DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN ALKEMADE WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Mr. J. W. Peek De bevolking van Hedenmiddag Alkemade heeft ha- u j j re burgemeester, de had de heer mr. J. W. Peek installatie van een blijde incomste bereid. Van vele huizen wapperde de plaats. driekleur. Óm 1.15 uur werd de nieuw benoemde burgemeester vanaf Leiden afgehaald door het gemeentebestuur. Aan de grens der gemeente werd de bur gemeester ontvangen door den gemeente raad, waarha de stoet zich begaf naar de R. K. Bijz. school te Oud-Ade, waar de school kinderen zich opgesteld hadden ter be groeting. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan de R. K. Bijz. school te Rijp- wetering, waar de schoolkinderen even eens van hun hulde blijk gaven. Hierna passeerde men den driesprong bij Nieuwe- Wetering waar de kinderen van de R. K. en Bijz. Christelijke school met de fanfare „Door Gunst Verkregen" zich opgesteld hadden. Ook hier mocht burgemeester Peek de noodige huldeblijken in ontvangst nemen. Aan het raadhuis gekomen bood het dochtertje van den gemeente-secretaris een bouquet bloemen aan, waarna de stoet zich begaf naar Oude-Wetering waar even eens de schoolkinderen van de R. K. en Bijz. christelijke school een lied zongen ter eere van den burgemeester. Ten slotte kwamen de jongens en meis jesschool van Roelofarendsveen aan de beurt, waarna de rondgang met muziek door de gemeente een einde nam aan het raadhuis. Hier aangekomen nam de plechtigheid een aanvang met het voorlezen van het Kon. Besluit, houdende de benoeming van mr. Peek tot burgemeester van Alkemade. De Loco-burgemeester hield vervolgens de volgende toespraak: Welkom, Burgemeester! Nu door den Gemeentesecretaris zoo juist voorlezing is gedaan van het Konink lijk besluit, houdende uw benoeming tot burgemeester dezer gemeente en de geheele Raad daarvan heeft kennis genomen, ge voel ik mij als loco-burgemester gedron gen, een kort woord tot u te richten. Mijne gedachten, u houde het mij ten goede, gaan vanzelfsprekend terug naar den datum van 28 Juli j.l. toen onze hoog geachte en beminde burgemeester Vosters, te vroegtijdig ons door den dood kwam te ontvallen. Dertien jaren lang heeft "hij aan het hoofd gestaan van deze gemeente en al dien tijd zich met hart en ziel gewijd aan de belangen dezer gemeente, die hem zoo na aan het hart lagen. Maar, hoewel wij nog treuren over dit voor velen zoo smartelijk verlies, verheugt het ons aan den anderen kant, dat de ge meente weer een leidsman en bestuurder heeft; het is mij dan ook een behoefte, u namens den geheelen Raad en de ingeze tenen hartelijk geluk te wenschen met uwe benoeming en u welkom te heeten in ons midden. Wij hopen, dat de keuze een gelukkige zal zijn, en dat wij in u mogen zien een burgervader, wien zij het dan allicht op andere wijze de belangen van deze ge meente niet minder na aan het hart zullen liggen. De tijdsomstandigheden, waaronder u hier uw ambt van burgemeester aanvaardt, zijn niet gunstig, omdat de land- en tuin bouw, die de hoofdbronnen van bestaan hier vormen, door den huidigen crisis zeer veel te lijden hebben, met als onvermijde lijk gevolg een groote werkloosheid. Uw taak zal dan ook in den beginne, ge achte burgemeester, verre van gemakkelijk zijn, doch de moeilijkheden zijn er nu een maal om overwonnen te worden. De wijze waarop u tot ons gekomen is, heeft ons de overtuiging gegeven, dat wij in u zullen vinden een man, begaafd met een helderen geest en een goede kijk op huishouding van de gemeente. Wij van onzen kant geven u hierbij gaarne de verzekering, dat wij niets liever willen, dan door eendrachtige samenwer king met u de opbloei van onze gemeente te helpen bevorderen. Ook namens mijn mede-wethouder en den gemeentesecretaris zeg ik u gaarne mijn volle medewerking toe. En u, mevrouw, wensch ik ook een en kel woord toe te voegen. Wij heeten u van harte welkom in onze gemeente, en hopen, dat u met man en kinderen zeer vele en gelukkige jaren in ons midden zult mogen doorbrengen. Mag ik u, mijnheer de burgemeester, thans bekleeden met de teekenen uwer waardigheid, daarbij den hartgrondigen wensch uitsprekende, dat God u de noo dige kracht zal schenken, om de zeer ver antwoordelijke taak, u op de schouders ge legd, zoo te vervullen, dat deze zal mogen strekken tot heil en ten zegen van de u toevertrouwde gemeente. Rede van Burgemeester Peek. Alvorens het ambt, dat mij in uw mid den gebracht heeft te aanvaarden, wil ik een woord van diepgevoelden dank rich ten tot H. M. onze geëerbiedigde Konin gin. voor het in mij gestelde vertrouwen bij mijn benoeming tot burgemeester dezer gemeente. Vervolgens tot Z.E. den Minis ter van Binnenl. Zaken en den heer Com missaris der Koningin in Zuid-Holland die als raadslieden van de Kroon dit besluit met hun verantwoordelijkheid hebben ge dekt en voorts tot allen die door hun aan- beveling mijn benoeming hebben bevor derd. Staande voor mijn ambtsaanvaarding gaan mijn gedachten allereerst uit naar Hem, die vóór mij deze gemeente een lange reeks van jaren met zooveel tact eq bekwaamheid heeft bestuurd. Hij heeft zich op zoo waardige en onkreukbare wijze aan zijn taak gegeven, dat hij zich uw aller vertrouwen en hoogachting had waardig gemaakt, toen hij dezen zomer onder zoo diepbedroevende omstandigheden aan zijn gezin en de gemeente ontviel. Het zal een verheven plicht zijn zijn na gedachtenis te blijven eeren. Moge hij echter vanaf de eereplaats, die uw Raad dankbaar zijn beeltenis heeft aangeboden, met tevredenheid en voldoening op uwe vergaderingen en de beraadslagingen neer zien. Vervolgens gaan mijn gedachten naar Pannerden, waar ik gedurende 5 jaren leiding heb mogen geven en vertrouwen terug ontvangen. Met leedwezen scheidde ik van deze gemeente. Daar gingen voor mij zoovele levensidealen in vervulling, die mij steeds met dankbaarheid aan dezen werkkring en de mij daar geschonken mooie jaren zullen doen terugdenken. Maar ook met groote vreugde vernam ik de voor mij zoo vereerende benoeming tot burgemeester dezer gemeente. Er ligt hier voor mij een werkkring, die mij trekt. Deze voor enkele jaren terug nog zoo welvarende gemeente verkeert thans in de moeilijkste omstandigheden. De wereld crisis drukt zwaar op de gemeente en haar inwoners. Slechts door een krachtige samenwerking van ons allen met den vasten wil om de moeilijkheden te boven te komen is onder Gods zegen verbetering te verwachten, maar dan een samenwerking die steunt op openhartigheid en onderling vertrouwen, want juist dit zijn de eerste voorwaarden die voor een goed beleid, vooral in deze tijden, onmisbaar zijn. Ik van mijn kant ben er diep van door drongen, dat mij een werkkring wacht, welke groote verantwoordelijkheid op mijn schouders legt. Met groote toewijding zal ik mij aan mijn taak geven en de belangen der ge meente en haar inwoners verdedigen, overal waar mij dit mogelijk zal zijn. De hartelijke ontvangst mij bij mijn komst in deze gemeente ten deel gevallen heeft mij de overtuiging bijgebracht dat ik van uw aller steun en medewerking verzekerd ben. In het bijzonder van uwe welwillend heid heeren Wethouders, die, bekend als u zijt met de plaatselijke toestanden, de eerst aangewezenen zijt om mij raad en voorlichting te geven. Ik meen mij reeds thans van uw vriendschap verzekerd te hebben. Gaarne geef ik u de verzekering, dat het mijnerzijds niet aan pogingen zal ontbreken om de goede verstandhouding te bewaren. Op uw steun, secretaris, doe ik eveneens een beroep. In nauwe samenwerking met u zal ik mijn dagelijksche ambtsbezigheden moeten verrichten. En wanneer ik mij tot u richt, richt ik mij in uw persoon ook tot het overig secretariepersoneel. Het is mij uit ervaring bekend hoe tegenwoordig de secretarieën overladen zijn met werk. Wees er van overtuigd dat ik uw werk zal weten te waardeeren, ook al zal ik hier aan misschien betrekkelijk weinig door woorden uitdrukking geven. Ik reken ook verder op de volgzaamheid van de politie zoowel Rijks als gemeente politie. De taak der politie, de krachtige handhaving van orde en rust, is misschien nog nooit zoo urgent geweest als thans. Moge mij weldra blijken, dat mijn politie aan de in haar gestelde verwachtingen be antwoordt. Mijnheer de waarnemend burgemeester, ik dank u voor de vriendelijke woorden tot mij gericht en voor al hetgeen u ver der ter verwelkoming van mijn vrouw en mij hebt gedaan. Ik spreek ongetwijfeld namens den geheelen Raad, wanneer ik u mijne erkentelijkheid betuig voor de waar dige wijze waarop u tijdens de vacature het ambt van waarn. burgemeester hebt vervuld. Ten slotte mijne heeren, moge Gods besten zegen op onzen gemeenschappelijken arbeid om de bevordering van de wel vaart dezer gemeente rusten. En hiermede aanvaard ik het voorzitterschap van dit college en het burgemeestersambt dezer gemeente. Hierna werden nog verschillende spre kers beantwoord, van welke toespraken wij in de krant van morgen verslag geven. \JcMihdend ll JlicUt Eén kaars verblind) niet In Uw koplamp rit een lamp van 50 ol 70 kaars, „ver« honderdvoudigd" door den reflector. En dan verblinden die tallooze „kaarsen" heel erg I Veilig rijden houdt daarom óók In: dimmen (verblindend licht dem pen) op minstens 100 meter voor men een „tegenligger" passeert - NOORDWIJKERHOUT. Bazar Zangvereeniging „Concordia" Dinsdagmiddag had om 3 uur de opening plaats van de bazar welke gehouden wordt, ten bate van de Zangvereeniging „Concor dia". De opening geschiedde door den Weleerw. heer Ds. J. van Noort. Deze zeide in zijn openingsspeech, dat het voor veel vereenigingen in verband met den slechten tijd niet meevalt het hoofd boven water te houden doch in Noordwijkerhout geldt steeds het spreekwoord „Eendracht maakt macht". Een heel jaar lang maakten een 20-tal jonge dames de fraaie handwerken voor deze bazar,o.m. spreien tafelkleeden en ontbijtlakens. Ook zeer veel kinderklee- ren werden vervaardigd. Een eere-comité met mevrouw Gevers van Kethel en Spa- land, geboren Baronesse van Weideren Ren- gers en Mevrouw van Noort gaven de noo dige aanwijzingen. Het woord werd even eens gevoerd door den Edelachtbaren heer Burgemeester. Deze hoopte dat de Zang vereeniging nog jaren zou blijven bestaan Ze stond steeds gereed voor het geven van liefdadigheidsconcerten o.a. voor het cri siscomité. De vereeniging maakt daarom aanspraak op de sympathie van alle inge zetenen. Het bezoek na de opening was enorm. Voor 80.loten werd den eersten middag gekocht. Verschillende winkeliers gaven cadeaux, o.a. gaf bakker van Eeden uit de Havenstraat een groote koek van 1 meter lengte. Deze koek werd met sjoel bakken gewonnen door Coenraad Bouw meester die de helft weer verlootte wat 5.opbracht. Hedenmiddag was de schooljeugd op be zoek en kreeg ieder een cadeau bij het rad van avontuur. Woensdag en Donderdag wordt de bazar voorgezet. Prijsjassen. Uitslag prijsjassen in café „De Duinrand" van C. Zonneveld. Ie pr. C. van Dam en W. Kaptein, 4 p. carbonade; 2e pr. P. v. Duin en A. v. d. Ploeg, 3y p.; 3e pr. J. Duivenvoorde en J. van den Berg 3 pond, 4e pr. C. v. d. Berg en C. van der Meer 2y p.; 5e pr. P. Duivenvoorden en A. Kaptein, 2 pond; 6e pr. Fr. v. d. Burg en J. Sluisserland ly pond; 7e pr. J. Kroon en C. Zuiderduin, 1 pond. Clubavond „N. V. C." Dinsdagavond had de 2e clubavond in dit seizoen plaats van N. V. C. De avond werd geopend door den voorzitter, waarna aangevangen werd met prijsjassen. De prijzen werden behaald als volgt: le pr. M. Heemskerk en A. v. d. Berg, 5 pond; 2e pr. J. Kroon en J. Vrolijk, 4 pond; 3e pr. J. Heemskerk en J. de Haas, 3 pond; 4e pr. Th. Duivenvoorden en J. Spigt, 2 pond; 5e pr. P. v. d. Berg Kz. en G. Vermin, 1 pond. Iedere deelnemer kreeg gratis een bal gehakt. De grijzen bestonden uit Carbonade. .NOORDWIJK. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantenkun de. De October-vergadering van gen. Maatschappij in Hotel „Royal", mogen wij wel bestempelen als een tentoonstelling vergadering, daar de groote zaal van alle zijden gevuld was met een keur van Chry santhen, door de leden gekweekt op pot ten, waarnaast nog enkele prachtige vrije inzendingen. De verplichte inzendingen be staande uit de variëteiten Normandië, Per- Ie de Chantené en Golden Harvest, van ieder 5 potten, overtrof zoowel door kwan titeit als kwaliteit onze stoutste verwach tingen, zoodat deze opzet als geheel ge slaagd mag worden bestempeld en zeker veel zal bijdragen om door te gaan met het uitschrijven van onderlinge tentoonstel lingen. De voorzitter, de heer H. de Boer, was het dan ook een buitengewoon genoegen te midden van zoo'n bloemenpracht de leden en belangstellenden welkom te mogen heet ten. Spr. weer aan de hand van deze buiten gewone vergader, er op, wat onderlinge sa menwerking en wedijver kan tot stand brengen. De notulen werden hierna onder dank voor redactie vastgesteld. Naar aanleiding van den sprekerslijst was door het bestuur den heer Budde aange schreven over de voorwaarden en onder werp om een lezing voor de afd. te komen. Dit kon de volle goedkeuring van de ver gadering wegdragen. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief van de Algemeene Vergadering der Maat schappij op 25 October te Wageningen in behandeling, waaruit geen nadere bespre kingen volgden. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren H. de Boer en A. R. Overvelde, secundi H. Bosman en J. Mid- derham. Nog was ingekomen een schrijven van de afd. Leiden, welke den wensch uitte, dat een vervoerverbod zal worden uitge vaardigd voor het vervoeren van Duin doorns en Duindistels, welke somwijlen met wagenvrachten uit de duinen worden ge haald, om te voorkomen dat deze mooie planten in onze duinen zullen worden uit geroeid. Aan dezen wensch zal door de afd. Noordwjjk gaarne adhaesie worden be tuigd. Hierna werd de uitslag der keuring be kend gemaakt, welke als volgt luidde: Groep Liefhebbers, le prijs J. Lindhout met lof der Jury; 2e H. de Boer, 3e W. de Monije, 4e C. Verwey, 5e J. v. d. Wilde, 6e Fr. v. Zuijlen met lof voor kweekwijze, 7e J. Marijt. Groep Vaklieden: le prijs H. C. v. Wie- ringen; 2e A. R. Overvelde. Vrije inzendingen: le prijs H. Bosman; 2e A. R. Overvelde; 3e Zuster Versluijs met een prachtinzending paddenstoelen en zwammen; 4e fa. v. d. Berg-Smit. De prij zen bestonden uit luxe voorwerpen. De voorzitter bracht hierna dank aan de Jury en de commissie voor prijzen-koopen voor de gedane werkzaamheden en sprak den wensch uit, dat een volgende expositie even zoo goed mag slagen als deze. De gebruikelijke causerie van den voor zitter bestond dezen keer over een bespre king van besheesters, waarbij deze aan de hand van het aanwezige materiaal menige interessante en leerzame mededeeling deed over de veelvuldig voorkomende bessen aan heesters en boomen in onze schoone natuur. Met groote belangstelling werd de voor dracht van den voorzitter aangehoord en het dankbaar applaus was bij het einde zeker verdiend. In de pauze werden nogmaals de inzen dingen met belangstelling geïnspecteerd en enkele ingezonden planten en bloemen be sproken, waarna een groote verloting der bloemen en planten plaats had. De nu volgende rondvraag leverde geen besprekingen op, waarna de voorzitter de aanwezigen belangstellende niet-leden wees op het nuttig werken van de Maatschappij van Tuinbouw, waarop zij dezen avond slechts een kleine blik hebben geslagen. Spr. hoopte dat ook zij in de toekomst als lid mochten toetreden. Hierna volgde sluiting van dezen zeer leerzamen avond. Oplichting. Zekere J. Th. M. B. ver dacht van oplichting van een aanzienlijk bedrag aan geld, wiens opsporing in Augus tus jl. werd verzocht, is door de politie aangehouden en een dezer dagen ter be schikking van de justtiie te 'sGraven- hage gesteld. Fiets Gestolen. De heer Sch. alhier doet bij de politie aangifte van ontvreem ding van een zwart gelakt heerenrijwiel, dat hij voor zijn woning had geplaatst. Onderzoek wordt ingesteld. Een ingezetene doet bij de politie aangifte van diefstal van een bermlamp, ter waarde van ƒ296, vanaf zijn auto. On derzoek wordt ingesteld. Politie. Door den Algemeenen Ned. Politiebond is aan den heer J. Verburg alhier als buitengew. veldwachter voor 10- jarigen trouwen dienst toegekend een bre vet en bronzen dienstkruis. Geboren: Karei Jacobus z. van P. Brouwer en W. Zwetsloot Adriana Quirina d. van C. J. Caspers en N. Noppe Nicolaas z. van A. W. H. de Bet en J. Duijndam Marijtje d. van J. v. d. Meu- len en A. P. Sweers, Johannes Hendri- kus z. van C. Zuidhoek en G. van Rossum Adrianus Hendrikus z. van L. W. Riet- meijer en Th. S. Alkemade Cornelia Ma ria Johanna d. van A. P. Koeman en J. Duivenvoorde Theodora Maria d. van C. Th. Steenvoorden en C. J. v. Werkho ven Petranella Maria d. van N. Vegt en. G. eVrmeulen. Ondertrouwd: C. v. d. Luijt 23 j. en D. Leenheer 24 j. P. de Jong 23 j. en C. E. v. d. Niet 22 j. G. Duijndam 20 j. en M. v. Rijn 20 j. C. Plug 25 j. en R. Schrei 28 j. G et r o u w d: G. A. Buschman 33 j. en J. M. Vink, 20 j. A. v. d. Zwan 22 j. en J. v. d. Niet 17 j. J. G. Steenvoorden 23 j. en C. Zuidhoek 21 j. Overleden: Maria Johanna v. d. Sluijs 80 j. wed. van G. J. Schoots Fran- coise Emilie Josephina Meuter 52 j. geh. met A. B. Mahieu Jacoba Geertruida de Hollander wed. van L. Helelnberg Helena Cornelia Nispius 70 j. geh. met II. W. Kalis Johanna Maria Caminade 36 j. Aaltje v. d. Niet 81 j. wed. van J. v. d. Luijt. VOORSCHOTEN Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan, als werkzoekenden 118 perso nen ingeschreven: 11 timmerlieden, 6 met selaars, 5 opperlieedn, 5 grondwerkers, 3 schilders, 47 land- en tuinbouwarbeiders 14 losse arbeiders, 1 zilverbewerker, 1 loodgieter, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 scheepmakers, 2 bankwerkers, 3 chauf feurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuur man, 3 monteurs, 1 electriciens, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 survaillant, 1 goudsmid, 2 letterzetters, 1 mag.bediende. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt da gelijks ten raadhuize voor werkgevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Johannes Godefridus Ar- noldus z. van J. G. van Gent en J. C. P. Konings - Margaretha Hendrica d. van J. van Duivenbode en H. Z. Oskam Getrouwd: W. A. Fix en C. Velthui- zen. Overleden: Wed. J. J. Huijde Ka ter 79 j. Gevestigd: F. Overduin, Leidscheweg 138, van Leiden W. M. Spaavan Wijk Papelaan 172, van 's Gravenhage G. Hakker, Wijngaardenlaan 3a, van Oegst- geest H. J. Wigman en gezin, Oranje kade 29, van 's Gravenhage J. H. Pe ters, Leidscheweg 177, van Lekkerkerk Vertrokken: B. Zwijnenburg, naar Loenen a. d. Vecht J. Ch. v. d. Hoek, naar Leiden Wed. Boertjevan den Ak ker, naar 's Gravenhage J. G. Prins, n. Heerenveen. WOUBRUGGE.. De nieuwe algemeene begraafplaats. Na afloop van de raadsvergadering j.l. Dinsdag vond de officieele opening plaats van de nieuw aangelegde algemeene be graafplaats, alhier. In de aula releveerde de burgemeester,de heer Boddens Hosang, in het kort hoe drie jaren geleden door het gemeentebestuur een object van werkverschaffing gezocht werd om hierdoor eenigszins paal en perk te kunnen stellen aan de steeds toenemen de werkloosheid. Besloten werd toen een nieuwe algemeene begraafplaats aan te leggen. Het is, aldus spr., steeds een eigen aardig iets bij het openen van een be graafplaats. Worden immers bij andere openingen vreugdevolle klanken geuit, bij het openen van een begraafplaats blijft dit achterwege. Het geven van een offi cieel cachet aan deze opening wil spr. be schouwen als een bewijs van eerbied voor de dooden, die op deze plaats straks aan de aarde zullen worden toevertrouwd. Met den wensch, dat dit aantal gering moge blijven, verklaart de burgemeester de be graafplaats voor geopend. Hierna werd den leden gelegenheid ge geven de begraafplaats te bezichtigen. Het werk werd uitgevoerd onder archi tectuur van wijlen den heer Boot, terwijl de aula gebouwd werd onder leiding van v. Wingerden (metselwerk), gebrs. Stigter (timmerwerk), v. Rosendaal (schiderwerk) terwijl de beplantingen geschiedden door Meyer uit Offwegen. Crisis-comité. Ter .gelegenheid van het veertigjarig huwelijksfeest van het echtpaar A. D. H. HeenkSpruyt, heeft de heer Heenk een bedrag van 25.ter beschikking gesteld van het plaatselijk crisiscomité. Een voorbeeld dat door het comité gaarne in ieders belangstelling wordt aanbevolen. Groene Kruis. De afd. Woubrugge der Z.-H. Vereeniging „Het Groene Kruis" kwam in ledenvergadering bijeen. Uit di verse uitgebrachte verslagen bleek, dat de financieele positie van de afdeeling zich in dalende lijn beweegt. Ten einde te kun nen behouden wat sedert een aantal jaren reeds werd verkregen en waarvan door ve len de gezegende werking is en wordt ge noten, met name den arbeid van de wijk verpleegster, dringt het bestuur mede als gevolg van het feit, dat de tot heden geno ten subsidiebedragen belangrijk zijn ver minderd, ten zeerste op versterking der geldmiddelen aan, in welke richting zij bereids door circulaireverspreiding is werkzaam geweest. Staande de vergade ring gaven meerdere leden zich op te trachten door persoonlijk bezoek het aan tal contribuanten uit te breiden. In ver band met het sluitend maken der begroo ting voor het komend jaar, werd de wensch geuit of thans niet het tijdstip is aangebro ken in de bestaande salarisbedragen wij ziging te brengen, waaromtrent na een: ge discussie het bestuur overweging toezegt. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. Loth en W. A. Boot worden bij accla matie herkozen. Nadat de leden der com missies voor de controle op inventaris en gebouw, zoomede van de rekening voor het volgend jaar door den voorzitter zijn aangewezen en besloten is ditmaal geen afgevaardigden naar de Alg. Vergadering te benoemen, wordt de vergadering geslo ten. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Zaterdag 28 Oct. a.s. des middags te 2.30 uur komt de raad der gemeente Stompwijk in openb. vergadering bijeen. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Voorstel tot publieke ver pachting van het vischrecht in: a. de Stomp- wijksche Vaart, b. de Nieuwe Vaart en c. de Knipsloot. 4. Voorstel tot verhuur der wo ning Stompwijksche weg 158 aan den heer L. v. Eijk, poststationhouder. 5. Voorstel wijziging steunregeling voor werkloozen. 6. Voorstel inzake credietverleening ten behoeve van boomkweekers. 7. Aanbieding gemeentebegrooting dienstjaar 1934. 8. Stemming over voorstel commissie van Be heer tot vaste aanstelling enz. van de ad ministratieve hulp den heer C. J. Tol bij het Lichtbedrijf, over welk voorstel de stemmen in den raad der gemeente Stomp wijk (gec. vergadering van 26 Sept. j.l.) staakten. 9. Wijziging gemeentebegrooting 1933. 10. Voorstel tot extra tijdelijke kor ting op loonen en salarissen vanaf 1 Mei 1933. Volksbond. Gisteravond had in de zaal van „De Nieuwe Schenkkan" een ver gadering plaats van den Volksbond, welke tamelijk bezocht was. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet en heette een ieder van harte welkom, voornamelijk den Geestelijk Adviseur, waarna het strijdlied werd ge zongen. Hierna volgden eenige mededee- lingen, waarna werd overgegaan tot ver kiezing van een bestuurslid. Er werden 33 stemmen uitgebracht, waarvan de verdee ling was als volgt: Chr. Bollebom 15 stem men, J. Zonderop 9, en G. Verhagen 9, zoodat gekozen is de heer Chr. Bollebom, welke dit ook aannam. Hierna werd door den heer Chr. Bolle bom verslag uitgebracht over de Centrale Raadsvergadering van de Volksbond, wel ke in Den Haag gehouden is, waarvoor hij een dankbaar applaus mocht oogsten. Gedurende de rondvraag kwam het tot eenige discussies over het volledig tegen woordig zijn van het geheele bestuur bij de vergaderingen, wat bij nader onder zoek wel eens niet altijd mogelijk was, daar de vergadering ook wel dikwijls sa menviel met de vergadering van andere vereenigingen. Een en ander werd door den voorzitter besproken en beloofd werd hierin verandering te zullen brengen. Na nog een paar vragen beantwoord te heb ben, hield de Geest. Adviseur een inlei ding tot verhandelingen over het crisis- vraagstuk, welke in de volgende vergade ringen zullen gehouden worden. Verder werd vertoond de film „Siegfried" met een paar lachfilms, welke door de leden met een applaus werden beloond. Niets meer aan de orde zijnde, en na den Geest. Adviseur en den heer J. Elderhorst te heb ben bedankt voor den mooien avond, sloot de voorzitter de vergadering en ging men dankbaar huiswaarts. K. J. M. V. Men meldt ons, dat we gens de bondsvergadering der K.J.M.V. (bisdom Haarlem) Donderdag 26 Oct. a.s. de vergadering der studieclub niet zal door gaan. Burgerlijk Armbestuur. Tot tijdelijk secretaris-penningmeester van het burger lijk armbestuur alhier is benoemd de heer W. Vader. Brieven, aanvragen etc. dienen vanaf heden gericht te worden aan het adres van bovengenoemden secretaris-penning meester, Veenestraat 77, te Leidschendam.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8