KOFFIE HAG De Wetenschap neemt den laatsten twijfel over het koffievraagstuk weg: Koffie behoeft geen coffeïne te bevatten om 100 genot te verschaffen is beter en gezonder ook voor U! DERDAG 26 OCTOBER DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 Neen, coffeïne heeft noch met den smaak, noch met het aroma van de koffie iets uit te staan. De Wetenschap heeft'vastgesteld, dat het de aromatische oliën zijn, die de koffie zoo fijn en pittig maken. Deze fijne, aromatische oliën ontstaan bij het branded dus eerst na de zeer gjondig zuivering en ingenieu: king, die de voor Koffil stemde, ruwe boonen ond^gd^n. Het reinigingsproces, wa^rliij de coffeïne en het koffievuil i$t qe ruwe boonen worden verwijder», is door Nederlandsche octrooien beschermd en waarborgt iie&st absolute onschadelijkheid een ongekende zuiverheid van smaak en aroma. De fijne,aromatische woliën kuAnVi n.l. juist na het fuiveringlpr^ces haar goede eigen- Ichappen Ibijtonder goed ont- itooien. D»rc*n is bij Koffie Hag elBe boon iX^iteit, elke druppel ^gejot en elk kopje gezondheid f Gezondheid Jawel, want door de verwijdering van de coffeïne is ook de nadeelige prikkelende werking op hart en zenuwen en daarmede het gevaar voor storingen Uwer gezondheid weggenomen. Bij het uitkiezen Uwer eet waren en dranken let U er zeker op, dat ze zuiver zijn en dat er niets inzit, wat voor Uw gezondheid niet bevorderlijk is. Waarom zoudt U dat niet ook bij koffie doen U weet nu, dat er een koffiesoort bestaat, die werkelijk zuiver is„ die niets schadelijks bevat en die een krachtigen, pittigen smaak en een heerlijk aroma heeft: Koffie Hag. Drink dus Hag, de zuivere en gegarandeerd coffeïne vrije koffie. BLeidenerSCh192P4H'i°25eSt:i926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 meiden i*253 50 24Q 26Q 21Q m_ 18Q S" \nZf' 188 50 170 30 250.50 227.20 194.27 182.21 175.46 170.06 O L V O O 203!- 25o!260:90 210.- 200.- 185.09 190.- 175.- 167.50 139.- H. Petrus 467!- 350.- 133.- 357.- 466.- 619.- 448.- 392.- 405.- 405.- SLddVnrUS L1924deT925 k: 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 ueiaen 1Q3_ 63_ 150_ 150-_ 60._ 102.50 100.— O. L. Vr. Hem. 250.^ 5Q gg 8g 66 g2 g6 Q5 54 5? O LV 6"6 30— 60— 90— 70!- 70- 75— 76.50 78— 66- 67— H. Petrus 173- 115- 68- 255.- 250- 960- 578- 1355- 330- 335- KERKNIEUWS 173. Ze zaten allemaal knusjes om de tafel, ik geloof wel vijf of zes, en de ongetrouw de broer tevens baas des huizes zat erbij om, zooals hy zeide, orde te bewaren on der al die vriendinnen van z'n zusters. Ze waren wat men hier noemt: om de thee. Ik zat zoo even het gepraat aan te hoo- ren en al spoedig vroeg men mij of ik al brood gegeten had. Ook de andere gas ten werden verzocht om „een endje brood" mee te eten. Eerst allerlei bezwa ren (niet van mijn kant) van de kant der dames en tenslotte, toen aan de beschei denheid voldoende eer geschied was, ble ven ze allemaal en hapten spoedig in een versch cadet je met worst. Daar zaten ze, allemaal met een dikke bloedkralen ketting om en ik weet zeker dat de bemerking door hun brein ging: Zoo, komt Pater Liefhebber hier ook. Dat zal ook wel niet voor niets zijn. En daar zat ik en ik weet heel zeker dat de gedachte door mijn brein ging: Zou er nu onder al die dames niet een suikertante voor het Missiehuis schuilen? Zou er nu niet ééntje tusschen zitten die vandaag of morgen een boodschap stuurt: Patertje Liefhebber, kom bij ons ook eens een endje brood eten, dan zal ik u tege lijkertijd laten weten welk schoon plan ik ten opzichte van uw tobbend Missie huis heb. Het Missiehuis heeft waarlijk erg hard nieuwe vrienden en vriendinnen noodig. Er moeten spoedig weldoeners(sters) bij komen, die voor arme studenten betalen, want ik raak er de laatste tijd meer kwijt dan dat er nieuwe gewonnen worden FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn, postrek. 120937 U kunt ons ook helpen door ons geld te geven of stukken tegen rente zoo lang u leeft. STOOMVAARTBERICHTEN STTOMV. MU NEDERLAND. CHRISTIAAN HUYGENS, vertr. 25 Oct. v. Batavia n. Amsterdam. POELAU LAUT (thuisr.) pass. 24 Oct. Perim. POELAU TELLO (uitr.) pass. 24 Oct. Gi- braltar. TAWALI (thuisr.) pass. 24 Oct. Gibral- tar. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMOR arr. 23 Oct. te New York. COST A RICA (thuisr.) ar. 27 Oct. v.m. ca. 9 u. te Plymouth. STELLA vertr. 24 Oct. v. Messina n. Pa lermo. TRAJANUS arr. 24 Oct. v. Rethymno te Izmir. VESTA arr. 24 Oct. v. Triest te Flume. KON. HOLL. LLOYD. TENERIFFE (uitr.) pass. 23 Oct. St. Vincent. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 24 Oct. v. Sandakan n. Cebu. VAN SPILBERGEN arr. 24 Oct. v. Ba tavia te Pt. Louis (Maur.). MISSIE-ACTIE IN LEIDEN. De door den heer Lombert getrokken conclusie: „dat ondanks het bestaan der twee Genootschappen de activiteit te wen- schen overlaat" moet wel de oorzaak wor den genoemd van de lage opbrengst voor de Pauselijke Missie-Genootschappen in de stad Leiden. Het hier volgende overzicht van de ont vangsten voor beide Genootschappen in de laatste tien jaren toont dit duidelijk aan: dit is met inbegrip van groote giften De heer L. heeft gelijk, er heeft in vroe ger jaren een Algemeen Missie-Comité be staan, hetwelk bij gelegenheid van de groote missieweek-tentoonstelling is opge richt; verschillende oorzaken hebben dit comité helaas langzaam ter ziele doen gaan. De heer L. vraagt middelen ter verbe tering: welnu een algemeen missie-comité voor de stad Leiden met een actieven gees telijken leider zou van enorm veel nut kun nen zijn. Bij gebreke hieraan kan echter in elke parochie toch wel een goede vruchtdragen de actie gevoerd worden voor de beide Pauselijke Missiegenootschappen. De geza menlijke parochieele directeuren beleggen een bijeenkomst voor alle zelatricen of ze- lateurs voor beide Genootschappen van de geheele stad, waarop aan hen, eventueel door een bevoegd missie-leider, het doel der Paus. Missiegenootschappen nog eens goed duidelijk gemaakt, hun missie-ijver aangevuurd wordt en van hen gevraagd wordt om juist in deze crisis-tijden toch vooral dikwijls en geregeld de contributie op te halen, terwijl dan tegelijk voor een behoorlijke wijk-verdeeling wordt zorgge dragen. aan de par, afdeeling gedaan. Op een Zondag maken de par. directeu ren vanaf den preekstoel aan de geloovi- gen bekend, dat er een bijzondere actie voor de missie gevoerd zal worden, wijzen de geloovigen nog eens extra op hun mis sieplicht en het verlangen van Z. H. den Paus om zoo eenigszins mogelijk allen de Paus. Missiegenootschappen te steunen, terwijl dan na de H.H. Missen door de zela tricen propaganda-circulaires worden uit gereikt. Daarna is er weer het werk voor de zelatricen om in hun eigen wijk bij de verschillende gezinnen even de namen te gaan noteeren van de nieuwe leden. Het resultaat zal verrassend zijn. Men make echter niet voor alle twee de Genootschappen gelijktijdig propagan da, want dan raken de menschen in de war: eerst propaganda voor het voornaam ste genootschap, dat van de Broederschap van den H. Geest (Voortplanting des Ge- loofs) en daarna, bijv. een paar maanden later, voor het St. Petrus Liefdewerk. Propaganda-circulaires en plaatjes zijn in overvloedige mate gratis verkrijgbaar: voor Broederschap H. Geest bij Professor L. E. Nieuwenhuizen, Seminarie Hageveld te Heemstede en voor S. P. L. bij Mgr. Th. M. P. Bekkers te Voorschoten. Door deze publicatie hoop ik eraan te hebben medegewerkt, dat de missie-actie in Leiden weer tot nieuwen bloei zal gera ken en Leiden meer daadwerkelijk zal deelnemen aan de uitbreiding van God's Kerk. En het is te hopen, dat de parochiale di recteuren hun zelatricen met een vurigen missiegeest zullen weten te bezielen, want van hun ijveren hangt enorm veel af: ijve rige zelatricen, groote opbrengst, dat leert overal elders de ervaring. Geachte Redactie, hartelijk dank voor de plaatsinr P. Zal ik licht opsteken, man- Niet meer noodig. Ik lig al nder* ("Weltspiegel). IN HANDEN DER BANDIETEN. Heldhaftig lijden van een Missionaris. Agentia Fides meldt: Pater Esteban, de Spaansche Jezuiet, die reeds sedert December 1931 gevangen wordt gehouden door de Chineesche roo- vers schrijft van uit zijn gevangenis te Ton-Pen-sen in de provincie Kiangsi: Den een en dertigsten Mei heeft men mij drie maal publiek tentoongesteld; op mijn hoofd zetten zij een hooge muts, vol met schandelijke opschriften. Ik verdedigde te genover de nieuwsgierige menigte onzen godsdienst, dien de roovers bespotten. Vervolgens werd ik naar een groote tent geleid, waar een tooneelstuk werd opge voerd. Hier legde ik de menigte uit, dat ik een Missionaris was, naar China geko men om de menschen te leeren, dat zij God moesten beminnen boven alles en hun naaste als zich zelf. Den volgenden morgen werd ik vijf uur lang bespot en gepijnigd, de beulen dreig den mij te zullen vermoorden; zij namen verschillende foto's van me, toen ik op den grond lag. Zouden ze gedacht hebben, dat ik al dood was? Thans ben ik weer rustig en tevreden. Ik gevoel mij gelukkig, dat ik voor Christus mag lijden en wil ook gaarne voor Hem sterven. Zooals U ziet, was het einde Mei, en het begin der maand van H. Hart voor my een zeer gelukkige tijd. Te Leiden gevestigd: Raden Mas Ariono, Vreewykstr. 6 H. v. d. Berg, Leliestr. 55 M. N. Bervoets, dienstbode, Cronesteinkade 4 J. M. Bie- rens de Haan, Turfmarkt 2 F. Bikker, kantoorbediende, Koninginnelaan 38 W. M. Bins, Nieuwe Rijn 34a N. C. de Boer, dienstbode Mariënpoelstr. 17 H. Borton en fam, Oegstgeesterlaan 32 J. Broekhuijsen en fam., vertegenwoordiger, Leeuwerikstr. 8 G. Brokaar, P. de la Courtstr. 23 T. G. Buning, Witte singel 85 H. J. v. Buren, Schelpenkade D. J. Burgersdijk, Schelpenkade 56a C. M. Caljouw, Rijnsb.weg 107 H. P. G. de Cler, directeur N.V., Rijnsb.weg 31e T. LaterveerDelger, Garenmarkt 38 C. C. Swan enDrathen, 3 Octoberstr. 17a G. S. v. Druten, onderwijzer, Morschweg 85a Chr. C. Dutilh, Nieuwsteeg 39 G. J. Ebbink, Kaiserstr. 13 A. H. Emmer- ling, Steenschuur 18 B. S. Engers, Oegst geesterlaan 9 A. J. M. Esser, Rapenburg 68 H. G. v. Everdingen, Groenhovenstr. 2 M. Evers, Rijnsb.weg 77a Jkvr. W. H. F. v. d. Feltz, Rijnsb.weg 18 L. M. I. BövingFinze, Lijsterstr. 4 G. C. Fles, winkelbediende, Oloëlaan la F. de Haan Gosses, Houtstr. 3a T. Heemskerk, fabr. arb., Waardgr. 137 J. C. Heijning, Noordeinde 52 C. C. A. v. Hille, Witte singel 70 G. Höchter, dienstbode, Steen- schuur 3 J. M. Th. Hoekstra, dienstbode, Korevaarstr. 24 M. A. H. v. d. Hoeven, dienstbode, v. Oldenb.str. 35 P. C. v. d. Hoeven, boterhandelaar, v. Oldenb.str. 35 H. Honders, dienstbode, Lammer markt 27 E. Hoogervorst, dienstbode, Haarlemmerstr. 47 A. F. H. Hijmans, Bloemmarkt 24 W. Jadometti, Papengr. 23 K. Klok, winkelbediende, N. Bees- tenm. 22 P. v. d. Klugt, ij zerh an delaar, Zijlsingel 38 L. D. C. Krol, Schelpen kade 36 H. J. Lam en fam., hoogleeraar, Rijnsb.weg 127 Jhr. J. Ph. Laman Trip, Schelpenkade 43 M. C. J. WestenLee- nen, Breestr. 147 J. W. Lindijer, Morsch- singel 11 W. A. Lukassen en fam, han delsreiziger, Dahliastr. 26a P. Marks en fam., Pr. Frederikstr. 48 N. Moerman, kapper, Heerenstr. 62 P. Moll, Schel penkade 39 P. de Niet, Apothekersdijk 14 Th. J. Pegt en fam., Langegr. 196 W. Pieneman, dienstbode, Oegstgeesterl. 3 E. Pillis, J. v. Goyenkade 11 M. del Prado Groenhovenstr. 12 H. B. G. de Roo, Rapenburg 8 Raden Samsoedin, Vreewijkstr. 6 Chr. Schoonheim, Hee- rensteeg 31a Wed. A. BakkerSmit, Haarlemmerstr. 81 A. Soesman, Rapen burg 112 J. Spanjersberg, Hooigr. 10 L. M. Spierenburg, Morschsingel 11 C. T. L. Teunissen, Thorbeckestr. 28 I. de Tombe en fam., Oude Heerengr. 12 J. F. Touw en fam., arts, Warmonderw. 1 E. v. d. Veen, kantoorbediende, Hooge- woerd 187a K. v. d. Veen en fam., stoe- lenmatter, a. d'. woonschip J. M. Ver heul, Oegstgeesterlaan 9 B. Vervark, dienstbode, Plantage 18 B. Vis, J. de Wittstr. 20 G. v. d. Vlist, tuinder, Le vendaal 97 J. F. Vonk, manufacturier, Haarlemmerstr. 174 J. D. de Vries, Witte singel 47 I. C. W. Wallaard, dienstbode, M. Moonstr. 33 H. v. d. Weerthof en fam., spoorwegarb., Hol. Spoorweg 2 G. A. de Wekker, kok, Heerengr. 100 J. G. Wester, Oegstgeesterl. 8 A. Wester - veld en fam., Lammenschansweg 45 F. H. J. A- Wilmar, J. v. Goyenkade 1 M. J. W. Zevenboom, J. v. Goyenkade 20. Uit Leiden vertrokken: J. A. Alkemade, Wassenaar, Wittenb.weg 128 C. v. Arkel, Den Haag, Wagenstr. 52 R. M. A. JuffermansBernsen, Den Haag, Heerengr. 1 J. A. Biesheuvel en fam., Den Haag, Wagenstr. 52 J. N. Lange—Bolle, Den Haag, A. Paulownastr. 60 J. P. Bruijn, Den Haag, Rijswijk- schew. 249 J. M. Bijleveld, Oegstgeest, Kempenaerstr. 56 J. A. J. Cranssen en fam., Oegstgeest, Nassaulaan 22 M. Diersen, Bochum Langendreer H. Em- schermann, Dusseldorf E. A. Botermans v. Es, Oegstgeest, Sumatrastr. 32 W. A. Sietema, Krommenie, N. Uitleg 41 L. D. La Grand, Wassenaar, Havenplein 1 L. Haberl, Oegstgeest, Pr. Hendrikl. 3 Wed. S. C. v. Bleijswijk RisJohanknegt en fam., Den Haag, v. d. Spieghelstr. 6 W. v. d. LindenKlinker, Leiderdorp, Eikenlaan 4 M. M. Köpken, Oegstgeest, Julianalaan 19 L. Lalleman, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 13 S. M. v. Bueren, Haarlem, St. Elisabethsgasthuis J. A. Lange, Amsterdam, Prinsengr. 674 Chr. Lardé, Den Haag, Hoefkade 51 A. M. Le Gras, Rotterdam, Nadorststr. 26 C. C. D. Lelie, Oegstgeest, Fr. Hendriklaan 31 J. C. v. Leur, Middelburg, Houtkade H 111 J. v. d. Linden, Leiderdorp, Eikenlaan 4 Wed. C. M. v. d. PostMa- rijt, Enschede, Eschstr. 62 J. H. Meyers, Oegstgeest, Rijnzichtweg 2 J. C. S. Miete, Den Haag, Gentschestr. 139 E. M. Mol- lenkamp, Haarlem, Zijlweg 4 rood M. M. del Monte Lyon en fam., Den Haag, Harstenbóekpl. 15 Z. ArbouwMuse laar, Den Haag, Aert v. d. Goesstr. 1 P. W. J. v. Niekerk en fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 96a P. Th. Oosterhoff en fam., Pasadena U.S.A. A. Ouwerkerk, Rotterdam, Schans 77b J. Peiger en fam., Zandvoort, Zandvoortschel. 50 J. Chr. Pierlot, Den Haag, Rjjswijkschw. 249 B. Pieters, Amsterdam, v. Woustr. 170 I A. B. Potjer, Amsterdam, Saksenburgerdw. str. 4 huis Wed T. S. Spaargarenv. Pijpen, Oegstgeest, Regentesselaan 2 G. Roelandse, Heemstede, Valkenburgerpl. A. A. v. Rossum, Den Haag, J. v. Nas- saustr. 28 M. W. v. Schaik, Haarlem, Zijlsingel 6 F. P. M. Schamper, Uden- hout Wed. J. M. FakkelSchoemaker, Den Haag, Perponcherstr. 6 M. Segaar, Aalsmeer, Weteringplantsoen 3a M. C. Segaar, Oegstgeest, Griethuysenpl. 2 W. J. Siddré, Noordwijk, Voorstr. 47 M. R. Simons, Amsterdam. Rijnstr. 60 Ra den Soenarko, Den Haag, H. Zwaarde- croonstr. 114 E. BaarsStaffeleu, Lei derdorp, v. d. Doesstr. 59 J. L. M. Tim merman, Schiebroek, No. 102 J. J. Vrie- sendorp. Dordrecht, Burg. de Raadtsingel 35 M. Wehage, Bergen Hannover A. W. Weij, Spijkenisse J. Plaisiervan 't Zand, Haarlemmermeer, Lisserweg 4 A. Zandvliet en fam., Den Haag, Musschen- br.str. 95.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12