50-35-20 DONDERDAG 26 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN TER AAR Dinsdagmiddag te twee uur kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize, "ter behandeling van de agenda, onder praesidium van den Bur gemeester Jhr. de Muralt. Afwezig de heer Post. Wanneer de voorzitter de vergadering heeft geopend, wordt de aandacht gevraagd tot het uitspreken van het gebed. Hierna leest de secretaris, de heer B. Hogenboom, de notulen, die zonder eenige aanmerking worden vastgelegd. Bij de Ingekomen Stukken deelt de voor zitter het schrijven mede, wat binnengeko men is van de Gemeente Nieuwveen, waar in zij verzoekt de verordening „heffing keurloonen" in die voege te wijzigen, dat het keurloon van nuchtere kalveren ge bracht wordt op vijftig cent, wanneer het aantal is 10. Dus zegt de voorzitter, wan neer iemand 9 kalveren laat slachten, kost het hem negen maal een gulden. Of, merkt de heer Kroon ironisch op, men krijgt een kalf toe van de Gemeente. Maar daar deze regeling hoogst waarschijnlijk van hooger hand komt, en speciaal is bedoeld voor „export-slachters", vindt de vroedschap het geen bezwaar, om hier haar goedkeu ring aan te geven. Wanneer het aantal be neden de 10 is, kost het een gulden per stuk, anders vijftig cent. Een schrijven is binnengekomen van het Chr. Nat. Schoolbestuur, waarin zjj ver meldt, dat zij genoegen neemt met de rege ling zooals voorgesteld door B. W., om het schoolplein te verharden volgens de gemaakte plannen, en dus geen betegeling. Goedgevonden. Een schreven van de R. K. School, waar in gevraagd wordt een wijziging te bren gen in de afsluiting der verschillende lo kalen. Wordt gerenvoyeerd naar B. en W., aangezien deze afsluiting al reeds is ge schied buiten weten van den Raad. "B. en W. stellen voor een conferentie te houden met het bestuur. Dan kan alles den gewo nen weg bewandelen, ter verkrijging van goedkeuring. Nu grijpt de voorzitter het gewichtige document, n.l. de begrooting. De leden gaan nog eens extra zitten, zoeken stuk voor stuk hun aanteekeningen op. Het woord „bezuinigen" ligt al op de lippen, (de pers kijkt al naar zijn boekje, of het nog ge noeg blanco blaadjes bezit) en dan gaan we beginnen. Gij zult allen wel de begrootirig hebben bestudeerd en dus kunnen wij overgaan ter behandeling, aldus de voorzitter. „Ik heb hem kort genoeg gehad" antwoordt de heer Hoogervorst. Van de 24 dagen, dat zij circuleerde, heb ik het voorrecht gehad, haar den 19en dag te ontvangen. Dit vindt spr. „geen werk". Dat spijt mij inderdaad, roept de voorzitter, dan was toch zeker de circulatie niet goed verdeeld. Het raadslid, die zich schuldig voelt, wil het erkennen, en zegt dat de begrooting per abuis niet is bezorgd. De voorzitter sluit dit onderling debat en belooft het volgend jaar het eerst de Begrooting te zenden naar Hoogervorst. „Dit komt mij ook toe, daar ik de oudste ben", debatteert Hoogervorst tot slot. Na dit praeludium mag de heer de Boer zijn bevindingen openlijk verklaren tegen over den Raad, doch spr. heeft niets kun nen vinden wat aanleiding gaf tot eenige opmerking en kan volkomen zijn goedkeu ring geven aan de begrooting. De heer Van Vliet wil eerst dank bren gen aan B. en W. voor het sluitend maken, van de begrooting, en dan een soort alge- meene beschouwing houden, al heeft spr. een hekel aan dit deftige woord. De toe stand van de inwoners is hier zeer slecht te noemen, de belasting wordt steeds hoo ger. Zou men bij de Regeering wel op de hoogte zijn van de benarde positie, waarin wij verkeeren, vraagt spr. zich af. En heb ben B. en W. rekening gehouden met de uitkeeringen van de Gem. fondsbelasting, die aanstonds minder zullen zijn. Dan heeft het spr.'s aandacht getrokken, dat met al die bezuinigingen, die qnvermijdelijk zijn, juist ook de subsidie voor T.B.C.-bestrij- ding het slachtoffer is geworden, daar deze teruggebracht is van 500 naar 300 gulden. De subsidie voor t.b.c.-bestrij- ding. We moeten de begrooting sluitend zien te krijgen, zegt de voorzitter, en, daar ook van Regeeringswege aangedrongen wordt de subsidies tot het uiterste te beperken, hebben B. en W. noode de stap moeten doen, deze subsidie in te krimpen, alhoe wel zij overtuigd zijn van het groote nut de zer vereeniging. Doch misschien kan het particulier initiatief hier ook nog eenig werk verrichten. Den heer Kroon spijt het ook, dat op deze eenige post van volksgezondheid nu nog geknibbeld moet worden. De t.b.c.-be- strijding doet veel nuttig werk, hiervan zijn we allen overtuigd. Laten we andere posten zien te verminderen, en dan toch de subsidie aan de T.B.C." handhaven op het oorspronkelijk gesteld bedrag. De heer Hoogervorst ondersteunt dit. De voorzitter zegt nogmaals dat het noode is gedaan, an ders zou men nog meer belasting moeten gaan verhoogen. De heer Kroon maakt een voorstel om de subsidie te houden op 500 gulden. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. (Beide wethouders en de heer v. d. Weij- den). Naar aanleiding van die subsidie vraagt de heer v. d. Weijden, of die niet uitge keerd kan worden aan de contact-commis sie. De voorzitter zal dit bespreken met B. en W. en dan hun standpunt meedeelen. De Bijzondere Bewaarscholen. Verder maakt de heer v. Vliet aanmer king op de post „subsidie bijz. Bewaar scholen" die al reeds verlaagd is. Het doet spr. leed, op dit hoofdstuk te gaan bezui nigen, daar hij een voorstander is van Bijz. Onderwijs, doch de nood dwingt ons in te grijpen. Spr. wil deze post volkomen schrappen. Deze school is voor de kinde ren heel prettig, maar om deze te gaan steunen, en den anderen menschen steun te weigeren voor noodzakelijk levensonder houd. vindt spr. niet op zijn plaats. Spr. is dan ook van meening, dat met behulp van particuliere zijde veel gedaan kan worden om deze school in stand te houden. De voorzitter wijst op het groote nut van de bewaarschool. Daar toch het snoei mes heeft gesneden, wil hij de subsidie handhaven zooals voorgesteld. De heer v. d. Weijden zegt dat Van Vliet niet het flauwste begrip heeft, wat zoo'n dergelijke school kost. De bijdrage van particuliere zijde is al reeds duizend gul den en daarbij komt nog dat het voor de kinderen een pracht-instelling is. Spr. wil deze post gehandhaafd zien op hetzelfde bedrag van vorig jaar. De heer Valentijn wijst op de gevaren, wanneer de kinderen thuis zijn in deze waterrijke omgeving. Op school zijn zij goed bewaard. Laten wij daarom" onze subsidie niet weigeren. De heer Kroon vindt de school een zeer groote wenschlijkheid. Jammer is het, dat door de uitgestrektheid van de Gemeente niet alle kinderen deel kunnen nemen en profiteeren van die gelegenheid. Spr. wil de subsidie handhaven. Vooraleer het voor stel van Van Vliet in stemming komt, ziet de „indiener" het wel in, dat hij „bakzeil" haalt en trekt het dan ook als de weerga in. Het voorstel van v. d. Weijden om de subsidie te houden op dat van het vorig jaar, wordt verworpen met 82 stemmen (v.'d. Weijden en Valentijn). Alzoo blijft de subsidie staan op 400. Ook vindt de heer v. Vliet de belooning voor de bediening van de Papebrug hoog 312.De voorzitter zegt, dat dit de aandacht heeft van B. en W. Als de moge lijkheid zich voordoet, zal het gewijzigd worden. Een kleine opheldering wenscht v. Vliet nog over de post „vervoer schoolkinderen", die teruggebracht is an 500.op f 150. Dit vindt zijn oorzaak in de nieuwe School wet, daar nu het aantal kilometers gesteld is op 5. Dit beteekent een belangrijke ver mindering voor onze gemeente, doch voor de kinderen is het riet beter geworden. Schietwedstrijden om een biertje.. Tot slot vindt de heer v. Vliet het jam mer, dat de subsidie aan de Landstorm, ten bedrage van 25.volgens hem ge geven zou moeten worden onder voorwaar den. Het is spr. van bevoegde zijde bekend, dat het verloop van de schietwedstrijden zeer ".veel te wenschen overlaat en spr. zou daarom willen, dat zij althans te Aardam, niet meer in een café gehouden worden, daar er nog een ander lokaal ter beschik king is. De heer Hoogervorst maakt nogmaals aanmerkingen op dier ^schietwedstrijden, het gaat er veel te gevaarlijk aan toe, er wordt nog een knap biertje bij gedronken, het gaat zelfs om een biertje. De voorzitter zal een onderhoud hebben met den leider, en de klachten bekend maken. Dan, wanneer alles ordelijk ver loopt, kunnen zij op de subsidie van de Gemeente rekenen. De heer Hendrikse is belangstellend waarom de post „geneeskundig onderzoek schoolkinderen" geschrapt is. De voorzitter antwoordt, dat hij van verschillende zijden gehoord heeft, dat dit onderzoek niet meer noodig was en ook de hoofden van scholen kunnen hieromtrent rapporteeren. Verder hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met de plaatselijke medici, of zij soms dit onderzoek wenschten te doen voor een ver minderd bedrag, doch één van de plaatse lijke artsen heeft bericht gezonden, en de ander heeft nog steeds, ondanks verschei dene uitnoodigingen, geen schrijven ge zonden. Moch de Raad t.z.t. overgaan, om dit onderzoek weer in te stellen, kunnen wij het maar geven aan één persoon, aldus de voorzitter. De hooge rente-standaard wenscht de heer Hendrikse verlaagd te zien, maar de voorzitter zegt, dat zij al gecorrespondeerd hebben met de betrokken instellingen, doch geen resultaat van beteekenis hebben be reikt, wel b.v. van één achtste procent, doch wij zullen wel uitkijken om op een voordeelige wijze klaar te komen, desnoods een leening converteeren. De heer Kroon kan niet accoord gaan met de verhooging van het salaris van een Ambtenaar, dat gebracht is van 800. naar 1000.In deze moeilijke tijden acht spr. een vermeerdering van 100.al ruim voldoende, hiermede zal de activiteit zeker niet verminderen. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Het onderhoud „wegen" dat geraamd is op 1000.komt den heer Kroon ook ver bazend hoog voor, des te meer, daar nu de Langeraarsche weg valt onder werkver schaffing, dus zooveel onderhoud niet noodig is, waarbij gerekend mag worden, dat het verhardingsmateriaal ook goedkoo- per is. Spr. wil deze post met 300.ver lagen. Aangenomen. Verder weev de heer Kroon nog een 50 gulden af te voeren van Onderhoud Gem. Huis en idem van veldwachterswoningen en Onder wij zerswoning, te samen wordt dit een bedrag van 575.min 200.van de t.b.c.-bestrijding, blijft 375.waar mede de Begrooting wordt verlaagd. Dit beteekent dat de voorgestelde verhooging van opcenten ook met 5 verlaagd kunnen worden. De heer v. Apeldoorn brengt een woord van dank, voor de samenstelling van dit knap stuk werk, aan B. en W. „Dit hoort men niet alle dagen" zegt de voorzitter en het is wel eens aardig, wanneer men vol doening heeft over het werk. De heer v. d. Weijden vraagt of de kan- toorhuur van het huis van den Gem. Ont vanger ook niet verlaagd is geworden, daar toch de salarissen met 5% verminderd zijn. De voorzitter antwoord ontkennend. Hierna wordt de begrooting, met inachtne Helder wanneer iedere volkomen behee Doet evenals de kunstenaars gedurende het scherming der Wybert treden1 het op- de stem helderheid te geven. Verlaagde prijzen ming van de wijzigingen, met algemeene stemmen goedgekeurd, evenzoo die van het Electrisch bedrijf. De opcenten van de Gem. Fondsbelasting worden gebracht van de 91 naar de 100, en die van de personeele belasting van de 150 naar de 175. Nachtverlichting. Met algemeene stemmen werd aangeno men om bij de sluis aan het Papeveer een nachtverlichting aan te brengen, daar dit een zeer gevaarlijk punt is. De kosten zijn zoo ongeveer 42.65 en de jaarlijks terug- keerende kosten, betreffende stroomver bruik 2080. De heeren Hoogervorst en Valentijn dringen er op aan, dit lichtpunt zoo spoedig mogelijk aan te brengen. De voorzitter zegt zijn medewerking toe. Bij het agendapunt „Werkverschaffing aan hulpbehoevende Tuinders" leest de voorzitter een schrijven voor, dat binnen gekomen is van de plaatselijke af deeling der L.T.B. alhier. Het te werk stellen van tuinders aan de werkverschaffing vindt zij niet den aangewezen weg, daar dan de tuinder zich te veel onttrekt uit zijn be drijf. Het bestuur biedt een regeling aan, die elders goed werkt, als voorbeeld: Tuin der A gaat bij B werken, en B gaat bij A werken, b.v. met „baggerwerk, diepspit- ten", deze werkzaamheden leiden tot ver betering van het bedrijf. Vanwege het zware werk mag er 6 uur gewerkt worden per dag, met een loon van 12 gulden per week, hiervan betaalt iedere tuinder 25% en de andere 50% uit Rijkssteunregeling. De voorzitter zegt dat dit schrijven be handeld is bij B. en W. en de commissie en het heeft ons genoopt in verbinding te stellen met die autoritëiten, waaronder deze werkzaamheden ressorteeren. Uit dit onderhoud konden wij nog geen voorwaar den krijgen van de Regeering, omtrent deze werkverschaffing. Gezien den nood toestand hebben wij herhaalde malen ge wezen op spoed, doch tot heden toe geen bericht. De voorzitter wijst er op, dat nu enkele tuinders te werk gesteld zijn bij de werk verschaffing, om de week, dan kunnen zij tevens hun werkzaamheden op hun eigen bedrijf ook nog uitoefenen. Het schijnt toch nogal naar tevredenheid te verloopen. Wan neer de Regeering bericht zendt aangaande de voorgestelde werkverschaffing, zullen wij oogenblikkelijk de zaak ter hand ne men. De wijziging in de steunregeling voor werkloozen, slaat alleen maar op de onge organiseerde arbeiders. Het verschil be draagt nu 2 gulden. Van hooger hand wordt verschil geëischt. Zij, die het heele jaar trouw hun contributie betalen aan hun Bond, mogen best een streepje voor hebben, redeneei't de Raad. Alzoo besloten. De Begrooting 1933, ondergaat een be langrijke wijziging, in verband met aan schaffing van schoolbanken, doch de post „onvoorziene" is er goed voor. Bij de rondvraag vraagt de heer v. Vliet in hoeverre de werkzaamheden gevorderd zyn aangaande steun voor tuinders. De voorzitter weet momenteel, dat er met de grootste drang getracht wordt steun te ver krijgen. De commissie zwoegt, maar ver dere resultaten zijn nog niet bekend. Wij kunnen wel spreken van een massale actie. Sommige leden hadden het misschien beter gevonden, wanneer alleen de drang uit Ter-Aar gekomen was, daar zij toch wel het ergst te lijden heeft. Doch wij hopen Hierna volgt sluiting UIT DE OMGEVING KATWIJK. Geboren: Willem z. v. A. v. Duin en A. v. d. Oever Huig z. v. H. v. Duin en J. M. Pronk Judith Christina d. v. L. v. d. Plas en A. J. v. Duyvenbode Mar- garetha Maria Petronella d. v. J. S. Zoe temelk en M. v. Rijn Adriaan z. v. P. Kuyt en J. den Hollander Bastiana d. v. A. Haasnoot en C. v. Duyvenbode Cornelis z. v. M. Kuyt en D. Kuyt Marti- nus z. v. W .v. Dijk en G. Duif er Jacob z. v. J. Pluimgraaf en D. Varkevisser Leuntje d. v. J. v. Rijn en J. v. d. Over Klazina d. v. J. v. Dijk en P. van Beelen. Gehuwd: W. de Mol en K. de Vreugd H. J. v. d. Plas en M. v. Dijk IJ Plug en J. Boezaard. Overleden: Ida Kuyt 80 j. wed. van J. Ros. Gevestigd: E. B. v. Hettinga Tromp, Blommerstraat 2 H. A. M. Pennock Col lege O verrijn 7 M. S. van Altena, Zee hospitium. M., E. Paalman, Sluisweg 23 G. de Jong, Voorstraat 83. M. de Groot, Noordwijkerweg 12 H. Jansen, Varkevisserstr. 18. Vertrokken: C. v. Tol naar Den Haag A. T. H. Beunen naar Wychen W. Lugthart naar Apeldoorn C. Lugt- hart naar Hilversum C. v. d. Mey naar Leiden C. Breedt naar Zoeterwoude. OUDE WETERING. Groene Kruis. Het Groene Kruis hield Dinsdagavond een ledenvergadering. De voorz. opent en betreurt de zeer ma tige opkomst der leden. Vervolgens worden gelezen de notulen der vergadering van 21 October 1932. De secretaris leest het jaar verslag waarin o.a. vermeld wordt dat een bestuursvacature is ontstaan door het vertrek van K. Edskes en het verslag van het Consultatiebureau voor zuigelingen te Oude- en Nieuwe-Wetering t.w. Te Oude Wetering 39 kinderen met to taal 282 consulten, te Nieuwe Wetering 32 kinderen met totaal 237 consulten. Teza men 71 kinderen met totaal 519 consulten. Te Oude Wetering werd 49 maal, te Nieuwe Wetering 50 maal zitting gehouden. Uit het verslag bleek voorts dat in het afgeloopen jaar electrische verlichting is aangebrach ten dat door Herman de Jeu belangeloos is gemaakt een keurige archief kast. Voorts wordt het verslag gedaan van de magazijncommissie, welke 4 vergaderingen hield. Uit de inventaris bestaande uit 259 artikelen, waaronder 6 ligtenten werd 206 maal gebruik gemaakt. De voorraad artikelen behoeft geen uit breiding; het gebouw is in goede staat. De heer P. de Jeu is als commissielid herko zen terwijl de heer J. v. Iterson thans is afgetreden. Nadat nog de lijst van 259 verplegingsartikelen werd voorgelezen werd ook dit verslag goedgekeurd. Ver volgens werd gelezen het verslag van de wijkverpleegsters mej. C. v. d. Werf. Ge durende het afgeloopen jaar werden 1008 bezoeken afgelegd t.w. in Oude Wetering 483, in Nieuwe Wetering 200, in Leimui- den 325, Voor tuberculose-bestrijding werden te Leimuiden bovendien 72 huisbezoeken in 7 gezinnen met 9 patiënten afgelegd. Don derdag werd te Oude Wetering assisten tie verleend door het consultatiebureau voor zuigelingen. Het aantal huisbezoeken hiervoor bedroeg in Oude Wetering 52, in Nieuwe Wetering 37, in Rijpwetering 10, in Roelofarendsveen 2 en in Leimuiden 9. In totaal 110. Gedurende het dienstjaar werd de hoogtezon 276 uren bediend. Tijdens het practisch werken op het consultatie bureau voor t.b.c.-bestrijding te Den Haag werd zuster v. d. Werf vervangen door zuster Wouters. Besloten wordt 1 ct. per lid af te dra gen aan het fonds voor het misdeelde kind. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren M. Los Az., P. de Jeu en Th. Boers bij acclamatie herkozen, terwijl in de va cature Edskes wox-dt gekozen de heer S. Smit met 22 van de 23 stemmen. Bij de behandeling der begrooting vol gens welke, de inkomsten 2757,50 en de uitgaven 2842,55 bedragen blijkt, dat er nog een ongedekt bedrag is van 95,05. Door den penningmeester wordt een en ander toegelicht. De contributie-inning zal voor verschillende ledexx worden gewij zigd; de inning zal voor deze geschieden per maand. Hij spreekt voorts de hoop uit, dat de leden het werk van vrouw Kats- burg niet onnoodig zullen bemoeilijken en dat het volgend jaar blijken zal, dat de proef succes zal hebben gehad. Bij de in gekomen stukken is een aanbeveling van Dr. v. d. Bijl inzake de bakerhulp. Al naar de draagkracht der leden kan voor 2 a 3 gulden per dag een Groene Kruis-baker door het hoofdbestuur worden beschik baar gesteld. Voor onvermogenden is het tarief aanmerkelijk lager n.l. 0.50 per dag gedurende 10 dagen. Het hoofdbestuur en de plaatselijke vereeniging dragen de ver dere kosten bij.% Naar de algemeene vergadering op Vrij dag 27 October a.s. te Rotterdam worden afgevaardigd de heer P. Roelofs en J. de Jeu. Hierna sluiting der vergadering. LISSE. Dammen. Gisteravond werd de twee de ronde gespeeld om het pers. kampioen schap van Lisse en Omstreken, in het ge bouw van den Nëd. R. K. Volksbond. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: S. v. DuinG. Balkenende 20 J. C. HoboA. v. d. Poel 11 D. VergunstJac. v. d. Poel 02 A. WijnhoutC. Gastelaar afgebr. P. C. de JeuJ. v. d. Linden 11 le klasse: J. v. d. OetelaarNic. v. d. Poel 02 G. v. d. VoetC. v. d. Leede 20 J. SchelderA. v. Dijk 02 A. DannijsG. v. d. Zwet 20 2e klasse: H. BaartmanP. Boogert 11 S. KleinA. v. d. Hoorn 11 D. AlgeraA. Turk 20 A. MooyekindS. A. v. Bezu 20 Afgebroken partijen le ronde: P. C. de JeuS. v. Duin 02 Jac. v. d. PoelJ. C. Hobo 20 A. v. d. PoelG. Boekenende 20 A. DannijsJ. v. d. Oetelaar 11 G. v, d. VoetA. v. Dijk 02 STOMPWIJK. Snelheids-maniakken. Gisterenmorgen te 7.30 uur had een ongeval plaats, docr het niet voldoende uitwijken van een vrachtauto, welke een wielrijder passeer de, zoodat de wielrijder midden in de Stompwijksche Vaart terecht kwam. De vrachtauto reed door. Bedoelde persoon, was den 15-jarigen Th. Boonekamp van Stompwijk. Een geluk voor hem, dat hij kon zwemmen. Het nummer van de auto is hem niet bekend. Kleeding en rijwiel van den jongen werden beschadigd. SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Gisteravond had on der leiding van den voorzitter, den heer N. v. d. Zwaan, een ledenvergadering plaats van de bloemistenarbeidersbond „St. Deus Dedit", in de zaal van het K.S.A.-gebouw. In een kort openingswoord wees spreker op de beteekenis van de organisatie en vraagt de leden toch vertrouwen te stel len in de leiding gevende personen, voor al in dezen tijd. Volharden in den strijd is het parool om door te worstelen tegen alles wat gekant is tegen ons maatschappelijk leven. Spreker wijst erop, alles zakelijk te beoordeelen en in de vergaderingen alles te bespreken, waarvoor men bij elkaar is. De notulen werden onder dank onveran derd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken werden in het kort de voornaamste toegelicht, zooals het lezen van brochures en het lezen van een eigen dagblad. Ook werd medegedeeld, dat de leden groote moeilijkheden onder- vinlden, als zij groote achterstand van con tributie hebben, daar de maandstaten door de Rijkscontrole worden nagezien en de wanbetalers kans hebben op royement. Daarom waarschuwt spreker achterstand te voorkomen. Vervolgens wordt uiteenge zet, dat crisis- en steun-comité oparte in stellingen zijn. Het crisis-comité heeft over weinig te beschikken. Degenen, die hier voor in aanmerking wenschen te komen, kan zijn briefje bij den voorzitter bzeorgen. Voorts zal in nood-gevallen worden voor zien en wel zij, die werkloos zijn. De eerst volgende zitting is over drie weken en dan resp. om de veertien dagen. Bij punt 3, winterprogram, dringt spr. aan de cursus te volgen van den Volks bond. De vakafdeeling wil ook iets doen voor de leden en heeft speciaal het oog op de jongeren generatie, welke toch latex- het werk moet voortzetten, wat de oude deren hebben opgebouwd. Het bestuur heeft daarvoor iets op het oog om de jonge idea len te verwerkelijken door meer aantrek kelijkheid aan het nuttige en leerzame bij te brengen. Daarom doet spr. beroep op de ouderen mee te werken om dit doel te be reiken wanneer ter gelegener tijd het stuur zoo iets vraagt. Hierna zette spre ker de algemeene toestand van den bond uiteen, waaruit bleek, dat dank zij het collectief contract van den bond, de steun- norm op een vaste basis zijn gesteld. De demonstratieve vergadering heeft zeker vrucht afgeworpen, maar nog vele leden zijn er, die het algemeen belang afbreken en op vele manieren de positie der bestu ren ondermijnen door wantrouwen. Ook de vergadering kreeg hierover het woord. Zelfs werd voorgesteld om leden, die onder het contract werken, te royee- reix. De voorz. wijst op enkele omstandig heden, welke allqen persoonlijk onder oogen gezien moeten worden. Bij de vraag of een lid op een katholieken Zondag ver plicht kan worden te werken, antwoordt de Voorzitter, dat het betreffende geval moeilijkheden heeft meegebracht, omdat het een reeds opgezet doel betrof. Spre ker geeft in overweging uit principe de zen Zondag te handhaven. Bij de rond vraag werd verzocht te bewerken om voor de dubbel uitgetrokkenen het besluit van korting uit te trekken. Voorts om langs or- ganisatorischen weg te verkrijgen een keer per dag te stempelen gedurende 3 maan den. De voorzitter zegt zijn steun daaraan te willen geven, mits gegronde reden aan wezig zijn. Niets meer aan de orde, sluit de voorzit ter onder dank deze vergadering. B. C. „Dommerlng". De propaganda- wedstrijd Hollandia I (Katwijk) L. B. K.- 4-tal trok een buitengewone belangstelling. Jammer was het, dat Katwijk met 2 in vallers uitkwam. Over het algemeen werd er vooral door de L.B.K.-spelers goed ge speeld. C. Duivenvoorde won met groot verschil van P. v. d. Berg, zijn hoogste se rie was 52. J. v. d. Berg, (L.B.&.) verloor met 14 caraboles van W. v. d. Berg Hollan dia. Wassenaar L.B.K. won van Tergroesse Hollandia en J. Diedriks L.B.K. sloeg Dr. de Ruyter Zijlker met groot verschil. De prijsuitreiking had geen doorgang, daar de L. B. Kring protesteerde tegen het spe len van ongerechtigde spelers in Excelsior. In hoeverre dit juist is, zal nader moeten worden uitgezocht. Hierop komen wij nader terug. A.s. week begint de competitie. Dommering succes!! Geboren: Johanna Gerdina d. v. N. Lugtigheid en G. J. Guldemond. Gehuwd: P. J. den Boer 26 j. en C. J. Elstgeest 25 j. Gevestigd: H. Stoks, van Zutphen J. P. M. van den Bergh van Haarlem. Vertrokken: C. J. Elstgeest naar Haarlemmermeer Wed. S. J. Roozen naar Leiden W. G. Warnaar naar Lisse H. E. Wempe naar Alkmaar A. M. de Rooy naar Oegstgeest. WARMOND. Goede vangst. Een ingezetene dezer gemeente heeft bij het visschen een goe den dag gehad, daar hij op dien dag niet minder dan 132 visschen wist te verschal ken, waaronder verscheidene waren, die een groot gewicht hadden. Alle visschen zijn gevangen met den hengel. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente neemt weer toe, wat mede zijn oorzaak vindt in het feit dat de werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen straatweg zoo goed als geëindigd zijn. In de afgeloopen week werd aan steun uitgekeerd een bedrag van 166.59. Paard op hol. Het paard voor den vrachtwagen van den heer d. D. uit Haar lem schrok voor een passeexende auto en sloeg op hol. De voerman kwam van den bok te vallen doch bekwam geen letsel. Op de rijksstraatweg werd het paard door eenige werklieden tot stilstand gebracht, waarbij bleek dat het tuig gebroken was. Ook was eenige materieele schade aan den wagen aangebracht.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13