"DONDERDAG 26 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Vrijdag a.s. ten 7 uur bijeen, ter bespreking van de ambts-woning van den Burgemeester en verdere afdoening van eenige minder belangrijke agenda-pun ten. WASSENAAR. G e v.e s t i g d: A. Vlieland geb. van Bee- len, N. H. uit Katwijk, Tuinpad 32 P. F. M. Kahmann en gez., R. K. koopman uit Den Haag, Schouwweg 101 G. P. F. Goossens, muziek- en dansleeraar uit Den Haag, v. Z. v. N. straat 49 C. A. Fritze, R. K. uit Den Haag, v. Z. v. N. straat 49 I. E. Biernatski, Ev. L. Duitsche d.b. uit Bochum, Nassaulaan 14 E. J. Roukens de Lange, N. H. uit Leiden, van Carcar- straat 16 C. P. M. Dolle, R. K. bakker uit Zoeterwoude, Langstraat 35 A. A. Rodenburg, R. K. uit Zoeterwoude, Lang straat 29 J. A. C. Holle, landb. Ingenieur uit Wageningen, Gr. Haesebr.weg 14 M. Ljubig, R. K. Joeg. Slav. d.b. uit Den Haag, Backerhaegenlaan 12 J. G. I. A. D. Na- gerkerke geb. Suurenbroek uit Den Haag, Oostd.weg 63 J. L. in 't Veld, N. H. d.b. uit Goudswaard, Duinweg 13 M. Zwij- nenburg, d.b. uit Haarlemmermeer, Pr. Marielaan 14 S. H. Parqui, N. H. uit Zevenhuizen, Gr. Haesebr.weg 51 A. H. Lackmann, R. K. Duitsche leerares uit Haarlem, Kerkstraat 50 J. Brouwer, N. H. d.b. uit Woubrugge, Tulpweg 3 J. A. Cats en vr., chauffeur uit Den Haag, Rijks straatweg 749 L. J. Prins, machine bank werker uit Oude water, KI. Persijnlaan 2 Wed. P. L. Rassers en gez., N. H. uit Roosendaal en Nispen, v. Z. v. N.str. 78 F. A. M. Frölich, R. K. Duitsche d.b. uit Soest, v. d. Oudermeulenlaan 11. Vertrokken: L. C. Schoonderwoerd naar Haastrecht, Rozendaal A. 14 A Giezen naar Den Haag, Hamerstraat 18a M. Ruysbroek naar Schipluiden, Hoorn- scheweg C 39 A. Bielinski geb. Schu macher naar Leiden, Roodborststraat 37 A. W. M. Anna naar Den Haag, Badhuis weg 251 H. Leih naar Hilversum, Talud- weg 57 W. H. Fransen en vr. naar Den Haag, G. Deynootw. 114 Th. Menting naar Den Haag, Bezuidenhout 67 E. Wach naar Den Haag, Gravezandelaan 43 M. Benda naar Den Haag, Mauvestraat 4 J. S. Boorsma naar Leeuwarden, Em- niakade N. Z. 25 M. Angermaier naar Den Haag, Benoordenh.weg 131 H. Ver steeg naar Den Haag, Hooikade 13 Wed. C. J. M. Pleijzier geb. Kroesen naar Oegst- geest, Pr. Hendriklaan 6 G. van Meurs naar Hazerswoude, Bent p.a. G. Droogh Wed. E. A. Pardo naar Laren N.H., Veld- huizerlaan 4 M. J. Putker naar Tilburg, Oude Dijk 1 P. H. Straver geb. Zuider- duni naar Schoonhoven, Provenierstraat B. v. d. Wiel geb. Knijnenburg naar Waal wijk, Putstraat 21 W. Joseph naar Den Haag, Statenlaan 133 P. A. de Loos naar Voorschoten, Leidscheweg 141 E. E. en H. M. van Wieringen naar Den Haag, L. v. Meerdervoort 575 H. H. Martin naar Den Haag, Laan van Meerdervoort 15a. Geboren: Joachim Wouterus z. v. J. G. Wensveen en H. Weber Johannes Theodorus z. v. J. C. van der Ham en M. Parlevliet Leonardus Petrus z. v. L. Compeer en P. J. M. Augustinus Sonja d. v. C. Dekker en L. F. Weinberg. Ondertrouwd: J. J. Bernard en J. W. Hoek. Gehuwd: C. W. Straver en P. M. Zui derduin C. N. van de Wiel en B. Knij nenburg J. H. F. de Kievit en M. A. A. Grundeken. Overleden: Alexander Cornelis Noordhoek Hegt 63 j., m. v. M. Claus Adrianus Wassenaar 69 j. wedr. van J. Kortekaas. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad vergadert Vrijdag des nam. 6.45. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingeko men stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot vasttselling jaarwedde administrateur van het grondbedrijf. 5. Vaststelling van de be grooting voor het grondbedrijf 1934. 6. Vaststelling gemeentebegrooting 1934. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van eenige pensioensgrondslagen. 8. Vaststel ling van het suppletoir kohier hondenbe lasting. 9. Vaststelling verordening op de heffing van het schoolgeld. 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gasovereen- komst met Leiden. 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de electriciteitsover- eenkomst met Leiden. 12. Verzoek van C. F. Wisse om steun uit de gemeentekas voor vervoer van zijn kinderen naar de open bare lagere school, alhier. 13. Wijziging begrooting 1933. 14. Voorstel tot aankoop van perceel Hoofdstraat 23 met bijbehoo- renden grond, toebehoorende aan A. van Klaveren. 15 Rondvraag. NIEUWKOOP. HET VOORMALIG GEMEENTEHUIS. Om het behoud van dit historisch gebouw. In een der bladen kan men lezen, dat het voormalige gemeentehuis van Nieuwkoop in eigendom overging aan de Vereeniging „Hendrik de Keyser" te Amsterdam. Dit bericht is niet juist. In de laatst ge houden raadsvergadering is medegedeeld, dat genoemde vereeniging onder zekere voorwaarden bereid was het gebouw op naam te nemen en het in zijn oorspronke- lijken staat (het dateert van 1627) terug te brengen, doch dan moest allereerst aan wezig komen een zoodanige bestemming, dat de jaarüjksche kosten van onderhoud, rente en aflossing gedekt konden worden. De leden van den raad werden door den voorzitter uitgenoodigd en den lezers van dit bericht wordt deze uitnoodiging hierbij doorgegeven, om naar zoodanige bestem ming uit te zien. Dan is inderdaad de moge lijkheid aanwezig, dat „Hendrik de Keijser" eigenaar wordt en dat Nieuwkoop het his torisch gebouw in zijn alouden toestand gerestaureerd krijgt. WOERDEN. De jaarmarkt. De jaarlijksche koeien- markt heeft wederom veel drukte in Woer den gebracht. Straten en marktplein vol volk. Toch is deze dag rustig verloopen, zonder eenige bijzondere voorvallen. Door de drukte hadden in de Voorstraat eenige aanrijdingen plaats. Een zekere K. O. zag zijn fiets geheel door een auto in elkaar gereden. Door zijn tegenwoordigheid van geest kwam hij zelf met den schrik vrij. Een andere luxe auto werd door een groenten kar schade toegebracht bij het niet goed kunnen passeeren. Dronkenschap kwam deze keer spora disch voor! Hengelen. Naar we vernemen wordt alhier binnen zeer korten tijd een henge- laarsvereeniging opgericht. Als de winter nadert. NEDERLANDSCH B-ELFTAL— D. F. C. (PRAAG) 7—4. In een vlot gespeelden wedstrijd heeft de Nederlandsche B-ploeg gisteravond in het VUC-stadion te Den Haag een alles zins verdiende 74 overwinning behaald op het Praagsch D. F. C. Het Nederlandsche B-elftal was als volgt samengesteld: Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: van Diepenbeek (Ajax) en Le lieveld (VUC). Midden: Vrouwdeunt (Feyenoord), Scho- rel (HBS) en Breitner (ADO). Voor: De Gier (Eindhoven), Slot (DW S), Ditmars (DHC), Drok (RRC) en Mijn- ders (DFC). Het begin was veelbelovend. De B-ploeg zette onmiddellijk een fermen aanval op. Er werd vlot samengespeeld en aardig ge schoten. Toen de gasten daarop in den aan val kwamen, ontstonden er eenige gevaar lijke momenten voor het doel van Veenen daal. Na 7 minuten namen de Hollanders de leiding, als Slot met een pracht-kopbal een corner van De Gier in een doelpunt omzet (10). Als er een kwartier gespeeld is hebben de gastheeren wederom succes. Na goed samenspel van den linkervleugel zet Ditmars scherp voor en De Gier weet er met een fraai schot 20 van te maken. Na 20 minuten spelens weet Lelieveld een toegekende penalty goed te benutten (30). Twee minuten later maakt Mijn- ders als er een snelle aanval is opgezet door goed samenspel na een prachtigen voorzet er 40 van. Het is nu de beurt aan de gasten. De linksbinnen weet uit een free-kick het eerste tegenpunt te scoren (41), dat even voor de rust als de rechtsbuiten het le der vrij voor de voeten krijgt, door een tweede gevolgd wordt (42). Er ontwik kelt zich nu een vrij gelijk opgaande spel met onze landgenooten in den aanval. Met een 42 voorsprong voor de onzen komt de rust. Na de hervatting wordt Lelieveld ver vangen door Pettinga (Hermes DVS) en Schorel door v. d. Wildt (VUC). Het be gin levert reeds direct een corner op die bijna succes heeft. Twee minuten later maakt Drok er met eenMoog schot 52 van. Na tien minuten komfer als de Praag- sche backs de bal van richting doen ver anderen een plotseling schot van Pettinga (62). Als er een goed half uur gespeeld is grijpt Veenendaal mis en komt het der de doelpunt voor de gasten (63). Kort daarop slaat Veenendaal opnieuw 'n blun der door niet uit te loopen, waarvan de Praagsche rechtsbinnen profiteert en er 64 van maakt. Twee minuten voor het einde zet Mijnders voor en weet Slot zijn kans mooi te benutten en te doelpun ten, daarmede het einde van dezen wed strijd brengend op een 74 overwinning voor de onzen. DE PERU—CHILI-COMBINATI WINT VAN SPARTA MET 3—0. Voor ongeveer zesduizend toeschouwers heeft gistermiddag in het Sparta Stadion te Rotterdam een wedstrijd plaats gehad tusschen Sparta en het toerend Zuid-Ame- rikaansche elftal PeruChili. De wedstrijd werd geleid in het eerste kwartier door scheidsrechter Israëls en la ter door den heer Boekman. Reeds in de eerste minuut wisten de Zuid-Amerikanen, die buitengewoon hard van stapel liepen en daardoor de Rotter dammers overrompelden, de leiding te ne men. Na een fraaie aanval, waarbij zeer goed combinatiespel werd getoond, schoot Schneeberger tegen de paal. Het terug springende leder werd opgevangen door Luco, die onfeilbaar scoorde (01). Na een half uur vergroot Schneeberger uit een voorzet van Pacheco den voor sprong tot 02. Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft slaagden de Zuid- Amerikanen er in vrijwel voortdurend de leiding te behouden. Desondanks bleef Sparta zeer goed partij geven. Ongeveer een kwartier voor het einde voerde Fer nandez met een fraai schot den stand op tot 03. Hiermede kwam het einde. Over het geheel was het spel van de gasten zeer te roemen, speciaal de rechts buiten Pacheco ontpopte zich als een voortreffelijk speler. Ook blonken uit de doelverdediger Valdivieso en de midvoor Villanuevo. Het schieten en de balcontrole lieten evenwel vaak te wenschen over. De PeruChili-combinatie zal geen ver- l dere wedstrijden in Nederland spelen. EEN NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN D.F.C. (PRAAG). De tweede oefenwedstrijd. Als tweede wedstrijd voor de voorberei ding van de samenstelling van een elftal voor den wedstrijd NederlandOostenrijk op 1Ü December, zal Donderdagmiddag a.s. om 2)4 uur op het Sparta-terrein te Rot terdam het volgende A-elftal tegen het Praagsche D.F.C. een oefenwedstrijd spe len: Van Male (Feyenoord), Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V., Pelikaan (Longa), An- driesen (Ajax), Van Heel (Feyenoord), Adam (H.V.V.), Bonsema (Velocitas), La- gendaal (Xerxes), Slot (D.W.S.), Mulder (Ajax). Deze wedstrijd zal worden geleid door den heer Mutters, uit Den fiaag. WAT R. BRAINE ALS PROF. VERDIENT. Sparta's toer naar België en Holland. Uit Praag wordt aan de „Tel." gemeld: Raymond Braine, de Belgische voetbal ler, die reeds geruimen tijd in Sparta (Praag) als prof. speelt, is de duurste voetballer van Tsjecho-Slowakije. Hij verdient n.l. 6000 Tsechische kronen (pl.m. 550.per maand en krijgt aan premies minstens 120 per maand uitbetaald. Zijn inkomen wordt dan ook op 9000 per jaar geschat (100.000 Tsjechische kronen). Braine heeft verldaard niet naar België terug te willen keeren, zoodat hij dus ook nooit meer voor het Belgisch elftal zal kunnen uitkomen. Tot einde 1935 is hij contractueel aan Sparta verbonden. Sparta (Praag) speelt 22 November e.k. in Brussel tegen de Roode Duivels en 24 November in Amsterdam tegen een Ne- derlandsch elftal. Voorts zal nog in Rot terdam en Den Haag worden gespeeld. De data voor deze wedstrijden zijn echter nog niet vastgesteld. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD DUURZWEMMEN. De Indische zwemmer Ghose heeft in de nabijheid van Rangoon een nieuw we reldrecord duurzwemmen op zijn naam gebracht met 79 uur 24 min. WATERPOLO H. Z. en P. C.—L. Z. C. 8—4. In de overdekte Bad- en Zweminrichting „De Regentes" heeft gisteravond voorde wintercompetitie van het district Den Haag van den Nederlandschen Zwembond de ontmoeting plaats gehad tusschen de H. Z. en P. C. en de Leidsche Zwemclub. De volgende zeventallen gingen te wa ter: H.Z. en P.C.: Rijpstra (doel); v. Leu ven en v. Aalst (achter); Sirks (midden); Schrieder, Ingeluyff en v. Kleef voor). L.Z.C.: Ydens (doel). Walenkamp en v. Ingen Schenau (achter); Elsinga (mid den); Buys, de la Court en de Reede (voor). De gasten waren direct sterker en een hard schot Van de Reede bezorgde den Leidenaars de leiding (01). Na enkele mislukte aanvallen aan beide zijden waren de Hagenaars in den aanval, waarbij keu rig samenspel tusschen van Aalst en Schrieder, laatstgenoemde in de gelegen heid stelde gelijk te maken (11). Bij een corner plaatste Ingenluyff den bal handig naar Schrieder en het was 21, terwijl even daarna v. Aalst met een ver schot den stond op 31 bracht. Keurig samen spel tusschen van Aadst en Schrieder gaf laatstgenoemde gelegenheid met een hard schot er 41 van te maken. Na een alge meen opzwemmen der Hagenaars zag In genluyff kans keeper en bal in de tou wen te werken (51). Schrieder werd hierna voor een overtreding uit het water gezonden. In de tweede helft pakten de Leidenaars flink aan en Buys bracht vrij spoedig den stand op 52. Nadat Rijpstra tot tweemaal toe op schitterende wijze bij harde scho ten der gasten had ingegrepen, waren de Hagenaars weer in den aanval en uit een strafworp bracht Ingenluyff den stand op 62. Een vrije worp door v. Aalst geno men, stelde Schrieder in de gelegenheid de score te vergrooten (72). Hierna kregen we enkele goede aanvallen der gasten en de Reede en Elsinga maakten er 74 van. Kort voor het einde bracht van Kleef den stand op 84. „Vad." WIELRENNEN N. W. U.-VOORZITTER OVER DE ZESDAAGSCHE. Aan een gisteravond gehouden diner, dat de Amsterdamsche Stadiondirectie aangeboden heeft aan ury en pers ter ge legenheid van de sluiting van het wieier- seizoen, heeft de'voorzitter der N. W. U., hr. I. L. v. d. Berch van Heemstede, de wenschelijkheid betoogd van een over dekt sportpaleis te Amsterdam. De N. W. U.-voorzitter legde er den nadruk op, dat de eerste Amsterdamsche Zesdaagsche, zoowel sportief als financieel, een groot succes is geweest en zeide er niet aan te twijfelen, dat ook de thans voor de deur staande Zesdaagsche in beider opzicht zal slagen. Hij sprak ten slotte de hoop uit, dat de derde Zesdaagsche in de hoofd stad in een nieuw Sportpaleis zal kunnen plaats vinden. BOKSEN CameraPaolino Naar verluidt bedraagt de recette van de match CameraPaolino, welke te Rome werd gehouden, 1.300.000 Lire. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD SPEERWERPEN DAMES. Uit Warschau wordt gemeld: Tijdens de jubileum wedstrijden van de Lodzer Sportclub heeft mej. Smetke een nieuw wereldrecord gevestigd in het tweearmig speerwerpen en het gebracht op 59.34 M. Met den rechterarm bereikte zij een af stand van 38.23 M., met den linker 21.11 M. Het oude record stond op naam van de Duitsche athlete Haux met 57.05 M. PAARDENSPORT DE CAMBRIDSHIRE IN NEW-MARKET. Ondanks het ongunstige weer zijn de Engelsche koning en de koningin van Sandringham naar New Market gereden, waar zij de rennen hebben bijgewoond. De Prins van Wales en de Prinses Royal wa ren eveneens aanwezig. In de Camebridgeshire staks werd eer ste Raymond, eigenaar Sir Abe Bailey; tweede werd Denbigh, eigenaar Sir Er nest Tates en derde werd Stalky van den heer Pitnam. Het paard Limelight van de koninklijke stallen, dat favoriet was, werd vierde. De noteering voor de drie eerst aanko menden was resp. 33.1; 22.1; en 50.1. Golden Richards, de beroemde jockey heeft gisteren in New Market in vier cour ses gereden en daarvan een gewonnen. Hij heeft nu dit seizoen 237 races gewon nen. Het record staat op naam van Ar cher met 246. LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT IN ZWITSERLAND. Op het vliegveld Dubendorf heeft gis termiddag een vliegongeval plaats gehad. Door nog niet opgehelderde oorzaak stortte een particulier vliegtuig van 80 a 100 me ter omlaag met het gevolg dat het nage noeg geheel vernield werd. De piloot Pin ner uit Berlijn werd op slag gedood. Een arbeider, die zich op het vliegveld be vond, werd door het neerstortende vlieg tuig getroffen en kwam hierdoor eveneens om het leven. DE LINDBERGHS IN SCHOTLAND. De Lindberghs zijn gisteren te Gal way in Ierland gestart en eenige uren daarna te Inverness in Schotland geland. FILMNIEUWS. CHINEEZEN IN HAAIEN BINNENGESMOKKELD. Vele filmsterren hebben zich dikwijls tij dens hun loopbaan in vreemde situaties bevonden maar hetgeen men bij de verfil ming van: I cover the waterfront, een film, die binnenkort hier te lande door United Artists zal worden uitgebracht, van eenige Chineezen verlangde, was tot nu toe eenig in de annalen der geschiedenis van Holly wood. Hun rol verplichtte hen, om een tijdje voor „Jonas" te spelen, met slechts dit verschil, dat zij niet in een walvisch, maar in een haai moesten verblijven. De film: „I cover the waterfront", ver vaardigd naar het bekende boek van Max Miller, behandelt de geschiedenis van een smokkelaar in Chineezen, die, na gerui men tijd met succes zijn beroep uitgeoefend te hebben, tenslotte door een reporter ont maskerd wordt. Ben Lyon zien wij in deze film als den verslaggever wiens taak het is alle gangen van een pseudo visscher (Ernest Torrence) dien hij van het smok kelen in Chineezen verdenkt na te gaan en aan zijn blad te rapporteeren. De manier waarop deze visscher zijn Chineezen aan land bracht, was wel ori gineel. In volle zee werden een paar haaien gevangen, men stopte de Chineezen erin, en hoe de Amerikaansche kustwacht ook speurde, tot een arrestatie kwam het nooit. Men kan. zich begrijpen, dat men bij het verfilmen van een dergelijk gegeven met talrijke moeilijkheden te kampen heeft gehad. Ten eerste moest men aan haaien zien te komen. James Cruze, de productie leider van o.a. „The covered wagen" en „Old Ironsides" voer aan boord van een visschersvaartuig langs de Californische kust, totdat hij een school reusachtige haaien ontdekte. Na een urenlangen strijd slaagden en kele harpoeniers erin eenige dezer monsters te vangen. Het waren zoogenaamde Oli fant-haaien, de grootste die men ooit in de Stille Oceaan had aangetroffen. In de ha ven werden de haaien met behulp van hijschkranen omhoog geheschen, geopend, en nadat de Chineezen erin gestapt waren, wederom dicht genaaid. Hier moet men vooral niet te licht overdenken. Armen en beenen van deze Chineesche figuranten waren met ijzeren kettingen gebonden. De ademhaling tijdens het ver blijf in de haaien kan slechts met behulp van gasmaskers geschieden. Van deze maskers liepen rubber slangen naar de ge opende bek van den haai. Schadelijke ge volgen hebben de opnamen voor deze mo derne Jonassen niet gehad; buiten het feit, dat de Chineezen hun kleeren moesten verbranden en zich zorgvuldig moesten afschrobben. Gelukkig voor den regisseur was een heropname niet noodig. Hij had in dit ge val niet meer over de Chineezen kunnen beschikken, daar deze na afloop verklaar den dat zij in de toekomst voor dergelijke opdrachten zouden bedanken. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Warmond naar Tilburg? Hoeveel km.? Antwoord: Warmond, Leiden, Zoe terwoude, Zoetermeer, Bleiswijk, Hillegers- berg, Rotterdam, de Punt, Rijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheyden, Breda, Dorst, Haansberg, Tilburg. Afstand 98 km. U hebt op dezen weg nog geen rijwielkaart noodig. Vraag: Welke is de "kortste weg per fiets van Rijnsaterwoude naar Woudsend? Hoeveel km.? Antwoord: Rijnsaterwoude, Leimui- den, Vennéperdorp, Heemstede, Haarlem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alkmaar, Koedijk, -Schoorldam, St. Maartensbrug, Schagerbrug, Oude Sluis, Veer brug, Ewijksluis door Wieringermeer- polder naar den Oever over afsluitdijk naar Kornwerd, Wons, Bolsward, Tjalhui- zum, Sneek, Jutrijk, Hommerts, Woud send. Afstand 185 km. Vraag. P. v. T. te K. inzake huur van bloembollenland. Antwoord. Wanneerwij u goed be grijpen, hebt u een stuk land onder-ge huurd van een huurder, die in gebreke blijft, en was deze onder-huur onrechtma tig. Dé eigenaar behoeft dus geen rekening te houden met u, als onder-verhuurder. De schade, door u te goeder trouw geleden, moet u verhalen op dengene, die u het land onder-verhuurd heeft. Tot betaling der geheele huur is u niet verplicht; wel is het mogelijk, dat u practisch daarmede meer bereikt, hetgeen u zelf het beste kunt berekenen. Vraag inzake een Röntgenfoto. Antwoord. Een Röntgenfoto kan voor een ziekenhuis waarde hebben; voor den patient heeft de foto slechts de waarde van een curiositeit. Het maken van de foto is geschied in het belang van den patient, hij moet de foto dus betalen, ook al krijgt hij'haar niet. V r a a g. G. E. B. te L. inzake een meisje, dat 10.heeft gekregen (2 weken loon) bij ziekte. Antwoord. Dat lijkt ons ook vol doende in het gegeven geval. Dinsdag- en Donderdagmiddag 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge rechtskundige inlichtingen aan ons bureau. DE AVONTUREN VAN PROFJE EN STRUIKJE. 281. En hij begon met ztfn snavel en zijn poot de banden los te maken, waar de ka pitein mee gebonden was. Het duurde niet lang of het was gelukt en nu kwam eerst de stuurman en toen de matroos aan de beurt. Alles ging heel zachtjes en geen van de indianen hoorden er iets van. Maar hoe moeten we nu naar het kamp komen, vroeg de kapitein. We hebben alleen het paard van Profje, want die van de indianen durf ik niet te berijden. Bovendien, ze zul len ons vast gauw ingehaald hebben. 282. Struisje ging nu eerst zijn vriend, Prufje's paard zoeken en vertelde die alles wat er gebeurd was. Het paard dat ook erg ontdaan was, dat hij in handen van de indianen was gevallen, prees Struisje om zijn moed en verstand. Je bent haast net zoo knap als een paard, zei hij. Struisje keek beleedigd. Laat jij maar eens zien, dat je ook wat kan, zei hij. je moet twee mannen dragen en zoo hard loopen, dat de indianen ons niet in kunnen halen. O, dat wil ik graag doen, zei het paard, maar waar blijft dan de derde? Die neem ik voor mijn rekening, zei Struisje.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14