WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Op den spoorwegovergang te Bathmen op den Rijksweg naar Deventer reed gister middag een personenauto tegen een paal tje. Dit gebeurde bij het Uitwijken voor een uit tegenovergestelde richting aanko mende vrachtauto. De bestuurder van de luxe auto raakte ^aarop de macht over zijn stuur kwijt, waarna de wagen tegen 'n boom botste. Een der inzittenden, de heer B. Meeuwse uit Twello vloog door het por tierraam en werd zoo ernstig, o.a. aan het hoofd gewond, dat hij in het ziekenhuis te Deventer moest worden opgenomen. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. Gisteravond omstreeks half zes heeft op den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam ter hoogte van de Lijnbaanssteeg een botsing plaats gehad tusschen een wagen van lijn 2 en een luxe auto. De bestuurder van de auto was bezig te draaien, toen hij plotse ling voor een voetganger moest stoppen en daardoor stil kwam te staan op de tram baan. De bestuurder van de tram deed nog alle mogelijke moeite om een botsing te voorkomen, doch dit gelukte niet. Door de botsing braken enkele ruiten van het voorbalcon van de tram, terwijl de be stuurder licht aan de hand werd gewond. De auto werd aan de achterzijde ernstig beschadigd, de chauffeur kwam er echter goed af. Het tramverkeer had ongeveer tien minuten vertraging. TEGEN EN MELKWAGEN GEBOTST. De heer H. Kleindeter, aannemer te Winsum, die Maandagavond per motor van Groningen naar zijn woonplaats terug keerde, is op den Winsummerstraatweg tegen een melkwagen gereden. De heer P. Bos, eveneens aannemer, die als duo-pas sagier meereed, kwam er goed af, maar de heer Kleindeter werd met een zwaar ge wonde borstkas opgenomen en naar het diaconessenziekenhuis te Groningen over gebracht. Het paard voor den melkwagen werd zwaar gewond. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Bestuurder aan den dood ontsnapt. Op den onbewaakten overweg aan den Zuidelijke Dwarsweg in den Zuidplaspol- der in de spoorlijn GoudaDen Haag, op 5 K.M. afstand van Gouda, waar reeds eenige doodelijke ongelukken zijn ge beurd, passeerde Maandag een met twee paarden bespannen en met stroo beladen wagen, bestuurd door den 27-jarigen Vrachtrijder A. Hoogendoorn uit Waddinx- veen, juist toen de Groninger nachttrein uit Den Haag met 90 K.M. vaart naderde. Vlak voor den overweg moest de kar een auto passeeren en daar de voerman daar op zijn paarden tegen de hoogte had aan te zetten was zijn aandacht zoo zeer in beslag genomen, dat hij geen erg in den naderenden trein had. Op het laatste oogenblik bemerkte hij, opmerkzaam ge maakt door anderer geroep, het gevaar, doch toen kon hij niet meer inhouden. Een der dieren werd door de locomotief gegre pen en eenige honderden meters medege- sleurd: het was totaal vermorzeld. Het andere paard had geen letsel bekomen en ook de voerman kwam met den schrik vrij. De trein stopte en kreeg achttien minu ten vertraging. „Tel." DOOR DRAAIENDE AS GEGREPEN. Arbeider ernstig gewond. In de aardappelmeelfabriek Musselka- naal en Omstreken te Ter Apelkanaal is de arbeider Arnoldus uit Sellingen bij het 'omgooien van een drijfriem door de draaiende as gegrepen. Hij werd eenige malen rondgeslingerd en bewusteloos op genomen. De man, wien alle kleeren van het lichaam waren gescheurd, bleek ern stige wonden aan hoofd en beenen te heb ben bekomen alsmede eenige gebroken ribben. Hij werd in ernstigen toestand naar het R. K. Ziekenhuis te Winschoten vervoerd. VAT CARBID UIT ELKAAR GESPRONGEN. Te ruim vijf uur gistermiddag sprong op den Kloveniersburgwal» te Amsterdam zonder dat de oorzaak hiervan bekend is, een vat met 100 K.G. carbid, geladen op een vrachtauto, uiteen. Hierbij werd een 53-ja- rige man ernstig gewond aan de beide beenen. Hij werd naar het Binnen Gast huis vervoerd. HULPELOOS OP ZEE. De redding van twee visschers door de bemanning van de „Vreedcnburg". Kapitein Tymons van de „Vreedenburg", een schip van de Halcyonlijn, heeft Zondag 15 October twee visschers gered, die, na Woensdag 11 October van Stocka te zijn uitgevaren, in zwaar stormweer waren ge raakt. Reeds Donderdagmorgen vroeg, zoo ver telden de schipbreukelingen, volgens de „Telegraaf", aan hun redders, toen wij pas van Klackar waren weggevaren, zette de wind uit het Noordwesten op en onze wel dra onbestuurbaar geworden boot dreef voor den wind weg. De wind werd in den loop van den dag steeds heviger en tegen den nacht ontzonk ons de moed. De dorst dwong ons zeewater te drinken. De Vrijdag was een zeer moeilijke dag. Onze honger was zoo hevig geworden, dat wij „strömming" (een soort haring), die wij in de schuit hadden, rauw opaten. Zaterdag hadden wij reeds alle noop op gegeven, doch de nacht van Zaterdag op Zondag was ontzettend. Wij herinneren ons slechts weinig daarvan. De Zondag begon met kalmer weer, maar er hing een zware mist over zee. In het Zuidoosten ontdekten wij een stoomboot, die een paar zeemijlen van ons af moest passeeren. Met onze laat ste krachten begonnen wij met ons goed te zwaaien. Wij schreeuwden, ofschoon het geroep op zoo een afstapd rfiet kon worden gehoord. Toen wij al dachten, dat ons ook deze kans op redding voorbij zou gaan gaan, stuurde het schip op ons aan en het duurde niet lang, of wij waren aan boord. De stuurman had dien nacht de wacht eh had het bootje op den kop van een golf op een afstand van 3 y2 tot 4 K.M. van het stoomschip verwijderd, ontdekt. Toen hij hiervan bij den kapitein rapport kwam uit brengen, trok deze aanvankelijk in twijfel of het wel mogelijk was, dat zoover in zee nog visschers zouden zijn. Zekerheidshalve gaf de kapitein order van koers te verande ren. Toen de kleine boot ten slotte aan lij zijde van het groote stoomschip lag, maak ten de twee visschers zich gereed om het bootje aan zijn lot over te laten. Kapitein Tymons was echter van meening, dat als men de mannen kon redden, men ook hun bezittingen in veiligheid kon brengen en twintig minuten later hing de boot in de davids. Een etmaal later zou de redding zeker te laat zijn gekomen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Kind ternauwernood gered. Dinsdagmorgen is de hofstede van den landbouwer W. V. Koerten, te Esveld, ge meente Barneveld, totaal afgebrand. Een 8-jarig kind, dat nog te bed lag, bekwam brandwonden. Verzekering dekt de schade. STIJFSELFABRIEK TE ZAANDAM IN BRAND. Te Zaandam is gisteravond brand ont staan in de stijfselfabriek „France" van de firma Hemmelder, voorheen Paul Avis, Oostzijde 377. Het personeel had de fabriek reeds verlaten. Een voorbijganger zag een rossen gloed voor een der dakvensters. Hij waarschuwde de brandweer die er in slaag de het vuur te bedwingen. De fabriek bleef behouden; alleen de goederenvoorraad leed veel schade door het bluschwater. Verze kering dekt de schade. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Donderdag 26 October. Huizen, 1875 m. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst 0.1.V. Ds. H. L. Ou- werkerk. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing door Ds. N. Bufïinga m.m.v. bariton enorgel. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Zang door Mevr. A. de Rook-van Leeuwen, sopraan. Aan den vleugel: K. v. Baaren. 6.30 Gramofoonplaten. 7.15 dito. 7.30 Journ. weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Mandoline-orkest „Con Grazia", o.l. v. B. Kwist en L. Blaauw, orgel. In de pau zes om 8.15 en 9.00 Lezingen. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. M. Prick van Wely, piano; L. Wolfsbergen, bariton. Aan den vleugel: Egb. Veen. 11.00 Voordracht door R. Beyer. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Vervolg omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Vervolg omroeporkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kamermuziek door het Brusselsch Strijkkwartet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „De snelste luchtpostverbinding met Ned. Indië". 8.20 Concertgebouworkest o.l.v. E. v. Beinum. 9.15 Gramofoonplaten. 9.20 Fransche chansons door Héritz. 9.45 Tweede deel van „De kringloop van het Verlangen", van H. Natonek. Vertaling: G. Czopp. Regie: Kommer Kleyn. 10.3(1 Hans Schindler's orkest. II.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Hans Schindler's orkest. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Het Rutland Square en New Vic toria Orkest o.l.v. N. Austin. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Midi. Studio Orkest o.l.v. F. Cantell m.m.v. C. Astington, sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's strijkkwartetten. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. 8.20 „Die Zirkusprinzessin", operette van Kalman, bew. M. H. Lubbock. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Concert. O. Slobodskaya, sopraan en E. Wolff, piano en cembalo. 10.50 Korte dienst. II.05—12.20 Het BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. 8.05 Trioconcert. 9.05 Radiotooneel. 9.35 Zang door D. Fiumana, sopraan en A. Sernicoli, tenor. 10..00 Gramofoonplaten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 dito. 5.20 Omroepsymphonieorkest o. 1. v.. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Uitz. ter gelegenheid van het Chris tus-Koning-Feest m.m.v. orkesten, koor en solisten. 508 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Kumps. 9.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. Deutschlandsender, 1635 m. 7.26 „Das Fahnlein der sieben Aufrech- ten", van G. Keiler. 8.20 „Eine kleine Hochzeitsreise", dans muziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Vervolg dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e programma) 812.20 Langenberg. 12.20—15.20 North Reg. 15.2017.20 Langenberg. 17.2018.20 Brussel (Vlaamsch). 18.2019.20 Langenberg. 19.20afloop North Reg. (4e programma) II.2013.20 Kalundborg. 13.20—14.15 Brussel (VI.). J4.1515.20 Kalundborg. 15.2018.20 Deutschlandsender. 1~63018.20 Daventry 18.20—19.20 Weenen. 19.20—20.20 Warschau. 20.2021.35 Londen (Reg). 21.35afloop Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). GEMENGDE BERICHTEN MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN. Berijder gedood. Gistermiddag omstreeks half drie reed op den rijksweg NijmegenVenlo nabij de buitenplaats Heyendaal in de richting Nijmegen een wielrijder; achter hem na derde een motorrijwiel, bestuurd door den ongeveer 30-jarigen J. W. van Eldik, wo nende te Nijmegen. Toen de motorrijder den wielrijder wilde passeeren, is hij de macht over zijn stuur kwijt geraakt. Het gevolg was, dat de wielrijder in het grind langs den weg terecht kwam. Het motor rijwiel sloeg over den kop en de motor rijder kreeg zoodanige zware wonden, dat hij eenige oogenblikken later overleed. De wielrijder werd met zijn rijwiel wegge slingerd en kwam aan den overkant van den weg terecht. Hij kwam er met eenige schaafwonden af. Zijn rijwiel was even wel volkomen vernield. BEJAARDE MAN OVERREDEN. Kort daarop overleden. Dinsdagavond is op den rijksweg Weert Eindhoven onder de gemeente Maashee- ze een aanrijding geschied, die aan den 60- jarigen heer M. v. d. Weeghe uit Heeze het leven kostte. Toen deze op zijn rijwiel achter een auto aanreed, werd hij plotseling door een passeerende auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. De wonden waren zóó he vig, dat het slachtoffer kort daarna daar aan is overleden. MEISJE DOODGEREDEN. Spelend onder een zwaren auto geraakt. Het dochtertje van den heer Versteeg, wonende in de Haarlemmerliedestraat te Haarlem, speelde gistermorgen op het trot toir voor de woning. Een groote vuilnis auto van de gemeente-reiniging haalde vuilnis op en reed aan de linkerzijde van de straat vlaks langs het trottoir. Het meisje liep er achter en hield den wagen vast. Vermoedelijk is het kind"hier bij gestruikeld. De bestuurder, keek op een gegeven oogenblik om en zag het meisje juist voor het linkerachterwiel lig gen .Hij schreeuwde: „stop" en bracht on middellijk den wagen tot stilstand, doch het was te laat; het kind lag reeds onder het achterwiel van den zwaren wagen. Het meisje werd de ouderlijke woning binnengedragen, waar een dokter slechts den dood kon constateeren. DOODELIJK ONGEVAL. Spelend jongetje onder een tram. Gistermiddag te ongeveer half twee liad in de le van Swindenstraat te Amsterdam een tragisch ongeluk plaats. Eenige school kinderen waren aan het krijgertje spelen. Een 6-jarig jongetje geraakte daarbij on der een bijwagen van lijn 10. Het knaapje werd zwaar gewond. Een der beenen werd hem afgereden. Door de politie werd de eerste hulp verleend. In deerniswekkenden toestand is hij naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd, waar het knaapje kort na aankomst is overleden. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermorgen speelde te Haarlem in de Haarlemmerliedestraat een 41/2-jarig kind op het trottoir. Er stond voor het trot toir een auto van den gemeentereinigings dienst. Waarschijnlijk heeft de kleine zich vastgehouden aan de auto en toen deze ging rijden is het kind komen vallen met het hoofdje voor het linkerwiel. Het kind was dadelijk dood. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 17) Daarop wijdde hij uit over de onvoor ziene aanwezigheid op den weg van een zekere zwarte kart, eN trachtte het ge sprek van de gebeurtenis op „The Home stead" te brengen, maar juffrouw Hethcott verlangde bijzonderheden en had zich voorgenomen, die te weten te komen ook. Weet u, kapitein Royson, pruilde zij schalksch, ik ben er bijna zeker van, dat u mij niet alle» verteld heeft, wat er ge beurd is. Waar? Wanneer? En hoe? Op den weg. In uw huis. En terwijl U dat meisje naar huis bracht. Dat is inderdaad waar.-Zekere feiten dienen verzwegen te worden, totdat de po litie beslist, welk gebruik er van gemaakt moet worden. Ik heb niets achtergehou den, wat betrekking heeft op juffrouw Shiela Macdonald's avontuur of ongeluk. O! Is dat haar naam? Shiela? Ja. Tot zoover heeft zij mij in ver trouwen genomen. Ziet u, ze zou graag een gesprek met een advocaat hebben en wenschte, dat uw broer haar schrijven zou om af te spreken, wanneer zij hier kon ko men. Dat is de eerste reden van mijn be zoek vanmorgen de tweede is om hem mee te krijgen naar de golflinks voor een partijtje voor de lunch. Gladys Hethcott was een beetje in de war en overbluft. Zij was niet voorbereid op deze openhartige en heel-alle-daagsche verklaring. Komt zij werkelijk hier? was al wat zij op dat oogenblik wist te zeggen; Roy son zag zijn kans en maakte er gebruik van. Ik zei, dat zij u waarschijnlijk ook zou ontmoeten en ik ben er zeker van, dat u vriendelijk tegen haar zult zijn. Zij moet wel behoefte hebben aan de sympathie van een andere vrouw van haar eigen land en leeftijd. Vergeet niet, dat zij een Engel sche is, en dat zij door de omstandigheden genoopt is onder Spanjaarden te leven. Wat voor omstandigheden? Dat zal zij u ongetwijfeld vertellen. O, neemt u mij niet kwalijk! U be seft heelemaal niet, geloof ik, hoe opwin dend dit alles is in een nest, waar zelfs een hondengevecht een heele gebeurtenis is. Zal ik Arthur nu roepen? Graag, als u zoo goed wilt zijn. Het is wel heel aardig om hier met u te zitten praten, maar we zijn bezig een prachtdag op schandelijke wijze te verknoeien. Waarom gaat u niet met ons mee? Zijn gastvrouw stond op. Ik heb geen tijd voor zulke beuzela rijen, zei ze lief. Hethcott kwam met uitgestoken hand binnen. Ah! Daar ben je eindelijk! riep hij hartelijk. Waar.om ben je gisteravond niet aan komen loopen? Ik heb je zuster juist verteld, dat ik een hindernis op mijn weg ontmoette in den massalen vorm van inspecteur Hobbs. Ik. Maar Hobbs was toch niet bij je toen Swiney kwam? Neen. Maar ik ben niet van plan om met mijn verhaal voor den dag te ko men als een kleine jongen, die nog een pak slaag op den koop toe kan krijgen. Als je vrij bent laten we dan naar de golf links gaan. Loop tot aan mijn huis met je fiets in je hand, dan zal ik ondertusschen vertellen. Toen de heeren langs den kustweg uit het gezicht verdwenen waren, trippelde Gladys Hethcott naar den overkant naar het huis van den dokter. Het ochtend spreekuur was juist geindigd, en een auto stond bij de deur klaar voor het patiën- tenbezoek. De dokter zelf verscheen dan ook, toen zij nog eenige meters verwijderd was. Haar hoofd was gebogen, en haar ger woonlijk gladde voorhoorfd was in naden ken gefronst, zoodat zij niet lette op een kleinen vreemdeling, keurig gekeed in een blauw serge pak, die juist uit het post kantoor gekomen was en haar gadesloeg. Woont daar meneer Hethcott, de ad vocaat, zei hij tot een van de oudste inge zetenen, die zich op dat oogenblik onle dig hield met het dooden van den tijd, tot dat de herberg geopend zou worden. Ja, meneer. En was dat de dokter, die uit dat huis kwam? Ja, meneer. Waar is de begraafplaats? De begraafplaats? Die hebben we niet. Wij worden in de kerk begraven. Nou. De'Winter komt en het beste er mee! Ik moet de bus naar Woolcraft pak ken. Nou, verduiveld gromde de dorstige oude, terwijl Furneaux de dorpsstraat uit liep. Wat mot-ie me het beste wenschen en kletsen over den winter en begraaf plaatsen? Brutale bliksem! Misschien is-ie er nog eerder geweest dan ik. En inderdaad, die kans was niet denk beeldig, want Furneaux had een telegram van den volgenden inhoud ontvangen: Sheldon en ik gaan vanmorgen per auto op weg. Brengen toebehooren mee. Zullen vermoedelijk zeven uur Woolcraft aandoen. Winter. „Toebehooren" beteekende automatische pistolen. Blijkbaar rekende hoofdinspec teur Winter, chef van de afdeeling Crimi- neele Recherche, op moeilijkheden. HOOFDSTUK X. Furneaux neemt de teugels in handen.... Generaal Swiney was niet populair; zijn snoevige manier van optreden, zijn inge kankerde gewoonte om zich altijd met an dermans zaken te bemoeien, zouden hem maatschappelijk onmogelijk gemaakt heb ben, als hij geen plaatselijke grootheid was geweest. Dien middag werd hij iets voor tweeën in de speelzaal van de sociëteit aan de te lefoon geroepen. Zonder daartoe uitgenoo- digd te zijn was hij ingevallen aan een bridgetafeltje. Oha, verkondigde hij met een geheim zinnig gezicht, -ik vermoed, dat er iets aan de hand is! 't Spijt me, dat ik jullie op houd, maar misschien heb ik belangrijk nieuws. Natuurlijk zwegen de drie mannen aan het speeltafeltje en nog twee anderen, die er bij zaten, terwijl de generaal telefo „R a d i o-P a r i s, 1724 M. 9.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. 9.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit hotel „Angleterre" 2.054.05 Sid Merriman's Dance Band. 7.30 Radio-Symphonie-orkest o.l.v. Prof. N. Malko m.m.v. H. Roswaenge, zang. 10.1011.05 Dansmuziek uit „National- Scala". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.45 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Omroeporkest o.l.v. Seyfert. 2.00 Gramofoonplaten. 3.20 Weragkoor en -strijkkwartet en so listen. 6.20 Orkestconcert o.l.v. Nettstraeter. 10.05 Populair concert. 10.50 Sürug-orkest o.l.v. Görlich. 11.20 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. Wat spook Jü daar uit? Ik heb in veertien dagen geen warm maal in m'n maag gehad. (Lustige Sachse). neerde; het toestel hing aan den muur in den dichtsbijzijnden hoek van de zaal. Hallo! riep hij. Ben jij daar, Swiney? kwam een eigenaardige, gebiedende stem met een bijzonder doordringenden klank, die de woorden duidelijk in de zaal verstaanbaar maakte. De generaal schrikte op, alsof een nij dige wesp hem gestoken had. Het ge lukte hem echter zich te beheerschen. Wanneer u generaal Swiney spreken moet, dan ben ik hier, zei hij, wie voor den dit en dat.mag ik vragen met wien ik spreek? Met Nicky luister nu eens naar me Swiney; als je heusch wilt beweren, dat je den „ouden Nicky" vergeten bent, dan word ik bedroefd. De stilte in de speelkamer werd druk kend, maar geen van het vijftal durfde ook maar een kuchje te geven. De toeschou wers konden alleen den nek en de ooren van den generaal zien, waarover zich een purperroode gloed had uitgespreid. Ik heb geen kennis, die den edelen naam van „Oude Nicky" draagt kwam het gesmoorde antwoord. Het komt mij voor dat u mij gratis tracht te beleedigen. Niet heelemaal gratis, Swiney; dit telefoongesprek kost mij vijftien cent. Maar jij gedraagt je. zooals gewoonlijk, als een gratuite ezel. Ofschoon ik je als mijn vriend beschouwd heb, kwam het mij voor, dat ik je een vriendendienst bewees, door je een kleinen wenk te geven. Men heeft je in de gaten, Swiney! De generaal keerde een van woede ver wrongen gezicht naar het wachtende ge zelschap. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9