MAANDAG 23 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 ALPHENIL V. V. 0—4. De belangstelling voor dezen wedstrijd was enorm. Reeds geruimen tijd voor den aanvang kwam het publiek in dichte drom men opzetten. Vooral van de zijde van H. V. V. hadden de talrijke supporters zich niet onbetuigd gelaten. De extra-trein uit Den Haag voerde een stroom van bezoe kers aan, terwijl bovendien een groot aantal auto's en touringwagens de Haag- sche supporters hadden aangevoerd om hun favorieten tijdens den wedstrijd- aan te moedigen. De belangstelling van het publiek liet zich niet alleen langs de lijnen gelden, maar ook van uit de lucht, toen even na den aanvang een Pander-vliegtuig verscheen, dat geruimen tijd, soms zeer laag, boven het veld bleef cirkelen. Alvo rens we met een overzicht van wezen wed strijd aanvangen, moeten we erkennen, dat H. V. V. verdiend heeft gewonnen, de Hagenaars waren over alle liniën de meerderen. Zij beschikken over een snelle voorhoede waarin vooral in de eerste helft de internationaal Adam door zijn technisch spel, vele kansen schiep. Dat deze niet steeds konden worden benut, was een gevolg van het stoere verdedigen van het Alphen backstel, dat op robuste wijze telkens wist in te grijpen. Doelman Tui- nenburg daarentegen maakte somwijlen een onzekeren indruk, al heeft hij ook en kele schoten keurig verwerkt. H. V. V. had één invaller, Alphen twee. Dijkman en Broer waren niet van de partij, de Greef en Mulder kwamen hen vervangen. Vooral het gemis van de midhalf Dijkman liet zich tijdens den strijd geducht gevoelen. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Burg wordt precies half drie aangevan gen. H. V. V. komt dadelijk in den aanval, doch deze strandt op buitenspel. De Hage naars komen onmiddellijk terug. Pasteur krijgt den bal toegespeeld en schiet ineens hard in (01). Er zijn thans vijf minuten gespeeld. De bezoekers blijven sterker en hun snelle aanvallen leveren voor Al phen voortdurend gevaar op, bij een te genaanval van de thuisclub, verkiest de mid voor naast te schieten. Alphen blijft eenigen tijd sterker, doch de stevige H. V. V.-achterhoede weet in deze periode doelpunten te voorkomen. Succes komt weer voor de bezoekers, wan neer hun linksbuiten goed voorzet en Pas teur onhoudbaar 02 maakt. Even voor de rust vergroot H. V. V. nogmaals haar voorsprong, wanneer bij een scrimmage voor doel Pasteur zijn derde doelpunt maakt. Met dezen stand komt de rust- In de tweede helft ontwikkelt zich een meer gelijk opgaanden strijd waarbij ech ter de aanvallen van H. V. V. het meeste gevaar opleveren. Alphen onderneemt eenige snelle aanvallen, die de H. V. V.- achterhoede heel wat last veroorzaken, maar door slecht schieten der voorhoede blijven daarbij doelpunten uit. Ook de te genaanvallen der Hagenaars blijven voor- loopig zonder resultaten. Eindelijk heeft H. V. V. succes wanneer haar linksbuiten na een snelle ren langs de lijn het leder langs den uitloopenden doelman in het net schiet (04). De thuisclub heeft pech, wanneer kort achtereen Windhorst en Tui- nenburg wegens een opgeloopen blessure het veld moeten verlaten. Ondanks deze tegenslag blijft de thuisclub de laatste 10 min. verwoerd aanvallen, doch in deze pe riode laat keeper Da Costa zich niet meer passeeren, zoodat het einde onveranderd aanbreekt. Een tegenpunt had de thuis club zonder twijfel wel verdiend. De scheidsrechter leidde goed. HONGARIJ -ITALIË 0—1. Voor 40.0CO toeschouwers heeft te Boe dapest de landen wedstrijd HongarijeIta lië plaats gehad. Deze twaalfde ontmoeting tusschen de twee landen hebben de Italia nen slechts met een geringen voorsprong kunnen winnen. Italië heeft hiermede alle tot dusver gespeelde wedstrijden om den Europa Cup gewonnen nl. tegen Tsjecho- slowakije, Zwitserland en Hongarije. Italië had gedurende het eerste kwartier het heft in handen en belegerde onophoudelijk het Hongaarsche doel. In de 18e minuut kwam de Hongaarsche back Kronberger op zoo hevige wijze in botsing.met den Itatiaan Fardini, dat eerstgenoemde het linkerbeen brak. Hierdoor moesten de Hongaren met tien man verder spelen. Later nam Bolger de plaats van Kronberger in. Na 39 minu ten wist de Italiaansche voorhoedespeler Borel de Hongaarsche verdediging te pas seeren en den Hongaarschen doelman het nakijken te geven (01). Het publiek was ontstemd over het spel der Italianen en heeft hen na het einde uitgefloten. De wed strijd werd voorafgegaan door een ontmoe ting HongarijeOostenrijk (amateurs), welke door de Oostenrijkers met 32 werd gewonnen (ruststand 21). SCHOOLWEDSTRIJDEN A.S.C. De j aarlij ksche school wedstrijden om den Leidsch Dagblad-beker zullen worden ge houden op de Zaterdagen, aanvangende 4 November a.s. In de Zaterdag gehouden bespreking met afgevaardigden der schoolelftallen werd definitief ingeschreven door de Gemeente lijke Kweekschool, Gem. H.B.S. (2e elftal len), Gymnasium, Ambachtsschool, Mulo- schoor hoofd de heer Hibma), Laborato rium XI, Kennis is Macht, Chr. Kweek school, Avondschool van Leeuwen, Chr. H.B.S., Noordeinde-school (hoofd de heer de Reuver) en de R. K. H.B.S. In de B-afdeeling, waarin alleen spelers mogen uitkomen, die nog niet in den L.V. B. spelen (behalve in de juniores-competi- tie) en wier leeftijd circa 14 jaar niet te boven gaat, werden voorloopig ingedeeld de Noordeinde-school (hoofd de heer Ga- thier), de Gem. H.B.S. en Kennis is Macht. Van de scholen, welke het vorige jaar aan deze competitie deelnamen, ontbreken dus nog de R. K. Mulo-school (hoofd de heer Snijders), de Centrale School (hoofd de heer Bloemink) en Mathesis. Er bestaat tot en met Zaterdag a.s, nog gelegenheid tot inschrijven bij den secre taris der A.S.C.-commissie voor school- voetbal, den heer J. Brouwer, Lijster straat 18. DUITSCHLANDBELGEE 8—1. Voor 30.000 toeschouwers heeft gisteren in 't Stadion te Duisburg de landen wedstrijd DuitschlandBelgië plaats gehad. De eerste burgemeester van de stad, Jarres, begroette de spelers uit naam van den Rijksleider von Tschammer und Osten, die verhinderd was. De Belgen wonnen den toss, Duitsch land trapt af. Reeds in de eerste speel- helft hadden de Duitschers een overwicht. De Belgen gaan dadelijk tot den aanval over, maar de Duitsche voorhoede kwam weldra in actie, zoodat Braet moest ingrij pen. In de 20ste minuut krijgt Kobierski het leder te pakken, dat hij doorgeeft aan Raschelnberg, die om Dedeken heenspeelt en op en afstand van drie meter inschiet. (10). Dan komen de Belgen los Geduren de eenige minuten geven zij goed spel te zien, Buchle moest herhaaldelijk ingrijpen. Daarna had Braet weer gelegenheid zijn goede spel te toonen. Na 'n tweede hoek schop scoorde Kobierski in de 29ste minuut het tweede Duitsche doelpunt. Voor de rust kwam er geen verandering in den stand. Na de hervatting doelpuntte Kobierski na 12 minuten opnieuw (30). Zes minuten later scoorde Homann het vierde doelpunt (44). Kort daarop volgde het vijfde Duitsche doelpunt door een schot van Al- bracht (50). Uit een goede voorzet scoort Kobierski het zesde doelpunt voor de Duit schers. Door fraai samenspel van Kobierski en Homann verdwijnt de bal voor de zeven de maal in 't Belgische doel (70). door dat laatstgenoemde den uitgeloopen keeper passeert. Na 44 minuten is het wederom Kobierski, die den stand op 80 brengt. De Belgen, die hun uiterste krachten in spannen, om .een tegenpunt te maken, sla gen er op het allerlaatste nippertje in de eer te redden door Brichaut (81). Dan snerpt het eindsignaal over het veld. De Belgen misten voldoende snelheid en wa ren niet opgevassen tegen de goede spel techniek van hun tegenstanders, hoewel zij af en toe zeer goed spel vertoonden. Zooals men weet was deze ontmoeting tusschen- beide landen de eerste sinds den wereld oorlog. LUGDUNUM—NAALDWIJK 0—2. De wedstrijd door den scheidsrechter gestaakt. Deze wedstrijd, waarvan wij hooge ver wachtingen hadden, heeft plotseling een onaangenaam verloop gekregen. Geduren de het grootst gedeelte van den wedstrijd meende men van den scheidsrechter foutie ve beslissingen te zien en daardoor kwam het publiek in een opgewonden stemming. Tegen 't einde ontstond een botsing voor het Naaldwijk-doel, er gebeurden verschil lende rare dingen en in tijd van een oogenblik was al het publiek het terrein opgestroomd en werden rake klappen uit gedeeld. Wij willen de schuldvraag hier geheel in 't midden laten, de K. N. V. B. zal er wel een beslissing over nemen, maar jammer is het zeker voor Lugdunum, nu deze eerste wedstrijd in veranderde omgeving werd gespeeld. De thuisclub komt met een invaller voor B. Bekkering, maar al dadelijk blijkt, dat beide ploegen elkaar weinig in kracht ont- loopen. De eerste schoten komen van Naald wijk en speciaal hun midvoor is een voort durend gevaar. Ook Veen endaal wordt aan den tand gevoeld, maar doet zijn werk op afdoende en kalme wijze. Wanneer Naald wijk een vrije schop juist heeft naastge- schoten, komt opnieuw de midvoor in 't bezit van den bal en nu heeft zijn schot succes (01). Dit geeft de gasten moed en als een goed schot van Weerlee juist over gaat is het opnieuw de midvoor, die na een soloren v. d. Berg geen kans geeft (0—2). Tegen het einde der eerste helft komt Lugdunum nog geweldig opzetten, maar tot drie maal toe wordt de ingeschoten bal weggewerkt. Na de rust is de strijd uiterst fel, het spel gaat razend vlug van doel tot doel, zonder dat doelpunten komen en beide keepers behandelen de straffe schoten met succes. Tegen het einde breekt Weerlee mooi door, maar opnieuw gaat zijn schot naast. Weer trekt Lugdunum ten aanval en dan komt het incident waarover wij hierboven schreven, met het onaangename slot, dat enkele minuten voor tijd de scheidsrechter den wedstrijd staakt. B. M. T—L. F. C. 0—0. Op buitengewoon kundige wijze heeft B. M. T. in deze wedstrijd laten zien hoe niet gespeeld moet worden. Het B. M. T. spel had met voetbal weinig gemeen, men poogde met alle middelen het goede L. F. C.-spel af te breken en het dient gezegd, het is ze uitstekend gelukt. B. M. T. speelde een zeer verdedigend spel, zoodat L. F. C. bijna de geheele wed strijd in den aanval is geweest. De Haag- sche keeper was echter uitstekend op dreef zoodat het scoren niet makkelijk ging. Al kort na het begin werd v. Berkel ruw ge vloerd, zoodat hij na rust vervangen moest worden. De voorhoede was daardoor min der gevaarlijk, waarbij nog kwam, dat de Haagsche verdediging levensgevaarlijk stond te maaien. Steeds liepen de goede aanvallen op dit verdedigen te pletter. Wat den heer Neuerburg ook probeerde, B. M. T. bleef ruw en onbesuisd spelen. Tactisch en technisch bleven de L. F. C.'ers de baas, maar het unfaire tegenspel depri meerde de ploeg zichtbaar. Men was dan ook blij, dat het einde er was, want der gelijke wedstrijden zijn geen onverdeeld genoegen. ZANDVOORT—ALPHIA 0—2. Na de teleurstelling vorige week tegen U.V.S. heeft Alphia het er thans beter af gebracht en wijselijk beide puntjes mee naar huis genomen. De-bezoekers vertoon den een goed open spel, waardoor zij me- nigwerf verwarring wisten te stichten in de achterhoede der thuisclub. Zandvoort daarentegen nam haar toe vlucht tot een onbesuisd spel, waardoor vele kansen verloren gingen. Dadelijk na den aanvang komt de thuisclub fanatiek opzetten, zoodat Alphia geheel op eigen helft wordt teruggedrongen. Nadat de doel man der bezoekers eenige schoten op zijn doel behoorlijk heeft weggewerkt, neemt Alphia het spel in handen, waardoor de Zandvoort-^eeper aan het werk yrordt ge zet. Bij een der vele Alphia-aanvallen be werkt een der Zandvoorts-backs het le der met zijn handen, hetgeen den scheids rechter ontgaat. De bezoekers, door deze tegenslag eenigszins geprikkeld, vallen daarna verwoed aan en wanneer hun mid voor den bal wordt toegespeeld, bedenkt hij zich geen oogenblik om het leder langs den uitloopenden doelman in het net te plaatsen (01). Zandvoort tracht door snelle tegenaanvallen den gelijkmaker te scoren, maar de Alphia-achterhoede houdt stand, zoodat de rust onveranderd aan breekt. In de tweede helft loopt Zandvoort dadelijk hard van stapel, doch als haar voorhoede eenige goede kansen door 6lecht schieten heeft verknoeid, neemt Alphia het leder weer over en uit een voorzet van haar rechtsbuiten vergrooten de bezoekers weer hun voorsprong (02). Zandvoort speelt niet ontmoedigd verder en komt eenige malen sterk in den aanval. De Al phia-achterhoede laat zich in deze periode niet meer passeeren, waardoor succes voor de thuisclub uitblijft. Even voor het einde komen de bezoekers sterk in het offensief, doch ook deze aanvallen leveren niets op, zoodat het einde onveranderd aanbreekt. BODEGRAVEN I—Z.N.C.I 2—2. De thuiswedstrijd tegen het Zeister Z. N. C. heeft voor Bodegraven het eerste winst punt opgeleverd, nadat de rust met een verdiende 20-voorsprong voor de thuis club was ingegaan. Gedurende de eerste speelhelft had Bodegraven inderdaad het beste van het spel en reeds na 7 minuten spelen was het de rood-zwarte linksbinnen, die met een keurig schot zijn club de lei ding gaf (10). Drie minuten later krijgt Bodegraven een corner te nemen, waaruit het leder door een Z.N.C.-speler wederom corner wordt getrapt. Deze tweede corner wordt door den rechtsbuiten van Bodegra ven keurig genomen en via de handen van den doelman vliegt het leder in de touwen (20). Nogmaals krijgt Bodegraven een corner te nemen, doch ditmaal gaat het schot rakelings naast. De thuisclub blijft in de meerderheid, hoewel enkele snelle aanvallen der gasten niet van gevaar ont bloot zijn en eenige malen moet doelman de Zeeuw handelend optreden, waarbij hij zich echter uitstekend van zijn taak kwijt. Met een 20 voorsprong voor Bodegraven wordt van doel gewisseld. Na de thee be gint Bodegraven de zaak wat al te gemak kelijk op te vatten en de gasten komen nu meer in den aanval. Een fout in de Bo- degravendefensie geeft Z.N.C. de gelegen heid, haar achterstand te verkleinen. Friejé wordt gepasseerd en de middenvoor der gasten stormt op het doel af en geeft de Zeeuw geen schijn van kant (21). Bode graven raakte dan even de kluts kwijt en knoeit er een tijdlang heerlijk op los, zon der dat het nochtans de gasten gelukt, te scoren. Z. N.C. zet ten slotte alles op alles en begint het spel te forceeren, waarop Bodegraven zich ook niet onbetuigd laat, waardoor het laatste gedeelte van den strijd een vrij ruwe vertooning wordt, waarbij van voetbal weinig of geen sprake meer is. Bij een aanval der Zeistenaren ia de Bodegraven-doelman uitgeloopen, hij grijpt echter mis en de stand is 2—2. Ver woed wordt van weerskanten voor de over winning gestreden, doch gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat het einde komt met verdeeling der punten, welke uitslag de verhouding juist weergeeft. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Ie klas N. H.: DVD—Swift 1—11, DDV DTV 31, WesterkwartierBlauw Wit 4—3. Ie klas Z. H.: HSVDKC 5—1, Fluks— Rozenburg 24, Het ZuidenDeetos 12. 2e klas A: HKV II—Rood Wit 5—0, HBS— Die Haghe 23, GymnasiumSellicha 4—3, AZO—Fluks II 1—3. Oost. Ie klas A: Onder OnsVADA 3 4, ZKGBe Quick 52, ECKARapiditas 5—1. Oost. Ie klas B: Wit BlauwAchilles 2—3, DOS—Naas 1—0, Zwart Wit—AKC 32, HKCRigtersbleek 16. Noord. Ie klas: Wordt KwiekLeeuwar den 6—0, UDI—NIC 4—2, WWMD—Vitesse 5—0. FLUKS—ROZENBURG 2—4. Al trok Fluks wederom aan het kortste eind, de wedstrijd van gisteren mocht ge zien worden. Een gelijk spel zou misschien juister de krachtsverhouding hebben uit gedrukt, maar 't geluk bij het doelen was aan den kant der gasten. Als onder scheidsrechter De Meij, wiens leiding te prijzen valt, is begonnen, blykt, dat de party en goed tegen elkaar opwe gen. Beide aanvallen zijn op hun beurt ge vaarlijk. Die van Rozenburg heeft het eer ste succes, wanneer de Goede zijn club de leiding bezorgt. De Fluks-aanval krijgt kansen in overvloed, maar 't worden geen doelpunten. Pas na een half uur, als een bal in 't midden wordt onderschept en naar den Leidschen aanval geretourneerd maakt Van Weesel met een ver schot ge lijk. Na wisselen heeft Fluks weer een goeden aanval. Ook 't middenvak is goed. De verdediging heeft echter zwaar werk en doet wel eens gevaarlijk. Een minuut of 8 voor rust weet Rozenburg weer voor te komen: een bal wordt uit het midden naar den aanval retour gezonden, en Lui- bers heeft met een ver schot geluk: de bal, die eerst terug dreigt te komen, verdwijnt in de mand. Als na rust weer begonnen is, zet Beramel spoedig een mooi punt voor Fluks, maarhij heeft een fout ge maakt, zoodat het punt niet telt. Bij Ro zenburg wordt elke kans waargenomen om te schieten. In den Fluks-aanval komen verscheidene goede schoten op de mand, maar 't geluk is niet met de Leidenaars. In het middenvak zwoegt Ressenaar en weet nog al eens een balletje te onder scheppen. En juist wanneer Fluks na een half uur een inzinking gaat vertoonen komt van Bemmol geheel vrij en maakt met een kalm schot gelijk. Dan komt ech ter het onverwachte. Dadelijk daarna maakt Poel met een één-handsschot het derde punt voor Rozenburg, weer bijna dadelijk gevolgd door een fraai ver schot van mej. Ebelie. In de begin-opstelling tracht Fluks nog op te halen. Maar hoe wel eenige ballen de mand raken, doel punten blijven uit, waarna spoedig het einde van dezen goed gespeelden wed strijd wordt aangekondigd. „Klimop". Voor de 2e klasse C. van de H. K. B. ont ving Klimop I gisteren 's-Gravenhage I. De Haagsche kampioens-candidaten, welke nog ongeslagen bovenaan stonden, mochten er zelfs niet in slagen ook maar één puntje te veroveren; met een 41 nederlaag moes ten zij zich tevreden stellen. WIELRENNEN L. R. en T. V. „Swift". Gistermorgen was het voor de „Swift"- leden en vele supporters verzamelen aan het clublokaal, waar vandaan onder leiding van de sportcommissie in clubtocht naar Wassenaar werd gereden, alwaar gestart zou worden voor een 65 K.M. tijdrace, dit zoowel voor de A- als B-klassers. Nadat er geloot was voor de volgorde van starting, gingen er 12 renners elk met 2 mi nuten verschil den weg op. De heer van Amsterdam Sr. was hierbij weer tegenwoordig als motorcontroleur, bij gestaan door den heer J. L. Groenewegen. Jammer dat in dezen wedstrijd Chr. Vink, A. v. Amsterdam en A. Strijk een verkeer den weg hebben ingeslagen, waardoor eerstgenoemde in het geheel niet aan de keerpuntcontrole was geweest, en de an deren een stuk waren omgereden, zoodat zy met de tijden der andere verschilden. De uitslag is geworden A-klassers: le A. v. Egmond 1 u. 39 m. 28 sec.; 2e Th. de Roode 1 u. 40 min. 23 sec. Van de B-klas sers is de uitslag geworden: le Chr. de Roode 1 u. 43 min. 40 sec.; 2e. F. Gros 1 u. 45 min. 20 sec.; 3e J. v. Ruiten 1 u. 46 min. 47 sec.; 4e A. v. Amsterdam 1 u. 48 m. 55 sec.; 5e C. Paats 1 u. 55 min. 11 sec,; Ge W. Kapaan 1 u. 54 min. 32 sec.; 7e J. Filip- po 1 u. 59 min. 31 sec.; 8. A. Strijk 2 u. 2 min. 45 sec.; 9e C. Stafleu 2 u. 9 min. 21 sec. J. Bosman heeft dezen wedstrijd opgege ven. Na het binnenkomen van den laatslen renner werd er naar het clublokaal terug gereden, alwaar prijsuitreiking geschiedde aan hen, die 24 Sept. j.l. te Oudenbosch win naars waren geworden van de aldaar gere den wedstrijden. C. Paats le prijs sprintwedstrijd; M. v. Aart le prijs, A. v. Amsterdam 2e prys tijdrace; F. Gros le prijs, Chr. Vink 2e prys Voorgiftwedstrijd. Hierna uitreiking der prijzen, behaald in de Kampioenschappen der A- en B-klas sers, over den langen zoowel den korten afstand. le Th. de Roode; 2e A. v. Egmond. Van het Kampioenschap korte afstand A-klas sers: le M. v. Aart, 2e E. Sladek. Van de B-klassers had A. C. Paats beslag weten te leggen op de kampioenstitel lange af stand. Nadat de voorzitter aan R. Rietho ven de 2e prijs had uitgereikt maakte de sportcommissie hiertegen bezwaren, daar genoemde R. Riethoven bij een wedstrijd niet aan de keerpuntcontrole was geweest, maar abusievelijk was genoteerd. Chr. de Roode, die met 13 punten recht had op de 2e prijs, kreeg de toezegging, dat hem een zelfde 2e prijs zou worden overhandigd. Hierop werd aan R. Riethoven de le prijs uitgereikt van het kampioenschap B-klas- sers over den korten afstand en aan J. Riet- broek de 2e prijs. Alvorens de „Swift"-voorzitter eindigde bracht hij den dank over aan mevr. Groe newegen en den heer v. Amsterdam Sr., voor de diensten, die zij in deze wedstrij den hadden bewezen. Voor den laatsten officieelen wegwed strijd in dit seizoen kon de voorzitter be kend maken, dat daarvoor al enkele prijzen waren disponibel gesteld. J. Verschoor zal vanavond een wedstryd rijden op de hometrainers bij de S. R. C. „De Kampioen", waar hij zal uitkomen te gen Moeskops, v. Egmond en vele andere renners. „De Rijnstreek'". Zondag hield de Rennersclub „De Rijn streek" te Alphen aan den Rijn een trai- ningsrit over 7D K.M.. Om 10 uur werd met 13 renners gestart. De uitslag werd: 1. van Zeijl 2.18, 2. Bakker op half wiel, 3. Bout hoorn 2.18.1, 4. Voorberg 2.18.2. BOKSEN CARNERA BEHOUDT ZIJN TITEL. De Italiaansche wereldkampioen Car- nera heeft te Rome zyn titel met succes verdedigd tegen den Spaanschen zwaarge wicht Paolino. Camera heeft de match op punten gewonnen. De strijd ging over 15 ronden. Paolino ging herhaaldelijk neer, hij hield echter goed vol en poogde steeds weer zijn tegenstander te lijf te gaan. Mussolini bevond zich onder de toe schouwers, vergezeld van zijn zoons en den Italiaanschen Partijsecretaris Staraco. Tribune ingestort. Bij den bokswedstrijd CameraPaolino heeft zich nog een klein incident voorge daan, dat gelukkig nog al goed is afgeloo- pen. Tijdens het verloop van den wedstrijd stortte een gedeelte van een tribune in. J Hierbij werden zeven personen gewond. WANDELSPORT. EEN 30 KJVL MARSCH IN KATHOLIEK VERBAND. Georganiseerd door „De Trekvogels". Gistermiddag heeft onder begunstiging van prachtig weer een 30 K.M. marsch plaats gehad, welke was uitgeschreven door „De Trekvogels" van het St. Antonius- clubhuis en welke openstond voor R. K. wandelaars in Kath. verband. Dit werd de grootste wandelmarsch, die tot dusver hier in Kath. verband werd gehouden, daar niet minder dan 109 loopers hadden ingecchre- Marschleider was de heer L. van Eisen, die de deelnemers voor het vertrek vanaf het Clubhuis „St. Antonius" toesprak, hun een prettige marsch toewenschend. Het hoofdpeloton werd gevormd door „De Trekvogels". De route ging langs de Haarlemmervaart naar de Postbrug, Voor hout, Noord wijk, Katwijk, Wassenaar, waarna 20 minuten gerust werd in café „Rusthoek" van den heer Vierling aan den Katwijksohen weg. Hier deden de dames van den E. H. B. O. goede diensten, die dankbaar werden geaccepteerd. Vervolgens ging de route over Rijksdorp, den Deyl, Haagsche Schouw naar Leiden, waar allen kort na elkaar aankwamen in het Clubhuis „St. Antonius", zonder dat er ook maar één was uitgevallen. Nadat de jongelui zich hier hadden ver- frischt had de prijsuitreiking plaats. Het eerst sprak de heer G. van Baal, de voorz. der sportafd. als onderdeel van het St. Antonius-patronaat. Deze verwelkomde de aanwezigen, vooral Rector H. v. d. Ven, wiens eerste officieele kennismaking met de R. K. sport dit beteekende. Spr. zeide te hopen, den rector nog dikwijls in hun mid den te mogen zien. Vervolgens bracht spr. dank aan de organisatoren van deze marsch en met name aan den yverigen secr., den heer van Kampenhout, aan den marscheer- der, aan de heeren v. d. Drift en van Ulden voor het beschikbaar stellen hunner auto's, aan den E. H. D. O. en tenslotte aan de deelnemers, waarna spr. aan Rector v. d. Ven verzocht de kruisen te willen uitrei ken. Na de Patronaatsgroet en Kolpingsgroet te hebben gebracht, zeide de rector als di- stricts-directeur van de K.J.C. trotsch te mogen gaan op de wandelmarschen in Kath. verband. Het verheugt spr. de prijzen na deze grootste wandeltocht in Kath. ver band, die hier gehouden is, te mogen uit reiken. Spr. hoopt, dat meerdere van zulke marschcn zullen volgen, want spr. acht de wandelsport een van de mooiste sporten, daar zy niet alleen alle excessen uitsluit, maar ook beter kennis doet maken met God's mooie natuur. Spr. legde er nog den nadruk op, dat voortaan alleen konden in schrijven leden van een erkende R. K. vereeniging en loopend in Kath. verband. Hierna reikte de districts-directeur aller eerst de prijzen uit aan de groepen en wel aan: St. Joseph-Gezellen Haarlem als verste groep. De Bataven (Leiden) als grootste groep met 14 deelnemers. (De Trekvogels, die met 15 loopers deelnamen, liepen buiten me dedinging). Vervolgens aan de Gez.-Ver. den Haag IX met 12 man (2e prijs) en de St. Petrus Kruisvaart (Leiden) met 10 man (3e prijs). Hierna werden de overige medailles aan de leiders der groepen uitgereikt. Dit wa ren: Bataven (Leiden) 14, St Joseph-Gezel len (den Haag IX) 12, St. Petrus Kruisvaart (Leiden) 10, St. Joseph-Gezellen (Haarlem II) 9, Sparta (Lisse) 9, Rood-Wit (Leiden) 9, St. Joseph-Gezellenver. (Sassenheim) 8, 5.M.C. (Warmond) 1, Northgo (Noordwyk) 6, Wilskracht (Alphen) 3, S.M.L. (den Haag) 1, Meerburg (Zoeterwoude) 1, St. Joseph-Gezellen (Leiden) 1, en voorts en kele deelnemers uit Sassenheim, Warmond, Leiden en Lisse. „De Trekvogels" zelf namen, zooals ge meld, met 15 leden deel aan deze goed ge slaagde wandeltocht. Nationale Propaganda-marsch der K.N.A.U. Na veel geschrijf en heen en weer ge praat heeft bovengenoemde marsch reeds Zaterdag plaats gehad onder de beproef de leiding der Leidsche Sportclub, maar niet met het succes zooals de K.N.A.U. zich wellicht had voorgesteld. Daarvoor had de leiding der K.N.A.U. te veel gezondigd! Alle feiten te memoreeren zou ons te ver voeren, maar wanneer wij de circulaire bezien dan moeten er toch wel vreemde dingen gebeurd zijn. Noemen wij slechts een aanmeldings adres, dat niet goed was en een datum van inschrijving waarvan alle Leidsche wan del tochtvereenigingen niets afwisten, met als slot geen auto voor uitvallers. Ondanks dit alles heeft het bestuur der L.S.C. toch deze marsch in elkaar weten te draaien en was het voor haar een genoe gen nog een 100-tal tippelaars mede te kunnen nemen. De tocht zelf had een zeer goed verloop, maar toch zouden wij het beter vinden wanneer in 't vervolg niet meer in 't don ker moest worden gewandeld. Ook het slot bracht nog een onaange name verrassing, vooral tooen bleek, dat de K.N.A.U. slechts vijftig kruisjes had ge stuurd en vele wandelaars zonder prijs voorloopig naar huis moesten trekken. Na afloop sprak de voorzitter der L. S. C. nog enkele waardeerende woorden tot zijn tochtgenooten en bedankte de leden der Eerste Leidsche E. H. B. O. voor hun altijd trouwe hulp. Rest ons te vermelden, dat alle wande laars de tocht in goede conditie vqlbrach- ten en de oude heer Broeksema zonder rust als eerste arriveerde. De vereenigingsprijzen werden gewon nen door het 6e Reg. Veld-Art. en L.S.C. De L. W. S. V. liep uit protest tegen de K.N.A.U. niet in ploegverband.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7