ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Inschrijving niet-Nederlandsche studenten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft: le. den rector-magnificus der Rijksuni versiteit te Leiden gemachtigd tot het in schrijven als student van hen, die niet de Nederlandsche nationaliteit of het Neder- landsch onderdaanschap bezitten, voor zoo ver betreft de studie in de faculteiten der Godgeleerdheid en der letteren en wijsbe geerte en in de vereenigde faculteiten der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbe geerte; 2e. bepaald, dat inschrijving van hen, die niet de Nederlandsche nationaliteit of het Nederlandsch onderdaanschap bezitten, in de faculteiten der rechtsgeleerdheid, der geneeskunde en der wis- en natuurkunde slechts mag plaats vinden, nadat daartoe door hem op grond van een ingedied ver zoekschrift, curatoren en de betrokken fa culteit gehoord, voor ieder geval afzonder lijk machtiging zal zijn verleend. Handelsregister K. K. Wijzigingen: 1348. Boek-, Courant en Handelsdrukkerij voorheen J. J. Groen en Zoon, Leiden, Pieterskerkkoorsteeg 18. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Boek-, Courant- en Handelsdruk kerij voorheen J. J. Groen en Zoon. 3517. Naamlooze Vennootschap Han delmaatschappij „Groot-Amsterdam", Lei den, Hoogewoerd 41, groothandel in kar petten, tafelkleeden, enz. Vest.: Eenheids prijzen-winkel o/d naam „Hadeka" (met lunchroom). Op de Veemarkt zijn gisteren zes scha pen onbeheerd achtergebleven. Door de firma Burgersdijk en Niermans „Templum Salomonis" zullen van 2027 November a.s. enkele bibliotheken geveild worden, o.m. van mr. Th. Heemskerk, oud- minister van Justitie. Men zie hiervoor de advertentie in de courant van heden. BIOSCOPEN. Luxor. De hoofdfilm brengt deze week Hans Albers in de hoofdrol van „Een zekere mijnheer Gran", een goed gespeelde, iet wat ingewikkelde detectivefilm, grootsch van opzet en prachtig door schitterende opnamen uit Venetië en Rome. 'n Film met veel humor en pakkende scherts, 'n Hans Albers-film, waarin .hij stoutmoedige dingenonderneemt, die natuurlijk alle ge lukken, anders zou "het niet echt zijn. Deze film geeft den strijd weer van ver schillende mogendheden om de geheimen te gezitten van 'n nieuwe „uitvinding" vliegtuig-afweer door uitstraling van ster ke electrische energieën die d/i m^Lor 'bui ten werking stellen. Niet minder dan drie groote mogendheden zijn deelnemers aan dezen strijd, die daardoor zoo moeilijk en gevaarlijk wordt, omdat de strijders goed georganiseerde misdadigersbenden zijn, die gelijktendig op verschillende deelen der aarde opereerend een oneerlijkver werpelijk spel spelen en den tegenstander evenals den opdrachtgever steeds voor nieuwe raadsels en nieuwe situaties stel len. Aangrijpend is deze strijd, omdat hij ook den eerlijken strijder dikwijls het te gendeel laat schijnen van wat hij werke lijk is en wat het meisje, dat hij bemint en veroveren wil, verwacht. De achter grond van deze handeling vormt de bonte wereld van internationale groote sted fi met haar echte en valsche society. Rome, Venetië, de Middellandsche Zee, de Cam- pagna vormen de omgeving waarin deze film speelt. De vereeniging van twee jon ge menschen, die het geloof aan elkaar en aan hun opdracht niet bedroog, is het einde van deze UFA-film, een film, die als „Hans Alberse-sensatie- en avond- turen-film", niet zal nalaten grooten toe loop te veroorzaken. Reeds den eersten avond was dit het geval en wij twijfelen niet, of velen zullen in de komende week dit uurtje ontspanning niet willen missen. Volwasser/in zij het aanbevolen. Trianon. Wie deze week voor de pauze eens echt en misschien wel onder tranen wil meele ven met het verwoeste leven van een braaf meisje en na de pauze eens echt smakelijk wil lachen, ga de films eens zien, die deze week in Trianon worden ver toond. Het is ook wel erg, als een braaf en op passend meisje direct na haar huwelijk tot de ervaring komt, dat haar man een spe ler is en later ook een dief, en een moorde naar wordt, waarbij dan haar medeplich tigheid werd aangenomm en zy eveneens tot langdurige gevangenisstraf wordt ver oordeeld. Dan komt het afscheid v«m haar dochtertje en als zij uit de gevangenis komt is deze opgegroeid tot een bevallige jongedame, die zal gaan trouwen met een gefortuneerden jongeman. Haar moeder, die zij gestorven waant, is coupeuse en maakt haar bruidskleed, 't Is allemael erg treurig natuurlijk en erg mooi en voor leed van anderen ontvankelijke zielen zul len van deze film in stilte genieten. Na de pauze een blijde veradem\g met „Het meisje met de vier verloofden" en nog wel in één.nacht. Als zij haar eer ste „verloofde" wil kwijt raken, valt zij in handen van de tweede en zoo achtereen volgens, totdat de politie en haar tai%3, de barcnes (Adèle Sandrock) een einde ma ken aan deze grappige verwikkelingen. Als men weet, dat bij deze verloofden ook Szöke Szakall is en diens zoon (Geor ge Aleander) en dat het meoisje gespeeld wordt door Liane Haid, dan kan men er ook van overtuigd zijn dat om deze film hartelijk kan worden gelachen. Volwasse nen. Casino. Om enkele scènes in de fil^ „De drie oolijke gezellen" en eenige ruwe taferee- len in de Wild-West-film „Gebrandmerkt" moeten we het programma van Casino slechts voor volwassenen personen toelaat baar achten. Geveilde perceelen. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier: Huis en erf Decima- straat 16: in bod ƒ3250.kooper de heer J. Klejj q.q. voor 3250.Winkelhuis en erf Oosldwarsgracht 7: in bod ƒ2200. kooper de heer Wè L. F. J. Vorst q.q. voor 2320.w TOONEEL. Jubileum Jan Musch. Jan Musch heeft besloten ook te dezer stede zijn veertig-jarig jubileum te vie ren, en wel op Maandag, 20 November, in den Schouwburg. Evenals te Amsterdam zal worden opge voerd „Brand in de Stad", tragi-komisch spel in 3 bedrijven (5 tafereelen), van den Oostenrijkschen schrijver Hans Sassmann, waarin de jubialris de rol zal vervullen van den kunst-fotograaf Mikoff. MUZIEK MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST Causerie over het clavecimbe! en bespreking van het instrument door Richard Boer Eenvoudig en klaar vertellend gaf Ri chard Boer zijn talrijke toehoorders in woord en toon een inzicht in de beteekenis van het clavecimbel. Het clavecin dateert uit 17e18e eeuw; is bestemd voor intiem musiceeren in beperkte ruimte, want in groote zaken heeft het te kampen met de grootheid en in samenwerking met moder ne strijkinstrumenten komt 't geluid niet in juiste verhouding tot den toehoorder. Toen het concerteeren eind 18e en begin 19e eeuw werd verplaatst van de salons naar de concertzaal, werd het geluidsvolum der instrumenten buitengewoon ontwik keld; het clavecin werd verdrongen, zoo dat wy nu eingenlijk Bach, Scarlatti, Cou- perin en andere hooren op een instrument, waarvoor deze componisten niet schreven. Waardeering bijbrengen voor de cembalo, is de taak, die Richard Boer zich stelt. Een klein inzicht kreeg men over den bouw van 't instrument. Geen hamers zooals bij de piano, maar een klein leertje, door een veertje gedreven roert de snaar aan. De speelwijze aldus spreker is an ders dan bij pianospel. Het „expressivo" valt weg; alleen aanslaan, dus door oefe ning de leertjes onmiddellijk te werk te stellen, en door registreeren kleur en sterkte aanbrengen. Evenals bij orgelspel zyn de contrasten plotseling. Pedaalstudie is dus van veel belang. De geluidsmogelijk heden laat de spreker hooren, het gebruik der manualen, koppeling 8 voet, 4 voet, 16 voet registers. De toon is welluidend, frisch maar kort vaj duur. De oude piano met haar twee klavieren, en pedalen is wel heel mooi. Het tokkelen van de snaren de octaafkoppelingen, de lichtheid der snelle passages, het ruischen en tingelen^, afge wisseld in klank door pedaal gebruik, heeft een heel bijzonder effect en doet meerma len denken aan £e Mechelsche Beiaard, wanneer men heel in de verte de geluiden in het luchtruim hoort vervagen. De belangstelling was groot, waartoe het fijn beschaafd musiceeren niet weinig bij droeg. 't Klonk mooi in de „Stemkamer". Van de 18e eeuwsche componisten hoor den wij op het Gaveau clavecin werken van Remeau, Bach en Couperin. Rameau in een „Gevotte" waarbij de spreker wees op het registergebruik en de versieringen in de variaties die sterk aan orgelspel her innerden. Dan „La Poule". Hoe geestig en mooi weet de componist hier de dingen uit het gewone leven uit te stippelen en het instrument in gebruik te stellen, dan Le Rappèl des viseaux en het teêre wel luidende „Le Soupir". Zoo verzorgde de heer Boer de kennismaking. Daarna speelde deze als voorbeeld van eenvoudig registreeren „Fuga e dur" uit het Wohltemperirtes Klavier. „Praeludium in fen „Abscheid des Geliebten Bruders" van Bach, en zeggen met hem, dat de door zichtigheid van het stemmen weefsel aller mooist tot haar recht komt. Tot slot nog een vierdeelig werk van Couperin, den grootmeester van het clavecin. Den ganschen avond genoten wij van het gratieuse, zorgeloos geestige en be koorlijke muziekmaken van dien tijd. Mu ziek die ons werd gegeven in eigen atmos feer; in kleurige fijn-dichterlijke aanlokke lijkheid, die onweerstaanbaar aantrekt. Tenslotte moe het gezegd, dat de prettige causeur Boer het volledig beknopt concert programma tot een buitengewoon genot heeft gemaakt voor de vele toehoorders, die dankbaar hiervoor op hartelijke wijze uiting gaven aan hun waardeering. Nogmaals wek te de spreker op tot belangstelling voor, en bespeling van het instrument. De voorzitter der Maatschappij voor Toon kunst dankte den heer Boer met waardee- rende woorden. J. K. WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: DE DOODE HAND. Ingediend is een ontwerp tot heffing van een belasting van goederen, die toebehoo- ren aan instellingen van de Doode hand. Dit zal voor verscheidenen in den lande eene geruststelling zijn, meent de Nieuwe Rotterdamse the C ou- r a n t. En het liberale blad maakt dan een paar juiste opmerkingen: Er zijn er nu eenmaal velen, die van de schatten, die met name bij Roomsch Katholieke instellingen, als kloosters en., in eigendom zouden zijn, zeer overdreven voorstellingen hebben. .Uit sommige tot ons gerichte brieven kregen wij wel eens den indruk, dat de schrijvers de meening koesterden, als zouden, door van die goederen be lasting te heffen, vrijwel alle finan- cieele moeilijkheden, waartegen het Rijk te strijden heeft, kunnen over wonnen worden. Nu het ontwerp en de raming van de opbrengst 3 milj.) der voorge stelde belasting er zijn, zullen vreezen wij, degenen, die zich van een belas ting van de goederen in de doode hand zooveel voorstelden, wel eenigs- zins teleurgesteld zijn, niettegenstaan de het ontwerp veel verder gaat, dan alleen tot een belasting Van de goe deren van kerkelijke instellingen, doch daarenboven ook de vermogens van „voorzieningsfondsen, vakcentrales, vereenigingen van bedrijf sgenooten, loges, pensioenfondsen, sociëteiten, reisvereenigingen, toeristenbonden, vereenigingen tot behoud van natuur monumenten of dierentuinen, weten schappelijke genootschappen" enz. enz. er in betrekt. Met eenigen nadruk wordt er in de Memorie van toelichting op gewezen, dat aantal en beteekenis van de zoo even vermelde instellingen in de laat ste halve eeuw aanmerkelijk zijn toe genomen en dat dus de voorgestelde belasting volstrekt niet beoogt, eenzij dig „bepaalde uitingen van geestelijk leven te treffen". Dit is juist gezien. Terecht vestigt nu ook het liberale or gaan er de aandacht op, dat de goederen „in de doode hand" (goederen, die niet door erflating van den een op den ander overgaan en daarom aldus worden ge noemd) niet alleen en ook niet hoofdzake lijk bij de legendarisch rijke katholieke instellingen moeten worden gezocht Ook anderen zullen in de belasting op de goederen in de doode hand moeten meebetalen! Misschien hebben ze daarover vroeger niet zoo gedacht DE INSTELLING VAN BEDRIJFS- RADEN. Zooals men weet heeft minister Slote- maker de Bruïne dezer dagen geïnstalleerd de Commissie van Advies voor de instel ling van Bedrijfsraden. De Limburger Koerier is niet erg optimistisch gestemd inzake de voortva rendheid, welke de minister ten deze zal ontwikkelen. Het blad wijst er op, dat de geïnstalleer de Commissie slechts advies zal kun nen uitbrengen. De beslissing blijft dan nog aan den Minister. Dat is thans: aan den Minister van Sociale Zaken, prof. Slotemaker de Bruïne, een zeer voorzichtig man, die tot vóór kort misschien nü nog tegenstander was van de ver bindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten. Als alles goed loopt kan men op die manier krachtens deze wet bedrijfsra den vormen, waarin het belangen- evenwicht tusschen werkgevers en werknemers de sociale conflicten op het doode punt brengt, bedrijfsra den, die wél over arbeidsvoorwaarden kunnen beraadslagen, doch die voor de bedrijfsordening, voor de positieve welvaartspolitiek niets kunnen, niets mogen uitrichten. De rede van den Minister bij de in stelling der commissie klonk als een stem uit het verre verleden. Omtrent de moeilijkheden van het heden, om trent de belangrijke vragen van de na bije toekomst vond men daarin geen enkel verstandig woord. Den Minister behoeft men dit niet euvel te duiden. Zijne Excellentie behoort tot't „ancien régime"; deze brave burgers gevoelen pas dan den polsslag van den tijd, wanneer de revolutie met beide voeten op het Binnenhof staat. Zij zien niet nog niet! dat hun stelsel zich zelf heeft veroordeeld. Wij willen vertrouwen, dat het Maas- trichtsche blad wat te donker kijkt. In ieder geval: Als Minister Slotemaker de Bruïne te langzaam zou loopen, zijn er toch nog wel, die Zijn Excellentie een por in den rug zouden geven! LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND EEN SAMENGESTELDE AANRIJDING. Gevolgd door een vechtpartij. Gisteravond is op den nieuwen onverlich- ten rijksweg RotterdamDen Haag onder Overschie een auto, bestuurd door den heer D. F. Boere, komende uit de richting Delft, in botsing gekomen met een tegemoet ko mende auto, bestuurd door den heer A van DrieL De botsing was een gevolg van het feit, dat de heer v. Driel naar den linker kant van den weg overstak. De botsing was zoo hevig, dat de auto van den heer Boere in den langs den weg loopenden sloot ver dween. De andere auto verloor een wiel en sloeg tegen een betonnen brugleuning. De politie te Delft werd gewaarschuwd en in middels was een kraanwagen aangekomen, die de auto van den heer Boere uit den sloot haalde. Juist toen deze auto op den weg was, kwam een auto uit de richting Rotterdam, bestuurd door den heer Ver kijk en botste in volle vaart tegen den kraanwagen, ook al tengevolge van het niet verlicht zijn van den weg. De auto van den heer B. verdween weer in de sloot. Doordat eenige omstanders zich met de botsing bemoeiden, ontstond tusschen de inzittenden van de auto van den heer Ver kijk en eenige andere personen een ware vechtpartij, die ten slotte zoo hevig werd, dat de inmiddels gearriveerde politie de groep vechtenden omsin6elde en zoo 'n ein de aan het gevecht wist te maken. De auto van den heer Boere, die door de tweede botsing geheel was vernield, werd hierop andermaal uit de sloot gehaald. Alle drie de auto's zijn door den kraanwagen weg gesleept. De bestuurders van de wagens be kwamen slechts onbeteekenend letsel. LEIDEN. Geboren: Judith Jacoba, d. van D. Klinkhamer en P. J. v. Veen. Johannes Bartholomew, z. van C. de Roo en B. Lek. Hendrikus Johannes Wilhelmus, z. van H. C. Fortrie en J. Kriek. Anna, d. van E. Folkertsma en L. Been. Wilhelmus Johannes, z. van P. l'Ami en C. A v. d. Hoorn. Franciscus Aloysius, z. van J. Molenkamp en J. M. v. Tienen. Elisa beth Maria, d. van H. Devilee en S. E. Verplancke. Dick, z. van J. A Frentz en M. M. Jansen. Jan, z. van H. ter Steeg en H. Schaap. Jannetje, d. van J. Lepelaar en M. Sloos. Overleden: C. v. d. Beek zn. 2 wkn. R. v. d. Voort m. 60 j. M. J. de Lange- Smaling wede. 66 j. In de opgave van Maandag jj. waren enkele fouten geslopen, waarom we deze hier herplaatsen: Ondertrouwd: G. W. Looijen, jm. 24 j. en J. de Kier jd. 21 j. W. Krom jm. 25 j. en C. C. van Spronssen jd. 23 j. J. J. Martijn jm., en M. Verboom jd. W. F. Maas jm. 26 j. en E. S. v. d. Zeeuw jd. 23 j. A. van Duuren jm. 29 j. en E. M. v. d. Post jd. 23 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN: Geslaagd: examen apothekers-assistent de dames: A Stek, Delft; G. Krijgsman, Rotterdam; J. L. Bakker, Den Haag; doctoraal examen rechten, de heer D. Dunlop, Brummen. TELEGRAMMEN HET RIJKSDAGBRAND PROCES Volgende week beëindiging der verhooren te Berlijn? BERLIJN, 11 November (V.D.). Men hoopt de verhooren voor de bewijsvoering in het RijksdaJjrandproces te Berlijn tegen het einde der volgende week te kunnen beëin digen, waarna de behandeling van het po litieke gedeelte te Leipzig wordt voortge zet. Verwacht wordt, dat omstreeks 10 De cember a.s. het Rijksgerechtshof vonnis zal wijzen. Als eerste getuige wordt heden gehoord de rechercheur Gast, die een onderzoek heeft ingesteld naar v. d. Lubbe's verblijf in den nacht van 27 Febr. te Hennigsdorf. Hem was gebleken, dat v. d. Lub>3 in den avond van den 26sten te Hennigsdorf was geweest, aldaar had overnacht en den 27en vanuit Hennigsdorf klaarblijkelijk naar Berlijn is teruggegaan. Het politie-onder- zoek had uitgewezen, dat v. d. Lubbe te Hennigsdorf communistische kennissen had. Hij is o.a. gezien in het huis van een zeke ren Schmidt die een functie in de KPJD. had. Dimitroff wil o.a. weten of in dat huis ook nationaal-socialisten woonden. Getuige Gast antwoordt, dat er in elk geval ten tijde van den brand zeer veel communisten hebben gewoond en dr. Wer ner zegt tot Dimitroff: „Maandag kunt u het weten, want morgen wordt gestemd". (Vroolijkheid). De Rijksdagemployé Kaufmann, liftbe diende by ingang V van het Rijksdagge bouw, heeft Dimitroff met stelligheid her kend, als den man, dien hy op 23 of 25 Fe bruari in gezelschap van het communisti sche rijksdaglid dr. Neubauer met de lift naar boven had gebracht. Dimitroff: „Ik heb dr. Neubauer voor de eerste maal hier in de zaal gezien en ben sedert 1921 niet in het Rijksdaggebouw ge weest". WEDEROM EEN STANDBEELD VAN BRIAN VERNIELD. Het zon heden onthuld worden. PARIJS, 11 Nov. (V. D.) Heden zou Mi nister-president Serraut op het landgoed van Briand een monument ter herinnering aan den Franschen staatsman onthullen. Inmiddels hebben onbekenden in den af- geloopen nacht het standbeeld van Briand te Trebeurden met hamerslagen ernstig beschadigd. De neus werd van het stand beeld afgeslagen, evenals een deel van de snor, terwijl het gezicht zoodanig is be schadigd dat het werk van den beeldhou wer als vernield kan worden beschouwd. HET AUTO-ONGELUK BIJ METZ. Thans dertien dooden en vier-en-twintlg gewonden. PARIJS, 11 Nov. (V. D.) De ochtendbla den melden dat het aantal slachtoffers van het ernstige auto-ongeluk, dat gisteren bij Metz plaats had, is gestegen tot dertien dooden en vier-en-twintig gewonden. ONLUSTEN IN OOSTENRIJK. Talrijke arrestaties. WEENEN, 11 Nov. (V. D.) In verband met de reeds gemelde sociaal-democrati sche demonstraties te Weenen zyn ruim 190 personen gearresteerd. In ander ver band werden te Weenen ook zes nationaal- socialisten gearresteerd wegens verboden politieke actie en door den politierechter gestraft met vier tot zes weken hechtenis. Te Linz aan den Donau werd een ocm- munistische demonstratie gehouden en dreef de poitie met den gummistok een menigte van vierduizend betoogers uiteen, waarby eenigen gewond werden. Vijf-en- twintig personen werden gearresteerd. Uit de grensplaats Engelhartszell wordt gemeld, dat drie jongelui, die de Beiersche grens wilden overschrijden, door Heim- wehr-hulppolitie werden beschoten, zoo- BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon:Volwassenen. dat een huner ernstig gewond werd en met een tweede werd gearresteerd. De derde wist over de grens te vluchten. Uit het bergdorp Birksfeld in Stiermar ken wordt gemeld, dat een aantal wegens politieke actie gearresteerde vrouwen als schoonmaakster tewerk zijn gesteld gedu rende hun straftijd, die uit een korte hech- tens bestaat. MARKTBERICHTEN VEIJR, 10 Nov. Groentenveüing. Krop sla le soort 1.002.00, bloemkool 3.00 6.00, spinazie 0.400.75, snijboonen 0.366 0.42, selderie 0.501.50, peen 1.507.50, andijvie 0.6601.20, postelein 0.120.18, prei 1.002.10, druiven 0.140.17. BOSKOOP, 10 Nov. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 1621 ct., Hadley 4071 ct., Claudius Pernet 1426 ct. Columbia 17—30 ct., Butterfly 20—43 ct., Mac Kei ler 14—25 ct.. WWilh. Kordes 20—36 ct., Mme Jules Bouchhé 1123 ct., Rosalandia 2040 ct, Florex 2027 ct., Hoover 15 33 ct, Chas. P. Kilham 20—42 ct., Edith Helen 4081 ct, Aug. Noack 1626 ct., Else Poulsen 6095 ct., Gloria Mundi 20 35 ct., Paul Grampel 30557 ct., Ellen Poulsen 2753 ct., Ingar Olson 3054 ct, Briarcliff 1330 ct. Diversen: Chrysanten gr. bl. 0.601.30, idem tros 640 ct., Serin gen 50 ct., Clematis Prins Hendrik 1.60 2.20, Peinettia 2036 ct., Eikenblad 7 ct., Ligustrum 13 ct. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Nov. Groen tenveüing. Bloemkool I 4.707.10, roo- de kool 3.220—3.90, gele kool 3.60—4.40, groene kool 1.402.00, bospeen 3.805.40, per 100 stuks; uien 1.702.20, peen 1.50 2.25, per 100 K.G. LEIDEN, 11 Nov. Eierenveüing. To tale aanvoer 5449 stuks; kipeieren 6.00 6.50, kuikeneieren 4.105.50, per 100 stuks. Handel matig. TER AAR 10 Nov. Centrale veUing. Kasboonen 1.554.15, kasstek 1.402.10, witte pronkers 2025 ct., bloemkool 1Y, 8 ct, sla 0.501.80, spinazie 1215 ct., roode kool 24 ct, witte kool 25 ct., kroten 1.20, breekpeen 1.303.40, uien 2.202.30, andijvie 810 cent Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 11 Nor. 1933 Industrie: Alg. Kunstz. Unie 24 24t/2 Berkels Patent 25*/8 2 58/8 Calvé Delft c. v. A 56 55 Küchenm. Acc. 7/s 7/g Ned. Ford '28lA Philips Gem. Bez. 227 229/31 Uni Lever 851/4 85 Petroleum: Kon. Olie 173 17W4/4t/4 Per lak 937/s 94 Rubber: A'dam Rubber 93l/s 92i/a Deli Bat Rubber 381/2 39 Vico 48 46 Serbadjadi 288/s 2S*/8 Scheepvaart: Oude Vaart Wis 1 l/i« N. Scheepv. Unie 403/s 403/s Oude Boot 67/8 6'/4 Mijnbouw: Boeton 8k 8 Vb Alg. Explor. Mij. 121 121 Suiker: H.V. A'dam ™7 134 Vorstenlanden 181A» l8l/a Java Cultuur 691/a 701/2 NJ-S.U. ^51/2 58/56 Tabak: Deli Mij. 92l/4 93 Senembah 110/1121/2 Deli Bat Tabak 928/« 91I/« Oostkust 167s 17 Am. Fondsen: Am. Smelting 291/< 29 Anaconda 95/i6 91/< Ass. Gas en Elec. 5/s fi/a Bethlehem Steel 191/4 18a/4/1/4 Cities Service l9/ii9/iö Central Public. Continental Oil 107a 3en. Aviation 31/-2 3l/2 Int Nickel l2*/4 *2-% Kennec. Copper i33/8 13i/8 Milwaukee i-Vic 3 ld. Pref. 5 5 Keesport Tin PL 021/4 51 North American lO1^ 10ÏSA® Nevada Shell Union 53/8 bi/m Unit. St Leather 6% 6'/4 Union Pacific 6668 Wabash 2i/8 2i/8 Tidew. Ass. Oil 6ty8 6V10 United St Steel 26*/8 26 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 59.15 7.89» 1.563/g 9 70 34.69 48.02 13 03 20 571/® 39.70 35.30 40.80 7 06 l/g

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3