Wbsrt W®P#50-35-20 VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Gistermiddag omstreeks kwart over vier is door tot nu toe onbekende oorzaak te Lo- bith brand ontstaan in de kapitale boerde rij de „Ossenwaard", eigenaar H. Peters. Wegens gebrek aan water stonden de brandweren uit Lobith en Tolkamer mach teloos tegenover de vuurzee. Drie schuren en het woonhuis brandden tot den grond toe af. Een nabij de boerderij staande graansilo liep geen gevaar. DE DIJKDOORBRAAK BU BERGENTHEIM. .Werkzaamheden door ongelgken water stand zeer bemoeilijkt. Omtrent de dijkdoorbraak onder de ge meente Ambt-Hardenberg wordt ons nog nader gemeld: Onder leiding en toezicht van de Neder- landsche Heide Maatschappij worden in de gemeente Ambt-Hardenberg verschillende grondwerken uitgevoerd. Zoo was men ook bezig met het verbeteren van een duiker onder de Van Riggelenswijk te Bergent- heim. Woensdagavond omstreeks half tien, toen de gewone dagelijksche werkzaamheden reeds lang waren geéuidigd, bemerkten de omwonenden, dat er water over hun lan derijen stroomde. By onderzoek bleek, dat op de plaats, waar een waterleiding via de Van Rigge lenswijk uitstroomt in het Almeloschek.a- naal, de dijk op de plaats, waar de duiker wordt verbeterd, over ongeveer vijf a zes meter was weggezakt. Hierdoor had het water vrijen toegang tot de aardappelvel den, de graslanden en de turfvelden. On geveer 20 H.A. grond zijn ondergeloopen. Het water steeg zoo hoog, dat de ontrui ming van vier huizen noodzakelijk was. De bewoners zijn ondergebracht bij ver der af wonende mede-ingezetenen. Intusschen was de politie gewaarschuwd en onmiddellijk werd begonnen met het dichten van het gat in den dijk. Bovendien was door het water de brug van de Van Riggelenswijk van haar steunpunten be roofd en weggezakt. In den nacht van Woensdag op Donder dag werden ae werkzaamheden ernstig be lemmerd door den mist. 's Middags stroomde het water nog steeds door het gat in den dijk. Daar het peil van het water in het Almeloschekanaal onge veer twee meter hooger is dan in de hier boven genoemde waterleiding, worden de werkzaamheden zeer bemoeilijkt. Tot dus ver ondervindt de scheepvaart op het ka naal weinig stagnatie. WATERLEIDINGBUIS TE AMSTERDAM GESPRONGEN. Haarlemmerplein en omgeving overstroomd Het Haarlemmerplein te Amsterdam is gisteren in rep en roer gebracht, doordat tegen achten in de Korte Marnixstraat een buis van de waterleiding gesprongen is. In een oogwenk had de kracht van het water een gat in de straat geslagen en verspreid de het natte element zich als een bruisen de vloed over een geweldige oppervlakte. Vele kelders liepen onder, het wegdek be gaf zich op verschillende plaatsen, terwijl de stroom bovendien een afvoer vond in de Brouwersgracht, echter juist op de plaats waar een schuit lag gemeerd, zoodat dit vaartuig na eenigen tijd zonk. De dienst der Waterleidingen was spoe dig ter plaatse en ging met man en macht aan het werk om het euvel te herstellen. Het was echter half één, eer weer een nor male toestand was ingetreden en het ver keer, dat geruimen tijd omgelegd is ge weest, weer gewoon voortgang kon vinden. BEDRIEGERS BEDROGEN TE ROOSENDAAL. Ze namen den haas mee maar brachten hem terug. Het volgende spannende verhaal van een haas, drie gulden, drie kippen en een pien- ;ere Madame, vermeldt het „DgbL v. N.-Br." als te Roosendaal waar gebeurd. Twee vrienden waren by een gemeen- schappelijken kennis op visite. Ze praat ten vroolijk en dronken een pint en ont dekten tenslotte in het achterhuis een haas, schoongemaakt en wél, en het boutje zag er zoo verleidelijk uit, dat het plan in hen rijpte om den gastheer een grappige te leurstelling te bereiden. Dat wÜ zeggen, ze namen den haas en daarmee de grap stilletjes mee en lieten de teleurstelling achter. Het duurde maar heel kort en on middellijk viel toen de verdenking op de beide vrienden. De gastvrouw, zeer veront waardigd, sprong onmiddellijk op de fiets om hen als een haas achterna te snellen. Zou ze eerst naar de politie gaan? Ik zou het niet doen, madame, zei haar een toe vallige kennis, wien zij om raad vroeg. Ma dame hoorde het echter al niet meer, ze was al honderd meter verder. Later bleek wat zij dan wel gedaan had. Ze was naar het huis van den eenen ken nis gegaan en had daar gezegd: „Uw man heeft een haas bij ons gekocht, maar ver geten te betalen. Ge neemt het niet kwalijk hè, maar zaken zijn zaken, en bij de visch hoort boter!" „Da's waar", klonk het ant woord een tikje verontwaardigd over de vergeetachtigheid van den echtvriend. „Hoeveel kost-ie!" En drie gulden werden neergeteld in de handen van den inwendig van pleizier snuivende madame. Het tweede bedrijf speelt ten huize van den tweeden vriend. „Ik wil 'n paar flinke kippen hebben", zei madame. „Ik krijg volk over en dan motter wat op tafel komen. Enfin, ge begrijpt da wel hé"! „Dat is jammer, antwoordde de vrouw van huisvriend nummer twee. „M'nen man is nie thuis!" ,„Da's niks", repliceerde madame, u jaagt ze maar in 't kot en dan pakken we ze zelf. Ze pakte drie lekkere, malsche kippetjes en beloofde de kosten wel te zullen vol doen aan den baas. Het derde bedrijf speelde op straat toen de beide vrienden een ontmoeting hadden met den kennis, wien madame op straat om raad gevraagd had. Deze kennis zei: „Ge meugt wel als de weerlicht met ouwen haas naar madame H. terug gaan, want ze is regelrecht naar de politie gegaan." Het tweetal keek ongeloovig, lachte s een beetje, voelde met duimen of de ban den van hun auto nog hard waren en reed weg Nu wordt er gefluisterd dat madame de j haas ook nog teruggekregen heeft, op even I geheimzinnige wijze als het beest verdwe- nen is. Maar al zou dat niet waar zijn, vast staat, dat madame, nu nog, drie dagen na het gebeurde, feestmaaltijden houdt. RADELOOS KLAAGDE HIJ ZIJN NOOD AAN EEN VRIEND! „Vele jaren aan de borst te sukkelen en 's nachts hoestbuien die wel een half uur duurden, dat was mijn leven. Slapen deed ik weinig en eten, ho maar! Radeloos klaagde ik mijn nood aan een vriend. Deze raadde mij Akker's Abdijsiroop aan. Ik had er weinig vertrouwen in, maar toch kocht ik den volgenden morgen Abdijsiroop. Na ge bruik van 3 lepels voelde ik al verlichting en na 5 flesschen was ik heelemaal van dien ellendigen hoestten ezen, zoodat ik mü nu weer prettig v<Al,lgoedf slaap, kortom een gelukkig mensch en." Zoo*«chrijft ons de heer L. K. te 's rf, vÊens oAgineele brief voor iedereen ter innige ligt. Als ge aan de borst sükkeït, neem dan ook Abdijsiroop, evenals d/ heer L. K. Abdijsiroop bevrijdt de ademhalings organen van slijnj en andere ziektever wekkende stoffen. Abdijsiroop verruimt de ademhaling, verdrijft benauwdheden, heelt de aangedaöe en ontstoken plekken Onovertroffen bij Hoest, Bronchitis, In fluenza, Asthma. Alom verier ij gbaar. Thans per flesch 1.1.50 en 2.75. Vraagt voor gebruik buitenshuis Abdij siroop-Bonbons („gestolde" Abdijsiroop), even geneeskrachtig! Doos: 35 en 60 cent. (Reel.) 9399 WEER WERKLOOZENRUMOER OP DEN COOLSINGEL TE ROTTERDAM. Gisteren werden in den Rotterdamsche gemeenteraad de besprekingen voortgezet naar aanleiding van de interpellatie-Dijk over het voornemen der regeering tot ver mindering van de steunuitkeeringen aan de werkloozen. In verband hiermede was namens de O. S. P., de R. S. P. en het P. A. S. aan de verschillende stempellokalen een gedrukte opwekking aan de werkloo zen uitgereikt, om tijdens de zitting van den gemeenteraad op den Coolsingel te komen demonstreer en. De politie heeft eenige honderden van die biljetten bij de stempellokalen in be slag genomen. Toch bereikte de opwekking wel zoovelen, dat de politie een groot aan tal demonstranten kon verwachten en dit was voor haar aanleiding een groote poli tiemacht op de been te brengen, teneinde de orde te handhaven. Ook was bekend, dat groote groepen werkloozen per fiets zou den komen, om op den Coolsingel het ver keer in de war te sturen. Om dit te kun nen verhinderen, had de politie van het bureau Groote Paauwensteeg eenige mo torrijders van den motordienst gerequi- reerd. Geruimen tijd heeft de politie kunnen volstaan met het afleiden der demonstran ten door Aert van Nesstraat en Meent, zoo dat het voor de demonstranten onmogelijk was tot het formeeren van een optocht te geraken. Een poging daartoe vóór het Café Tivoli, waar plotseling een doek werd ontrold met de woorden: „Tegen steun- roof" mislukte. De politie heeft het doek in beslag genomen. Een paar keer heeft de politie moeten chargeeren. Bij één der charges vluchtten de demonstranten de Passage in. Zij werden er door een mo torrijder weer spoedig uit verjaagd. De demonstranten, die van den Coolsin gel telkens werden verwijderd, kwamen geregeld via ae zijstraten weer terug. De groote menigte benevens het groote aan tal fietsers belemmerden het verkeer in hooge mate. Herhaaldelijk kwamen groote opstoppingen voor. Tegen half vier zijn de demonstranten langzamerhand afgezakt, zoodat toen ook het verkeer weer normaler kon worden. Tijdens de verschillende charges is een klein aantal personen gearresteerd. DE ROGGE-SMOKKELARIJ IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VRIJWEL ONDERDRUKT. Vijf schepen in beslag genomen. In den laatsten tgd hebben verschillende berichten de ronde gedaan in verband met den smokkelhandel in producten, waarvoor van Regeeringswege steun wordt verleend. In het bijzonder zou er rogge gesmokkeld worden en wel in zoo'n omvang, dat men vreesde, dat de Regeeringsmaatregelen tot steun aan den roggebouw er illusoir door zouden worden. Naar aanleiding van deze geruchten heeft het Ned. Corr. Bur. in verschillende krin gen, welke ter zake op de hoogte zijn, ge- informeerd naar hun ervaringen. Hoewel men in het algemeen den grooten omvang van den smokkelhandel in rogge niet ont kende, werd er toch dadelijk de nadruk op gelegd, dat van een illusoir worden der Regeeringsmaatregelen geen sprake is. Uit verdere mededeelingen bleek, dat de clandestine handel in rogge in de laatste 14 dagen een aanzienlijken omvang heeft aan genomen, vooral in het Oostelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen. Daar is het een Rov&en Brengt de stemming urm. Onaangenaam tijnWchlrfde lee- lijke nasmaak' ent reuli -««niet slechts voor den [rooier - lok voor de omgevina 9 Weest daarom vterstndiaf na het rooken eejig^ «Ppbert- ^smaakt later dan de Verlaagde prijzen ware sport geworden: per auto of op an dere wijze werd de rogge uit Antwerpen over de grens gebracht. Wat dit eenmaal gelukt, dan stonden onze autoriteiten vrij wel machteloos, aangezien vervoervergun- ningen voor rogge niet noodig zijn. Aan vankelijk werd getracht met verscherping der grenscontrole het kwaad te keeren. De controleurs der Meelcentrale waren in volle actie aan de grens. Desniettegenstaande nam de smokkela rij sterk in omvang toe en toen besloot men in de bureaux der Tarwe- en Meelcentrale om met de meest rigoureuze maatregelen dezen smokkelhandel tegen te gaan. Rogge is een monopolieproduct en op grond van de betreffende bepalingen is het in voorraad hebben van rogge, welke niet door de monopoliehoudster is ingevoerd, verboden. Om de handhaving van deze bepalingen kracht bij te zetten, zijn Woensdag het ad ministratief hoofd van het Regeeringsbu- reau voor de Uitvoering der Tarwewet, de heer Ebbink en de directeur van de Meel centrale, de heer Abraham, naar Zeeuwsch- Vlaanderen gegaan en hebben in Terneu- zen. Walsoorden en Kruisland vijf schepen, welke met rogge geladen waren, in beslag genomen. Hierdoor werd de hand gelegd op een hoeveelheid van ongeveer 170 ton. Het was duidelijk Poolsche rogge. Ook in Rotterdam zijn enkele partijen in beslag genomen, terwijl zelfs in Roermond 80 ton clandestiene rogge werd aangetroffen. Men schatte de clandestien ingevoerde hoeveel heid rogge op circa 1000 ton, waarvan ech ter een groot gedeelte weer „opgespoord" is. Nu men eenmaal met kracht is opgetre- len, zullen de autoriteiten dit ook ongetwij feld in de toekomst blijven doen. Waar, wanneer en hoe rogge mocht worden aange troffen, welke niet door de monopolie houdster is ingevoerd en waar dus geen monopoliewinst voor is betaald, zal de par tij oogenblikkelijk vastgelegd worden. In Zeeuwsch-Vlaanderen is het kwaad nu, naar wij vernemen, vrijwel onderdrukt. Wellicht zal men thans in andere streken hetzelfde systeem van smokkelen probeeren toe te passen. Noemenswaard succes zal dit echter niet hebben, voorspelde men ons. Zoodra het product verhandeld of vervoerd wordt, zijn de controleurs der Meelcentrale in staat in te grijpen. Naar men vertrouwt, zal deze kortstondige bloei van den rogge- smokkelhandel weer tot het verleden be- hooren. SPORT VOETBAL DE WEDSTRIJD ALPHEN—H. V. V. Extra trein uit Leiden. In verband met den voetbalwedstrijd Al phenH. V. V. zal er een extra trein loo- pen LeidenAlphen en terug. Vertrek uit Leiden 13.18 uur, vertrek uit Alphen 17.29 uur. Prijs buurtverkeer bedraagt van uit Lei den 0.60. Het elftal waarmee H. V. V. Zondagmid dag te Alphen zal spelen is als volgt sa mengesteld: doel: B. da Costa, achter: B. Adam en W. Kolff; midden: Th. Adam, P. J. G. Colthoff en jhr. J. J. C. van Suchte- len v. d. Haere; voor: J. A. Sillevis, L. Adam, A. Pasteur, J. v. d. Linde en dr. M. Jansen. KORFBAL WEDSTRIJD IN OOSTERKWARTIER. Morgenmiddag wordt op het speeltuin terrein van Oosterkwartier in de Kooi om half drie de wedstrijd Oosterkwartier II Zuiderkwartier II gespeeld. SCHAKEN R. K. SCHAAKCLUB „EXCELSIOR" DEN HAAG. Gisteravond hield bovengenoemde Schaak club ter gelegenheid van zijn 3-jarig be staan, een wedstrijd tegen „Utile Dulci" uit Roelofarendsveen, waarvan de uitslag is als volgt: ExcelsiorUtile Dulci. P. TodemanTh. Olyerhoek 1—0 J. BlerschG. van Rijn 01 J. van VelzenJ. Hiliebrand 10 J. CoenenP. van Dooren 1/21/2 H. WillemsJ. Huigsloot 01 J. de Jong—A. P. van Pelt 0—1 K. HensenJoh. Oomen 10 J. MartiniW. P. van Ruiten 01 P. de Jong Sr.H. Bakker 01 J. WaterreusPauw Br. 01 3 1/2—6 1/2 Na afloop reikte de voorzitter van „Ex celsior" een lauwertak, die door deze club voor den wedstrijd beschikbaar was gesteld, onder een toepasselijk woord aan „Utile Dulci" over. Nog zij gemeld, dat de gebr. Seijp, die als reserven voor U. D. de reis naar Den Haag meemaakten daar in een vrije partij ook een overwinning behaalde en alzoo een waardig slot aan het geheel maakten. BILJARTEN. COMP. N. B. B. AFD. C. De uitslag van den wedstrijd L. B. B. Die Haghe luidt: J. Sterk (die Haghe) B. Teegelaar (L. B. B.) 200 200 51 200 18 18 9 33 2.83 11.11 A. Wils J. Bruinincks 150 200 150 180 29 28 44 29 5.13 6.42 F. de Kleijn A. Verstraaten res. 150 200 150 16b 28 27 20 42 5.35 6.14 Bronkhorst G. M. Teegelaar, res. 150 150 139 150 32 32 22 28 4.34 4.68 A. Wils B. Teegelaar 150 200 104 200 15 15 21 74 6.93 13.33 J. Sterk J. Bruinincks 200 200 200 180 27 26 38 29 7.40 6.92 Bronkhorst A. Verstraaten res. 150 200 150 182 32 31 22 35 4.68 5.87 F. de Kleijn G. M. Teegelaar 3—5 Die Haghe 2 punten, 150 150 22 150 124 21 L. B. B. 0 46 6.81 30 5.90 punten. LUCHTVAART CHARLES ULM SLAAT KINGSFORD SMITH'S RECORD. In zes dagen en 17 3/4 uur van Engeland naar Australië. De Australische aviateur, Charles Ulm, is gisteren om 12.15 uur te Derby gedaald. Hij heeft het record voor de vlucht Engeland Australië, dat Kingsford Smith op 11 dezer had gevestigd, me :na elf uur verbeterd. Ulm, die eenige jc,±en geleden te zamen met Kingsford Smith een recordvlucht over den Stille Oceaan heeft gemaakt, heeft voor zijn tocht slechts zes dagen en 17 3/4 uur noodig gehad. Ulm was Donderdagavond 12 October van het Felthamvliegveld in Middlesex vertrokken. Zijn gemiddelde snelheid was direct grooter dan die van Kingsford Smith Naar Athene, een afstand van ongeveer 2700 km. vloog hij in 14.50 uur. Daarmede waren hij en zijn drie metgezellen een aan zienlijk stuk voor op hun voorganger, Kingsford Smith, die den eersten dag naar Brindisi vloog, een afstand van 1760 km. Nog denzelfden dag vertrok Charles Ulm c.s. naar Bagdad, een afstand van circa 2000 km. en de derde étappe was BagdadKa- ratsji, een traject van 2400 km. Hij was toen 2 dagen 13 uur en 14 minuten onderweg en had den tijd van Kingsford Smith aan zienlijk verbeterd. Men veranderde den bijnaam van Charles Ulm reeds in „Lucky Ulm" want tot dusver had hij bij zijn verschillende pogingen steeds pech gehad, weshalve hij in tegenstelling tot Charles Lindbergh Unlucky Ulm werd genoemd Het was echter nog te vroeg om te jui chen, want daarna raakte Ulm zijn voor sprong grootendeels kwijt. Calcutta be reikte hij verscheiden uren later dan op zijn programma stond, als gevolg van sterken tegenwind, wat niet wegneemt, dat hij toen nog 18 y. uur op Kingsford Smith voor was. Motordefect noodzaakte hem eerst langer te Calcutta te blijven dan de bedoe ling was geweest, terwijl bovendien de drassige grond het opstijgen belette. Daar door was hij bij zijn vertrek uit Calcutta nog slechts zes uur op Kingsford Smith voor. Van Calcutta vloog hij naar Akyab en vervolgens n. Alorstar (1800 km.) en had na Woensdagavond (Europeeschen tijd, Don derdagmorgen plaatselijken tijd) Soerabaja bereikt. De laatste sprong werd volbracht toen de vliegers vijf uur later den afstand van 2000 km. naar Australië aflegden. „GRAF ZEPPELIN" OP WEG NAAR DE V. S. Naar Havas uit Rio de Janeiro verneemt, is de „Graf Zeppelin" hedenochtend te 5.30 uur in de Brazüiaansche hoofdstad aange komen. Na een oponthoud van slechts drie kwartier steeg het luchtschip om 6.20 weer op, ten einde via Pernambuco en Miami ((Florida) zijn reis naar Akron voort te zetten. RUSSISCHE ESKADERVLUCHT NAAR PARIJS? Antwoord op bezoek van minister Cot. Eenige Poolsche bladen weten te melden, dat binnenkort als antwoord op het bezoek van den Franschen minister van Luchtvaart aan de Sovjet-unie, een Russisch eskader een bezoek zal brengen aan Parijs. Het eskader zou bestaan uit zeventig vliegtui gen van verschillend type. De te volgen route zou leiden over Warschau, Praag en Bazel. Nader wordt gemeld, dat deze Poolsche berichten in hoofdzaak juist zijn, doch dat het aantal vliegtuigen, dat aan de vlucht zal deelnemen, waarschijnlijk aanzienlijk kleiner dan zeventig zal zijn. Ook is het on waarschijnlijk dat Bazel zal worden aan gedaan, aangezien er geen diplomatieke be trekkingen tusschen Sovjet-Rusland en Zwitserland worden onderhouden. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Commissariaat van politie. De lezers hebben kunnen kennis nemen van de mo tie aangenomen in de vergadering van de Middenstandsvereeniging betreffende het voornemen om alhier een commissariaat v. politie in te stellen en het besluit om deze motie ter kennis te brengen van de pers en adhaesie te vragen aan de Hanze en aan de Kiesvereenigingen. Dit is aanleiding voor den Inspecteur van politie om aan genoemde vereenigingen 'n schrijven te richten, in welk schrijven de Inspecteur oon. zegt: „Ware het niet dat in de motie de naam van ondergeteekende wordt genoemd, hij zou aan de publieke opinie overlaten om te beoordeelen of meergenoemde af deeling (de Christ. Mid denstandsver.) competent is zich hierover op een dergelijke manier uit te spreken en of hier van 'n middenstandsbelang sprake kan zijn. Thans nu de motie een sterk per soonlijk karakter draagt, meent hij tegen deze handelwijze krachtig te moeten pro testeeren, te meer, daar hij op grond van hetgeen hij in den loop der jaren in het belang van den politiedienst, de gemeente en de badplaats heeft gedaan en waarvoor hij zijn geheele persoon en tijd beschikbaar stelde, op en andere behandeling meent te mogen rekenen. Hij neemt de vrijheid U er op te wijzen, dat de af deeling de be voegdheid moet worden ontzegd om te oor- deelen of de functie van Commissaris van politie in deze gemeente „onnoodig en fi nancieel onverantwoord" is, daar zij niet op de hoogte is van den aard en den omvang der justitieele en administratieve werk zaamheden der politie alhier, derhalve niet kan beoordeelen of de instelling van een Commissariaat van politie noodzakelijk is en bovendien niet weet, óf en zoo ja, welke uitgaven aan de instelling van een Com missariaat van politie alhier zijn verbon den. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat de middenstandsbond zich tot heden nim mer met promoties van ambtenaren en het instellen van nieuwe rangen heeft bemoeid en het onnoodig bewerken van de publieke opinie in de pers, door het voeren van een persoonlijke hetze niet bevordelijk kan zijn voor het prestige van een hoofdambtenaar, die het gezag moet handhaven. Het optreden van slechts enkele personen, die reeds eerder op een dergelijke wijze bij een zuivere gemeentelijke aangelegen heid invloed trachtten uit te oefenen, is z.i. en slag in het aangezicht van den gemeen teraad, in casu de instantie, die tot oordee- len bevoegd is, na kennisneming van de cijfers en feiten, waarover momenteel slechts het College van B. en W. de beschik king heeft. Op grond van het hierboven genoemde verzoekt ondergeteekende u beleefd aan gemeld verzoek niet te voldoen en zoo mo gelijk, op uwe welwillende medewerking te mogen rekenen. Aardappelenvervoer. Het is thans de tijd om winteraardappelen thuis te halen. Hiervoor heeft iedereen, hetzij het con sumptie-aardappelen zijn of veevoeder, een vervoerbewijs noodig dat hiervoor op be paalde uren gratis bij den veilingmeester verkrijgbaar is. Waar steeds meer op zeer ongeregelde tijden dergelijke gratisvervoer bewijzen werden aangevraagd is de maatre gel genomen moeten worden dat deze be wijzen voortaan alleen worden afgegeven op kantooruren. Om teleurstelling te voor komen diene men hiervan dus goede nota te nemen. NOORDWIJKERHOUT. „Noordwijkerhout Vooruit". Verle den week hield de .véreeniging „Winkel week Noordwijkerhout Vooruit" haar eer ste vergadering in café Gouwenberg. On danks het slechte weer was de opkomst schitterend; aanwezig waren 60 winke liers en andere zakenmenschen. Om streeks half negen opende de voorzitter, de heer Buman, de vergadering en heette allen welkom. Het deed hem genoegen zoo velen aanwezig te zien, een bewijs, zeide hij, dat een ieder, die zaken doet, veel voor zoo'n week voelt. Spr. maande daarom allen aan tot een eendrachtig sa menwerken. Dan alleen kan deze week een succes worden. Hierna werd gelegen heid gegeven om onder elkander te be spreken, hoe men het beste deze winkel week zou kunnen houden. Besloten werd te doen als in 't verle den. De leden worden in de gelegenheid gesteld zich tot 1 November op te kun nen geven bij den penningmeester, den heer Cor Geerlings. Besloten werd alleen bonnen te geven, voor wat die week ge haald wordt, dus worden geen bonnen ge geven op oude rekeningen. Nadat door den secretaris, den heer J. .Peters, het een en ander was duidelijk gemaakt, daar de zakenmenschen van de Zilk ook dit jaar medewerken en deze nog geheel onbekend waren met den gang van zaken, sloot de voorzitter de vergadering. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad deze ge meente vergadert op Maandag 23 October 1933, des namiddags 7.30 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Uit loting obligaties geldleening. 3. Verzoeken ex-artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920. 4. Benoeming leden commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Benoe ming van den heer C. van Meurs tot con troleur der gemeentelijke armenzorg. 6. Wijziging der verordening op de personee- le belasting. 7. Verhooging opcenten op de personeele belasting. 8. Vaststelling aantal opcenten op de Gemeentefondsbelasting. 9. Verkoop van grond. 10. Wijziging steun regeling. 11. Extra-steunverleening aan werkloozen. 12. Opheffing O. L. school aan den Rijndijk. 13. Behandeling en vaststel- I ling der begrootingen van de gemeente en de bedrijven. 14. Besluiten comptabiliteit. 15. Ontheffingen schoolgeld.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14