ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. II GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN HET WEER OP ZONDAG. NOORD WIJK. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantenkunde. De maandelijksche ver gadering van gisterenavond in Hotel „Royal" was niet zoo goed bezocht als ge woonlijk, vermoedelijk omdat men door omstandigheden afgeweken was van den Vrijdagavond, waarom de voorzitter, de heer H. de Boer in zijn openingswoord toe zegde zoo weinig mogelijk van de gebrui kelijke Vrijdagavond af te wijken. Na voor lezing der uitgebreide notulen, welke onder dank onveranderd werden vastgesteld, werd een schrijven voorgelezen van de Holl. Mij. van Landbouw afd. Noordwijk om door steeds overleg te plegen, te voor komen, dat in het vergaderseizoen meer dere lezingen of vergaderingen op één avond zouden worden vastgesteld. Hieraan zal gaarne worden medegewerkt. Nog was ingekomen een verzoek van de financieele commissie der gehouden groote keuring der Maatschappij te Apeldoorn, om het ontstane tekort dezer goed geslaagde ten toonstelling te helpen wegwerken, door het aankoopen van een aantal loten. Be sloten werd, dat de afd. een vijftal loten nam, terwijl de leken eveneens tot aankoop worden aangespoord, om onze zusterafd. te helpen. Hierna bracht de voorzitter verslag uit van de algem. vergadering, gehouden te Wageningen. De voornaamste punten hier bij waren, dat in het hoofdbestuur zijn ge kozen de heeren de Lange en Noyon, spr. uitte hierbij zijn teleurstelling, dat de heer Ruys uit Wassenaar niet in één dezer vaca tures was gekozen, terwijl de winterbijeen komst zal gehouden worden te 's Graven- hage. Van de oud-Hortulanus Budde was de mededeeling ingekomen, dat hij op 8 De cember a.s. een lezing zal komen houden over kamerplanten, terwijl de Kali-Maat schappij zal worden aangezocht om in Ja nuari a.s. een filmavond voor de afdeeling te geven. In de controle-commissie voor huis- en kasbroei Hyacinthen werden benoemd de heeren A. Rotteveel, J. Lindhout, Midder- ham, H. Bosman, J. v. Schooten en A. Overvelde. Een voorstel van het bestuur om gedu rende 1934 een keuring te doen plaats vin den van het onderhoud van voortuintjes of tuintjes vanaf de straat zichtbaar, van alle ingezetenen, kan de goedkeuring der vergadering wegdragen. Zoo mogelijk zul len hiervoor prijzen worden toegekend. In het kort besprak de voorzitter hierna de Seropegia of lantaarnplantje ert zaaiplantje van Auracaria door spr. .medegebracht. In zijn causerie besprak hy verder de Ri- chardia en vergelijking met de gewone Arum Maculatum, terwyl spr. ook enkele fossielen met planten- en dierenindrukken besprak en liet bezichtigen. Na verloting der aanwezige bloemen en planten, spoorde de voorzitter de leden aan Maandag a.s. in Seinpost de lezing van den heer Portielje, Directeur van Artie bij te gaan wonen en op de e.v. vergadering in zendingen van fruit en groenten in te zenden. Hierna volgde sluiting. St. Hyacinthus. .Donderdagavond hield de R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" haar jaarvergadering in Ho tel Royal, waarbij de opkomst enorm was en zeker de 350 passeerde. Na de opening met den chr. groet, sprak de voorzitter, de heer P. Vink, een welkomstwoord tot de aanwezige leden, waarna den secretaris ge legenheid werd gegeven tot lezing der no tulen, direct gevolgd door een keurig en overzichtelijk jaarverslag van genoemden secretaris over het 21e bestaansjaar der afd. Zoowel notulen als jaarverslag wer den door de vergadering dankbaar geac cepteerd. Het verslag van den penning meester gaf aan een totaalinkomsten van ƒ35.618.80 en een uitgave van ƒ35.513.47, aangevende een batig saldo van 105.33. Op eenige vragen gaf deze functionaris naar ieders tevredenheid toelichting. Voor het verslag werd hem door den voorzitter namens de afd. hartelijk dank gebracht. Door het bestuur werd de leden gewe zen op eenige wijzigingen in het werkloo- zen-reglement, terwijl de nadruk er werd op gelegd, dat eventueele contributie-ach terstand het gevolg heeft, dat men geen uitkeering by werkloosheid kan verkrij gen. De hierop volgende bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende heeren P. Vink, J. A. Caspers en N. Caspers wer den herkozen, terwijl in de vacature G. A. Vink, die zich niet meer beschikbaar stel de, gekozen werd de heer J. v. Leeuwen. Onder applaus werd de heer P. Vink als voorzitter herbenoemd. In de kas-commissie werden gesteld de heeren G. A. Vink en H. Hiep en vanuit het bestuur de heer B. Steenvoorden. Als nog werd een nieuwe commissie van bij stand voor werkverschaffinf en steunver- leening benoemd, bestaande uit de heeren J. Zwarts, G. Caspers en J. Heemskerk. De rondvraag leverde nog enkele huishoude lijke besprekingen op, terwijl nog werd medegedeeld, dat het ontspanningslokaal in het Juvenaat voor de werkloozen we de ris opengesteld en wel van 9 uur v.m. tot 5 uur n.m. Hierna volgde nog een gratis-verloting van kleedingstukken en schoeisel, terwijl aan de niet-prijswinnaars enkele s'|;aren als troostprijs werden verstrekt. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. NOORD WIJKERHOUT. Volksbond. Op 7 November werd de feestdag gevierd van den H. Willibrordus, Patroon van den Nederlandschen R. K. Volksbond. Ter herdenking daarvan en mede naar aanleiding van de opening van het winterseizoen zal a.s. Zondag 12 Ni- vember in de beide parochiekerken van Noordwjjkerhout des morgens or.i 7 uur een H. Mis worden gelezen vo^r de levende en overledene leden van de Afdeeling Noord wijkerhout. Niemand ontbreke en ieder der leden neme deel aan de Algemeene H. Communie die onder die H.H. Missen tal worden gehouden. Op Dinsdag 14 November a.s. zal om 7.30 uur in de zaal van de Wed. Brama de ope ningsavond van den R. K. Volksbond wor den gehouden. Spreker is de Zeereerw. heer P. J. de Kok, Bondsadviseur van „St. Deus Dedit", onderwerp: „De mensch in het Christendom is losgeslagen van God". Dit is de eerste van een drietal lezin gen die naast andere avonden gehouden zullen worden met de bedoeling de leden van den Volksbond duidelijk te maken, dat de persoonlijkheid van den mensch een on misbaar element is voor een goede maat schappelijke samenleving. Tegenwoordig is de mensch hoe langer hoe meer geworden een massa-mensch, d, w.z. een mensch, die in de massa opgaat, waardoor hij zyn eigenwaarde, zijn per soonlijke verantwoordelijkheid, de eerbie diging van den persoon in andere men- schen verloren heeft Dinsdagavond nu zal aan de leden van den R. K. Volksbond alhier geheel over eenkomstig het verlangen van Z. H. den Paus Pius XI worden aangetoond, hoe het Christendom op de erkenning van de per soonlijkheid is gebaseerd, zoodat dus on der den invloed van de christelijke begin selen de mensch als persoon eerbiediging vindt. Niemand van de leden verzuime deze belangrijke vergadering bij te wonen! Jaarvergadering „St Jeanne d' Are". In het Café van den heer Gouwenberg hielde de Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc", alhier, haar jaarvergadering. Bij de opening van de vergadering door den voorzitter, den heer C. P. Broekhof, wees deze op de moeilijkheden waarmede de vereeniging in dezen tijd te kampen heeft. Ondanks dit sloot de rekening van den pen ningmeester met een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren herkozen, behalve de se cretaris, de heer Jac. Duivenvoorde, die bedankt had. In zijn plaats werd gekozen de heer H. Verbeek. Besloten werd om mede te werken aan de a.s. Winkelweek door het geven van een paar muzikale rondwandelingen door het Dorp. Ook zal St. Nicolaas weer zijn intrede in het dorp doen. De jaarlijksche uitvoering werd be paald in de laatste week van Januari 1934. Behoudens goedkeuring van Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente zal in de laatste dagen van den a.s. Vastenavond een fancy fair gehouden worden voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten, het geen hard noodig is. Een commissie van voorbereiding voor deze fancy fair werd benoemd. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Arbeidsbemiddeling. By het agent schap der Arbeidsbemiddeling staan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 155 landarbeiders, 5 opperlieden, 14 tim merlieden, 3 metselaars, 1 mandenmaker, 1 reiziger, 2 betonwerkers, 1 voeger en 1 monteur. SASSENHEBVL K. S. A. Op 22 Nov. a.s. zal het tien jaar geleden zyn, dat het .gebouw van Kath. Soc. Actie alhier werd geopend. .Ontspanning werkloozen. Gelijk voorgaande jaren heeft de commissie voor ontspanning van werkloozen besloten met ingang van 27 Nov. a.s. de zaal van het K. S. A.-gebouw open te stellen. Vanzelf sprekend zijn hieraan de noodige kosten verbonden om de aanwezigen het een en ander te verschaffen. Daarom besloot het comité een beroep te doen op de offer vaardigheid der burgerij en zullen eenige lijsten circuleeren, waarop elk bedrag welkom is. Openbare school. Door Ged. Staten is het besluit tot opheffing van de openbare school goedgekeurd. Het bezwaarschrift van een groep voorstanders der Openbare School heeft dus geen succes gehad. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Winkelweek. De Winkelweek, die ge houden zal worden van 23 Nov. tot en met 6 Dec. zal zich onderscheiden van alle vorigen, daarin, dat alle winkelweek- prijzen (en er zijn er belangrijke en kost bare) aangewend worden uitsluitend voor de koopers. 't Motto der vorige winkel week was: „Alphen kan U alles leveren", nu is 't motto: „Koopt in Alphen". Elke dag nog melden zich nieuwe deelnemers aan, de werkzaamheden zijn in vollen gang en naderen hun voltooiing. Alle deelne mers verplichten zich om op 23 Nov. hun etalage gereed te hebben. We naderen de 200, koopt in Alphen! Filmavond St. Josephzaal. Maandag 13 en Woensdag 15 Nov. herdenkt de Witte Film Vereeniging alhier haar 5-jarig be staan door het geven eener voorstelling, waarbij als hoofdnummer wordt vertoond het schitterend filmwerk „Moederliefde". De entree bedraagt slechts 30 cent en de netto-opbrengst wordt afgedragen aan het R. K. Armbestuur. We mogen dan ook ver onderstellen, gelet op de mooie film en het goede doel, alsmede de lage entree, dat de zaal beide avonden vol komt. Op beide avonden hoopt als spreker op te treden de heer van Vonderen uit Utrecht Secretaris van het hoofdbestuur van Ka tholiek Filmfront. Voor nadere bijzonder heden zie rubriek „Telefoontjes". Ingewikkelde zaak. Door A. uit Zwam- merdam is bij de politie aangifte gedaan, dat eenige weken geleden achter zyn pak huis aan den Steekterweg een rijwiel on beheerd werd gevonden. Toen na 5 dagen de eigenaar' niet kwam opdagen, had hij het rijwiel aan iemand uitgeleend. Dit heerschap is echter tot op heden niet met het rijwiel teruggékeerd. De politie stelt in deze rijwiel-affaire onderzoek in. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. Er is een vacature. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van den heer J. A. Bernard, waarin deze als lid van den Raad bedankt. De voorzitter zegt, dat de heeren uit de dagbladen het besluit van den heer Ber nard wel reeds zullen hebben gelezen. Een nieuw Raadslid. De voorzitter gelooft wel in den geest van den Raad te spreken, wanneer hij zyn teleurstelling uitdrukt over het heengaan van den heer Bernard. De heer Bernard is 18 jaar wethouder der gemeente ge weest, hij heeft altijd zyn beste krachten in dienst van de gemeente gesteld. Hem was toevertrouwd het onderhoud der wegen, zeker geen benijdenswaardige post in een tijd dat van de wegen steeds meer wordt gevergd. Op voortreffelijke wijze heeft hij zich steeds van zijn taak gekweten. De voorzitter leest daarna een schrijven voor van den heer J. J. Hoogervorst, waar in deze verklaart zijn benoeming tot lid van den Raad aan te nemen. De heeren Visser, Rietdijk en de Rijk worden be noemd tot leden van de Commissie be last met het onderzoek van de geloofs brieven van J. J. Hoogervorst. Bij monde van den heer Rietdijk verklaart de com missie de stukken in orde bevonden te hebben en tot toelating te adviseeren. De heer Hoogervorst, die daarna ter vergade ring verschijnt legt in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voor zitter feliciteert den heer Hoogervorst met zijn benoeming ofschoon hy het betreurt hem hier te zien. Niet om persoonlijke re denen, maar omdat de heer Hoogervorst de opvolger is van den heer Bernard. De voorzitter wyst den heer Hoogervorst op den ernst van den door hem afgelegden eed. De nieuw toegelatene is lid van den Raad voor een deel der gemeente, dat wel het zwaarst door de crisis getroffen wordt. Wanneer spr. later de belangen van dat deel der gemeente bepleit, hoopt de voor zitter, dat hij het algemeen belang van de heele gemeente niet uit het oog zal ver liezen. Hy wenscht den heer H. kracht en sterkte toe om op de ware wijze de ge meente te dienen. De nieuw benoemde dankt den voorzitter voor zijn welgemeen de woorden en hoopt in het belang der ge meente werkzaam te zullen zijn. Bazar voor voetbalsport. Even als vo rig jaar zal ook thans weer door de terrein fonds-commissie der A.V.V. „Alphen" op 23, 24 en 25 November een bazar worden gehouden. Deze bazar zal geopend wor den door den voorzitter der A.V.V. „Al phen", den heer G. van der Kolk, op 23 Nov. a.s. des avonds om 7 uur. Ze belooft de vorige in belangrijkheid aanzienlijk té zullen overtreffen. De netto opbrengst komt ten goede van den aankoop van een nieuw terrein. NOORDEN, i Landstorm. Onder leiding van Luit. Kas te 's-Gravenhage zal op Dinsdagavond a.s. i het verloflokaal van A. Kuyf een openbare vergadering worden gehouden om te komen tot de oprichting van een af deeling van den bijzonderen /rijwilligen landstorm. De vergadering zal worden bijgewoond door Kapitein Boots uit den Haag, terwijl de heer J. E. Boddens Hosang, Burge meester van Woubrugge in een redevoe ring het doel en nut van zoodanige afdee ling zal uiteenzetten. NIEUWKOOP. Aanbesteding baggerwerk. Het Be- s uur van den polder Nieuwkoop heeft bij publieke inschrijving aanbesteed het uit diepen van een tochtsloot vanaf de Witte Brug aan den Nieuwveenschen weg tot aan brug by de boerderij bewoond door G. Verduijn. Laagste inschrijver was J. Brou wer te Nieuwkoop voor de som van 300 aan wien het werk gegund is. Maandag a.s. wordt met het werk een aanvang gemaakt. Groene Kruis. Volgende week Vrydag 17 Nov., des avonds te 8 uur, zal op de bovenzaal van Hotel de Bruin alhier een ledenvergadering worden gehouden van de Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis". Deze vereeniging organiseert weder een Moeder- cursus, welke zal worden gehouden van 27 Nov. tot 8 Dec. a.s. Dames die dezen cursus willen volgen kunnen zich daarvoor opgeven bij het be stuur. Cursus. De plaatselijke geneesheer Dr. M. Koert heeft alhier een cursus geopend voor eerste hulp by ongelukken, in het bijzonder voor het redden van drenkelin gen. Een tiental personen nemen aan den cursus deel. ZEVENHOVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Woensdage 15 Nov. a.s., des voor middags 10 uur, ten Raadhulze. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen; 3. Wijziging keur- loonen ingevolge de Vleeschkeuringswet; 4. Vaststelling Gemeentebegrooting 1934; 5. Vaststelling G.E.B. 1934"; 6. Verzoek in voering ventverbod, met voorstel van B. en W. tot inwilliging; 7. Verzoek drie café houders verlaging tarief Personeele Belas ting; 8. Ontslag onderwijzeres in de Nut tige hapdwerken aan de O. L. School; 9. Benoeming onderwijzeres handwerk (indien zich gegadigden hebben aangemeld); 10. Behandeling brief Gedep. Staten over op heffing O. L. School; 11. Rondvraag. En een nieuwe wethouder. Dan wordt overgegaan tot de benoe ming van een nieuwen wethouder. Op den heer H. J. Visser worden uitgebracht 4 stemmen op den heer Koot 2 stemmen en op den heer J. de Rijk 1 stem. Bij de eerste stemming is dus de heer Visser benoemd. Hij verklaart zyn benoe ming te zullen aannemen. De voorzitter wenscht den heer Visser van harte geluk met zijn benoeming. Juist in dezen tijd is het niet gemakkelijk een openbare functie te bekleeden. Juist een tijd van depressie leent zich bijzonder voor critiek op de overheid. Spr hoopt, dat de heer Visser voor critiek niet bevreesd zal zijn, maar de belangen der gemeente op de ware wijze zal voorstaan. De heer Visser dankt voor de welge meende woorden en neemt op den wet houderszetel plaats. Daarna doet de voor zitter mededeeling van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt na eeni ge discussie besloten aan B. en W. een crediet van deskundig advies inzake het winnen va ndeskundig advies inzake het ontwerpen eener bouwverordening. Vastgesteld wordt conform het voorstel van B. en W. een verordening regelende het verhaal van Pensioensbijdragen. Op billijkheidsoverwegingen besluit daarna de Raad op voorstel van B. en W. de tijdelijke korting die wordt toegepast op de wedde van den heer de Koning als brugwachter met ingang van 1 Jan. te doen vervallen. Het adres van de Ned. Bond van Koffie huishouders enz. wordt daarna, aangezien de noodige gevens voor een juiste bereke ning nog ontbreken aangehouden tot een volgende vergadering. B. en W. zijn wel van plan iets voor de verlof en vergun ninghouder te doen. De personeele belas ting drukt wel wat al te zwaar op deze bedrijven. Ten slotte wordt nog vastgesteld een ver ordening regelende de eischen van be noembaarheid en bezoldiging van de veld wachters in dienst der gemeente. De voor naamste verandering in de wedde is, dat het genot van vrije woning komt te ver vallen en dat de ry wieltoeslag van 50 op 25 gebracht wordt. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering geslo ten. ZOETERWOUDE. IJsclub. Gisteravond werd ln het café van den heer J. Roeleven de algemeene ver gadering van de IJsclub gehouden. Een groot half uur na gestelden tijd werd de vergadering door den voorzitter, den heer Jac. van Leeuwen Azn. geopend met een woord van welkom tot den Eere-Voor zitter, Burgemeester Wap, den oud-voorzit ter,den heer Adr. van Leeuwen en de 100 opgekomen leden. Door den waarn. secretaris, den heer J. J. Rodewyk, werden de notulen gelezen en het verslag over het jaar 19321933 gele zen. Uit dit verslag blijkt, dat de ledenlijst 8 donateurs, 37 damesleden en 229 heeren leden bevat. Het verslag omschrijft dan de actie in de ijsperiode van 2 weken, waar toe 286.arbeidsloon betaald werd en waarbij 2 hardrijderijen zijn gehouden. In het Bestuur kwam geen wijziging en in de plaats van de commissarissen de heeren G. Onderwater en N. de Jong wer den benoemd de heeren Th. Opdam en N. de Jong. De waarnemende penningmeester, de heer J. J. Rodewyk, brengt daarna het fi nancieel verslag uit. De inkomsten beston den uit donaties en contributies 255. rente f 24.75, totaal 279.75. Uitgaven: ar beidsloon 286.42, prijzen hardrijderijen 50.enz. enz., totaal 487.79. Nadeelig saldo 208.04. Het actief aan het begin van het boek jaar van 841.34 is daardoor geslonken tot 633.30. De rekening werd na controle door de heeren H. Smeets en H. v. Wilsum goedge keurd. Medegedeeld werd daarna, dat de contri butie voor 15 December zal geïnd worden; na de laatste aderlating van de kas in den afgeloopen winter rekent het Bestuur stel lig op het voldoen van de rekening. De aftredende bestuursleden, de heeren N. D. v. d. Voort en F. J. Parlevliet, wer den bij enkele candidaatstelling herkozen en zullen van hunne herbenoeming in ken nis worden gesteld. Bij het volgende agendapunt verkiezing van een lid van het Bestuur, vacature ont staan wegens ontslagname van den heer Jac. van Leeuwen Johzn. deelt de voorzit ter de redenen mede die de heer van Leeu wen genoopt hebben tot heengaan. In het vorig jaar moest de heer v. Leeu wen wegens droeve familieomstandigheden tijdelijk afzien van de waarneming van de vervulling van het secretaris-penningmees terschap. Inmiddels heeft de heer v. Leeu wen door de ziekte van den heer H. F. Noordman het secretaris-penningmeester schap van het R. K. Armbestuur op zich genomen, waardoor hy het werk voor de IJsclub niet uit handen van den tydelijken secretaris weer kan overnemen. Een en an der heeft de heer van Leeuwen genoopt tot ontslagname. De voorzitter memoreert de groote ver diensten, die de heer van Leeuwen heeft voor de IJsclub. Bijna twintig jaar lang heeft de heer van Leeuwen als secretaris- penningmeester gewerkt om de IJsclub uit het kwijnend bestaan tot de huidige bloei te brengen. Het Bestuur en de Commissarissen heb ben het besluit tot ontslagname geëerbie digd, hoezeer het heengaan ook betreurd wordt en stellen thans voor den heer van Leeuwen tot eerelid te benoemen. Onder ONZEKERE VOORUITZICHTEN, DALING DER TEMPERATUUR. Het ophouden van het stormachtige weer aan het einde der vorige week waa een verschijnsel, dat met verrassende snelheid verliep. De op Vrijdag der vorige week nog krachtige stormdepressie over Oost-Europa vulde plotseling snel op en werd gevolgd door een nieuwe, maar deze bleef te ver af om een sterkeren invloed op het weer in ons land te hebben dan den aanvoer van koude lucht uit het Noorden te bevor deren. De lage temperatuur bleef daardoor voorloopig gehandhaafd. Intusschen breidde het gebied van hoo- gen druk zich vanuit West-Europa naar het Oosten uit, waarbij ons land kwam te liggen in een windstil gebied met oplos sende bewolking, later gevolgd door gron#- nevel. Thans is de algemeene luchtdcukverdee- ling de volgende: Over de Zuidelijke helft van ons we relddeel is de luchtdruk hoog, over de Noordelijke laag met betrekkelijic weinig luchtdruk-verval en dus zwakke luchtbe weging over M'dd en-Europa en aanvoer van warm-vochtige lucht over een gedeel te van Noordwest-Europa. Deze toestand opent zeer onzekere vooruitzichten en deze onzekerheid wordt vergroot nu zich boven de Britsche eilanden en de Noordzee se cundaire storingsgebieden ontwikkeld heb ben, die in Oostelijke richting trekken. Van soortgelijke storingsgebieden kan men zelden met zekerheid voorspellen wat zij de eerstvolgende dagen zullen doen, of zij zich zullen ontwikkelen tot centra van krachtige actie of dat zij zullen afsterven. In het aan de orde zijnde geval hangt ook veel af van den weerstoestand in het verre Noordwesten, die er nu nogal onze ker uitziet. Waarschijnlijk ontwikkelt zich daar een nieuwe inval van koude lucht, die later tot ons land kan doordringen. Afgezien van de mogelijkheid, dat het storingsgebied over de Noordzee tot ver dere ontwikkeling komt en stormachtig weer brengt een mogelijkheid, die niet onvermeld mag blijven maar die klein geacht mag worden is het meest waar schijnlijke verloop, dat het genoemde sto ringsgebied zwaardere bewolking, meer wind en eenigen regen brengt en dat daar na met het doorkomen van een Westelij ken wind en eenige buiigheid de tempera tuur opnieuw daalt. Waarschijnlijk wordt het weer dus wat meer actief. Alleen wan neer de barometer sterk zou gaan dalen (nog niets wijst op de waarschijnlijkheid daarvan) zou men voor stormachtig weer komen te staan. De afkoeling kan reeds vóór Zondag komen, maar zooals gezegd, er is ditmaal groote onzekerheid. daverend applaus wordt de benoeming goedgekeurd. De heer van Leeuwen verkrijgt het woord om woorden van dankbaarheid te spreken voor het groote vertrouwen, dat hij steeds mocht genieten voor de prettige samenwerking aan hetzelfde .doel en voor zijne benoeming tot eerelid. Spr. wil de IJsclub steeds een goed hart blijven toe dragen en eindigt zyn afscheidswoord met de beste wenschen voor de vereeniging en de leuze: leve de IJsclub. Hierna werd de candidaat van het Be stuur, de heer Rodewijk, bij acclamatie tot lid van het bestuur gekozen. By de rondvraag gaf de heer L. van Rem men Jr. in overweging de baanvegers niet voor negen uur te laten beginnen en deze menschen daardoor de koude van den vroegen morgen niet te laten dragen. Spr. illustreert zijn idee met een beeld van kou lijden; een baanveger op de koude ijsvlakte van Meerburg waarover de ijse- Üjke wind giert en waar de eenige beschut ting een landhek is. De voorzitter meent, dat baanvegers ve gende wel warm kunnen blijven. Bij al te strenge vorst is vroeger wel eens een vrije dag met behoud van loon gegeven. De werktijden zijn bovendien in het huishou delijk regelement en de instructies voor de baanvegers vastgelegd. De heer Th. Opdam vraagt of er mis schien een mogelijkheid kan gevonden wor den, dat het loon bij de IJsclub wordt ont vangen, niet afgetrokken wordt van de steunuitkeeringen. De voorzitter acht hiertegen door de IJs club niets te doen. De Minister bepaalt een en ander, het Gemeentebestuur wil gaarne een soepele uitvoering; ook by loondienst bij particulieren wordt dit loon afgetrok ken. De heer Opdam geeft uitbetaling in fa- tura in overweging. De voorzitter zegt toe t.z.t. deze verzoeken te zullen bespreken. De eere-voorzitter, Burgemeester Wap, geeft evenals vorige jaren de toezegging voor den eereprijs bij de harddraverij. Na de sluiting van de vergadering, komen de verrassingen voor de leden. Nadat alle leden met een prysje of een niet zijn ver rast, kwam de tweede verrassing. De prij zen waren maar voor de holft weggegaan en zoo moest een tweede „verrassing" ge houden worden, waardoor enkele leden met twee souvenirs naar huis gingen. WILT U IETS WETEN? Vraag: Ik heb een hypotheek geslo ten van vijf en dertig honderd gulden 3500.Ik kan op het oogenblik die hy potheek niet opeischen. Nu heb ik duizend gulden noodig 1000.Weet U raad daar aan te komen? De hypotheek is safe. Antwoord: Wend u tot een bankin stelling of een notaris. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied (kosteloos).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11