MAANDAG 6 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 R.K. STAATSPARTIJ Agenda van aanstaanden Partij raad. De dertiende vergadering van den Par tijraad der R. K. Staatspartij, wordt ge houden Vrijdag 25 November 1933 te 10 uur in de bovenzaal van den Tivoli- Schouwburg, Coolsingel 53, te Rotterdam. Aan de agenda dezer vergadering is het volgende ontleend: Verkiezing van het Dagelijksch Bestuur. De leden van het Dagelijksch Bestuur worden gekozen voor een tijdsruimte, ver- loopende tusschen twee periodieke ver kiezingen voor de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal, en wel telkenmale, nadat de verkiezing van de afgevaardigden der Rijkskieskringorganisaties heeft plaats ge had. Onder de vijf personen, die het Dage lijksch Bestuur vormen, moeten tenminste twee leden worden gekozen, die door de Rijkskieskring-organisaties als leden van het Partijbestuur zijn aangewezen. Een opsomming van de leden van het P. B. volgt hier, waarbij de namen der af tredende D. B.-leden zijn gespatieerd: J. J. Beliën (Den Bosch), Mr. J. J. A. Ho uben (Tilburg), Mr. E.H.J. Baron van Voorst tot Voorst en J. W. H. M. Meyer (Arnhem-Nijmegen), A. W. Lu cas (Rotterdam), Ir. L. J. M. Feber (Den Haag), H. Bader (Leiden), Th. P. J. Eisen (Dordrecht), J. C. Berger (Amsterdam), H. F. Fluitman (Helder), Mr. dr. P. J. Wit- teman (Haarlem), B. Truffino (Middel burg), G. H. J. van Spanje (Utrecht), Pas toor W. F. A. O vermeer (Friesland), G. J. ter Steege (Zwolle), J. W. ten Braak (Gro ningen), A. Sibon (Drenthe), J. W. Mols (Maastricht). Voorts zijn aftredende de D. B.-leden: Mr. C. M. J. F. G ose 1 ing, voorzitter en A. C. de Br uij n, lid. Verkiezing Voorzitter Dage lijksch Bestuur. De afgevaardigden der Rijkskieskring organisaties in den Partijraad kiezen uit de leden van het Dagelijksch Bestuur den voorzitter. Voorstellen. Behandeling der, ingevolge art. 15 lid 4 Partij regelment ingekomen voorstellen der Rijkskieskringorganisaties. Deze voorstel len betreffen hulpverleening aan den Mid denstand (Middelburg en Haarlem); een Katholieke Zeeuwsche Tweede Kamerzetel (Middelburg); steun aan het groote gezin (Arnhem-Nijmegen, 's Gravenhage en Haarlem); ontslag der gehuwde vrouw uit 's Rijksdienst (Arnhem-Nijmegen, 's Gra venhage en Amsterdam); maatregelen te gen de verregaande zedeloosheid (Lei den, Haarlem en Amsterdam); bestrij ding der extremistische revolutionnaire groepen (Haarlem); bestreiding en wijzi ging winkelsluitingswet en wettelijke re geling automaten wezen (Amsterdam). Het P. B. heeft aanleiding gevonden de voorstellen te doen voorafgaan door een algemeen praeadvies. Ten aanzien van het overgroote deel van de ingediende voorstellen, waarvan er vele, zij het in verscheiden vorm, dezelfde punten van practisch staatkundig beleid naar voren brengen, wil het Partijbestuur er op wijzen, dat zoo goed als al deze voor stellen worden teruggevonden in dat deel van het Manifest der R. K. Staatspartij, verschenen in de Katholieke Pers van 16 October j.l., dat men zou kunnen noemen: het urgentie-program der Partij voor den eerstkomenden tijd. Uit de indiening dezer voorstellen, welke in den loop van de maand September en in het begin van October plaats vond, blijkt wederom duidelijk, welke practische staatkundige vraagstukken in ons Katho lieke volk leven. Met voldoening stelt het P. B. vast, hoe zeer de punten van het urgentie-program in het Manifest van 16 October j.l. opgeno men, werkelijk uiting geven aan de in on zen kring sterk levende verlangens op staatkundig gebied. Zooals uit het Manifest blijkt, is dit stuk in volledige overeenstem ming met de Katholieke Fractie der Twee de Kamer opgesteld en gepubliceerd. Hiermede komt tevens vast te staan, dat de Katholieke Kamerfractie met haar eigen, zelfstandige verantwoordelijkheid besloten heeft, de verwezenlijking van de ze punten met alle kracht in de eerstko mende maanden na te streven. Het doel van de indiening van voorstel len bij den Partijraad de practische staat kunde betreffende, is geen ander en kan noch mag een ander zijn, dan dit: van de Partijleiding te vragen de volle aandacht voor de voorgestelde punten en haar stuwenden invloed om deze aan de verantwoordelijke instantie door te geven; van de fractie te vragen evenzeer de volle aandacht voor die punten en de verwezen lijking ervan in het parlementaire werk te willen bevorderen. Welnu, uit het Manifest van 16 October jL blijkt zonneklaar, dat èn Partijleiding èn Fractie ten volle instemmen met veruit de meeste der ingediende voorstellen. Het doel der voorstellen is dus bereikt vóórdat zij in den Partijraad ter behandeling zijn gekomen. Nu zoo verheugend naar voren komt, dat het Manifest door de andere Partij- instanties wordt gedragen en geschraagd, wil het Partij bestuur den Partijraad vra gen om, met terzij delating van een for- meele behandeling der voorstellen als in dit algemeen praeadvies bedoeld, zich eenstemmig te stellen achter het Manifest der Partijleiding en te verklaren, dat dit de uitdrukking is van den wil van het Ka tholiek volksdeel, in onze Partij vereenigd tot staatkundig werk. Het wethouderschap van ir. Feber. Ter behandeling in de vergadering van den Partijraad heeft de R. K. Rijkskies- kringorganisatie Leiden de navolgende motie ingediend: De R.K. Kamercentrale Leiden, in ver gadering bijeen, vernomen hebbend de verkiezing tot wethouder van 's Gravenhage van het lid der Tweede Kamer, den heer Ir. L. J. M. Feber, overwegend de ongewenschtheid van de cumulatie van dergelijke functies, tenzij buitengewone omstandigheden in het be lang van de partij zulks noodig maken, noodigt het Partijbestuur uit, indien het laatste geval niet aanwezig is, den Heer Ir. Feber te verzoeken, voor een dezer functies te bedanken. Praeadvies van het P.B. Het P.B. wil bij zijn praeadvies over deze motie den inhoud ervan toetsen aan het desbetreffende punt uit het Manifest. Het daar geformuleerde standpunt luidt: „Tegengaan van elke niet beslist noodza kelijke gelijktijdige vervulling van amb ten". De norm, waaraan elk bijzonder geval getoetst behoort te worden, is deze: de al of niet besliste noodzakelijkheid van de gelijktijdige vervulling van ambten. Het concrete geval, dat in de motie Lei den wordt behandeld, betreft een cumulatie van Tweede Kamerlidschap en Wethou derschap van 's Gravenhage. De noodzakelijkheid moet nu worden be oordeeld van twee kanten, n.L van de zijde van het Tweede Kamerlidmaatschap en van de zijde van het Wethouderschap. Ten opzichte van het Tweede Kamerlid maatschap acht het P.B. zich in staat een oordeel uit te spreken. Het gevolg van het bedanken van Ir. Feber als kamerlid zou zijn, dat de Tweede Kamerfractie zou wor den beroofd van een lid, dat als Indische specialiteit optreedt zonder dat de moge lijkheid bestaat daarvoor een anderen des kundige op dat terrein in haar midden te rug te krijgen. Dit gevolg acht het P.B. inderdaad niet te verantwoorden. Ten opzichte van het Wethouderschap van 's Gravenhage acht het P.B. zich niet in staat een verantwoord oordeel te vor men. Dit is een aangelegenheid van zuiver plaatselijken politiek en aard, voor welker juiste behandeling de Katholieke Raads fractie van 's Gravenhage de verantwoor delijkheid draagt en alléén dragen moet. Dat bij het te nemen besluit over de be zetting van een wethoudersplaats door een Katholiek de daaruit voortvloeiende gelijktijdige vervulling van twee ambten mede is overwogen, acht het P.B. vanzelf sprekend. De beoordeeling van de besliste noodzakelijkheid van die zijde benaderd is dus zaak der betrokken Raadsfractie. Dat blijkbaar èn door'de Raadsfractie èn door den heer Feber persoonlijk diens aan vaarding van het wethoudersambt slechts is gezien als een t ij d e 1 ij k e, in de ge geven omstandigheden onvermijdelijke op lossing, volgt uit de verklaring, welke de heer Feber heeft gegeven in een vergade ring van den Centralen Raad van den Rijkskieskring 's Gravenhage, gehouden op Vrijdag 29 September 1933. Deze verkla ring, welker inhoud aan het P.B. door den heer Feber nader is bevestigd, komt hier op neer: dat, indien de heer Feber door zijn fractie na de gemeenteraadsverkie zingen in 1935, andermaal en dan uiter aard met den opzet om voor een vierjarige periode het ambt te vervullen candi- daat mocht worden gesteld voor het wet houderschap, hij alsdan tusschen beide functies zal kiezen. Deze definitieve be slissing zal de heer Feber in overleg met het P.B. nemen. Schorsing der vergadering tot Zaterdag morgen, 10 uur. Regeling pachtwezen. Rapport over de ethische grondslagen voor de regeling van het pachtwezen in Nederland, uitgebracht door de Commissie ter bestudeering van het pachtvraagstuk, ingesteld bij besluit van het Bestuur der R. K. Staatspartij van 25 Juni 1932. Gezinsloon. Verslag der Commissie tot bestudeering van het vraagstuk van het gezinsloon, in gesteld bij besluit van het Bestuur der R. K. Staatspartij van 24 October 1931. Herziening Partijreglement. Voorstel van het P3. tot benoeming van een Commissie van voorbereiding voor de behandeling van de algeheele herziening van het partij regiem ent in den Partijraad. Bl|jf daar rustig rit ten, lam beest, totdat ik je kooi schoon heb. IPastime), BUITENLAND DUITSCHLAND. DE VERKIEZINGSCAMPAGNE Het hoogtepunt Vrijdagmiddag Op den aanstaanden Vrijdag, den lOden November, zal de verkiezingsstrijd om Duitschlands eer, vrijheid en vrede zijn hoogtepunt bereiken door een directen oproep van den Rijkskanselier aan het ge heel Duitsche arbeidersvolk. Adolf Hitler zal dien dag te één uur 's middags op een groot bedrijf te Berlijn spreken. Om het mogelijk te maken, dat de ge- heele werkzame bevolking van Duitsch- land de rede van Adolf Hitler zal kunnen hooren, zal van 1 tot 2 uur opgehouden worden met werken in alle bedrijven in Duitschland, behalve in de bedrijven die niet uitgeschakeld kunnen worden. De ge- heele demonstratie wordt door de radio uitgezonden en daarbij wordt begonnen met de uitzending van het sirenengehuil dat om klokslag één uur het begin van de betooging aankondigen zal. Alle sirenes van de fabrieken, de schepen en alle an dere alarminstrumenten in Duitschland zullen op dat teeken eveneens zich laten hooren. Het personeel van alle bedrijven moet zich om één uur, met de werkgevers, op het terrein van het bedrijf verzamelen voor de luidsprekers om de geheele groote be tooging mee te beleven. Eerst zal dr. Göb- bels een inleidende rede houden, waarna Hitier het woord neeft. Na de rede wordt het Horst-Wessellied gespeeld en dan loeien weer alle sirenes in Duitschland ten teeken van hervatting van den arbeid. Te één uur wordt tevens het geheele straatver keer in Duitschland, voetgangers inbegre pen, voor een minuut stilgelegd, ten tee ken dat het volk gesloten achter de poli tiek van z(jn Rijkskanselier staat. Het sig naal hiertoe is eveneens het gehuil van de sirenes. Om elke Duitscher in de gelegenheid te stellen deel te nemen aan de betooging be hoort geen enkele luidspreker van 1 tot 2 uur afgezet te zijn. Particulieren moeten hun luidsprekers zóó opstellen, dat zooveel mogelijk personen mee kunnen luisteren. Op school wordt de jeugd in de aula ge bracht. Hitier zal ditmaal vooral tot de werknemers spreken. Terwijl den eersten Mei vooral de werkgever de lasten heeft gedragen, zal dat thans de werknemer zijn. Het uur arbeid van 1 tot 2 kan nJ. later ingehaald worden. FRANKRIJK EEN MOTIE VAN VERTROUWEN Niet minder dan 250 onthoudingen De Fransche Kamer heeft Zaterdag in een nachtzitting, die tot ruim één uur duurde, met 307 tégen 34 stemmen en niet minder dan 250 onthoudingen haar ver trouwen upitgesproken in de nieuwe re- geeringe, door aanvaarding van een motie, welke was ingediend door Delbos, den plaatsvervangenden leider der radicaal- socialistische fractie. Het grootste deel Ier rechterzijde, een deel van het Centrum en de meeste socialisten onthielden zich van stemming. DE FRANSCHE SOCIALISTISCHE PARTIJ Splitsing in drieën De scheuring in de Fransche socialisti sche partij (S.F.I.O.) door de afscheiding der neo-socialisten, heeft op de Zaterdag en Zondag gehouden zittingen van den na- tionalen partijraad, die over hun uitslui ting moet beslissen, een nog wijder karak ter gekregen. In plaats van in twee stuk ken blykt de partij van Leon Blum in drie stukken te zijn gescheurd, schrijft „de Te legraaf'. Terwijl de partijraad n.l. bezig is zijn rechtervleugel af te zagen door de uitstoo ting van de neo-socialistische leiders, on der leiding van Renaudel en Marquet, die verklaard hebben, onmiddellijk na het be kend worden van het besluit, zich als zelf standige partij te constitueeren, verliest de partij tevens haar uitersten linkervleugel, de z.g. bolsjewiseerende groep der Action socialiste. Deze heeft, ten einde tegen de besluiten van het partijbestuur in, te kun nen blijven ageeren voor het eenheids front met de communisten „tegen het fas cisme en den imperialistischen oorlog" (de z.g. beweging van Amsterdam) besloten zich van de socialistische partij los te ma ken. Aan haar beide uiteinden, kan men thans zeggen, is de socialistische partij, die de Fransche sectie der tweede internatio nale vormt, in ontbinding overgegaan. PAINLEVé'S NATIONALE UITVAART De stad Parijs wa^ Zaterdag in den rouw voor de begrafehis van Painlevé. Van 't Conservatoire des Arts et Métiers, waar het stoffelijk overschot rustte, tot aan het Panthéon, waar het werd bijgezet, waren de gaslantaarns in rouwfloers gehuld. Om over negenen verliet de stoet het Conservatoire. Als slippendragers fungeer den o.a. professor Piccard, Emile Picard, permanent secretaris van de Academie der Wetenschappen, Yvon Delbos en maar schalk Pétain. De lijkkist werd gevolgd door den zoon van den overledene Jean Painlevé, de le den der famliie, zijn medewerkers, een ver tegenwoordiger van president Lebrun, de voorzitters van Senaat en Kamer, de leden van de regeering, van het corps diploma tique, van Senaat en Kamer, van de ma gistratuur enz. Omtrent de plechtige bijzetting van het stoffelijk overschot van Painlevé in het Panthéon, meldt Reuter uit Parys, dat de kist op een zeer groote katafalk was ge plaatst, waarvoor president Lebrun eenige oogenblikken in eerbiedige houding bleef staan. Nadat de muziek der Republikein- sche Garde de Marche Funèbre had ge speeld, gaf minister-president Sarraut m een welsprekende rede uitingen aan de hulde der natie aan den grooten geleerde, burger en dienaar der menschheid, die slechts leefde voor de groote beginselen van de eenheid tusschen de volken. Sar raut bracht een laatsten groet aan Pain levé, die krachtens den wil der dankbare natie in het Panthéon zal rusten, in het hart van het Quartier Latin, waar hij stu dent en hoogleeraar was. Na de uitvoering van een treurmarsch en een heldenmarsch werd de kist in een zij kapel geplaatst, vanwaar hij in den kel der der beroemde mannen zal worden neer gelaten. PALESTINA. ONLUSTEN TE DAMASCUS. Politie-post aangevallen. Als sympathiebetuiging met de verwer kers van de onlusten in Palestina heeft een groep betoogers een politiepost te Da mascus aangevallen. Er werden door de menigte schoten gelost en steenen naar de pilitie geworpen. Om erger te voorkomen zag deze zich genoodzaakt het vuur op de demonstranten te openen. Men schat het aantal gewonden op vier, terwijl een per soon zou zijn gedood. Vijf en twintig per sonen zijn in hechtenis genomen. AMERIKA. FORD DWINGT DE NIRA. Groot opzien is verwekt door een aan kondiging der Ford Automobiel-maat schappijdat zy ter uitvoering van de code voor de automobielindustrie, welke een 35-urige werkweek instelt, tijdelijk 45000 arbeiders moet ontslaan en wel wekelyks 9000 arbeiders. Verder zal de fabriek te Dearborn gedurende zeven dagen worden stopgezet. De leiders van de N.R.A. verklaren, dat deze maatregel een schending is van den geest der N.R.A. en zelfs een schending van de automobiel-code. Niettegenstaande deze ontstemming heeft Ford toch de overwinning behaald, want generaal Johnson heeft een verkla ring gepubliceerd, waarin hij zegt, dat als Ford werk aan deze menschen wenscht te verschaffen, hij gaarne bereid is te onder zoeken of er op de automobiel-code een uitzondering kan worden gemaakt. MIJNWEKERSSTAKING IN PENNSYLVANIE. Naar uit Wilkes Barre in Pennsylvanië wordt gemeld, hebben de mijnwerkers van het geheele anthracietgebied van Noord- Pennsylvanië besloten, Maandag in sta king te gaan. Zij eischen o.a. de onvoor waardelijke erkeninng van hun vakver- eeniging door de mijneigenaars. De indus triekringen der Oostelijke staten vreezen, dat dit conflict ernstige gevolgen zal heb ben. BUITENL. BERICHTEN. OVERSTROOMING DER GELE RIVIER Ontstellende berichten over den grooten omvang der ramp Een nauwgezet onderzoek van de gebie den, welke geteisterd zyn geworden door de overstroomingen van de Gele Rivier, heeft aangetoond, dat b;j benadering 50.000 menschen door deze ramp het leven ver loren hebben, dat twee millioen er schade van hebben ondervonden, en dat één mil lioen door den honger dreigt om te komen De commissie van hulpverleening aan de slachtoffers der overstroomingen van de Gele Rivier spant haar uiterste krach ten in om den hulpeloozen vluchtelingen, die zich verzamelen aan den rand van het geteisterde gebied, steun te verleen en. Te Tsjangjoean, Poejang en Toengming verdronken 20.000 menschen en in Hoea- sien alleen reeds 15.000, terwijl hier te vens 70.000 koeien, muilezels en paarden zyn omgekomen. Doordat het water in de overstroomde gebieden blijft stilstaan, kan men daar duizenden lijken zien ronddrij ven. De nood van de vluchtelingen bleek oo groot, dat ouders hun kinderen weggaven in de hoop, dat zy voor den hongerdood bewaard zouden blijven. BRAND IN EEN DEENSCHE KERK Zondagnacht om half twee is de St. Jo- hanniskerk te Kopenhagen door een brand gedeeltelijk verwoest. De brand is uitge broken in het houtwerk van den toren. Korten tijd later laaide de 65 M. hooge toren als een fakkel. De vuurgloed was in geheel Kopenhagen te zien. De brandweer is met al het beschikbare materiaal uitge rukt. Het bovenste deel van den toren kon nog worden gered. Na ongeveer 20 minu ten was het grootste gevaar voorbij. Het schip van de kerk heeft niet geleden, doch wel eenige waterschade bekomen. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kort sluiting. TREINGEVECHT IN ROEMENIE Tusschen Joden en anti-semieten In den sneltrein CzernowitzBoekarest raakten een elftal leden van de anti-se- mietische organisatie van prof. Cuza en eenige Joodsche reizigers met elkaar in twist. De Joden werden door de Cuzisten, die in de meerderheid waren, mishandeld i en moesten zich in den achtersten bagage- wagen in veiligheid brengen. Bij aan- j komst op het eerstvolgende station was de I politie reeds op de hoogte, doch z(j wensch- te niet tegen de Cuzisten op te treden. ZONDAG DER NAASTENLIEFDE IN DUITSCHLAND De afgeloopen Zondag was in Duitsch land weer geheel gewyd aan de „winter hulp". Op dien dag moesten alle Duitschers die nog wat hebben, een persoonlijk offer brengen ten bate van de talloozen, die heelemaal niets meer hebben. Dit offer, hetwelk bestaat in het nutti gen van slechts één gerecht bij iederen maatlyd, gaat geheel op voorschrift van de regeering. Door de leden der nationaal- socialistische organisaties, met name S. A. en S. S., wordt streng gecontroleerd, of *t voorschrift wel met de noodige orde en dis cipline wordt nagekomen. Al het geld, dat op deze wyze in de verschillende huishoudens, restaurants en hotels wordt bespaard, komt geheel ten goede aan de minbedeelden. Een Reuter-telegram meldt nog, dat de vorige „Eintopfgerirht"-dag bijna vijf mil lioen mark heeft opgebracht. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. MOTORRIJDER GESLIPT. Enkele wandelaars kwamen er goed af. Gisteravond omstreeks half negen is nabij Hoogkamer de motorrijder J. M. uit Voorburg tijdens het passeeren van een paar wandelaars geslipt en gevallen. Dr. A. In 't Veld en mkele E.H.B.O.-leden verleenden hulp. Hij had verwondingen aan het hoofd en een hersenschudding en is naar een ziekenhuis te Voorburg over gebracht. Het motorrijwiel werd vernield. De wandelaars hadden gehavende kleeren en waren hevig geschrokken. De politie stelt een onderzoek in. Plechtige installatie der K. J. C. Gis teren was het voor onze jongens een mooie feestdag. Begonnen werd 's morgens met een Algemeene H. Communie en H. Mis. Na de E Mis algemeen ontbijt in het pa tronaat, waarna een gezellig samenzijn, 's Middags werd er in het patronaat een verloting gehouden, waar veel zorg aan besteed was. Vele jongens gingen met mooie prijzen huiswaarts, voldaan over dien geslaagden middag. Om 7 uur schaar den de jongens zich in het priesterkoor voor de plechtige installatie. De plechtig heid werd begonnen met het zingen van het Veni Creator, waarna de directeur een korte toespraak hield en de jongens over verschillende punten uit de wet vermaan de. Daarna werd door den Directeur de wet voorgelezen, welke de jongens beantwoord den. Daarna kwamen de adspiranten aan de beurt. Zij allen legden de beloften af en thans werd door den Directeur het in signe opgespeld. Na de plechtigheid was er een kort Lof, waarna de jongens het patronaatslied zongen. Hiermee was de plechtigheid ten einde. LEIMUIDEN. Diefstal. Door A. v. Gr. werden de vo rige week uit een bakfiets, eenige ponden boter, vet en rookworst ontvreemd. Bij het verhoor door de politie bekende v. Gr., waarna hij Zaterdagmorgen door rijks- en gemeentepolitie naar Haarlem is overgebracht, teneinde voor den Officier van Justitie geleid te worden. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Donderdag 9 Nov. a.s. des n.m. te half drie in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuwgekozen lid van den Raad. 2. Instal latie van den heer J. J. Hoogervorst als lid van den Raad. 3. Vaststelling notulen. 4. Benoeming wethouder. 5. Beschikbaar stelling crediet voor het ontwerpen van een nieuwe bouwverordening. 6. Vaststel ling verordening verhaal pensioensbijdra gen gemeente-ambtenaren. 7. Vaststelling verordening regelende de eischen van be noembaarheid en*de bezoldiging van de veldwachters in dienst der gemeente. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders naar aanleiding van het adres van de Ned. Bond van Koffiehuishouders en Res tauranthouders. En hetgeen verder ter ta fel zal worden gebracht. WARMOND. Kleine kweekers. In de vergadering van de Commissie van voorbereiding met betrekking tot eventueel te verleenen cre diet aan Kleine Kweekers, is aangenomen alleen die kleine kweekers voor crediet voor te dragen die uitsluitend in het bloembollenbedrijf hun bestaan vinden en steeds hebben gevonden. Zij, die derhalve naast hun bloembollenbedrijf een neven- bedrijf uitoefenen, komen niet in aan merking. Werkloozcn. Volgens mededealing van de Arbeidsbemiddeling alhier staan mo menteel in deze gemeente als geheel werk loos ingeschreven 58 personen. Gesteund werden ingevolge de alhier bestaande steunregeling 25 personen, terwijl in de afgeloopen v/eek aan steun werd uitge keerd een bedrag van 170.45. G e v e s t i g d:. M. Th. de Jeu van Lisse. A. M. L. van Delft van Oosterhout. A. G. M. van Noord van Sassenheim. C. Verhaar van Alkemade. A. H. Fase van Stompwijk. A. Moers geb. Broek huis van 's Gravenhage. A. Bohr van Duitschland. H. Rekopp van Amster dam. Th. Weennink van Alkemade. A. J. Weise van Zeist. M. Kruck van Wassenaar. Vertrokken: W. L. van Egmond naar Voorhout. L. M. C. J. Leenen naar Leiden. K. de Kriek naar 's-Graven- hage. W. J. v. d. Spek naar Hilversum. E. Adolfs naar Utrecht. J. C. Verhare naar Leiden. S. Muller naar Hilligers- berg. P. Versluys naar 's Gravenhage. W. L. Egberts naar Pijnacker. M. Schipper naar Voorburg. Wed. Trimp naar Rotterdam.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11