VRIJDAG 27 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1* KATWIJK. Groene KruLs. Onder leiding van den voorzitter, den heer Meijering, had in „Casa Cara" de jaarvergadering plaats van het Groene Kruis. Na een woord van welkom en nadat de notulen waren gele zen, verkreeg de penningmeester, de heer Minnoe, het woord voor het financieel verslag, en wel over twee jaren. De in komsten hadden bedragen 3627.08, de uitgaven ƒ2384.82, bastig saldo 1242.26. Uit het verslag omtrent het magazijn kou worden medegedeeld, dat aan 188 gezinnen 288 stuks materiaal zijn uitgeleend. Het consultatiebureau werd bezocht door 293 kinderen. Er werden totaal 1882 consulten gehouden. De provinciale subside was met ƒ100 verminderd wegens het geringer aantal kinderen dat het bureau bezocht had dan vorig jaar. De uitgaven bleven echter ongewijzigd. Vervolgens hield dr. Eikelenboom een causerie over het onderwerp: „De bestrij ding van besmettelijke ziekten", welke le zing met volle aandacht werd gevolgd. Na de pauze gaf dr. E. nog een toelich ting op vertoonde lichtbeelden. De voor zitter bracht dr. Eikelenboom een harte lijk woord van dank voor zijn leerzame uiteenzettingen. Oan werd de vergadering voortgezet. Dr. J. Hueting en W. v. Bee- len Wzn. weroen als bestuursleden herko zen. De heer Minnee deed nog mededee- lingen over het consultatiebureau. Na rondviaag sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ongeval. De heer W. v. d. Boog, wo nende Veere?nde, kwam te Katwijk aan Zee de Mr. Fockstraat uitrijden met zijn rijwiel en Kwam op de Duinoordstraat in botsing met de auto van de Katwijksche Wasscherij. Ernstig bezeerd moest hij worden opgenomen. Dr. CJeveringa, direct ontboden, verleende de eerste hulp en leg de een noodverband. Hij werd naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar bleek dat hij behalve andere verwondingen, een been had gebroken. Na verbonden te zijn kon hij weer naar huis worden gebracht. Tuinbouw. De beperking van en de teeltregeling in den tuinbouw gaat meer en meer de algemeene aandacht vragen bij de tuinders. Nu allerwege blijkt, dat er op uitbreiding van den export niet te rekenen valt en de productie voor het binnenlandsch gebruik voor alle produc ten te groot is, voelt ieder het aan, dat het den weg uitmoet van teeltbeperking, ook al zullen hierdoor duizenden hecta ren teeltgrond komen braak te liggen, ook al zullen landeigenaren hierdoor de na- deelige gevolgen ondervinden, ook al zul len hierdoor landarbeiders werkloos moe ten worden. Alleen door teeltbeperking kan weer prijsherstel intreden en zal men weer kun nen hopen op prijzen die voor den tuin ders loonend zijn. Er zullen moeilijkheden aan een beper king verbonden zijn, doch zulks mag geen reden zijn om er niet toe over te gaan. Het zou toch dwaas zijn om, met de wetenschap dat er geen afzet zal zijn voor het pro duct, toch gewoonweg met produceeren voort te gaan. Dit is ook al voldoende in gezien en de tuinbouw heeft, bij monde van de groote organisaties, zich al duide lijk uitgesproken voor teeltbeperking en daarvoor de medewerking en steun der re geering gevraagd. Zelfs is gevraagd dat de maatregelen tot teeltbeperking van de Re geering zullen uitgaan en van Regeerings- wege zullen worden gehandhaafd. Thans is het dus de vraag, wanneer zal men hieromtrent iets definitiefs te weten komen, wanneer zal men officieel in ken nis worden gesteld dat men vergunning heeft bepaalde producten in 1934 te telen. Daarop is thans het wachten en, begrijpe lijk, gaan er al ongeduldige stemmen op, die meenen, dat het meer dan tijd is om van een en ander nota te kunnen nemen in verband met de te treffen voorbereidin gen voor de teelt van sommige produc ten die men in 1934 wenscht te telen, doch waarvoor misschien toestemming noodig zal zijn. Voor sommige streken, als in N.- Holland, en in en rond het Westland waar men voornamelijk op export was aange wezen is al een en ander bekend al is het nog niet officieel. Een groote inkrimping van de vroege aardappelenteelt en van de sluitkool, ook van de glascultuur, zal tot het onvermijdelijke behooren. Dat het voor landbouwers-veehouders niet toege staan zal zijn tuinbouwproducten te telen, staat ook wel vast. De kleine bedrijven, zuivere tuinbouw bedrijven en ook de kleine gemengde be drijven, zullen vermoedelijk de minste moeilijkheden bij de teeltbeperking on dervinden. En daar teeltbeperking in de tuinbouw en steun van de regeering ten nauwste met elkaar verbonden zijn, is het niet uitgesloten, dat, ten dienste der goe de controle, het veilen der producten ver plichtend zal worden gesteld. Ook in de oorlogsjaren, toen scherpe controle op de uitvoer noodig was, gold deze laatste be paling. Inmiddels klopt veler hart, in afwach ting, wat, naar men hoopt spoedig, de teeltregeling en de beperking voor hun brengen zal. KATWIJK AAN ZLE Personalia. Per 1 Nov. zal de heer G. Keijzer alhier, ambtenaar by de Posterijen op eigen verzoek den dienst verlaten en op pensioen worden gesteld Haringvisscherij. Twee jaar geleden heeft een reeaer te IJmui It-n zich met zijn bedrijf gevestigd te Gdijnia in Polen waar de zaken goed gingen. Ze*»- waarschijnlijk als gevolg hiervan heeft zich ook de ree- der v. d. T. te Schevening m aldaar geves tigd en zijn de zaken aldaar waargeno men door den' heer D. Panevliet alhier. Thans zijn crderhandelingcn gaande om een 20-tal Katwijksche loggers te doen overgaan aan een Poolsche reedersmaat- schappy. LEIMUIDEN. ER KOMT EEN WINKELWEEK. Reclame, muziek en een loterij! Woensdagavond 8 uur vergaderden de Commissie en de leden van de Leimuidsche winkelweek bij den heer J. -van Graas. 25 leden hadden aan de oproeping gehoor ge geven. De voorzitter opende ca. 8.30 uur de vergadering. Hij heette allen welkom en meende, dat 't niet meer noodig zou zijn, gezien de vorige vergadering, om de leden nog meer op te wekken. Met vol doening zullen ze zien, wat er al gedaan is en wat er nog komen zal, eer de winkel week zal worden tot een succes. En een succes zal ze worden. De edelachtbare heer burgemeester is aangezocht om op 27 Nov. de winkelweek te openen, t^ens om alle dagen de win kels tot 10 uur en enkel 's Zaterdags tot 11 uur te mogen openhouden en nog ver gunning om reclame en muziek te maken op straat en voor een loterij. Daar Zijn Edelachtbare bereids heeft toegezegd en met 't doel er van sympati- seert om de winkelweek te openen de overige verzoeken moeten eerst door B. en W. behandeld worden moeten alle nu hun beste beentje voorzetten en niet op 't papier maar ook zakelijk werk leveren. Zijn er nog enkele achterblijvers, na de vergadering zullen nog andere als lid toe treden. Nu licht de voorzitter eenigszins de ope ning v. d. winkelweek toe als volgt: half vier wordt St. Nicolaas van 't station af gehaald met muziek, door kinderen, zoo veel mogelijk met vlaggen, die gratis be schikbaar zijn en naar de zaal van den heer J. Sneeboer gebracht. Volgt dan de ope ning van de winkelweek door de Edelachtb. heer Burgemeester. Hierna rondgang door 't dorp en tocht naar Bilderdam. 's Avonds muziek door 't dorp, om zooveel mogelijk menschen naar buiten en de winkels te trekken. Gedurende de winkelweek zal een courant verschijnen, oplaag 3000, waarvan de kosten gedekt worden door advertenties. Voor 80 pet. is dit reeds ge lukt. Deze courant zal verspreid worden te I Leimuiden, Nieuwe- en Oude Wetering, Roelofarendsveen, Kudelstaart, Aalsmeer, Legmeer, Rijnzaterwoude enz. Door leden van de winkelweek moet gezorgd worden, dat de winkels om 2 uur klaar zijn. De winkeliers moeten voor de etala ges in de winkel alles in 't werk stellen om ze zoo schitterend mogelijk te maken. De voorzitter sprak hierna over de bon nen, de uitgifte er van, waar en wanneer ze voor de winkeliers verkrijgbaar zijn en wanneer de overgeschoten bonnen weer kunnen ingeleverd worden. Verder over 't plaatsen van transparante reclame. Nog gaf hij een duidelijk beeld van de te ver schijnen courant. Elk lid had recht op een gratis advertentie, waarvan de tekst vóór 30 Oct. moet worden ingeleverd bij den secretaris. De voorzitter wekte de leden op er bij hun leveranciers op te werken, dat deze ook in 't winkelweekblad zouden ad- verteeren. Vele firma's zijn aangeschreven iets te doen voor de winkelweek. De Fa. v. Nelle, Douwe Egbert, 't Nederlandsch fabrikaat en andere hebben reeds toezegging ge daan. Door 't Crisis-comité is gevraagd om gedurende de rondgangen te mogen col lecteeren, wat is toegezegd. Verschillende prijzen, waarvan de hoofd prijs een fiets en andere, waaronder ook geldprijzen van 2.50, 2.enz., zijn beschikbaar. Deze bedragen moeten ech ter bij de winkeliers besteed worden. De voorzitter bracht nog ter kennis, dat de bekende Ford-film gratis zal draaien een leerrijke film, voorafgegaan door een komische- en een teekenfilm. Voorgesteld werd nog de couranten door loopend te nummeren en er eenige geld prijzen aan te verbinden. Hiervan werd echter afgezien en 't drukfouten-systeem verkozen, waaraan prijzen van huishou- delijken aard zouden verbonden worden. De prijzen zijn tentoongesteld in 't huis naast de Fa. Benk, 't voormalige huis van den heer Heenk. Nu volgde nog eenige zakelijke vragen, die op bevredigende wijze door den voor zitter werden beantwoord. Een punt van ernstige overweging was nog om buiten om wat de Commissie doet voor reclame geen extra reclame te maken. De voorzitter dankte nu de aanwezige leden voor de gezellige samenwerking en de aangename discussies en sloot de ver gadering. Gem. Zangver. Sursum Corda. De R. K. Gem. Zangver. Sursum Corda geeft op 7 November a.s. haar j aarlij ksche groote uitvoering, 't Beloofd een avond te worden van kunst en vroolijkheid. 't Pro gramma wordt afgewisseld door ernst en luim. Medewerking verleenen 't alom be kende en gevierde tooneelistenpaar Tula en Johan Schindt di Jista, ex-leden der groote tooneelgezelschappen in Nederland. Daar 't een drukke avond beloofd te wor den, is 't aan te raden zich tijdig van plaatskaarten te voorzien. RIJNSBURG. Tuinbouw. Over het verloop in deze week valt niet te roemen. De handel was niet vlot, eerder lusteloos te noemen. Ver wacht werd dat de bloemkoolprijzen, nu de aanvoer aanzienlijk ging verminderen, flink wat zou oploopen. Zulks was echter niet het geval. Een enkel partijtje eerste soort kon van ƒ4.506.90 opbrengen, doch de massa bracht het niet verder dan 3.10 4.40. Tweede soort ging voornamelijk naar de zouterijen voor 0.751.70 per 100. Voor roode en gele kool was ook geen groote vraag. Ze bracht niet meer op dan ƒ2.904.50. Van uien werd flink wat aan gevoerd. Na een kleine inzinking van de vorige week liep dit product iets op en ging thans weer voor 1.702.10 per 100 K.G. Waschpeen bracht van 2.103. per 100 K.G. in de beste kwaliteit. VOORHOUT. Volksbond. De afd. Voorhout van den Ned. R. K. Volksbond vergaderde Woensdagavond te half acht uur in het pa tronaatsgebouw van de parochie van den H. Bartholomeus. De voorzitter, de heer J. H. van der Voet, opende deze talrijk bezochte bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot de aanwezigen, in 't bijzonder de hoofd bestuurder-vertegenwoordiger van de tu berculose bestrijdings-af deeling „Herwon nen Levenskracht", den heer Vuisten, die als spreker voor dezen avond zal optreden. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing, onder dank aan den secertaris, den heer B. J. Lukassen, goed gekeurd. Met een toepasselijke toespraak heette de voorzitter de nieuw toegetreden leden dezer afdeeling welkom in de gelederen van den R. K. Volksbond, en heette hen voor geïnstalleerd. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.a. een verzoek van de Volkskrant, om mede te werken dat 'n actie worde ont wikkeld hier ter plaatse. Ook was een schrijven ingekomen met diverse brochu res over „Het Fascisme". Het schrijven werd door den voorzitter in extenso voor gelezen en door spr. nader onder de loupe genomen. Spr. vervolgde met er op te wij zen dat het een droevig beeld geeft wan neer men meent met een groot aantal te zullen optrekken ter demonstratie naar Warmond en men ziet slechts 20 van de 300 Volksbonders achter het vaan ge schaard. Zijn wij dan niet wat te laksch geweest vraagt spr. zich af. Laten we maar eens letten op de actie- die door de fascis ten wordt ontwikkeld. Zij trotseeren alle tegenstand, neen, juist tegenstand helpt hen de actie vergrooten. Mede door onze laksche, stilzittende hou ding kunnen zij veld winnen. Naar spre kers' meening is de oorzaak van de op komst der fascisten voornamelijk gelegen in de houding van de sociaal democraten, die steeds schermen democraten te zijn en te zullen opkomen voor de arbeiders, doch in werkelijkheid hun belofte niet gestand doen. Of is hun democratie misschien gele gen in het beplakken van openbare ge bouwen, in het bekladden van de wegen enz. enz. Laat dit alles, zoo vervolgt spr. voor ons R. K. arbeiders een aansporing zijn om „daden" te stellen en het niet alleen bij woorden laten. Wij behoeven ons niet te schamen. Laten wij als één man achter ons Roomsche vaan gaan staan en strij den voor het eerlijk besaan van de goed willende arbeiders. Hierop bracht het bestuurslid de heer Andr. de Groot mede namens de afgevaar digden de heeren Augustinus en de Groot, naar de Centrale Raadsvergadering ver slag uit van deze vergadering. Onder ap plaus der vergadering werd hem door den voorzitter dank gebracht, voor zijn zoo keurig op 't schrift gestelde kort-résumé der vergadernig. De voorzitter leidde vervolgens de spre ker van dezen avond in, door o.m. te zeg gen dat het onderwerp niet alleen interes sant maar ook leerzaam zou zijn. Dat het hier betreft naastenliefde die noodzakelijk is vóór alles. De heer Vuisten dankte op de allereer ste plaats den voorzitter voor diens inlei ding en brengt vooral onder het oog de beteekenis van „Herwonnen Levenskracht". Spr. vraagt de vergadering of zij het zich wel kunnen indenken wat het zeggen wil „Zijn Levenskracht" verloren te heb ben. Dank brengt spr. aan Voorhout voor al hetgeen tot nu toe door hen is gedaan. Zij hebben blijk gegeven de gave van lief dadigheid te bezitten en durft hopen op de activiteit van den R. K. Volksbond en het plaatselijk Comité van Herwonnen Le venskracht. Aan de vergadering ontlokte spreker een dankbaar applaus, waarna de voorzitter zich zonder twijfel de tolk noemde van de talrijk aanwezigen om den heer Vuiste oprecht dank te zeggen voor de schitteren de uiteenzetting over het werk, doel en streven van Herwonnen Levenskracht eenerzijds en de offervaardigheid van Voorhout anderzijds. Zooals bekend mag worden veronder steld, is 'n nieuw sanatorium gebouwd, waarop nog 'n zeer groot tekort staat te dekken. Tien personen gaven zich op om met z.g. steun-actie-bonnen te colportee- ren, ter dekking van het tekort. Deze per sonen worden Maandagavond half acht in het Parochiehuis verwacht voor een bespre king. Bij de rondvraag bracht de heer Venne naar voren de ontwikkeling van jeugdige werkloozen in deze gemeente: waarop de voorzitter toezegde dit te zullen bespre ken in de bestuursraad. Ten slotte spoorde de voorzitter de werkloozen aan dankbaar te zijn voor hetgeen voor hen gedaan wordt en een dankbaar gebruik te maken van de ontwikkelingscursussen, die zullen worden gegeven, waarna spr. de aandacht vroeg voor den Chr. groet en de vergadering uit een ging. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkeersbelemmering opgeruimd. De boom, welke bij den ingang van 'sMole- naarsbuurt midden op den weg stond en daardoor meermalen een lastige „Sta-in- den-weg" bleek voor het verkeer, is giste ren van het tooneel verdwenen. Het Hoogheemraadschap „Rijnland" gaf thans toestemming om deze verkeersbelemmering op te ruimen. Alphensch Mannenkoor. Benoemd tot directeur van het Alphensch Mannenkoor de heer P. Kiel, te Amsterdam. G e b t ren: Metjo Jann'gje, dochter v. Jan van Vliet en Maaike Sinterniklaas Jan, zoon van Arie Eruijnes en Petronella Borst Cornells Ja« obus, zj^i van Adria- nus Antcnius Vorgi-er en Omelia Johan na Maria van Leeuwen Wilhelmina, Geertrj'dö Theodora dochter van Huber- tus Haus en Heic'rn a Adriana Kuijf Jan Govert, zoon van Reijer de Leeuw en Martha Maria Srhrenders Petronella Theresia, dochV.- van Jos.-pa Adrianuc Verduin en Jacoba Wolvers Cornelis, zoon van Willem Dirkzwager en Babje Ver kade. Overleden: Anna Grietje van Braak oud 72 jaar weduwe van Frederik Willem Baerveldt Hendrika Stenvoort, oud 64 jaar, echtgenoote van Pieter Verkade. Getrouwd: Cornelis Jan Binken, oud 25 jaar en Jannette Neeltje Roggeveen, oud 23 jaar Johannes Lagerweij, oud 24 jaar en Hendrika de Jong, oud 24 jaar Johan nes Leonardus Bol, oud 24 jaar en Alida Prijna van Egmond, oud 19 jaar. Gevestigd: Maria C. van Stralen v. Utrecht Johanna W. Klijn echtgen. van Th. A. Wijfje van Leimuiden Weitsche H. Swart van Amsterdam Antje G. Roos van Ter Aar Jannigje E. Visser van Ter Neuzen Dievertje Vos van Hazerswoude Willemina de Jong van Monster Theu nis Bosma van Leeuwarderadeel Adel- heid A. Stuivenberg naar Nieuwkoop Henriette G. Krijnen echtgen. van C. A. van Mensch van eDn Helder Gijsbert Rietkerk van 's Gravenhage Albertina Schuchmann van 's-Gravenhage. Vertrokken: Jan H. van 't Wout naar Leiden Cornelia M. de Wit echtg. van C. A. Rijkelijkhuizen naar Woubrugge Agnes Mesman naar Asten (N.-B.) Ja cobus P. de Rijk naar Utrecht Nicolaas D. C. de Jong naar 's-Gravenhage Frans van Dam naar Koudekerk Willem F. Boerefijn naar Nieuwer-Amstel Cornelia Keijzer naar Wassenaar David Drieber gen en gezin naar Loenen Frederika J. J. van de Spiegel naar Voorburg. BODEGRAVEN. Geknipt. Sinds geruimen tijd werd op de fabriek van Hero B. de Groot, hout ver mist. Sinds enkele dagen reeds werd des nachts gewaakt, doch aanvankelijk zonder resultaat. Gisternacht is een arbeider der fabriek van zijn bed gelichte, en heeft vrij spoedig een volledige bekentenis afgelegd De politie heeft de zaak verder in handen. Rijwiel ontvreemd. Ten nadeele van B. is een fiets ontvreemd, welke hij even tjes voor het huis van S. in de Verlengde Nieuwstraat had neergezet. De politie stelt een onderzoek in. Iepziekte. Deze week is langs den Rijksstraatweg een onderzoek gedaan bij de boomen voor de zoo gevreesde iepziek te. Ruim 150 boomen zullen moeten ge rooid worden en de stammen vernietigd. Aanrijding. Ter hoogte van R. in de van Tolstraat, reden twee auto's tegen el kander op, waardoor beide wagens mate- rieele schade opliepen. Politie V. te Zwam- merdam maakte proces-verbaal op. Schaakclub. Woensdag 8 November a.s. zal in het Beursgebouw Aljechin, wel ke voor 8 dagen in Holland zal vertoeven, tegen de schaakclub „Bodegraven" een si multaan wedstrijd houden. HAZERSWOUDE. Geboren: Johanna Carolina, dochter van Adr. Harkes en A. Harkes Eleonora Catharina, dochter van H. Tor en G. A. de Wit Petronella, Johanna, dochter van J. A. Duindam en A. Oostdam Arend Jan, zoon van G. Weyenberg en H. Boter - man. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Aanvullingsagenda voor de Gemeenteraadsvergadering van 27 October a.s. Punt 14a. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond voor 12 wonin gen aan Gebroeders A. en N. Mol. DE AVONTUREN VAN 283. Hij ging dus weer naar den kapi tein terug en vertelde wat hij met het paard had afgesproken. De kapitein vond het prachtig. Hij was alleen bang, dat de dieren het niet zouden kunnen volbrengen, maar het moest in elk geval geprobeerd worden. Nu slopen de mannen heel zacht jes met de beide dieren weg. Om de pooten van het paard werden sokjes gedaan, op dat zijn hoeven niet zoo hard op de weg zouden klinken. Toen besteeg de kapitein Struis je en de beide anderen het paard en daar ging het er van door, zoo vlug als de wind, Struisje voorop, want die wist de richting nog. NIEUWKOOP. De bouw van een nieuwe parochiekerk. De plannen vcor het bouwer, van een nieuwe R K. Kerk met pastori* en eer. vereen;gingsgebouw met concierge-woning gaan een steeds ernstiger vorm aannemen, waartoe de ruime bijdragen van de paro chianen een sterke spoorslag z'jn Gewacht wordt thans op de toestemming van dc Kerkelijke Overheid Wegenverbetering. Naar wij vernemen overweegt men ernstig den weg van de Hoogt Noordwaarts tot Nieuwveen en Oost waarts tot de H<reve Veelust. in onderhoud bij den drooggemaakten Polder Nieuwkoop te verbeteren en er een teerweg van te maken. Het onderhouden met grint gaat steeds meer kosten, terwyl de bruikbaar heid aldoor afneemt zoodat steeds ernsti ger klachten daarover geuit worden. Wij hopen inderdaad dat deze plannen spoe dig verwezenlijkt mogen worden. Geb ren* Adrianus, zo-.*» van A. Kwakkenbos en P. H van d;r Laan. WOERDEN. Dronken achter het stuur. Gisteravond deed een autobestuurder op het politie bureau aangifte, dat hij op de Utrecht- sche straatweg ternauwernood aan een aanrijding met een andere auto was ont komen. De chauffeur daarvan scheen in staat van dronkenschap te zijn. De politie trok er onmiddellijk op uit en kwam tot de bevinding, dat bedoelde auto reeds ge strand was op het verkeersbord bij Groven brug. V esglongtgueien mfwaf ff C-xYpP brug. Volgens getuigen waren twee inzit tenden, die aan hoofd en handen gewond waren, er vandoor gegaan. De chauffeur, een zekere K. S. uit Lange Ruige Weide, zat nog steeds in dezelfde houdingdron ken! Hij werd overgebracht naar het poli tiebureau. Proces-erbaal werd opgemaakt. De auto, die ernstig beschadigd was, is door van V.'s sleepdienst weggehaald. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe kan men douanebeambte worden. Welken weg moet men daartoe be wandelen? Antwoord: Voor douanebeambte, als waarschijnlijk door U bedoeld, wordt geen speciale opleiding vereischt. Vol doende is een goede lagere school-oplei- ding en er wordt dan ook een examen in dezen zin afgenomen. Het laatste exa men voor douanebeambte werd afgeno men in 1928. Daar er momenteel echter een tekort is, zal er waarschijnlijk het vol gend jaar weer een examen worden afge nomen. Een uitvoerig programma van eischen benevens alle inlichtingen zal men U op het inspectiekantoor der directe be lastingen te Leiden, Breestraat 40, gaarne verschaffen. Vraag inzake contributiebetaling van een vereeniging tot bestrijding van zieken- huisverpleging aan de Kamer v. Koophan del. Antwoord: Uit uw toelichting blijkt, dat deze vereeniging een Onderlinge Zie kenhuisverzekering is en is ingeschreven in het Handelsregister. Zoolang zij daarin is ingeschreven, is de vereeniging ook ver plicht te betalen. Een andere vraag is, of het noodzakelijk is, dat zij blijft ingeschre ven. O.i. is de inschrijving terecht ge schied. U zoudt zich evenwel tot de Kamer v. Koophandel kunnen wenden, die steeds bereid is, u daaromtrent in te lichten. Inzake uw vraag omtrent royement van een lid, antwoorden wij u, dat dit geheel afhankelijk is van hetgeen daaromtrent be paald is in de Statuten. Bij wanbetaling lijkt ons royement overbodig, omdat het reglement volgens uw inlichting bepaalt, dat zoo'n lid automatisch ophoudt lid te zijn. De penningmeester doet dus niets an ders dan dit feit constateeren. Er zal even wel wel hooger beroep mogelijk zijn. Dinsdag- en Donderdagmiddag 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge rechtskundige inlichtingen aan ons bureau. PROFJE EN STRUISJE. 284. Toen het licht werd waren ze al een heel eind op weg. Struisje had zich voorgenomen het kamp heel gauw te be reiken, niet alleen om in veiligheid te zyn, maar ook om de vriendelijke india nen te waarschuwen, dat er vijanden in aantocht waren en een overval in den zin hadden. Maar ze waren allen zoo vermoeid toen de zon op zijn hoogst was, dat ze niet verder meer konden en onder een boom moesten rusten. Daar vielen ze allemaal in slaap en vergaten de tijd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14