MAANDAG 13 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Op de subsidie Wit-Gele Kruisvereeni- gingen stelt de heer Bergers eene korting voor van 20 pet.; de heer Meijdam is voor 10 pet., omdat het hier de t.b.c.-bestrijding betreft en de heer van Maastregt is tegen korting, omdat gelet op de slechte tijds omstandigheden van honger en ondervoe ding het werk der vereeniging nog nutti ger is dan voorheen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 2 stem men (de heer en Bergers en Meijdam). Bij een der volgende posten stelt de heer Bergers voor de rijwieltoelagen terug te brengen van ƒ35.op 25.welk voorstel door B. en W. wordt overgeno men en aangenomen met alg. stemmen. Daarna weer eene lange discussie over het overdoen van den weg vanaf de Lam- mebrug tot de grens van Stompwijk aan de Provincie, waarvoor jaarlijks 2700 aan de Provincie moet betaald worden. De commissie stelt schrapping voor; alle spre kers van hedenmorgen komen nog eens in het geweer, alsmede het geheele college van B. en W., met resultaat, dat bij stem ming wordt besloten den weg ingaande 1 Januari 1933 definitief aan de Provincie over te doen. Tegen overdracht stemmen de heeren Tijssen, Meijdam, Bergers en van Haasteregt. De post „onderhoud vuilnis- en vracht wagen" geelt den heer Bergers aanleiding op te merken, dat de raming hem hoog voorkomt en in overweging te geven aan B. en W. om de benzine voortaan op bon boekjes te betrekken. De heer Wessel wil den post „leermidde len O. L. School" terugbrengen van ƒ200 op 100, om zoodoende de kosten van het bijzonder onderwijs te kunnen verminde ren. De heer de Graaf verdedigt de ra ming, terwjl de voorzitter er aan toevoegt, dat het hoofd der school zeer zuinig is in de aanschaffing. De post blijft gehand haafd. Subsidies en bezuiniging. Een dankbaar onderwerp voor discussie is de post „subsidie bewaarscholen" waar over het vorig jaar reeds in den breede is gesproken. Voor- en tegenstanders ont moeten elkander hier weet, waarbij van de tegenpartij de opmerking wordt ge plaatst, dat het vorig jaar de heer de Graaf, thans tijdelijk wethouder, aan hun ne zijde stond, hetgeen voorlaaistgenoem- de aanleiding is eene verklaring te geven. Resultaat der stemming 82 (de heeren Bergers en Meijdam). Een voorstel Ber gers om het presentiegeld van de leden der commissie tot wering van schoolver zuim te verminderen van 1.50 tot 1. per vergadering vindt een willige ont vangst bij B. en W., die het voorstel over nemen, waarna de Raad het aanneemt. Een voorstel Bergers om den post „ver goeding overzetgelden bruggelden" aan schoolgaande kinderen, als zijnde een on verplichte uitgave, te schrappen, vindt geen steun, zoodat volstaan wordt met de toezegging van B. en W., dat deze in on derhandeling zullen treden met de pach ters van veer en brug of het niet wat min der kan. De raming van B. en W. als subsidie voor bijzondere H.B.S. vindt geen genade bij den heer Bergers, die eene verlaging voorstel tot 20 per kind voorstelt. Weth. v. Leeuwen en de heer Paardekooper merken op, dat hier 'n groot onbillijkheid is ge schapen toen de Raad noodgedwongen verleden jaar de subsidie ging verminde ren. Zoodra de tijden dan ook beter wor den zullen zij voorstellen dezen post te verhoogen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met de stem van den heer Bergers tegen. De raming „subsidie aan sportvereeni- gingen" lokt een lang debat uit tusschen de heeren Bergers en Paardekooper. Eerst genoemde is voor algeheele schrapping, omdat de subsidie gevraagd wordt voor een geheel ander doel dan waarvoor ze gebruikt wordt, hetgeen de heer Paarde kooper bestrijdt. Beide sprekers zeggen te weten, dat hunne mededeelingen juist zijn en tenslotte wordt maar weer gestemd over het voorstel van B. en W., hetwelk wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen (de heeren Wessel, Meijdam, Bergers cn de Graaf, waarvan laatstgenoemde te vo ren eene verklaring aflegde, dat gehoord de discussies zijne meening veranderd is). De post „belooning schatter drankloca- liteiten" vindt bestrijding b(j de commis sie, waarvan de heer Bergers zegt, dat het hier weer is „werk in den tijd van den baas", hetwelk extra betaald moet wor den. De Raad staat achter Burg. Weth., met 7 tegen 3 (commissieleden). Belastingverhooging. Daarna worden de ontvangsten behan deld. De aantrekkelijkheid tot discussiee ren is hier gedaald nu er zoo goed als geen wijzigingen in de aangeboden begrootxng zijn gebracht en er noodgedwongen niets anders overschiet dan de aangeboden be lastingvoorstellen van B. en W., in verband met de beruchte circulaire van den Mi nister, te aanvaarden. De heer Bergers merkt nog op, dat hij eigenlijk niet behoeft te vertellen in hoe groote mate hij tegen deze belastingverhooging is. Hij heeft helaas moeten constateer en, dat de Raad niet genegen is, in welken vorm ook, me de te werken om belastingverhooging te voorkomen. Bij de algemeene beschouwin gen heeft spr. pogingen aangewend om den raad tot een ander inzicht te brengen, doch men heeft vastgehouden aan alles en het niet aangedurfd om bezuinigingen aan te brengen op niet noodzakelijke uitgaven. De belasting is hier zoo hoog, dat ze met voor verhooging vatbaar is en derhalve zal hij tegen deze verhooging en tegen de begrooting stemmen. De heer Meijdam zal eveneens tegen stemmen op dezelfde gron den als de vorige spreker, omdat ook hij geen verantwoordelijkheid voor belasting verhooging op zich durft te nemen. Het is gebleken, dat men zich niet wil aanpassen aan een belastinghefiing in overeenstem ming met het gedaalde levenspeil der be lastingbetalers. De heer Wessel kan zich indenken, dat het voor de beide sprekers een tegenval ler moet zijn, dat het zoo geloopen is, doch de overdracht van den weg is wel de oor zaak daarvan. De heer van der Krogt zegt liever de belastingverhooging te aanvaarden, dan te blijven zitten met een weg in een toestand waarin deze thans verkeert. Wethouder van Leeuwen merkt op, dat niet de weg de oorzaak der belastingver hooging is, want die stond reeds op de kloppende begrooting, doch de meerge noemde circulaire van den Minister, waar aan de heer Bergers toevoegt „alsmede de onwil om eenigszins te bezuinigen". De voorzitter zegt, dat B. en W. ook niet voor hun plezier met bedoelde voorstel len zijn gekomen, doch, zooals de heer van Leeuwen, aantoonde, noodgedwongen. Hierna stemming over de begrooting, die wordt vastgesteld met 7 tegen 3 stemmen (de heeren Bergers, Meijdam en van Haas- tregt). Rondvraag. Vervolgens de rondvraag, die even voor twaalf uren nog eene motie oplevert van den heer Bergers aan den Minister van Onderwijs gericht, waarbij wordt verzocht met den meesten aandrang te willen be vorderen, dat zoo spoedig mogelijk maat regelen worden getroffen, dat aan de ge huwde onderwijzeres, werkzaam aan eene bijzondere school alhier, op sociale en mo- reele gronden, eervol ontslag wordt ver leend, zulks in overeenstemming met het program van de R. K. Staatspartij, onder opmerking dat reeds eene dergelijke motie werd gezonden op 9 Januari j.L aan het R. K. Schoolbestuur, dat echter aan het in de motie vervatte verzoek, geen gevolg heeft gegeven. De voorzitter wijst er den voorsteller op, dat die motie hier niet thuis hoort en dat ze geen effect zal hebben, want de Wet verbiedt het gewraakte niet. Beter zou het zijn indien de voorsteller zich wendde tot de kerkelijke overheid. De heer Bergers acht het een staatszaak; het is een punt van het dezer dagen verschenen manifest der R. K. Staatspartij en hoort allereerst thuis bij de Regeering. De heeren van Leeu wen, van Bennekom en Paardekooper zijn het met den voorzitter eens, terwijl laatst genoemde zegt wel te willen medewer ken, doch dan in de organisatie alwaar het wel thuis hoort. De heeren Wessel en Tys- sen verklaren de motie te steunen waarna ze in stemming gebracht wordt en aange nomen met 6 tegen 4 stememn (de heeren van Bennekom, van der Krogt, Paardekou- per en van Leeuwen). Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Met den voorzitter zijn aanwezig 12 leden, één vacature. De voorzitter opent met gebed, waarna de notulen werden goedgekeurd en een sta tige rij ingekomen stukken zonder discus sie voor kennisgeving worden aangenomen. Daarna komen de voorstellen-Snel, die de vorige vergadering waren verdaagd, aan de orde. Even dreigde weer uitstel, doch het meerendeel was voor dadelijke behandeling, waartegen ook de voorsteller geen bezwaren had. (Zooals men weet, be troffen deze voorstellende prijs van gas, water en electriciteit en de huur van de verschillende meters). Wethouder Zon be streed deze voorstellen en betoogde dat de heer Snel volstrekt geen begrip had van de Gemeentebedrijven en de wijze, waarop deze moeten worden geëxploiteerd. Deze hebben namelijk een ideëele en een zake lijke zijde. De ideëele zijde is zooals de heer Snel dit wil, gas enz. te leveren zon der winst, terwijl zijn tegenstanders een zij het dan ook matige winst zillen maken. De heer Snel betoogde dat de geringere man veel meer betaalt dan de beter gesi tueerden, die prol teeren van vastrecht en daardoor veel minder per M3 of K.W.U. betalen dan hij. Daar r. wil voorsteller ver- andering brengen door een uniform-tarief, zoo noodig met uitzondering van industrie doeleinden. Met een vloed van cijfers toont de heer Zon aan dat 9 ct. per M3 juist de kostprijs is, terwijl de lagere prij zen voor verwarming en industrie juist de winst opleveren. Deze prijzen moeten laag worden gehouden daar anders deze ver bruikers naar andere middelen ter verwar ming (centrale verwarming of oliemotoren) zullen omzien. Bovendien kan de fabriek goedkoop leveren, daar de capaciteit groot genoeg is om zonder veel meer onkosten groote kwantums gas te kunnen leveren. Met het electrisch bedrijf is het nagenoeg hetzelfde, ofschoon de wethouder over niet genoeg tijd beschikte, hierover de noodige gegevens te verstrekken. De heer van Doorn betoogt dat hij in de toelichting van den heer Snel een soort van aantijging ziet tegen het beleid van den directeur, de commissie van de bedrijven en het College van B. en W. Hij moge be denken, dat de directeur slechts een raad gevende stem heeft en de beslissing ten slotie bij den Raad berust. Ook *wat be treft de meUrhuur begaat de heer Snel nog al penige vergissingen, daar deze winst lang zo i groot niet jk als hij becijfert. De heer van Doorn nou dan ook willen advi seer en deze •corstel1jn zonder meer af te wijzen. Nog eenige andere heeren voeren het woord, soms op tamelijk schampere wijze, waaruit blijkt dat de heer Snel na genoeg alleen staat en het lot aan zijn voor stellen, die niet eens ter tafel lagen, be slist is. De heer Snel kon natuurlijk al de te berde gebrachte cijfers zoo niet contro leeren en verzoekt den heer Zon deze te mogen overnemen en verzekert ten slotte dat het laatste woord over deze zaak nog niet gesproken is. Nog geeft de wethouder op verzoek van den he f de Kruif, de prijs van gas en electriciteit in verschillende an dere plaatsen, waarbij blijkt, dat Woerden lang geen kwaad figuur maakt. Hiermee eindigt dit soms tamelijk onverkwikkelijk debat. Een ingezonden adres van de pas opge richte hengelaarsbond wordt naar B. en W. gezonden om prae-advies. De voorzitter herdenkt nu den heer Roze- boom, die gedurende verscheidene jaren lid van deze vergadering is geweest, dankt hem voor het vele dat hij in het belang der gemeente heeft gedaan en hoopt dat het hem in zfjn verdere leven wel moge gaan en hij met genoegen moge terugdenken aan de jaren, die hij als lid van dezen Raad heeft doorgebracht. De geloofsbrieven van zijn opvolger, den heer H. Brunt, worden dan onderzocht en in orde bevonden, zoo dat deze de volgende vergadering kan bij wonen. Bij punt 3 zullen B. en W. onder de oogen zien of ook het bruggeld Woerdensch Verlaat niet op dezelfde wijze kan ver hoogd worden als de sluisgelden. Nu van de destructor geen sprake is. Nu van het totstandkomen van een destructor geen sprake meer is, zou een gedeelte land kunnen worden verkocht, doch met het oog op de aanleg van een nieuwe kerkhof, wordt op advies van weth. Fahrenhorst besloten, daarvan af te zien. Het punt vaststelling rooilijnen blijkt ook lang niet de algemeene instemming te hebben, doch men was van meening dat tegensputteren toch doelloos is en men dus er wel in moet berusten. De heer van Zoeren werd herbenoemd als secretaris van het Burg. Armbestuur met een gratificatie van 50.de heer Bengeling als lid van de Comm. tot wering van schoolverzuim. Punt 10 bracht weer de gemoederen in beweging. Voorgesteld werd de prijs van gas voor verwarming in industrie met 1 ct. per M3 te verlagen en te brengen van resp. op 5 en 4 ct. De heer Smits meende, dat als zulks zon der gevaar kon men dan ook wel de ge wone prijs een cent kon verlagen wat vol gens weth. Zon onmogelijk was, zonder na genoeg de geheele winst op te offeren. Het voorstel wordt ten slotte aangenomen. Ten einde radio-stoornissen door elec- trische apparaten te voorkomen, wordt be paald, dat deze öf voorzien moeten zijn van een radio-„Schütz" of niet na 8 uur 's morgens of voor 11 uur 's avonds mogen worden gebruikt. Mechanisatie der bedrijven? Punt 13 bracht weer volop beroering. Werd namelijk voorgesteld het aanschaffen van een boekhoudmachine, prijs 2250. die het mogelijk zou maken,'dat geen nieuw personeel aan de gasfabriek behoefde te worden aangenomen. Volgens den heer Kasteleyn zelfs misschien een beambte j overbodig zou maken. Verschillende leden bleken er zeer tegen te zijn in dezen tijd nog maar machines aan te schaffen en zelfs de werkloosheid te vergrooten in plaats va nte verminderen. De voorstanders konden dan ook het pleit niet winnen en het voorstel werd met 7 tegen 5 stemmen afgewezen. Nu werd een maximum van 600.uitgetrokken voor een tijdelijke werkkracht benevens 350.voor uit breiding van het kantoor. Weer zal deze winter eVenals de vorige en op dezelfde voet ƒ1.aan brandstoffen voor de werkloozen worden beschikbaar gesteld. Punt 16 bevatte een verordening op de precario-rechten een belasting, die volgens een der heeren niets aantrekkelijks bevatte dan de naam. (Deze rechten zijn een be lasting op het gebruik van gemeentegrond, water en lucht, het laatste in de vorm van schermen, uithangborden en derge lijke). Het bleek, dat niemand er mee dweepte, ja, de bezwaren die werden ge opperd, waren legio. Aangetoond werd, dat deze belasting zelfs zeer onrechtvaardig kon werken: degenen ,die van hun eigen dom indertijd afstand hadden gedaan, voor het maken van de trottoirs, zouden moeten betalen, terwijl de dwarsdrijvers vrij uit zouden gaan. Het taxi-bedrijf werd alvast uitgesloten, terwijl tenslotte het heele voorstel maaj werd aangehouden. Nadat het bestuur der Chr. Scholen een briefje thuis zal krijgen, geen hoogere be dragen te besteden, dan zijn toegestaan, werd besloten het laatste netelige punt, vergoeding auto directeur gasfabriek maar in besloten zitting af te doen. En wenscht meneer soir.s ook een haargroei- iddeltje? (Zondagsnisse). UIT DE OMGEVING NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot het verhuren van vier losplaatsen aan de haven van Schip- persvaart. 3. Voorstel van B. en W. tot het geldig verklaren van de aanvullende steunregeling voor arbeiders, die uit de werkloozenkassen hunner organisatie trek ken voor het geheele jaar 1933. 4. Voor- loopige vaststelling van de rekennig van het grondbedrijf, dienst 1932. 5. Voorloo- pige vaststelling van de rekening der ge meente, dienst 1932. 6. Vaststelling der be grooting van het grondbedrijf, dienst 1934. 7. Wijziging der begrooting van de ge meente, dienst 1933. 8. Vaststelling der be grooting van de gemeente, dienst 1934. Landarbeidersbond „St. Isidorus". In het café van mej. de Wed. J. L. Brama al hier, had de jaarvergadering plaats van bovengenoemden bond. De voorzitter de heer J. van der Voet opende de vergade ring met den christelijken groet, heette alle aanwezige leden hartelijk welkom en zeide dat de toestand zich sinds verleden jaar nog niet in gunstigen zin heeft ge wijzigd. Na voorlezing van de notulen volgde installatie van 3 nieuwe leden met een toepasselijk woord van den voorzit ter. Door den secretaris den heer H. Loo- yestijn werd een keurig en goed gesty- leerd jaarverslag uitgebracht. Uit dit ver slag stippen we het volgende aan: De ver eeniging telde op 1 November 1932 280 leden. Er kwam 16 nieuwe leden bij ter wijl er 18 wegens vertrek of anderszins moesten worden afgeschreven, de vereeni ging telt dus op 1 November j.L 278 leden, dat beteekent een achteruitgang van slechts 2 leden. Het verslag wees verder op een zeer actueel meeleven der leden. De leden gaven na de voorlezing van het verslag hun instemming door een hartelijk aplaus en de voorzitter bracht den secre taris nomens de vergadering dank. Hierna volgde het jaarverslag van den penningmeester den heer H. van der Voet. De inkomsten hadden bedragen 28240.39, de uitgaven ƒ28064.zodat er een batig saldo was van 176.39. De volgende posten werden uitgegeven: Uitgekeerd uit de werkloozenkas 17.542; ziekenuitkeering 366.20; reglementaire uitkeering bij ziekte 276.25. Toeslag voor adspiranten bij ziekte 12.50. Voor de gemeente werd door den pen ningmeester uitbetaald aan aanvullende steun op de uitkeering uit de werkloozen kas een bedrag van niet minder dan 2890.55. Aan rijkssteun werd uitgekeerd aan de georganiseerden 31,159,63. De controlecommissie verklaarde bij monde van den heer C. van Noort dat kas en boeken in de beste orde bevonden wa ren zoodat de penningmeester werd gede chargeerd. Als nieuwe controlecommisie werd benoemd C. van Noort, Adr. Berg en van het bestuur C. van den Berg. Bij de verkiezing van bestuursleden werden de aftredende leden de heeren 15. Looijestijn, P. Koelewijn en J. van den Burg Jzn. bij enkele candidaatstelling her kozen. De voorzitter feliciteerde de heeren met hun herbenoeming en sprak de hoop uit dat ze weer met dezelfde ijver voor het belang van de vereeniging mochten werken. Vervolgens werd medegedeeld, dat voor 1 December a.s. de contributie ook voor de standsorganisatie betaald moet zijn. De contributie moet betaald worden bij het ontvangen der steunuitkeering. Gegadigden voor de te houden Land- bouwcursus welke 3 keer per week zal worden gehouden kunnen zich opgeven bij het bestuur. Van 1316 Januari zal een retraite ge geven worden voor gehuwden en van 1619 Januari a.s. voor ongehuwden in het St. Clemens Retraitenhuis alhier. De voorzitter wekte de leden op hieraan deel te nemen. Voor de werkloozenzorg werd besloten 25.beschikbaar te stellen uit de ver- eenigingskas. Bij de rondvraag werden nog verschil lende zaken betreffende de vereeniging besproken, waarna de eerw. geestelijk ad viseur, kapelaan Dekker het woord ver kreeg en de leden aanspooorde om allen lid te worden van de congregatie der H. Familie. De werkloozen spoorde hij aan om in den komenden winter toch dagelijks de H. Mis b(j te wonen. Nadat de voorzitter allen had opgewekt om Dinsdag a.s. in groote getale te komen luisteren naar de rede van rector J. P. J. Kok en nadat hij een waarschuwend woord had gesproken tegen het nationaal socia lisme of wat op gelijken voet staat het fascisme, bracht hij dank aan allen voor de medewerking en sloot de zeer druk be zochte vergadering met den christelijken groet. Uitbreiding „Sancta Maria". Het krankzinigengesticht „Sancta Maria", al hier zal uitgebreid worden met een groot zusterhuis voor de leekenverpleegsters. Het huis moet plaats bieden aan een ne gentigtal verpleegsters. RIJNZATERWOUDE. Arbeidsbeurs. Momenteel staan in deze gemeente 5 personen als werkzoekende bij het agentschap der arbeidsbemiddeling in geschreven. SASSENHEIM. Weer thuis. Zaterdagmiddag is na een tocht van twee maanden onze plaats genoot v. Kesteren van zijn reis naar Rome per fiets weer behouden en wel thuis aangekomen. Deze 20-jarige jonge man heeft, zooals de andere 70 pelgrims onder leiding van Rector Boonekamp op zijn reis zeer veel gezien en het voorrecht gehad van den H. Vader den zegen te mo gen ontvangen. Triduum R. K. Volksbond. Het eerste punt van het winterprogramma van den R. K. Volksbond is gisterenmorgen beslo ten na een driedaagsch triduum, gegeven door een Pater Redemptorist. Het was een van de eerste en het bestuur kan met vol doening terugzien, want zeer vele leden en meerdere niet-leden hebben met aan dacht en overtuiging den geestelijken lei der gevolgd. Het bleek, dat zijn woorden inslag vonden want bij elke bijeenkomst was de kerk meer gevuld. Aan het slot, waarbij een generale H. Communie werd gehouden, dankte de spreker de mannen en jongelingen, die dezen tijd van devotie zoo degelijk hebben doen slagen voor hunne aanwezigheid en spoorde hen aan het voorbeeld te geven als echt Kath. or ganisatiemannen. WOUBRUGGE. Begxootingen gemeente en bedrijven. De gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1934 sluit, wat den gewonen dienst -betreft in ontvtangsten en uitgaven tot een bedrag van 95.377.92 en wat den ka- pitaaldienst betreft, in onkomsten en uit gaven 2314.55 en 26.465.01 alzoo een nadeelig saldo van 24.150.46. De begrooting van het Electriciteitsbe- drijf sluit met een batig saldo in den ge wonen dienst met 3778.38 en in den buitengewonen diienst met 858.02. De raming van de te verbruiken K.W.U. moeten in verhouding tot vorige jaren aanmerkelijk lager worden geraamd. De afschrijvingen beloopen 2352.81, terwijl de aflossing van het van de gemeente ont vangen kapitaal 2144.79 bedraagt. De begrooting van het Waterleidingbe drijf sluit met een batig saldo in den ge wonen dienst met f 48.88 en in den bui tengewonen dienst met 1650.79. Het af te nemen aantal M3. water kon aanmerkelijk minder geraamd worden dan vorige jaren, dank zij het mindere verlies door lekkages, enz. in hett hoofdnet en/of het dienstleidingnet Blijkens de bekend zijnde gegevens is over verscheidene maan den in 1933 een vermindering opgetreden van 300 M3. De afschrijvingen beloopen 3289.88, terwijl de aflossing van het van de ge meente ontvangen kapitaal 2264.be draagt. Geboren: Gerarda Agatha Theresia d. van W. v. d. Laan en J. E. Pijnacker Catharina Maria d. van C. H. v. d. Meer en J. H. Overdevest Wilhelmina Maria d. van A. v. d. Laan en J. van Tol Cla- zina Margaretha d. van H. de Kleer en C. van Leeuwen Marinus z. van P. J. de Jeu en M. Staal. Gehuwd: Pieter Groot 28 j. en Hen- drika van der Starren 27 j. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 9. Hobbeltje, die r zjjn vaart ook weer wat ingeho- ien had, keek eens nieuwsgie rig om naar zijn baas en dacht: Wat zullen we nu weer krijgen! De baas heeft weer wat hoor!" En als hij naar zijn baas keek moest hij ook lachen en malle sprongen maken. 10. Met een sierlijken zwaai van zijn eene been stapte Rommelzak nu van zijn paard en ::ei t: zijn - r: Hola, zag! We hebben vandaag .no: We zullen het er maar e s van n; ..deze warmte. Hij slapie nu lachend, mat zijn paard naar een vlonder aan de waterkant, waar een groote ton stond.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10