ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 \FDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND MISSIE-NAAIVEREENIGING „ST. FïvANCISCUS XAVERIUS". Nu de tentoonstelling met loterij voorbij is en een mooi resultaat heeft opgeleverd, blijft nog allen otfer hartelijk dank te zeg gen voor alles en aan allen die belangloos hun medewerking hebben verleend. Wij hopen en weten wel zeker dat die kleine zwartjes, blij met het mooie kleedje dat ze van de Missionaris ontvingen, vast wel eens hartelijk zullen bidden voor hun weldoeners. Gedurende het jaar 1932'33 zijn onge veer 700 stuks kleeding (baadjes, broek jes, enz.) gereed gekomen en dit alles is reeds of door den Missftnaris medegeno men of naar de Missie verzonden. Reeds deze week ontvingen we een brief van Pater P. Buissink aan wien op zijn reis naar Trinidad een doos kleeding was medegegeven voor zijn missie. O.a. schreef hij: de kleedjes hebben uitstekend voldaan aan mijn lieve kleinen. Mijn hart breekt soms wanneer ik de diepe armoede zie. Gelukkig heeft uw zending veel leniging geschonken. Wie iets voor de Missie doen wil kan op eenvoudige wijze veel bereiken. Wilt onze vereeniging steunen. Wordt werkend lid en komt Vrijdagsavonds van 810 uur naaien. Kan dit niet, werkt dan thuis iets. Steeds liggen geknipte kleedjes klaar in het Zita-huis, P. K. Koorsteeg en bij de Secretaresse Zoeterw. Singel 90. Ook Dins dagavond om de 14 dagen is er naaiclub van 810 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. Dinsdagavond 14 November naai club. Nogmaals hartelijk dank. Het Bestuur. OFFICIEELE MEDEDEEL1NGEN. Zooals u allen reeds bekend is, wordt Donderdag 23 November a.s. onze eerst volgende ledenvergadering gehouden in de zaal van Zomerlust, 's avonds 8.15 uur. Lode v. Gent uit Vlaanderen zal voor ons een lezing houden over Vlaamsche humor. We zullen een echt genoegelijken avond hebben. Hij zal ons spreken over de Humor in de Vlaamsche taal, als spreekwoorden, Vlaamsche sprookjes, raadselkens etc. Hij zal ons verhalen over Humor in de volks gebruiken, bij de steden, ambachten en rassen. Af en toe zal de zaal schudden van 't lachen! Dus, dames, niemand ontbreke! Zoo'n „lach"-avond hebben we in dezen tijd wel noodig, zorgt, dat de zaal vol is, u zult er geen spijt van hebben! Dus, leden van onzen Vrouwenbond, tot Donderdag 23 November. Het bestuur van den R. K. Vrouwenbond dankt nogmaals langs dezen weg alle da mes, die op den Zondag van Christus Ko ningschap hebben medegewerkt, om de wit-gele schildjes in zoo'n grooten getale te verspreiden. INTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. XXXIL We hebben bij de behandeling van het Pausschap wat langer stilgestaan, omdat de St. Josephgezellen, willen zij in de toe komst op alles berekend zijn, over dit punt heel wat moeten weten. Zeker, het is gemakkelijker over punten, waarbij wat studie noodig is, heen te stappen, maar daarmee brengen wij het niet ver. Als de eisch is, en wie kan dat ontkennen?, dat de katholieken meer moeten weten en daarbij ook meer moeten doen dan vóór twintig a dertig jaren, dan wil men meer en doet men meer. Je moet met den tijd mee, dusaanpakken wat je weten moet! In dit laatste artikel willen we naar vo ren brengen eenige uitspraken van vroe gere Kerkvergaderingen en de groote be- teekenis van de Pauselijke onfeilbaarheid. Het is gebeurd op de beroemde Kerkver gadering in Ephese in 431, dat de Pause lijke legaat als volgt sprak: „Het lijdt niet den minsten twijfel, en het is door alle eeuwen bekend, dat de H. Petrus, Prins en Hoofd der Apostelen, en zuil des geloofs en fundament der Kerk, door Onzen Heer Je sus Christus de sleutels van het Rijk heeft ontvangen en hem de macht is gegeven van zonden te ontbinden en te binden; die tot op onzen tijd en altoos in zijn opvolger leeft en rechtsmacht uitoefent". En als eeuwen daarna de Kerkvergade ring te Lyon plaats heeft, in 1274, dan luidt zij deze gemeenschapsgedachte de wereld in: „Wij verklaren, dat de H. Apostolische Stoel en de Paus van Rome over heel de wereld de Primaatschap heeft; en dat de Paus van Rome zelf de opvolger van den H. Petrus, den Prins der Apostelen en Je v/are plaaisbekleeder van Christus" en het hoofd der geheele Kerk; dat hij aller Chris tenen Vader en Leeraar is en dat hem in den H. Petrus de volle macht is gegeven door Jesus Christus om geheel de Kerk te weiden, te regeeren en te besturen". Ge ziet dus, dat ook toen in den Bis schop van Rome werd erkend de boven alle anderen uitstaande bestuurder. En nu nog iets over de onfeilbaarheid. Daarover zegt de Catechismus: De Paus is onfeilbaar, wanneer hij als hoofd der Kerk een beslissende uitspraak doet in ge loof of zeden en alle Christenen verplicht die uitspraak aan te nemen. We nemen juist dit antwoord, omdat het zoo klaar en duidelijk aangeeft wanneer eigenlijk de Paus onfeilbaar is. Want den Paus is, in Petrus, opgedragen niet alleen te weid en, jraaar ook om de broeders in het geloof te bevestigen. Daarom is noodig een beslissend gezag, dat in hoogste instantie en met de grootste zekerheid weet te be slissen. En nu weten wy wel, hoe tegenstanders dat gezag betitelen met het woord: „cada ver-discipline". Maar wat leeren ons de feiten? Dat juist bij hen, die dat gezag verwerpen, de grootste wanorde heerscht; dat juist by hen, die het pauselijk gezag 't liefst neerhalen, zoo'n verdeeldheid be staat, dat zij in werkelijkheid hun eigen graf graven. Wie geen gezag aanvaarden wil, zakt immers af tot ongebondenheid. De beste vrijheid bestaat nog steeds hierin, dat we ons bewegen binnen de door God ge wilde en gestelde grenzen. Wij aanvaarden 's Pausen onfeilbaarheid, omdat het een katholieke overtuiging ge noemd mag worden, dat n.l. de H. Vader bijzondere voorlichting ontvangt van den H. Geest. Daardoor is hy gevrijwaard van dwalingen. Zoo is het b.v. een onfeilbaar leerstuk, dat Maria den titel kreeg van de Onbevlekte Ontvangenis, waarbij alle ka tholieken verplicht werden dit aan te ne men. Bidden we veel voor onzen Paus, opdat God hem zegene bij de verheven maar moeilijke taak van Opperherder der Kerk. S. M. STUDIE EN DEBATING CLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Op Vrijdag 3 Nov. j.l. heeft de 2e bijeen komst van het winterprogramma 1933 1934 der Studie-club plaats gehad. Het onderwerp dezer bijeenkomst was een vraagavond. Om precies 8.30 uur opende de 2e voor zitter deze vraagavond met gebruikelijk gebed, en roept den aanwezigen een har telijk welkom toe. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, volgden eeni ge mededeelingen, o.a. dat de sociale avond op Donderdag 14 Dec. vervalt aan gezien de spreker van dien avond, den WelEd. Gestr. heer Henri Hermans, dezen avond wegens drukken werkzaamheden niet kan komen. De sociale avond zal nu op Vrijdag 8 Dec. gehouden worden, waar als spreker den WelEd. heer P. Kasteel zal optreden. Hierna werd overgegaan tot het beant woorden der vragen van dien avond. De vragen waren zeer uiteenloopend, zoodat iedereen in staat was over een of meer ge stelde vragen zijn meening te kennen te geven. Het was een vlot verloopen, zeer leer zame en gezellige avond, zooals alleen de studieclub die kent. Hoewel de belangstel ling goed was, was het toch te betreuren, dat niet alle leden der club aanwezig wa ren, aangezien deze avonden zeer nuttig zijn. Ook tot hen, die nog geen lid dezer mooie onderafdeeling t^er Gezellenvereeni- ging zijn, zouden we zullen roepen: Wordt lid van de studieclub. De contributie is zeer laag gesteld en wel 1 kwartje per 2 maanden, dus daarvoor behoeft men het niet te laten. Wy hopen, dat bij de volgende bijeen komst velen zich als lid zullen afgeven. ZOETERWOUDE. De biljartclub der Gezellenvereeniging Zoeterwoude I heeft voor het a.s. winter seizoen een biljardcompetitie uitgeschre ven. De ingeschreven vereenigingen zijn er 6 in getal, n.l.: Leiden, Stomp wijk, Voor schoten, Wassenaar, Zoeterwoude I en Zoe terwoude II. Voor deze wedstrijden zijn de volgende prijzen beschikbaar gesteld: le prijs wisselbeker met 5 draagmedailles, welke 3 maal achter elkaar of 5 maal in RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. „U wordt hier habitué" zei de politie rechter tegen een Katwijkschen po litieagent, die wederom als getuige optrad in een mishandelingszaak. Ditmaal had hy proces-verbaal opgemaakt tegen de gebroe ders F., uit Haarlemmermeer, die geregeld met hun schip Katwijk aandoen. Een hun ner zou een knecht, zekeren L., die aan boord van het schip steenen lostte, hebben mishandeld en toen daarop proces-verbaal volgde, pleegde deze verzet, daarbij gehol pen door zijn broer. De verdachten betoogden, dat de Kat- wijksche politie hen zocht. De agent daar entegen schilderde beiden als lastig en we- derspannig. Eisch en vonnis voor den eersten ver dachte 40.— subs. 40 d., voor diens broer ƒ25.subs. 25 d. De gebroeders J. en A. S. uit L e i d e n, waren in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon op onhebbelijke wijze opgetre den tegen een aldaar dienstdoend ambte naar en hadden geen gevolg gegeven aan het bevel om zich te verwijderen. Wegens overtreding van art 139 W. v. S. stonden beiden terecht. Hun verweer luidde, dat zij 's winters geen werk hadden en dan ieder 5.steun trokken, doch des zomers maakten zy, voor zoover zij vergunning konden bekomen, muziek en dan hield de steun op of werd aanmerkelijk ingekort. Dezen zomer echter waren de revenuën van hun muzikale praestaties dermate ge ring, dat zij meenden voor steun in aan merking te komen. Het O. M. wees op het veelvuldig voor komen van dergelijk optreden te Leiden en eischte tegen ieder der verdachten 3 weken gevangenisstraf. Na de gebroeders het onbehoorlijke van hun optreden nog eens onder het oog te hebben gebracht, zeide de politierechter, dat hy het voor dezen keer nog eens wilde probeeren en veroordeelden hen tot 1 maand voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. J. B. K., eveneens uit Leiden, moest voor eenzelfde feit terecht staan, doch had het niet de moeite waard gevonden om te verschijnen. „Ja, dat brandje in Leiden moet maar eens voorgoed gebluscht worden", zei de politierechter, die K. bij verstek tot twee maanden gevangenisstraf veroordeelde. Een 22-jarig jongeman uit Leiden had te Zoeterwoude tennadeele van zijn patroon een palingfuik /ontvreemd. Verdachte, die beweerde de fuik met toestemming van een jongen te hebben medegenomen, kan tot de erkenning ko men, dat zulks hem nog geen recht gaf om een anders eigendom in te palmen. Met het oog hierop en gezien een blanco straf blad, werd de gevraagde boete van ƒ25 op 10 subs. 10 d. teruggebracht. Een inwoner uit B e r k e 1-R o d e n r y s, die op zekeren dag van een vrachtauto, be laden met flesschen pap, een flesch weg nam, werd by verstek veroordeeld tot 25 subs. 20 d. KANTONGERECHT WOERDEN. Een vet schadepostje. BI., bakker teWoerde n, had een partij vet opgedaan voor de bakkerij. Dit vet had hij geoorloofd gekregen maar toen de belasting-wet in werking kwam had hij er bericht van moeten geven dat hij deze partij in opslag had. Het vet had hij echter bij een ander ondergebracht. Toen de con troleur kwam zeide verdachte geen vet te hebben. Ook de derde maal vroeg de con troleur of verdachte geen vet bezat ter wijl dit vet reeds op het politiebureau ge deponeerd was geworden. Verdachte hield vol geen vet te bezitten. Toen de contro leur zeide je vet is reeds op het politie bureautoen viel verdachte door de mand. De ambtenaar achtte het bewijs gele verd. Een goede straf was op zijn plaats. Eisch 500 boete of 3 maanden hechtenis met verbeurd verklaring van de partij vet omdat verdachte niet te goeder trouw is geweest. De Kantonrechter veroordeelde tenslotte tot 450 boete of 3 maanden hechtenis met verbeurd verklaring van het vet ter waarde van ongeveer 400 gulden. Hondenvet. O. te Woerden had vet aan zekeren B. te Waarder geleverd. Er was geen toe slag betaald zoodat verdachte strafbaar was. Getuige B. verklaarde dat hij het vet gekocht had voor zijn honden. Hij wist niet of het vet bruikbaar voor menschen was. Getuige v. D. te Waarder verklaarde dat hij het ook gekocht had onder den naam het geheel gewonnen moet worden; 2e prijs Lauwertak. Terwijl er voor dengene die de hoogste serie in deze competitie maakt een me daille beschikbaar gesteld is. Hieronder volgen eenige uitslagen van de reeds gespeelde wedstrijden. Zoeterwoude IZoeterwoude II 32 LeidenVoorschoten 32 Stomp wijkZoeterwoude I 41 Zoeterwoude IIWassenaar 3—2 De gastheeren hebben van dezen keer alel wedstrijden gewonnen, zoodat nu Zoe terwoude I, Leiden, Stompwijk en Zoe terwoude n dus ieder 2 punten hebben. Door het bestuur wordt dringend ver zocht de uitslagen der gespeelden wedstrij den zoo vlug mogelijk toe te zenden aan L. v d. Meer, Zuidbuurt C 75, Zoeterwoude. gevatte koude is spoedig tjgrpreven met een Poeder Pei stuk 8 ct. Doos!5 ct. Bij Uw drogist „Amerikaanschen reuzel". Het vonnis luidde vijftig gulden of 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het vet. Was ie het of was ie het niet? B. te Bodegraven zou een lammetje geslacht hebben zonder aangifte daarvan enz. Hij ontkende en zeide nooit geslacht te hebben. De dagvaarding moest zeker by de buren zijn. De Kantonrechter vroeg hem of het soms geen lammetje geweest was maar een ander beest. Verdachte zei de dat het vermoedelijk een konijntje was geweest. Heeft verdachte nu geslacht of heeft ie niet geslacht? Was het de slager of was ie het niet? De vragen zullen op de volgende zit ting beantwoord kunnen worden. Muggenzifterij. v. K. te Bodegraven zou zich niet uit een volksverzameling hebben willen verwijderen toen de politie daartoe bevel gaf. Mijnheer de Kantonrechter, begon ver dachte, de dagvaarding is niet goed. Ik zal hem eens voorlezen. Deurwaarder wilt U eens kijken? vroeg hij. De deurwaarder keek en verdachte be gon te lezen: „terzake dat hij op.... te Bodegraven en alstoen op bevel van den chef-veldwachter FrooleNou mijnheer de Kantonrechter; ik ken geen Froole, -heb ik ook nooit gekend. Ik wensch op deze dagvaarding, die fout is niet te antwoor den. In Utrecht verwerpen ze hem. Was ie goed geweest dan had ik getuigen mede kunnen brengen en.... Kantonrechter: „Hebt U verder niets aan te merken"? Verdachte: „Nee Kantonrechter, wat ik gezegd heb dat is zoo, daar blijf ik by". Kantonrechter: „Dan geef ik het woord aan den Ambtenaar van het O.M." Ambtenaar: Eisch 25.of 5 dagen hechtenis". Kantonrechter: „Verdachte hebt U nog iets te zeggen? Wenscht U zich nog over de dagvaarding uit te laten"? Kantonrechter! zeide verdachte, die dag vaarding is fout. Ik wil er niet op antwoor den. In Utrecht verwerpen ze hem. Kantonrechter: „Dan veroordeel ik U tot een geldboete van 20.boete of 10 dagen hechtenis. U hebt 14 dagen om in hooger beroep te komen tegen het vonnis. Volgende zaak! Vleeschkeuringswet. H. te Zevenhoven had een kalf ge slacht zonder daarvan aangifte te doen. Hy ontkende en zeide dat het een noodslach- ting was. De zaak werd aangehouden om getuigen te hooren. Op verboden grond. P. te Woerden had te Zegveld op verboden grond geloopen. Verdachte er kende het feit en voerde aan dikwijls daarheen te gaan om te zwemmen Eisch 5.of 1 dag hechtenis. Vonnis 2.50 of 1 dag hechtenis. Parkeeren in de Voorstraat te Woerden verboden. F. te 's Gravenhage had in de Voorstraat te Woerden geparkeerd. Verdachte zeide het niet geweten te hebben. Later hoorde hij dat er bij de ingang van de stad een bord hing, meters hoog, dat men op even hier en oneven data daar moest passeeren. Hy had dit bord niet gezien het krioelde van borden overal. Eisch 2.of 1 dag. Vonnis: schuldig doch zonder toepassing van straf. Na nog eenige onbelangrijke zaken wordt de terechtzitting gesloten. WOEKERAARSTER VOOR DEN RECHTER. De Rotterdamsche rechtbank heeft een 36-jarige vrouw veroordeeld wegens over treding van de geldschieters wet. Zij had dit jaar het geldschietersbedrijf uitge oefend zonder daartoe wettelijk gerechtigd te zijn. De officier van justitie had 50 gulden boete of 25 dagen hechtenis plus zes maan den voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar geëischt. De rechtbank veroordeelde haar tot een geldboete van 50 gulden subs. 25 dagen hechtenis benevens twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk. Zie je nou wel vrouw^ |k zei 't je wel; deze wej 6 verboden voor auto's. (Passing Show), KALENDER DER WEEK FEESTDAG VAN DEN H. ALBERTUS DE GROOTE. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. De gewone Pre fatie. ZONDAG 12 Nov. 23e Zondag na Pink steren. Mis: Dicit Dominus. 2e gebed v. d. H. Livinus, Bisschop en Martelaar (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom); 3e v. d. H. Martinus I, Paus en Belyder; 4e v. d. oc taaf v. d. H. Willibrordus. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Hij, Die de vrouw op wonderbare wijze genas van hare kwaal, Die het dochtertje van Jaïrus onttrok aan de macht van den den dood (Evangelie), Hij kan ons be vrijden van de macht der zonde. Hij kan het niet alleen, maar Hij wil het ook. Want Hij koestert jegens ons vredelievende ge dachten (Introitus). Daarom roepen wij uit de diepten van onze ellende (Alleluja vers; Offertorium) tot den Heer: „wil de zonden van uw volk vergeven (Gebed); laat ons niet onder de gevaren bezwijken". (Postcommunio). En met het volste ver trouwen gaat onze smeekbede tot God, want Hij heeft eenmaal gezegd: „Al, wat gij in het gebed vraagt, gelooft, dat gij het zult verkrijgen en het zal u geworden". Ons gebed laten wij vergezeld gaan van ons goed voornemen: in vrede en een dracht met elkander leven en streven aller eerst naar de hoogere en de hemelsche goederen, opdat onze goddelijke Verlosser eenmaal ons nederig lichaam zal omvor men en gelijkvormig maken aan Zijn ver heerlijkt lichaam (Epistel). MAANDAG 13 Nov. Mis v. d. H. JDidacus. Belijder: Os Justi. 2e gebed v. h. octaaf; 3e Concede ter eere van Maria. Kleur: Wit Om inniger met God vereenigd te zijn trad de Spanjaard Didacus in het klooster, waar hij een beschouwend leven leidde. Later door Paus Nicolaas V belast met den zorg voor de zieken, genas de vurige Ma- ria-vereerder vele zieken door hen te tee kenen met een kruisje met de olie uit de lamp, welke voor Maria brandde. DINSDAG 14 Nov. Octaafdag v. d. H. Willibrordus. Mis: Statuit (als op 7 Nov. Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). 2e ge bed v. d. H. Josaphat, Bisschop en Marte laar. Kleur: Wit. „Met den dag groeide het aantal der ge- loovigen door de prediking van den H. Man Gods". (Kerk. Get.). H. Willibrordus bidt voor het dwalende Nederland, opdat de bekeeringen talrijker mogen worden. WOENSDAG 15 Nov. Mis v. d. H. Alber- tus de Groote, Bisschop, Belijder en Kerk leeraar: In medio. Kleur: Wit. De H. Albertus is een der grootste ge leerden van de Kerk. Opmerkelijk is, dat hij van nature heel weinig talent had voor de studie. Zijn rijken overvloed van gees tesgaven heeft hij ontvangen door de voor spraak van Maria, onder wier bescherming hij reeds als kind door zijn brave moeder gesteld was. Door den Zaligen Jordanus van Saksen, generaal der Dominicanerorde in de Orde de Predikheeren opgenomen, werd de hei lige één der beroemdste geleerden van zijn tijd, die in vele opzichten ver stond boven de andere geleerden. Hij doceerde te Hil- desheim. Keulen en Parijs, in welke twee laatstgenoemde steden hij de leermeester geweest is van den nog grooteren H. Tho mas van Aquine. In 1254 werd de H. Alber tus Provinciaal der Dominicanerorde in Dutischland. In 1260 Bisschop van Re gensburg, welk verheven ambt hij echter na twee jaren weer neerlag met Pause lijke toestemming, om weer naar zijn leer stoel in Keulen terug te keeren. Op hoo- gen ouderdom ('t was tijdens een twist gesprek) werd de heilige weer onwetend, zooals Maria hem, als kind reeds voor speld had. Kort daarop stierf hij. DONDERDAG 16 Nov. Mis v. d. H. Le- buïnus. Belijder: Os Justi (Zie in het feest eigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Ger- trudis, Maagd. Geen Credo. Kleur: Wit. Lebuïnus geboortig uit Engeland, kwam naar ons land om Christus' Evangelie te prediken. Met den H. Marcellinus werd hy door den H. Gregorius, bisschop van Utrecht, naar Overijsel gezonden. De Apos tel van Overijsel vestigde zich te Deven ter, waar hy een kerk bouwde, om van daar uit te werken aan de bekeering der Overijselsche bevolking. VRIJDAG 17 Nov. Mis v. d. H. Gregorius de Wonderdoener, Bisschop en Belijder: Statuit. 2e gebed A Cunctis (om de voor bede der Heiligen); 3e naar keuze v, d. priester. Geen Credo. Kleur: Wit. Zijn bijnaam: „de wonderdoener" dankt de H. Gregorius van Neocaesarea in Pon- tus, aan zijn door God hem verleende won dermacht. Zoo werd een berg, welks lig ging een beletsel was voor den bouw eener kerk op het gebed van den heilige verplaatst, (vgl Evangelie). ZATERDAG 18 Nov. Gedenkdag van de wijding der Basilieken van de H.H. Petrus en Paulus. Mis: Terribilis. (Zie in het ge- meenschapeplijke van Kerkwijding). 2e gebed voor de Paus. Kleur: Wit. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z.Z. Gabriël Ferretti en Joannes van den Vrede, Belij ders; 3e v. d. H. Martinus, Paus. MAANDAG. Eigen Mis v. d. H. Didacus: Humiliavit. Geen Credo. Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. H. Josaphat, Bis schop en Martelaar: Gaudeamus. Geen Cre do. Kleur: Rood. DONDERDAG. Mis v. d. H. Agnes van Assïssië, Maagd: Vultum tuum. 2e gebed v. d. H. Gertrudis, Maagd. VRIJDAG. Mis v. d. Z.Z. Salomea en Joanna van Signa, Maagden: Virgines. 2e gebed v. d. H. Gregorius; 3e A Cunctis. Amsterdam ALB. M. KOK, Pr.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6