WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 9531 i RAADSLEDEN ALS MARION- NETTEN BESCHOUWD. DOOR DE S. D. A. P. TE ZAANDAM. Een verworden democratie! In „Ons Huis" te Zaandam hield gister avond de plaatselijke af deeling van de S. D. A. P. een druk bezochte huishoude lijke vergadering, naar aanleiding van het feit, dat de drie raadsleden de heeren K. Prins en L. Kelder, beiden wethouders en A. G. Verbeek, oud-wethouder, die in strijd met het verlangen van de partij-af - deeling vóór de bezuinigingsvoorstellen van B. en W. hebben gestemd, geen gevolg hebben gegeven aan het verzoek om hun mandaat ter beschikking van de partij te stellen. Op deze vergadering waren ook de drie genoemde raadsleden aanwezig. Na eenige bespreking is een commissie van vijf per sonen benoemd, die op grond van art. 5 van het Huishoudelijk Reglement van de S. D. A. P. een onderzoek zal instellen en daarover rapport uitbrengen. CRISIS -ZUTVEL-CENTRALE. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 29 October tot en met 4 November 1933 de prijs voor het ta- xe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op regeeringscontract, voor de verschillen de soorten melk is vastgesteld op 6, 6}i en 634 cent per liter. Het bedrag der afdracht op andere in consumptie gebrachte melk zal nog nader worden bekend gemaakt. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. VALSCHE PROPAGANDA VOOR DE N. S. B." De heer Vlekke retireert. De heer Vlekke, propagandist der N. S. B. zendt aan de „Tijd" het volgend schrijven: „Naar aanleiding van het bericht „Val- sche propaganda voor de N. S. B." in uw blad van Woensdag 18 Oct. jJ. moet ik een- en ander een weinig rechtzetten. Inderdaad deelde ik op bedoelde verga dering mede, dat Mgr. Aengenent tegen een kennis van mij verklaard heeft, dat door hem de N. S. B. voor Katholieken niet ver boden was. Ik knoopte daar onmiddellijk mijn eigen meening aan vast, dat zij ook niet verbo den zou en kon worden, omdat haar fas cistische leer niet in strijd was met de R.K. godsdienst en zedenleer. Dit laatste is niet door Mgr. gezegd, het eerste wel. Indien mijn woorden den indruk gewekt hebben, dat het geheel door Mgr. zou ge zegd zijn, herroep ik dat, want dat is in derdaad niet waar en ook door mij niet be doeld. Ik hoop, dat u hieruit begrijpt, dat van valsche propaganda dus geen sprake is. VLEKKE. N.B. Hierbij verzoek ik alle couranten, die bovenbedoeld bericht plaatsen, ook deze rectificatie op te nemen". V. De redactie van de „Tijd" merkt in een naschrift hierbij het volgende op: „Wij meenen naar aanleiding van het bo venstaande nog een te moeten herhalen, dat naar ons te bevoegder plaatse vol komen duidelijk gebleken is van 's hee ren Vlekke's bewering omtrent een uit spraak van Z.Hoogw.Exc. Mgr. Aengenent geen woord, maar dan ook geen woord waar is. De heer Vleke retireert in zijn verklaring voor 50 pet.; hij zal echter ook nog voor de overige 50 pet. moeten retireeren. Immers, óók van de bewering, dat Mgr. Aengenent aan een kennis van den heer Vlekke zou hebben verklaard, dat door Z.H. Exc. de N. S. B. voor katholieken niet verboden was, is geen woord waar." DE EVENREDIGE BEURTBEVRACHTING Te Amsterdam stopgezet. Daar de schippers te Amsterdam naar aanleiding van de bestraffing van een hun ner heden weigerden eenige vracht aan te nemen, heeft de Bevrachtingscommissie te Amsterdam besloten de beurtregeling buiten werking te stellen en hare goedkeu ring te verleenen aan alle bevrachtingen, welke worden afgesloten. LETTEREN EN KUNST ..JACQUES URLUS ZIEK. Naar wij vernemen, moet de heer Jacques Urlus, een ernstige operatie ondergaan. In verband hiermede kan hij niet optreden op het Opera-Concert van het Concertgebouw te Amsterdam van Dinsdag 31 October a.s. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. C. van der Vis, veehouder, te Alp hen aan den Rijn. Cur. mr. H. P. van Heyst. C. H. Pellduders, winkelier te Leiden. Cur. mr. J. M. Hempenius te Warmond. Opgeheven: W. F. A. Vermond, Leiden. STADSNIEUWS R.-K. BOND VAN HANDELAREN IN MELK EN MELKPRODUCTEN. Najaarsvergadering te Leiden. In café-restaurant „Zomerzorg" te Lei den, werd gistermiddag de najaarsbonds vergadering gehouden van den R.-K. Bond van Handelaren in Melk- en Melk producten. Deze vergadering viel samen met de vie ring van het twintigjarig bestaan van de afd. Leiden van bovengenoemden bond. De voorz. van de Leidsche afdeeling, „St. Paschalis", de heer J. P. v. d. Holst, sprak, nadat de vergadering met den chr. groet was geopend, een welkomstwoord tot hoofdbestuur en leden. Spr. voelde zich veilig achter zulk een hoofdbestuur, dat overal de geestelijke en stoffelijke belan gen der leden behartigt en hij wekte de leden op het hoofdbestuur in zijn streven bij te staan, verder de katholieke pers te steunen, zulks om te komen tot de recht vaardigheid en liefde, naar het woord van Mgr. Callier z.g. De bondsvoorzitter, de heer G. J. Suij- ker, uit Rotterdam, dankte den heer v. d. Holst voor zijn woorden en onderschreef ten volle zijn betoog opbouwende critiek te leveren. Spr. uitte zijn beste wenschen voor het welslagen der vergadering en deelde mede, dat de bondsadviseur, pater H. Brandsma, later ter vergadering zou komen, terwijl de Leidsche adviseur, pa ter A. Smitz, door ziekte verhinderd was. Nadat de voorzitter de Leidsche afdee ling met haar vierde lustrum had geluk- gewenscht, werd tot behandeling der agenda avergegaan. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld onder dank aan den secretaris, den heer A. J. van Schie, uit Delft. Het bondsorgaan. De voorz. doet hierna eenige mededee- lingen over het Bondsorgaan. De drukker heeft het bestuur medegedeeld het or gaan onmogelijk te kunnen blijven druk ken tegen vergoeding van de advertenties. Daar moet per jaar duizend gulden bij. Het bestuur ziet het onmogelijke daarvan in en vraagt, of er in de vergadering per sonen zijn, die uitkomst weten. De heeren v. d. Holst en v. Zwieten (bestuur) voe ren hierover het woord en bespreken ver schillende middelen om hier tot 'n oplos sing te komen. Daarbij wordt tevens de medewerking der leden ingeroepen. Aan gezien vóór Januari een besluit moet wor den genomen, zal het bestuur naar goed vinden handelen. Regeling minimumprijs. De secretaris doet hierna eenige mede- deelingen over gevoerde correspondentie met de Crisis Zuivel Centrale inzake den minimumprijs. Hier werd geen resultaat bereikt, waarop het bestuur zich recht streeks tot Minister Verschuur wendde. In zijn antwoord hierop, deelt de Mi nister mede, dat de minimumprijs gemid deld op 3 cent was vastgesteld. In den af- geloopen zomer werd 3 3/4 cent uitbetaald dus 3/4 cent teveel. Nu is het 2 3/4 of 1/4 te weinig. Werd er dus eerst teveel gege ven, dan moet men nu met iets minder ook maar genoegen nemen. Ten overvloede wordt er nog bijgevoegd, dat men zich aan de gewijzigde omstandigheden moet aan passen. Het schrijven wordt daarop aangehou den tot de behandeling der afdeelings- voorstellen. De consumptiemelk- regeling. Aan de orde kwam vervolgens de bespre king van de consumptiemelkregeling. De heer Helsloot (bestuur) wees op de verschillende ongunstige bepalingen in het oude contract. Voor Noord-Holland be pleitte hij afschaffing van de 20 pet. bo ven de taxe in de z.g. wintermaanden. Ver der stelde hij voor, dat bij aanvaarding van het contract, dat de veehouder al de melk, die hij wint, moet afleveren ook aan degenen, die een contract hebben. De voorz. wy'st er in dit verband op, dat de Crisis Zuivel Centrale de bepalingen in zeer korten tijd zijn opgesteld. Zij zal, bij vernieuwing der contracten, wel met de practijk rekening houden. De heer v. Zwieten wijst op de bezwa ren aan het afnemen van alle melk, om dat hij bevreesd is voor het euvel der overmelk. De voorz. reageert hierop door te zeg gen, dat de melkhandelaren die overmelk moeten kunnen leveren aan de fabrieken en centrales, doch de heer v. Zwieten zegt, dat ook de centrales overvloed kunnen hebben. Deze spreker wilde hierin dan ook liever geen beslissing nemen. Het punt was hiermede afgehandeld. Voorstellen der afdeelingen. Van de afd. Rotterdam was een voor stel ingekomen tot steun aan de margarine mengers, zoodat ze dan voor denzelfden prijs zouden kunnen leveren als de Unie, in den vorm van het vaststellen door de regeering van een maximumprijs voor mengers. Het H. B. is van meening, dat een actie alleen dan eenige kans van slagen heeft, als verzocht wordt aan de regeering, dat ingeval van geen levering, of van levering voor te hoogen prijs alsdan een dergelijke leverantie wordt overgeheveld of uitge voerd door de margarinefabrieken. De heer Doeswijk (Leiden) betoogde, dat de regeering het kwantum van iemand, die een te hoogen prijs vraagt, dan diene toe te wijzen aan een anderen grossier, doch niet aan de Unie. Anders worden alle margarine-verkoopers aan deze maat schappij overgeleverd. De heer v. d. Walle (Den Haag) wees er op, dat de Unie nog steeds voor lageren prijs verkoopt dan anderen, waar tegen over werd opgemerkt, dat de Unie zulks gemakkelijk kan doen, wijl zij winst ge noeg maakt. De heer v. Zwieten (bestuur) zet het praeadvies van het H. B. nader uiteen en zegt voorloopig weinig heil te zien in be doeld voorstel. Spr. zou willen adviseeren de Zuivel Centrale te verzoeken, dat iemand, die van zijn grossier te weinig ont vangt, dit kwantum rechtstreeks van de fabriek te betrekken. Naar aanleiding hiervan ontspon zich nog een langdurige discussie, waarbij Rot terdam nog preciseerde, dat zij den prijs voor afname van melangeurs op 1.02 a 1.04 wilde vastgesteld zien. De heer van Zwieten kantte zich echter sterk tegen het vaststellen van een prijs. Het praeadvies van het H. B. werd ten slotte aangenomen. De afd. Rotterdam stelde vervolgens voor: een beter winstpercentage voor de crisis onvermengde margarine. Het hoofdbestuur achtte optreden ten deze geen kans op eenig succes te hebben en daar van eenige marge absoluut geen sprake is, acht het bestuur het beter een en ander aan de gemeentebesturen over te laten. Het praeadvies van het H. B. werd aan genomen. Hierna kwam in behandeling een voor stel van de afd. Amsterdam, waarin be toogd wordt, dat de productie van me lange voor het komende winterseizoen worde opgevoerd. Dit voorstel werd terug genomen, omdat, gezien de besprekingen over den huidigen toestand, hier geen re sultaat met dit voorstel zou worden be reikt. Amsterdam stelde vervolgens voor een protestvergadering te houden, uitgeschre ven door den Bond, teneinde de bestaande grieven op radicale wijze te laten door dringen in het oor van den betrokken Mi nister. De minimumprijs, vastgesteld op 9 cent, wordt nog niet verhoogd, trots alle gegeven adviezen en gedane verzoeken. Het hoofdbestuur wil wel een protest vergadering organiseeren, mits daaraan het geheele bedrijf, t.w. de melkinrichtin gen enz. medewerken. De heer Helsloot (Amsterdam) lichtte het voorstel nader toe, waarop de heer v. d. Walle (Den Haag) betoogde, dat hij in een protestvergadering weinig heil zag, terwijl anderen aanvoerden, dat men aan een minimumprijs van 9 cent niets heeft. Deze prijs is juist voldoende om de con currenten te laten leven. De voorz. drong er op aan, dat alle af deelingen zoo mogelijk plaatselijk tezamen met de melkinrichtingen bij de Crisis Zui vel Centrale om een hoogeren prijs aan dringen. De afd. Amsterdam handhaafde haar voorstel, waarop de heer v. d. Holst (Lei den) betoogde, dat een protestvergadering dan eerst recht heeft, indien men alle middelen heeft aangewend om verandering te krijgen. Langs organisatorischen weg moeten de redelijke eischen onder de oogen der betrokkenen worden gebracht. Nadat de heer v. Zwieten nog een uit eenzetting van de situatie had gegeven, werd het praeadvies van het H. B. aange nomen. Toespraak Geest. Adviseur. De geest. adv. van den Bond, de wel- eerw. pater H. Brandsma uit Delft, ver kreeg hierna het woord, wees op de ver schillende lustra, de laatste jaren gevierd en feliciteerde vervolgens de afd. Leiden, die reeds 20 jaar geleden de stem des Pau sen volgde en zich katholiek organiseerde. Spr. bracht hulde aan den oprichter der afdeeling, waarvan de penningmeester al die jaren zijn functie heeft vervuld. Hulde bracht spr. ook aan den voorzitter, die van leider eener andere organisatie bereid werd gevonden en 't presidium van „St. Paschalis" op zich nam. Dat is ongetwij feld een zwaar offer voor hem geweest en daarvoor verdient hij aller dank. Het geheele bestuur verdient trouwens dank, want alle leden daarvan hebben lee- ken-apostolaat verricht. Spr. wijst dan op de voordeelen, die de R.-K. organisatie biedt, en somt op in wel ken vorm de geestelijke en stoffelijke be langen der leden steeds zijn behartigd, terwijl spr. besluit met den wensch, dat een terugblik in het verleden moge aan zetten moedig voort te gaan op den inge slagen weg, daarbij voor oogen houdend het voorbeeld van St. Paschalis, den hei ligen schaapherder. Hierna werd voortgegaan met de ver dere behandeling der afdeelingsvoorstel- len. Leiden stelde voor een actie te ontwik kelen bij de Crisis Zuivel Centrale en de regeering, waardoor een advies, gegeven door de Commissie van Bijstand ter plaat se, ook worden opgevolgd. De heer Doeswijk lichtte dit voorstel toe en zegde, dat op het oogenblik melkver- gunningen worden uitgegeven aan werk- loozen, die tegen een minimumprijs wer ken. Daar kan een gevestigd melkhande laar niet tegen op. Het voorstel werd door het H. B. over genomen ter onderzoek. Verder stelde Leiden voor, dat een ac tie wordt ontwikkeld bij de Crisis Zuivel Centrale, opdat in de Commissies van Bij stand de bona fide kleinhandel meer recht wordt wedervaren. De heer Doeswijk lichtte hierbij toe, dat de kleinhandelaren tegenover de melk inrichtingen onevenredig vertegenwoor digd zijn. De voorz. zegt, dat dit voorstel in het bestuur zal worden overwogen. Tot plaats voor de volgende bondsverga dering wordt IJmuiden aangewezen. Bij de rondvraag, die nog vele bespre kingen uitlokte, wees een der afgevaar digden er op, dat binnenkort een heerneef van den geest, adv., tot bisschop zal wor den verheven, waarin spr. aanleiding vond pater Brandsma van harte geluk te wenschen, met welken gelukwensch de vergadering instemde. Na de vergadering werd een gemeen schappelijk diner gehouden, terwijl de dag werd besloten met een feestavond ter gelegenheid van het vierde lustrum der Leidsche afdeeling. VERDUURZ. LEVENSMIDDELEN v.h. W. HOOGENSTRAATEN CO. Verlies ƒ79.431. (13.491). Onder voorzitterschap van dr. A. B. A. van Ketel is gisteren in café-restaurant „In den vergulden Turk" de jaarlijksche vergadering van aandeelhouders van de 'Nederlandsche Fabriek van Verduurzaam de Levensmiddelen v.h. W. Hoogenstraaten Co., Leiden, welke gevestigd is te Alk maar, gehouden. Aan het jaarverslag over 19321933 is het volgende ontleend: De abnormale omstandigheden die in de afgeloopen boekperiode voor ons bedrijf golden en waarin tot op heden nog geen gunstige wijziging viel op te merken, heb ben ons genoodzaakt het tot nu toe ge volgde principe om onze goederenvoor raad op te nemen tegen den kostprijs, voor ditmaal niet te handhaven. Wij heb ben daarom op recenten datum onzen voorraad herwaardeerd tegen prijzen waarop wij op dit oogenblik mogen aan nemen dat wij alles zonder verder verlies zullen kunnen liquideeren. Op deze prij zen hebben wij een aftrek toegepast voor verkoopskosten welke hoogstens gemaakt zullen worden, terwijl op artikelen die thans door de tijdsomstandigheden minder gevraagd worden, een ruime afschrijving is toegepast. Voor deze afschrijving is een bedrag benoodigd van 68.130, waardoor wij inclusief het bedrijfsverlies van 11.300 dit jaar een nadeelig saldo berei ken van 79.431. In deze veiligheidshalve gevolgde me thode van waardeering van onzen goede renvoorraad lag mede de oorzaak voor het vertraagde publiceeren van onze jaar cijfers. Op fabriek en machines, welke inclusief de terreinen per 1 Mei 1932 voor ƒ169.211 op de balans voorkwamen, werd voor af schrijving 15.651 afgeboekt (de aanschaf fingen inbegrepen, waardoor het balans- cijfer per 1 Mei 1933 f 156.526 bedraagt. De balans per 30 April 1933 wees aan: Activa: aandeelen in portefeuille f 150.000 (onv.), fabriek, machines en terreinen ƒ44.353 (169.211), goederen 135.238 (259.996), debiteuren ƒ44.353 (155.605), kas en giro 1.548 (570), verliessaldo met inbegrip van ƒ5.495 a. p. ƒ84.927 (13.491), en als passiva: aandeelenkapitaal 1500.000 (onv.), crediteuren en bank 72.321 (141.929), onopgevraagd dividend 273 (357), bedrijfsreserve nihil (3.915), reser vefonds nihil (4.080). De winst- en verliesrekeningstaat Debet voor: onkosten 98.219 1(05.544), interest ƒ9.250 (10.490), afschr. fabriek en machines 15.051 (14.955), extra voor- raadafschrijving 68.130 en credit voor: bruto winst 11.820 (117.498) verliessaldo ƒ79.431 (13.491). De balans en de winst- en verliesreke ning werden goedgekkeurd en besloten werd over het afgeloopen boekjaar weder om geen dividend uit te keeren. De aftredende commissaris, de heer P. A. de Gooyer, werd herkozen. RECHTZAKEN DOODELIJK ONGELUK TE 'S-GRAVENHAGE. Hoofdcontroleur en controleur-bestuurder der H. T. M. voor de rechtbank. controleur) dat hij d'H. bij de mouw heeft getrokken, doch niet op de wijze zooals sommige getuigen hadden verklaard. S. zeide nog, dat hij zelfs den conducteur niet had gezien. Deze verklaarde dat de dron ken man, zich aan het deksel van het scha kelbord vasthield en toen hij deze losliet viel hij met een vaart uit de tram met het bekende gevolg. Mr. Hoekstra zeide dat het hier een hoogst ernstige zaak gold en dat uit het getuigenverhoor genoegzaam was geble ken, dat, ondanks de ontkentenis van den hoofdcontroleur, deze inderdaad aan den man heeft gerukt. Het doet er niet toe of dit nu op een midden- of op een achter- balcon geschied is. Volgens spr. is komen vast te staan dat zoowel het rukken, van den een als het duwen of de band losma ken van den ander, niet met die omzichtig heid is geschied zooals de omstandighe den noodig maakten, zoodat hij moest con- cludeeren, dat beide verdachten schuld hebben aan den dood van een ander. Op dezen grond e i s c h t h U dan ook beider veroordeeIing tot 1 maand hechtenis. Mr. Witlox, voor den conducteur plei tend, wees op de moeilijkheden, die zich in zaken zooals deze voordoen. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de Haagsche Rechtbank stond te- rech U. K. uit Rusland wegens diefstal door verbreking in den nacht van 27 op 23 Juli jJ. te Wassenaar in de woning van v. Veen in de Kerkebuurt. Op ver dachte werd een steekbeitel gevonden. De officier van Justitie Mr. Knuttel eischte tegen verd. 8 maanden gev. straf, met 1 maand aftrek van de voorloopige hechtenis. HAAGSCH GERECHTSHOF. Voortgezet werd de uitgestelde zaak te gen Th. J. M. M. uit Den Haag, die op 14 Maart jl. terecht heeft gestaan wegens het veroorzaken van een aanrijding teWasse- naar op 26 Dec. 1932 (2de Kerstdag), waardoor de Leidsche motorrijder F. v. d. M. ernstig werd gewond. O.m. brak hij zijn rechter-onderbeen. Negen maanden kon hij zijn werkzaamheden niet verrich ten. Een tweetal getuigen werd in deze zaak gehoord. Volgens hun verklaringen ligt de schuld geheel bij den verdachte M. Zij verklaarden, dat v. d. M. nog getracht heeft naar links uit te wijken om een aanrij ding te voorkomen, hetgeen niet meer mocht baten. Na de aanrijding heeft men v. d. M. bewusteloos op den weg gevon den. Later is hij naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd, waar hij langen tyd verpleegd is geworden. De officier van Justitie, mr. Knuttel, eischte tegen verd. 200 subs. 50 dagen hechtenis. Vonnis over 14 dagen. DE ZAAK TEGEN DEN BANKIER I. LEENES. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden ochtend arrest gewezen in de zaak tegen den 41-jarigen bankier I. Leenes, thans ge detineerd, die door de Haagsche Rechtbank ter zake van verduistering ten nadeele van verschillende kerkelijke leeningen is ver oordeeld tot jaar gevangenisstraf, met aftrek van 3 maanden voorarrest. Het Hof, opnieuw rechtdoende, veroor deelde verdachte tot 1 y, jaar gevangenis straf met aftrek van 6 maanden preven tieve hechtenis. UIT DE OMGEVING In den laten avond van Zaterdag 4 Maart j.l., omstreeks middernacht, verliet een viertal jongelui een café aan het Spui te 's-Gravenhaee in tamelijk luidruchtige stemming. Daar het in hun bedoeling lag te Rijswijk nog een dancing te gaan be zoeken begaven zij zich naar den Hofweg, hoek Spuistraat alwaar de tramhalte van de Delftsche tram zich bevindt. De be stuurder van die tram, die het gezelschap, dat hem niet nuchter leek zag aankomen, waarschuwde den bestuurder, dat hij dit niet tot de tram moest toelaten. Inmid dels waren drie van de jongemannen reeds op het achterbalcon gestapt, alwaar de dienstdoende conducteur hen gelastte het tramrijtuig weer te verlaten. Juist arri veerde een tram van lijn 9 uit Schevenin- gen, waarop zich een hoofdcontroleur be vond. Deze werd ter assistentie geroepen en gelastte een hunner, zekeren d'Herri- pon, het balcon te verlaten. Toen deze daaraan niet voldeed nam de controleur den man bij den arm en verwijderde hem van het balcon. d'H. schoot daarop met een vaart van dit balcon en kwam over de smalle vluchtheuvel ter plaatse op den rij weg terecht, juist op het oogenblik, dat een auto passeerde. De man werd door de zen auto gegrepen en kwam er onder te liggen. Kort daarop is hij aan de gevolgen overleden. Verdacht van dood door schuld ston den Maandagmiddag voor de 5e kamer van de Haagsche rechtbank terecht, de 48-ja- rige hoofdcontroleur der H.T.M. J. F. S. en de 40-jarige controleur-conducteur C. M. de W. Het O.M. werd waargenomen door mr. N. S. Hoekstra, die zeven getuigen had doen dagvaarden. Als verdedigers traden op mr. Witlox, uit 's Hertogenbosch en mr. dr. Roeper Bosch, te 's-Gravenhage, die vier getuigen a décharge voorbrachten. Na een uitvoerig getuigenverhoor had het verhoor van de beide verdachten plaats, die eveneens zeiden, dat de tram geen middenbalcon had en dat het slacht offer ondanks herhaalde sommatie gewei gerd had het achter-balcon te verlaten. Dit balcon was vol. Teneinde hem daartoe te dwingen zeide verdachte S. (de hoofd K AT WIJK. Gemecntebegrooting. De gemcente- begrooting voor het jaar 1934 is aan den Raad aangeboden. De gewone dienst wijst in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van 812.475.17.— (vorig jaar 785.408.79). Voor den kapitaaldienst zijn de uitgaven 165.280.(v.j. 112.395) en de inkomsten 146100,76 (v.j. 107350). Nadeelig siot 19179.24 (v.j.) 5045.) KATWIJK AAN DEN RIJN. Versterking. Naar we vernemen zal de brug over het kanaal aan de Sandtlaan, in verband met het steeds toenemend ver keer en de al maar zwaarder wordende vrachten, die de brug moeten passeeren, eenigszins worden versterkt door het aan brengen van palen en binten. Het verkeer zal hiervan geen hinder ondervinden. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het aantal variëtei ten gaat, zooals zulks in den herfst'steeds het geval is, verminderen en ook de kwa liteit is niet meer die zooals men het ge woon is. De prijzen blijven nog laag. We noteeren de volgende prijzen: Tros-chry- santhen 0.050.11, Zinnia's ƒ0.250.50, Actea 0.70—0.90, Anjers 0.30—0.50, grootbloemige Chrysanthen ƒ0.050.11, Herfstasters 1.10—2.20. De laatste Dah lia's gaan voor 0.300.60, Pompon-dah lia's ƒ0.15—0.25. ALKEMADE. Vecrrechten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland stellen aan Provinciale Staten voor een kleine verlaging van het tarief voor het veerrecht van Rijnsaterwoude op Alkemade, voor den gebruikeljjken termijn van drie jaar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7