WOENSDAG 25 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE ZWARE BRAND TE UTRECHT. Werkplaats en opslagplaatsen geheel uitgebrand. Gisternacht te circa twee uur werd de Utrechtsche brandweer gealarmeerd voor een grooten brand op de Oudegracht 387, waar gevestigd is een werkplaats en op slagplaatsen van allerhande materialen die, meest erg brandbaar, een goede prooi voor het vuur waren. Het perceel, waar de brand woedde, heeft een half jaar geleden reeds de hulp van de brandweer noodig gehad voor een flinken binnenbrand, waarbij toen reeds is opgemerkt, dat als in dit huis de boel eenmaal doorbrandde, wel weinig hulp meer geboden zou kunnen worden. Deze voorspelling is gisternacht wel uit gekomen, aldus de „Msb.", want binnen den korten tijd, dien de brandweer noodig had om na de eerste melding op de plaats des onheils te komen, waren de vlammen reeds door het heele huis heengetrokken. De dunne houten vloertjes brandden na tuurlijk snel door. Het opgeslagen mate riaal, o.a. was een wagenmakerij in het perceel gevestigd deed de vlammen spoe dig hoog opslaan en toen de brandweer eenmaal water kon geven, stond het dak reeds lustig te branden. De oorzaak van den brand is inmiddels nog onbekend. Commandant Fleming, die zelf den veld slag leidde, slaagde er weldra in het vuur op verschillende punten, die strategisch zeer gunstig lagen, aan te pakken. Van de achter het huis gelegen St. Martinusschool, van een naast gelegen huis en aan den voorkant van de Maryusladder af, spoten niet minder dan zes zware stralen op de motorspuit onder verhoogden druk hun water in het gebouw, dat in zijn geheel nog lustig brandde en dat met vlammend licht voor al de kale zwarte vensters nogal spookachtig aandeed in den nacht. Behalve de zes zware stralen bestookten een aan tal stralen op de waterleiding het vuur van verschillende zijden. Juist op tijd kon de brandweer haar werk aanvangen, want reeds was een belendend perceel door het vuur aangetast. Nu bleef het slechts bij een onbeteekenende schade. Het brandend perceel zelf was evenwel door het vuur volkomen schoon gevreten. Zware balken en spanten brandden lang- zaam-aan door en van tijd tot tijd vertelde een dof gedreun, vergezeld van zwaar ge kraak en een hernieuwd opspattenden vonkenregen, dat er een balk was door gebrand en omlaag gestort. Dank zij de krachtdadige wijze, waarop het vuur werd aangepakt, slaagde men er binnen den tijd van vijf kwartier in de situatie meester te worden. Waarmede niet gezegd is, dat daardoor het werk van de brandweer was afgeloopen. Tot in den morgen duurde het blusschingswerk voort en ook daarna nam het sloopen van de nog hangende, half doorgebrande balken uren in beslag. DE DIEFSTAL VAN ƒ5600 TE DEURNE. Dader op vrije voeten gesteld. Eenigen tijd geleden werd een nachte lijke inbraak gepleegd in het Liefdege sticht te Deurne waarbij een bedrag van 5600 verdween. Nog denzelfden nacht werd de vroegere tuinman van het gesticht te Eindhoven gearresteerd. Hij wees de plaats aan, waar in den tuin het geld ver stopt was, dat daar ook werkelijk werd aangetroffen. Reeds aanstonds bleek, dat de man, de 32-jarige H. W. te Eindhoven, die even als zijn familie gunstig bekend staat, den diefstal niet had gepleegd om zichzelf te bevoordeelen, doch om anderen uit moei lijke omstandigheden te redden. Thans is, nadat deze aangelegenheid tot verdere opheldering werd gebracht, de tuinman uit het Huis van Bewaring te Roermond, waar hij was opgesloten, ont slagen en op vrije voeten gestéld. SANEERINGSBOLLEN GESTOLEN. Twee personen aangehouden. Zondagnacht zag een surveilleerend agent van politie te Haarlem, dat aan het Zuider-Buitenspaarne een tweetal personen met een roeibootje met bloembollen aan kwam. Toen zij dit wilden gaan lossen, hield de agent de twee personen aan. Het waren de 40-jarige v. N. en de 47-jarige Th. Zij zeiden, de bollen van een onbekende gekocht te hebben. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat de bollen van een vuilnisbelt te Heem stede waren ontvreemd. De aangehoudenen zijn aan de Heemsteedsche politie overge leverd. GESTOORDE RAADSZITTING. Den burgemeester verzocht heen te gaan. Bij den aanvang van de gisteravond ge houden Raadsvergadering van IJsselmonde, heeft de heer C. in het Veld (c.h.) den voor zitter, burgemeester B. P. H. Hazenberg verzocht, in verband met het feit, dat door mr. van Trigt een klacht wegens valsch- heid in geschrifte was ingediend en mede in verband met zijn beleid van den laatsten tijd, het presidium neer te leggen. Toen de burgemeester hierop, zonder den spreker te beantwoorden, de notulen aan de orde stelde, verlieten 10 van de dertien raadsleden onmiddellijk de vergadering. Slechts twee a.r. raadsleden bleven zitten. Een raadslid was afwezig. De vergadering werd hierna verdaagd. Vier verbalen voor één varken. Tegen een inwoner uit Waddinxveen is proces-verbaal opgemaakt, waarbij het mes van vier kanten sneed. De man had een varken geslacht, dat niet voorzien was van een oormerk (vleeschkeuringswet), het beest was niet gekeurd, en de eigenaar had voorts geen vrijstelling voor een huis slachting (crisisvarkensbeschikking). Bo vendien kreeg hij in verband met de wijze van dooden een verbaal wegens dierenmis handeling. „Tel." SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De uitslagen van Zondag 22 October lui den: Afd. A: RWD aTeylingen a 01, KR V aForeholte a 01. Afd. B: Kolping Boys aSMC a 41, WL bForeholte bb 10 (gestaakt), Lis- se aSNA a 30. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Afd. A: KRV a—RWD a 12.30, C. J. v. Leeuwen. VVL aTeylingen a 12.30 uur, P. H. v. d. Meijden, Leiden aForeholte a 2 uur, H. v. Veelen. Afd. B: Kolp. Boys aLisse a, 12.30 u., G. E. Bakker. S.N.A.—SMC a, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker. Afd. C: Teylingen bSt. Bernardus a, 12.30 uru, F. Homan. RWD bASC a, 12.30 uur, W. Goddijn. NVC bKRV b, 12.30 u., A. J. Knegt. Meerburg a is ingedeeld in afd. B. De reeds gespeelde wedstrijden in afd. C. zijn vervallen. Alsnog is ingedeeld in afd. C. KRV b. Er wordt nog eens aan herinnerd, dat een junior verplant is op rzoek van den scheidsrechter zijn juniorenkaart te toonen en zoo noodig opnieuw zijn hand- teekening te plaatsen. Wordt dit geweigerd, dan moet de scheidsrechter hem het ver der medespelen ontzeggen en melding hier van maken o phet ruilfoimuiier. Wij ver zoeken aan de juniorenleiders er voor te zorgen, dat ruwe taal onder .het spelen wordt voorkomen en zij zoo noodig het ver der medespelen verbieden. Werkt allen zoo veel mogelijk mede om onze katholie ke sport op te voeren Gedraag je dan ook op de velden als echte F»,. K. sportlui. Wij verzoeken aan de secretarissen er voor te zorgen, dat alle materiaal op het terrein in orde is. Hieronder wordt ver staan krijtlijnen enz., dan worden er ze ker veel onaangenaamheden van de baan gewerkt. Denkt ook aan de elftal-opgaven vóór den 26e van elke maand. Aller mede werking in deze wordt dan ook zeker ver wacht. C. J. v. LEEUWEN, Compt. Leider. NEDERLANDSCH B-ELFTAL—D. F. C. (PRAAG). Als voorbereiding voor den landenwed- strijd tegen Oostenrijk in December zal hedenavond te acht uur op het V.U.C.- terrein te Den Haag het volgende B-elf- tal tegen het Praagsche D. F. C. een oefen wedstrijd spelen: Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: Van Diepenbeek (Ajax), Lely- veld (V.U.C.). Midden: Vrauwdeunt (Feyenoord), De Leeuw (Willen II), Breitner (A.D.O.). Voorhoede: De Gier (Eindhoven), Broe ken (Longa), Ditmars (D.H.C.), Drok (R. F.C.). Mijnders (D.F.C.). Scheidsrechter is de heer Grootmeyer te Amsterdam. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Raymond Braine speelt voor België. De „Sportwereld" (Brussel) verneemt uit zeer geloofwaardige bron dat het meer dan waarschijnlijk is dat Raymond Braine de wedstrijden, welke zullen gelden als schif tingswedstrijden voor de wereldkampioen schappen in Italië zal meespelen. Mocht dit bewaarheid worden en het blad heeft geen enkele reden om het te betwijfelen dan zou België een zeer sterke voorhoede kunnen opstellen. Voorts verneemt de „Sportwereld", dat het niet uitgesloten is, dat bij de voorwed strijden tusschen NederlandBelgië, IerlandBelgië en IerlandNeder land klassementen zullen opgemaakt worden bij optelling van punten. Het win nende elftal zou 2 punten krijgen, de ver liezer 0, terwijl bij gelijkheid van punten het goal-overige van beslissenden invloed zal zijn. Bij gelijk spel zou aan weerskan ten één punt gerekend worden. Nederland en België zijn het hierin zoo goed als eens, maar men wacht nog op de definitieve beslissing van Ierland. Binnenkort zal er een bespreking plaats hebben tusschen Ne- derlandsche en Belgische en Iersche afge vaardigden om het ontwerp definitief te formuleeren. Zeker is in ieder geval, dat de voorwedstrijden niet in Italië zullen worden gehouden. LEIDSCHE VOETBALBOND. BIJ HET 30-JARIG JUBILEUM. Zaterdag a.s. zal de Leidsche Voetbal bond op feestelijke wijze zijn zesde lustrum herdenken. Vijf jaar geleden, bij het zilveren feest, hebben we van de geschiedenis van den L. V. B. uitvoeriger een en ander geme moreerd. We willen than? bij het zesde lustrum dta geen eigenlijke jubileum-vie ring is, in korte trekken een en ander over den L. V. B. memoreeren. De Leidsche Voetbalbond werd opgericht in den tijd, toen in Leiden alleen Ajax I, Ajax H en De Sportman I aan competitie wedstrijden deelnamen. Ajax I speelde in de eerste klasse N. V. B., Ajax II en Sport man I in den H. V. B. Voor de lagere elf tallen, die alleen vriendschappelijke wed strijden konden spelen werd toen een nieu we organisatie gesticht, waarvan de heer A. J. Bronkhorst het initiatief nam. Ajax, De Sportman en Beresteyn waren de oprichters van den L. V. B. Het voorloopig bestuur werd gevormd door de heeren D. Schutte (Ajax) voor zitter, A. J. Bronkhorst (Ajax) secretaris, B. C. A. M. Ouwerkerk (Sportman) pen ningmeester, A. C. v. d. Linden (Sport man) en A. R. Vermeulen (Beresteyn), commissarissen. Deze personen, behalve de heer Ou werkerk^ vormde ook het defini tief bestuur. Als penningmeester werd ge kozen de heer A. J. van der Lijke. De eerste jaren van den L. V. B. waren moeilijk. De H. V. B. heeft b.v. het eer ste jaar, krachtens een contract met den N. V. B., het instellen van competities on mogelijk gemaakt. Het eerste jaar telde de L. V. B. 56 le den, maar dit aantal groeide geleidelijk uit. Op het koperen feest bedroeg het aan tal 496, bij het zilveren jubileum 850. Het eerste competitie jaar in 19041905 bracht in de le klasse vijf en in de 2e klas se drie deelnemende elftallen tegenover elkaar, maar het volgend jaar was er weer een eerste klasser minder, in 19061907 waren er nog drie elftallen in de eerste klasse. En het werd er nog niet beter op. Er verdwenen vereenigingen, andere com bineerden, maar.... toen kwamen er ook nieuwe bij en geleidelijk werd het weer beter, zoodat er langzamerhand ook meer klassen konden gevormd worden. Na 20 jaar speelden er 48 elftallen van 13 ver eenigingen in de competitie van den L. V. B. De laatste jaren is het met den L. V. B. steeds crescendo gegaan, hetgeen voorna melijk wel te danken is aan de leiding van het krachtige bestuur, waarin de voorzit ter, luit. P. H. Steenhauer en de secretaris penningmeester, de heer W. Caro, gezonde leiding geven. In het afgeloopen seizoen kwamen veer tien elftallen uit in de competitie van den K. N. V. B., terwijl aan de L. V. B.-com- petities werd deelgenomen: voor de Zon dag-competitie door 64 gewone en 20 ju- niores-elftallen, voor de Zaterdag-compe titie door 36 gewone en 8 juniores-elftal len tezamen 128 elftallen (het jaar daar voor 103). Het nieuwe begonnen seizoen bracht weer een sterken groei, want de L. V. B. bestaat thans uit 38 vereenigingen met 2700 leden, uitkomend met 154 elftallen in de verschillende competities. Al moge de crisis op velerlei gebied haar invlofed doen gelden, de sport in het alge meen en de Leidsche Voetbalbond in het bijzonder heeft daar onder uiterlijk niet te lijden. De secretaris-penningmeester zal de gevolgen der werkloosheid vermoe delijk wel in de kas kunnen zien, maar desondanks blijkt het groote geheel onge schokt te staan. De L. V. B. gaat nu feest vieren. Zaterdagmiddag van half vier tot vijf uur houdt het bestuur receptie in de bo venzalen van „De Harmonie", terwijl des avonds een feestavond wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal. WANDELSPORT. DE MARSCH VAN DE TREKVOGELS. Naar aanleiding van het verslag van de 30 km.-wandelmarsch van de Trekvogels, waarin staat dat Sparta met negen leden is meegeloopen, is het bestuur dier ver- juist is, daar er door deze vereeniging geen lid is uitgezonden. Dat er door eenige sporters op naam van deze vereeniging hebben meegeloop, het bestuur dier ver eeniging ter odre gekomen. Zelfs niet- R.K. hebben kans gezien mee te doen. SCHAKEN DE LEIDERDORPSCHE SCHAAKCLUB. Het aantal leden dezer club is weer toe nemende. Voor den komenden winterwed- strijd hebben zelfs 17 leden ingeschreven. Deze zijn naar speelsterkte in drie groepen geplaatst. In de eerste groep zullen spelen: Alb. v. Klaveren, S. P. Ouwerkerk, B. G. Corts, G. de Koning J. Mzn., en E. v. d. Valk; in de tweede groep: G. de Koning Azn., K. Kranenburg, W. Goedhart, Arie van Klaveren, G. den Blanken en M. Splinter; in de derde groep: J. M. de Ko ning, C. Meinema, J. B. Blankesteyn, J. Nagtegaal, C. R. Hendriksen en D. Cannoo. WINTERWEDSTRIJD „PHILIDOR". In de sterkste groep zijn de volgende 8 spelers geplaatst: P. Herfkens, C. J. Koo reman, W. H. v. d. Nat, H. I. de Nie, G. Pels, W. F. Snieder, C. J. v. d. Wilk en P. J. v. d. Zeeuw. Deze spelen een dubbele ronde. Voorts zijn dan nog 12 spelers in 3 groepen van 4 vereenigd. INGEZONDEN STUKKEN Een goed Landman zorgt voor de toekomst. Geachte Redactie, verleen my eenige plaatsruimte in Uw veel gelezen blad. Nu onze regeering vastberaden doorzet met de beperking van export-producten, dient zij rekening te houden de gevolgen hieraan verbonden, en een aanwijzing te geven, welke vruchten wél of niet geteeld mogen worden, om onnoodige uitgaven in dezen harden offertijd te voorkomen. Honderden uit open bollenland wachten op een baas. Bij den tuinbouw zijn de planten reeds gezaaid; mest, zaad, legpo- ters enz. worden aangekocht. De warme kasbouw neemt een aanvang. Winterkoren heeft zijn vollen beslag. De opzet dreigt een fiasco te worden, of met zware offers te gaan. 't Is wel een teleurstellend ver schijnsel Zoeterwoude, 21 Oct. 1933. J. A. DE GROOT. Met den burgemeester als voorzitter zijn met uitzondering van wethouder Boot, alle leden aanwezig. Alvorens de vergadering te openen me moreert de voorzitter met eenige waar- deerende woorden den sinds de vorige vergadering overleden gemeente-opzich ter. Na opening op de gebruikelijke wijze worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Tij dens het lezen der notulen verschijnt wet houder Boot ter vergadering. 1. Mededeelingen. Besloten wordt de mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Voorts wordt nog voor kennisgeving aangenomen de na gekomen mededeeling van Ged. Staten, dat zij de kosten van indienstneming van een nachtbrugknecht voor hunne rekening zul len nemen. Zonder hoofdelijke stemming besluit de raad hierop, in verband met de alsnog verkregen vrijstelling in den aanslag R. I. B., aan B. Bontenbal, afschrijving van schoolgeld te verleenen. Bij hun beschikking d.d. 24 Januari LI. hebben Ged. Staten tot 1 Januari 1934 vrij stelling verleend van de verplichting gym nastiekonderwijs te geven op de openbare lagere school no. 2. Waar die school met ingang van 1 April a.s. zal worden opgehe ven, besluit de raad, overeenkomstig het voorstel van B. en W. bedoelde vrijstel ling voor het tijdvak 1 Januari1 April 1934 aan te vragen. Aanbieding gemeente- en bedrijfsbegrootingeu 1934. Komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot benoeming van een commis sie tot onderzoek van de gemeente- en be- drijfsbegrootingen 1934. Na gehouden stemming blijken te zijn uitgebracht op de heeren Tondu 6, Noordam 4, de Vette 3, van Ruiten 4 en Anker 4 stemmen. Her stemming moet dus plaats hebben tusschen de heeren Noordam, van Ruiten en Anker. Inmiddels neemt de heer Tondu op een desbetreffende vraag van den voorzitter, zijn benoeming aan. De uitslag van de herstemming luidt de heeren Noordam 4, van Ruiten 5 en Anker 5 stemmen. Gekozen zijn de heeren van Ruiten en Anker, die hun benoeming aan nemen. Aan de orde wordt gesteld het voorstel van B. en W. tot het verleenen van een subsidie aan de Ver. Ziekenhuisverpleging UIT DE OMGEVING LISSE. Kruisverbond. Het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" hield gisteravond een ver gadering in de zaal van den heer J. Koot. De voorzitter den heer L. B. Jonkman, opende met gebed de vergadering en heette allen welkom. Spr. zeide een grooter op komst te hebben verwacht. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Uit de me dedeelingen stippen we aan, dat het be stuur heeft besloten gevolg te geven aan het verzoek van het Hoofdbestuur tot mas saverspreiding van de „Kruisbanier". Voorts dat op Zondag 26 November te Lei den in het Bondsgebouw aan de Steen- schuur de groote vergadering wordt ge houden voor hfet Hoofdbestuur, Afdeelings- besturen en propagandisten. Op die verga dering zal worden ingeleid „De R.K. Kerk en de Geheelonthouding" met een rede van den Weleerw. Pater J. M. Weenink, O.F.M., uit Amsterdam. Besloten werd, dat er plaatselijk zal worden geijverd tot deel name. De voorzitter deelde mede dat van den Redactie van den „Agathaklok" toe zegging was verkregen tot het plaatsen van persberichten inzake den Alcohol. Bij de rondvraag werd nog eens gewezen op 't feit, dat rumboonen een groote dosis al cohol bevatten. Besloten werd, dat de rum boonen van het hierbedoelde filiaal zullen worden onderzocht om vast te stellen hoe DE AVONTUREN 279. Struisje zat te rillen op zijn tak. De goede kapitein en de andere mannen zou den dus niet lang meer te leven hebben. Dat moest toch verhoed worden! Maar hoe? Hij besloot eerst heel stil te zitten en de nacht af te wachten. Toen de indianen gin gen slapen, haalden ze de blanke mannen van de paarden af en zetten ze tegen de boom. Ze werden stevig gebonden, zoodat ze zich niet konden vervoeren. „Onderlinge Hulp" te Hoogmade. Het be treft hier een gezin, waarin dezen zomer ernstige typhus gewoed heeft. 5 leden uit dat gezin werden zeer geruimen tijd in het ziekenhuis te Leiden verpleegd, terwijl voor één van hen de ziekte met doodelijken afloop is geweest. De kosten van verple ging wegens besmettelijke ziekte komen ten laste der gemeente. Bedoeld gezin is evenwel lid van bovengenoemde Zieken huisverpleging, zoodat ook die vereeniging te betalen zal hebben. Als vrucht van langdurige onderhande lingen met die vereeniging stellen B. en W. den Raad voor haar een subsidie te verleenen, gelijk aan de helft der ver- pleegkosten. Na eenige toelichting door den voorzitter wordt het voorstel zonder hoof delijke stemming aangenomen. Thans komt in behandeling het voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 22 April 1920 waarbij de Raad aan B. en W. algemeene volmacht heeft gegeven, het huis, plaatselijk gemerkt wijk A No. 132, te verhuren aan hen, die daartoe geschikt zijn. Ged. Staten achten het wenschelijk, dat in voornoemd besluit alsnog de bepa ling wordt opgenomen, dat de huurover eenkomst na een opzeggingstermijn van 3 maanden steeds kan worden beëindigd. Z.h.s. wordt hiertoe besloten. Z.h.s. wordt hierna nog besloten B. en W. te machtigen over te gaan tot conver sie van de 5 1/4 pet. geldleening 1925 in een geldleening van 4 1/2 pet. en van de 5 pet. geldleening 1922 in een van 4'1/2 pet. tegen parikoers. Nog wordt ter tafel gebracht een schrij ven van Ged. Staten dat ten aanzien van de onder bovengenoemde verordening op de heffing van rechten voor het gebruik der los- en laadplaats, art. 122 der Gemeen tewet behoort te worden toegepast. Het betreft hier de inning van deze rechten door den brugwachter. Als gevolg van de toepassing van genoemd artikel der Ge meentewet zal ook deze functionaris ten behoeve der gemeente zekerheid hebben te stellen. De voorzitter licht toe, dat de op brengst dier rechten hoogstens 52.per jaar bedragen, zoodat tegen inwilliging van het verzoek van Ged. Staten uit dien hoofde wel geen bezwaar zal bestaan. Al dus wordt besloten. Overeenkomstig een verzoek van W. v. Dorp e.a. wordt besloten de vernieuwing der voetpaden ook tot het N.W. deel van het dorp uit te breiden.' Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. groot het alcohol percentage is. Besloten werd op de e.v. vergadering dan proeven te nemen. De heer Zandvliet gaf in over weging middelen te beramen om te gera ken tot een beter vergaderingbezoek. Het bestuur zal middelen overwegen. Hierna werd de vergadering gesloten. Uitvoering. Gisteravond gaf het R.K. Mandoline-ensemble haar Jaarlijksche Uit voering in de groote zaal van den Ned. R.K. Volksbond. De belangstelling voor de zen muzikalen avond was niet slecht te noemen. De voorzitter, de heer Randsdorp, heette allen van harte welkom, en hoopte, dat deze avond moge staan in het teeken van propaganda voor deze vereeniging. Onder leiding van den heer Dik uit Leiden werd een aanvang gemaakt met het pro gramma. Na ieder nummer volgde een dankbaar applaus. Aan het einde dankte de voorzitter allen voor het welslagen van het programma. Voornamelijk werd dank gebracht aan den Directeur. Als bewijs van erkentelijkheid, werd hem door het jongste lid dezer vereeniging een prachtige bouquet aangeboden. Tijdens de pauze werd een verloting ge houden van zeer fraaie handwerken en di versen. Het resteerende gedeelte van dezen avond werd aangevuld door „dancing" on der leiding van den heer J. Damen met me dewerking van het bekende en zeer geap precieerde muziekenseimble „The Musie- makers."Het was een genotvolle en voor muziekliefhebbers een kunstavond, welke in alle opzichten uitstekend is geslaagd. PROFJE EN STRUISJE. 280. Toen alles sliep, liet Struisje zich voorzichtig uit de boom zakken. Hij liep zacht tot bij de gevangenen, die zwijgend hun noodlot afwachtten. Kapitein, fluis terde Struisje. Deze dacht eerst dat hij droomde, maar al gauw begreep hij, dat het werkelijk Struisje was, die naast hem stond en hij keek opeens veel vroolijker. Ben jij daar Struis, zei hij zacht, waar is Profje? Profje licht met een gebroken been bij de indianen, maar hij is verder heel gezond, en ze zijn daar heel vriendelijk voor hem. U moet ook mee daar naar toe, ik zal U losmaken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10