VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. lu LISSE. Inkwartiering. Naar wij vernemen zal op 29 November a.s. in deze gemeente eene inkwartiering van manschappen plaats hebben. Ongeveer 90 soldaten, 62 paarden, 15 wachtmeesters en 5 officieren van de Veldartillerie zullen worden onderge bracht. Geboren: Wilhelmina Petronella, d. van J. Chr. Beijk en C. J. van der Lans. Johanna, d. van J. Verkerk en M. F. Duin kerken. Francois, z. van F. Bauer en L. Weising. Wilhelmus Adrian us Johan nes, z. van A. C. M. Bon en C. A van Dijk. Maria Wilhelmina, d. van Chr. A. de Brum en M. J. G. Paardekooper. Ondertrouwd: A. de Wit 24 j. en P. J. Weijers 25 j., beiden te Lisse. Getrouwd: A. C. Wildenburg en H. J. Semp, beiden te Lisse. P. Groenhart en W. A. Flierman, beiden te Lisse. Gevestigd: S. Lammler uit Duitsch- land. A. Stolker uit Haarlemmermeer. J. van der Meij uit Sassenheim. H. van Amsterdam uit Noordwijkerhout C. Jansen uit Haarlemmermeer. A. van Tol uit Haarlemmermeer. Vertrokken: T. Kooij naar IJssel- monde. J. Schol ten naar Voorst. W. C. Smit naar Amsterdam. L. v. d. Berg- Boshamer en gezin naar Hillegom. S. Lammler naar Haarlem. WASSENAAR. Gevestigd: G. Eweg, N.H. uit Den Haag, van Zuylen van Nijeveltstr. 28 V. Schiffer, R.K. Oostenr. linnenjuffr. uit Den Haag, Schouwweg 106 R. Baum, Isr. Duitsche db., uit Frankfort a. M., Schouwweg 106 Wed. H. A Voet geb. C. H. F. Jeltes, Prot. uit Den Haag, Schouw weg 72 T. Jalowetz, Tsj. Slow, weef ster uit Weenen, Papeweg 14 A. Hüfken, Ev. L. Duitsche d.b. uit Tanisberg, v. Z. v. Nstr. 42 M. Rödiger R.K. Duitsche d.b. uit Den Haag, Bloemcamplaan 61 B. C. van Klaveren, G.K. d.b. uit Rijnsburg, van Z. v. Nijeveltstr. 46 I. F. Beetz, R.K. Duitsche d.b. uit Frankfort a. M., Meijen- dellscheweg 12 A van der Zaal, N.H. uit Lisse, Burchtplein 18 M. Muhr, R.K. Oostenr. d.b. uit Schwanenstadt, Duinvoet- laan 16 Th. Hubertz geb. Sommerhof, R.K. Duitsche d.b. uit Duisburg, Rijks straatweg 795 J. Janzen, R.K. Duitsche d.b. uit Bottrop, Stoeplaan 16 J. Nied- bala, R.K. Duitsche d.b. uit Bottrop, Pape gaaienlaan 11 M. de la Rie, d.b. uit Oegstgeest, Lange Kerkdam 100 AM. Scheer, N.H. hulp i.d. huish., uit Harder wijk, Poortlaan 17 R. Leopold en gez., scheikundige uit Den Haag, Wald. Pyr- móntlaan 12 Th. Wilmes, R.K. Duitsche d.b. uit Den Haag, Wald. Pyrmontlaan 12 L. M. Kokee, C.G. uit Den Haag, School straat 51 R. Krause, Ev. L. Duitsche d.b. uit Gelsenkirchen, v. Z. van Nstraat 27 W. Yedema, R.K. uit Vught, Kerkstraat 32 - L. Th. van der Ham, R.K. schilder uit Noordwijkerhout, Wittelaan 15 M. Boot, N.H. d.b., uit Stompwijk, Oostd.weg '47 J. den Hollander R.K. uit Zwolle, Oostdor- perweg 71 B. C. van Gils, R.K. d.b., uit Alphen a. d. Rijn, Wassen. Slag 9 C. Kéijzer, R.K. d.b., uit Alphen a. d. Rijn, Rijksstraatweg 500 G. W. M. Sessink, R.K. d.b. uit Leimuiden, Rijksstraatweg 372 Wed. J. C. Zijnen de Haan geb. Tismeer, N.H. uit Malang, Hoogeweg 12 A M. Voogd N.H. d.b. uit Heemstede, Deijlerweg 97. Vertrokken: J. W. Bernard geb. van dén Hoek naar Leiden, Morschweg 142a B. Uhlenbroek naar Amsterdam, Nassau- kade 375 L. J. van der Wast naar Stompwijk, Oostvlietweg 31 M. van Oeveren naar Rotterdam, Zwaanshals 374b R. L. van Kerkhoven naar Rotterdam, Gouvernestraat 7b A. Viskar geb. Be- zus naar Den Haag, Larixlaan 25 A. L. van Slingerland en gez. naar Rotterdam, Schieweg 185a Dr. P. J. S. Craner en gez. naar Chesieres sur Ollon Zwitserland J. F. M. Rutten en gez. naar Den Haag, Vaillantlaan 66 J. H. Dudart naar Rot terdam, IJsclubstraat 49b G. C. W. Blonk en vr. naar Nieuwer Amstel, v. Borsae- lenkade 38 W. C. Blonk naar Den Haag Valkenboschplein 3 C. H. Remmerswaal naar Den Haag, Jac. Rosselstraat 78 Wed. E. Heidekamp geb. v. d. Wal naar Den Haag, Spaarnestraat 161 L. Dijk- sterhuis naar Den Haag, N. Dillenburg straat 29 N. Schermerhorn naar Oudorp, Friescheweg 1 AP. Altewischer naar Den Haag, v. Hogenhoucklaan 60 fiat 30 G. Sijbesma en gez. naar Ommen, land goed 't Laar G. A de Bosch Kemper naar Leiden, Steenschuur 11 AH. de Klerk geb. Vije naar Rotterdam, Rozen burglaan 94b W. L. de Man naar Dordrecht, Oranjelaan 28 rood D. L. Ludwig en gez. naar Leeuwarderadeel, bouwwerk te Huizum E. Doewes en vr. naar Den Haag, Weissenbruchstraat 127 H. J. Keijzer naar Den Haag, Pieterstraat 36 J. C. Pieters naar Voorschoten, Hya- cinthstraat 2 G. Eggink en gez. naar Zegwaart, Dorpsstraat A6 Gez. H. W. en T. S. de Nes naar Oranjewoud, Altena- laan. Ondertrouwd: G. Visscher en E. C. Rietveld E. Eikelenboom en H. M. Baars H. A. W. Overdevest en E. A. J. Niers man. Gehuwd: J. J. Bernard en J. W. Hoek L. M. de Klerk en A. H. Vije. Overleden: Johannes Heemskerk 68 j. wedr. van A. M. Aldenberg Carolina Maria van Tol 58 j. echtgen. van M. J. Parlevliet Arie Versteeg 92 j. wdr. van A. van Zoest Johan Cabor 72 j. echtgen. van B. Stoet. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gestolen fiets ontdekt. Door de poli tie alhier werd in samenwerking met de politi euit Zwammerdam in de Raadhuis straat een gedemonteerd rijwiel in beslag genomen, dat 15 October j.l. te Zwammer dam was ontvreemd. De dader is bij de politie bekend Nieuwe goederenloods der spoorwegen. Behalve verschillende verbeteringen aangebracht aan het station der N. S. S. alhier wordt thans aangevangen met den bouw eener nieuwe goederenloods. Met het sloopan der bestaande loods is men reeds druk aan den arbeid. Geboren: Theodorus Hendrikus, z. van H. W. de Wit en The. M. Straathof. Alida, d. van D. Kwakernaak en N. van Zwieten. Matthijs Willem, z. van M. W. Rietveld en F. W. Kooy. Johan, z. van D. H. Göbel' en J. M. Ooms. Willem Jo hannes Adrianus, z. van A. van der Vel den en J. Bruijnes. Arie Bernardus, z. van H. de Gans en J. Qualm. Leuntje, d. van J. van Ofwegen en A. Verhagen. Willem, z. van A. de Gans en G. Kalsho- ven. Regina, d. van G. J. van Geen en J. Kleijne. Gehuwd: W. van Leeuwen 23 j. en L. Hollander 22 j. Overleden: G. Ie Glerq 75 j., weduwe van H. van den Berg. K. Kleer, 78 j., weduwe van H. Snel. M. Oppelaar 40 j., echtgenoote van P. N. de Kwaasteniet. Johannes Antonius Bunnik 49 j. Hen drik van Leeuwen 58 j. Gevestigd: Meindert Salverda van Woerden. Hendrika E. Vonk van Bode graven. Petrus J. Th. Pieters en gezin van Heiloo. Dirkje Kloosterziel echtgen. Cornells Vrisekoop van Leiden. Martina J. vein J. de Graaf van Barwoutswaarder. - Schoenmakers van Bunnik. Geertruida E. Ruijgrok van Bunnik. Peter Boef van Voorschoten. Vertrokken: Aartje Foekking echt gen. van D. van 't Zelfde naar 's Graven- hage. Leendert de Blanken naar Delft. Teuntje H. van Essen echtgen. van L. de Blanken naar Delft. Emerentia Ok- kerse naar 's Gravenhage. eHndrika Wsman naar Hilversum. Cornelia J Samson naar 's Gravenhage. Barbara G. van Hemert naar Leiden. Hendrik S. Schuurman naar Bodegraven. Marinas van Delft naar 's Gravenhage. Anna M. C. de Jong naar Amsterdam. Theodora M. L. Kateman naar Gendt (Gld.) Jo hanna Th. A Jeukens naar Bunnik. Leo- narda H. Koele wijn-de Groot en gezin naar 's Gravenhage. Adrianus Mooren naar Stompwijk. Johannes B. Mooren naar Velsen. WOERDEN. De „geldduivel" In het Patronaat". Gisteravond had voor een goed gevulde Patronaatszaal de opvoering plaats van het tooneelspel „De Geldduivel" door de Ge- zellentooneelvereeniging D. O. K. De di recteur van het Patronaat, de weleerw. Pater v. d. Boezem opende de avond met een welkomst- en dankwoord. Dit dankwoord was speciaal gericht tot de donateurs, die door financieele bijdra gen steunen, wat zij niet door eigen werk kunnen doen. Voor deze steun krijgen zij geen stoffelijk iets terug. Het is steun voor het zielewerk. Toch wilde ook het Patro naat dankbaarheid toonen door de aanbie ding van deze feestavond, waarvoor door allen moeizaam is gewerkt. Dat de woorden van de directeur waar heid bevatten bleek ook uit het vertoonde spel. „De Geldduivel" is een tendenzstuk, waarin gehekeld wordt het speculeeren, de zucht naar geldbezit, de nimmer te verza digen gelddorst. Het blijft altijd zeer moeilijk voor dilettanten om bij een der gelijk stuk die gedeelten, waarin als het ware de strekking helder naar voren komt, op de juiste wijze te beklemtoonen. D. O. K. is hier tamelijk wel in geslaagd, ofgschoon bij verschillende spelers de ver tolking van hun rol te zwaar voor hen bleek te zijn. Niettemin hebben zij de aanwezigen doen genieten van goed spel, afgewisseld door zeer mooie momenten. Er blijken krachten in deze club te schui len, die na gedurige oefening waarlijk zeer goed spel zullen kunnen vertoonen. We wijzen hier op de vertolking van de rol van de romanschrijver, door A. v. Ange- ren die wel het meest het geheele spel door de natuurlijkheid wist te bewaren. De bediende Gerrit werd heel goed uit gebeeld door G. v. Loon, ofschoon het kwistige hoofdhaar door goede grime wel eenigszins het uiterlijk van een zoo ge wone „domme bediende", meer had kun nen benaderen. Het herhaaldelijk applaus van de toe hoorders bewees wel, dat het stuk had in geslagen. ZOETERWOUDE. Geboren: Wilhelmus Hubertus .z v. M. Pieterse en J. C. Rijsbergen Marti- nus Gerardus Joannes z. v. G. v. d. Hoeven en M. Berk Helena Maria d. v. W. de Boer en G. M. v. Diemen Gerardus Adrianus z. v. L. A Droogh en G. A. v. Wijk Apolonia Petronella Maria d. v. J. P. Bensdorp en C. Janmaat Johannes Rudolf Antonius Maria d. v. A. F. de Bruijn en G. J. A. M. Pels Johannes Wilhelmus Gerardus z. en Margaretha Maria Alida d. v. G. P. Vlasveld en J. P. A. Honnebier Bernarda Wilhelmina d. v. A. v. d. Werf en C. A. v. Leeuwen Overleden: Wilhelmina van Remmen 76 j wed. van F. Hogervorst. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig was wegens ziekte de heer Lugtenberg en de heer Leli- veld wegens familie-omstandigheden. Deze laatste kwam echter tijdens de zitting ter vergadering. Zonder hoofdelijke stemming werden ver schillende kleine ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. om de slachthuistarieven, die juist goedgekeurd waren, opnieuw te wij zigen werd aangenomen. Het betrof hier een proef op verzoek van de fa. Baars en Domburg, waarby een uitzonderingstarief werd geschapen voor lichte varkens, be stemd voor de binnenlandsche vleeschwa- renfabrieken. Behandeling der begrooting. Na nog enkele formaliteiten werd over gegaan tot de behandeling van de begroo ting. Allereerst bracht de heer Baars na mens de financieele commissie rapport uit. Zij prees de zuinige samenstelling van de begrooting, wees op het bedrag van by na 552000 gulden, niet ver van de helft -der begrooting, dat noodig was voor Armen zorg en steunverleening en besprak ver der de enkele maatregelen als 8% pen sioenaftrek en verhooging van de opcen ten van 15 op 40, die noodig zijn om de begrooting sluitend te maken. De bedrij ven functioneeren uitstekend. De algemeene beschouwingen worden geopend door den heer J. Beijen, die aan dringt op uiterste zuinigheid, vooral in het belang van den Middenstand, die niet zwaarder mag worden belast. Hij be spreekt de misstand dat goed gesitueerde menschen, maar die geen inkomen heb ben, geen schoolgeld betalen. Vervolgens vroeg hjj naar de comm. van toezicht op het L. O. en de wegen. Hij zegde toe, zich op het voorbeeld der regeering, achter B. en W. te stellen om samen de moeilijke periode door te komen. Achterstelling van katholieken. De heer v. d. Poll hield een zeer uit voerige rede, waarin hij het vooral ge munt had op wethouder Huitkar. Hij be gon deze aan te vallen over zijn brief na de Alg. Besch. van verleden jaar, waar over hij geen gelegenheid kreeg om in den Raad te spreken. Deze wemelt van on juistheden en beschuldigingen. Het aantal ambtenaren in Bodegraven is voor de Kath. slechts 2 op de totale 30. Dat is in meerdere plaatsen in de omgeving zoo en het is verkeerd, al zal er dan misschien ergens waar Kath. meerderheden zijn, ook wel eens een fout worden gemaakt. Uit voerig bestrijdt hij de gegevens uit Bra bant, die de heer Huitkar aanvoerde. Hij schetst de onderdrukking van de 'Kath. in het verleden en hoe men zich stap voor stap vrijgevochten had. Bestreden werd vervolgens de houding van den heer Huit kar in de winkelsluitirigszaak, bij het wei geren van vrij voor de Kath. ambtenaren op een R. K. feestdag, bij het weigeren om gelegenheid te geven om de brief in den Raad te behandelen. De wethoudersverkiezingen. Vervolgens bespreekt hij de wethou dersverkiezingen en toont daarbij weer aan dat de R. K. fractie z.i. recht hadden op een zetel, omdat de burgemeester A. R. is. Hij zal zich deze houding, wanneer de rollen eens mochten omkeeren, herinne ren. Hij informeert verder naar het aftre den van den heer Baan Batelaan, dat, naar hij heeft vernomen, te wijten is aan de verkiezing van den heer Huitkar tot wethouder, terwijl de heer Batelaan daar voor was aangewezen. De nieuwe wethou der acht spr. geen gelukkige ruiL De fi- nantieele positie der gemeente is gunstig en klopt op de beschouwingen, die spr. daar verleden jaar over gaf. Bodegraven is de gunstigste gemeente in den heelen omtrek. De R. K. fractie gaat niet accoord met een pensioenkorting, alleen voor de ambtenaren, die voor 1925 in dienst wa ren en die tot nu toe premievrij pensioen genoten. Dat is een benadeeling van een bepaalde groep, terwijl de andere, die de korting al reeds betaald op het salaris min de korting is aangesteld. Het tijdstip voor het indienen van een plan tot Raadhuis- bouw acht hij niet gelukkig gekozen en hij begrijpt niet dat de wethouders, die an ders zoo zuinig zijn, daar thans zich voor verklaren. Spr. schat het bedrag op 70.000 en zoo zal elk jaar wel een 5000 gulden noodig zijn voor rente en aflossing. Dat kan in de toekomst neerkomen op een 20 opcenten op de Gemeentefondsbelas ting. Verder pleit hij voor goede Armen zorg, steun aan de kleine zelfstandigen, die nu te weinig ontvangen, vraagt voor de werkloozen een kolenbon en een Kerst- gave en kondigt van de Lichtcommissie een voorstel tot het indienen van een vast rechttarief aan. Hij heeft er bezwaar tegen dat op Goeden Vrijdag een muziekkorps allerlei deunen loopt te spelen en vraagt het colporteeren met Fase. en revolutio naire bladen te willen tegengaan. De heer Vreeken klaagt eveneens over de slechte omstandigheden voor den Mid denstanders en kondigt een voorstel tot het instellen van een ventverbod aan. Hij meent dat de winkelsluiting niet voldoen de gehandhaafd wordt en verklaart tegen alle verzekeringsposten te zijn. De heer Stapper is blij met de sluitende begrooting en vindt de pensioenaftrek niet onredelijk. Een onaangename kwestie. Tegenover den heer v. d. Poll verdedigt de heer Baars de A R„ die zeker de R. K. niet hebben achteruitgezet. De heer v. d. Poll moet maar eens wat van Groen van Prinsterer lezen. Hij meent dat de burge meester niet kan beschouwd worden als de vertegenwoordiger der A R. fractie in B. en W. Hij betreurt het dat de heer v. d. Poll dreigt met weerwraak en betreurt eveneens de onaangename kwestie met den heer Baan Batelaan, die echter niet tot de bevoegdheden van den Raad be hoort. Hij acht de kerkelijke Armenzorg belangrijker dan de Burgerlijke en be grijpt niet dat de heer v. d. Poll zich daar voor zoo interesseert. Hij weet wel dat de Prot. Chr. Diaconiën niemand naar het B. A. sturen, maar alleen steunen. Weth. v. d. Marei is het met die roos kleurige beschouwingen niet eens. Hij dacht trouwens even in Amsterdam te zijn, zoo hoog politiek was het debat Het zal voorts een daad van wijs beleid zijn te zorgen dat de belastingen niet in den top komen, want dat kunnen de ingezete nen niet dragen. Hij kan de heer v. d. Poll niet volgen. Die is dan weer voor bezuni- niging en dan weer voor royaal steunen. Voor het nieuwe gemeentehuis is spr. niet zoo enthousiast maar het moest er toch komen en dan kan het misschien het beste nu. Spr. wil ook wel een badhuis, maar dan moeten de cijfers van de exploitatie betrouwbaarder zijn dan nu. Een vergelijking met een boterbloem. Wethouder Huitkar vergelijkt de rede van den heer v. d. Poll met een boter bloem. Een er van is wel mooi, maar een heele weide vol is een strop en de gevol gen zyn bitter. Hij bestrijdt dan de gege vens over Brabant en noemt cijfers uit Zevenbergen om te laten zien dat daar de Prot. minderheid wordt onderdrukt. Ook verder verdedigt hy zich tegen de aanval len en zegt zijn positie in den Raad te be schouwen om zaken te doen en niet om reclame te maken. Voor een Raadhuis acht hy nu de tijd gekomen, omdat de bouwkosten zoo laag zijn. Het zou in het belang zijn van de uitbreiding aan de overzijde van den Ryn en opent de moge lijkheid om goedkoop bouwterrein te krij gen. De heer Jongeneel is er sterk tegen dat de geheele winst van het G. E. B. in de Gemeentekas zal worden gestort. Hij is overigens niet pessimistisch gestemd maar noemt de toestand nog zeer gunstig en meent dat deze reden geeft tot dank. Het voorstel voor de 8 y3 korting accepteert hij ten volle. Zijn fractiegenoot de heer Boer denkt er anders over en ziet de toe komst donker in. Uiterste zuinigheid is ge boden, want de belastingschroef mag niet sterker worden aangeschroefd. De voorzitter aan 't woord. De voorzitter gaat niet in op de ver schillende zaken, die aangeroerd zijn en buiten de eigenlijke zaak omgaan. Hij dankt voor de toegezegde steun, die noo dig zal zijn, omdat de moeilijkheden nog lang niet alle overwonnen zijn. Vergelij kenderwijze is inderdaad thans de toe stand niet ongunstig, tengevolge van jaren lang zuinig beheer. Bij steunverleening en Armenzorg zullen B. en W. zooveel mogelijk helpen, maar moeten rekenen met de gemeentefinanciën. De heer v. d. Poll heeft een goeden profetischen blik en B. en W. zullen zeker daar t. z. t. van profiteeren. Zij konden niet anders dan gissen en wisten in Mei nog heelemaal niet hoe het zou afloopen. Een vastrecht tarief kan moeilijk voordeeliger zijn dan het bestaande. De Rijkswet op de Zondags sluiting gaat minder ver dan de gemeen te verordening, waardoor enkele dingen, die vroeger verboden waren, thans moe ten worden toegelaten. Spr. vindt de mu ziek op Goeden Vrydag niet zoo hinderlijk als de regelmatige verstoring van de Zon dagsrust vlak bij de kom der gemeente door veel schellere muziek. Als de heer v. d. Poll daar zijn invloed eens tegen aanwendde. De G. V. is geen alg. erkende christelijke feestdag en daarom kan zonder meer de muziek niet worden verboden. Spr. eindigt met een hooggestemde pero ratie, waarin hij den raad oproept tot het bouwen van een nieuw Raadhuis, waar aan behoefte is en dat juist aan de Kaas markt behoort te staan. Het oude gebouw is niet goed bruikbaar en is heelemaal symbool van de moedeloosheid en de ar moede van de periode na den brand van 1870. In tweede instantie voeren nog ver schillende leden het woord, meerendeels tot het vragen van enkele inlichtingen. Het politieke debat werd echter weer ingezet door den heer v. d. Poll, die begint den heer Baars te bestrijden en met eere de houding van dr. Kuijper noemt. Hy neemt aan dat de burgemeester, als goed A. R. ook in B. en W. zijn beginsel trouw blijft en dan hebben de A. R. hun vertegenwoor diger. Uit de opmerkingen van den heer Baars is z.i. gebleken dat wethouder Huitkar zit op de plaats van den heer Baan Batelaan. Dat moet de heele Raad weten. Hij blijft de oppositie der gemeente gunstig noe men in vergelijking tot anderen, maar be grijpt niet dat de wethouders, die er an ders over denken, nu een Raadhuis willen gaan bouwen. Spr. aanvaardt geen verant woordelijkheid voor de daden van het college, aan wiens samenstelling hij niet heeft meegewerkt. De uitlatingen van den heer Huitkar o.a. van het „boterbloempje" vindt hij heel origineel. Het G. E. B. zal 12000 gulden winst maken, waarvan na tuurlijk een deel toekomt aan de verbrui kers. De heer Baars meent dat de heer v. d. Poll zich er wel wat al te gemakkelijk van heeft afgemaakt. Hij acht het niet ver keerd dat de grootste fractie een wethou der heeft. Uit sprekers woorden mag de heer v. d. Poll niet afleiden dat de heer Huitkar op de plaats van een ander zit Wethouder Huitkar verdedigt zich even eens nog in tweede instantie en zegt daar bij dat hij heelemaal geruggesteund wordt door zyn kiesvereeniging en zich niets te BODEGRAVEN. ALJECHIN IN DE SCHAAKCLUB „BODEGRAVEN". Een groote kaas als geschenk! De wereldkampioen, dr. Aljechin, was gisteravond de gast van de schaalclub „Bodegraven". Hij speelde er simultaan aan 42 borden, waarvan hij er in 41/2 uur 35 partijen won en remise maakte met de heeren A de Bruin, E. de Haas, mr. G. C. A. Oskam, allen uit Rotterdam, E. v. d. Valk uit Leiderdorp en De Meyere, Bodegraven. Voor en na den wedstrijd zijn zeer vrien delijke woorden gesproken door den voor zitter van „Bodegraven", den heer A C. de Meyere, voorts door mr. Oskam en ten slotte door den wereldkampioen, die voor al ingenomen was met een groot exem plaar „Bodegraafsche kaas", die hij als souvenir medekreeg. L. T. B. Vergadering van den L. T. B. afd. BodegravenZwammerdam op Don derdag 9 November. De voorzitter, de heer A. de Vos, opent op tijd de vergade ring met den chr. groet en heet alle leden van harte welkom. De notulen, welke" door den secretaris, den heer J. Vernooij, wor den voor-gelezen, worden zonder op- of aanmerking vastgesteld met een woord van dank voor de goede verzorging. Ingeko-, men zijn: een schrijven van de Kali- maatschappij, om een spreker een spreek beurt te laten vervullen begeleid door een film. Het bestuur zal het in verdere be handeling nemen. Een schrijven voor het nazien van het boekhouden en invullen van de belasting biljetten tegen vergoeding. Het wordt voor kennisgeving aangeno men. By het punt mededeelingen deelt de voor zitter mede, dat de Jonge L. T. B. een ver zoek heeft gericht tot het bestuur van den L. T. B. om een feestavond te organisee- ren. Er wordt afwijzend op beschikt. De boekhoudcursus is in alle opzichten geslaagd. Aan de formaliteiten is voldaan, zoodat er thans 22 deelnemers zijn. Vervolgens heet de voorzitter den nieuw- benoemden geest. adv., kapelaan Suyker, van harte welkom. Spr. uit den wensch, op aangename wijze te mogen samenwer ken tot groei en bloei der vereeniging. De geest. adv. vereenigt zich ten volle met den geuiten wensch van den L. T. B. Achtereenvolgens worden de voorstel len der Algemeene Vergadering te Haar lem behandeld en als afgevaardigden zal de afd. vertegenwoordigd worden door de heeren de Bruin, Vernooij en van Soest. Door den heer A. Veelenturf werden hierna nog eenige mededeelingen gedaan omtrent de fokkerij van biggen.. Na de vergadering was iedere veehouder in de gelegenheid bij den heer Veelenturf na te gaan hoeveel varkens door aanvrager ge houden mochten worden. Zeer terecht werd door een der aanwezi gen dé opmerking gemaakt, dat op katho lieke Zondagen kaascontroleurs kwamen. Tót de desbetreffende hoofden zal een schrijven gericht worden hieromtrent. Door de vergadering wordt besloten, zich aan te sluiten bij den kring. Niets meer aan de orde zijnde dankt de voorz. de aanwe zigen voor hun opkomst en sluit de ver gadering op de gebruikelijke wijze. E.S.T.O. Belangrijk nieuws voor a.s. Zondag; Zondag a.s. om half drie speelt ESTO I tegen DONK II uit Gouda. Aangezien het zal gaan om het innemen van een le of 2e plaats in de compeitie- Üjst, zal het er gaan spannen. Daarom ver zoekt het ESTO-bestuur aan alle inwo ners, dat zij Zondag eens een kijkje ko men nemen op ons sportveld. ESTO I staat nog steeds ongeslagen op de eerste plaats, en zal deze niet gemakkelijk aan DONK afstaan. Alle ingezetenen worden dus uitgenoo- digd Zondag om half drie naar het ESTO- sportveld te komen! Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden als werkloos ingeschreven: 12 landarbeiders, 48 fabrieks arbeiders (waaronder 20 gedeeltelijk werk loos), 12 pakhuisknechts, 8 schippers, 7 op perlieden, 21 losse werklieden, 1 electricien, 8 metselaars, 12 timmerlieden, 3 grondwer kers, 1 huisknecht, 2 tuinders, 2 schilders, 1 meubelmaker, 1 winkelbediende, 1 ma chinist, 1 chauffeur, 1 klompenmaker, 1 bottelaarsknecht en 1 dienstbode. Ondertrouwd: A. Stout 20 j. en D. Tuis 21 j. D. J. Bruil 24 j. en E. Ho- gendoorn 19 j. Overleden: H. Turkenburg 62 j. (m.) Vertrokken: P. M. Bunnik naar Lin- schoten. D. Versloot naar Voorburg. J. van Dijk naar Gouda. M. de Roos naar Haastrecht. G. Hoogendoorn naar Leiden. E. Maasland-Kalden naar Maar tensdijk. Gevestigd: M. J. J. Wijtenburg en gezin naar Rotterdam. J. Th. A. Meaijen en gezin naar Waddinxveen. C. Hogen- doorn van Leiden. O. van der Veer en gezin van Haastrecht. verwijten heeft. Tegenover den heer v. d. Poll heeft hij correct gehandeld. Deze blaast echter wat hoog van den toren en doet alsof hij altijd gelijk heeft De voorz. merkt nog op dat de men schen tegenwoordig te gemakkelijk om steun gaan vragen en dat de leden dus niet zonder de argumenten van B. en W. te kennen, over de gevallen, die zij verne men, kunnen oordeelen. B. en W. zullen ook voor de behoeftigen doen wat ze kun nen, al moet het voorbeeld der regeering van verre worden gevolgd. Het is beter te voorkomen, dan straks door scherp in grijpen te moeten genezen. Hierna wordt de vergadering geschorst tot Donderdagavond.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10