DINSDAG 31 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 KERKNIEUWS „DE THABOR" BISSCHOPPELIJK RETRAITENHUIS EENDRACHTS- STRAAT 93, ROTTERDAM. 1518 Oct. Meisjes 6.50, P. Passionist. 2326 Oct. Gehuwden 6.50, P. Capucijn. 2831 Oct. Meisjes die roeping gevoelen v. h. Rel. leven 6.50, P. Jezuiët. 6—9 Nov. Gehuwde dames 10.P. Jezuiët. 1316 Nov. Jonge dames 8.50, P. Fran- cisc. 1922 Nov. Meisjes 6.50, P. Pas sionist. 22—25 Nov. Verloofde Meisjes 6.50, P. Francisc. 2730 Nov. Meisjes 6.50, P. Francisc. 69 Dec. Ongehuwden 6.50, P. Dominic. 1115 Dec. Ongeh. da mes (4 dagen) 15.P. Jezuiët. 1720 Dec. Meisjes die roeping gevoelen v. h. Rel. leven 6.50, P. Jezuiët. 2730 Dec. Jonge Dames 10.P. Jezuiëc. 25 Jan. Meisjes 6.50, P. Dominic. 811 Jan. Ge huwden 6.50, P. Francisc. 1417 Jan. Meisjes 6.50, P. Francisc. 1720 Jan. Meisjes 6.50, P. Dominic. 2225 Jan. Ge huwden 6.50, P. Augustijn. 2831 Jan. Meisjes 6.50, P. Carmeliet. 47 Febr. Dames Ziekenverpl. 8.50. 1215 Febr. Meisjes 6.50, 1720 Febr. Jonge dames 8.50, P. Jezuiët. 261 Mrt. Gehuwde da mes 10.59 Mrt. Dames (4 dagen) Jezuiët) 15.P. Stracke. 1215 Mrt. Verloofde meisjes j 6.50, P. Capucijn. 19 23 Mrt. Gehuwde dames (4 dagen) f 15. P. Jezuiët. 2528 Mrt. Meisjes 6.50. PATER S. VERWILST O.P. t Te Nijmegen is plotseling overleden, 52 jaar oud, de weleerw. pater Servatius Ver- wilst O.P., missionaris van Porto-Rico. De thans ontslapene bracht zijn heele priesterleven door als missionaris op Porto- Rico, waar hij het laatst pastoor was te Enzenada. Hij was voor gezondheidsredenen naar Holland gekomen en moest een operatie ondergaan in het St. Franciscus-Gasthuis te Rotterdam. De laatste dagen liet de toe stand zich beter aanzien, tot zich Zaterdag nacht een complicatie voordeed, welke den dood tengevolge had. Het stoffelijk overschot wordt Dinsdag te Nijmegen begraven op het kerkhof ,A1- bertinum" der Paters Dominicanen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Middenstandscentrale. In een gecom bineerde vergadering der Besturen van de drie Middenstandsvereenigingen, is beslo ten, aan den Gemeentelijken Dienst der Arbeidsbemiddeling te ontraden bons voor z.g. goedkoope koffie, thee enz. bij het stempelbureau te laten uitreiken, daar de georganiseerde kruideniers er eenstemmig zich tegen verklaarden. Inzake den verkoop van bussenvleesch der Crisis Rundvee-Centrale is met instem ming der slagers een regeling getroffen door genoemden Dienst en met de bemid deling der Centrale. De distributie van goedkoope boter werkt naar genoegen der kruideniers en zal waar noodig nog iets verbeterd worden. Omtrent de 21 ontheffingsdagen der Wettelijke Winkelsluiting heeft de com missie een advies overgelegd. Dit is zeer breedvoerig besproken en op enkele pun ten gewijzigd, het zal thans bij de vereeni- gingen aan de orde gesteld worden; intus- schen zal de Centrale een verzoek .tot B. en W. richten, om twee onderdeelen van het advies in dit jaar nog toegestaan te krijgen. Er bleek geen animo te bestaan, om tegen St. Nicolaas een collectieve reclame te ondernemen. Opperbrandmeester. In de vacature van Opperbrandmeester is in vacature wijlen de heer C. G. van de Poll door B. en W. benoemd de heer W. Kuitems, archi tect alhier. De remise verdwenen. De Tramremise is thans verdwenen en de laatste vrachten puin en hout zijn weggehaald. Het terrein is gelijk gemaakt en afgezet. Laat ons hopen, dat spoedig de wegverbreeding daar voltooid wordt en het open terrein bebouwd wordt want het uitzicht is er er barmelijk leelijk, daar nog wat loodsen gebleven zijn. Wat struikgewas of hees ters zou een en ander voorloopig kunnen maskeeren. Schaaksport. Men deelt ons mede, dat de wekelijksche schaakavonden der Schaakclub „De Uil" alhier voortaan te HXegom en Lisse om maandbeurten zul len worden gehouden in Hotel Sistermans en „De Witte Zwaan". Dit voor „gelijkbe rechting" wat afstand betreft voor de leden, die in beide gemeenten wonen. De Uil aangesloten bij de N.-Holl. Schaak bond 2e klasse zal op 27 Nov. de Velser Schaakclub „Kijkuit" ontvangen in „De Witte Zwaan" voor competitie-wedstrijden. KATWIJK. Personalia. Aan den agent van politie J. van Duivenvoorde alhier, is de zilveren medaille van de Maatschappij tot redding van drenkelingen, gevestigd te Amsterdam, met daarbij behoorend getuigschrift uitge reikt, wegens zijn moedig optreden op 3 Juli 1.1., waardoor een menschenleven van den wissen dood werd gered. Deze plech tigheid geschiedde op het politiebureau in aanwezigheid van het geheele politiekorps en den voorzitter van de Reddingsbrigade, die tevens consul is van genoemde maat schappij. Geboren: Jakoba d. v. W. Remmer- zwaai en A. van Rijn Cornelis Meijn- dert z. v. L. Z. Lagemaat en K. den Duik Willem z. v. D. van den Oever en A. van Rhijn Anthonie z. v. W. Wassenaar en N. Guijt Teunis z. v. T. Schaap en K. Erhardt Jacoba d. v. P. van den Oever en J. van der Plas Aafje d. v. P. den Haas en P. Kuijt. Ondertrouwd: B. Dubbelaar en Dina Hoek. Overleden:Gerrit Jan Minnee, echt genoot van Anna Sara de Mooij. LEIMUIDEN. Ondertrouwd: C. Sassen te Leimui- den en A. C. Devleminck te Amsterdam J. H. Griffioen te Leiden en P. C. Schel- lingetrhout te Alphen a. d. Rijn. Gehuwd: A. Hoogteijling te Woubrug- ge en A. van den Oever te Leimuiden. Overleden: A. J. de Grauw 74 j., echtgen. van H. van Harten. Vertrokken: P. van den Akker naar Aalsmeer. Gevestigd: M. Dijkgraaf en gezin van Alkemade. LISSE. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Gisteravond hield de R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden Afd. Lisse haar ledenvergadering in het ge bouw van den R. K. Volksbond. De voor zitter, de heer v. Brero, opende deze min der goed bezochte vergadering. Spr. zeide tot zijn spijt het voorz.schap neer te moeten leggen, wegens vertrek naar elders. De no tulen werden na voorlezing goedgekeurd. De voorz. vroeg de goedkeuring om 5 uit de kas te trekken voor het jubileum van den voorzitter van het Hoofdbestuur. Be sloten werd 10 ets, per lid hiervoor bij te dragen. Tevens zal de contributie verhoogd worden per 1 Jan. '34. De St. Josephgezel- lenver. verzocht, dat deze Afd. niet op Maandag zal vergaderen. Als afgev. voor de Bondsverg. te A'dam werd benoemd de heer Brederode,, als reserve de heer Gigen- gack. Aan de orde is bestuursverkiezing voor aanvulling van een 5e bestuurslid. Na stem ming bleek, dat mej. Zandvliet werd geko zen en hare benoeming aanvaardde. Hier na werd een verzoek gericht tot de propa gandisten, om voor de vereeniging te ijve ren. Binnenkort zal een avond worden ge geven, uitsluitend voor propaganda. Van de rondvraag werd door verschillende le den gebruik gemaakt. De heer de Koning vroeg een bijzondere steun voor „Herw. Levenskracht", hetgeen per lid zou kosten 5 ets. per maand. Het is een mooie instel ling en aller sympathiek waardig. Hierna sluiting. IJsclub. In het Café-Restaurant „De Nachtegaal" vergaderde gisteravond de Lis- sesche IJsclub onderpresidium van den heer N. Mathijs. De opkomst was schitte rend. Met een woord van welkom opende de voorzitter de vergadering en zeide met genoegen te constateeren, dat de belang stelling der leden niet is verflauwd. Inte gendeel, de opkomst is het beste bewijs, dat de belangstelling in de verrichte werk zaamheden groot is. Spreker hoopte, dat deze vergader mg een zelfde opgewekt ver loop moge hebben, als we gewoon zijn. De notulen werden gelezen en vastge steld. Uit de mededeeling bleek, dat de le den met de witte kaart van den Zuid-HoU. Bond uiterst voorzichtig moeten zijn, daar men bij ongelukken daar veel baat Dij heeft. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat van de Ijsbaan was ontvangen ƒ733.99 tegen een uitgave van 1374.28, alzoo een nadeelig saldo van 640.99. Op de buitenwateren De- droegen de inkomsten 640.94 tegen een uitgaven van 293.32, alzoo een voordee- lig saldo van ƒ347.62, zoodat er ten slotte een kassaldo is van 96.17. Bij monde van den heer H. v. d. Berk verklaarde de com missie van verificateurs de boeken en be scheiden van den penningmeester volmaakt in orde, zoodat aan dezen op voorstel van den voorzitter décharge werd verleend. Aan de orde is hierna bestuurs'verkiezing wegens periodieke aftieding van de hee- ren W. Goldberg, L. Nieuwenhoven en C. Wesseling. De heer Goldberg stelde z±ch niet herkiesbaar; de andere heer en werden bij enkele candidaaistelling herkozen, ter wijl in de vacature-Goldberg werd geko zen de heer D. v. d. Tang. De nieuwbe noemde werd gefeliciteerd, terwijl aan den scheidenden penningmeester, die 18 jaar deze functie had vervuld, een gewaardeerd dankwoord werd gebracht. Op voorstel van een der leden op de laatste vergadering ge daan, had het bestuur het Huishoudelijk Regiement herzien en bracht dit thans ter tafel. Allereerst las de voorzitter de Ko ninklijk goedgekeurde Statuten voor, waar mee het huish. Reglement niet in strijd mag zijn, waarna hij net gewijzigde regiemeni artikelsgewijze voorlas. Na ampele bespre king werden de wijzigingen aangenomen en het reglement vervolgens vastgesteld. De voorzitter hoopte, dat alle leden zich er prompt aan zullen houden en anders zal het bestuur hen er wel aan herinneren. Alsnu was men gekomen aan de rond vraag. De heer G. Buurman stelde voor den heer W. Goldberg tot eerelid te benoemen wegens zijn groote verdienste voor de Lissesche IJsclub, waartoe met applaus werd besloten. De heer Berkhout zag gaar ne het aanvangsuur der vergadering een half uur later gesteld in verband met het winkelsluitingsuur. Het bestuur zal hier mede rekening houden. De heer A. Buur man zag ook gaarne de baan vrij met een dameskaart voor verloofden der leden. De voorzitter zette aan de hand der practijk uiteen, dat dit zeer moeielijk is, aangezien het is voorgekomen, dat een meisje 's na middags 14 en 's avonds 21 jaar was en ook dat een 's namiddags niet en 's avonds wel getrouwd waren. Voorts voorziet het reglement hier in zooverre in, dat hierin eenige soepelheid is betracht. Op voorstel van den heer Oosthoek werd besloten bü ijs verbinding te zoeken met de vereeniging E. H. B. O. De heer Zandvliet wenschte vanaf de presentielijst te vernemen, wie e enexemplaar van Statuten en reglement wenscht, waar de voorzitter alles vóór vindt. Op een vraag van den heer M. v. d. Linden zeide de voorzitter, dat de witte kaart alleen geldig is voor het lid, dat de hoofdkaart op zijn naam heeft. De heer P. Kortekaas wenschte een betere bekendma king bij eventueel te houden wedstrijden. Het komt in orde, aldus de voorzitter. Bij de aflezing van de presentielijst bleek, dat velen een exemplaar van Statuten en regle ment wenschten. Het bestuur zal deze doen drukken en aan de leden verstrekken. Na dat de gebruikelijke verloting van een aan tal kamerplanten had plaats gehad werd de vergadering, welke een geanimeerd ver loop had, met een woord van dank door den voorzitter gesloten. NOORD WIJK. Geboren: Jan z. v. J. Passchier en G. Duijndam Apolonia Maria Antonia d. v. J. A. Verhoeven en C. A. de Haas. Ondertrouwd: J. Turenhout 24 j. en A. A. Caspars 27 j. Gehuwd: P. de Jong 23 j. en C. E. v. d. Niet 22 j. C. v .d. Luyt 23 j. en D. Leenheer 24 j. Gevestigd: A. M. Schakenbos van Hazerswoude E. de Witt van Amster dam A. A. C. Poland van Haarlem P. Th. J. Verhoe\ env. Denzen van Noord wij kerhout Fam. J. M. Jansen van Apeldoorn Vertrokken: Fam. F. Kloprogge naar Krabbendijke Fam. J. Jordaan naar Hilversum B. v. Grieken naar Biltho- ven. OEGSTGEEST. Aanrijding. Op den Haagschestraat- weg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door P .T. Z., wonende te Sassenheim, en een auto bestuurd door J. L. S., wonende te Rotterdam, waar door befde auto's zwaar beschadigd wer den. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie maakte proces-verbaal op. STOMPWIJK. Gratis cokes. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt vanaf 1 November a.s. de werkloozen per week 1 mud parelcokes te verstrekken. Hervormingsdag. In verband met den hervormingsdag zal Dinsdagavond 7 uur in de Ned. Hervormde Kerk optreden Ds. Stolk uit Scheveningen. Geboren: Willem Cornelis z. v. W. van Otterloo en W. J. Vink Antonia Jo hanna Maria d. v. J. de Groot en A. v. d. Akker. Overleden: Cornelia Maria Hillenaar 49 j. TER-AAR. Opbrengst bloempjes. Gisteren werden door de dames van de Naaikrans bloempjes aangeboden ten bate voor de Lidwinaver- eeniging. De opbrengst viel gansch niet tegen. Er was een bedrag ontvangen van 68.77. Dank aan hen, die op zoo'n wijze deze nuttige vereeniging helpen steunen, want ongetwijfeld komt dit Bestuur voor groote zorgen te staan met den a.s. winter. Ter-Aar's station promoveert. In ver band met de stremming der vaart naar het Alphensche station, is Ter-Aar aangewe zen tot los en laadplaats voor een groot deel der goederen. Reeds hedenmorgen was er al een groote bedrijvigheid, daar eenige schuiten met Boskoopsche cultuur verladen moesten worden. Een beetje leven in de brouwerij is lang niet onaardig, al zal het van korten duur zijn. Overleden: Hendrika Cornelia de Jong, echtgen. van J. W. Vieveen, 34 j. WOUBRUGGE. Rijkswerkverschaffing. Naar wij ver nemen is van den Minister van Sociale Za ken bericht ingekomen, dat binnenkort een 8-tal werklooze hoofden van gezinnen uit deze gemeente bij de Rijkswerkverschaf fing te Rollecate zullen worden geplaatst. De bruggewacht. Voor de betrekking van nachtwaker aan de brug over de Woud wetering hebben zich een 17-tal sollici tanten aangemeld. De benoeming van dezen tijdelijken brugwachter zal zeer zeker in een goede behoefte voorzien. De scheep vaart is er in de eerste plaats mee gebaat. De schippers, die voorheen steeds aan wal moesten om de brug geopend te hebben kunnen nu ongestoord doorvaren. Voor de omwonenden zal het een heele opluch ting zijn, omdat het voortdurend gestamp der motors nu afgeloopen is en niet op de laatste plaats het schoeiïngwerk niet zoo veel meer te lijden zal hebben. WASSENAAR. Inbraak. Vermoedelijk in den nacht van 26 op 27 dezer is ingebroken ten hui ze van den heer B. aan den Rijksstraatweg alhier. De daders, die in hun bedrijf ver moedelijk gestoord zijn, hebben zich door middel van inklimming door een open staand raam, toegang verschaft. Een aan tal huishoudelijke voorwerpen, ter waarde van ongeveer ƒ300 is ontvreemd. De poli tie stelt een onderzoek in. Nog een inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoonsters, genaamd mevr. R. en S., is in een tweetal panden aan den Wit- tenburgerweg alhier ingebroken, waarby de ongewenschte bezoekers zich respectie velijk in het bezit hebben gesteld van een radio-toestel en een aantal zilveren ge bruiksvoorwerpen. De politie stelt een on derzoek in. WARMOND. Kleine kweekers. Tot secretaris der Copimissie van voorbereiding voor even tueel te verleenen crediet aan de kleine kweekers in deze gemeente, is benoemd de heer H. L. van Delft, gemeente-secretaris. ZOETERMEER-ZEGWAART. GOUDEN PROFESSIEFEEST Van de Eerwaarde Zuster Cypriana. Zaterdag 1.1. vierde de Eerwaarde Zus ter Cypriana, die gedurende 43 jaren hoofd der R. K. Meisjesschool is geweest, haar gouden professiefeest. Des morgens te 7.30 uur werd de jubila- resse op feestelijke wijze naar de kapel geleid, zooals bij die gelegenheid gebruike lijk is, waarna de Zeereerw. heer Pastoor de H. Mis opdroeg. Het feest werd dien dag in het klooster verder huiselijk gevierd. Zondag werd in de Parochiekerk tot in tentie van de jubilaresse een plechtige H. Mis opgedragen door den Zeereerw. Heer Pastoor met assistentie van den Weleerw. Pater Monulphus O.C., zoon der Parochie en den Weleerw. Heer Kapelaan. Het zangkoor zong voor de H. Mis de Veni Creator van P. J. Jos. Vranken, de H. Mis van Hub. Cuypers werd gezongen en na de H. Mis de Cantate van Joh. Al- gera. Van de gelegenheid om de Eerwaarde Ju bilaresse te feliciteeren werd door zeer vele parochianen gebruik gemaakt. Op de receptie werd door het zangkoor nogmaals bovengenoemde Cantate gezongen. Op den feestdag zelf had de Edelachtb. Heer Burgemeester met den heer Gemeen te-Secretaris bewijs van belangstelling ge geven. Ook de heer Santman, rijksinspec teur van het Lager Onderwijs in de inspec tie Delft, waartoe ook Zoetermeer behoort, is de jubilaresse komen feliciteeren. Mede toonde mevr. Bos-Visser, weduwe van den vroegeren Burgemeester, haar belangstel ling. Maandag was het feest voor de kinde ren der school, waarvan de jubilaresse zoovele jaren hoofd is geweest. De voor middag werd besteed om de kinderen de gelegenheid te geven de Eerw. Jubilaresse te feliciteeren, met zang en voordracht, waarna een tractatie der school volgde. Des namiddags vermaakte dc bekende goochelaar Mr. Carter de kinderen op voor treffelijke wijze waarmede dit feest beslo ten werd. Een beroep op de werkgevers. Nu de winter voor de deur staat en helaas de economische toestand voor de ingezetenen dezer gemeenten geen merkbare verbete ring is ingetreden, ja zelfs gevreesd wordt in het komende koude seizoen, dat de werkloosheid eerder toe dan af zal nemen, vergeleken bij het vorige jaar, hebben B. en W. dezer gemeenten een circulaire ge richt tot de werkgevers. Hierin wordt een beroep gedaan op de werkgevers zooveel mogelijk werkloozfen uit deze gemeente bij voorkomende werk zaamheden te werk te stellen om het euvel der werkloosheid zooveel mogelijk te be strijden. De colleges van B. en W. en de steun- commissie dienen desgewenscht van ad vies bij de uitvoering van bepaalde werk zaamheden van grooteren omvang. Opgewekt wordt de handen ineen te slaan om deze gemeenten zoo goed moge lijk door deze moeilijke tijden heen te hel pen. Inderdaad zal daardoor veel leed in arbeidersgezinnen kunnen worden voor komen en zullen de zware eischen aan de gemeentekassen gesteld, verlicht worden. Bij behoefte aan werkkrachten kan men zich nog wenden tot de controleurs. De steunverleening. In het belang eener goede en richtige naleving van de steunverleening is nog bepaald, dat onder steunde werkloozen, die in een café wor den aangetroffen, of die, waarvan blijkt, dat zij alcoholhoudende drank hebben ge bruikt, voor een door B. en W. te bepalen tijd van steun worden uitgesloten. lederen Maandag voor 12 uur 's middags moet door den ondersteunde ter Secretarie der gemeente Zoetermeer aangifte worden gedaan van verdienste en verdere inkom sten, zoowel door den ondersteunde zelf, als door diens gezinsleden over de afge loopen week genoten. Onjuiste ongaven worden gestraft met inhouding van steun en een strafvervolging door de Recht bank. Herwonnen Levenskracht. De collecte voor „Herwonnen Levenskracht" heeft een bedrag van 67.72 opgebracht. Een woord van hulde aan de zelatricen, die onder on gunstige weersomstandigheden hebben ge collecteerd, is niet misplaatst. WILT U IETS WETEN? Vraag: Wij hebben een molenaar in dienst van een polder; hij verdient 100 loon in 't jaar. Moet er nu voor zoo'n per soon nog geplakt worden? Zoo ja, hoeveel per week? Antwoord: Op deze vraag is niet zon der meer te antwoorden. Wend u tot den Raad v. Arbeid te Leiden. Vraag: Er staat tegenwoordig onder de vragenrubriek, dat er eiken Dinsdag en Donderdagmiddag aan het bureau gele genheid tot het verkrijgen van mondeling rechtskundig advies is; geschiedt dat kos teloos? Antwoord: Ja. Vraag: Wat is het adres van de Pacht- commissie uit deze omgeving? Antwoord: Kantongerecht, Rapen burg 19, Leiden.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13