ZATERDAG 4 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Geen belastingverhooging. Door B. en W. dezer gemeente Is aan den Raad aangeboden de begrooting der gemeente. Wij komen hierop nader terug, doch willen nu reeds mededeelen, dat deze is sluitend gemaakt zonder belastingver- hooging. NOORD WIJK. Kath. Jeugdwerk. Het valt niet te ontkennen, dat de oproep van Paus en Bis schoppen om vooral de jeugd, als onze toekomst, in goede banen te leiden en op te voeden voor Kerk en Maatschappij, steeds een willig oor heeft gevonden in onze parochie. Dit getuigt wel ons bloeiend Patronaat met haar diverse on- derafdeelingen en grootsche instellingen, waarbij wij wel op den voorgrond mogen zetten ons prachtig Sportparx, het cen trum voor de ontspanning onzer jongens. Dat een en ander groote moeite en zorg heeft gekost en nog kost, kan ieder begrij pen. Wanneer hiervoor een beroep zal worden gedaan aan onze parochianen, zul len zeker velen zich gedrongen gevoelen, hun daadwerkelijken sieun hieraan te ver- leenen. Ken prachtgelegenheid wordt hiervoor thans geboden door morgen, Zondag of Maandag een bezoek te gaan brengen aan de attracties, georganiseerd door de Jeugd commissie van het Patronaat in het Juve naatsgebouw, welke voor deze gelegen-, heid is omgeschapen in een volledige Ker mis, hetwelk ongetwijfeld veel bezoekers zal trekken. Een DezoeK aan deze gelegen heid zal zeker niemand teleurstellen, want naast de voldoening mede geholpen te heu gen tot het instand houden van ons prach tig en noodzakelijk Kath. Jeugdwerk, zaJ men zeker daar genoeglijke oogenblikken kunnen doorbrengen. Wij verwachten een bezoek van alle Noordwijksche parochianen op deze gezel lige bijeenkomsten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. SIN TERKLAAS-WINKELW EEK. Over twee weken opening. Alhier wordt weder een winkelweek ge organiseerd. Deze wordt gehouuen van 23 Nov. tot Deceinuer. Hiervoor zyn reeus vele prijzen beschikbaar gesteld. Alleen zy die na zyn van nun resp. Middenstands organisaties kunnen deelnemen. Degenen, die nog niet uy een organisatie zyn aan gesloten, kunnen zien arsnog aanmelden voor lü Nov. by den secretaris der ver- eenigrng van den llanaeldryvende en In dus trieeie Midaenstanu, aen neer U. v. d. Hoik, vyverstraat 1, of by den secretaris van de R. K. Middensiandsvereen. „de Hanze, den heer A. D. v. Vliet, Juliana- straat 44. Het aantal deelnemers, dat weid ingeschreven, heelt tnans reeus ver ae hoiiaerd overschreden. Burgemeester P. A. Colyn heeft zich bereid verklaard, hel eere-voorzitterschap der winkelweek-com missie te aanvaaraen. Huldiging H. M. de Koningin. Ten bate van het plaatseiyk Crisis-comité werd deze week in een tweetal zalen, twee avon den de huldigings-iiim vertoond beirel- fende de hulaiging van H. M. de Konin gin in het Staaion te Amsterdam. Beide avonaen waren de zalen tot in haar uiter ste hoeken met belangstellenden gevuld. De nuodurug. Sinds een paar dagen mag het wielrydende publiek de noodorug bij het werk aan de gewezen Hot'brug weer passeer en. Het omrijuen langs den Buiten weg per rywiel is dus overbodig. Morgenwijding. Zondag om 10 uur houat de rennersclub „de Kijnsteek" haar maandelykscne recorarit om den wissel beker, aistand 36 K.M. AlphenWoerden en terug. Houder van den beker is mo menteel Jac. Nachtegaai, die den vongen keer hierop besiag wist te leggen in den tijd van 1 uur 4 min. De deelnemers zullen om de twee minuten starten. De loting zal plaats hebben om 9.45 uur. Ongetwyfeid belooft dit, gelet op net geringe tij dsvel schil tusschen de verschillende renners, bij de vorige rit, een spannende kamp te wor den. NIEUWKOOP. Winkelweek? Op Maandag 6 dezer wordt m Hotel „Het Vliegende Paard" een vergadering gehouden, waarbij alle win keliers per circulaire zijn uitgenoodigd ter nadere bespreking over het organiseeren van een winkelweek. De heer J. Mol uit Amsterdam, verte genwoordiger van het Hoofdbestuur der R. K. Midaenstandsvereeniging en de heer Hüchehom uit Bodegraven zuilen de be sprekingen inleiden. De nieuwe vaart. Bij Koninklijk be sluit van 10 Januari No. 13 is verKlaard, dat voor het reeds eerder medegedeelde plan tot het maken van een vaart tusschen de Noord- en Zuideinderplas grond be staat tot afwijking van de Onteigenings wet. Een kaart van het plan en een lijst van de kadastrale nummers en van de namen der in ae registers van het kadaster aange duide eigenaars liggen thans ter inzage op de gemeente-secretarie, waarvan belang hebbenden mededeeling is gedaan en waarop zij binnen 14 dagen schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders kunnen inbrengen. NIEUWVEEN. „Herwonnen Levenskracht". De ge houden speldjesdag ten bate van „Herwon nen Levenskracht" heeft, ondanks de crisis en dank zij de ijverige verkoopsters, opge bracht de somma van ƒ32.55. NOORDEN. Volksbond. Donderdagavond heeft de R.K. Volksbond haar eerste ledenvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer P. de Jong, heette de leden welkom, maar sprak tevens zijn leedwezen uit over de slechte opkomst, daar toch deze vergade ring zoo nuttig was en vele dingen te be spreken waren, die voor een ieder van nut zijn. By de ingekomen stukken is er een van het Werkliedenverbond tot het oprichten van werkkampen voor de jonge werkloo- zen. Voorgesteld werd een bijdrage te ge ven van 5 cent per lid. Nu werd het winter-program besproken. Een spreker van „Concordia" zal in den voor-winter een avond komen, om deze nuttige instelling uiteen te zetten. Ook zal er nog een hoofdbestuurder van den Land- arbeidersbond worden gevraagd, een avond te komen. Spreker de heer Stijnmetz zal worden aangezocht, zoo mogelijk met licht beelden. Nog werd medegedeeld, dat Zondag 12 Nov. een H. Mis zal worden opgedragen voor levende en ovenedene leden van den R.K. Volksbond, waarbij alle leden wor den verzocht 's morgens tot de H. Com munie te naderen. Aan de orde is nu bespreking van de jeugdgroep om zoo veel mogelijk de schoolvrije jeugd en den Jongen Volksbond onder te brengen. Laten de ouders hun jongens alle naar den Volksbond zenden. De kas van „Hulp in nood" is verleden winter erg geslonken, zoodat wij dezen winter met een klein bedrag ingaan. Moge een ieder toch bijdragen zooveel hy kan, opdat wij bij nood aan de werklooze ge zinnen de helpende hand weder kunnen bieden. Rondvraag: Eén der leden vraagt, of de mogelijkheid nog zou bestaan om een spre ker te laten komen om het Collectief Ar beidscontract uiteen te zetten en daarbij ook uit te noodigen de leden van den L. T. B. Het bestuur zal dit in overweging ne men. Ook wordt gevraagd om gezamenlijk met het bestuur van Nieuwkoop er op aan te dringen, dat weer de gulden-toeslag wordt gegeven voor kolen aan de steun trekkende werkloozen. Het bestuur zegt toe in deze te doen wat mogelijk is. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. met dank voor de aanwezigen, met den Christelijken groet. „Hulp in Nood" bracht op 0.70. KOUDEKERK. Bazar Crisis-comité. Na afloop van het a.s. winterseizoen, b.v. in de maand Maart, is men in onze gemeente van plan een bazar te houden ten behoeve van de plaatselijke crisis-commissie, alhier. Om daartoe te geraken hadden enkele dames gehoor gegeven aan den oproep van den Burgemeester, den heer Kwint, lot een samenkomst ten Raadhuize, welke deze week werd gehouden. Eenige aardige voorwerpen, bestaande uit kunstsnijwerken, vervaardigd door de werkloozen in het vorige winterseizoen, zullen daar ten verkoop worden aangebo den, terwijl in het begin der volgende week de dames bij de ingezetenen zich zui len vervoegen om een, zoo mogelyk gelde lijke byarage of eenige kunstvoorwerp, kleedïngstukken, een aardig handwerk of iets dergelijks, kortom, alles wat bij een bazar de kooplust kan opwerkken. Ongetwijfeld zal een ieder in de ge meente, die ook maar eenigszins kunnen, gaarne medewerken om de te houden bazar 'n zoo groot mogelijk „saldo" te doen afwer pen voor ons plaatselyke crisisfonds, waar mede voor een deel in de velerlei behoef te van onzen moeilijken tijd wordt voor zien. RECHTZAKEN EEN ADVERTENTIE-KWESTIE. Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden heb ben zich in begin van dit jaar verschil lende neringdoenden beklaagd over prac- tijken van advertentie-colporteurs van een bepaalde uitgave, die door valsche voor spiegelingen deze neringdoenden zouden hebben verleid tot het aangaan van ad vertentie-overeenkomsten tot soms hooge bedragen. Het Bureau van de Kamer heeft zich met de uitgeefster verstaan en hare bemidde ling aangeboden om de gerezen kwesties te doen onderzoeken en te pogen in der minne met belanghebbenden tot een goed einde te komen. Hiermede ging de uit geefster accoord. Ondanks deze afspraak werd echter een kweeker uit Noordwykerhout, die zich ook tot de Kamer had gewend, door de uitgeefster voor het kantongerecht te Leiden tot betaling der advertenties ge dagvaard. De Secretaris der Kamer heeft zich naar aanleiding daarvan verstaan met de eischeresse en op grond van een telefonisch onderhoud met haar den kwee ker verzekerd, dat hij niet voor den kan tonrechter behoefde te verschijnen. Er werd echter desondanks by verstek tegen den gedaagde vonnis gewezen. De kweeker kwam, dadelijk nadat het vonnis aan hem door een deurwaarder was betee- kend, als opposant daartegen in verzet te gen de uitgeefster als geopposeerde. Hedenmorgen werd deze kwestie be handeld door den kantonrechter. De heer Th. J. v. d. Heyden kwam in deze zaak op voor bedoelden kweeker en hield een uitvoerig pleidooi. Pleiter merkte op, dat het geding, inge steld op instigatie van een groep gedu peerden in samenwerking met het Bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leiden, welke waakt voor de han delsmoraal, schijnbaar een gering finan cieel belang betreft Waar bij slagen van den eisch geopposeer^ï ingevolge art. 1488 B.W. verplicht is de reeds betaalde adver tenties terug te geven en achter dit geding tal van analoge gevallen staan, krijgt het proces een grootere beteekenis. De tegenpartij, aldus pleiter, heeft in hare dagvaarding beweerd, dat opdracht tot plaatsing van de annonces is gegeven in de maanden Juni t.m. December 1932, doch in het door zijn cliënt aanhangig ge maakt verzet beroept zij zich op een plaat sing-opdracht d.d. 16 Sept. 1931. Hierdoor maakt zy zich schuldig aan een verboden verandering in den grondslag van haren oorspronkelijken eisch. Bovendien is die herroepbare opdracht reeds in Dec. 1931 schriftelijk ingetrokken. De uitgeefster was dus niet gerechtigd voort te gaan met plaatsing en een vor dering wegens tegen den wil van opposant geplaatste advertenties is - onbestaanbaar. Wel zou geopposeerde een eisch tot beta ling van niet binnen den contractueelen termijn afgenomen regels kunnen instel len, doch zulks heeft zy nagelaten. Het verstek-vonnis is overigens verkre gen door middel van misbruik van recht. De heer v. d. Heyden stelde er prijs op te verklaren dat geopposeerde zelve zich daaraan schuldig had gemaakt. Het feit, dat zy in strijd met een afspraak met den secretaris van de Leidsche K. v. K. eerst gedagvaard had en daarna vonnis had la ten vragen, achtte hij niet alleen in strijd met elk juridisch fatsoen, doch merkte hij ook aan als een bevret van onbetrouwbaar heid voor geopposeerde. Hy wees er op dat de verzet-dagvaar ding een reeks van bedrieglijke gedragin gen vermeldt. De colporteur van geopposeerde heeft zich bij pleiter's cliënt, evenals bij ande ren, uitgegeven voor een philantroop en o.m. voorgespiegeld dat de uitgave ten doel heeft instellingen van liefdadigheid te dienen. Die valsche voorstelling wordt onderstreept door het op het orgaan voor komende opschrift en door de onder-titel van de uitgave, waarin is vermeld dat het orgaan gewijd is aan de belangen van die inrichtingen. Deze belangenbehartiging, aldus pleiter, kan geenszins bestaan in het toezenden van het blaadje aan zieken huizen en dokters. Hiermede worden on juiste voorstellingen gewekt, met het klaarblijkelijke doel de beurs van geoppo seerde en hare colporteurs te spekken! Pleiter legde over een schrijven van den Bisschop van Haarlem, waarin deze schreef dat het een particuliere handelsonderne ming betreft, waarin Z. H. Exc. geen zeg gingskracht heeft. De titel, waaronder het orgaan verschijnt is voor oningewijden en de groote massa bedrieglijk, niet in het minst omdat de uitgave in geen enkel or ganisch verband tot instellingen van wel dadigheid staat. Het is een schande, riep pleiter uit, dat de naam van de Kerk mis bruikt wordt als dekmantel voor particu liere handelsoperaties, reclame ten doel hebbende. De gevolmachtigde van geopposeerde per sisteerde bij zijn conclusie en vroeg uitstel voor een nader onderzoek inzake een on derdeel. De behandeling der zaak werd daarop verdaagd tot 15 Nov. a.s. STADSNIEUWS „ST. RAPHAEL". Donderdagavond hield de afd. Leiden van den R.-K. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel een ledenvergadering, welke misschien door de slechte weersgesteld heid, slechts matig bezocht was. Na een kort openingswoord, waarin de voorz. in het bijzonder welkom heette den nieuwbenoemden adviseur Pater de Vries O.F.M., kwam ter sprake het eervol ont slag van den oud-adviseur, kap. Gudde. De voorz. sprak er zijn spijt-over uit, ge zien het 5-jarig adviseurs van kap. Gudde. was geweest een van de aangenaamste ver houdingen tusschen bestuur en leden met hun oud-adviseur. Zij zullen dan ook de aangenaamste herinneringen achterlaten. Hierna had plaats de installatie van den nieuwen adviseur Pater de Vries. Alhoewel deze geen onbekende meer voor de leden is, sprak de voorz. toch de hoop uit, dat hij zich ook met volle kracht en volle sym pathie zich moge geven voor de afdee- ling. Pater de Vries sprak hierna eenige woor den van dank en zeide, dat hij, alhoewel voor het eerst adviseur der sociale vereenx- gingen, met blijdschap dit adviseurschap aanvaardde en dat hij hoopte dat de spreuk aan de kop van het orgaan: „Laat ons voort gaan in vrede" ook hier in vervulling moge gaan en dat allen de organisatie mogen beschouwen als een veilige gids, vóoral in deze moeilijke tijden. Hierna had de behandeling plaats van de ingekomen stukken en de bijzondere aan dacht werd gevestigd op den cursus, die in den a-s. winter wordt gegeven voor de le den der standsorganisatie in het gebouw van den R. K. Voiksbond, waar door ver schillende sprekers onderwerpen zullen worden behandeld, verband houdende van de geestelijke en materieele belangen in deze ernstige tijden. Besloten werd, dat elke cursusavond •apart aan de leden per convocaat zal worden bekend gemaakt, om op die wijze het bezoek aan deze zoo belang rijke avonden aan te sporen. Voor het bezoek aan het jaarlyksch con gres als afgevaardigden werden aangewe zen de voorzitter en de secretaris der afdee- ling. Hierna had de behandeling van den beschrijvingsbrief plaats. Door den voorzit ter werd nog verslag uitgebracht over de gehouden jaarvergadering van het Mgr. Mutsaersoord. Aan het slot der vergadering bracht de voorzitter nog een woord van oprechten dank aan het lid, den heer A. Bokerse, die ingaande 1 December naar Rotterdam wordt verplaatst en sinds de oprichting van het Mgr. Mutsaersoord, als plaatselijk secretaris hier te Leiden voor dit doel werkzaam was. Als tijdelijk secretaris voor het Mgr. Mut saersoord werd aangewezen de heer Burghout, Hooge Morschweg 17. Hierna rondvraag en sluiting met den Chr. groet. HET RIJKSDAGBRAND PROCES Göring verdedigt zich niet tegen gespuis BERLIJN, 4 November (V.D.) Minister President Goering legt de vereischte eeden af. De Pres. zegt, dat dt Minister-President ongetwyfeid heeft kennis genomen van de inhoud van net Bruinboek en vraagt hem naar aanleiding daarvan verklaringen af te leggen. Göring antwoordde. „Ik ben in de gelukkige omstandigheid te weten hoe dit Bruinboek is ontstaan, want ik weet door mijn vertrouwenslieden, dat iedere schelm, die in de dagen van het ontstaan van het Bruinboek iets op zijn kerfstok had, een betrekkelijk lucratieve bazigheid heeft gevonden in het fabriceeren van de gruwel- en hetze-berichten voor het Bruinboek. Wy weten zelfs, dat in Duitsch- land propaganda-bureaux bestaan om de „belangrijkste" getuigen in spelonken enz. bijeen te zoeken, die dan bij de groteske behandeling van het geval te Londen als getuige optreden. Ik moet derhalve weige ren mij te verdedigen tegen de verklarin gen van dit gespuis. In groote trekken wordt in het Bruinboek beweerd, dat mijn vriend Göbbels mij op 't plan heeft gebracht den Rijksddag in brand te steken en dat ik dat toen met vreugde ten uitvoer heeft gebracht. Verder wordt beweerd, dat ik bij dezen brand, wonende tegenover den Rijksdag rustig heb toege zien, ik geloof, gehuld in een blauwzijden toga. Het ontbreekt er nog aan, dat ik even als Nero niet had gespeeld. Voorts wordt beweerd, dat de gang tusschen den Rijks dag en het Paleis van den president ge bruikt zou zijn door mijn S.A.-lieden om den Rijksdag in brand te steken. Ik behoef niet te verklaren, dat deze „geheimzin nige" gang niets geheimzinnigs heeft. De brand in den Rijksdag was voor mij even zeer een verrassing als voor elk ander. Al bestrijden wij ook het parlementarisme, toch hebben wij den strijd van het jaar 1924 af op uitsluitend legale manier gevoerd. Wij hebben ons slechts verzet tegen de werk wijze van het parlementarisme". Göring bespreekt dan zijn taak, die hem sedert 30 Januari was gesteld, en de onder drukking van het communisme. Hij gelooft niet, dat wanneer het communisme aan de macht was gekomen, een dergeiljk proces, als thans gevoerd wordt, mogelijk zou zijn geweest. Dimitrof weer eens verwijderd. In den loop van de zitting maakte Dimi trof na beëindiging van de verklaring van minister-president Göring eenige hoonen- de opmerkingen en stolde een aantal vra gen, die door Göring scherp en opgewon den werden beantwoord, zoodat de presi dent meende Dimitrof te moeten waar schuwen. Toen Dimitrof echter zijn vra genreeks op dezelfde wijze vervolgde, werd hij opnieuw uit de zaal verwijderd. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG Botsing tusschen trein en vrachtauto voorkomen Hedenmorgen te kwart voor acht had op den onbewaakten overweg aan den Broekweg, nabij de Haarlemmervaart, bijna 'n botsing plaats tusschen 'n trein en 'n vrachtauto. De 26-]arige Th. Harteveld, wonend aan de Langegracht, zag door den mist niet, dat er een trein naderde toen hij met zijn melk-vrachtauto den overweg wilde pas- seeren. Eerst op het laatste moment bemerkte hy den trein en hij had gelukkig de tegen woordigheid van geest het stuur om te gooien. Daardoor werd alleen de dop van het rechterwiel geraakt, doch de auto was dermate beschadigd, dat zij moest worden weggesleept door 'n kraanwagen. De be stuurder kwam er gelukkig goed af. DE VERGIFTIGING TE SCHOONHOVEN. Het tweede slachtoffer overleden. In den afgeloopen nacht te 12 uur is ook de 66-jarige schoenmaker A. Walter, die in den nacht van Dinsdag op Woensdag vermoedelijk tengevolge van gasvergifti ging in een perceel aan de Varkensmarkt te Schoonhoven bewusteloos geraakte, overleden. De toestand van mej. van den Berg is redelijk; zij is naar het St. Joseph-paviljoen te Gouda overgebracht. Het onderzoek wordt nog voortgezet. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus Johannes z. v. H. v. d. Weerthof en A. G. Groeneveld Jo hanna d. v. D. S. Dickhoff en C. I. M. Stik- kelman Willie z. v. J. Spaargaren en P. Eveleens Philippus Hermanus z. v. P. J. Rogaar en C. B. Vink Pietje d. v. H. v. Diggele en W. v. d. Hoogt Jennie Ja- coba d. v. J. H. v. d. Wijngaarden en M. Tuyt Petrus Hermanus z. v. Th. C. Ouwendyk en E. Zandvliet. Ondertrouwd: L. Zaalberg jm. 25 j. en E. M. v. Elk jd. 21 j. Overleden: J. Wassing z. 2 mnd. G. van Duijnv. Beelen vr. 60 j. J. J. Hille m. 28 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Volwassenen. r MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Nov., Groentenvciling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.00, kroten 1.00 —1.50, bloemkool I 4.80—12.80, bloemkool II 1.50—4.70, roode kool 1.20—5.60, savoye kool 1.304.00, groene kool 0.702.30, pie terselie 0.500.80, prei 1.00—2.30, kropsa lade 0.50—2.80, selderie 0.50—1.40, knol- selderie 0.80—4.10, wortelen 2.00—5.40. Per 100 kilo: kroten 1.50—2.40, kroten gek. 3.00 —6.00, snyboonen 15.00—50.00, stokboo- nen 30.0058.00, stamboonen 15.0052.00, witloof 10.0021.00, boeren kool 1.503.00, spinazie 6.0020.00, uien 1.003.10, worte len 1.00—4.00, spruiten I 4.00—12.00, sprui ten II 1.50—5.00. LEIDEN, 4 Nov. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 1.70 per kg., prima boeren boter f 1.60 1.70 per kg. Aangevoerd 1/6 vaten wegen de 36 5kg., 16/8, 12/16 vaten. Handel ma tig. Turf. 30 Oct. tot en met 4 Nov.: Prij zen per 100 stuks laagste 7.00, hoogste 8.00 Lange turf geen aanvoer. Eieren. Totale aanvoer 5785 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 5.506.00 cn kuikeneieren f 3.504.40 per 100 stuks. Handel matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 3 Nov. Groenten. Per 100 kg.: snijboonen 14.00 29.00, spruitkool I 12.0015.00, spruitkool II 5.00—8.00, kroten 3.00—3.80, uien 2.00— 3.00. Per 100 bos: peen 2.50—5.20, andijvie 0.500.90. Per 100 stuks: kropsla I 2.00— 3.50, kropsla II 1.001.40, savoyekool 4.00 5.40, wittekool 5.80. Eieren. Aanvoer 9.30 stuks. Per 100 stuks: kipeieren 5.507.50, eendeieren 4.00 —4.50. TER AAR, 3 Nov. Groenten. Kasbooncn 1.503.75, princesseboonen 0.452.30, witte pronkers 0.200.80, bloemkool 1 1/26 ct., sla 0.503.70, spruiten 6.409.50, peen 0.02 —0.03, breekpeen 1.202.20, uien 1.90 2.30, roode kool 0.010.03, savoye kool 0.02 0.04, andijvie 0.08—0.10, spinazie 0.12 0.30. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Nov. Groenten- veiling. Per 100 stuks: bloemkool I f 4.30 7.00, roodekool f 3.604.20, gelekool f 3.50 3.80, groenekool f 1.80—1.90, bospeen f 4.20—5.70, per 100 kg.: uien f 1.90—2.20, peen f 2.25—3.00. AARLANDERVEEN, 3 Nov. Elerenvelllng Prijzen: kippeneieren f 5.507.10 per 100 stuks, boter 7577 cent per pond. BOSKOOP, 3 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1526 cent, Hadley 4071 cent, Clau dius Pernet 25-41 cent, Columbia 1820 cent, Butterfly 2242 cent, Mac Keiler 17 25 cent, Wilh. Kordes 3D45 cent, Mme Jules Bouché 1017 cent, Rosalandia 25 36 cent, Florex 1528 cent, Hoover 3050 cent, Chas. P. Kilham 2044 cent, Edith Helen 4080 cent, Aug. Noack 2030 cent, Else Poulsen 5087 cent, Gloria Mundi 30 46 cent, Orange Perfection 1527 cent, Paul Grampel 5076 cent, Ellen Poulscn 4061 cent, Briarcliff 2025 cent, Ingar Olson 4065 cent, Chrysanten, groot- bloemig 70150 cent, idem tros 1030 cent Physalis Franchetti 1521 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.802.20, Clematis The President 50 cent, Clematis le Coultre f 1. Clematis Sieboldi 60 cent, Pernettia 2025 cent, Ligustrum 916 cent, Eikenblad 46 cent. ROELOFARENDSVEEN, 3 Nov. Groen- tenveiling. Bloemkool f 1.053.10 per 100 stuks, witlof 515 cent per kg., andijvie 30 60 cent, sla f 0.502.90 per 100 krop, to maten A f 4.00—7.30, B. f 4.40—8.80, C. f 3.20—5.20, CC f 1.00—2.00 per 50 kg., snij boonen f 2.503.50 per 10 kg. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM (Niet officieel) Berlijn 59.16 Londen 7.7 6% New York 1.59»/4 Parys 9 70% Brussel 84.60 Zwitserland 48.05 Milaan 13 07 Madrid 20 75 Oslo 38 95 Kopenhagen 34 65 Stockholm 40.— Weenen Praag 7S7 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3