MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 neer zij heeft een goede propagandaclub. Het bestuur is dankbaar voor alles wat de propagandaclub voor de Afdeelmg heeft gedaan en hij hoopte, dat de club moge toenemen met ontwikkelde leden, zoowel op sociaal- als geestelijk terrein. Meer in 't bijzonder deed hy uitkomen, dat de heer Snaar als secretaris de spil is waarom na genoeg alles draait. Hij hoopte, dat de heer Snaar nog jaren voor het propaganda werk mag worden gespaard. De heer P. van Kesteren Jzn. sprak woorden van fe licitatie namens „St. Isidorus" en de heer A. Bon namens de afdeeling van „St. Pau- lus", de Bond van Overheidspersoneel. De heer P. van Opzeeland bracht de felicita tie over van de R. K. Gemengde Zangver- eeniging „St. Gregorius" en de heer S. Langelaan namens de Retraiteclub „St. Ig natius" en Herw. Levenskracht. De St. Barbaravereeniging, de R. K. Tooneelver- eeniging „Nut en Genoegen" en de Man dolineclub hadden schriftelijk hun felici tatie ingezonden, welke door den voorzit ter werden voorgelezen. Alsnu werd het woord verleend aan den heer A. J. Loerakker, voorzitter van den Nederland R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". De voorzitter dankte allen die hadden medegewerkt dit zilveren jubileum te doen slagen en bracht voorts ook den dank der vergadering over aan de sprekers van de zen middag, die zoo juist de vinger op den wonde wisten te leggen. Laten wij, en vooral de jongeren, de lessen ter harte ne men en niet haken naar nieuwe toestan den doch trachten den ouden Roomsche burcht te versterken. Met den christelij- ken groet werd vervolgens deze goedge slaagde feestelijke bijeenkomst gesloten. STADSNIEUWS ST. JOSEPH'S-GEZELLEN- VEREENIGING. De rustige Zondagochtend-sfeer van het St. Elisabeth-Gesticht zal er wel iets onder geleden hebben, toen gistermorgen de Ge zellen hun feest begonnen in de kapel van voornoemd Gesticht. Deze was geheel vol, toen om 7.15 uur de H. Mis begon, opge dragen door den vice-Praeses kap. Schrama. De Liedertafel „Sebastian Schaifer" voerde op verdienstelijke wijze de liturgi sche gezangen uit en alle aanwezigen zon gen de antwoorden op den priester en het Credo mede. Ook de wisselende gezangen, dezen Zondag zeer moeilijk, bekwamen een goede vertolking, dank zij den directeur, den heer W. Hoogzaad en zijn trouwe zan gers. Onder de H. Mis werd de H. Communie uitgereikt door rector Reijnen. Het feest, zoo echt-roomsch ingezet, werd in 't Gezellenhuis voortgezet met een ge meenschappelijk ontbijt. Toen allen gezeten waren, was, 't spreekt vanzelf, de massa brood etc. spoedig ver dwenen en sprak de vice-Praeses een woord van aansporing. Zy neerw. zeide, dat hij zeer tevreden was over het verloop der ochtendviering en met voldoening constateerde hij een groote belangstelling voor het Stichtings- feest. Ik ben, aldus spr., nog maar enkele weken in uw midden en dus nog niet vol ledig op de hoogte met alles en allen. Maar ik heb bemerkt een goeden geest en zin tot werken, en dat juist hebben we noodig. Onze maandvergaderingen voor Gehuwden en Gezellen moeten veox beter worden be zocht. Het kan, dus rekenen wij er op. Zoo ook kunnen onze onderafdeelingen nog veel meer worden gesteund en vooral denk ik dan aan onze Retraiteclub met haar recol lecties. Er is nog veel te doen en daarom vraag ik van u allen mee te werken. Tenslotte wees spr. op belangrijke om bouw en verbouw van het Gezellenhuis. Alles zal tip-top in orde komen, maar daar voor is natuurlijk geld noodig. Steunt dan ons Kempermanfonds en binnen zeer kor ten tijd zün we in het bezit van een eigen, doelmatig huis. (Applaus). Voorts werd nog meegedeeld dat Vrijdag 8 December een sociale avond plaats vindt, waar als spreker optreedt de heer Piet Kas teel; dat een loterij voor ons Kemperman fonds aller medewerking verdient en dat tot Senior der vereen iging, in de vacature Verver, benoemd is Steph. Menken. De nieuwe Senior benutte de aanwezig heid van zoo velen met een korte uiteen zetting te geven van wat moet gebeuren om de Gez. Ver. op te werken. Twee din gen zijn dan absoluut noodig: orde en sa menwerking! Spr. brak ook een lans voor de retraite van 2528 December in Noord- wijkerhout; want wie zijn tijd verstaat gaat ter retraite, 't Kost moeite, het vraagt offers, maar thans zijn noodig katholieken, practische katholieken vooral. Zoo bouwen we uit, met elkaar en voor elkaar. Vrien den, werkt mede, wij rekenen er op. Het zilver van verdiensten voor 25-jarig lidmaatschap werd dan uitgereikt aan den heer J. v. d. Veer. Terwijl rappe handen sigaren uitdeelden klonk het „Vlaggelied", waarin de trouw aan Kolping's standaard werd hernieuwd. Na nog een paar huiselijke mededeelingen sloot de vice-Praeses den feestmorgen met gebed. Alles was keurig ten einde gebracht. Een collecte voor de katholieke werk- loozen bracht 16.51 op. Pater A. Smitz O. F. M. Naar wij vernemen, is de toestand van den weleer w. pater A. Smitz, kapelaan aan de Hartebrugparochie, die in het St. Elisabeths::"ekenhuis een operatie heeft on dergaan, naar omstandigheden bevredi gend. Bezoek is echter volstrekt verbo den. Vele parochianen van de Hartebrug zul len wel een hartelijk gebed willen bidden voor een spoedig herstel van den pater. GEMEENTERAAD. Heden middag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden in vergadering bij een. Voorz. de burgemeester mr. A. v. d. San- da Bakhuijzen. Onder de ingekomen stukken bevindt zich een adres van de N. Z. H. T. M., dat behandeld zal worden bij punt 5. Eenige andere adressen gaan om prae- advies. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der agenda. lo. Voorstel: a. om a; dr. A. H. Oort, op diens ver zoek, eervol ontslag e verleenen uit zijne betrekking van eersten geneesheer der ge stichten „Endegeest, „Voorgeest" en „„Rhijn geest"; b. in zake de vervulling van de door het sub a bedoelde ontslag ontstaande vaca ture. Goedgekeurd. 2o. Voorstel tot verpachting van de ex ploitatie van het Hotel „Den Burcht" c.a. aan A. Backer. Dit voorstel wordt aangehouden tot de volgende vergadering. 3o. Voorstel tot aankoop van een strook grond, deel uitmakende van het perceel ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. no. 4857, gelegen ïabij de Roodenburger- straat, ten behoeve van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit. Goedgekeurd. 4o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor het bouwrijp maken van ter rein der gemeente bezuiden den Haagweg en voor de inrichting van ?en kinderspeel tuin tusschen de ten Katestraat en de Tous- saintkade. Goedgekeurd. Tram, bus en taxi's. 5o. Voorstel tot toekenning van een ex tra-subsidie over het tijdvak 1 November 19331 Mei 1934 aan de N.V. Leidsche Au toboxen-Garage ten behoeve van den loka len autobusdienst „Stadsverkeer" en tot vaststelling van den desbetreffenden be- grootoingsstaat De heer Coster merkt op, dat de oor zaak van de achteruitgang van het busver- keer te wijten is aan het klein taxi-bedrijf. Waarom neemt men geen maatregelen te gen dat klein taxi-bedrijf? Spr. is tegen deze subsidie-verhooging. Zoo stopt men het eene gat met het andere. De heer Bergers herinnert eraan, dat de subsidie verleend is vooral ten behoeve van de buitenwijken. Dat argument geldt thans nog. Tegen de taxi's zou spr. niet willen optreden. Verschillende menschen verdienen er een boterham mee, die an ders werkloos zouden zijn. De heer Beekenkamp meent, dat men hic te maken heeft met een crisis verschijnsel. Spr. is vóór beperkende maat regelen tegen het klein taxi-bedrijf. Een snordersverbod geeft aanleiding tot aller lei moeilijkheden. Beter acht spr. een con cessie-stelsel. Daar het Stadsverkeer z. i. werkelijk in een behoefte voorziet, advi seert spr., tot verleening der subsidie. Wat het fidres der N. Z. H. T. M. betreft, ge looft spr. dal het adres van een vergissing uitgaat, nl. dat een trambedrijf geen con- j currentie mag hebben. Ook de argumenta tie acht spr. zwak en spr. meent, dat de raad het adres voor kennisgeving moet aannemen. De heer V e r w e y vindt de subsidie wel gerechtvaardigd, doch spr. dringt aan op de overweging van beperkende maatrege len tegen de taxi's. Het adres van den di recteur der N. Z. T. M. wil spr. om prae- advies zenden. De voorz. wijst erop dat het adres ver zoekt om de subsidie niet aan te nemen. De heer Verwe. dringt dan niet verder op prae-advies aan. De voorz. is het niet eens met het voorstel van B. en W. De toesUnd is op het oogenblik zóó, dat een geschenk aan het Stadsverkeer van f 5000 niet verant woord is met te wijzen op het belang, dat enkele wijken bij handhaving hebben. Bo vendien is met deze subsidie de zaak niet definitief geholpen. De fout zit in de opzet van de onderneming. Z. i. zal het bedrijf van Stadsverkeer bij weigering der subsi- dieverhooging niet kapot gemaakt worden, daar de directie reeds maatregelen heeft overwegen voor dit geval. De heer Wilbrink meent eveneens, dat de gevraagde subsidie niet verleend moet worden. Slechts enkele wyken profi- teeren ervan en bovendien heeft het adres van de N. Z. H. T. M. indruk op spreker gemaakt. De lage tarieven wijzen uit, dat het stadsverkeer niet langer voorziet in een behoefte. Als dt tijden veranderen, moet men de bakens verzetteen. De auto bussen hebben blijkbaar hun tijd gehad. Wethouder G o s 1 i n g a verdedigt de subsidie-verhooging al gaat het niet van harte. Naast de malaise is is inder daad het ongeregelde klein-taxi-bedrijf de oorzaak van het tekort in de autobus sen-onderneming. Spr. geeft toe, dat het taxi-bedrijf noodig geregeld moet wor den, doch het is niet gemakkelijk tot een regeling te komen. Binnenkort zullen den Raad dienaangaande voorstellen berei ken. Het is spr. gebleken, dat het Stads verkeer moelijk zal kunnen worden ge mist. Wanneer eerst het taxi-verkeer ge regeld moet worden, legt intusschen het Stadsverkeer het loodje. Men moet echter geen oude schoenen wegwerpen, voordat men nieuwe heeft. De bedoeling van het voorstel is niet, om de subsidie blijvend te verhoogen, doch slechts voor het tijdvak van 1 Nov. tot 1 Mei 1934. Spr. meent, dat het Stadsverkeer nog wél degelijk aan een behoefte voldoet, want het vervoert nog 8.000 personen per week. Op het oogenblik beteekent het taxi-verkeer voor de be woners der buitenwijken vrijwel niets. De bedoeling van het adres van de N. Z. H. is duidelijk, het stopzetten van het Stadsver keer en. dus uitschakeling van een con current. Spr. wijst er op, dat de bus van het Station naar de Hogerbeetsstraat den dienst onderhoud met Warmond, door aansluiting op de Warmondsche bus. Plannen zijn in voorbereiding tot samen werking van de N. Z. H. met het Stads verkeer juist voor de Oegstgeester-lijn. Weigeren wy echter de verhoogde sub sidie, dan bezegelen wy het lot van Stads verkeer. en wij weten niet, wat er voor in de plaats zal komen. (Wordt vervolgd). PROFESSOR VAN ITALLIE ALS EERE DOCTOR GEÏNSTALLEERD. In een plechtige zitting van de universi teit van Parijs is Zaterdag in de groote zaal van de Sorbonne te Parijs, in tegen woordigheid van president Lebrun, den minister van Onderwijs, leden van het corps diplomatique en vele personen uit universitaire kringen, aan professor L. van Itallie, hoogleeraar in de artsenij bereidkun- de en de vergiftleer aan de universiteit van Leiden en nog vier hoogleeraren uit het buitenland, het diploma uitgereikt van doc tor honoris causa van die universiteit. De deken van de faculteit der pharma- cie Guérin hield daarbij een redevoering, waarin hij het werk op medisch en che misch gebied van den Nederlandschen ge leerde roemde en besloot met de volgende woorden: „Door hem voor te dragen voor het eere-doctoraat heeft de Parijsche uni versiteit en vooral de faculteit der pharma- cie Van Itallie een bewijs willen geven van hun groote waardeering voor zijn groot en nuttig werk. Zij prijzen zich gelukkig in hem een der groote geleerden van de grijze Nederlandsche universiteit te mogen eeren en de universiteit van Prijs is hem dank baar voor de groote activiteit, die hij ont plooit om in Nederland onze wetenschap pelijke werken bekend te maken en in zijn land een plaats te verzekeren aan de Fran- sche cultuur". TENTOONSTELLING MISGEWADEN ARME KERKEN. Ieder jaar opnieuw organiseert een ver- eeniging met een onuitsprekelijk lange naam de „Vereeniging van het Allerh. Sacr. en Liefdewerk v. Arme Kerken en Missiën" een tentoonstelling, waarop een jaar geduldige arbeid en toewijding aan de openbaarheid wordt prijsgegeven. Volgens de mededeeltng per adverten tie is de vereeniging in 1876 opgericht. Wat een enorme voorraad goed en goeds heb ben de leden in die jaren gestikt en ge sticht alles ten bate van de Arme Ker ken en van de Missies. Niet ieder is geroepen om als Priester of Missiezuster aan de verbreiding van het Geloof te arbeiden, maar voor dames, die zich aangetrokken gevoelen toch recht streeks mede te werken aan de voortplan ting des Geloofs, is deze vereeniging een welkome gelegenheid haar apostolische ijver in daden om te zetten. Er is dit jaar weer stevig geborduurd en genaaid met als resultaat een kwantiteit kazuifels, alben, humeralen etc., welke in hun groot aantal eerbied afdwingen. Door vrijwillige bijdragen kon boven dien een ciborie worden aangekocht, en een bedieningskoffertje, het laatste te ge bruiken in het Diaconessenhuis. Zij, die thuis nog goud en züver hebben, dat m een hoekje ongebruikt ligt, kun nen een goed werk doen dit goud en zilver aan de Vereeniging of te staan. De edele metalen worden versmolten en tot mon stransen e.d. omgesmeed. Deze prachtige vereeniging verdient bo vendien ons aller steun in geld en in da den. Degenen, die nog geen bezoek brach ten, worden daarom aangespoord de ten toonstelling te bezoeken, welke morgen nog te bezichtigen is van 105 uur. Kruisvaart „St. Petrus". Morgen-, Dinsdagavond, om 8.30 uur is er repetitie voor de leden van K. N. G. Al len worden verwacht! Missie-naaivereeniging „St. Franciscus Xaverius". Morgen- (Dinsdagavond) zal de naai club niet bijeenkomen. Deze avond is uit gesteld tot de volgende week Dinsdag. „De Geheimzinnige Boeddah". De opvoering gisteravond van bovenge noemd tooneelstuk was een groot succes en geschiedde voor de geheel bezette Stadszaal. Voor Weonsdagavond zijn nog plaatsen beschikbaar. Kaarten zijn te verkrijgen aan het Gezellenhuis en 't avonds aan de zaal. Handelsregister K. v. .K. Opheffing: T. van Batenburg, Lei den, Morschstraat 60. Café. De collecte, gisteren in de Hartebrugs- kerk gehouden na predicatie van den wel- eerw. pater Hendrichs S.J. ten bate zijner inlandsche missie heeft 640 gld. opge bracht. Met verwijzing naar achterstaande ad vertentie vestigen wij de aandacht van muziekliefhebbers op de zeldzame gele genheid om meer van nabij kennis te ma ken met een clavecimbel (Gaveau) Zaterdagmiddag te half één is de arbei der W. M., wonende aan de Oranjegracht, werkzaam in de dekenfabriek der firma Zaalberg met de linkerarm bekneld ge raakt tusschen een drijfriem en een poelie. De arm werd gebroken. De getroffene is door den E. H. D. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Geslaagd voor het examen van de ver eeniging voor Logopaedie en Phoniatrie (spreekonderwijs), Zr. M. Francina, onder wijzeres aan de St Lidwina-school, Zoe- terwoudsche Singel. Gevonden voorwerpen. Huissleute-s, portemonnaie met inhoud, damesceintuurs, handschoenen, damestasch- je met inhoud, alpini-muts, kindermuts, tang, breiwerkje, Dienstt reiskaart, Ned. Ind. spoorwegen, zilveren vulpotlood, paar zwarte lage kinderschoenen, motorsleutel, zilveren damesarmbandhorloge, zwarte da mesregenmantel, jaarboekje der marechaus see, bankbiljet a f lu.Ivindersriem, overall, stofjas, enveloppe met foto's, pakje luiers, gouden damesring met bruinen steen, vermoedelijk gouden ring, gouden aanhanger met diamant, zilveren rozen krans in étui, rozenkrans m étui, melkkit paar ijwielpedalen, vulpen, parapluie, re genjas, handwagen, couponboekje, porte feuille inhoudende paspoort, hondenhals band, rijwielbelastingplaatje in étui, zak mes, pakje ondergoed, 3 paar oude schoe nen, gouden damesarmband, lorgnet, meter -stok, hamer, zilveren broche met steen tjes, paar gymnastiekschoenen, roeiboot, schippershaak, damestaschje van A. C. de Graaf, paar motorbroekspijpen, kinderman- teltje, 2 teekeningen, mand bloemen, R. K. Kerkboekje, rol behangselpapier, bewijs van Nederlanderschap van P. J. M. Schoo- nenburg, shawl, actentaschc, pakje Inhou dende j-..genspet en vilten muts, electrische rijwiellantaarn, zwarte handkoffer, zwarte boodschappentasci- gulden, rol teekeningen van Schravendijk, grijze heerenjas, lederen tasch inhoudende thermosflesch, autoband met velg, schaar, agenda, verr oedelijk gou den damesarmbandhorlogc paar motor broekspijpen. Gevonden in een autobus van Stadsver keer: Handtaschje inh. een schort, kinder mantel, wollentasch inh. kindergoed, man teltje, wollen shawl, muts, damestaschje met inhoud, actentasch, 1. idschoen. Gevonden in de ELctrische tram (Stads- lijn): Portemonnaie met inhoud, parapluie, paar handschoenen, vulpenhouder,. Gevonden in het Postkantoor: Vulpen houder, 2 notitieboekjes, damesceintuur, portemonnaie met inhoud. Portefeuille met inhoud. Terug te t -.men en inlichtingen te ver krijgen t Politic-b^reele alhier, eiken werkdag, behalv D«' derdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur. nam. LINDBERGH WACHT BETER WEER AF. Zooals reeds gisteravond vermoed werd, is kolonel Lindbergh hedenochtend niet naar Schellingwoude vertrokken. De weers omstandigheden waren in de vroegte van dien aard, dat Lindbergh het niet ge- wenscht achtte te starten. De verwachting is, dat hij niet voor morgenochtend zal kunnen vertrekken. Kolonel Lindbergh heeft heden om 12 uur zijn opwachting gemaakt bij den Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. de Graeff. De heer Lindbergh yas verge zeld door den secretaris der Amerikaan- sche legatie, den heer Johnson. Ook werd een bezoek gebracht aan Minister dr. Deckers en Minister ir. Kalff. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Op de Liesboschlaan onder de gemeente Princenhage is hedennacht een auto, waarin vier personen gezeten waren, ver moedelijk tengevolge van onoplettendheid van den chauffeur, tegen een langs den weg staanden boom gereden. De auto werd geheel vernield, terwyl twee der inzitten den, dé dames F. en v. D. beiden uit Bre da, ernstig gewond werden. De beide hee- ren, in wiens gezelschap de dames zich be vonden, kwamen er wonder boven wonder zonder verwondingen af. De gewonden zyn naar het St. Ignatius-izekenhuis te Breda vervoerd. BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN GOERING TE ROME. ROME, 6 Nov. (V.D.). Hedenmiddag is Min.-President Goering per vliegtuig te Rome aangekomen, waar hij de inwijding van het Duitsche instituut zal bijwonen. TYPHOON IN ANNAM 30 personen omgekomen SHANGHAI, 6 Nov. (V.D.) Aan de kust van Annam in Indo-China heeft een hevige typhoon gewoed, waarbij voor zoo ver tot nog toe bekend is 30 personen wer den gedood. Nadere bijzonderheden ont breken. ITALIAANSCH DORP DOOR BRAND GETEISTERD PARUS, 6 Nov. V.D.) Uit Rome wordt gemeld, dat het dorp Civicli in de nabijheid van Adalia door een reusach tige brand voor het grootste deel is ver woest. Van de 150 huizen werden 115 een prooi der vlammen. Vijfhonderd personen zijn dakloos. Men weet niet, of ook nog menschenlevens te betreuren zijn. STRAATGEVECHTEN TE BELFAST Pantserwagens tegen betoogers. BELFAST, 6 Nov. (V.D.) Te Belfast kwam het gisteren tot ernstige straatge vechten tegen leden van het Iersche Repu- blikeinsche leger en de politie. De politie trachtte een in het centrum van Belfast door de Republikeinen gehouden protest- betooging te verspreiden. De menigte nam echter een zeer vijandige houding aan, wierp met steenen naar de politie en slaak te uitroepen als: „Leve De Valera", leve de Iersche Republiek". Toen de politie met de gummistok tegen de demonstranten wilde optreden kwam het tot een verbit- terd handgemeen .waarbij aan beide kan- I ten gewonden vielen. De politie moest ten- j slotte gebruik maken van pantser-auto's om de rust te herstellen, wat pas na onge veer 3 uur gelukte. LEIDEN. Geboren: Wilhelm Hendrik z. v. A Faas en J. v. Evert. Roselina Maria Eugenia dr. v. A. L. v. Berge Henegouwen en A. Jansen. Willy dr. v. J. Docter en G. Kerkhof. Ondertrouwd: G. W. Looijen jm. 24 j. cn J. de Kler jd. 21 j. W. Krom jm. 25 j. en C. V. van Spronssen jd. 32 j. J. J. Martijn jm. en M. Verboom d. W. F. Maas jm. 29 j. en E. M. v. d. Post jd. 23 j. Overleden: J. Noijv. Heuven wed. 88 j. J. Houthoffv. Zonneveld vr. 64 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. ERNSTIG VLIEGONGEVAL IN NEW JERSEY Vliegtuig komt op huis terecht. Inzittenden cn bewoners om het leven gekomen NEW-YORK, 6 Nov. (V.D.) Een vlieg ongeval met ernstige gevolgen geschied de gisteren te Rad Bank in den staat New Jersey, toen een waarnemingstoestel naar beneden stortte en terecht kwam op het dak van een huis, dat onmiddellijk in brand vloog, toen de benzine-tank van het vliegtuig explodeerde. De piloot en de pas sagier, een persfotograaf, werden gedood. Het uit 2 verdiepingen bestaande huis werd bewoond door 3 gezinnen. Voor zoover viel na te gaan, kon niemand uit het onmid dellijk in lichte laaie staande huis ontko men. Het brandde tot den grond toe af, zoodat alle bewoners in de vlammen moe ten zijn omgekomen. Het is echter niet be kend hoeveel personen zich tijdens den ramp in het huis bevonden. Volgens latere berichten zouden in het huis 5 personen zijn verbrand. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 6 Nov. Vee. Aanvoer 450 vette runderen, 179 vette kalveren, 1329 schapen en lammeren, 850 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 5558, 4652 en 3139 cent; vette ossen 5054, 4046 en 3236 cent; vette kalveren 95105, 8090 en 8590 cent, varkens, levend gewicht 38, 36 en 34 cent, export varkens 34, en 22 cent, schapen 37, 34 en 31 cent, lammeren 39, 35 en 31 cent. Prijzen per stuk: schapen f 17138, lammeren f 15137. Over zicht: Vette koeien en ossen ruime aanvoer, handel tamelijk, prijzen duur, beste koe 2 cent boven noteering. Stieren, aanvoer min der dan vorige week. Vette kalveren, aan voer minder, handel vlug, prijzen hooger, Schapen en lammeren, aanvoer minder, ta melijke handel, prijken gelijk vorige week. Varkens, aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen lager dan vorige week. Handel over het algemeen flquw, met neiginb tot lagere prijzen, behalve voor vette kalveren, die door geringen aanvoer duurder waren. AMSTERP6 Nov. Vee. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 502 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5862, 2c kwal. 5058, 3e kwal. 3848 per kg. slachtgewicht, en min dere soortt 3036 cent per kg. slachtge wicht; 110 melk- en kalfkoeien f 150200 per stuk; 104 vette kalveren f 58. 104 schapen f 1622 per stuk, 638 varkens:: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4647 cent, zware 4546 cent en vette 43 44 cent per kg. slachtgewicht, 23 paar den f 70120 per stuk. Overzicht: Runde ren veel minder aanvoer dan vorige week, handel stug, onveranderde prijzen, melk koeien minder aanvoer, handel niet vlug, prijzen stationnair, vette, kalveren iets meer aanvoer dan vorige week, handel stil, iets mindere prijzen; nuchtere kalveren stille aanvoer, hand°l traag; schapen min der aanvoer, prijzen iets dalende, varkens minder aanvoer dan vorige week, handel stil, onveranderde prijzen. WISSELNOTËERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.11 Londen 7.871/., New York 1 .(iOl/s Parys 9 701/4 Brussel 34 5i) Zwitserland 4305 Milaan 1307 Madrid 20 75 Oslo 89 65 Kopenhagen 85 30 Stockholm 40.70 Weenen Praag 7 571/2 Boedapest REURSOVERZICHT. De stemming op de Amsterdamsche effec tenbeurs was er sinds Zaterdag niet op verbeterd. De reactie in Wallstreet, de on zekere toestand op de wisselmarkt, de aan eensluiting der Amerik. petroleum-onder- nemingen in het verre Oosten en de kos- telooze tendenz op de buitenlandsche beur zen waren aanleiding tot verkoopen, waar door het koerspeil zich niet kon handhaven. De handel was kalm, al ging in Kon. Olie nog wel wat om. Amerik. soorten nauwe lijks prijshoudend. Van de Industrie-papie ren lagen Unilevers wat zwakker; Philips buiten de belangstelling. Rubbers verkeer den in reactie. A'dam Rubbers 2 pet. lager. Tabakken konden zich evenmin handha ven en leden nieuwe verliezen. Suikerwaar den maakten geen uitzondering. H. V. A.'s liepen ruim 2 pet. terug. Amerik. fondsen verkeerde. 1 in reactie. Duitsche en Neder landsche obligaties waren prijshoudend by kalmen handel. Op de wisselmarkt demon streerde zich vraag naar Ponden, waardoor de koers aanzienlijk verbeterde. De dollar was echter niet noemenswaardig veranderd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5