BEAURING. UIT DE OMGEVING ZATERDAG 11 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Dank voor het gevoerde beleid. De heer Wessel brengt eveneens woor den van dank aan het college van B. en W. voor het gevoerde beleid en spreekt er ty- ne voldoening over uit, dat het college thans eene andere samenstelling vertoont wat de partijgroepeering betreft, hetgeen hem eene waarborg geeft dat de zaken 8erieuser behandeld zullen worden. Spr. zegt, dat wel gesproken is, dat men niet naar andere gemeenten moet zien, doch wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht en in dit verband wil spr. wel opmerken, dat het met onze belastinghef fing nog zoo slecht niet is. Over de salaris korting zal spr. bij de betrokken posten het woord voeren; een andere salarisrege ling acht hij wenschelijk en wil dan met het systeem van kindertoeslag breken. Uit voeren van werken in eigen beheer noemt spr. belachelijk, waarvoor hij verwijst naar den toestand van den Vrouwenweg. De ge meente-opzichter kan daar geen verwijt van gemaakt worden, want wil men wer ken in eigen beheer uitvoeren, dan mag er nog wel een onder-opzichter aangesteld worden ook. Wanneer momenteel de tijd er nog niet is om den weg aan de provin cie over te doen, dan komt die tijd nooit en zal de gemeente in de toekomst voor kosten te komen zitten, die onoverkome lijk zijn. De aanval op de subsidies ver wonderde spreker. Waarom schrapt men ze niet totaal, dan heeft men direct ƒ2750 en is het geheele tekort op de begrooting gedekt. Een dergelijk voorstel van de com missie acht hij voorts van een lid der com missie inconsequent, waar dat lid onlangs nog zelf een subsidie heeft voorgesteld voor een vereeniging. Spr. sluit met een woord van dank aan den secretaris voor de wijze waarop hij steeds bereidwillig alle ge vraagde inlichtingen verstrekt en hulde voor diens activiteit. Wanneer men de ver slagen van andere plaatsen leest dan ziet men dat ook daar de secretaris in den Raad inlichtingen geeft en spr. kan dat niet anders dan in het belang der gemeen te zien. Antwoord namens B. en W. De heer de Graaf, tijdelijk wethouder, zegt, dat het vroeger niet de gewoonte was, dat er algemeene beschouwingen werden gehouden, doch waar men nu de stads- allures heeft overgenomen kan hij niet nalaten te antwoorden al zal dat kort zijn. De gedachtengang van het college van B. en W. is geweest zuinigheid, maar ook voorzichtigheid, omdat van hooger hand onverdachts Uitgaven worden opgelegd waarin men niet kon voorzien. De salaris- kwestie is goed onder de oogen gezien en gelet op de zustergemeenten is het college tot de conclusie gekomen, dat eene verde re korting dan 10 pet. niet noodig was. Dat de 10 pet. voor de hoogere ambtenaren niet verwerkt zijn in de begrooting zit vastge koppeld aan de voorzichtigheid, want voor die ambtenaren is de korting nog niet vastgesteld door Ged. Staten; deze kan meer zijn dan 5 pet., doch de beslissing is zeer binnenkort te verwachten. Spr. kan echter de verzekering geven, dat de hoo gere ambtenaren zooveel procent van hun salaris vrijwillig zullen afstaan tot de 10 pet. zijn bereikt. De commissie had geen recht om aan de goede bedoelingen van die ambtenaren te twijfelen, want de ambte naren zijn de gegeven belofte trouw nage komen, zoodat een woord van waardeering wel op zijn plaats geweest was. Dat voor zichtigheid geboden is blijkt wel uit de laatste circulaire van den Min. in verband met de rijkssubsidie voor werkloozensteun. Mocht de voorgestelde belastingheffing niettemin een batig saldo geven, dan kan dat worden aangewend voor verbetering van wegen. Replieken. De heer Bergers zegt gemerkt te heb ben, dat er geen bezwaren bestaan tegen belastingverhooging, doch wel dat ieder een de wegen beroerd vindt, zoodat het tyd wordt, dat de oorzaak daarvan wordt weg genomen. Ten aanzien van de opmerking aangaande het gesprokene over den secre taris stelt spr. er prijs op te verklaren, dat dit niets persoonlijks betreft, want ook spr. heeft meermalen ondervonden, dat deze be reidwillig is, doch het behoort tot de taak van B. en W. dat deze hun voorstellen verdedigen. De toon, die de muziek maakt. De heer Meijdam verwacht nog een ant woord van B. en W. over het rapport. Ten aanzien van het gesprokene van den heer Wessel wil hij opmerken, dat hij daar niet op in mag gaan, omdat over de bewuste subsidie in geheime zitting is gesproken. De heer Wessel meende, dat daarover in openbare vergadering is gesproken, zoo dit niet het geval is, neemt hij de woorden te rug. De voorzitter vindt het moeielijk een en ander te beantwoorden, maar het rapport van de commissie heeft een onaangenamen indruk gewekt bij Burg. en Weth., zoodat het Vanzelfsprekend is, dat ook de beant woording eenigszins scherp was. Er moot niet vergeten worden, dat door de hoogere ambtenaren en de wethouders over 1932 vrijwillig 10 pet. van hun jaarwedde is ge schonken aan de gemeente en over '33 5 pet. Spr. wil alleen nog opmerken, dat wat de wegen betreft deze niet in goeden staat zijn te brengen met de tegenwoor dige middelen, omdat de ondergrond niet goed is, zoodat dus niet de schuld ligt bij den opzichter. Op eene vraag van den heer Meijdam of B. en W. dus de volle verantwoordelijkheid nemen voor het uitgebrachte rapport ant woordt de voorzitter bevestigend. Hierna wordt de vergadering te onge veer kwart voor eenen verdaagd tot dc-s avonds 7 uur. Alle leden zijn dan weder aanwezig. Het waterleidingbedrijf. Begonnen wordt met de begrooting van het waterleidingbedrijf, waarbij aanstonds naar voren treedt de kwestie of zal wor den overgegaan tot toepassing van 10 pet. salariskorting, dan wel dat het voorstel der begrotingscommissie zal worden aange nomen, n.l. toepassing van 8y2 pet. pen- I sioensverhaal voor alle ambtenaren, met handhaving van 5 pet. korting voor de J hoogere ambtenaren. De heer Meijdam zegt, dat deze aangele- genheid in een ander daglicht is geplaatst j nu hedenmorgen door wethouder de Graaf de verzekering is gegeven, dat de hoogere ambtenaren de tijdelijke korting tot 10 pet. zullen aanvullen. Evenwel zijn niet opge- heveft de bezwaren tegen de salarisrege ling van het personeel in het algemeen, zoodat de commissie handhaaft haar voor stel tot eene herziening daarvan met deze j restrictie, dat niemand van het personeel daarvan schade zal ondervinden. Spr meent, dat de Raad daar ook niet tegen zal zjjn en evenmin B. en W. die verwezen hebben naar de korting, die bij het Rijk wordt toegepast. De commissie wenscht derhalve 8 y2 pet. pensioenskorting over de geheele linie, met vervallen van de kor ting voor de lagere ambtenaren en salaris herziening. De heer Bergers zegt, dat hij in verband met het nader ontvangen voorstel van B. en W. om tot belastingverhooging over te gaan, in verband met de vermindering van de rijkssubsidie in de kosten van werkloo- zenzorg (reeds gepubliceerd) verder wil gaan dan de commissie. Gaat de Raad daar echter niet mee accoord dan handhaaft hij het door de commissie gedane voorstel. De heer Wessel zegt, dat de 10 pet. 'n tij- dtelijke en de 8y pet. 'n blijvende korting beteekenen. Een en ander hedenavond te bezien in 't licht eener salarisherziening is niet zoo eenvoudig; daarom acht hij het beter, dat B. en W. spoedig met een voor stel tot herziening der salarissen komen. De heer de Graaf begrijpt het voorstel der commissie niet, want aan den eenen kant wordt 8 y2 pet. bezuinigd, doch aan den anderen kant wordt 10 pet. gegeven, zoodat er dus eene verhooging blijft van lVa pet. De heer Wessel vindt het voorstel der commissie onredelijk, want hij de vorige korting werd van de hoogere 10 pet. ge- eischt opdat van de andere ambtenaren 10 pet. kon verhaald worden. De eersten heb ben daaraan bereidwillig voldaan, waar voor hij dankbaar is, en daarmede is voor hem nu de kous af. De voorzitter vindt het vreemd, dat een lid der commissie nog met een apart voor stel komt, waarop de heer Bergers ant woordt, dat dit nader voorstel verband houdt met het nagekomen voorstel van B. en W. tot belastingverhooging. De heer Meijdam zet uiteen, dat het de bedoeling is van de commissie eene kor ting naar draagkracht in te voeren, het geen volkomen strookt met het christelijk milieu van dezen raad. De heer de Graaf wijst er op, dat zij die voor 1927 aangesteld werden, premie vrij pensioen is verzekerd; de andere ambte naren wisten bij hunne benoeming, dat pensioen zou verhaald worden. De voorzitter wijst er op, dat het voor stel der commissie een nadeel voor de ge meente beteekent van 484.68, hetgeen de heer Meijdam onbegrijpelijk voorkomt, om dat een en ander in de aan de orde te stel len nieuwe salarisregeling verwerkt kan worden. Wethouder de Graaf acht het noodig, dat eerst de salarisregeling komt, hetgeen de heer Paardekooper met dezen spr. eens is. Laatstgenoemde is momenteel blij met dit 10 pet., nu die ook dóór de hoo gere ambtenaren wordt gegarandeerd en zal, mede omdat het voorstel van B. en W. voordeeliger voor de gemeente is, voor dit laatste voorstel stemmen. Aangezien het voorstel-Bergers tot toepassing eener groo- tere korting dan die van de commissie niet gesteund wordt, kan dit niet in stemming komen, waarna gestemd wordt over het i voorstel van de commissie hetwelk het I verststrekkkende is. Dit wordt dan ver- j worpen met 6 tegen 4 stemmen. Voor de heeren Bergers, Meijdam, Tijssen en van Haastregt. De begrooting van het water- leibedrijf wordt dan vastgesteld zooals zij door B. en W. is aangeboden. Vervolgens wordt de gemeentebegroo- ting verder behandeld. De volgnummers der begrooting. De voornaamste bemerkingen zijn dan als volgt: Bij volgnr. 95 (verfwerk ijzeren hek en verfwerk raadhuis) stelt de commissie voor het verven van het hek te doen geschieden j in eigen beheer door werkloozen, omdat het geen vakwerk is. B. en W. zijn van an- j dere meening en wenschen dergelijke j werkzaamheden te doen .verrichten door den middenstand, waarmee de heer Wes- sel het eens is. De heeren van Bennekom en Paardekooper zijn er eveneens voor, dat de middenstand niet uitgeschakeld wordt, terwijl laatsgenoemde weinig respect heelt voor hetgeen in eigen beheer geschiedt, gelet op het verstraten van den oprit bij de Vrouwenbrug en het onderhoud der wegen. De wethouders de Graaf en van Leeuwen breken voorts nog een lans voor het voorstel van B. en W. op gelijke gron den, waarna het voorstel in stemming komt van de commissie, hetwelk verworpen wordt met alleen de stemmen der commis sieleden voor. Bij den post „jaarwedden ambt. burg. stand", stelt de heer Bergers voor de be- Op Woensdag 29 November a.s. wordt te Beauraing het feit herdacht, dat op dien datum vóór één jaar de H. Maagd aan de kinderen Degeimbre en Voisen voor de eerste maal zou zijn verschenen. Wij hebben gemeend onze abonné's in de gelegenheid te moeten stellen de groote feestelijkheden op dien dag te kunnen meemaken en stellen ons daarom voor, maar alleen BIJ VOLDOENDE DEELNAME wederom een reis naar Beauraing te organiseeren en wel op Woensdag en Donderdag 29 en 30 November a.s. DE PRIJS IS WEDEROM f 15.—, ALLES INBEGREPEN. Alleen wanneer er vóór Donderdag a.s. 16 November een voldoend aan tal deelnemers is zal deze reis doorgaan. Men gelieve zich dus voor deelname op te geven vóór Donderdag 16 Nov. Ondergeteekende(n) wenscht(en) deel te nemen aan de reis DINANT—BEAURAING—BRUSSEL NAAM WOONPLAATS: (in drukletters) GIRO 103003 looningen vast te stellen op 1.per per soon. De voorzitter wijst er op, dat dan wachtgeld zal gegeven moet worden aan de in functie zijnde ambtenaren, waarna aan sloten wordt den post maar onveranderd te laten. De heer Bergers verzoekt voorts aantee- kening tegen de ramingen te zijn voor jaarwedden van Burgs., secrs., wethouders en ontvanger en bijdragen voor pensioen. Bij de post onderhoudskosten ambtswo ning secretaris, stelt de heer Bergers voor om alle gemeentewoningen maar te ver- koopen, omdat, wanneer de huur van de onderhoudskosten en afschrijvingen wordt afgetrokken, er nog een verliespost blyft van 400.Dit voorstel wordt niet ge steund, waarna de raming gehandhaafd blijft met de stem van den heer Bergers tegen. De post „belooningen aan burgpersoneel Lammebrug" voor verstrekte politiediens ten wordt voorgesteld voor schrapping door de commissie. Bij stemming blijft de post gehandhaafd met de stemmen van de com missieleden en den heer Paardekooper te gen. De post „vergoeding kleeding aan poli tie" wordt ter verlaging voorgesteld door de commissie, die geraamd wil zien 75.— per veldwachter. B. en W. handhaven hun voorstel van 100 min 10 pet., hetwelk in stemming wordt aangenomen met 6 tegen 4 (Commissieleden en de heer Paarde kooper). Bij den post „jaarwedde personeel brandweer" verzoekt de commissie stren ge maatregelen, dat geene herhaling kan geschieden van datgene wat zich heeft af gespeeld bij den j.l. plaats gehad hebben den brand aan den Hooge Rijndijk. B. en W. antwoorden reeds maatregelen geno men te hebben. Vervolgens weer eene discussie over de belooning van den schoorsteenschouwer, waarover reeds in den morgen uitvoerig is gediscussieerd. Besloten wordt de raming te handhaven. Bij den post subsidie Burgerwacht ont spint zich eene lange discussie over het voorstel der commissie om alle ramingen voor subsidies over te brengen naar den post onvoorziene uitgaven. B. en W. wen schen over eiken post te beraadslagen en zijn tegen genoemd voorstel. De heer Ber gers zegt, dat het voorstel is gedaan om maar een keer discussies over die onder werpen te hebben, want anders heeft men ze nu en later bij de aanvragen om sub sidie weer. Hij begrijpt trouwens niet, dat B. en W. met dit voorstel komen en daarbij toelichten dat de vereenigingen er op mo gen rekenen op hoeveel haar maxima subsi dies zijn te begrooten, omdat vroeger door het college is geantwoord, dat de raming bij de begrooting nog geen maatstaf is voor het verleenen der subsidies. De heer Meijdam wijst op de circulaire van Ged. Staten, dat geerr subsidies mogen gegeven worden of ze moeten strikt noodzakelijk zijn, welke noodzakelijkheid pas kan blij ken bij de aanvragen uit de exploitatie rekeningen. De heer Paardekooper vindt het beter de ramingen nu maar te behan delen en de subsidies niet afhankelijk te stellen van de positie van den post „on voorziene uitgaven". Hij vermoedt hier voetangels en klemmen. De heer Bergers verklaart, dat het de bedoeling alleen is ge weest om discussies te besparen; er schuilt niets anders achter. Hierna komt in stem ming het voorstel van B. en W. om thans elke raming te behandelen, welk voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 3 (com missieleden). De Burgerwacht in het geding. Als eerste subsidiepost komt dan de Bur gerwacht in het geding. De heer Bergers stelt 20 pet. korting op de subsidie voor uit oogpunt van bezuiniging. De heer Meijdam verklaart zich solidair me den vorigen spreker, te meer waar de burgerwacht slechts eene schietvereeniging is. Oudergewoonte treedt de heer Wessel dan op als een warme verdediger der in stelling en houdt een vurig pleidooi, waar uit de noodzakelijkheid moet blijken, daar bij wijzende op diverse politieke stroomin gen van den laatsten tijd, waarvoor hij die burgerwacht wel eens noodig oordeelt, hetgeen hem een protest van den heer Bergers bezorgt, die den vorigen spr. ver wijt, dat hij eene partij beschuldigt van welker streven hij niet op de hoogte is. Na nog eenige discussie wordt bij stemming over het voorstel van B. en W. de raming dan gehandhaafd met alleen de stemmen der commissieleden tegen. HAARLEMMERMEER. Geboren: Karin d. v. H. Silberstein en I. W. C. E. Deecke Johanna d. v. W. Kamerman en M. de Ron Elizabeth d. v. A. J. Rooker en C. Blankert Adriana Johanna d. v. P. J. Brands en P. C. Ha- meteman Plonia d. v. D. Schalk en E. Berkenbosch Johanna d. v. P. van der Post en E. Verhoeven Catharina Cor nelia d. v. A. H. de Vlieger en M. G. A. Mesman Leonardus z. v. F. A. Dol en M. Louwerse. Ondertrouwd: C. van Blaaderen 29 j. en A. M. Mantel 22 j. P. J. de Ko ker 23 j. en N. Vastenhout 25 j. B. van Groenigen 51 j. wedr. van L. Karreman 53 j. wede. A. van Zanten 21 j. en M. J. Schouten 21 j. Getrouwd: F. H. Walraven 28 j. en Th. J. Mesman 23 j. W. A. v. d. Hulst 27 j. en M. P. Teeuwen 22 j. Overleden: Giel Gielen 79 j. geh. met D. Riksen Aafje Brouwer 74 j. wede. van A. Machielse Catharina Christina Lahs 76 j. wede. van H. van Kommer Petronella Hendrika Sparnaaij 22 j. ongeh. d. van J. H. Sparnaaij en J. W. v. d. Bijl. KATWIJK. Koninklijke belangstelling. De Kat- wijksche Reddingsbrigade heeft voor uit breiding van het strandmaterieel van H. K. Hoogheid Prinses Juliana een gift van 50.ontvangen. Een tegenvaller. Bij het opmaken van de gemeentebegrooting voor 1934 is het col lege van B. en W. van de gedachte uitge gaan dat in dat dienstjaar, evenals vorig jaar, ook dan 75 procent voor werkver schaffing en steunverleening zou worden ontvangen. Intusschen is de mededeeling ontvangen dat dit over i934 aanzienlijk minder zijn zal en moet dit bedrag tus- schen 30.000 en 40.000 beloopen. Thans zal op andere wijze getracht worden de begrooting sluitend te maken hetgeen geen gemakkelijke taak moet zijn. Geboren: Cornelus z. v. P. v. Ros- sem en G. v. Egmond Maria Petronella d. v. P. de Jong en J. v. Duyvenbode Jaapje d .v. W. v. Duy venbode en H. C. Geijteman Jacob z. v. D. Hoek en I. Barnhoorn Elisabeth d. v. H. Aandewiel en A. Haasnoot Clasina d. v. M. Dulfer en C. Bruyn Huyg z. v. D. v. Duyn en J. v. Duyn. Ondertrouwd: H. v. Duyn en C. v. d. Plas M. Varkevisser en L. v. Duyn G. Ravensbergen en C. AandewieL Gevestigd: H. Dudziak 1ste Vuur baakspad I. H. Hogewoning Zeesteeg 2a A. M. C. Schouten Huize Callao M. Graafland Suisweg 2 H. A. Heuzen Voor straat 76 G. Schaap Veereinde 15a C. A. van Borselen Leidsche Buitenschool S. A. L. Drost v. Meiskade 80 D. H. van der Plas Burgerdijkstraat 4. Vertrokken: A. F. Braat naar Rot terdam R. de Reus met gezin naar Landsmeer H. M. A. van Dam naar Leidschendam. LISSE. Nafeesten van het Pastoorsjubileum. Gisteravonrd had wederom een huldiging plaats van den zeereerw. heer pastoor ter gelegenheid van zijn 50-jarig priesterjubi leum. De leiding berustte bij den weleerw. heer Tabink. Voor dezen avond waren uit- genoodigd de ouders der damescongrega- nisten en die der R.-K. Gem. Zangvereeni- ging. Door het dameskoortje door Con gregatie en de R.-K. Zangvereeniging wer den op zeer verdienstelijke wijze eenige zangnummers uitgevoerd o.a. de Priester cantate. Het geheel stond onder leiding van den heer W. J. Mizee, aan de piano mej. Mien Verwer uit Leiden. Aan het einde dankte de pastoor allen voor de spontane hulde hem gebracht en verzocht aller gebed. Tooneelvereen. „Nut en Genoegen". Gisteravond hield de F.-K. Tooneelvereeni- ging „Nut en Genoegen" haar jaarvergade ring tevens de 25ste jaarverg. De voorz., de heer J. C. v. Ruiten, hield in zijn ope ningswoord een korte beschouwing over deze 35 jaren. De voorz. feliciteerde den heer H. v. d. Reep, die vanaf de oprichting een bestuursfunctie heeft vervuld. 12 1/2 jaar is deze ver. een onderafd. van den R.- K. Volksbond geweest. Voorts brengt de voorzitter dank aan allen, die deze Ver. in deze 35 jaren hebben bijgestaan. De no tulen werden na voorlezing goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat er 5 leden- en 9 bestuursverga deringen zijn gehouden. Het aantal leden bedraagt 22. De gehouden uitvoeringen zijn schitterend geslaagd. In het verslag werd dank gebracht aan allen, die prijzen schonken voor het a.s. tooneelconcours. Deze prijzen zijn te bezichtigen in de etalages der R.K. Coöperatie. Dank werd gebracht voor het verslag! Aan de orde was contributiebetaling. Medegedeeld werd, dat a.s. Zondag om kwart voor ach ten een H. Mis zal worden opgedragen voor de levende en overleden leden dezer too- neelver. met Alg. H. Communie. De aftredende bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling Herkozen. Vervol gens werden de functies verdeeld voor de uitvoering van Zondagavond a.s. De heer A. Th. v. Kesteren, eerelid der ver. felici teerde het bestuur met dit 35-jarig be staan. Van de rondvraag werd door velen ge bruik gemaakt. Hierna sluiting. Meisje door auto aangereden. Gister morgen 11 uur had een ongeluk plaats op de Rolbrug. D.e oudste dochter van' t Hart liep met de fiets aan de hand waarop een kind zat, de brug op en werd gegrepen door het rechter voorwiel van de vracht auto van den heer L. Sp.. Zij brak haar linker been. Met de ziekenauto werd zij naar huis vervoerd. De politie van Haar lemmermeer werd met het geval in kennis gesteld. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Chrysanthen en nog eens chrysanthen, tros- en grootbloemige, dat is thans het artikel waaruit de aanvoer voornamelijk bestaan, aangevuld met wat anjers, rozen en restantjes van nog enkele soort enbloemen. De prijzen blijven matig. Betaald werd voor Troschrysanthen in de gewone soorten van f 0.07 tot f 0.12, betere variëteiten van f 0.13 tot f 0.25. Anjers brengen van f 0.30 tot f 0.55 op. Groot bloemige chrysanthen f 0.08 tot f 0.19, ro zen per bos van 20 stuks van f 0.30 tot f 0.64. VOORSCHOTEN. Crisis-comité. Door de commissie, die ten bate van het pl. Crisis-comité de wel geslaagde muziekavond en verloting orga niseerde, is aan het pl. comité afgedragen de som van ƒ261.04. Voorzeker een prach tig resultaat. Aan de dames en heeren der commissie onzen hartelijken dank. De sec. penningm. houdt 2 maal per week n.l. Maandag en Vrijdag tusschen 4 en 5 urn- zitting in het Raadhuis en is dan voor elk belanghebbende te spreken. Het gironum mer is 191800 en zij in uw voortdurende belangstelling aanbevolen. VOORHOUT. Winkelweek. In de laatstgehouden vergadering van De Hanze afd. Voorhout zijn plannen naar voren gekomen om al hier een winkelweek te organiseeren. Hoe wel men omtrent dit vraagstuk in deze gemeente nog geen ervaring heeft opge daan, is er een commissie in het leven ge roepen die dit vraagstuk zou bestudeeren. Maandag 13 November a.s. zal in café Klein Boerhaave van de wed. van Steijn een vergadering worden belegd door ge noemd comité, waarop alle in Voorhout gevestigde georganiseerde winkeliers wor den uitgenoodigd tot bijwoning van deze vergadering. Het comité zal alsdan een volkomen uitgewerkt plan ter tafel bren gen. Voor belanghebbenden dus zeer be langrijk. Veiling pluimvee. De kleinveevereeni- ging hield Donderdagavond haar gewone wekelijksche veiling in café Boerhaave van den heer Angevare. De aanvoer was ook nu wederom groot, terwijl de belang stelling alle vorige veiligen heeft over treft. Totaal was aangevoerd 42 konij nen, 14 kippen en hanen, 2 cavia's en circa 25 nummers diverse artikelen. De konijnen werden voor ƒ0.352.20, de kippen voor ƒ0.600.90 van de hand gedaan. Het bestuur is zeer verheugd over de belangstelling die deze veiling weke lijks geniet vooral over de belangstelling van hen die zelfs van Hazerswoude en ver deraf gelegen plaatsen wekelijks komen opdagen. Muziekuitvoering. Maandag j.L werd in een huishoudelijke vergadering van de R.-K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" be sloten om op Koppermaandag 8 Januari 1934 de eerste muziekuitvoering te geven voor donateurs en kunstlievende leden Dien avond zal mede worden verzorr door een bekend Jazz-gezelschap.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10