VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 BUITENLAND VOLKENBOND DUITSCHLANDS UITTREDEN'. De officieele kennisgeving. Naar het Wolff-bureau verneemt, heeft de Deutsche rijksregeering den secretaris generaal van den Volkenbond de officieele mededeeling doen toekomen, waarin Duitschland verklaart, uit den Volkenbond te treden. DE HOOGE COMMISSARIS VOOR DE DUITSCHE VLUCHTELINGEN. Geen beslissing voor 26 October. De besprekingen over de benoeming van een hoogen commissaris voor de Duitsche vluchtelingen zijn op het oogenblik vrij wel stopgezet, aangezien de meeste dele gaties, die over deze benoeming geraad pleegd zouden moeten worden, Genève hebben verlaten. De meest genoemde candidaten voor dit ambt zijn lord Cecil en een Amerikaan, James MacDonald, president van de Ame rican Foreign Policy Association. Een beslissing zal, naar men mag aanne men, echter in geen geval vóór 26 October genomen worden, den datum, waarop alle gedelegeerden met het oog op de bijeen komst van de algemeene commissie der ontwapeningsconferentie weer in Genève moeten zijn. Men verwacht, dat het bureau voor de vluchtelingen in Genève gevestigd zal wor den. DUITSCHLAND. ENGELSCH INTERVIEW MET HITLER. De Duitsche jeugd wordt niet oorlogs zuchtig opgevoed. Het Wolffbureau in Berlijn deelt mee, dat Ward Price, correspondent van de „Daily Mail", een blad dat sympathie voor het fascisme heeft, Woensdag te Berlijn een interview met Hitier heeft gehad. Op de vraag of Duitschland zich met geestdrift op een nieuwen oorlog voorbe reidt, antwoordde Hitier: Duitschland wil geen oorlog, de jeugd wordt opgevoed in den strijd tegen het binnenlandsche kwaad, in de eerste plaats, het communistisch gevaar. Daarna deelde de correspondent Hitier mede, dat men gelooft, dat het Duitsche volk door de nationaal-socialistische regee ring wordt opgevoed in haat jegens Frank rijk, en dat slechts een Duitsche overwin ning daaraan een eind kan maken. Hitier antwoordde, dat de nat.-socialis tische beweging het Duitsche volk slechts opvoedt in liefde tot het eigen volk, tot de begrippen eer en fatsoen. Ik ben er van overtuigd, dat als Enge land hetzelfde ongeluk had getroffen als Duitschland, er nog meer nationaal-socia- listen in Engeland zouden zijn dan bij ons. Wij willen geen onmin met Frankrijk, maar een oprecht elkaar begrijpen. Natuurlijk op een basis, welke een volk met eerge voel kan aanvaarden. Daarna stelde de correspondent Hitier een vraag betreffende de opleiding van de jeugd in arbeidskampen en van de S.A. en andere formaties in militaire discipline. In Frankrijk en deels ook in Engeland heerscht de vrees, dat daarvan de ontwik keling van een militairen geest onder de jonge Duitschers het gevolg zal zijn en dat zij zullen verlangen, de militaire kennis, welke zij thans opdoen, practisch te ge bruiken. Hierop antwoordde Hitier dat noch de S.A.-formaties, noch de leden der arbeids kampen militair onderricht krijgen. De be doeling is alleen om deze jongelieden tot fatsoenlijke leden der maatschappij op te voeden. Op de vraag van den correspondent wat van de beweringen waar is, dat Duitsch land in Zweden, Nederland en andere landen munitiefabrieken zou bezitten, waar groote hoeveelheden munitie worden be waard, antwoordde Hitier, dat die bewe ringen lachwekkend waren. „Waar zouden wij in die landen die fabrieken hebben?" was zijn vraag. Het moet toch niet moei lijk zijn om dit uit te visschen. Het verlangen naar koloniën. Vervolgens vroeg de correspondent of het terugkrijgen van koloniën ook in de bedoeling der Duitsche regeering ligt. Zoo ja, welke koloniën dan in aanmerking zou den komen. Zou Duitschland tevreden zijn met een mandaten-systeem of zou Duitsch land volle souvereiniteit eischen? Hitier antwoordde hierop: Duitschland heeft te veel menschen op zijn grondge bied. Het is in het belang der wereld dat een groote natie voldoende levensmoge lijkheden krijgt. De quaestie van koloniën kan echter nooit voor ons aanleiding tot een oorlog zijn. Wij zijn overtuigd dat wij even goed in staat zijn een kolonie te be sturen, als andere volken. Maar wij zien in deze vragen geen problemen, welke den wereldvrede op eenigerlei wijze aan tasten, daar zij slechts langs den weg van onderhandelingen op te lossen zijn. „In zekere kringen in Engeland ver wacht men", aldus de correspondent, „dat de tegenwoordige regeering een voorspel tot het herstel der keizerlijke familie is". „De regeering, welke thans in Duitsch land aan het bewind is, werkt noch voor de monarchie, noch vcor de republiek, maar uitsluitend voor het Duitsche volk". Waar wij ook kijken, overal zien wij el lende. rood en werkloosheid. Die op te heffen is onze zending". Heeft de Volkenbond een toekomst? „Beschouwt u den Volkenbond als een organisatie, welke haar nut overleefd heeft of kan u zich bepaalde voorwaarden voor stellen, waaronder Duitschland geneigd zou zijn een terugkeer in den Volkenbond te overwegen? „Als de Volkenbond, gelijk in den laat- sten tijd het geval is, meer en meer wordt een belangengemeenschap van bepaalde staten tegen de belangen van andere, dan geloof ik niet aan zijn toekomst, antwoord de Hitier. „Duitschland zal nooit meer lid worden van een internationale vereeniging als het niet geheel gelijkgerechtigd is. Wij weten, dat als men een oorlog verliest, men moge daaraan schuldig zijn of niet, natuurlijk de gevolgen heeft te dragen. Wij hebben die gedragen. Maar deze eeuwige discriminatie verdragen wij niet langer. Zoolang ik leef, zal ik nooit mijn hand- teekening zetten onder een stuk, dat ik als man van eer ook niet in mijn particu liere leven zou onderteekenen. Wat wij onderteekend hebben, zullen wij naar ons beste kunnen nakomen. De winterhulp. Op de vraag of de rijkskanselier eenige mededeelingen kon doen over de economi sche plannen in den a.s. winter, deelde Hitier mee, dat behalve belastingverlaging, de regeering voornemens is om een groot aantal marxistisch geinspireerde wetten af te schaffen. Voorts is er een uitgebreid plan tot werkverschaffing. Er zal een begin worden gemaakt met den aanleg van autowegen tot een geza menlijke lengte van 6500 kilometer. Dit zal gefinancierd worden uit de opbreng sten der automobiel- en brandstofbelas ting, en eveneens uit gebruiksheffingen. Voorts zullen kanalen, bruggen enz. wor den aangelegd. Dan zal de bodem op intensieve wijze vruchtbaar gemaakt worden. Hiermee hangt ook het kolonisatievraagstuk samen. Voor het herstellen van huizen zullen door den staat en door particulieren sa men 2 y2 milliard ter beschikking worden gesteld. Ook de jeugd zal in arbeidskampen werk te verrichten krijgen tegen geringe vergoeding. Voorts zal door bijzondere maatregelen mogelijk worden gemaakt, dat huwelijken gesloten kunnen worden, waardoor meisjes hun betrekkingen kunnen verlaten, welke dan door mannen ingenomen kunnen wor den. Daar desniettegenstaande de nood nog zeer groot zal zijn, hopen wij rond 6 mil- lioen menschen aan het allernoodzakelijk ste te helpen, eindigde de rijkskanselier. KARD. BERTRAM EN HET NIEUWE REGIME. Beroep ten gunst van politieke slachtoffers In de „Germania" publiceert kardinaal Bertram een artikel, waarin hij o.a. zegt, dat een herderlijk schrijven der bisschop pen wordt voorbereid, o.a. ten aanzien van de katholieke actie. Voorts komt de kardinaal op voor die katholieke mannen die de vroegere regee ring uit eerlijke overtuiging gediend heb- baen en ook thans aan het gemeenschap pelijk reddingswerk willen mede-arbeiden. De kardinaal wenscht geen vrijheid van straf of geen meten met twee maten te genover wettelijk schuldigen, maar heeft de eerlijke mannen en vrouwen van zui ver karakter en besten wil op het oog, ka tholieke leiders, die ook den strijd gestre den hebben tegen bolsjewisme en marxis me, met de wapenen des geestes namelijk, in godsdienstig plichtsgevoel en in over eenstemming met de normen van den vroegeren staat. Hij verzoekt dringend harde maatrege len aan een ernstige welwillende en be spoedigde herziening te onderwerpen. DE A.S. VERKIEZINGEN IN DUITSCHLAND. Ook 50 niet-Nazi's candidaat? Bij de verkiezingen voor den rijksdag zullen ook 50 personen candidaat worden gesteld, die niet tot de nationaal-socialis tische partij behooren, doch een belang rijke rol in het Duitsche leven vervuld hebben of nog vervullen. OOSTENRIJK. OOSTENRIJK'S NAZI'S. Geheime actie onder de studenten. De politie te Weenen heeft een natio naal-socialistische vergadering ontdekt, die ten huize van een bekende burgerlijke fa milie bijeenkwam. Verschillende deelne mers zijn in hechtenis genomen. Voorts is gebleken, dat de nationaal-socialistische studenten onder 'n anderen naam vereeni- gingen hebben gesticht, die ten doel had den het nationaal-socialisme te bevorde ren. Men verwacht, dat ook deze vereeni- gingen binnenkort verboden zullen wor den. Uit Salzburg wordt gemeld, dat een Oostenrijksche grenswacht door zes natio naal-socialisten uit Beieren, die met revol vers gewapend waren, aangevallen is. Een heimweerman en twee nationaal- socialisten werden bij de schermutseling gewond. De nationaal-socialisten namen ten slotte de vlucht met achterlating van de gewonden. „Openlijke opstand aanstaande." De correspondent van de „Daily Tele graph" te Weenen meldt dat een merk waardig geheim document in zijn handen is geraakt, dat onder de Oostenrijksche nationaal-socialisten worde verspreid. Het overlaadt den kanselier en zijn kabinet met beleedigingen en zegt tot de natio naal-socialisten, dat zij hun vijanden moe ten identificeeren, opdat er „vreeselijk wraak kan worden genomen." Voorts verklaart het stuk, dat de oud minister van óórlog en leider der clericale partij, Vaugoin, niet aan den strop zal ont komen en lget het er den nadruk op ,dat het bewind van Dollfuss regeert volgens methoden, „die in Italië en Duitschland met den dood strafbaar zijn." Ten slotte wordt verklaard, dat er een openlijke opstand aanstaande is. „Wees gereed", zoo vervolgt het docu ment. „Of morgen óf gedurende de vol gende maand zal er een beroep op u wor den gedaan. Op dien dag zal eèn natie in opstand komen tegen degenen die haar pijnigen en ze meedoogenloos vernietigen. In éen nacht zullen de rollen omgekeerd zijn. Het doel waarvoor wij thans fanantiek vechten zal worden verwezenlijkt." De correspondent vertelt verder nog, dat er in de laatste dagen strooibiljetten, waarin de bevolking tegen Dollfuss wordt opgezet, door een aantal ballonnetjes uit Beieren boven de provincie Salzburg wor den neergeworpen. Evenals bij de oorlogs propaganda door de geallieerden zijn deze ballonnetjes voorzien van een langzaam brandende lont. AMERIKA DEMENTI IN HET WITTE HUIS. Geen beraadslaging over erkenning van Sovjet-Rusland. Volgens een Reuter-bericht uit Wash ington ontkent de regeering met den mees ten nadruk, dat het waar is dat op het Witte Huis een beraadslaging heeft plaats gevonden over de erkenning van Sovjet- Rusland. Andersluidende berichten zijn door belanghebbenden in omloop ge bracht. De berichten over het streven naar be wapening in Scandinavië, Zwitserland en andere landen hebben in Washington een zeer neerslachtigen indruk gemaakt. Op het departement van buitenlandsche za ken gaf men uiting aan de hoop, dat de Europeesche regeering zich niet tot een paniek-stemming zou laten brengen, op dat spoedig weer een kalme en zakelijke bespreking zou kunnen plaats hebben over practische wegen tot bereiken van een vermindering der bewapening. BUITENL. BERICHTEN. GEZIN VAN VIER PERSONEN VERBRAND. In de Roemeensche gemeente Danëasa is een stroomatras in brand geraakt, waar op zich een boer met zijn vrouw en twee kinderen ter ruste hadden gelegd. Het ge- heele gezin is in de vlammen omgekomen. ZEILJACHT VERMIST. Met vijf jongelui aan boord. Het Duitsche gezantschap te Stockholm laat langs de Deensche kust een onderzoek instellen naar het .zeiljacht. „Edda", dat het laatste is gezien te Dragoer. Er bevon den zich vijf jongemannen aan boord. Het schip was op weg naar Stettin. Het avondblad „Allehanda" heeft Don derdag langs de geheele kust van Scho nen bij de kustwacht geinformeerd, doch men heeft geen enkele mededeeling ont vangen. Men vreest nu, dat de „Edda" tij dens de hevige stormen, welke in de afge- loopen week op zee hebben gewoed, is ver ongelukt. JOODSCHE STUDENTEN TE BOEDAPEST MISHANDELD. Aan de technische hoogeschool te Boeda pest is het tot botsingen tusschen Joodsche en andere studenten gekomen. Tijdens het gymnasiiekuur werd het licht uitgedraaid, waarop de Joodsche studenten mishandeld werden. De rector van de hoogeschool heeft strenge maatregelen aangekondigd. AFSCHUWELIJKE MISDAAD. Te Schiegau in 't distruct Neustadt zijn de 68-jarige weduwe Johanna Styrnel en haar dochter vermoord gevonden. Beiden was, klaarblijkelijk met een slagersmes, de keel axgesneden. Dit was met zulk een kracht geschied, dat de hoofden bijna van 't lichaam gescheiden waren. De verloofde van de dochter is als ernstig verdacht van de daad gearresteerd. Hittegolf in Argentinië. Er heerscht op het oogenblik in Argenti nië een drukkende hittegolf. Gistermiddag om 13 uur 25 werd een temperatuur ge registreerd van 33.5 graden. Het vriest in het Moezeldal. In den afgeloopen nacht is de tempera tuur in het dal van den Moezel én in de hoogvlakte aanzienlijk beneden het vries punt gekomen. Er werd 2 y2 graad vorst geregistreerd. Men vreest voor nadeelige gevolgen voor den wijnoogst. U moet maar zelf uit maken, wanneer de huwe lijksdag zal zijn, schoon papa, maar liefst niet op Donderdag, want dan heb ik mijn bridge-avondje. (Lustige Sachse). Donderdagmiddag kwam de raad dezer gemeente te 2 uur in openbare zitting bij een. Voorzitter Burgemeester Van de Mor tel. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzit ter opent de vergadering met gebed. Als voorstemmer wordt aangenomen de heer G. H. Krau. Besloten wordt het Achterweglaantje met daarbij behoorende houten kwakel over de Woensdagsche Watering aan het open baar verkeer te onttrekken. Het door de Bouwpatroonsbonden ingezonden adres aan den raad inzake uitvoering van aan bestede gemeentewerken door Noordwijk- sche patroons wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Afscheid van het Raadslid C. W. G. Alkemade. Nadat de voorzitter nog een welkomst woord heeft gewijd aan het nieuw toegela ten lid den heer J. G. van Eeden, herdenkt hij uitvoerig het werk als lid van den raad en verschillende raadscommissies van het afgetreden lid de heer C. W. G. Alkemade. Namens de gemeente brengt spr. den heer Alkemade dank voor het door hem voor de gemeente verrichte werk en spreekt de hoop uit, dat hij nog eens als lid van den raad zal mogen terugkeeren. Hierna doet de voorzitter mededeeling van de opheffing van het orgaan van steun- verleening zulks ter uitvoering van een desbetreffend schrijven van den minister van sociale zaken. Vervolgens deelt hij mede, dat door den minister een strenge controle op de toekenning van steun wordt geëischt en stelt daarom voor den be noemden controleur te handhaven. Zulks wordt besloten. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt benoemd de heer A. van Geelen, adjunct commies ter secretarie. Goedgekeurd wordt de rekening van de gasthuizen en wel voor wat betreft het gasthuis te Noordwijk-Binnen met een nadeelig saldo van 119.36 en die voor het gasthuis te Noord wijk aan Zee met een ba tig saldo van 1507.87. Steun aan kleine kweekers en schelpenvisschers. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten tot voortzetting van de steunverleening aan de kleine kweekers in deze gemeente zulks o.m. onder de be palingen, dat de aanvrager een zoodanig bedrijf heeft, dat hij in normale omstan digheden daarin een bestaan heeft en hij een voldoend soliede borg stelt. Voor de ontvangen steunbedragen wordt 'n schuld bekentenis geteekend. De verleende steun wordt t.z.t. verhaald. De heer van der Niet vraagt om een steunregeling voor de schelpenvisschers. De heer Soeteman meent dat deze menschen met het ver- leenen van rijwerk voor de gemeente zijn te helpen. De heer van der Meer merkt op, dat de steun aan kleine kweekers een soort credietverleening is. Spr. meent, dat het niet de bedoeling van den heer van der Niet is de schelpenvisschers op dezelf de manier te behandelen. De heer Braun vraagt zich af of men met het ondersteu nen van de schelpenvisschers dan aan een eind is. Er zijn nog zoovele middenstan ders. die aan den rand van den afgrond staan. Spr. meent, dat men zoodoende den verkeerden weg zou opgaan. De steunver leening aan kleine kweekers is geen gift maar een voorschot en spr. weet, dat als de tijden iets beter worden verschillende menschen op de eerste plaats hun schuld in deze zullen aflossen. Spr. wil de com missie voor steunverleening nog op het hart drukken: „wees ten opzichte van de kleine kweekers wat soepel". Voorgesteld wordt dat de kwestie van onaersteuning der schelpenvisschers nog nader door B. en W. zal worden bezien. De heer van Eeden merkt nog op, dat in dien de steun aan schelpenvisschers onder zocht zou moeten worden, dit onderzoek zou moeten worden uitgebreid tot meer deren, die gebrek lijden. B. en W. zullen de kwestie van ondersteuning der schel penvisschers nog nader bezien. In behandeling komt het in de vorige raadsvergadering aangehouden verzoek van den Alg. Bond van politie-personeel om aan den ontslagen agent van politie J. Smit, zoolang in hoogste instantie geen uitspraak is gedaan omtrent de al of niet juistheid van dit ontslag, een wekelijksche uitkeering te doen overeenkomende met het tot dusverre door hem genoten sala ris. Het advies van B. en W. luidde afwij zend. De heer de Hollander zegt, dat in de vorige raadsvergadering besloten is om de zaak uit te stellen, omdat de raad niet vol doende was ingelicht. Nu intusschen de zaak voor het ambtenarengerecht is be handeld staat de zaak anders. Gebleken is dat dit uitsluitend is een zaak van den voorzitter en dat de raad hier niets mede heeft te maken. Conform het voorstel van B. en W. wordt z. h. s.t besloten. Nu bij Koninklijk besluit wegens strijd met de wet vernietigd is het raadsbesluit tot weigering van een bouwvergunning voor den bouw van een bloembollenschuur en een keuken aan J. Warmenhoven, stel len B. en W. voor ter uitvoering van dit K. B. thans de gevraagde bouwvergun ning te verleenen. Z. h. st. wordt aldus be sloten. Verbetering van straten. Voor de verbetering van de Verlengde Schoolstraat wordt een crediet beschikbaar gesteld van 830.Voor de bestrating van deze straat zullen de uitkomende nog bruikbare steenen uit de Schoolstraat wor den gebruikt. De voorstellen tot verbetering van de Bronckhorststraat en een gedeelte van de Pickéstraat worden uitgesteld tot een vol- VAN NOORDWIJK gende vergadering. De heer Meijer vraagt B. en W. nog eens te bezien de bocht in de Pickéstraat bij de Vinkenlaan. Spr. acht het zeer gewenscht, dat deze bocht in verband met het zeer drukke verkeer verbeterd wordt. Voor de verbetering van den Jan Kroons- weg achter het Palace hotel wordt een crediet beschikbaar gesteld van 3442. Nakeuring van films. B. en W. stellen den raad voor in te stel len een gemeentelijke nakeuring van films en afbeeldingen ter reclame voor films, waartoe een desbetreffende verordening ter vaststelling is aangeboden. De heeren Liefferink en Krau achten een keuring door de rijkscommissie voldoende. Indien hier een film zou worden afgekeurd, gaat men deze toch in Leiden zien. De voor zitter constateert met genoegen dat de heer Krau meent, dat de regeering toch nog iets goed doet. Met de stemmen van de heeren Liefferink, Krau en den Hollander tegen wordt de aangeboden verordening vastgesteld. Belasting op publieke verma kelijkheden. De Raad is vrij gevig met vrijstellingen. Daar de bestaande verordening tot hef fing van belasting op vermakelijkheden per 1 Januari a.s. afloopt, bieden B. en W. den raad een nieuwe verordening aan. In deze verordening is thans uitdrukkelijk opgenomen dat het geven van gelegenheid tot schaatsenrijden aan belasting zal zijn onderworpen. De minimum belasting per toegangsbewijs wordt bepaald op 2 cent. De vrijstellingen zijn eenigszins verruimd, waardoor thans vrijwel alle jeugdwerk van belasting zal zijn vrijgesteld. De heer van Eeden vraagt waarom het schaatsenrijden belastbaar wordt gesteld. De voorz. zegt omdat dit een vermaak is. De heer van Eeden stelt voor het schaat senrijden niet belastbaar te stellen, welk voorstel wordt ondersteund door de hee ren Liefferink en van der Wiel. Het voor stel wordt aangenomen met 9 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren de Witt, van der Meer, Alkemade, Admiraal, Vink en Soeteman. De heer Meijer stelt hierop voor om de voetbalvereen. even eens vrij te stellen. Spr. meent, dat uit de verordening blijkt, dat het de bedoeling is, datgene te belasten wat ten eigen bate geëxploiteerd wordt. De voetbal heeft dit karakter niet. Het terrein dat spr. op het oog heeft wordt niet geëxploiteerd om winst. De voorz. merkt op, dat op het sport parkterrein reeds belasting geheven werd, dus is het niets nieuws. Spr. ontraadt het voorstel Meijer. Een belasting van 10 pet. op een gering entrée drukt niet zwaar. De heer Liefferink ondersteunt het voorstel Meijer. Spr. is van meening, dat wij de sport in de hand moeten werken, vooral waar er bier zoo weinig gelegenheid is om de voetbalsport te beoefenen. Men moet niet vergeten, dat men reeds de grootste moeite heeft om een voetbalterrein te ex- ploiteeren. Hierop wordt het voorstel Meijer aangenomen met 8 tegen 7 stem men. Tegen stemden de heeren de Witt, van der Meer, Alkemade, Admiraal, Soe teman. van der Niet en van der Wiel. De voorzitter vraagt hierop wie het vol gende voorstel voor vrijstelling doet. Hier op wordt de vexordening z. n. st. aange nomen. Rondvraag. Bij de ron1 vraag zegt de heer Caspers, dat hij in de vorige vergadering heeft ge vraagd of de prijs van de parelcokes niet wat lager kan worden gesteld. Spr. heeft hierop geen antwoord gehad. De voorz. zal hierop in de volgende vergadering antwoorden. De heer Liefferink vraagt hoe het zit met het maken van de revisie-teekeningen. Spr. is er voor, om, als er werk is, dit zooveel mogelijk te verdoelen. De heer Alkemade zegt dat deze zaak thans spoe dig aan de orde zal worden gesteld. De voorz merk' nog op. dat de laad beslo ten heeft, dta hij bij 't verleenen van een crech'et tevens medezeggenschap wil heb benin het aanwijzen van den persoon, ene dat werk zal uitvoeren. De heer Vink vraagt wanneei wederom brandstoffen- bonnen aan de verxloozen zullen worden verstrekt. De voorz zeg' dat dit zal ge beuren, zoodra de minister daartoe toe stemming geeft. Hierop wordt de open bare vergadering geschorst. Na heropening der openbare vergade ring te kwart voor acht wordt een crediet beschikbaar gesteiu voor den aankoop van een strookje grond ter verbetering van den hoek LijnbaanwegPickéstraat. Be sloten wordt aan N. van Zelm, klerk bij den gemeente-ontvanger/kassier der be drijven een gratificatie te verleenen van 100 voor verricht overwerk. Besloten worat voor de ver Here afwerking van het uitbreidingsplan een crediet beschikbaar te stellen van i 3100. Hierna sluiting. Pietje, die niet al tijd even braaf i«, neemt heerlijk wraak op vaders broek. (Humorist).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10