AOMIHiSTRATIE VAN VERMOGENS ALPHEN'S MILLIOENENNOTA DINSDAG 31 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: burgemeester P. A. Colijn. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met De notulen worden onveranderd keurd. B. en W. deelen mede, dat de financieele omstandigheden, waarin de gemeente ver keert, hen heeft weerhouden aan den Raad verlenging voor te stellen van de aanstel ling van den heer J. Wolters, te Utrecht, als leeraar in lichamelijke oefening aan de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de school-Oudshoornscheweg. Hij houdt dus 1 December op vakonderwijzer aan die school te zijn. Hem is daarvan mededeeling gedaan. Aan de Openbare school voor U.L.O. aan den Oudshoornscheweg; aan de openbare lagere school aan den Oudhoornscheweg, aan de Openbare lagere school School straat en aan de Openbare lagere school Raadhuisstraat zijn vakonderwijzeressen in nuttige handwerken werkzaam. Deze kun nen gemist worden. Zij zijn tijdelijk tot wederopzegging aangesteld. Voorgesteld wordt haar te ontslaan met ingdng van 1 Januari a.s. Verzoek van de Vereeniging ter bevor dering van het tuinbou wonder wijs alhier, om kostelooze beschikbaarstelling van een voor zooveel noodig verlicht eri verwarmd schoollokaal voor den cursus 19331934 en om toekenning van een subsidie voor dien cursus. B. en W. stellen voor, op het verzoek om beschikbaarstelling van een schoollo kaal gunstig en op het verzoek om toeken ning van een subsidie, afwijkend te be schikken, gezien de financieele omstandig heden der gemeente welke het doen van alle niet strikt noodige uitgaven, verbie den. Adres van het bestuur der Alphensche voetbalvereeniging „Alphen" houdende het verzoek om den termijn gesteld in het raadsbesluit van 15 Augustus 1932 tot het verleenen van medewerking door wegaan leg bij de inrichting van een sportterrein, met één jaar te verlengen. Hoewel B. en W. graag zouden zien dat het voetbalterrein meer buiten de bebouw de kom kwam te liggen, stellen zij voor dat de gemeente zich van de gedarfè toezeg ging voor dit oogenblik losmaakt. Mede werking voor een nieuw terrein, mits het gebruik daarvan ook eenigszins vasten vorm heeft, is daarmee niet uitgesloten. Brandstoffen voor werkloozen. In antwoord op een vraag van den heer Koele wijn in de vorige vergadering, las de voorzitter een schrijven van den Minister voor, inzake het verstrekken van brand stoffen-bons aan werkloozen. Tevens kon spr. nog mededeelen, dat ook voor de arbeiders bij de werkverschaffing wel een brandstoffenbon zal worden be schikbaar gesteld. B. en W. stellen naar aanleiding van het Ministerieele schrijven voor beschikbaar te stellen: 1 H.L. cokes, welke van de gasfa briek moet worden afgehaald, plus 25 ct. in contanten. De heer Boeren vroeg, of van dit kwan tum kan worden afgeweken? Is dit niet het geval, dan zou spr. tóch een differen tiatie wenschen voor de groote gezinnen. Verleden jaar werd 1 mud cokes en 50 ets. toeslag verleend. Spr. gaf in overweging aan degenen, die dit wenschen, 11/2 H.L. cokes te verstrekken. De voorzitter antwoordde, dat het minis terieele schrijven juist behelst, dat diffe rentiatie niet mogelijk is. Spr. waarschuw: de ook in dit verband voor de kosten; de gemeente zal door de lagere uitkeering uit het gemeentefonds 10.000 minder krijgen. Wanneer de voorraad cokes voldoende is, kan 11/2 mud cokes verstrekt worden. Wethouder Herngreen deelde mede, dat de voorraad niet zoo groot is, dat meer dan één mud per werkloos gezien kan worden verstrekt. De heer Boeren trok uit deze mededee ling de conclusie, dat met eenig doorzicht de gemeente voor een grooter bedrag aan brandstoffenbons zou kunnen verstrekken. Belasting verhooging op komst. De voorzitter achtte het 't beste, dat de werkloozen vrij zijn om 1 mud plus een kwartje te aanvaarden, of 11/2 mud cokes, indien er voorraad is. Spr. waarschuwde echter tegen eenige verhooging van de brandstoffen-uitkeering, gelijk de heer Boeren voorstelt. Bij de begrooting zitten B. en W. reeds met de handen in het haar: 200 opcenten personeele belasting, 100 op centen gemeentefondsbelasting! De heer Boeren stelt voor 11/2 H.L. co kes te geven of 1 H.L. cokes plus de aan- koopwaarde van een 1/2 H.L. (door spr. geschat op 40 ets.). Het voorstel-Boeren werd verworpen met 13 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de hee- ren Den Uyl, Koelewijn, Cocx en Boeren. Handeldrijvende werkloozen. Een adres was ingekomen van eenige werkloozen inzake het handeldrijven van werkloozen. De voorzitter antwoordde, dat de com missie voor de steunverleening thans heeft bepaald, dat geacht wordt, dat een werk- looze met handeldrijven 6.per week verdient, zoodat 2/3 van dit bedrag, dus 4.van het steungeld wordt afgetrokken. De heer Den Uyl verklaarde zich met deze regeling tevreden. Op een adres van de Pluimvee en Ko- nijnenfokvereeniging „De Eendracht" te Aarlanderveen, om een medaille voor de tentoonstelling beschikbaar te stellen, werd afwijzend beschikt, ondanks de heftige tegenstand van de heeren Verdonk en Cocx. Verzoek van besturen van bewaarscho len om de subsidie te verhoogen tot 10. Komt in behandeling bij de begrooting. 1. Voorstel van B. en W. inzake het adres van W. Rijlaarsdam en C. Baelde alhier inzake weder-aansluiting aan de drinkwa terleiding en yatermeteronderzoek. De heer Rutmg bepleitte clementie, wat de betaling van het water betreft. De voor zitter antwoordde, dat clementie is ge bruikt. Het voorstel wera aangenomen. De gestrafte stoker. 2. Advies van B. en W. naar aanleiding van het beroep van den len stoker der Water- en Lichtbedrijven A. Wilgen tegen hem door B. en W. opgelegde straf. De heer Den Uyl merkte op, dat z.i. ook ook anderen schuldig zijn aan het uitgaan van de oven. Zoo'n oven kan pas in drie dagen uitdooven. Den heer Van Kleef verwondert het, dat de commissie van bijstand den betrokken persoon zelfs niet heeft gehóórd! Spr. stelt daarom voor, omdat niet behoorlijk de vorm in acht is genomen, deze persoon van alle straf te ontslaan. Ook spr. vraagt zich af ,of Willigen wel de eenige schuldige is. Spr. vraagt zich af, of nog anderen schul dig zijn, met name het controleerend per soneel. De voorzitter antwoordde, dat ook hij met Wilgen heeft gesproken. De groote grief is», dat Wilgen is gewaarschuwd door den hulp-stoker, dat met de oven iets bij zonders aan de hand was, doch Wilgen heeft deze waarschuwing in den wind geslagen. Om die grove nalatigheid verdient hij straf. Willigen heeft zich op dat punt in geen enkel opzicht kunnen vrijspreken. Weth. Herngreen merkte op, dat het niet de taak der commissie was den beschuldig de te hooren. Het voorstel van B. en W. werd met 13 tegen 4 stemmen aangenomen. 3. Advies van B. en W. in zake het be zwaarschrift van D. Kruijt tegen het be sluit van B. en W. dd. 19/25 Agustus j.l. waarbij hem een bouwvergunning is ge weigerd. Z.h.st. goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van een schenking van Dr. H. J. Lovink, ten bedrage van 433.33 aan de gemeente kas. Z.h.st. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening ad 100.000.— met de N. V. Hollandsche Sociëteit van Levensver zekeringen Anno 1807 te Amsterdam. Z.h.st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening groot 69950.voor con versie eener loopende geldleening groot 69950.—. Z.h.st. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot verlaging der huurprijzen voor de volkstuintjes. De heer Groeneveld vond het voorstel niet noodig; deze verlaging is van geen be- teekenis noch voor de gemeente, noch voor de huurders. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. in zake verhuur van de panden Bruggestraat hoek Van Mandersloostraat, gerekend met ingang van 1 April '33 voor 1500.— per jaar. Z.h.st. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. in zake beschik baarstelling van het gymnastieklokaal der o.l. school-Schoolstraat aan de Chr. Sport- vereeniging „E.D.O." alhier. Z.h.st. goedgekeurd. 10. Voorstel van B. en W. in zake ver huring van de woning Steekterweg no. 298 aan den heer C. Veenendaal. (De ver huring wordt voorgesteld op denzelfden voet). Z.h.st. goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. in zake aan koop eigendommen aan den Lindenhove- straat. De heer B. Sprey drong bij B. en W. er op aan zoo spoedig mogelijk met de ver betering van de Lindenhovestraat over te gaan. De voorzitter antwoordde, dat reeds een kostenopgave van die verbetering is aan gevraagd. Eten uit de gemeenteruif. 14. Voorstel van B. en W. in zake be schikbaarstelling van gelden aan de Ver eeniging tot oprichting en instandhouding eener school met uitgebreid leerplan in welke het onderwijs Gods Woord tot grond slag heeft, voor de aanschaffing van leer middelen voor hare scholen voor G.L.O. en U.L.O. aan de Stevinstraat. De heer Boeren is 't opgevallen, dat een zoo groote aanvrage is gedaan voor de aanschaffing van boeken. Had men dit niet uit de exploitatie-rekening kunnen be strijden. Spr. weet van een Katholieke en van een niet-Katholieke bijzondere school, die dergelijke middelen uit de exploitatie rekening herhaaldelijk betaalden, terwijl toentertijd de leermiddelen veel kostbaar der waren. Bovendien vroegen die scholen nog niet het maximum van hetgeen zij konden vragen. Het prae-advies van B. en W. acht spr. niet vast, omdat B. en W. niet zeker weten of het Schoolbestuur na de wetswijziging, nog wel recht heeft op be schikbaarstelling dezer gelden. Als B. en W. nog geen zekerheid hebben, had het spr. beter geleken, dat zij alvorens met dit voorstel bij den Raad te komen om 3000.te verleenen boven de maximum exploitatie-rekening eerst advies had den ingewonnen bij het Departement van Onderwijs. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zich inderdaad met het Departement in verbinding hebben gesteld, doch geen ge decideerd antwoord hebben gekregen, om dat over deze wet nog geen jurisprodentie be-sta^t. B. en W. hebben bij deze aanvraag gedaan wat een goed koopman zou doen en gemarchandeerd. Daarbij komt dat deze school (de U.L.O.) bij eerste inrichting géén gelden voor leermiddelen heeft aan gevraagd. Dit bedrag is door B. en W. in hun voorstel verwerkt. Of de school de inrichting had kunnen betalen uit de exploitatie-rekening, is zoo niet te zeggen. Daarover kan men slechts een vermoeden hebben, een vermoeden dat dan zou gaan in bevestigende richting. Het voorstel van B. en W. werd hierna goedgekeurd. Ingelascht werd een voorstel om over het jaar 1933 aan het Burgerlijk Armbe stuur een verhooging van subsidie toe te staan van 10.000. Dit minder aangename voorstel werd z.h.st. goedgekeurd. 15. Benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand in de vacature van Dr. H. J. .Lovink. Aanbevolen worden de heeren: 1. P. A. Colijn, burgemeester. 2. W. J. Spreij, wethouder. Benoemd werd de heer P. A. Colijn. 16. Benoeming van een lid der Commis sie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs, wegens periodieke aftreding van den heer R. van den Berg. Aanbevolen worden de heeren: 1. R. van den Berg, notaris. 2. J. G. Baart, boekhandelaar. Benoemd werd de heer R. van den Berg. 17. Benoeming van een lid van het Al gemeen Armbestuur in de vacature-Hen- drichs. Aanbevolen worden de heeren: 1. H. van Kleef. 2. W. van Oosterom. De heer Den Uyl achtte het gewenscht, dat de Soc. Democraten in het Burg. Arm bestuur vertegenwoordigd worden. Wethouder Sprey antwoordde, dat door hem is voorgesteld een sociaal-democraat aan te bevelen, doch z(jn voorstel werd in het Burg. Armbestuur, verworpen. Benoemd werd de heer H. van Kleef. 18. Benoeming van 2 leden van het Al gemeen Armbestuur wegens periodieke af treding van de heeren C. van Gaaien en A. van Hooren. Aanbevolen worden: in de vac. C. v. Gaaien: 1. C. van Gaaien. 2. P. van Wensveen. in de vac. A. van Hoorn: 1. A. van Hoorn. 2. M. Voskuilen. Benoemd werden de heeren C. van Gaa ien en A. van Hoorn. 19. Benoeming van de leden en plaats vervangende leden van de volgende com- missiën: A. de Commissie van bijstand voor de Wa ter- en Lichtbedrijven; B. als voren van het Grondbedrijf; C. als voren voor de Openbare Werken; D. de Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen E. de Commissie voor het nazien der reke ningen. De aftredenden werden herkozen. 20. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1933. Z.h.st. goedgekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Verdonk de lantaarn bij het station Aarlanderveen te laten doorbranden. Ook vroeg spr. een kachel in de keet voor de arbeiders aan de Machineweg. De heer Boeren informeerde, of reeds overwogen is het venten vóór en na een bepaald uur aan banden te leggen. De voorzitter zal ait in B. en W. bespre ken. De heer Cocx vroeg, hoe het staat met het voetballen van de Kath. Voetbalclub op Zondag, wat thans door den Burge meester verboden is. De voorzitter antwoordde, dat deze aan gelegenheid in December voor de geheele gemeente zal worden bekeken. Spr. zal de vraag van den heer Cocx in B. en W. be spreken. De heer Lam heeft nog niets gemerkt van een parkeerverbod. De voorzitter antwoordde, dat de veror dening door Ged. Staten nog niet is goed gekeurd. De heer Den Uyl wees op de slechte ver lichting van den weg aan de Westzijde van de Heimanswetering. De voorzitter vond, dat die weg wel zeer lang was. De heer Veldman wilde den aannemer van de Hofbrug aansporen tot meer spoed. (Gelach). Ook informeerde spr. of de nieuwe noodbrug voor wielrijders wordt opengesteld. De voorzitter antwoordde bevestigend. Hierna ging de Raad in geheime zitting. De belastingen aanmerkelijk verzwaard. B. en W. hebben den Raad aangeboden de begrooting voor het jaar 1934. De begrooting der gemeente is wat den gewonen dienst betreft/opgemaakt tot een eindbedrag van 1169515.52, wat in verge lijking tot die over het jaar 1933, waarvan het eindcijfer 1086728.96 bedroeg, een vermeerdering geeft van f 82786.56. Deze verhooging is te verklaren voor een voornaam deel daaruit, dat in de uitgaven voor steunverleening en werkverschaffing een hooger bedrag werd opgenomen van 79500 dan bij de begrooting voor 1933 oorspronkelijk werd geraamd. De verhooging der uitgaven bedraagt ƒ83811.56. Hiervan wordt gedekt door een hoogere raming der ontvangsten 17369.90, zoodat dekking moest wor d e n gevonden voor een bedrag v a n 66541 66. Het behoeft geen afzonderlijk betoog, schrijven B. en W., dat ons college bij het zoeken der dekkingsmiddelen stond voor een uiterst moeilijke, taak. Allereerst zullen om het gewenschte resultaat te bereiken moeten worden ge handhaafd de verhoogingen der tarieven van gas, water en electriciteit, welke ook in 1933 werden toegepast. Verlenging van deze tijdelijke verhooging is dus noodig en wordt door ons voorgesteld. Voorts blijkt hoezeer wij zulks ook be treuren belastingverhooging onvermij- de lijk te zijn, waarbij wij in de eerste plaats op het oog hebben de opcenten op de hoofdsom der gêmeentefondsbelasting. Deze moeten gebracht worden van 80 op 100. Hierdoor wordt een meerdere op brengst verkregen van 11666.66. In de tweede plaats dient de opcenten- heffing op de personeele belasting verhoogd te worden. Bij het opmaken van de begrooting voor 1933 is gerekend op een heffing van 125 opcenten. Deze moesten echter in den loop van dat jaar, om uitgaven te dekken, waarop bij het samenstellen der begroo ting niet kon worden gerekend, worden verhoogd tot 155. Thans wordt voorge steld de opcenten te brengen op 200. Hier door is te vinden een bedrag van 33750. Tot voorstellen voor progressieve - hef fing der opcenten vinden wij geen aan leiding, omdat daardoor de hoogere huur waarden buitengewoon zwaar zouden wor den belast en het gevaar zou dreigen dat van deze klasse van ingezetenen er de gemeente zouden verlaten. In de derde plaats stellen wij voor om de subsidies voor de bewaarscholen te ver lagen van 7.50 op 5.per leerling. Dit geeft een besparing van 1125. Wij merken hierbij op, dat voor 1934 voor subsidie aan de vereeniging voor T. B.C.-bestrijding nog 2500 is uitgetrok ken, zijnde een gelijk bedrag als van 1933. In verband met den zorgelijken toe stand der financiën achten wij het echter noodzakelijk dat uw Raad zich uitspreekt dat dit subsidie geleidelijk weer wordt te ruggebracht tot het vroeger genoten be drag ad 1500 in dier voege dat de le ver laging ten bedrag van 500 zal worden toe gepast bij de begrooting 1935 en de 2e ver laging bij de begrooting 1936. Op deze wijze krijgt de vereeniging gelegenheid zich geleidelijk in te stellen op de verminde ring der ontvangsten. Een aanvulling uit dé bedrijven. Op boven uiteen gezette wijze is gevon den een bedrag van ƒ46541.66. Er is dus dan nog een tekort van 20.000, hetwelk wij willen vinden door een uitkeering uit de reserve van het elec- triciteitsbedrijf. Wij meenen dat daartegen geen bezwaar gemaakt kan worden wan neer in het oog gehouden wordt, dat in 1932 in deze reserve nog kon worden ge stort een bedrag van 39389.10 en in die van de gasfabriek en de waterleiding sa men 25429.73, aan welk bedrag nu niet wordt geraakt. Toenemende schuldenlast. Wat de kapitaaldienst betreft meenen B. en W. het volgende te moeten opmerken: Gelijk uit het hierbij gevoegde overzicht blijkt, beweegt de last der niet rendabele gemeente-schulden zich dermate in stij gende lijn, dat in 10 jaar tijds een ver meerdering van 324550 op 749835 te constateeren valt. Alzoo een toename van rond 159 pet. Ongeacht het feit, dat regeeringsmaat- regelen te wachten zijn, welke bedoelen paal en perk te stellen aan de uitzetting der gemeenteschulden, zijn wij van oor deel, dat in deze richting niet langer mag worden voortgegaan en dat er ernstig naar gestreefd moet worden geleidelijk tot ge zonder verhoudingen te geraken. Hoewel het vermijden van elke kapi taalsuitgave gedurende de eerste jaren daartoe het snelst werkend middel zou zijn valt daaraan, gezien de bijzondere moei lijkheden van den tegenwoordigen tijd, echter niet te denken. Maar het minste maar wat dan ook als absolute eisch moet worde n g e s t e 1 d is, dat de toestand althans niet erger wordt dan hij is, hetgeen zeggen wil, dat het leeningsbedrag in 1934 ten minste moet blijven beneden het bedrag dat aan bestaande schuld wordt gelegd. Waar dit laatste cijfer ongeveer 40.000 bedraagt mag, naar ons oordeel, niet ver der worden gegaan dan voor uitgaven op den kapitaaldienst maximaal een gelijk bedrag uit te trekken. Welke werken voor deze som, in den vorm van werkverschaffing zullen kunnen worden uitgevoerd, wordt door ons college nader onderzocht. Waar zoo min mogelijk objecten moeten worden gekozen, welke, na gereedkoming, den gewonen dienst met een belangrijk be drag aan onderhoudskosten bezwaren, ligt het voor de hand dat verbetering van we gen, waarbij van eenige verminde ring van onderhoudskosten sprake is, onze bijzondere aandacht heeft, waarvoor dan ook het betrekkelijk cijfer op den ka pitaaldienst onder dezen post staat ver meld. Anderzijds dient ook in het oog te wor den gevat in hoeverre geleidelijke afwer king van de onderhanden zijnde objecten uitvoerbaar zal zijn. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. STRAATAANLEG EN SPEELTERREIN BEZUIDEN DEN HAAGWEG. B. en W. bieden den Raad aan een plan tot het bouwrijp maken van een gemeen telijk terrein bezuiden den Haagweg, gren zende aan de bij de womngstichting in ex ploitatie zijnde woningcomplexen. Het plan voor den straataanleg, dat ge heel in overeenstemming is met het ont werp-uitbreidingsplan, omvat het verlen gen van de Toussaintkade tot de grens van het gemeente-eigendom, het doortrekken van de Da Costastraat tot de (verlengde) Toussaintkade, het aanleggen van een ge deelte van de ter Haarkade en het verlen gen van de ten Katestraat tot genoemde kade. Voorts is o.a. gerekend op het maken van tegeltrottoirs, het aanbrengen van een klinker bestrating op de rijwegen en straatverlichting, het leggen van de noodige rioleeringen met kolken en van een brand leiding met brandput, alsmede op het ma ken van grastaluds niet beplanting langs de volgens het ontwerp-uitbreidingsplan bestaan blijvende Boschhuizerwetering en Stinksloot. Door dezen straataanleg wordt bouwrij pe grond verkregen ter oppervlakte van pl.m. 8875 M2., waarvan een gedeelte, ge legen rondom den geprojecteerden kinder speeltuin, zal worden ingenomen door het in voorbereiding zijnde woningbouwplan van de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. De kosten van den straataanleg, met in begrip van die van slootdemping, worden geraamd op 35.000.waarvan 27.500.— voor den straataanleg over de z.g. normale breedte. Gelijk bekend is, lag het in het voor nemen den bij het stratencomplex gepro jecteerden kinderspeeltuin te bestemmen voor de vereeniging „Westerkwartier", ter vervanging van den speeltuin, dien de ver eeniging thans krachtens raadsbesluit van 7 Juli 1930 in gebruik heeft. Aan dezen speeltuin kleven verschillende bezwaren. Hij is vrij ver van de bebouwing gelegen en is slechts vanaf den drukken Haagweg te bereiken over een toegangsweg, die dik wijls slecht begaanbaar is cn waarlangs een sloot loopt, die niet van den weg door een hek is gescheiden. Deze toegangsweg levert daardoor groot gevaar op voor do Veiligheid der kinderen, een toestand die op den duur niet mag worden bestendigd. Om aan deze bezwaren zooveel mogelijk tegemoet te komen zou het noodig zijn: le. dat de toegangsweg werd verkort door hem zoodanig om te leggen, dat hij op de Tous saintkade uitkwam, waardoor tevens een voor kinderen veiliger verbinding van het Haagwegkwartier met het speelterrein werd verkregen, 2e. dat de weg van de sloot door een afschering werd afgesloten en 3e dat het wegdek van het toegangspad werd verbeterd. De kosten van deze noodzakelijke wer ken bedragen pl.m. ƒ5800. Ook na de uitvoering van de omschreven verbeteringswerken blijft echter aan den bestaanden speeltuin nog het bezwaar van de ongunstige ligging verbonden en wordt dus nog geenszins een bevredigende toe stand verkregen. De kosten van het maken van een nieu wen speeltuin worden geraamd op 11.300. B. en W. geven in overweging, aldus te besluiten. Verpachting „Hotel den Burcht" cn en aanhoorigheden. Nu de verbouwing van den Burcht, d« Graanbeurs en het voormalig Notarishuis reeds aanzienlijk is gevorderd, dient in de definitieve verhuring van dit complex, dat voortaan ware aan te duiden met den naam „Hotel den Burcht en aanhoorighe den", te worden voorzien. De heer Backer, die jaren lang pachter is geweest, heeft verzocht ook thans we der voor de huur in aanmerking te mogen komen, waartegen bij B. en W. geen be zwaar bestaat. Gegadigde is bereid voor den nieuwen 5-jarigen pachttermijn, ingaande 1 Mei 1934, een prijs van ƒ4.400.— te betalen, overeenkomende met den vroegeren, nor malen pachtprijs. In gewone omstandigheden had tegen over het in de restauratie gestoken kapi taal ongetwijfeld een hoogere pachtsom kunnen worden verwacht, doch in de te genwoordige tijdsomstandigheden kan, ai- dus B. cn W., gelet ook op den aard der uit gevoerde werken, met een prijs vun 4.400.genoegen worden genomen, met dien verstande evenwel, dat zoo na boe kenonderzoek over eenig jaar blijkt, dat de exploitatie over dat jaar een hoogere pachtsom zou hebben gerechtvaardigd, de pachtsom van de volgende jaren zal wor den verhoogd met een, zoo noodig, door arbitrage vast te stellen bedrag. Met deze regeling gaat de heer Backer accoord. Ook kan hij er zich mede vereenigen, dat aan de tot nog toe gebruikelijke voorwaarden wordt toegevoegd, dat de telefoonaanslui ting voor zijne rekening komt en dat de goedkeuring van B. en W. op de meubilee ring zal zyn veareischt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9