor Maandag bezorgen bij- den secretaris. Zooals reeds- vermeld is worden alle prijzen tentoonge steld in 't voormalig huis .van Heenk. Op een vraag, of de leden ook aan de verlo ting mogen meedoen voor eigen bonnen, is 't antwoord van den voorzitter: „liefst niet", doch als men bij een ander koopt, is hier geen bezwaar tegen, men is dan koo- per even goed als een ander. Men moet echter niet met die bonnen speculeeren, maar ze zoo royaal mogelijk uitgeven. Nu werd er 10 min. gepauzeerd, waarna ge legenheid werd gegeven om vragen te stel len. Na de pauze vraagt de heer Henze hoe St. Nicolaas wordt afgehaald. De voorzit ter antwoordt hierop in een auto, dan kan zwarte Piet wel eens af en toe naai' bui ten komen. Op een vraag van den heer Be- rens, antwoordt de voorz., dat ook in werkplaatsen voor a contant geleverd werk bonnen mogen worden gegeven. De heer Stigter vraagt hoe laat men in de zaal moet zijn. Het antwoord luidt: De burge meester opent om 4 uur, maar met het oog op den goeden gang van zaken moeten de leden, liefst vergezeld van hun dames, er voor dien tijd zijn. Na vier uur kunnen de bonnen worden uitgegeven. Dc voorzitter verzoekt nu nog al degenen, die nog zwa righeid hebben, deze te berde te brengen. Niemand laat zich hooren, waaruit de voorz. besluit, dat allen van nu af enthou siast zijn en leest de lijst van prijzen voor bonnen voor: le prijs een fiets, 2e prijs een emaille keukengarnituur, 3e pr. een rook- fauteuil met kussens, 4e pr. een eiken houten spiegel, 5e pr. een prima wollen deken, 6e pr. een fietslamp V.T., 7e prijs een electr. strijkijzer, 8ste prijs uitgebreid servies, 9de pr. een eikenhouten kapstok. Voor 't prijsraadsel is de eerste prijs een modern theemeubel. Verder zijn nog 10 andere prijzen beschikbaar. Wat nog betreft de prijsvraag, hieraan kan deelgenomen worden door alle deel nemers van de winkelweek. De oplossing moet op een zuiver briefje worden geschre ven of de courant kan worden ingezonden met de fouten onderstreept en wel tot 5 Dec. bij den secretaris. 24 November is filmavond, die staat in 't teeken der win kelweek. De entrée is 10 ct. De film wordt driemaal vertoond. Gedurende de film avond nog eenige bijzondere attracties, waarvan de baten ten voordeele van het Crisiscomité komen. De courant wordt zoo veel mogelijk door de deelnemers in de omliggende gemeenten verspreid. Ten slot te meent de voorz. dat de voorbereiding nu wel als geëindigd kan beschouwd worden en verzoekt nogmaals alle medewerkers flink mee te helpen, ten einde de winkel week tot een succesvolle te maken door mee te strijden tegen de meer kapitaal krachtige zaken in de steden. Hiermede sloot de voorz. deze geanimeerde vergade ring. Personalia. De heer A. Leenhouts, tij delijk commies bij de directe belastingen alhier, is overgeplaatst naar Harmeien. De werkloosheid. .De werkloosheid neemt in deze gemeente langzamerhand weer toe. Bij het agentschap der arbeids bemiddeling staan momenteel 12 personen als werkloos ingeschreven, n.l. 5 bouw-ar- beiders en 7 landarbeiders. Het verdient aanbeveling met het oog op het trekken uit de werkloozenkassen er hier nog eens op te wijzen, dat men, wil men uit deze kassen kunnen trekken als werkzoekende moet ingeschreven staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling. NOORDWIJK. Verstrekken van rundvleesch aan steun- trekkenden. Met ingang van Maandag 4 December 1933 zal een aanvang worden gemaakt met het beschikbaar stellen van gekookt rundvleesch in bussen van 1 kilo gram tegen den prijs van 0.35 per kilo gram. Hiervoor komen in aanmerking: 1. steuntrekkenden, waaronder worden verstaan: a. persoonen die steun ontvangen inge volge een door den minister van sociale zaken goedgekeurde steunregeling; b. personen die zijn te werk gesteld bij een van rijkswege gesubsidieerde werkver schaffing; c. personen die steun genieten ingevolge de bepalingen van de Armenwet; 2. andere armlastigen, waaronder wor den verstaan die niet onder de ondersteun den, genoemd onder 1, vallen, doch die naar het oordeel van B. en W. nochtans als zoodanig kunnen worden beschouwd. Degenen, die van de hiervoor bedoelde gelegenheid gebruik wenschen te maken, kunnen daarvan mededeeling doen aan on derstaande adressen, onder opgaaf van het aantal kilogrammen dat zij per week wen schen te koopen. Voor gezinnen van 1 en 2 personen is 1 kilogram-bus en voor gezinnen van meer dan 2 personen zijn 2 kilogram-bussen per week beschikbaar. De georganiseerde werkloozen kunnen hun opgaven doen bij het bestuur van hun bond. De personen die door een kerkelijk arm bestuur (diaconie) worden ondersteund bij dat armbestuur. De ondersteunden door het crisis-comité bij den secretaris van dat crisis-comité, den heer Duyster, De overige personen op het raadhuis, doch op het raadhuis alleen Vrijdags des morgens van 1212.30 uur. Om voor de eerste verstrekking in aan merking te kunnen komen moeten de op gaven uiterlijk Vrijdag 17 November a.s. bij bovenstaande adressen worden gedaan. De plaatsen waar het vleesch verkrijg baar zal worden gesteld zullen nader wor den bekend gemaakt. RIJNZATERWOUDE. Gehuwd: Willem Hoogteijling en Adriana van der Zwan. Ondertrouwd: Christiaan Peters en John. Adriana van Luiing. Geboren Cornelis Hendrik zoon van Gijsbertus van Bekkum en Dirkje van Tusschenbroek. Vertrokken: J. Kinkel en gezin naar Ter Aar. Cath. Ch. Compeer naar Gouda J. M. de Boer naar Den Haag. Cor nelia C. Kok naar Nieuwveen. NOORDWIJKERHOUT. Jaarvergadering Kiesvereeniging. In het café „de Zwaan", alhier hield de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Orde" haar jaarvergadering. De niet druk bezochte vergadering werd met den Chr. groet door den voorzitter, den heer H. Langeveld geopend. Deze sprak een woord van tevredenheid over het resultaat van de laatst gehouden kamer verkiezing, daar het resultaat alhier van deze verkiezing prachtig is geweest voor de R. K. Staatspartij. Hij bracht dank aan de propagandisten die in den verkiezings tijd veel werk hebben verricht. Ook bracht hij dank aan degenen die hun auto's had den beschikbaar gesteld om gebrekkigen en ouden van dagen naar den stembus te rijden. Hierna werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer N. van der Klauw, voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat in de vergadering van de centrale Kiesver eeniging Noordwijkerhout is besloten dat slechts afgevaardigden van deze centrale in aanmerking komen voor afgevaardigden naar de kamercentrale. Hierna las de secretaris het jaarverslag van de vereeniging voor, uit welk verslag wü het volgende aanstippen: 6 bestuursvergaderingen en 4 ledenver gaderingen werden gehouden, deze verga deringen waren over het algemeen goed bezocht. Het ledental bedroeg in het begin van het boekjaar 504, doch daalde in en kele maanden tot 450. Door het prachtige werk van de propangadaclub echter klom het ledental wederom tot 587. Gememoreerd werd voorts in het verslag het oprichten van de propagandaclub. Het reglement werd in het verslagjaar gewijzigd en op nieuw gedrukt. Aan ieder lid werd een exemplaar uitgereikt. De gemeenteraads leden, behoorende tot de R. K. Staatspartij, traden allen toe tot de opgerichte R. K. Raadsfractie; over deze toetreding wordt in het jaarverslag een woord van waardeering uitgesproken. In het verslag wordt voorts den spijt van het bestuur uitgedrukt over het feit, dat zoo weinig raadsleden van de R. K. Raadsfractie op de vergaderingen van de Kiesvereeniging aanwezig zijn. De hoop wordt echter uitgesproken dat dit in de toekomst moge verbeteren. Het ledental der propagandaclub bedraagt momenteel 18 leden. Deze leden maken zich vooral ver dienstelijk door het aanwerven van nieuwe leden, het ophalen van contributie en het rondbrengen van convocaties. De secretaris had den dank van den voorzitter namens de vergadering in ont vangst te nemen voor zijn keurig verslag. Hierna volgde rekening en verantwoor ding van den penningmeester, den heer E. Hogervorst. Hieruit bleek, dat de inkomsten hadden bedragen 249.45, de uitgaven 241.65, een batig saldo aldus van 8.80. Tot controleurs van de rekening 1933 1934 werden aangewezen de heeren P. P. van Denzen en N. Hulsebosch, terwijl bij monde van den heer H. Looijestijn de oude commissie verklaarde dat de boeken en kas in orde waren bevonden. De contributie voor het volgende jaar werd bepaald op 0.50 per persoon en 0.75 voor man en vrouw. De begrooting voor 1934 werd vervolgens vastgesteld op een bedrag van f 240.55 in inkomsten en uitgaven. Bij de bestuursverkiezing werden herbe noemd de heeren C. van Noort en E. Ho gervorst, bij enkele candidaatstelling. Door den voorzitter werd als afgevaar digde naar de kamercentrale een uitvoerig verslag uitgebracht van het verhandelde op de laatste vergadering. Als bestuurslid van de Centrale Kiesvereeniging Noord wijkerhout werd benoemd J. van der Voet. Bij de behandeling van de agenda van den partijraad kwam ter sprake de cu mulatie van betrekkingen. Besproken wordt de kwestie dat de heer Feber, wethouder van Den Haag, tegelijk het Kamerlidmaat schap bekleedt. Hierover ontspint zich tus- schen den voorzitter en enkele leden een debat. Men was het er ten slotte over eens dat deze combinatie echter noodzakelijk is, doch een tijdelijk karakter zal dragen. Eenige leden klaagden er voorts over dat nog steeds zooveel hooge betrekkingen waarvoor een goed salaris uitbetaald wordt, door één persoon worden bekleed. Als voorbeeld dat er echter reeds personen worden gevonden die, als ze meer dan één betrekking bekleeden, toch maar voor een functie salaris ontvangen, haalde de heer J. van der Voet het feit aan, dat het ka merlid Loerakker, zoodra hij deze functie aanvaarde, zijn tractament als hoofdbe stuurder van den Ned. R. K. Landarbei- dersbond niet meer aannam. Bij de rondvraag werd door P. Koelewijn verslag uitgebracht van de centrale verga dering Noordwijkerhout, waarvoor hij den dank van den voorzitter verkreeg. De heer P. Koelewijn vroeg vervolgens of er tegen-propaganda gemaakt zal wor den tegen de Nationaal Socialisten die des Zaterdags op het dorp en voornamelijk op de Steeg loopen venten met „Volk en Va derland". Hij vroeg of het niet mogelijk was dat eenige leden van de propaganda club des Zaterdags naast de N.S.B.-ers gin gen loopen eveneens met propaganda ma teriaal. De voorzitter zegt het nut ervan niet in te zien, het is het beste, zei hij, deze vreem delingen straal te negeeren en de zaak ge woon dood te zwygen, dat is veel betere propaganda. We moeten om onze zaak te verdedigen er geen publieke vermakelijk heid van maken. De heer J. van Dijk zeide het niet met den voorzitter eens te zijn. De heer N. H. de Klerk zei, dat er spoedig een spreker te Noordwijkerhout zal komen, die het fascis me zal uitleggen. De heer Koelewijn zei, dat hij het met den heer van Dijk eens is, en niet er voor is om de kwestie dood te zwijgen. De heer C. van der Klauw gaat er niet mede accoord dat de heer van Dijk beweert dat de meeste menschen te Noordwijker hout niet eens weten wat Fascisme betee- kent. Het werkliedenverbond, zei spreker, heeft een 300-tal circulaires onder de leden te Noordwijkerhout verspreid, zoodat de meeste heusch wel zullen weten wat de N.S.B. is. De voorzitter zei, dat, wanneer een katho liek goed weet wat fascisme of nationaal socialisme is, hij overtuigd zal zijn, dat hij enkel en alleen thuis hoort in de Katho lieke Staatsparty. Spreker zei, we moeten op de allerlaatste plaats op de straat gaan debatteeren, want daar komt toch geen ein de aan. De heer A. H. v$n Noort zeide, dat hij gelooft dat er bij den voorzitter een mis verstand heerscht. De leden die niet voor „doodzwijgen" zijn willen presé geen debat op straat doch tegen-propaganda door mid del van brochures enz. Spreker zegt dat de propagandisten van de N.S.B. tegenwoor dig ook gratis „Volk en Vaderland" bij de inwoners in de brievenbus stoppen, doch hij is er van overtuigd, dat alle katholieken, die goed dit materiaal lezen, overtuigd zijn, dat de N.S.B. het mis heest. De N.S.B. is veel te sterk in zijn uitdrukkingen. Het debat over de kwestie van al of niet tegen-propaganda maken zette zich nog een kwartier voort, doch uiteindelijk kwam men tot conclusie dat „doodzwijgen" en „straal negeeren" van de N.S.B.-ers het beste zal zijn. Verschillende sociale ver- eenigingen toch treffen maatregelen genoeg om hunne leden duidelijk te maken wat de N.S.B. is en hoe hij misleidt. Men was het er in elk geval roerend over eens, dat fascisme voor een katholiek onaanvaard baar is. Door den voorzitter der Propagandaclub werd er vervolgens op aangedrongen de contributie bij de aanbieding van de kwi tantie te betalen. Daar verder niet meer aan de orde was, sloot de voorzitter de vergadering. OEGSTGEEST. Fiets gestolen. Door den heer E. P. M. alhier, werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn heerenrijwiel, dat hij onbeheerd in den voortuin van zijn woning had neergezet. Een onderzoek wordt inge steld. Botsing bij het Groene Kerkje. Nabij het Groene Kerkje reed een vrachtauto be laden met visch van de firma S. te LJmui- den door het afschuiven van de lading tegen de ijzergaas-afrastering, waardoor deze afrastering werd vernield en eenige paletl bij den grond werden afgereden. De vrachtauto werd hierbij zoo zwaar bescha- worden weg digd, dat deze door een kraanwagen moest worden weggesleept. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De kisten met visch lagen over de straat verspreid. TER-AAR. Geboren: Hendrik, z. v. H. Schouten Oosterom. Apolonia Hendrika Lidwina, d. v. C. J. J. Koeleman-Hoogervorst. Overleden: G. J. M. Hansen, 60 jaar, echtgen. van A. v. d. Bogaard. Gevestigd: J. Kinkel, van Rijnsater- woude: J. H. M. Moolenaar, van Delft; M. v. d. Leden, van Zeist; J. Boere, van Lei- muiden. Vertrokken: A. H. M. de Bruijn, naar Amsterdam; H. de Rooy, naar Alphen aan den Rijn; G. A. Kleijn, naar Alphen aan den Rijn. VOORSCHOTEN. „St. Genesius". De tooneelvereeniging „St. Genesius", onderafdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, zal Zondag 19 No vember a.s. haar eerste uitvoering in dit seizoen geven. Opgevoerd zal worden het tooneelspel in vier bedrijven „De wees uit het gebergte" en een klucht in één bedrijf getiteld „De held van Zeedorp". Aanvang te 8 uur namiddag in het R. K. Vereeni- gingsgebouw. Aanrijding. Gistermiddag kwam een auto, bestuurd door Z., in aanrijding met de tram op den hoek van de Voorstraat nabij Bijdorp. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto werd bescha digd. WARMOND. Uitvoering. De R.-K. Muziek- Zang en Tooneelvereeniging „St. Matthias" al hier geeft Zondag- en Maandagavond haar eerste winteruitvoering, waarbij de afdee- ling zang en tooneel hunne medewerking verleenen. Opgevoerd zal worden een zeer kluchtige geschiedenis in drie bedrijven getiteld: ,,'n Gemoedelijke achtervolging." Wij twijfelen niet, of de leden dezer ver eeniging zullen deze dagen weer volop kunnen genieten van het bekende spel der leden dezer vereeniging. Aanvaring. Een schip beladen met turf op weg naar Amsterdam is op het Zwei- land in aanvaring gekomen met een luxe motorjacht van den heer v. d. G. uit Den Haag. Het luxe-motorjacht bekwam aan zienlijke materieele schade en moest op sleeptouw genomen worden. Onoplettend heid van den bestuurder van het motor jacht was oorzaak dezer aanvaring. Vertrokken: H. v. d. Weerthof naar Leiden. J. van Niekerk naar Deventer. G. Kruyt v. d. Mey naar Bloemendaal. C. Jonkheer naar Amsterdam. E. G. Helwigg, naar 's-Gravenhage. C. M. Sik- king naar Bloemendaal. M. Wallenstein, naar Wassenaar. K. Kerkvliet, naar Hil- legom. J. Breuninghoff, naar Breuke- len. J. J, C. de Ridder naar Tilburg. E. J. K. G. Muller, naar Delft. B. J. A. Haanen, naar Ouddorp. J. v. d. Beek, naar Beverwijk. N. A. H. Kieken, naar 's-Gravenhage. Gevestigd: P. Gunneweg, van Voor hout. R. Rouwenhorst, van Apeldoorn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10