HAARLEMMERSTR.I30 I36 LEIDEN DINSDAG 24 OCTOBER 1933 EERSTE BLAD PAG. 2 10% voor Uw meubelaankoop GRATIS erbi. GRATIS gemaakt en gepletst P Alleruiterste verlenging /nzej^„8ftATI!niflOPEN" RECLAME tot DlftóDAG 31 OüT. eken; Gordijnen, Linoleums, Loopers,Tapijten Leest aanplakbiljetten BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. N ,-d. i ieteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 775.0 te Isafjord. Laagste barometerst.: 750.7 te Ingö. Verwachting tot den avond van 25 Oct.: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- lostelijke wind, neve lig tot zwaar be wolkt, kans op re gen, vooral in het Zuiden, iets kouder. Terwijl de hoogedrukking op IJsland sterk toenam begint ook die in Scandina vië zich weer te herstellen. De ondiepe depressie die in Frankrijk zeer zware re gen bracht, beweegt zich langzaam Noord- oostwaarts, zoodat ook voor ons land de regenkans toenam. Een uitgebreid mistge- bied wordt aangetroffen van midden- Duitschland tot over het Kanaal. Krachtige Noordoostelijke winden brachten ook in Schotland veel regen, aan de Noordelijke Noorsche kust waait een Westerstorm met regen, sneeuw en hagel; in Zuid-Frankrijk waait het krachtig uit West, in Zweden is de lucht in het Noordij opgeklaard, zoodat daar morgen weer vorst te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 8.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Dinsdagnamiddag 5.18 uur tot Woensdagmorgen 6.11 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op Woensdag 25 October vmi. 6.31 uur en nam. 7.02 uur. zaal niets te maken had, in de zaal niets heeft uitgevoerd." De deskundige deelt nog mee, dat de „vloeistof een prikkelend gevoel in den neus geeft. De zitting werd ten slotte verdaagd tot Dinsdagochtend. DE ZITTING VAN HEDEN. Vandaag wordt opnieuw een aantal des kundigen gehoord, nadat het deskundigen verhoor van gisteren heeft uitgewezen, dat de brandstichting in de groote Rijks dagzaal door zelfontbrandende vloeistof moet zijn geschied. Voorts wordt een achttal getuigen hoord, die opheldering moeten geven over het ononthoud en de werkzaamheden, van Torgler op den dag van den brand. Onder hen bevinden zich de communistische frac tie-secretaresse Anna Rehme en de com munistische journalist Birkenhauer uit Essen, de nationaal-socialistische Rijksdag afgevaardigden Karwahne uit Hannover en Frey uit Munchen, en verder de natio naal-socialistische Bedrijfscellenleider Kreyer uit Linz, die in den middag van 27 Februari in den Rijksdag een opvallen de ontmoeting zou hebben gehad met Torgler, die in gezelschap van een onbe kende zou zijn geweest. De procureur-generaal dr. Werner acht het noodzakelijk, dat bij dit experiment ook wordt onderzocht of men bij personen die zich er mee bezig hebben gehouden, de lucht er van kan bespeuren. Dr. Schatz antwoordt hierop, dat dit afhankelijk is van den reukzin van dege nen, die aan het onderzoek deelnemen, doch dat de reukzin bij verschillende per sonen zeer verschillend ontwikkeld is. Dimitrof vraagt dan den deskundigen, hoe het feit, dat kort vóór den brand niets opvallends en verdachts is gemerkt, in overeenstemming is te brengen met het feit, dat een zoo groote brand in zoo kor ten tijd kon ontitaan. De president wijst deze vraag af„ om dat zij niet aan de deskundigen behoort te worden gesteld, maar door de justitie en de verdedigers misschien in hun requi sitoir en hun pleidooien kan worden be handeld. Nadat nog een zekere mevrouw Pr^tzsch een buurvrouw van Torgler, is gehoord, die Torgler np den dag van den brand is tegengekomen met twee groote tasschen bij zich, wordt gepauzeer, om het Gerechts hof met de direct bij het proces betrokke- nene in de gelegenheid te stellen het door den deskundige dr. Schatz in de uitge brande zaal te verrichten experiment met de zelfontbrandende vloeibare brandstof by te wonen. Publiek en pers zijn hierbij niet aanwezig. Na hervatting van de zitting werd de po- litiescheikundige dr. Schatz uit Halle, die tot nog toe slechts als deskundige ge hoord is, als getuige beëedigd en gehoord. Hij doet uitvoerige mededeelingen omtrent het waarnemen van een bepaalde reuk vol gens door hem gedane experimenten. Na dat hij zijn handen met petroleum had in gewreven, hadden twee Schupo's z(jn han den en costuum geroken, doch geen bijzon dere lucht waargenomen. Eenzelfde proef met twee andere beambten had hetzelfde resultaat. De 4 betrokkenen zullen als ge tuigen worden gehoord. GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter, E. Vernède, burgemeester. Aanwezig 7 leden. Afwezig met kennisge ving de heer J. J. Dijkman. Te 7.45 uur opent de voorzitter de ver gadering. De notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Ingekomen stukken: Een drietal missi ven van Ged. Staten meldende goedkeu ring van eenige genomen raadsbesluiten en een missive van den Commissaris der Ko ningin in Zuid Holland, worden voor ken nisgeving aangenomen. Een adres inzake kwijtschelding van schoolgeld wordt ver wezen naar B. en W. om praeadvies. Een adres ingezonden door mej. P. L. M. de Graaf, inzake een kwestie omtrent aanleg van een straat en rioleering, wordt verwe zen naar B. en W. om praeadvies, nadat de heer J. Braggaar dit adres had besproken en meende dat wanneer dit adres naar B. en W. werd gezonden het zeker nog een maand zou duren eer er een beslis sing zou worden genomen en de huurders maar steeds zonder aansluiting zitten. De voorzitter zegt, dat het altijd de gewoonte is dergelijke adressen te zenden naar B. en W. om praeadvies en vraagt den heer Braggaar of hij een ander voorstel heeft, zoo niet, dan verzoekt de voorzitter hem niet nader op de zaak in te gaan. Aldus in handen gesteld van B. en W. Een ver slag van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs wordt voor kennisgeving aangenomen. Uitgeloot worden drie obligaties van 500 en één obligatie van 100 en wel no. 51, 52, 16 en 101. De heer L. J. van Leeuwen komt ter ver gadering. Aan den heer P. Rutgers wordt een ver goeding toegekend ex. art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 voor het bezoeken van een leerplichtig kind van een school te Leiden van 1.20 per maand, zijnde 30 pet. van de abonnementskosten van de elec- trische tram naar Leiden, eveneens wordt een vergoeding toegekend aan den heer G. G. C. J. Veldhorst en deze vergoeding bepaald op 2.40 per maand, zijnde 60 pet. van de tramkosten en aar den heer G. C. Dekkers van 4.per maand, zijnde 100 pet. der abonnementskosten van de tram naar Leiden, ingaande op 1 September j.l. Benoeming leden commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs. Er zijn in de commissie drie vacaturen. Gekozen worden: mevrouw Chr. E. Fortgens geb. de Haan, G. J. Iperlaan en J. A. Mens. Een bijbaantje voor de ge meentebode. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de gemeentebode C. van Meurs, die tevens agent is van de arbeidsbemiddeling en ambtenaar der werkloosheidsverzeke ring te benoemen tot controleur van de ge meentelijke armenzorg en hem een vergoe ding toe te kennen van 75.per jaar, daar hij bij herhaling belast wordt met het doen van onderzoekingen en het uitbren gen van rapporten de gemeentelijke ar menzorg betreffende. Sinds 1 Januari 1933 tot 31 Augustus 1933 heeft de gemeente bode 102 onderzoekingen en rapporten uit gebracht zonder eenige vergoeding en deze toestand kan niet langer worden besten digd, aldus de voorzitter. De heer J. Brag gaar vraagt of het college van B. en W. wel naar een ander persoon heeft uitge zien. Spr. keurt het af, dat de gemeente bode naast zijn gewone werk nog dit werk ter hand neemt. De heer L. J. van Leeuwen kan zich met dit voorstel niet vereenigen. De voorzitter zegt dat de gemeentebode reeds langen tijd dergelijken arbeid ver richt, daar deze arbeid ook innig verband houdt met de steunregeling en de werk- loozenkassen, waarmede hij goed op de hoogte is. Willen de heeren echter een op roeping, dan zal men van zelf een veel hooger salaris moeten uitkeeren en nu kan deze arbeid gedeeltelijk in de werktijd der gemeente en gedeeltelijk daar buiten door hem worden verricht en men heeft een man, waarin men vertrouwen stelt. Maar willen de heeren de gemeente zwaarder belasten, dan moet men een voorstel tot oproeping doen. Spr. vraagt tenslotte of één der leden een voorstel tot oproeping wenscht te doen en het salaris vast te stellen. Geen der leden doet een dergelijk voorstel, waar na de voorzitter tot stemming wenscht over te gaan. Bij schriftelijke stemming wordt de gemeentebode C. van Meurs benoemd tot controleur van de gemeentelijke ar menzorg. Uitgebracht worden 10 stemmen, waarvan 7 op den heer C. van Meurs en 3 stemmen waarop vermeld staat „tegen", welke door den voorzitter van onwaarde worden verklaard. Koffiehuizen als winkels. Door den bond van koffiehuis- en res tauranthouders en slijters, af deeling den Haag, en van den Ned. R.K. Bond van Hotel- Café en Restauranthouders en slij ters „St. Joseph" te Utrecht is tot den raad een verzoek gericht om gebruik te ma ken van de bevoegdheid, nedergelegd in art. 1 van de wet van 28 Juli 1933 om de perceelen of gedeelten van perceelen, uit sluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van houder van een koffiehuis ten aanzien van den aanslag in de personeele belasting gelijk te stellen met winkels. De meerderheid van B. en W. is van oordeel, dat de gelegenheid wordt geboden een on billijkheid weg te nemen en meent te moe ten adviseeren aan dit verzoek te voldoen. Hierdoor zal een vermindering van inkom sten plaats hebben van 729.13, welke zal moeten worden gevonden in de verhoo ging van 3 opcenten op de personeele be lasting. Wethouder Eggink, de minderheid in B. en W., heeft een apart advies uitge bracht. Aanvankelijk had ook wethouder Eggink zich vereenigd met het praeadvies der meerderheid in B. en W., doch was na eenige overdenking tot een andere beslis sing gekomen, daar hij het onjuist acht het koffiehuisbedrijf gelijk te stellen met win kels. Deze inrichtingen eischen meerdere politiezorg en het is dus billijk, dat op dat bedrijf meerdere lasten worden gelegd. Ook het Rijk is steeds deze meening toe- gedaap. De heer A. Verboon was verheugd dat de belasting niet zou worden ver hoogd, doch nu blijkt dat er 3 opcenten op de personeele belasting moeten worden gelegd, wanneer aan het verzoek van adres santen wordt voldaan. Spr. kan zich hier mede niet vereenigen in dezen crisistijd. De heer J. Braggaar meent, dat er wel een billijke kant aan is, doch de billijkheid wordt wederom weggenomen, daar de café houders drie uur langer artikelen mogen verkoopen dan andere winkeliers en dus nog drie uur langer gelegenheid hebben winst te maken. Wethouder Eggink meent dat er groot verschil is tusschen een winkelier en een koffiehuishouder. Daar laatstgenoemd be drijf een beschermd bedrijf is. Spr. acht het ontoelaatbaar om de koffiehuishouders te ontlasten en de opcenten te verhoogen. Wethouder J. A. Mens meent dat thans een onbillijkheid kan worden weggenomen, daar voorheen deze perceelen van 3/3 in de personeele belasting werden aangesla gen, terwijl andere bedrijven, winkels en werkplaatsen waarin het bedrijf wordt uit geoefend slechts voor 1/3 gedeelte wor den aangeslagen. De heer J. Braggaar, zegt spr., erkent nog een billijken kant in deze zaak. Ook de regeering heeft de on billijke werking ingezien en door wetswij ziging de gemeente de bevoegdheid gege ven hierin verandering te brengen en spr. meent dan ook dat aan het verzoek van voornoemde adressanten moet worden vol daan. De heer D. Limburg meent dat men met de mentaliteit der bevolking rekening moet houden en wenscht handhaving van den ouden toestand, waarna tot stemming wordt overgegaan. Vóór het praeadvies der meerderheid van B. en W. stemmen: J. A. Mens, P. Koot en W. G. Duijnisveld. Tegen stemmen: Wethouder C. Eggink, A. Verboon, D. Limburg, W. A. A. J. Ba ron Schimmelpenninck van der Oye, D. de Jong, J. Braggaar en L. J. van Leeuwen, zoodat het praeadvies van de meerderheid van B. en W. verworpen is met 7 tegen 3 stemmen en de oude toestand gehandhaafd blijft. Punt 7 der agenda n.l. verhooging op centen op de personeele belasting vervalt thans van de agenda. De opcenten te heffen op de gemeente fondsbelasting worden vastgesteld op 55, zooals voorheen. Door de heeren Wasse naar en Balfoort is verzocht van de ge meente te mogen koopen 1686 M2. bouw grond aan de Oranjekade a 5.per M2. Aldus aangenomen zonder eenige discus sie. Wijziging steunregeling. B. en W. stellen den raad voor de kin dertoeslag voor de bouwvakarbeiders te verminderen van 1.tot 0.75 per kind, om deze aldus gelijk te maken met den gel denden kindertoeslag voor de landarbei ders en de verordening zoodanig te wij zigen, dat werklieden die zich alhier ves tigen, komende uit een gemeente, waar geen steunregeling is, alhier 12 maanden moeten woonachtig zijn, alvorens zij kun nen profiteeren van de steunverleening en zij, die zich hier komen vestigen uit een gemeente waar wel een steunregeling is, moeten een wachttijd doormaken van zes maanden. De heer J. Braggaar kan zich wel vereenigen met het tweede gedeelte van het praeadvies, doch niet met het eer ste gedeelte en wenscht dus de kindertoe slag voor de bouwvakarbeiders te handha ven op 1.per kind. De heer D. Lim burg vraagt zich af of deze bezuinignig wel noodzakelijk is. Spr. voelt er niet veel voor. De heer L. J. van Leeuwen kan zich niet indenken dat het voor de gemeente zulk een groot voordeel is en meent, dat deze toeslag wel kan blijven gehandhaafd. De voorzitter zegt dat het van B. en W. een bescheiden poging is om ten minste iets te bezuinigen in de kosten van steun verleening, die van de gemeente groote offers eischt. Wethouder Eggink meent, dat de kindertoeslag en voor bouwvakar beiders èn voor landarbeiders uniform moet zijn. Daarna wordt het praeadvies van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Vóór stemmen: de wethouders Eggink en J. A. Mens, en de leden D. de Jong, P. Koot, A. Verboon, W. G. Duijnisveld en A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Tegen stemmen: L. J. van Leeuwen, J. Braggaar en D. Limburg. Vervolgens wordt besloten op voorstel van B. en W. voor extra steunverleening aan werkloo- zen een bedrag vast te stellen voor het tweede half jaar in 1933 van 152.50, ter wijl het nationaal crisis-comité een gelijk bedrag daarvoor verleenen zal. Door Ged. Staten is een missieve gericht aan B. en W., verzoekende het daarheen te willen lei den, dat de O. L. School aan den Rijndijk alhier wordt opgeheven. B. en W. advi seeren den raad aan dit verzoek van Ged. Staten niet te voldoen, daar het college meent, dat door de opheffing van deze school geen of weinige bezuiniging voor de gemeente zal worden verkregen en het college wenscht deze school te behouden. Ook de commissie van toezicht is gehoord en deze commissie in éénstemmig tot een zelfde advies gekomen. De heer A. Ver boon verklaart zich volkomen met dit praeadvies te kunnen vereenigen. Ook de heer J. Braggaar betuigt zijn instemming, waarna dit praeadvies van B. en W. zon der hoofdelijke stemming wordt aangeno men. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op 31.waarna nog eenige be sluiten comptabiliteit worden genomen. Begrootingen. Thans komen in behandeling de begroo tingen der gemeente en van de bedrijven. Het eerst komt in behandeling de be grooting van het electriciteitsbedrijf en zonder eenige discussie vastgesteld als volgt: Begrooting Electrciteitsbedrijf, dienst 1934. Afdeeling I Totaal baten: 62235.06, totaal lasten 62235.06. Afdeeling II. Totaal kapitaalsinkomsten: 37994.94, totaal kapitaalsuitgaven: 37994.94. Vervolgens van het waterbedrijf. Afdee ling I. Totaal baten: 24992.21, totaal las ten: 24992.21. Afdeeling III. Totaal kapitaalsinkomsten: 15371.81, totaal kapitaalsuitgaven: *3371.88. Het gasbedrijf. Afdeeling I. Totaal ba ten: 71249.98, totaal lasten: 71249.91 afdeeling H. Totaal kapitaalsinkomsten: 29183.96, totaal kapitaalsuitgaven: 29183.96. Het badhuisbedryf. Afdeeling I. Totaal baten: 2840, totaal lasten: 2840. Afdeeling II. Totaal kapitaalsinkomsten: 4751.79, totaal kapitaalsuitgaven: 4751.79. Vervolgens wordt de gemeentebegroo- ting in behandeling genomen. De heer J. Braggaar informeert of de raad medezeg gingschap heeft in het vaststellen van de belooning van de hooiwerkers bij geval van brand. De voorzitter zegt dat het ver werken van het hooi-voor rekening is van den eigenaar. Bij post 176 „kosten der burgerwacht" verklaart de heer Braggaar geacht te worden te hebben tegengestemd, tevens vraagt spr. bij post 307 wie tot deurwaarder voor het innen der belastin gen is benoemd. De voorzitter deelt den heer Braggaar mede, dat benoemd is ge worden de heer D. v. d. Giesen. Bij post 343 informeert de heer J. Braggaar of het de bedoeling is van B. en W. een nieuwe mo torspuit aan te schaffen. De voorzitter antwoordt bevestigend, daar het noodza kelijk is, wat ook door den heer Brag gaar wordt erkend. De heer D. Limburg bespreekt post 281 en vraagt of uit deze post ook de concerten moeten worden be taald. Voorheen gaf Beuvenuto 4 concerten per jaar, doch dit jaar is dit door B. en W. beperkt geworden tot 2 a 3, wat voor de vereeniging een groote strop beteekent. De voorzitter antwoordt den heer D. Lim burg, dat vroeger Bentenuto de enkele vereeniging alhier was, die concerten gaf, doch heden is er ook in onze gemeente een R. K. Harmonie-gezelschap. Hoe dit bedrag nu moet worden verdeeld, dit zul len B. en W. overwegen en later in den raad met een voorstel komen. De heer L. J. van Leeuwen bespreekt post 178 „kos ten van kenteekenen voor de leden van de burgerwacht" groot 10.en wenscht geacht te worden te hebben tegen gestemd.. Tevens bespreekt spr. post 150 „kleeding en uitrusting der politie" welke post groot 1000, dus 250 per hoofd hem bijzonder hoog voorkomt en meent dat hireop wel kan worden bezuinigd. De heer D. Lim burg zegt dat de kleeding der politie duur is en niet te vergelijken met burgerklee- ding. Vervolgens verzoekt de heer L. J. van Leeuwen de loonen van de brandweer wat spoediger te doen uitbetalen. De voor zitter zal met laatstgenoemden wensch rekening houden. De gemeentebegrooting Gemeentelijke Aankondigingen. Hinderwet. Burgemeester en W^wluders van Leiden brengen ter algemeen^ tennis, dat door hen de beslissing op hpJ verzoek aan J. H. S. Jaspers om vergunning tot het oprichten van een banketbakreiij in het perceel Haarlemmerstraat No. Ty7, kad. bekend, is verdaagd. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Propaganda-feestvergadering H. K. W., kleine zaal der Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Woensdag. Uitvoering van „Litteris Sa crum", Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peters Kanis", Buitengewone Ledenvergadering, Eigen Huis", 8.30 uur. Zaterdag. Uitvoering van „Litteris Sacrum" Schouwburg 8 uur. Maandag, Eerste lustrum der Maria-Con- gregatie (St. Joseph-parochie), concertzaal „Concordia", 8 uur. Dinsdag, Herdenking vierde lustrum R.K. Melkverkoopersgilde „St. Pascha- lis", Zomerzorg, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apthoken wordt van Maandag 23 tot en met Zonda g 29 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hooge- woerd 171 Tel. 502 en D. J. van Driesen, Mare 110, telef. 406. wordt daarna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld als volgt: Gemeentebegrooting voor den dienst van 1934. Bevolking per 1 Januari 1933: 5691 zielen. Idem volgens de laatste 10 jaarlijk- sche volkstelling 5490 zielen. I Gewone dienst. Inkomsten totaal 276785.01, uitgaven totaal 276785.05, ba tig saldo 157664.15, nadeelig slot 157664.15. II Kapitaaldienst. Totaal inkomsten 8510.54, totaal uitgaven 39534.39, batig slot 76.15, nadeelig slot 31100. Totaal batige sloten 76.15, totaal na- deelige sloten 31100, per resto batig slot 31023.85. Rondvraag. Bij de rondvraag vestigt de heer D. Lim burg de aandacht van B. en W. op den ge vaarlijken bocht aan den Hofweg. De voor zitter belooft onderzoek en de heer W. G. Duijnisveld vraagt den voorzitter, nu het afgekeurde vleesch niet naar Woerden zal gaan, andere maatregelen te nemen, daar de kraaien stukken vleesch uit de begraaf plaats der afgekeurde dieren medesleepen. De voorzitter zal ook zijn aandacht aan deze zaak wijden. Hierna sluiting. SPORT CONGREGATIE-BEZOEK EN JUNIORES. Na overleg met de onderscheidene Direc teuren van Jongens-congregaties hier ter stede is door mij het volgende bepaald om daardoor verbetering te brengen in het be zoek der Congregatie-bijeenkomsten door de Juniores der Sportvereenigingen. I. De Congregatie-bijeenkomsten voor jongens beneden de 17 jaar des Zondags worden gehouden om de veertien dagen met dien verstande, dat, wanneer om wel ke reden ook in de een of andere parochie de bijeenkomst vervalt, deze dan gehouden wordt veertien dagen later. De Congregatie-uren worden zoo gesteld, dat deze ofwel geëindigd zijn voor ruim 1.30 of niet beginnen voor 5.30 n.m. H. De voetbalwedstrijden voor Juniores worden op de Congregatie-Zondagen zoo veel mogelijk te Leiden gehouden, welke dan niet mogen aanvangen voor 2 uur n.m. De wedstrijden buiten Leiden mogen op de Congregatie-Zondagen niet eerder aan vangen dan bij een vertrek uit Leiden te 1.45 n.m. Ook, de trainingsmarschen voor Juniores mogen op de Congregatie-Zondagen niet aanvangen voor 2 u. n.m. Op de vrije Zondagen kan met inachtne ming van de Bisschoppelijke Bepalingen eerder worden aangevangen. III. Als eerste Congregatie-Zondag wordt gesteld Zondag 12 November a.s. als eerste vrije Zondag 19 November a.s. en zoo ver volgens steeds om de veertien dagen voor- loopig tot 1 Juni 1934. Door deze regeling is nu reeds te bere kenen welke Zondagen vanaf 12 November tot 1 Juni Congregatie-Zondagen en welke vrije Zondagen zullen zijn. Aan de Com petitie-leiding van de Juniores en aan de besturen van de vier plaatselijke sportver eenigingen is van deze regeling mededee- ling gedaan. Ten overvloede merkr-n wij nog op, dat deze regeling alleen geldt voor de Sport vereenigingen van de stad Le.den. H. J. A. M. VAN DE VEN, -triets-directeur K.J.C.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2