Wollen Dekens tikte Dekens oltan Dekens WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. Njd. ileteoroL instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 781.0 te Seydisfjord. Laagste barometerst.: 745.0 te Ingö Verwachting tot den avond van 27 Oct.: Zwakke tot matige winden uit Noorde lijke richtingen, ne velig tot zwaar be wolkt, waarschijn lijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Het hooge druk gebied bij IJsland nam tot boven 780 mm toe. De temperatuur daal de daarover al onder het vriespunt en de koude Noordelijke luchtstroom bereikte Schotland. In Scandinavië is daarentegen de hooge drukking bijna verdwenen, de depressie in het Hooge Noorden kreeg ver sterking en brengt daar nog storm en sneeuw, en een nieuwe daling nadert in het Noord Westen. De ondiepe depressie over Frankrijk, breidt zich steeds verder Noord - oostwaarts uit, maar bracht in onze omge ving nog weinig regen. Het mistgebied is bijna even uitgebreid als gisteren, maar heeft zich meer naar het Zuid Oosten ver plaatst. In West Frankrijk valt vrij veel regen. Op de Britsche eilanden waaien gure Noordenwinden met plaatselijke re genbuien, in Noord Oost Duitschland viel lichte vorst in. De vorst in Scandinavië bleef nog licht maar breidde zich uit. De algemeene toestand duidt op toenemende Noordelijke winden en eenigszins buiïg weer. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 11.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.ï Van Woensdagnamiddag 5.16 uur tot Donderdagmorgen 6.13 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op Donderdag 26 Oct. van 7.39 uur en nam. 8.33 uur. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Tuinbouw. Maandag 1.1. was door een comité van leden van de Coop. Groenten- veiling een openbare vergadering belegd in hotel „De Zwaan" te Leidschendam met als spreker de heer W. J. van Kampen van Voorburg. Het doel der bijeenkomst was een afdeeling op te richten van den Nederlandsche Tuindersbond. De heer Zuidwijk uit Veur, leidde de bij eenkomst. Definitieve oprichting van een afdeeling had nog niet plaats. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag 26 Oct. a.s. des avonds 7.15 uur. De agenda vermeldt o.m.: Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1934. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om mej. A. W. S. van der Lelie, onderwijzeres aan de openbare lagere school aan den Hoo- gen Morschweg, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag te verleenen, wegens opheffing van haar betrekking. Comptabili- teitsbesluiten. Rondvraag. Aanrijding. Op den Rijnsburgerweg werd de 24-jarige dienstbode A. K. ter wijl zy met haar rijwiel rechts van den weg reed, aangereden door een vrachtauto, waardoor haar mantel en rijwiel werden beschadigd. De autobestuurder reed door, doch nummer en letter is bekend. De poli tie stelt een onderzoek in. Verboden wedstrijden. Door de politie alhier is tegen een vijftal wielrenners pro- ces-verbaal opgemaakt wegens het deelne men aan een wegwedstrijd. Tegen een zestal motorrijders is door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens het deelnemen aan een wedstrijd over den openbaren weg, terwijl hiervoor geen vergunning was verleend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Besmettelijke ziekte. In den laatsten tijd doen zich alhier verschillende geval len van diphteritis voor. Aanvankelijk wa ren deze gevallen van lichten aard. Dezer dagen heeft zich een meer ernstig geval van deze ziekte voorgedaan bij het 7-jarig zoontje van H. in de Mauritsstraat. De jongen is naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht, alwaar dadelijk operatief ftiote sorteering li Prima kwaliteiten Laagste prijzen Haarlemmerstraat 136 moest worden ingegrepen. De toestand van den patient was gisteren zeer ernstig. Een uilen-streek. De postbode H., op weg met de postbestelling, had Maandag avond een niet alledaagsche ontmoeting. Toen hij n.L een laan opreed naar het erf van den landbouwer K. aan de Gouwslui- sche weg verscheen plots uit de duisternis een groote katuil voor zijn rijwiel. Het fladderende dier kwam tusschen de spa ken van het rijwiel terecht, waarna het in den kant werd geslingerd. Fiets in elkaar gereden. Op de 's-Mo- lenaarsbrug werd de wielrijder v. E. gis teren door een auto aangereden, waar door zijn fiets bijna geheel werd vernield. Het ongeval werd veroorzaakt doordat spelende jongens van E. in den weg liepen, waardoor hij tegen de auto reed. De scha de zal hem worden vergoed. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal Vrijdag 27 October a.s. des na middags twee uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen, welke ver gadering zoo noodig des avonds 7. uur zal worden voortgezet. Agenda: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming; 2. Vaststelling van de no tulen der vergaderingen van 18 en 22 Sep tember; 3. Ingekomen stukken; 4. Mede- deelingen; 5. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de balans, winst- en ver liesrekening der gemeente-bedrijven over 1932; 6. Aanbieding ter goedkeuring van de rekening van inkomsten en uitgaven van het Burgelijke Armbestuur over het dienst jaar 1932; 7. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de rekening van inkom sten en uitgaven der gemeente over het jaar 1932; 8. Vaststelling van de begrooting der gemeentebedrijven voor den dienst 1934; 9. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur dienst 1934; 10. Vaststelling van de gemeentebe grooting voor den dienst 1934. Handelsavandschool. Het bestuur der Handelsavondschool te Boskoop, heeft tot B. en W. een schrijven gericht, met het ver zoek de subsidie ten behoeve van die school voor het jaar 1934 niet te verlagen. KOUDEKERK. Speldjesverkoop. Donderdag a.s. zul len door eenige dames in deze gemeente langs de huizen speldjes worden verkocht ten bate van de vereeniging „Pro-Rege". De looze visschertjes. Door den ma joor der Rij ksveldwacht te Alphen en de politie alhier werden gistermorgen in den Gnephoekschen polder bekeurd D. v. E. te Alphen en C. de W. alhier, wegens het visschen met schakels zonder akte en ver gunning. NIEUWVEEN. Lichtbeeldenavond R. K. Volksbond. De plaatselijke R. K. Volksbond had de gelukkige gedachte een lichtbeeldenavond te geven voor katholiek Nieuwveen. En dat nog wel geheel kosteloos. In crisis- dagen wordt zoo iets dubbel op prijs ge steld. Degenen, die van deze vriendelijke uitnoodiging gebruik gemaakt hebben en het waren er velen zijn Maandag avond dankbaar huiswaarts gekeerd. Het bestuur had een gelukkige keuze gedaan, zoowel wat den spreker als wat het onder werp betrof. De heer Steinmetz, lid der Tweede Kamer van de Amsterdamsche Vroedschap, was in zijn kwaliteit van dis trictsbestuurder van den Volksbond aan gezocht een lezing met lichtbeelden te hou den over de encycliek „Rerum Novarum". Succes was dan ook verzekerd, want de heer Steinmetz is voor de Nieuwveners geen onbekende. Dank zij zijn veelvuldige spreekbeurten in ons dorpje hebben velen hem leeren kennen als een vlot en ter zake kundig spreker. Na een kort openingswoord van den voorz., den heer Th. Brouwer, nam de heer Steinmetz het woord, die in een fijne betoogtrant, geillustreerd met sprekende lichtbeelden, aan zyn aandachtig gehoor de treurige toestand der werklieden deed kennen, zooals deze was, vóór Z. H. Paus Leo XIII Zijne beroemde Encyycliek aan de wereld gaf, nu ruim veertig jaar gele den. Spr. zatte de principes van den Paus betreffende het sociale vraagstuk daarte genover. Na de pauze lichtte de geachte spr. eenige vraagstukken toe, die in „Rerum Novarum" behandeld worden, want „R. N." is niet enkel voor de werkgevers en de werknemers geschreven, doch zet naast deze hoofdpunten o.m. ook uiteen welke de positie van de vrouw in ht maatschappe lijke leven moet zijn. Bovendien wordt krachtig stelling genomen tegen de exces sen bij de sportbeoefening, die jammer" genoeg de laatste jaren eer is toe- dan af genomen. Spr. eindigde zijn fijne lezing met een krachtige aansporing tot iedereen, om in de toekomst naar zijn vermogen haar beste krachten te wijden aan de sociale opbouw van de maatschappij en dit te be reiken door allereerst zich te organisee- ren in de stands- en vakorganisaties. Een krachtig en warm applaus vertolkte de dankbaarheid der toehoorders. Als waarn. geestelijk adviseur dankte pater Bouwman O. Carm. den eminenten spr. voor diens leerzame en enthousiaste lezing. Zijneerw. voegde hier nog aan toe, dat wij katholieken onze beginselen moe ten beleven, ook in het openbaar. Wij moe ten sympathie koesteren voor elkanders organisaties en de wenschen van de „te genpartij" trachten aan te voelen. Tenslotte dankte de voorz. den heer Steinmetz voor het gesprokene en voor de les daarin vervat. Spr. hoopte, dat deze avond voor de toekomst vruchtdragend zou mogen zijn en dat de jongelui blijk zouden geven hun plicht van organiseeren te kennen. STOMP WIJK—VEUR. Onderscheiding burgemeester Keyzer. Aan den heer W. J. H. J. M. Keyzer, bur gemeester van Stompwijk en "Veur, is he den toegkend het Kruis van toewijding van het Portugeesche Roode Kruis. LAND- EN TUINBOUW WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. (In moes- en bloemtuin, keuken en kelder). (2e helft October.) Fruit oogsten, 't Lijkt toch zoo eenvou dig, 't oogsten; men trekt of schudt des noods de vruchten af, brengt ze in de be waarplaats en men kan dan naar belang der variëteit gedurende langer of korter tijd van de vruchten genieten; óf men ver koopt ze en bekommert zich verder niet of de duurzaamheid ook door hardhandige behandeling geleden heeft. Zulk oogsten -s althans niet het goede oogsten, en fcij die aldus handelen, begrijpen niet, dat de waarde van het fruit door ruwe behande ling vermindert, en de duurzaamheid voor een deel verloren gaat. Om goed te kunnen oogsten, dient men vóór alles op de hoogte te wezen van den tijd van rijpwording der verschillende variëteiten. Wanneer te vroeg geoogst wordt, zijn de vruchten nog niet uitgegroeid, waarvan kwantitatieve schade het gevolg is niet alleen, maar ook de smaak is bij te vroeg geoogst fruit niet vol doende ontwikkeld, wat ook niet aan de waarde er van bevordelijk is. En toch wordt er nog een massa fruit in onrijpen toestand verhandeld, tot schade voor kweeker en kooper. Die meent, winterfruit gekocht te hebben en later, aan het taai en rimpelig worden ervaart, dat het nog onrijp is en ongeschikt voor winterprovisie, voelt zich teleurgesteld. Wintervruchten moeten zoolang mogelijk op het hout blijven; vooral in de soms mooie Octoberdagen nemen de late appelen en peren nog zeer in- omvang en gewicht toe. 't Spreekt vanzelf, dat we ons in die richting niet aan overdrijving moeten schul dig maken, en dat ieder voor zich rekening moet houden met de hoeveelheid, die ge oogst moet worden. Hoe verder we in den herfst komen, hoe grooter het gevaar voor schade door najaarsstormen. Voor de vroe ge soorten moeten andere voorzorgen in acht genomen worden, deze mogen in geen geval tot het laatste moment aan den boom blijven, 't Is in volkomen rijpen toestand niet meer te verhandelen, en moet onmid- delijk gebruikt worden. Bovendien zijn er variëteiten, die bij volkomen rijpwording op het hout te sterk gemusceerd zijn, wat door velen als een minderwaarigheid be schouwd wordt. Boomrijp geeft het tijd stip aan, waarop zulke vruchten gepluxt moeten worden, in tegenstelling van eetrijp: dat is de tijd, waarop zulke vruchten voor het gebruik geschikt zijn; bij langer wach ten treedt rot buikziek op. We zeiden 't reeds: hardhandigheid en ruwheid mag èn bij het oogsten èn bij het vervoeren niet voorkomen. Elke ruwe be handeling geeft vlekken op de vruchten, wat bij vroege soorten direct rot tengevol- ge heeft, en bij late soorten doet elke deuk aan de duurzaamheid afbreuk. Ook hier- I omtrent treft men nog bij sommigen eigen aardige denkbeelden aan, en hoort men soms in allen ernst beweren, dat zoo'n en kel plekje, do'or 't stooten ontstaan hoege naamd niet hindert: nadat het fruit een poos gelegen heeft, zijn die plekjes alle zonder eenig spoor na te laten verdwenen. Dit laatste is waar: een stootplekje, als het tenminste geen bepaalde wond is, verdwijnt weer, maar 't zal toch zeker wel geen te genspraak ontmoeten, als we beweren, dat juist op die plaatsen, rotting het eerste op treedt. Het afschudden van fruit is dus heelemaal uit den booze, maar ook al schudt men niet, dan kan toch overigens ruwheid nog schade veroorzaken. Een ge voerde plukmand is verre te verkiezen bo ven het plukschort, vooral als van ladders gebruik gemaakt moet worden. Elke stap omlaag van den plukker doet het gevulde plukschort tegen de sporten van den lad der stooten wat bij lange ladders nog al eenige malen gebeurt eer de plukker be neden is. Ook bij het ledigen van de plulc- manden behooren de noodige voorzorgen in acht genomen te worden; niet de mand op eenige hoogte op eenmaal omgekeerd* maar voorzichtig geledigd, bij zeer waarde vol fruit zelfs met de hand uitgelegd. Dat ook de verdere behandeling bij vervoer naar bewaarplaatsen, met de noodige voor zichtigheid moet geschieden, behoeft zeker verder geen betoog. Ficus. De Ficus behoort tot de familie der Artocurpeae. Ongeveer 200 soorten worden tot het geslacht Ficus gerekend, en op ver schillend gebied zijn deze planten voor de menschen nuttig of aangenaam. Nuttig b.v. in de eerste plaats door het leveren van het bekende caoutchouc, dat uit het witte melksap der planten bereid wordt, en door verschillende technische doelein den onmisbaar kan worden genoemd. Het hout van F. Sycomorus, in tropisch Afrika inheeinsch, is zeer licht en duurzaam, en werd gebruikt voor het vervaardigen der kisten van de mummies, die zoo veelvuldig in de Egyptische graven worden gevonden. Haar vruchten zijn eetbaar. De F. indica levert het schellak en de F. Carica in onze Vijg. Deze heester of lage boom is uit het Oosten afkomstig, en thans in Zuid-Ameri- ka en zelfs hier en daar in Zuid-Duitsch- land verwilderd. Haar vruchten, als vijgen bekend, worden algemeen genuttigd, en gedroogd zijn zij een belangrijk handels artikel. Op vele buitenplaatsen, ook wel hier te lande, vindt men vijgencultuur, waarvan de vruchten dan in verschen toe stand worden gegeten. Sommige menschen vinden ze te zoet, anderen eten ze gaarne; ook hier verschillen dus de smaken. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuurkun de, letter L, de heer J. Kostense, Rotter dam; Doctoraalexamen Wis- en Natuurkunde (hoofdvak scheikunde), de heer Ch. C. P. Pacilly, Oudenbosch; Economisch examen (candidaats) indo logie, de heer H. Versteegh, Den Haag; Economisch doctoraal examen indologie, de heer R. E. F. Pieters, Den Haag; Geslaagd voor het Examen van Apothe kersassistent, Mej. C. J. van Santen, gebo ren Den Haag, de heer O. B. H. Dezentjé, geboren Bonggok (Klaten). LETTEREN EN KUNST Hoe kan ik mijn zingen verbete ren? Door P. C. Brederode H. J. Paris, Amsterdam. Voor ons ligt een boekje getiteld: „Hoe kan ik mijn zingen verbeteren"? door P. C. Brederode geschreven, een boekje ten dienste van leden van zangvereenigingen, leerlingen van Kweek- en Normaalscholen, M.U.L.O. Scholen enz. De bedoeling van den schrijver is, nuttige wenken te geven, deze zoo goed mogelijk toe te passen, om zoodoende de zangprestatie van het indi vidu te verbeteren en door deze verbete ring het zangpeil der schare op te voeren. In het eerste hoofdstuk wordt dan de ge wichtige kwestie van in- maar vooral van uitademen behandeld. Duidelijk wordt de oefening voor de middenuitademhaling aangegeven. Dan komt de vertolking. Te recht wordt hier gezegd, dat het niet alleen aankomt op uiterlijke voordracht, het in acht nemen der muziekteekens. De inner lijke voordracht heeft zonder verwaarloo- zing der uiterlijke de grootste beteekenis. De ziel moet het werk verrichten, de tekst moet begrepen, aangevoeld worden. In zijn fantasie moet men het gezongene zien. Dit geldt voor elkeen, artist of dilettant, solist of koorzanger. Dan volgt de zangles, die wellicht voor de instructies over voordracht geplaats had kunnen worden, wat evenwel weinig uit maakt. De studie der vocalen wordt be handeld, en de studie wordt ernstig aan bevolen; ook voor koorleden. De juiste mondstand wordt aangegeven. Dan worden oefeningetjes gemaakt.- De klank moet iet wat gekleurd om welluidend te blijven. Voor wie (met talent begaafd) zonder zangles iets wil bereiken gaat de schrijver verder en spreekt over het oefenen der keel, om de toonstraal te laten passeeren. Het denken aan ruime klank werkt gun stig op de keelstand; voorbeelden ter oefe ning volgen. Last van zenuwen is een kwaal die èn bij solisten èn bij koorzan gers veelvoudig voorkomt. Beslagen ten ijs komen is een van de factoren, om deze kwaal te overwinnen. Verder wordt de raad gegeven, te zorgen voor een sterk uitgerust lichaam en énergie en beheer- sching zullen de rest doen. Aan de hand van wetenschappelijke gegevens wijst de schrijver het nut van zingen aan voor de gezondheid. Luchtvoeding is noodzakelijk. Meer lucht, meer zuurstof, meer gezond heid. Ook zingen is arbeid voor de adem halingsorganen. Eenige uitspraken van doctoren worden aangehaald, die aantoo- nen, dat tuberculose bij zangers schaars wordt aangetroffen. Ook zonder het nemen van bepaalde lessen, is behoudens forcee- ren zingen goed en gezond, geestelijk en lichamelijk wordt men opgewekt. In het laatste hoofdstuk behandelt Brederode „de prachtstem van Caruso". Van belang, aldus schrijver, is het voor wie zingen als loop baan wil kiezen, goede factoren te onder scheiden, die kunnen leiden tot al of niet slagen. Wat niet zoo eenvoudig is. Want ook de loopbaan van een Messchaert en een Caruso ging niet onmiddellijk als over rozen. Voorzichtigheid bij het inwin nen van advies zij dus aanbevolen. Enkele hunner uitspraken inzake de beoefening der schoone zangkunst worden aangehaald. En heeft men de grondbeginselen te pak ken, dan zal men door ernstigen arbeid, door moeten maar ook pogen en volhar den, door intelligentie en entuïtie komen tot het schoone, dat niet onder woorden te brengen is. Dit alles behandelt de schrij- Gemeentelijke Aankondigingen. Kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp aan Onvermogenden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van hen, die op grond van onvermogen in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen, zoo noodig van Kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp gedurende het jaar 1934, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs moeten aanmelden in het Elisabeths- hof aan de Oude Vest op Woensdag 1 No vember 1933 van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur, of van des namiddags 2 tot 5 uur. Het trouwboekje moet worden mede gebracht. LEIDEN, 25 October 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Woensdag. Uitvoering van „Litteris Sa crum", Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peters Kanis", Buitengewone Ledenvergadering, .Eigen Huis", 8.30 uur. Vrijdag: Ledenvergadering „De Hanze", in den Vergulden Turk, 8.30 uur. Zaterdag. Uitvoering van „Litteris Sacrum" Schouwburg 8 uur. Maandag, Eerste lustrum der Maria-Con- gregatie (St. Joseph-parochie), concertzaal „Concordia", 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apthoken wordt van Maandag 23 tot en met Z o n da g 29 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 Tel. 502 en D. J. var. Driesen, Mare 110, telef. 406. ver, en hij doet dit eenvoudig, klaar en duidelijk zonder zweem van geleerdheid. De noodzakelijke middelen tot goed zin gen geeft hij met kennis aan; met mooie aardige voorbeelden, het zingen aanbeve lend. Voor hen, die van koorzang houden of de bovengenoemde klassen volgen, een aanbevelenswaard boekje, dat vlot en on derhoudend geschreven is en menige nut tige ware wenk inhoudt. De uitgave door de firma H. J. Paris te Amsterdam is keu rig verzorgd. J. K. JEUGDUITGAVEN. De laatste der Spoorzoekers. Door Leo Foppe. De Spaarnestad, Haarlem. De laatste der Spoorzoekers zijn kweekelingen geworden en krijgen een dagje vrij-af vanwege de tro pische hitte en zullen nu weer op avon tuur uittrekken, dat al aan 't strand be gint, waar ze, rolden en tolden met z'n allen dwars over 'n magere, plechstatige juffrouw in een groote, ronde kuil met kindergrut. En wat verder volgt het eene avon tuur na 't andere wordt hier verteld op zoo'n geestige en natuurlijke manier van zeggen, dat het is, alsof ik met dat vijftal daar voor me mee doormaak de verschil lende emoties, die dat vroolijke groepje be leefde. Een mooi boek. Een goed boek, dat ik onze jongens van 10 tot 16 jaar met warmte aanbevelen kan. Het is inderdaad „een jongenstooneel" met z'n bonte tafereelen en z'n spannende momenten. J. G. T. Zes Jongens in een Kamp. Door J. Nowee. „De Spaarnestad", Haar lem. Het had heel wat voeten in de aarde ge had eer vader Reinders toestemming gaf een kamp, op te slaan; een heusche tent, die neef Karei uit Oosterbeek meebrengen zou en plaats zou bieden voor zelfs tien personen, als 't moest. Nu was de wensch van Wim en Kees en van de vrienden ver vuld; nu zouden ze een kamp krijgen, dat hun heele jongensziel vervulde. Zij zouden een tent opslaan en daar 's nachts in sla pen; zelf hun potje koken; de heele dag zich vermaken in bosch en hei; visschen in de rivier; de visch zelf bakken; kortom alles doen wat leuk was en daarbij flink genieten van zon en buitenlucht en daarbij avonturen beleven, die alleen maar bij 't kampeeren mogelijk zijn. Welke jongen droomt niet van een leven in het kamp, vrij als de vogel in de lucht en te midden der schoone natuur, waar alles spreekt van vrijheid en ongebonden heid. Dergelijke boeken, die deze stof we ten te verwerken als dit Nowee doet en kan, vinden hun weg wel. „Zes jongens in een Kamp" moet op iedere jongensboekenplank te vinden zijn. J. G. T. Benjamin Bibliotheek. Door Dien Brinkgreve. G. B. van Goor Zo- nen's Uitg. N.V. No. 1. Zoo komen snoepers te pas. No. 2. Waar was teddybeer? 3. Elsje en de Kabou ters. No. 4. Arie wil schommelen. No. 5. De verjaardag van Pias. No. 6. De booze wind. Deze alleraardige boekjes van Dien Brinkgreve kosten per serie van zes boek jes slechts 60 cent. Ieder boekje, in stevi- gen kleurigen Omslag is door Rie Cramer op haar eigen artistieke wijze geïllustreerd. Wie onze kleinen voor weinig geld eenige leuke vertelseltjes wil voorlezen, vindt hier, wat ie zoekt. Jammer vind ik het alleen, dat deze verhaaltjes niet in één band gebundeld zyn. Maar daar kan de Uitgeefster bij een tweede druk wel eens over denken. Het debiet zal er niet minder om worden. J. G. T.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2