DINSDAG 31 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SUBSIDIE AAN „STADSVERKEER". De N. V. Leidsche Auto-Boxen Garage heeft zich tot B. en W. gewend met het verzoek om te bevorderen, dat de subsidie ten behoeve van den autobusdienst „Stads verkeer", in verband met de onbevredi gende exploitatieresultaten, voor de jaren 1933 en 1934 wordt verhoogd tot 10.0U0 per jaar. Volgens de bestaande regeling bedraagt de subsidie 1 ct. per afgelegden K.M., hetgeen naar de geldende dienstregeling cn routes neerkomt op 6000.per jaar. Vermits de korting op deze subsidie voor 1933 werd bepaald op 15 pet., werd op de begrooting uitgetrokken 5100.gelijk bedrag is geraamd op de concept-begroo- Iting 1934 het laatste jaar der 5-jaiige periode, waarvoor de subsidie voorloopig werd verleend zoodat inwilliging van ihet verzoek een meerdere uitgaaf van pl.m. I5000.over elk der jaren 1933 en 1934 ''beteeken t. De subsidie werd indertijd verleend uit overweging, dat de lokale auto busdienst, speciaal wat de communicatie voor de bui tenwijken betreft, in een behoefte voorzag en dat het algemeen belang in zoodanige mate daarbij was betrokken, dat ter ver zekering van het voortbestaan van het be drijf het verleenen van financieelen steun uit de gemeentekas gewettigd was. Het ontbreken van een dergelijk vervoermid del zou, schreven B. en W. in hun desbe treffend voorstel, een hoogst onbevredi gende toestand zijn. Blijkens dat voorstel kon, mede in verband met vroeger gele den, nog niet afgeschreven, verliezen, voor alsnog niet een sluitende exploitatie wor den verwacht. Hoewel de financieele re sultaten door de toeneming van het aan tal passagiers geleidelijk belangrijk waren verbeterd, moest, althans in de eerste ja ren, nog op een verlies worden gerekend. Deze verbetering hield na het verleenen van de subsidie aan, en het liet zich reeds aanzien, dat binnen niet al te langen tijd (na afschrijving van nog ongedekte ver liezen over vroege;e jaren) een sluitende rekening zou kunnen worden gemaakt, tot dat èn de tijdsomstandigheden èn de op komst van het klein-taxi-bedrijf een omme keer in den gang van zaken brachten. De maandopbrengsten liepen belangrijk ach teruit; over de eerste 9 maanden van 1931, 1932 en 1933 bedroeg de opbrengst resp. ƒ46251.95, ƒ40861.85 en ƒ35327.71, een da ling derhalve met bijna 11000.over 3 kwartalen sedert 1931. Ofschoon de auto busdienst uit de baten van de verschillen de nevenbedrijven een belangrijken steun ontvangt, kan op dit oo gen blik aan de fi nancieele moeilijkheden niet het hoofd worden geboden. B. en W. hebben het verzoek om verhoo ging der subsidie in handen gesteld van de Commissie van Financiën, die in haar rap port in overweging geeft, voorshands al leen voor het jaar 1933 de gevraagde meer dere subsidie te verleenen. De commissie wijst erop, dat uit de bedragen der maand- ontvangsten over 1933 moet worden afge leid, dat „Stadsverkeer", ondanks den 'om vang, dien het klein-taxi-bedrijf heeft ge nomen, ook thans nog in een zekere be hoefte aan verkeersgelegenheid voor de buitenwijken voorziet. Een ontvangst van 35.300.over 9 maanden vertegenwoor digt n.l. 415000 ritten, d.L ruim 10.500 rit ten per week, terwijl door een onlangs plaats gehad hebbende wijziging der tarie ven het aantal ritten weer toeneemt. Het klein-taxi-bedrijf vangt die behoefte op dit oogenblik dus zeer zeker niet op. Aange zien echter het klein-taxi-bedrijf zich nog in een periode van ontwikkeling bevindt, valt thans niet te zeggen, of dit bedrijf op den duur in voldoende mate in de verkeers- behoefte der buitenwijken zal kunnen voorzien. Met het oog op deze onzekerheid acht de Commissie het niet gewenscht, dat de gemeente zich nu reeds tot een subsi- die-verhooging voor 2 jaren verbindt. Ten einde echter te voorkomen, dat Stadsver keer genoodzaakt zou zijn den dienst op korten termijn te staken en om derhalve althans voor het oogenblik de instandhou ding van den dienst te verzekeren, wil de Commissie, in afwachting van hetgeen ver der ten aanzien van het klein-taxi-bedryf eventueel zal geschieden, de subsidiever- hooging beperken tot het jaar 1933. B. en W. kunnen zich met de strekking van het advies van de financieele Commis sie volkomen vereenigen; ook naar hun oordeel zou een ontijdig stopzetten van den dienst van Stadsverkeer een hoogst onge- wenschten toestand veroorzaken en bestaat er derhalve met het oog op de belangen der gemeente bij behoud van goede ver- keersgelegenheden, alle aanleiding om de subsidie tijdelijk te verhoogen. Intusschen is uit een nader onderzoek naar den financieelen toestand van „Stads verkeer" gebleken, dat de moeilijkheden het grootst zijn van nu tot Mei a.s.; dan vangt het zomerseizoen weder aan, en be ginnen de baten uit de ritten van de reis wagens Weer te vloeien, die de kasmidde len van de vennootschap zeer versterken. Het verdient o.i. daarom aanbeveling, om voorshands voor het tijdvak van 1 Novem ber 1933 tot 1 Mei 1934, inplaats van tot 1 Januari, een extra-subsidie te verleenen van 5.000.Aldus het voorstel van B. en W. Een transformatorhuisje. Ten gevolge van de voortschrijdende be bouwing in den Roodenburgerpolder is het noodzakelijk, dat in die omgeving een transformatorhuisje wordt gebouwd. Daartoe is de beschikking noodig over een strook grond, groot 3.5 X 4.75 M. acu ter een blok huizen in het nieuwe gedeel te van de Roodenburgerstraat, toebehoo- rende aan de N.V. Gemeenschappelijk Eigendom te 's-Gravenhage. De Naamlooze Vennootschap heeft dien grond aan de gemeente aangeboden voor den prijs van 1.in totaal, waarmede B. en W. accoord gaan. Vermindering aantal geneeshceren aan de Gestichten. Tegen inwilliging van het verzoek van dr. A. H. Oort, eersten geneesheer aan het sanatorium „Rhijngeest", om eervol ont slag uit zijn betrekking, bestaat geen be zwaar. Hoewel het sanatorium „Rhijngeest" plaats biedt voor de huisvesting van pl.m. 100 patiënten, onder wie begrepen de 20 patiënten, die voor rekening van het Rijk verpleegd worden en met wie de genees- h eer en van het sanatorium geen bemoeie nis hebben, is de bezetting in werkelijk heid veel geringer; zoo bedroeg het aan tal patiënten op 21 October j.l., de Rijks patiënten niet medegerekend, slechts 50. Onder deze omstandigheden komt het B. en W. met de Commissie van Beheer en den Geneesheer-Directeur voor, dat er met voldoende aanleiding bestaat in de boven bedoelde vacature te voorzien door weder een tweeden of eersten geneesheer te be- noemen.Zelfs indien het aantal patiënten tot het maximum zou stijgen, zou in hun geneeskundige behandeling op alleszins voldoende wijze kunnen worden voorzien door aan den overblijvenden eersten ge neesheer van het sanatorium, dr. Borger- hoff Mulder, de hulp van een buitengewo nen geneesheer te geven, op denzelfden voet te benoemen als de buitengewone ge neesheer van „Endegeest", dus buiten be zwaar van de gemeentekas, tegen genot van vrije woning in een der inrichtingen, met kost, vuur, licht, bediening en bewae- sching. Ook voor deze betrekking zal dan een der assistenten van den hoogleeraar in de psychiatrie en neurologie in aanmerking behooren te komen. De Geneesheer-Direc teur heeft zich bereid verklaard dr. Bor- gerhoff Mulder tijdens diens afwezigheid te vervangen. De waarde van de aan de betrekking van buitengewoon geneesheer verbonden emo lumenten op 1600.stellende, zal met de bovenbedoelde voorziening een bezuiniging van ruim 5000.worden bereikt zonder dat daardoor de belangen van de inrichting of van de patiënten zullen worden ge- Toelagen Kweekelingen. B. en W. geven den raad in overweging te besluiten, aan de kweekelingen, verbon den aan de o.l. scholen te Leiden, die den hoofdactecursus, verbonden aan de gem. kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen te Leiden bezoeken of die op 1 September 1933 reeds m het bezit van de hoofdacte waren, over het tijdvak van 1 September 1933 tot 1 September 1934 een toelage uit de gemeentekas te verleenen berekend naar: a. 100 per jaar voor hen, die op of na 1 September j.l. aan een school werden verbonden; b. respectievelijk 160, 140 of 120 per jaar voor hen, die vóór 1 September 1933 een toelage genoten van respectievelijk 200, 175 of 150 per jaar. GEMENGDE BERICHTEN TWEE VRACHTAUTO'S TEGEN EEN HELLING GESLINGERD. Ongeluk met het Lilliputtheater. Het bekende Lilliput-theater is gisteren op weg van Nijmegen naar Cleef door een ernstig ongeluk getroffen. Van twee ge koppelde vrachtauto's brak eensklaps de koppeling, waardoor twee wagens met kracht tegen een helling werden geslin gerd. De inzittenden wisten zich nog bij tijds te redden. De materieele schade is zeer groot. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Zondagmiddag zou de 16-jarige dochter van den smid A. Riemersmg te T wij zei (Fr.) het petroleumstel vullen, toen haar plotseling de vlam in het gezicht sloeg en zij ernstige brandwonden opliep. Aanvan kelijk liet zich de toestand niet onrustba rend aanzien, maar later verergerde deze en in den afgeloopen nacht is het meisje aan de gevolgen overleden. BOTERSMOKKELCENTRALE ONTDEKT. Leiders van smokkelbenden houden besprekingen. Naar de „Msb." uit betrouwbare bron verneemt, zijn de douanebeambten in Lim burg tot de ontdekking gekomen, dat de groote smokkelhande1 van Duitsche boter in het grensgebied van uit een centraal punt wordt geleid. Men is er bijv. achter gekomen, dat in de afgeloopen week nabij Ax-cen een bijeen komst heeft plaats gehad van verscheidene leiders der verschillende smokkelbenden. Deze schijnen gezamenlijk de boter van Duitsche fabrikanten te betrekken en on derling overleg te plegen, waar en wanneer de partijen boter over de grens gebracht moeten worden. De plaatsen Siebengewald, Arcen en Kerkrade zijn de voornaamste doorgangspunten van dezen uitgebeiden smokkelhandel. TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Oorzaak: gladde weg. Nabij „Huize Bergen" onder Vught op den grooten weg den BoschEindhoven had gistermiddag een ernstig auto-ongeluk plaats, dat voor de betrokkenen nog goed is afgeloopen. Een auto bestuurd door den heer v. D. uit Velsen moest uitwijken voor een bierwagen, Daarbij kwam den auto te slippen en gleed over den gladden weg, juist toen uit de richting Botel een andere auto naderde bestuurd door ir. baron van Voorst tot Voorst inspecteur van het L. O. te Den Bosch. Een botsing was niet te vermijden. De auto van baron van Voorts tot Voorst werd door die van den heer v. D. gegrepen, van welke laatste het portier werd openge rukt, met het gevolg, dat de heer v. D. en zijn echtgenoote uit den wagen werden ge slingerd. Spoedig was hulp ter plaatse en werden de heer en mevr. van D. welke laatste bewusteloos was en ir. baron van Voorts tot Voorst met zijn mede-passagiers mr. Adelmeyer en mr. Lamers, in een nabij gelegei. woning binnengebracht, waar dr. Hullen zijn geneeskundige hulp verleende. Het bleek, dat allen er vrij goed waren afgekomen en hoofdzakelijk door glas scherven waren gewond. Baron van Voorst tot Voorst was met kracht op zijn stuur geworpen en klaagde, over pijn in de borst. De heeren konden naar Den Bosch te- rugkeeren terwijl ook gisteravond de heer en mevrouw v. D. de reis naar Velsen zouden voortzetten. De auto's hebben ernstige schade gele den. ERNSTIGE AANRIJDING. Omstreeks middernacht had op den N.Z. voorburgwal bij de Lijnbaansteeg te Am sterdam een ernstig auto-ongeluk plaats. Een juffrouw, die op den vluchtheuvel op de tram stond te wachten, werd daar plot seling aangereden door een auto, die links van den weg over den vluchtheuvel heen reed. De^ juffrouw werd zeer ernstig ge wond en is in bewusteloozen toestand naar het Binnen Gasthuis overgeracht. De chauffeur, die een vergadering bijge woond had en onder den invloed van ster ken drank verkeerde, kon aangehouden worden. Hij is door de politie overge bracht naar het posthuis Molsteeg. SMOKKELAUTO MET 2500 K.G. MARGA RINE AANGEHOUDEN BIJ ARCEN. Tweede wagen ontkomen. De kommiezen te Arcen zijn er gister morgen, in samenwerking met de mare chaussee, in geslaagd, na een vinnige ach tervolging en beschieting, een vrachtauto, beladen met 2500 K.G. Duitsche marga- rina, aan te houden. Beide inzittenden, zekere K. D. uit Venlo en J. P. uit Maas tricht, die in den smokkelauto zaten, wer den gearresteerd. Auto en margarine wer den in beslag genomen. Een tweede vrachtauto, waarop 3500 Kg. Duitsche margarine was geladen en die reeds enkele meters de grens was over schreden, kon op Duitsche gebied worden teruggetrokken. Ongeveer een uur later reed deze wagen in razend snelle tempo enkele K.M. verder ongehinderd het land binnen, zoodat deze smokkelauto wel vei lig de plaats van zijn bestemming zal heb ben bereikt. De „Tel." meldt nader:' Na een bal te Venlo bezocht te hebben, waarbij ménig glaasje bier werd gedron ken, trok gisternacht omstreeks twee uur een bekende smokkelaarsbende er met een tweetal vrachtauto's op uit om 6000 K.G. Duitsche margarine in Goch af te halen. Een der vrachtauto's was door een smok kelaar, een zekeren Van W. te Venlo, ge huurd, onder voorwendsel, dat hij een vrachtje eieren moest afhalen in Beek en Donk, terwijl de tweede vrachtauto, welke intusschen van pantserplaten was voorzien, de vorige week Woensdag bij een verkoop van in beslag genomen goederen te Roer mond voor 100 was gekocht. Om ongeveer zes uur gistermorgen be reikten de beide vrachtauto's het Duitsche grenskantoor Lingsfort. Na de gebruike lijke formaliteiten wachtten de bestuur ders van beide wagens op het sein „vei lig". Intusschen werd het voorterrein door verscheidene verkenners onderzocht. Een tweetal hunner doorkruiste met een personenauto de gevaarlijke zóne. De ver kenners hadden weldra den indruk, dat alles veilig was en dat men rustig den tocht naar het „beloofde land" kon onder nemen. Nauwelijks echter had de eerste vrachtauto de grens overschreden, of de in hinderlaag liggende Néderlandsche kom miezen openden met hun revolvers het vuur. De bestuurder stoorde zich hieraan echter niet en reed in versneld tempo door in de richting Arcen. De tweede vrachtauto was intusschen ook reeds enkele meters de Duitsche grens overschreden. Toen de bestuurder van de zen wagen echter schoten hoorde, zette hij ijlings zijn wagen achteruit en reed vervol gens terug. Nauwelijks was de eerste vrachtauto door den eersten beambtenpost gebroken of de wagen werd door in hinderlaag liggende marechaussees onder onder vuur genomen. De karabijnkogels suisden den inzitten den om de oorén, terwijl een der kogels door een zijruit der cabine vloog door de andere zijruit den wagen verliet, rakelings langs het hoofd van den bestuurder scham pend. Op een dergelijke ontvangst hadden de smokkelaars zeker niet gerekend, want toen zij zagen, dat zij er hun hachje wel eens bij in konden schieten, brachten zij den wagen snel tot stilstand. Onmiddellijk snelden de politiemannen toe. De beide in zittenden werden gearresteerd, en de auto met smokkelwaar is naar de marechaussee kazerne te Arcen overgebracht en vandaar naar Venlo. Terwijl alles in de weer was om de aan gehouden smokkelaars met hun belang rijke buit over te brengen, raasde op en kele K.M. afstand van deze plaats de tweede vrachtauto ongehinderd het land binnen. NOTARIS WEGENS VERDUISTERING GEARRESTEERD. Hij heeft bekend. Gisteren is te Maarssen gearresteerd no taris G. A. de J. als verdacht van valsch- heid in geschrifte en verduistering, meer malen ten nadeele van verschillende per sonen te Maarssen, te hebben gepleegd. Hij is naar Utrecht overgebracht. In den loop van gisteren is notaris de J. ver hoord, waarbij verdachte bekende onregel matigheden te hebben gepleegd. Het on derzoek in deze zaak duurt nog voort. De corr. van het „Hbld." meldt nader, dat de notaris van valschheid in geschrif te en van verduistering verdacht wordt, die hij met hypothecaire gelden heeft ge pleegd. Naar ons ter oore kwam betreft het hier een tragisch geval, omdat van buitengewone uitgaven geen sprake is. De notaris deelt in een plaatsje van 500 in woners het notariaat met den heer Ja mes, zoodat voor beiden geen voldoende bronnen van inkomsten bestonden. Het schijnt, dat de verduisteringen zich over verscheidene jaren uitstrekken, daar in 1927 reeds iets dergelijks moet zijn voor gevallen. Tal van menschen in Maarssen zijn intusschen de dupe geworden. INBRAAK IN EEN KERK. Zondagmorgen omstreeks 12 uur heeft men ingebroken in de parochiekerk te Maasniel. Door het uitsnijden van een ruit kon de dief een dertigtal gouden en zilve ren voorwerpen bemachtigen. De politie heeft een vrij uitvoerig signalement van den dader. ONGENOODE GASTEN IN EEN PASTORIE. Zaterdagavond hebben ongenoode gas ten zich toegang verschaft tot de pastorie van de St. Vituskerk te Hilversum, waar bij een bedrag van zeventig gulden, twee gouden ringen, een gouden horloge en een ketting uit een kast van een der dienst boden ontvreemd werden. Als verdacht van dezen diefstal heeft de politie een in woner van Hilversum aangehouden. LAND- EN TUINBOUW WINKELDIEFSTALLEN TE ENSCHEDE. Drie zaken in den nacht bezocht. Gisternacht is de juweliersfirma Heij- mans aan de Oldenzaalschestraat te En schede het slachtoffer geworden van een brutale inbraak. Dieven hebben de etalage ruit ingetrapt en daarop verschillende zil veren en gouden voorwerpen uit de eta lage geroofd. Onder meer namen zij vijf tien horloges en een partij lepels en vor ken mee. Blijkbaar zijn zij in hun werk gestoord, want in eenige nabije straten, werden ver schillende gestolen voorwerpen terugge vonden. De dieven zijn er echter met het grootste deel van den buit vandoor. Eveneens is er ingebroken bij de confec- tiefirma F. in de Tubantiastraat, waar voor ongeveer 70 80 gulden aan stoffen werd ontvreemd. Ook is nog bij de kruideniersfirma L. in de Lipperkerkstraat ingebroken. Hier is ïen bedrag aan geld uit de toonbanklade ontvreemd. „Msb." „DE ARBEID" IN BESLAG GENOMEN. Zetmachine en pers onklaar gemaakt. In verband met het publiceeren van op ruiende artikelen, waarin o.a. werd opge wekt tot dienstweigering is gisteren een inval gedaan in de drukkerij van het ge bouw „De Volharding" aan het Ho'endiep te Groningen, waarin gedrukt wordt het anarchistisch weekblad „De Arbeid". Er werden verschillende papieren in beslag genomen, terwijl tevens eenige onderdee- len van een zetmachine en de pers wer den meegenomen, waardoor de drukkerij niet meer in bedrijf kan worden gesteld. Er is proces-verbaal opgemaakt, terwijl te gen den schrijver der artikelen een vervol ging zal worden ingesteld. MINNAAR MET MES GESTOKEN. Een ernstig drama heeft zich Zondag avond te omstreeks half zes te Waardenburg afgespeeld. De zestienjarige M. Wijkman had zeer tegen den zin van haar ouders reeds geruimen tijd omgang met een zeke ren v. d. Ven uit Acqoy. Zondagavond kwam de 21-jarige broer van het meisje het paartje op den Rijksstraatweg te Waar denburg tegen. Tusschen beide jongeman nen ontstond een woordenwisseling. De ruzie liep zoo hoog, dat v. d. Ven een z.g. bietenmes uit zijn zak haalde en hiermede Wijkman te lijf ging. Zwaargewond met een steek in de borst en een in een der beenen bleef W. liggen. Het slachtoffer werd naar huis gebracht waar dr. K. uit Waardenburg de eerste hulp verleende. De dader is ge arresteerd en zal naar het Huis van Bewa ring te Tiel worden overgebracht. De toe stand van het slachtoffer is niet direct le vensgevaarlijk. „Tel." LEVENDIGE HANDEL IN VEEKOEKEN. Tengevolge van de geruchten over contingenteering. Door de besprekingen daarover met groe pen belanghebbenden, is in breeden kring bekend geworden, dat het voornemen be staat den invoer van veekoeken te contin genteeren. Tengevolge daarvan heerscht er groote levendigheid in den handel in het artikel veekoeken. De laatste dagen zijn er groote partijen van allerlei koekensoorten ver handeld, w.o. ook vele partijen, die thans nog onderweg zijn naar ons land. Bij het groote aantal landen dat veekoe ken in ons land invoert, heeft zich dezer dagen een nieuw gevoegd: Litauen, dat hier vroeger alleen lijnzaad invoerde en dat thans voor het eerst lijnkoeken hier heeft ingevoerd. Uit België kwamen dezer dagen nog verschillende vertegenwoordigers van Britsch-Indische fabrieken van koeken uit grondnoten naar ons land om zaken af te sluiten. Zoowel de handelaren, die aan de boeren leveren als de boeren zelf nemen groote posten kieken af en beweerd wordt dan ook dat de behoefte aan veekoeken voor den komenden winter reeds grooten- deels gedekt is. „Hbld." Thans „zoo spoedig mogelijk". Veel is reeds geschreven en gepraat over het vormen van groote reserves door de crisis-instellingen, speciaal de Crisis- Zuivel Centrale, die volgens sommigen een pot heeft gevormd van wel 20 millioen gulden. Van de zijde der Centrale werd middels den minister geantwoord, dat de reserve slechts 8.000.000 bedraagt en naderhand werd werkelijk toegezegd, dat het uitge keerd zou worden. Later kwam het besluit, dat als basis de veetelling van dezen zo mer genomen zou worden hoewel feitelijk de geleverde industriemelk daarvoor in aanmerking zou moeten komen. Zoodoen de zou de uitkeering 5.per melkkoe be dragen en in de maand October zou het faveurtje worden genoten. Naar ik thans verneem staat de heele uitkeering op losse schroeven en is het geenszins zeker, dat ze uitbetaald zal wor den. Aldus schrijft ons een teleurgesteld le zer. Wij vernemen echter van bevoegde zijde, dat de uitkeering van 5.per koe geenszins op losse schroeven staat, doch dat de administratie van „het potje" der Crisis Zuivel Centrale deze maand nog niet geheel gereed is gekomen met de re geling van deze uitbetaling. Zij zelf heeft trouwens nimmer aangekondigd, dat de uitkeering nog deze maand zou geschie- dén. Wel kan zij thans mededeelen, dat deze „zoo spoedig mogelijk" zal geschie den, en in ieder geval geschiedt. FINANCÏëN EN ECONOMIE T. B. N.-Hollandsch Landbouwcrediet N.V. gevestigd te Alkmaar. In de op 30 October 1933 gehouden ver gadering van Commissarissen is besloten op de 6 pet. cumulaitfe preferente aan- deelen een interim-dividend ad 3 pet. of ƒ430.uit te keeren. „Tel." INGEZONDEN STUKKEN OVER HET SCHILDEREN VAN EEN GANG. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van den open brief aan den heer Plomp, in Uw blad van 12 Oct. j.l., onderteekend door den heer Haakman, zou ik gaarne een paar dingen willen vast stellen, en wel als volgt: Dat in de zeer uitgebreide en punctueel verzorgde notulen van de Gem. Secretaris, het bedrag van 171.niet voorkomt. Dat ik in de raadsvergadering van 5 Oct. positief beweerd heb, het bedrag 171.voor het gangschilderswerk niet genoemd te hebben, wat geen der raads leden, zelfs den heer Groeneweg niet, betwistte. Dat geen der drie andere verslaggevers, dit zoo kardinale bedrag in hun raadsver- slag vermelden, ja, zelfs de' ondertee kenaars der verklaring niet. Dat de commissie toegeeft, dat er wel enkele minder goede plekken aan het schilderwerk zijn te vinden, doch dit vol gens hun, niet aan den aannemer te wijten is, en een der deskundige leden hiervan, ook het bedrag hoog vindt. Dat ik over een en ander niets terug genomen heb, en dit ook nu nog niet doe. Dat, tenslotte deze genoemde feiten mij meer dan voldoende zijn en dat ik verder sensationeel geschrijf, volkomen negeer. U, dankend voor de verleende plaats ruimte, Hoogachtend, W. PLOMP. (Wegens bijzondere omstandigheden werd de opname van dit ingezonden stuk vertraagd. Red.). Wraak! Wraak! ellendeling heeft me den dienst opgezegd. (Pravda). FAILLISSEMENTEN Vernietigd: W. Stolwijk, Zwammerdam.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10