w V I DINSDAG 24 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst is aan de orde vaststelling der notulen van de laatste twee vergaderingen. Deze worden goedgekeurd. Verder eenige missiven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen raads besluiten. Verder een adres van het be stuur der Ver. v. Christelijk Onderwijs, waarin medewerking wordt verzocht voor den bouw van een lokaal der Lagere school en verbouw van de Mulo-school, omreden de ruimte niet voorziet in de behoefte. Het adres wordt in handen gesteld van B. en W. vor praeadvies. Vervolgens punt 3: voorstel tot voorzie ning in de vacature der commissie van plaatselijk schooltoezicht. In overleg met de commissie hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt. In de vacature W. v. d. Akker als no. 1 W. v. d. Akker, als no. 2 C. v. d. Rhee. In de vacature R. P. Tjeb- bes als no. 1 R. P. Tjebbes, no. 2 Mej. H. Wassenaar. No. 1 van de voordracht, R. P. Tjebbes en W. v. d. Akker, werden geko zen. De heeren W. Ouwehand en K. v. d. Bent vragen in koop te mogen hebben een per ceel bouwgrond, gelegen aan de Tarbot- straat groot 531 M2., prijs 5 per M2. De heer P. v. Duyn, timmerman te Kat wijk, vraagt een perceel te koopen gelegen aan de Haringstraat, groot 245 M2., prijs ƒ5.per M2. De aanvragers wordt hun verzoek toegestaan. Punt 5 is voorstel tot verhuur van land in „Nieuw Zuid". Op 25 Juli l.L zijn aan enkele personen een vijftal perceelen duin- land verhuurd, ingaande 1 Jan. 1934. Een dezer personen, Jac. v. d. Boon, is intus- schen overleden en A. v. Duivenvoorden wenscht het land niet te aanvaarden. B. en W. stellen voor om eerstgenoemd perceel te verhuren aan G. de Mol voor 11.per jaar en het laatstgenoemde land niet meer te verhuren. D. v. Egmond, huurder van een perceel aan de Sandtlaan, wenscht van zijn optie- recht geen gebruik te maken om 68 R.R. land aan Sandtlaan. De huurijs is te hoog. Voor lagere prijs, 0.60 per R.R. wil üij weer huren. B. en W. adviseeren hiertoe over te gaan. Ook de raad vindt het meer dan genoeg. Aangenomen. Punt 7 is verlenging van de huurover eenkomst der brugwachterswoning bij „Rooversbrug", welke woning voor gedu rfde een jaar door Rijnland is gehuurd. Rijnland is bereid de huur met een jaar te verlengen. B. en W. stellen voor hen machtiging te verleenen om hiertoe over te gaan. Aldus wordt besloten. De Commissie van Beheer van den Schoolartsendienst „Kring Katwijk" be richt, dat de post „bureaubehoeften en kos ten voor de inrichting'van een laborato rium" van de loopende begrooting van ont vangsten en uitgaven voor dezen dienst niet toereikend is, om alle desbetreffende uitgaven te financieren. De daartoe noodige middelen zouden intusschen zijn te vin den door overschrijving op den bovenge noemde post der begrooting wegens on voorziene uitgaven geraamde bedrag van 30.50. B. en W. geven in overweging dien overeenkomstig te besluiten. De heer H. Parlevliet vraagt wat de schoolarts met een laboratorium moet doen. De heer M. v. d. Bent interrumpeert, dat de school het laboratorium is en de heer Meerburg zegt, dat het laboratorium ingericht moet worden! Het voorstel wordt z. h. st. aan genomen. Hierna volgt het voorstel tot het ver leenen van een crediet, groot 40.000. ten behoeve van de verbouwing van de school, verbonden aan het Rotterdamsch Zeehospitium. Een soortgelijk verzoek is Aug. 1929 reeds ingekomen en door den raad goedgekeurd, doch om verschillende omstandigheden is het plan toen uitgesteld. Thans echter wenscht genoemde stichting het desbetreffende verbouwingsplan te doen uitvoeren. Het bestuur der stichting is bereid een deel der kosten voor haar re kening te nemen, zoodat ten hoogste 40.000.ten laste der gemeente komen. De heer v. Tongeren zegt bezwaar te heb ben tegen dit voorstel. De tijdsomstandighe den leenen er zich niet voor. Het z.g. stop wetje wjjst ook in die richting. Wethouder Veltkamp is het niet eens met den voorzit ter en wethouders Dubbeldam, omreden in het praeadvies gesproken wordt van ver bouw. Waar de school moet komen staat nu nog niets, dus is het nieuwbouw. De voor zitter weerlegt een en ander en geeft nog uitvoerige toelichting, er tevens op wij zend, dat deze transactie voor de gemeente voordeelig is. Het voorstel wordt aangeno men. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 238 der gemeentewet moet de begrooting der gemeente en de bedrijven officieel aan den raad worden aangeboden. B. en W. bieden thans den raad de desbetreffende begroo tingen voor 1934 den raad aan. Punt 12 is het voorstel tot wijziging van de wijze van zekerheidsstelling ten behoe ve van den administrateur en den kassier van het grondbedrijf. Het. terrein van het Groot- Badhotel. Vervolgens is aan de orde het voorstel tot vaststelling van het definitieve plan tot onteigening van gronden, in verband met de exploitatie van het voormalig Grootbad- hotelterrein. Door de heeren Kroon en v. Rijs zijn voor zoover de hun toebehoorende strook grond betreft, bezwaren tegen het onteigeningsplan ingediend. Dit bezwaar schrift strekt blijkbaar voornamelijk tot doel om den nadruk te leggen op de waar de van het terrein en de door hen te lijden bedrijfsschade. Bezwaren, gegrond op het algemeen belang der gemeente worden daarin niet te berde gebracht. B. en W. achten de onteigening van het bewuste per ceel strikt noodzakelijk om het goedge keurde plan te kunnen voltooien. Indien de gemeente de beschikking over dit per ceel niet verkrijgt, kan de geprojecteerde straat niet worden doorgetrokken en zou het voormelde terrein aan de Zuidzijde af gesloten zijn. B. en W. hebben zich bereids met genoemde personen in verbinding ge steld om het terrein bij minnelijke schik king te verkrijgen en een aanbod gedaan, waardoor zij zeer ruim schadeloos zouden gesteld zijn. Hiervoor is de goedkeuring van den raad noodig. Voor het geval, dat be langhebbenden niet tot een minnelijke schikking bereid zijn, moeten B. en W. den raad adviseeren tot onteigening over te gaan van de perceelen van de heeren Kroon en van Rijs. Zonder discussie wordt besloten volgens voorstel van B. en W. De af zanding in de „Koestal". Punt 14 betreft de afzanding der gronden in de „Koestal" van Jac. v. d. Marei. De heer v. d. Marei is vorig jaar tot afzan ding zijner gronden overgegaan en een ge deelte was afgezand toen van gemeente wege hiertegen maatregelen zijn genomen. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft Rijnland last gegeven tot stopzetting. Hier na zou de commissie voor het grondbedrijf onderzoeken of het toelaatbaar moest wor den geacht dat v. d. Marei doorging en of aangrenzende gemeentegronden voor af zanding in aanmerking mochten komen. Uit het inmiddels ingekomen antwoord der commissie blijkt, dat deze commissie het in strijd acht met de gemeentebelangen, in dien tot afzanding der gemeentegronden zo u word en overgegaan en acht zij het te vens zeer gewenscht dat de eenmaal stop gezette afzanding van de gronden van v. d. Marei niet wordt voortgezet. De commissie meent, dat waardevermindering der aan grenzende perceelen het gevolg zullen zijn, doch ook de omstandigheid, dat deze gron den bestemd zijn voor bouwgrond, is een reden om het afzanden te verbieden. Waar ook B. en W. meenen, dat de belangen der gemeente door afzanding niet weinig wor den geschaad, stelt dit College voor, noch tot inwilliging van het verzoek van v. d. Marei, noch tot afzanding van de gemeen tegronden te besluiten. Een bijna eindelooze discussie volgt. Telkens wordt in herha lingen getreden. De voorzitter geeft meer dere malen inlichtingen en toelichtingen. De heer Meerburg zegt zich toch geen oor deel te kunnen vormen. De corresponden tie heeft de raad niet ter inzage gehad. De heer v. Tongeren pleit voor het voorstel van B. en W. De heer Parlevliet evenzoo. Daarentegen zijn de heeren P. Guyt en v. de Zwan niet te vermurwen. De zaak wordt geheel „uitgerafeld". Terwijl de heer B. v. d. Bent afwezig is wordt gestemd en wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 st. Tegen de heeren Meerburg, Guyt, Kulk, Grimbergen, v. Rijn en v. d. Zwan. Een nieuw uitbreidingsplan. Hierna is aan de orde een voorstel tot vaststelling van een uitbreidingsplan. Het bestaande plan dateert van 1915 en voor zoover zulks de zuidelijke uitbreiding van Katwijk aan Zee betrof, werd dit laatste lijk in 1927 vervangen door het thans be staande en reeds in uitvoering gebrachte plan Zuid. En de practijk heeft uitgewezen, dat de uitbreiding zich steeds in Zuidelij ke richting beweegt, waartoe o.m. mee werkt de omstandigheid, dat aan de Noord zijde nagenoeg geen gronden voor een doel matige bebouwing beschikbaar zijn. Met een en ander is met het nieuwe plan rekening gehouden. Er is tevens voldoende aandacht geschonken aan de behoefte aan uitbreiding van „groen" door beplantingen en parkaanleg. Bezwaren tegen dit plan zijn ingebracht door: 1. C. J. Boskamp, N. Duinweg 31 te Katwijk aan den Rijn, die bezwaar heeft tegen de projecteering van een straat over den grond, waarop zijn bloembollenschuur staat, waardoor hJj bij eventueele aanleg zich benadeeld zou zien door het feit, dat hem daardoor de uitoefe ning van zijn bedrijf aldaar onmogelijk zou worden gemaakt. 2. W. v. Reigersberg Ver- sluys te 's Gravenhage, Mesdagstr. 118, die verzoekt de thans op het ontwerp-uitbrei- dingsplan voorkomende straten, om zijn landerijen aldaar worden heengeleid. Het algemeen geldend criterium, zeggen B. en W., dat het particuliere belang moet wijken voor het publiekrechtelijk belang is ook in deze aangelegenheid van toepassing. De vrees van beiden belanghebbenden, dat de waarde van hun bezittingen zal verminde ren, kan nauwelijks als een ernstig be zwaar beschouwd worden. Er zal eer aan leiding bestaan tot de verwachting, dat de desbetreffende gronden in waarde zul len stijgen. 3. L. Kruyt en C. A. Kruyt maken be zwaar, dat op hun grond slechts twee wo ningen zullen kunnen worden gebouwd en hun dus groote geldelijke schade zal worden toegebracht. Ook hiermede zijn B. en W. het niet eens en kan de verwachting gekoesterd worden, dat deze gronden in waarde zullen stijgen. 4. Jac. v. d. Marei, wiens bezwaar in hoofdzaak hierop neerkomt: 1. dat in ge breke is gebleven den in art. 6 der ruilings overeenkomst betreffende deze grond om schreven uitweegn te projecteeren; 2. dat het ontwerpplan uit een stedebouwkundig oogpunt een mislukking is, omdat een mil- lionairswijk gecreëerd wordt in de onmid dellijke nabijheid van een arbeiderswijk. Wat het eerste betreft merken B. en W. op, dat de perceelen grond van adressant begrensd worden door 3 geprojecteerde we gen. Adressants tweede opmerking geeft blijk van een voorbijzien van het alge meen belang. In een plaats als Katwijk met een vry groote bevolkingsaanwas dient in de eerste plaats zorg te worden gedragen voor een behoorlijke huisvesting van de middenstands- en arbeidersgezin nen. De gronden van adressant zijn be stemd voor een zeer open bebouwing uit hoofde van hun gunstige ligging. De uit breiding „Zuid-Oost", welke over het ge heel alzoo meer het karakter van een villa wijk draagt, is er op berekend, dat onge veer 22 enkele en 67 dubbele villa's ge bouwd kunnen worden. Deze cijfers toonen aan, dat de door adressant gemaakte tegen stelling tusschen arbeiders- en millionairs- wijk niet alleen niet juist is, maar het fan tastische nabijkomt. Op grond van een en ander adviseeren B. en W. de ingekomen bezwaarschriften voor kennisgeving aan te nemen en over eenkomstig het voorstel van hun college over te gaan tot vaststelling van het meer genoemd ontwerp-plan van uitbreiding. De heer v. Tongeren zegt zich in 't geheel niet met dit plan te kunnen vereenigen. Er is onvoldoende rekening gehouden met het verkeer. Ook de heer Meerburg kan er niet mee accoord gaan. Een voorstel v. Tonge ren om het plan te herzien wordt verwor pen met alleen de stemmen van de heeren v. Tongeren en Grimbergen voor. Het uit breidingsplan volgens voorstel van B. en W. wordt met twee stemmen tegen aan genomen, die van de heeren v. Tongeren en Grimbergen. De heer B. v. d. Bent en Kulk hadden zich voor de stemming ver wijderd. Vervolgens is aan de orde: praeadvies op het adres van den Centrale Bond van trans portarbeiders e.a. inzake steunverleening, enz. Hierin zeggen B. en W. o.m., dat hun college, voornamelijk met het oog op de financiën, het ongewenscht acht om tot de instelling van een Burgerlijk armbestuur over te gaan. De bestaande toestand, n.L dat door B. en W. de aanvragen om onder stand worden behandeld, wenschen B. en W. te bestendigen. Ten aanzien van het voorbereiden van werkverschaffingsobjecten in den winter zijn B. en W. diligent. De regeling, welke de Minister van So ciale Zaken voor het verstrekken van brandstoffenbons zal treffen, dient te wor den afgewacht. Reeds vroeger is een verzoek om instel ling van een contactcommissie van de hand gewezen en in de vergadering van Sept. 1.1. is medegedeeld, dat het in de be doeling van B. en W. ligt om bij voorko mende werkverschaffing de commissie die bij steunverleening adviseert, eveneens te belasten met het verstrekken van advie zen over de aanwijzing van hen, die te werk zullen worden gesteld. De benoeming van leden van het Plaat selijk Crisis-comité behoort niet tot de competentie van den Raad. Met betrekking tot de distributie van goedkoope margarine is het gemeentebe stuur gebonden aan de Ministerieele voor schriften, welke het niet toelaten, 'dat aan degenen, die uit de werkloozenkassen trek ken, bons worden verstrekt. In de vergadering van Nov. 1932 is op het verzoek van den Christ. Besturenbond om met betrekking tot de werkverschaffing financieel onderscheid te maken tusschen georganiseerde en ongeorganiseerde werk- looze arbeiders, afwijzend beschikt. Op grond van het genoemde stellen B. en W. voor dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Nadat de heeren B. v. d. Bent en v. d. Zwan enkele inlichtingen gevraagd en tot genoegen door den voorzitter zijn beant woord, wordt het voorstel van B. en W. met 512 st. aangenomen. Tegen Guyt, B. v. d. Bent, Kulk, v. d. Zwan en M. v. d. Bent. Volgt de rondvraag. Op vragen, in vori ge vergadering gedaan, antwoord de voor zitter als volgt. Een maximumsnelheid in voeren achten B. en W. overbodig. De po litie kan bij te groote snelheid altijd op treden. Immers dan wordt de veiligheid in gevaar gebracht. Ten opzichte der minder goede bestrating der Kerksteeg kan ge antwoord worden, dat hierin zal worden voorzien. De woorden in het verslag der Kamer v. Koophandel over conflicten bij werken in werkverschaffing sloegen niet op Katwijk doch zijn in het algemeen be doeld. Over een Vliegveld dat zou aangelegd worden tusschen Katwijk en Noordwijk hebben B. en W. inlichtingen gevraagd aan Noordwijk. Een antwoord is tot heden nog niet ontvangen. De aanslagbiljetten voor hondenbelas ting waren te laat uitgereikt. Zoodoende hebben deze dieren 3 maanden met ongel dige belastingpenningen moeten loopen! De heer Meerburg wijst thans op de sein lichten der tram die voor auto's te hoog hangen. Vanuit de auto zijn ze moeilijk te zien. Spr. vraagt of B. en W. de aandacht van de Directie der N. Z. H. willen vesti gen. De heer B. v. d. Bent zou borden ge plaatst willen zien waarop staat „school" bij de Varkevisserstraat. De heer v. Tongeren acht de bestrating in de tramstraat te slecht voor redelijk ver keer. Wil hierin verbetering zien. De heer Grimbergen vestigt de aandacht van B. en W. op het langzaam vorderen der beschoeiings werken in het O verrijn. Wet houder Dubbeldam antwoordt, dat er een termijn van. oplevering gesteld is. Hierna sluiting met gebed. UIT DE OMGEVING TER AAR. Personalia. Wegens het bedanken van de heeren Kammeraat en Koning, als lid van het Crisis-comité, zijn gekozen C. van Spronsen en Jac. Gerling. In de plaats van Mej. Kleijn werd benoemd Mej. v. Zwie- ten. Geboren: Silveria Cornelia d. v. A. A. BocxeOtto Barendina d. v. P. Fok kerden Hollander. Gehuwd: C. A. Volgering 33 j. en G. C. Egberts 29 j. J. Lek 26 j. en A. M. v. d. Zwaan 23 j. Vertrokken: A. G. Roos naar Alphen a. d. Rijn. 277. Hij keek tusschen de bladeren door en zag iets, dat hem zoo deed schrikken, dat hij haast uit de boom viel. Toen de in dianen waren afgestegen en de paarden lieten rondloopen, zag hij, dat op een paar paarden een blanke man was vastgebon den. Struisje telde er drie en herkende al spoedig den kapitein, den stuurman en een der matrozen. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren rp •^5^ A 278. De indianen hadden hun gevange nen aan hun lot overgelaten en gingen on der boomen liggen, rookend en etend en uitrustend van een vermoeiende tocht. Eenige, het waren de aanvoerders, zooals Struisje nu wel zien kon, verwijderden zich een beetje van de andere en gingen juist onder zijn boom zitten om te beraad slagen. Nu had Struisje in de enkele da gen dat hij bij de indianen was geweest al heel wat van hun taal leeren verstaan en daardoor hoorde hij alles wat hier gespro ken werd. Zijn veeren rezen ten berge. Want de mannen beraadslagen of ze hun gevangenen zouden dood maken of levend meenemen. Dat laatste deden ze liever, maar er was een bezwaar, ze wilden stil letjes een stam van andere indianen over vallen. Struisje begrc direct dat ze het over zijn vrienden haaden en luisterde nog beter. Na lang beraadslagen werd be sloten deze nacht hier te blijven en de ge vangenen, alvorens de volgende dag te J vertrekken, te dooden. NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de rekening van het Grondbedrijf, dienst 1932. 3. Aanbieding van de begrooting van het Grondbedrijf, dienst 1934. 4. Aanbesteding van de reke ning der gemeente, dienst 1932. 5. Aanbie ding van de begrooting der gemeente, dienst 1934. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het opnieuw vaststel len der tot 1 Januari 1934 Koninklijk goed gekeurde verordening tot heffing eener baatbelasting onder den naam „Electrici- teitsbelasting Heerenweg c.a.". 7. Voorstel \ran Burgemeester en Wethouders tot vast stelling der begrooting van den School artsendienst Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijk, Noordwijkerhout, dienst 1934. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der gemeentelijke steun regeling voor werklooze arbeiders. 9. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van de bij raadsbesluit dd. 31 Maart 1931 no. 34 uitgesproken onbewoon baarverklaring van de woning School straat no. 18. 10. Wijziging der begrooting der gemeente, dienst 1933. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot ruiling van gronden tusschen de gemeente Noord wijkerhout, en de N.V. Gebr. van Zonne- veld's Bloembollenkweekerij en -handel, gevestigd te Sassenheim. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vast stellen van een verordening betreffende de plaats door woonwagens bij verblijf binnen de gemeente in te nemen. Feestavond. Nadat met een zeer toe passelijk woord de voorzitter van de K. J. M. V., de heer M. v. Emmerik, den avond had geopend heeft de tooneelclub van ge noemde vereeniging op uitstekende wijze het blijspel van Justus van Maurik „Janus Tulp" uitgevoerd. Aan de spelers komt niets dan lof toe voor hun verdienstelijke spel. En dat ze succes hebben gehad be wees wel de stampvolle zaal waar geen plaats meer onbezet was gebleven. Om ieder misverstand te voorkomen zij hier nog eens medegedeeld (hetgeen de Mode rator op den avond zelf reeds heeft ge zegd) dat de tweede opvoering van dit blijspel niet op Zondag 29, maar op Maandag 30 October zal worden opgevoerd. De bereidvaardige zelatricen hebben zich wederom disponibel gesteld voor den ver koop van kaarten voor deze tweede opvoe ring, die eveneens ten bate van de St. Eli- sabethvereeniging wordt gegeven. Deze week zullen de dames u dus weer bezoe ken en wij durven vertrouwen, dat zij evenals de vorige week een gunstig ont haal zullen vinden. Wie „Janus Tulp" nog niet gezien heeft, kome Maandag a.s. in de zaal bij Couwenberg. Opening der zaal zeven uur, aanvang van het spel dien avond precies half acht. Bovendien zal, na afloop, de trekking plaats vinden van de K.J.M.V.-verloting. Hier diene nog vermeld dat de hoofdprijs wel een fiets is, maar dat nog verschillen de andere fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Wij noemen: een schoorsteenklok, een theeservies, een tafelkleed, een gla- zenstel (30 stuks), een spiegel en als troost prijs een fleschje eau de cologne. De uit slag van de trekking zal in de plaatselijke dagbladen worden bekend gemaakt. Naar wij vernemen zijn er nog slechts zeer wei nig loten (waarvan de prijs slechts 0.25 bedraagt) beschikbaar. Wie dus nog een kansje wil wagen of zijn kans wil vergroo- ten, wachte niet te lang met het aanschaf fen der loten, die eveneens wederom bij de zelatricen verkrijgbaar zijn. Wij wenschen de K. J. M. V. en daarmee tegelijk de St. Elisabeth-vereeniging veel succes met de tweede opvoering. Collecte. De collectrices van het 3- cents-fonds haden het genoegen voor de Vereeniging „Het Hoogeland" 25.26 af te dragen. DE AVONTUREN VAN Weinig wild. De jagers klagen er zeer over, dat er dit jaar weinig wild is, het geen zijn oorzaak wel zal vinden in de steeds toenemende strooperij. Vooral zijn er heel weinig fazanten. Werkloosheid. De werkloosheid neemt thans gestadig toe, momenteel staan als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 141 landarbeiders, 5 opperlieden, 15 timmer lieden, 3 metselaars, 1 mandenmaker, 1 reiziger, 1 betonwerker. In het water. Maandagmiddag reed een luxe auto van den heer T. uit Lisse, welke langs de Maandagsche Watering parkeerde in het water, waarschijnlijk doordat de remmen niet goed aanstonden. Met heel veel waterschade is de wagen met een kraan uit de Watering opge haald. WARMOND. Kleine Kweekers. In verband met aanvraag om een credietmogelijkheid te openen voor de Kleine Kweekers alhier, is een Commissie van voorbereiding in het leven geroepen, bestaande uit de heeren: C. Zwetsloot, Wethouder; G. Onderwater en J. Heitlager, Raadsleden en de heeren J. K. Heyl en J. van Winsen. De leden hebben allen hun benoeming aangenomen en naar wij vernemen is deze Commissie reeds geïnstalleerd. Werkverruiming. Naar wij vernemen, bestaan er plannen tot het bebouwen van het terrein gelegen in het Westeinde naast het terrein van den heer Walenkamp en kunnen de plannen binnen korten tijd wor den tegemoet gezien. Wij hopen dat hier toe kan besloten worden. Eldorado voor belasting-betalers. Ten einde de begrooting voor het dienstjaar 1934 voor deze gemeente sluitend te kun nen maken moet geheven worden 40 op centen op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting, waartoe de Raad heeft be sloten. Voor werkloozenzorg is een steun bedrag uitgetrokken van 12000.terwijl voor werkverschaffing is geraamd een bedrag van 1000.Alzoo zullen als be lasting in deze gemeente worden geheven 80 opcenten op de hoofdsom der gebouwde J eigendommen, 20 opcenten op de onge- boude, en 40 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, dus geen opcen ten op de personeele- en vermogensbelas ting. WILT U IETS WETEN? Vraag. Hoe verwijdert men olievlek ken uit een licht grijzen mantel? Antwoord. Neem de olie als er veel gemorst is met een lepel op. Leg een stuk ongeglansd papier (grauw filtreer of vloei papier) onder en op de vlek en strijk de vlek op een strijkplank uit tot er geen olie meer in het papier dringt. Verwijder de laatste rest met tetra of benzine (vuurge vaarlijk). Vraag. Hoe kan men voorkomen, dat een witte zomerstroohoed in den winter tijd geel wordt? Antwoord. Maak de hoed voor het wegbergen goed schoon b.v. met een papje van citroensap en zwavelpoeder en borstel met een borsteltje de hoed zeer gelijkma tig hiermee in. Laat den hoed buiten, liefst in den zon drogen. Borstel hem daarna stevig uit en verwijder de laatste zwavel- resten met een natte spons. Laat den hoed in het model drogen. Pak de hoed daarna in vloeipapier en berg hem weg op een droge plaats. Dinsdag- en Donderdagmiddag 34 nnr gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge rechtkundige inlichtingen aan ons bureau. PROFJE EN STRUISJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10