DONDERDAG 19 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Drie gewonden om een dubbeltje. Gisteravond om half 12 reed op den weg van Rotterdam naar Overschie een auto, waarin vier Amsterdamsche stucadoors zaten, op een afstand van ongeveer 8 me ter achter een bus van de R. E. T. aan. De tolgaarder liet, nadat de bus gepasseerd was plotseling de tolboom neer, met het gevolg, dat de chauffeur van de Amster damsche auto, die met den plaatselijken toestand niet op de hoogte was, met zyn wagen tegen den boom botste. Van de auto braken bijna alle ruiten en behalve de chauffeur, die met de schrik vrij kwam liepen alle 3 de andere inzit tenden de 41-jarige H. M., de 39-jarige H. M. H. en de 32-jarige E. E. min of meer ernstige verwondingen op. De heer H. is per Roode Kruis-auto naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd, de beide andere gewonden zijn door een geneesheer ter plaatse verbonden. De Overschiesche politie heeft tegen den tolgaarder proces-verbaal opgemaakt. ONDER NEERVALLEND ZAND GEDOOD. Bij rïoleerïngswerken. Bij de rioleeringswerkzaamheden in het nabij Venlo gelegen grensplaatsje Duelken, had de 48-jarige arbeider P. Kloesges het ongeluk onder neervallend zand bedolven te worden. Nadat hij bevrijd was mochten pogingen door mede-arbeiders en een ge neesheer aangewend, om de levensgeesten weer op te wekken, niet meer baten. ZWAAR ONWEER OP DE NOORDZEE. Visscher door bliksem verblind. Dinsdagmorgen keerde van uit zee terug de motorharinglogger KW 37, welk schip daags te voren naar zee was vertrokken. Dit onverwacht terugkeeren had als oor zaak, dat één der leden van de bemanning door de felle bliksem zoodanig verblind was geworden, dat doktershulp moest wor den ingeroepen. De verblindheid schijnt van dien aard te zijn, dat wel spoedig weer verbetering zal intreden. De logger is weer naar zee vertrokken. WONING TE HAARLEM UITGEBRAND. Portefeuille met ƒ600 verdwenen. Gisterochtend half vier werd brand ge meld in de T. Doelstraat 28, bewoond door den groentenkoopman J. Wijkhuizen, die met zijn gezin op de tweede verdieping sliep en door den dikken rook wakker ge worden was. In nachtgewaad konden de bewoners nog bijtijds vluchten. De brand weer was om ruim 7 uur den brand mees ter. Dat nam echter niet weg, dat de in boedel geheel verbrandde en het perceel gedeeltelijk. Verzekering dekt de schade. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het springen van vonken uit een fornuis, dat was blijven branden. Later deed Wijkhui zen nog aangifte bij de politie, dat hoogst waarschijnlijk een portefeuille met 600 gul den verbrand was, in een kast geborgen, die voor het grootste gedeelte door de vlammen is vernield. HET TAFELEN TE BERLICUM. Drie personen gearresteerd. Gisteren werden door den officier van justitie te 's-Hertogenbosch geleid: M. V., 39 jaar, sigarenmaker, P. V., 27 jaar, op perman, M. v. L., 36 jaar, grondwerker, allen te Berlicum, als verdacht van geweld met vereenigde krachten te Berlicum op 12 October 1933. Na door den heer Rechter-Commissaris te zijn gehoord werden allen ingesloten in het Huis van Bewaring. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 12) Royson was gewend snel een conclusie te trekken en te handelen. Vlug verborg hij zich achter een boomstam. Het meisje scheen met iemand aan het praten te zijn. Zij keek den weg weer af, juist voor dat een slanke bewegelijke man zich bij haar voegde. Ook hij keek in beide richtin gen den weg af en volgde na een poosje Shiela, die inmiddels weer verdwenen was. Men had haar dus reeds gemist en Juan Garcia, wiens zwart haar en bleek gezicht op korten afstand gemakkelijk te herkennen waren, had zelfs haar verzeke ring niet aanvaard, dat zij op haar wande ling alleen was geweest. Royson wandelde nu naar het dorp om een paar Londensche couranten te koopen en vervolgens bi; Hethcott aan te gaan. Voor het huis zag hy echter den auto van generaal Swiney en zijn geil liep over bij de herinnering aan de brutaliteit van dezen geduchten krijgsman. Bovendien be dacht hij, dat Gladys, de zuster van den advocaat, ofschoon in verschillende op zichten een niet on-aantrekkelijke jonge dame, een booze tong er op nahield en een scherp soort geestigheid. Het resultaat van zijn o verpen zingen was dan ook, dat hij rechtsomkeert maakte. VELDWACHTER AAN BRUGLEUNING GEBONDEN. Brutaal stukje van eenige smokkelaars. Uit Leerdam wordt aan de „Tel." ge meld: Toen dezer dagen in het dorpje Da lem aan de Waal des nachts de rijksveld wachter op surveillance was, hield hij den bestuurder aan van een vrachtauto, waar mede frauduleus aardappelen werden ver voerd. De auto stopte en de chauffeur en zijn metgezel stapten uit. Zonder één woord te zeggen grepen beide mannen on verhoeds den niets kwaads vermoedenden politieman beet en sjorden hem met een dik touw aan een brugleuning vast, waar na zij zwijgend him plaats in den auto weer innamen en hun weg vervolgden, den politieman in de duisternis achterlatend. Hoe deze zich ook wrong om los te ko men, het mocht hem niet gelukken, zoodat het reeds daglicht was, alvorens hij door boeren, die gingen melken, uit zijn onpret tige positie bevrijd werd. Van de vrijheids- beroovers ontbreekt elk spoor. DE SMOKKELARIJ AAN DE BRABANTSCH-BELGISCHE GRENS. Eigenaardige gevallen. Nu als gevolg van de grenssmokkelarij welke thans aan de Brabantsch-Belgische grens hoogtij viert, België niet voldoende graan meer heeft, wordt het daar wederom ingevoerd vanuit Duitschland. Hierbij doet zich nu een eigenaardig geval voor. Het Duitsche graan, dat uit België in ons land binnengesmokkeld wordt, wordt via ons land naar België getransporteerd. Dagelijks passeeren in de omgeving van Budel groo- te wagens, hoogopgeladen met graan, dat in België wordt ingevoerd. Deze zonderlinge handel kan geschieden, doordat de uitvoer van graan uit Duitschland vrij is, de door voer in Nederland eveneens en de invoer in België ook. Om de rechtstreeksche in voer in Nederland vanuit Duitschland te be letten, wordt het graan in verzegelde zak ken verzonden. STEENEN EN ZAND ONDER LAAGJE BOTER. Naast de smokkelarij van buitenlandsche rogge, die den Nederlandschen staat een zeer groot financieel nadeel berokkent, dient de boteruitvoer, zooals die te Terneu- zen dagelijks aan de grens plaats vindt, als oorzaak van financieele schade vermeld te worden. Om boter te kunnen uitvoeren moet men een certificaat hebben, dat bij het uitvoeren over de grens afgeteekend wordt. Op iedere kilo boter ontvangt men bij overlegging van het certificaat een gulden toeslag van de Crisiszuivelcentrale. Dit is dus. aldus de „Tel.", een prikkel om boter uit te voeren. Per vrachtauto worden nu de vaten met boter naar het grensstation vervoerd. Hier werden soms steekproeven gehouden door de beambten om te zien, of de vaten werkelijk boter bevatten. De smokkelaars hebben echter allerlei trucs bedacht om de douane te misleiden. Eenige vaten zijn geheel ge vuld met boter, doch de meeste slechts met een klein laagje, waaronder zich dan verder steenen en zand bevinden. De bo ter gaat de grens over en de exporteur ontvangt na inlevering van zijn cerificaat bij de Crisis-Zuivelcentrale een gulden toeslag per K.G.. Men maakt zelfs valsche handteekeningen op de certificaten, ter- wel de smokkelaars de beschikking hebben over nagedrukte enveloppen van de Cri sis- Zui velcentrale. Op de dienstdoende ambtenaren rust wel een zeer zware verantwoordelijkheid, daar het van hun handteekening afhangt of de betrokken persoon zijn crisis-zuivel- toelage zal ontvangen. Het verkeer met vrachtwagens is zoo groot, dat wanneer iedere wagen geheel werd doorgezocht, de verkeersstremming van dien aard zou worden, dat er een eenige kilometers lange file zou ontstaan. Reeds eenige malen is het voorgekomen, dat men douanebe ambten groote sommen gelds heeft aange boden, doch gezien de spreekwoordelijke onomkoopbaarheid der Nederlandsche Thuis gekomen keek hij de couranten door die natuurlijk geen nieuws bevatten over de misdaad, waarna hij en zijn me nagerie genoten van een koninklijken maaltijd, waarvan een vet kuiken met sau cijsjes de hoofdschotel vormde. Juffrouw Smithers was uiterst spraak zaam. Ik heb nooit veel met die Spanjaar den opgehad, verklaarde ze, en dat stel letje op he tlandhuis is geen steek beter dan de rest. Spoken tot diep in den nacht rond en houden hun bedienden maar uit hun bed. En die akelige oude kerel wist notabene, dat er gevaar voor dieven was. Hij zei tegen dien armen jongen van Jenks, dat wanneer ooit een troepje man nen probeerde binnen te dringen hij ze moest tegenhouden. Wat zegt u nu van zooiets? Ja, ik weet niet, wat ik er van den ken moet, erkende Royson. Hij verbaasde zich langzamerhand over niets meer van wat hij hoorde met betrek king tot het huishouden van de Garcia's, overtuigd als hij was, dat de plannen, die in Spanje moesten worden uitgevoerd, op de „Homestead" werden beraamd. Na het eten kondigde juffrouw Smithers haar pensiongast aan, dat er een heer was, om hem te spreken. Het was nog niet don ker; de ondergaande zon wierp uit het Zuidwesten een stroom van gouden licht in de kamer. Laat maar binnenkomen, verzocht Royson. De bezoeker bleek een levendig klein manneke, eenvoudig doch zeer zorgvuldig gekleed; op het eerste gezicht had hij iets van een tooneelspeler. Zijn gladgeschoren gezicht was bleek en gegroefd. Hij had zwart haar met zilveren streepen er door douanebeambten, heeft men hiermede geen succes behaald. In verband met het prijsverschil tus- schen suiker in België en Nederland, zal hierin ook wel een enorme sluikhandel gedreven worden. Voor Zeeuwsch-Vlaan- deren is echter één groot bezwaar, die een snellen doorvoer onmogelijk maakt. INGEZONDEN STUKKEN Warmond, 18 October 1933. Geachte Redactie. Wees zoo goed het volgende onder de aandacht uwer lezers te brengen, waar voor bij voorbaat mijn dank. Bij het lezen van de ramp, die eene familie in den Haag door een phosphorvergiftiging heeft ge troffen, ging mij een huivering door de le den en vroeg ik me af: hoe kan zoo iets in ons land gebeuren? Want, al is natuur lijk een abuis nooit geheel uit te sluiten, iets, als hier heeft plaats gehad, moet, meen ik, berusten op onbekendheid met hetgeen door onze regeering reeds zeer lang wettelijk is geregeld, n.L het gereed maken van door den arts voorgeschreven recepten is door de wet opgedragen aan eveneens aan de academie gevormde perso nen, die na een reeks examina en na het afleggen van een eed deze bevoegdheid hebben gekregen ni. aan de apothekers, terwijl in een plaats waar geen apotheker is gevestigd, deze bevoegdheid ook aan den aldaar gevestigden arts officieel wordt ver leend. Alleen aan deze personen wordt dus het gereedmaken van recepten toever trouwd, aan welke taak de eveneens ge- examineerde en beëedigde apothekers-as sistenten mogen medewerken. Wanneer men dit weet en steeds van dezen wettigen weg gebruik maakt, wor den dergelijke noodlottige gebeurtenissen tot een minimum beperkt. Wie kan zich voorstellen, dat een maar eenigszins des kundige milligrammen phosphor met grammen van deze gevaarlijke, maar in kleine hoeveelheden soms zeer genees krachtige stof zou kunnen verwarren. Door dit een en ander aan het in dit op zicht dikwijls onkundige publiek onder hei oog te brengen meen ik een nuttig werx te hebben gedaan ni. om het herhalen van dergelijke verschrikkelijke gebeurtenissen tot een minimum te beperken. JOHS. JELGERSHUIS SWILDERS, oud-apotheker. V^ILT U ETS WETEN? Vraag inzake het van school nemen van een meisje, dat 14 jaar geworden is. Antwoord: Zoodra een leerplichtig kind 14 jaar geworden is, kan het van school worden genomen, onafhankelijk van de klas, waarin het "zit? Vraag: Onder get. heeft zijn land ge huurd in Maart 1932 voor een veel te hoo- gen pacht. Mijn landheer wil geen vermin dering geven. Kan ik mij ook wenden tot de commissie van de Pachtwet? Antwoord: Zeker, kunt u dat. Wend u tot het Kantongerecht. Vraag inzake een piano op afbetaling. Antwoord: Per aangeteekend schrij ven uw aanbod van afbetaling bevestigen en nadere stappen afwachten. Zoolang het afbetalingscontract niet beter geregeld is, valt er weinig aan te doen. Dinsdag- en Donderdagmiddag 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mon delinge rechtskundige inlichtingen aan ons bureau. Koopt bij die in en zijn breede mond met de dunne lippen scheen gereed om zich tot een aangenamen lach te plooien. Zijn donkere oogen had had een doordringende uitdrukking. Vreemd genoeg, bromde Jack niet tegen den onbekende en de kat begroette hem zelfs met opmerkelijke hartelijkheid! De kleine man bukte zich om haar te streden en overhandigde Royson toen zjjn visitekaartje: C. F. Furneaux Inspecteur van Politie Afdeeling Crimineele Recherche New Scotland Yard Londen S.W. 1 HOOFDSTUK VII. Inlichtingen. De kleine detective ging. nadat Royson hem de hand gedrukt had, in een van de gemakkelijke stoelen zitten. Hij bedankte voor een whisky-soda en was verontwaar digd, toen er van een pijp of sigaren spra ke was. Tabak doet het verstand wegkwijnen en het waarnemingsvermogen afstompen, verklaarde hij. Is dit de kat? Ja. En is dit de hond? Ja. En is dit de sofa, waarop u het meis je legde? Ja. En heeft u iets nieuws gehoord in het uurtje, dat u met juffrouw Shiela hebt zitten praten? Een heeleboel, zou ik denken. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 20 October. Huizen, 1875 M. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio-orkest, met gramofoonintermezzo. I.45 Gramofoon. 2.00 „De vroolijke vrouwtjes van Wind sor", verkorte opera, gramofoon. 2.30 Klavierrecital door Evert Haak, met gramofoonin termezzo. 3.30 Gevarieerd programma door leden van het Weensch Radio-orkest. 4.30 Gramofoon. 5.00 Namiddagconcert door het KRO- orkest. Te 5.50 mr. B. Ph. baron van Ha- rinxma thoe Slooten over „De veiligheids- week van de K.NA.C." 7.15 Mr. A. Hustinx over „Afghanistan", waarna gramofoon. 8.00 „Die Jahreszeiten", oratorium van Jos. Haydn, uit te voeren door de R. K. Oratorium-vereen. „Sursum Corda", m. m. v. Het R'damsch Philharmonisch Genoot schap en solisten. Te 9.45 en 10.45 Vaz Dias. II.00 Het Weensch Radio-orkest. Hilversum 296 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.30 Concert door I. de Leeuwe (viool) en J. Jong (piano). 11.00 „Onze keuken", door P. J. Kers. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Hans Schindler's orkest en Gramo foonpl. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Voordracht door L. Strauss. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 VARA-Kleinorkest o. L v. H. de Groot. 4.50 Voor de jeugd. 5.30 De Flierefluiters o. L v. J. v. d. Horst. 6.10 Concert door Cora de Lange-van Rijn (zang) en J. Jong (orgel). 6.40 Causerie over het fascisme door J. W. Matthijsen. 7.00 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 8.00 Causerie dr. W. Banning. 8.30 Concert door L. Biloen (viool) en F. de Nobel (piano). 9.00 Causerie mej. dr. N. A. Bruining. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Causerie H. v. Lohuizen. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert door H. Dawson. 12.50 Het BBC-Orkest o. L v. H. Hall. 1.35 Het Northern Studio Orkest o. L v. J. Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3.55 Voordracht. 4.10 Gramofoonpl. 4.50 E. Colombo's orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-aria's door S. Allen (so praan) en P. Jones (tenor). 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. FAILLISSEMENTEN De inspecteur heeft mij alles ge zegd, wat u hem vertelde, maar het kan geen kwaad, als u uw verhaal nog eens doet, met uw eigen op- en aanmerkingen er bij. Royson dacht een oogenblik na en vroeg zich af, of 't kleine mannetje reeds ver moedde, dat hij, Royson, 'n gedeelte van 't verhaal had achtergelaten. In ieder ge val zou een kleine schermutseling geen kwaao kunnen, om zoodoende als het wa re de kracht van zijn tegenstander te be proeven. Heeft de heer Hobbs u niet met zijn auto hierheen gebracht? vroeg Royson. Neen, hij heeft het druk. Het is niet meer dan billijk, dat de menschen van „The Homestead" vannacht tegen een tweeden aanval worden beveiligd, en dat ligt op den weg van de districtspolitie. Mijn taak is om door te gaan voor 'n too- rist en voor een vriend van u. Daarom kwam ik van Woolcraft in de autobus aan- gehotst en gerammeld, die over den af stand van geen twintig kilometer ander half uur reed. Maar waar heeft uw uw handkoffertje gelalen? In do gang. Hier bedoelt u? U dwingt mij open kaart te spelen. Ik was van plan u geleidelijk zoover te bren gen om juffrouw Smithers over te halen mij gedurende één of twee nachten in het bed van haar zoon, den gasfitter, te laten slapen. Dat zou te doen zijn, maar U zit al tot over uw ooren in deze zaak, vertelt u mij maar eens alles. Furneaux luisterde onder het theedrin ken met zooveel aandacht, dat Royson er toe kwam zijn verhaal in alle bijzonder 8.20 Radio Militair Orkest o. 1. v. B. W. O'Donnell m. m. v. S. Frenkel (viool). 9.20 Berichten, gramofoonpl. 9.50 S. P. B. Ma is: The Modern Colom- bus. 10.10 BBC-Orkest o. 1. v. J. Lewis m. m. v. C. Serena (alt). 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Hary Roy en zijn Band. „R a d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05, 12.50, ^40 Gramofoonpl. 9.05 „Madame Butterfly", opera van Puc cini (Gr.pl.). Kalundborg 1153 m. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue- Str andhotel. 2.00 Pianorecital. 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Pianorecital Folmer Jensen. 7.50 Koorconcert o. 1. v. J. Hye-Knudsen. 8.15 Radiotooneel. 9.00 Vervolg koorocncert. 9.50 Balalaikaconcert. 10.2011.50 Dansmuziek uit „National- Scala. Langenberg, 473 m. 5.25, 6.35, 10.00 en 11.05 Gramofoonpl. 11.20 Concert. 12.55 dito. 2.10 Gramofoonpl. 3.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 7.30 Sürag-orkest o. 1. v. Drost, m. m. v. solisten. 10.00 Concert. Rome, 441 m. 7.35 Gramofoonpl. 8.35 Causerie. 8.50 Concert door het orkest van de Me tropolitan! o. 1. v. Marchesini. 10.20 Berichten. Brusse 1, 338 en 508 m. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 7.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. L v. André. 8.50 Radio-toneel. 9.5010.20 Vervolg concert. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Kumps. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. J. Kumps. 9.2010.20 Vervolg concert. Deutschlandsender, 1635 m. 7.25 Actueele causerie. 7.50 „Das Schweineschlachten", spel van A. HLnrichs. Regie: G. Fricke. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.00 Langenberg. 12.00—13.15 Daventry. 13.15—15.20 North Reg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.50 Brussel (VL). 19.50—afloop Luxemburg. (4e Programma). II.2016.10 Kalundborg. 16.10—17.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (Fr.). 10.35—21.05 Warschau. 21.05afloop Parijs (Radio). mr. L. G. v. Dam, Haarlem en J. Mensing, Aalsmeer. Klaas Baarse, kweeker, Aalsmeer. Cur.: mr. L. G. van Dam en J. Mensing, Aalsmeer. De handelsvennootschap onder de firma K. J. Baarse, handelskweekerijen, Aalsmeer. Cur.: mr. L. G. van Dam en J. Mensing, Aalsmeer. heden te vertellen. Hij kwam zelfs met den sigarettenkoker voor den dag. Vreemd, nietwaar, begon de detecti ve, toen Royson eindelijk zweeg, hoe deze zaak om u heen draait? Indien u niet op een onbehoorlijk laat uur klaar wakker was geweest dan zou juffrouw Sheila aan den kant van den weg zijn blijven liggen, hoogstwaarschijnlijk om beroofd te wor den door een heerschap, dat de val op stelde, terwijl de heer Juan Garcia onge twijfeld zijn aristocraitschen nek gebro ken had. Zelfs de omstandigheid, dat u wakker was, zou het gevaar, dat die beide jonge menschen liepen, niet verminderd hebben, wanneer niet een kleine zwarte kat zich op den weg bevonden had. Won derbaarlijk! Kom hier, poesje! Laat me je streelen! Waar kwam je vandaan? Wie betreurt je verlies? Welke geheimzinnige kracht leidde je vier witte pootjes naar „Zeezicht" in het holst van den nacht? Ja, het is wel een wonder, dat dat diertje op zoo'n gelukkigen tijd ten too- neele verscheen. En nog grooter wonder is het, dat u, een kapitein van de artillerie en Hobbs, een ervaren politieambtenaar, niet met de mogelijkheid rekening hebben gehouden, dat dit spinnend poesje zijn onwaardigen eigenaar gevo'gd kan zijn, toen die van nacht uit zijn hut sloop om dat ijzerdraad op den weg aan te brengen. Jandorie! riep Royson werkelijk ont steld uit. U rookt te veel, dat zie ik wel, zucht te Furneaux. Op het eerste gezicht leek uw theo rie overtuigend, zei Royson. Maar ze is al te ver gezocht. Die schavuit ging er op een fiets vandoor. (Wordt vervolgd). hen, UW dagblad adverteeren Uitgesproken: L. G. Schrijvers, handelende ondpr den naam P. J. Hueber en Schrijvers, Leiden. Cur.: mr. G. H. Wissenburgh, Leiden. J. Baarse, kweeker, Aalsmeer. Cur.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9