Effectenkoersen mAANDAG 13 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 talen op eenigerlei wijze afdrukken kon den zijn gemaakt antwoordt hij: „Wanneer iemand zich ten doei stelt een wasafdruk te maken, dan bestaa' ongetwijfeld de mo gelijkheid daartoe". Een volgende vraag betreft de mededee- ling van vergaderingen in het Rijksdagge bouw. Getuige deelt mede, dat vergaderin gen slechts op het hoofdbureau worden gemeld wanneer zij 's avonds gehouden werden. Hij vertelt o.a.: „Omstreeks Nieuwjaar kwam ik op de eerste verdieping voorbij kamer 9B, het communistische fractie-bu reau, en voor de deur van 9B stond een man met een Roeden Frontstrijduniform en een pet op. Ik wilde de deur openmaken, doch dat lukte slech^ gedeeltelijk omdat de kamer zoo vol was. Bovendien trok de man mijn arm weg en zei: „Hier komt nie mand in". Mijn protest,- dat ik de inspec teur van het gebouv was, was vergeefsch. Deze vergadering was ni/y gemeld". De procureur-generaal, Dr. Werner: „In den laatsten tijd zijn immers eenige Rijks- dag-employé's als onbetrouwbaar ontsla gen. Bestaat de mogelijkheid, dat iemand daarvan Zondagdienst had en in dien tijd behulpzaam was bij het nemen van wasaf- drukken van de sleutels?" Getuige Scranowitz: „Deze mogelijkheid bestaat altijd wanneer iemand omgekocht wordt. In het algemeen was ons personeel zeer betrouwbaar". Op een desbetreffende vraag van Dr. Werner verklaart getuige, dat eenige em ploye's lid van de K.P.D. waren. Volgende getuige is de chef-redacteur van Telegraphen Union Dr. Gericke. De president dr. Bunger doet mededee- ling van een telegram, dat de Senaat op 25 September heeft ontvangen van de z.g.n. Internationale Commissie van Onderzoek, en dat een groot aantal onjuistheden be vat. Van het heele telegram blijft slechts het feit over, dat de „Völkisohe Beobach- ter" in zijn eerste editie na den brand ge meld heeft, dat de arrestant Van Dergen zou hebben geheeten. De president vraagt getuige, wat hij daaromtrent kan mede deel en. Getuige dr. Gericke: „De „Völkische Beo- bacnter" heeft het bericht van T. U. ge bruikt en heeft eenvoudig den naam die T. U. aanvankelijk gaf overgenomen. Ik zelf heb deze naam in het T. U. bericht gezet omdat een verslaggever dien ik naar den brand had gestuurd mij mededeelde, dat de arrestant een Nederiandsch Com munist was, die Vander gen heette. Aange zien deze schrijfwijze mij niet Hollandsch leek, maakte ik er twee woorden van. Een half uur later deelde een -tweede verslag gever mij mede, dat de naam van den brandstichter Van der Lubbe zou zijn. We hebben toen gewacht tot we een offi- cieeie mededeeling kregen om niet twee maal een verkeerde naam door te geveu. Aangezien de autoriteiten het echter zeer druK hadden, kregen wij vooreerst geen of- ficeele mededeeling. Reeds te 2.16 uur 's nachts kregen wij echter uit Amsterdam een bericht van de politie aldaar, met den naar Van der Lübbe, en wel met ge speld". ue redacteur van de „Völkische Beobach- ter" Meims verklaart: „Als chef van de berichtendienst kreeg ik naast vele andere berichten van T.U. het bericht, dat een man, Van Derling geheeten, gearresteerd was. Wij hebben dat bericht gebruikt. Het materiaal, dat wij van T. U. krijgen is zoo goed, dat wij het niet behoeven te redi- geeren. Wij kunnen het zonder meer over nemen". STADSNIEUWS HET LEIDSCHE STADHUIS. Heden werd het navolgende adres ver zonden aan den Raad der Gemeente Lei den: Ondergeteekenden betuigen him adhae- sie aan het op 10 October j.L den Gemeen teraad van Leiden aangeboden adres, waar in om redenen voornoemd, door dr. Henri Polak, prof. W. A. Bonger, ds. T. J. Groot Enzerink en anderen, met klem wordt ver zocht, tot uitvoering van het ontwerp- Kropholler met den ouden toren te willen overgaa. Het welk doende enz.., w.g. Dr. L. G. Kortenhorst, Voorz. R. K. Werkgeversver., Den Haag; Prof. dr. L. Knappert, Leiden; ir. H. G. J. Schelling, arch. B.N.A., Ingenieur b.d. Staatsspoorw. Utrecht; ir. G. Leeuwenberg, B.I., Utrecht; dr. Th. Boissevain, Herv. Pred., Leiden; dr. H. Thomas, Gereform. Pred., Leiden; J. Th. Boelen, Voorz. Ver. Hendrick de Keyser, Amsterdam; mr. P. G. van Tien hoven, Voorz. Ver. tot beh. v. Natuur- monum., Amsterdam; mr. J. A. van Sons- beeck, Voorz. Heemschut, Amsterdam; Dirk Cos eer, Letterk., Delft; J. W. F. Werumeus Buning, Letterk., Amsterdam; mr. H. C. Hintzen, Firma Mees en Zoonen, Rotter dam; Jacob Mees, Rotterdam; Wouter Ny- hoff, Den Haag; mr. dr. W. M. Westerman, lid Tweede K. St. Gen., Den Haag; L. Zul, Beeldhouwer, Bussum; John Raedecker, Beeldhouwer, Amsterdam; Bart Peizel, Kunstschilder, Amsterdam; prof. P. L. Pa- lache, Amsterdam; J. J. Gerstel, Teeken- 1 eer aar Gymn. Rotterdam; prof. J. A. Eige- man, Rotterdam; dr. J. R. Callenbach, Herv. Pred. Rotterdam; dr. H. C. Voor hoeve-Ten Bruggecate, Pred. Rotterdam; Jaap Callenbach, Musicus Rotterdam; P. Jansen Schoonhoven, Rotterdam; mevr. M. Eerdbeek Claasen, Letterk., Katwijk; dr. H. J. M. Hofstee, Alkmaar. DR. C. J. WIJNAENDTS FRANCKEN. Zeventig jaar. De bekende Nederlandscne letterkundige dr. C. J. Wijnaendts Francken bereikt mor gen a.s. den 70-jarigen leeftijd. Op dien dag zal er tusschen 3 en 5 uur gelegenheid zijn hem geluk te wenschen in Huize Bruins aan het Rapenburg alhier, indien de gezondheidstoestand van den heer Wijnaendts Francken dit toelaat. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. In de Zaterdagmiddag gehouden bijeen komst van het Criminologisch Instituut al hier heeft prof. dr. L. van Itallie, hoog leeraar aan de Universiteit alhier, gespro ken over: De Opsporing en de identificatie van het bloed. Aan deze voordracht is het volgende ont leend: De opsporing van bloed en zijne «iden tificatie heeft niet alleen belang voor de bewijsvoering bij moord, doodslag, ver wonding, doch kan ook bij jachtdelicten, onderzoek van levensmiddelen enz. van beteekenis zijn. In deze voordracht wordt voornamelijk bloed uit een justitioneel oogpunt behan deld, slechts wordt omtrent de eigenschap pen van het bloed zooveel medegedeeld als voor de kennis van het onderwerp noodig is. Zoo met betrekking tot de stremming van het bloed onder verschillende omstan digheden en de wijze waarop de roode bloedbolletjes en het serum zich hierbij af scheiden. Het onderzoek met het ongewapende oog, de loupe, het miscroscoop leert dat al naar de onderlaag, waarop het bloed zich be vindt, het voorkomen verschillend is, ook of een indringen in de onderlaag met daar mee gepaard gaande veranderingen heeft plaats gehad. Het zoeken naar bloedvlek ken kan hierdoor zeer bemoeilijkt worden. Bij een onderzoek in het Pharmaceutisch laboratorium te Leiden, waarvan de uit komsten over eenige maanden zullen wor den gepubliceerd, is gebleken, dat bij dit zoeken photografie met behulp van infra- roode stralen van veel nut kan zijn. Het microscopisch onderzoek geeft dan alleen goede uitkomsten als het bloed niet in de weefsels is binengedrongen; geldt het de opsporing van bloedbolletjes dan zal alleen versch bloed kans van slagen opleveren, af gezien van de weinige gevallen waarbij op- weeken met bepaalde vloeistoffen resultaat oplevert. Gewoonlijk worden ook voorproeven toe gepast, die berusten op de aanwezigheid van fermenten in het bloed. Vallen deze voorproeven negatief uit, dan is geen bloed aanwezig (behoudens zeer bijzondere ge vallen). Als absoluut bewijzende proeven werd op die met den spectroscoop en op de vorming van kristallen van haemine en van haemochromogeen gewezen. Ook be handelde spr. de mogelijkheid van de be paling van den ouderdom van bloedvlek ken. Hieromtrent werd de publicatie van nieuwe onderzoekingen in het vooruitzicht gesteld. Voor de onderscheiding van verschillen de bloedsoorten kan bij versch bloed veel al gebruik gemaakt worden van het ver schil in vorm en grootte van de roode bloedbolletjes. Waar dit niet meer moge lijk is daar is vooral de biologische onder zoekingsmethode, die berust op de vor ming van een neerslag bij het samenkomen van een uittreksel der bloedvlek met een soort-eigen serum, op haar plaats. Spr. lichtte zijn voordracht toe door tal van projecties van spectra, proeven en lan taarnplaatjes. Vervolgens hield dr. J. P. L. Hulst een voordracht over de individualiteit van het bloed. Spreker zet eerst uiteen de bijzon dere eigenschappen van de roode bloed lichaampjes en van de bloedwei, waaruit blijkt, dat het mogelijk is de menschen in eenige groepen te verdeelen, wier bloed eigenschappen onderling van elkaar afwij ken. Waar in den aanvang door Landstei- ner vier groepen werden aangenomen is door de splitsing van eigenschap A. het mogelijk geworden zeven groepen te on derscheiden. In de laatste jaren zijn nog enkele eigenschappen van het bloed ont dekt waardoor de verdeeling in nog meer dere groepen is mogelijk geworden. Spr. wijst er daarbij o.m. op, dat het mogelijk is geworden in vele gevallen van misdrijf aanwijzigen te verkrijgen omtrent de moge lijkheid van het al of niet betrokken zijn van een bepaalden verdachte bij een be paald misdrijf. Met voorbeelden uit de praktijk licht spr. de beteekenis van dit onderzoek toe. Hij wijst verder op de fou ten, die bij het. onderzoek gemaakt kunnen worden en legt vooral den nadruk erop, dat het gewenscht is, dat de justitieele autoritteiten in de voorkomende gevallen met den meesten spoed de bloedsporen laten onderzoeken en den deskundige op de plaats des misdrijfs de sporen laten in beslag nemen. De behoefte aan behoorlijk uitgeruste laboratoria voor justitieel on derzoek doet zich hierbij sterk gevoelen. GEMEENTELIJKE REINIGINGSDIENST. Verslag over 1932. Aan het verslag betreffende den toestand en de werking van den Gemeentelijken Reinigingsdienst van Leiden over het jaar 1932 is het volgende ontleend: Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het gevraagde crediet door den Raad verleend tot een bedrag van 119.400, voor invoering van autotractie ten behoeve van den ophaaldienst, uitbreiding van ma terieel, het bouwen van een autogarage, het maken van een nieuwe ontsmettings inrichting en bijkomende werken. Onmiddellijk na dit Raadsbesluit werden de voorgenomen plannen tot verbetering van den dienst in details uitgewerkt, zoo dat nog in den loop van dit verslagjaar op dracht voor levering van materieel aan ma teriaal aan diverse fabrikanten kon wor den verstrekt. Het geheele jaar moest echter de ophaal dienst nog op de oude wijze worden uitge voerd, waartoe als aanvullend materieel de noodige auto's werden gehuurd van plaatselijke expediteurs. Tegen de slechte gewoonte van helaas nog vele ingezetenen huisvuil, vischafval, etensresten, e.d. te werpen in de grachten of op de publieke straat, werd vanwege den dienst met kracht opgetreden. Een groote behoefte doet zich gevoelen voor het behoorlijk bergen van schuiten ten behoeve van den vuilafvoer naar Nieuwkoop, vervoer van kolkenspecie, grof vuil en bedrijfsafval. Afgezien van het onooglijk beeld, welke deze schuiten bieden aan Singelbewoners en wandelaars, is het niet mogelijk deze in de toekomst te blijven meren in den Mare- singel, aangezien hierdoor de doorvaart wordt belemmerd voor de groote kolen schepen van de Lichtfabrieken. Na afgra ving van het kerkhof ware het maken van een vluchthaventje voor berging van schuiten op dit vrijgemaakte terrein een groote verbetering. Bij al de zorg, aan dc straatreiniging be steed, mocht worden verwacht, dat het pu bliek dit in die mate zou waardeeren, dat geen rommel op de publieke straat werd geworpen. Helaas is dit niet het geval en zal poli- tioneele bekeuring voor overtreders dan ook noodzakelijk zijn. De verzamelde kolkenspecie was groot 1.080 M3., welke in 120 schuitvrachten is vervoerd naar het baggerstalenterrein aan de Slaagh- of Stinksloot en aldaar tot aan maak van pootaarde benut. Totaal werd dit jaar verzameld een hoe veelheid huisvuilnis groot 37.068 M3., waarvan is afgevoerd naar de Gemeente Nieuwkoop 33.372 m3 en het restant, of 3.966 m3, naar het gemeentelijk stortter- rein aan de Zijl. Hierbij moet worden opgemerkt, dat de genoemde aantallen m3 zijn bepaald na opmeting in de schuiten, derhalve na be hoorlijke vastzetting van het vuil tijdens de afdaling. Gedurende het geheele jaar werden de schuiten voor afvoer naar Nieuwkoop ook opgenomen naar het gewicht en bleek te zijn afgevoerd 13.803.561 kg, zoodat het ge middelde gewicht van het vuil, na aflading in de schuit, bedroeg rond 413 kg per m3. Het afhalen van bedryfsvuil uit werk plaatsen, winkels, kantoren, e.d. geschied de in hoofdzaak per schuit. Op 31 December waren 141 contracten loopende tot een gezamenlijk bedrag van f 6.660,20, waaronder voor het afhalen van bedrijfs-, tuin- en kazerne-afval uit de ge bouwen voor Universitair Onderwijs en kazerneering een bedrag, groot f 2.546,70. Dit vuil werd afgevoerd naar het stortter- rein aan de Zijl- Het wegnemen van oneffenheden langs walmuren en het op diepte brengen van smalle grachten geschiedde met gebruik making van een klein baggermolentje. Totaal werd opgehaald een quantum baggerspecie groot 9.451 m3, waarvan de afvoer plaats vond naar het Braassemer- meer in een viertal onderlossers, gesleept door een motorboot. Zooals reeds werd gemeld, moest worden afgevoerd een quantum huisvuil, groot 33.372 m3. Bovendien moest nog worden verzon den 250 m3 vuil van diverse andere ge meentelijke diensten, zoodat werd ver voerd naar Nieuwkoop totaal 33.622 m3 vuil, waarvoor aan genoemde gemeente werd betaald f 28.578,70. De raming der uitgaven bedroeg volgens de begrooting f 263.000. De uitgaven heb ben bedragen f 246.989,59. Minder uitgege ven dan geraamd f 16.010,41. De raming der ontvangsten bedroeg f 27.115,67 De ontvangsten hebben bedragen f 23.405,30. Minder ontvangen dan geraamd f 3.710,37. Voordeelig verschil met de begrooting f 12.300,04. LAATSTE BERICHTEN AUTO MET VIJF INZITTENDEN TE WATER Eén persoon verdronken Gisteravond reed de familie Hargers uit Ede per auto van Hoogeveen naar Ede. Bij het Lichtmiskanaal ter hoogte van het planken loodsje, gelegen in de gemeente Zwollerkerspel is de auta te water ge raakt. In de auto waren gezeten man, vrouw en drie kinderen. De 16-jarige zoon was zoo kordaat een der ruiten van de auto in te trappen, er door te kruipen en alle inzittenden op het droge te brengen. Het laatste echter werd de moeder uit de auto ghaaid; zij bleek inmiddels reeds te zijn overleden. De redder werd door het glas der ingetrapte ruit ernstig aan een der beenen gewond. Hij is naar het Sofia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar heen ook het lijk der moeder is vervoerd. VERDACHT VAN HET LICHTEN VAN OFFERBLOKKEN Als verdacht van het lichten van offer blokken in de R.K. Kerk te Doetinchem zijn in een logement te Deventer aange houden J. H. ten H. uit Doetinchem, J. M. E. uit Deventer en een meisje F. B. uit Assen. De verdachten, die een koffertje met kleingeld bij zich droegen, zijn op transport naar Doetinchem gesteld. DE OVERVAL MET ROOF TE NUMANSDORP De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van F. L., die als een der daders van den overval met roof te Numansdprp, waarbij de landbouwer J. de Reus te Numansdorp werd doodgeschoten, in den avond van 3 Januari 1933, door 'net Gerechtshof te 'sGravenhage is veroor deeld tot 12 jaar gevangenisstraf. DOODSLAG TE ROTTERDAM De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveldt, concludeerde heden tot verwerping van het cassatieberoep van den houtbewerker D. C. W. te Rotterdam, die wegens doodslag op zijn vrouw op 25 Juli 1932 gepleegd in de woning aan de Groote Visscherij straat 3, aldaar door het Haagsche Gerechtshof is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Arrest 11 December. TELEGRAMMEN VERBETERDE CIJFERS VAN RIJKS DAGVERKIEZING EN REFERENDUM BERLIJN, 13 Nov. (V.D.) Officieel wor den de volgende verbeterde voorloopige uitslagen van de Rijksdagverkiezing gepu bliceerd. Aantal stemgerechtigden 45.141.954. Aantal uitgebrachte stemmen: 42.988.152, verbeterde of 95 pet. van het totaal aantal stemgerechtigden. Aantal ongeldige stemmen: 3.349.363 of 7,8 pet. Aantal geldige stemmen voor de N.S.D.A. P.: 39.638.789 of 92 pet. van de uitgebrachte stemmen, geeft 661 zetels. Het bij het referendum uitgebrachte to taal aantal stemmen bedraagt: 43.452.613 of 96.3 pet. van het aantal stemgerechtig den. Aantal geldige stemmen: 42.702.342. Aantal ongeldige stemmen: 750.271. Aantal „ja"-stemmen: 40601.577 of 95,1 pet. der geldige stemmen. Aantal „neen"- stemmen: 2.100.765 of 4,9 pet. der geldige stemmen. HET ALCOHOL-VERBOD OP IJSLAND OPGEHEVEN. Uitslag van het referendum is „nat". REYKJAVIK, 13 Nov. (V.D.) Na 18 jaar alcohol-verbod is IJsland gisteren weer „nat" geworden tengevolge van het resul taat van de op 21 October jl. gehouden volksstemming over de intrekking van het drankverbod. Uitgebracht werden 15.884 stemmen vóór intrekking en in 11.624 stem men tegen intrekking. Vier van de zes ste den stemden in meerderheid „nat", terwijl 9 van de 11 plattelands-districten „droog" stemden. NOODWEER IN ZUID-AFRIKA. Vele slachtoffers van den bliksem. KAAPSTAD, 13 Nov. (V.D.). Tengevolge van de hevige onweersbuien, die verschil lende gedeelten van de Zuid-Afrikaansche Unie hebben geteisterd na een maandenlan ge periode van droogte, zijn minstens 20 personen om het leven gekomen. In het Transvaalsche district Rustenburg werden 6 inboorlingen door den bliksem gedood. De rivieren, die voor een deel uitgedroogd waren, zijn plotseling woeste stroomen ge worden, die op vele plaatsen buiten hun oevers treden en menschen en vee meesleu ren. In tal van districten heeft het gehageld en op sommige plaatsen vielen hagelstee- nen, die ditmaal de bekende duiveneieren overtroffen en volgens* verschillende oog getuigen de grootte van sinaasappelen had den, zoodat zij door vele daken heensloe gen en reusachtige schade aanrichtten. In de omgeving van Johannesburg veroor zaakte de hagel in een groote vruchten- kweekerij voor ongeveer 40.000 pond scha de. Ook hier werden 2 inboorlingen door den bliksem getroffen en gedood. Te Lichtenberg doodde de hagel duizen den schapen, runderen en ezels. In Natal staan vele dorpen onder water en zijn verscheidene bruggen door de bui ten hun oevers tredende rivieren wegge- Demonstratie voor een Duitsche ambassade. LONDEN, 13 November. (V. D.). Gis teravond is het opnieuw tot demonstraties van communisten en andere linksche ele menten voor de Duitsche ambassade te Londen gekomen. De betoogers protesteer den tegen het Rijksdagbrandproces en wenschten den Duitschen ambassadeur een verzoekschrift te overhandigen. Zij wer den door de politie uiteengedreven. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Nov. Vee. 4 wagons geslachte runderen uit Denemaken. 615 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5861, 2e kwal. 4656, en 3e kwal. 36—44 een per kg. slachtgewicht; 85 melk en kalfkoeien f 160210 per stuk, 140 vette kalveren: le kwal. CJ56, 2e kwal. 4450, 3e kwal. 3642 cent per kg. lev* d gewicht 31 nuchtere kalveren f 58 per stuk, 108 schapen f 1620 per stuk; 695 varkens: Vleeschvarkens 90110 kg. 4546 cent, zware 4344 cent, vete 4243 cent per kg. slachtgewicht; 49 paarden f 70110 per stuk. Overzicht: Runderen groote aanvoer, inzet stug, met hoog, vraagprijzen, later bij iets dalende prijzen, handel vlotter, vette kalveren, flinke aanvoer, vlugge handel, vase prijzen, mindere soorten slepende han del, lagere prijzen, varkens flinke aanvoer handel traag, prijzen als Woensdag, afloop slecht, met zakkende prijzen. ROTTERDAM, 13 Nov. Vee. Aanvoer: 550 vete runderen, 307 vette kalveren, 1332 schapen en lammereen, 927 varkens. Prij zen per kg.: vette koeien 5558, 4652 en 3136 cent; vette ossen 5054, 4046 en 3236 een; vette kalveren 90100, 7585 en 5060 cent, varkens levend gewicht 39 37 en 34 cent, export varkens 32 en 30 cent schapen 40, 36 en 32 cent, lammeren 42, 37 en 34 cent. Prijzen per stuk: schapen f 19 BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon:Volwassenen. 1510, lammereen f 16148. Overzich:t Vette koeien en ossen ruimer aanvoer, han del flauw, pryzen ongeveer als vorige week vette kalveren ruimer aanvoer, handel flauw, prijzen lager; schapen en lammeren aan voer als vorige weeek, handel tamelijk, prijzen hooger, varkens aanvoer iets groo- ter, handel tamelijk, prijzen iets hoogèr; zeer zware varkens 1 cent boven notee ring. STOMPWIJK, 11 Nov. Groentenvei- ling. Kropsla le soort f 1.203.60, 2e soort f 0.50—1.10, Peen f2.50—5.20, Bloem kool f 3.105.30, Tomaten (mid.) f 5.60 6.50, gr. ronden f5.1010.10, 2e soort f4.10 5.10, Andijvie f0.501.10, Spinazie f0.68 0.82, Postelein f 10.11.Rabarber fl 2.Snijboonen f0.370.38, Radijs fl 2.—, Prei f 1.20—2.50, Selderie f 1—1.60, Appelen f 0.04—0.14, Peren f 0.040.22, Meloenen f0.030.15, Druiven f0.150.16. BOSKOOP, 11 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1424 cent, Hadley 4060 cent, Clau dius Perneet 4060 cent, Columbia 1523 cent, Butteerfly 2542 een, Mac. Keiler 10 18 cent, Rosalandia 1630 cent, Florex 15 25 cent, Chas. P. Kilham 1226 cent, Edith Helen 4063 cent, Aug. Noack 1520 cent, Else Poulsen 5085 cent, Ellen Poul- sen 1025 cent, Ingar Olson 2145 cent, Chrysanten grootbloemig 60140 cent, id. tros 1030 cent, Eikenblad 46 cent. NIEUWVEEN, 10 Nov. Vrije veiling. Aanvoer 946 kippeneieren f 5.056.80 en 176 eendeneieren f 2.953.50 per 100 stuks, kaas 2730 cent per pond. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 13 Nor. 1933 L. K. Heden. 1 Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boe ton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Dell Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PL North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St. Steel 2Vi» 261/4 25 24»/, 15 Va 151/2 58»/, 56»/, V» 129-7, 131 23oys 85'/, 2347, /Ó/S'/, S57./1/2 174 V, 1737, 937, »37, 921/. >3 389/, 38»/, 4#Va 481/2 H/s 40 40 67, 6»/, 81/3 81/j 122 1321/2 155 1551/V1/.. 187, 187, 70i/a 721/3 37 57 921/2 927, 1127, 112»/, 907, 907. 181/3 '81/2 281-Yia 281a/ni 91/4 187, 191', •Vu 107, 10»/, 37, 37, l®5/» 134/1, 17a 31/1» 47, 5 517a 51 Va 10"/„ 10»/4 57l6 5VS «Vs 687, 68i/2 «Vu Ö'/lB 2611/k WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.16 Londen 7.9 3U2 New York L54i/g Parijs 9 703/g Brussel 34.59 Zwitserland 48.03 Milaan 1305 Madrid 20 50 Oslo 39.90 Kopenhagen 35.45 Stockholm 40.95 Weenen Praag 7 37 Boedapest Prolongatie MEUBELABRES! Aangoboden: Jiette Inboedel, waarbij: 1100I eiken Buffet, Hang- en Lsgkasten, Bijzet tafels, Bo dcenkast, Divanbed, modem ei cep Vyaschcommode, Waschtaft 8Naabtkastjes, enz. Mooie 2-pi rs. miütonie Ledikant. Solide Bra idkast, klein formaat Meubelmakerij Stoffeerderij van ouds A. J. HARTWIJK BURCHTSTEE6 4. 10134 Inkoop van geheele Inboedels

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3