Effectenkoersen DONDERDAG 19 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT R. K. VOLKSBOND. Serie ontwikkelingsavonden. Het bestuur van de afd. Leiden van den R. K. Volksbond heeft het voornemen de zen winter wederom een reeks sociale ont wikkelingsavonden te houden voor leden van de stands- en vakorganisaties. Deze cursus heeft de bedoeling om de on misbare persoonlijkheid van den mensch onder de leden te behouden, eventueel te versterken. In de sociale organisaties is er altijd naar gestreefd deze persoonlijk heid indirect te bevorderen. De verhoudin gen en strevingen in de tegenwoordige sa menleving hebben echter het bewustzijn van eigenwaarde, de persoonlijkheid stexk verzwakt, zoo zelfs, dat het Christendom en beschaving er door worden bedreigd. Handelend in den geest van Paus Pius XI (Quadragesimo Anno) moet dan ook een krachtige actie gevoerd worden, tot eer biediging der persoonlijkheid in zichzelf en in de anderen. Met volle waardeering voor de sociale actie naar buiten, welke onverminderd voortgang moet hebben, dient, aldus het af- deelingsbestuur in de rondgezonden circu laire, bij de leden het besef te worden ver sterkt, dat ten slotte de waarde van net leven niet ligt buiten maar i n ons. Deze gedachten volgend zullen de volgende on derwerpen, die in onderling verband staan, behandeld worden. I. De mensch, het Christendom en los van God. Inleider dr. Henri van Rooijen O.S.Cr. Kruisneer (Zoeterwoude) 15. Nov. II. De mensen en de economie (13 of 20 Dec.) In te leiden door den heer Ant. An- genent, Centraal Secretaris. III. De massamensch van communisti sche, nationalistische en fascistische stel sels. (10 Januari 1934). In te leiden door den heer Ant. Angenent, Centraal Secre taris. IV. Reactie tegen den massamensch (14 Feoruari 1934). Inleider de Eerw. heer H. v. d. Ven, Geestelijk Adviseur. V. Leekenapostolaat (14 Maart 1934j. Inleider de Weleerw. heer Kapelaan B. J. M. Dorbeck. Na iedere les wordt gelegenheid gege ven tot gedachtenwisseling. Besturen van Vak- en Onderafdeelingen worden verzocht op de datum's van boven genoemde lessen geen vergadering te hou den, en voor het bezoeken van deze avon den de grootst mogelijke bekendheid te geven aan de leden. De Commissaris van Politie te Leiden brengt in herinnering de verordening, re gelende het toezicht op in Leiden vertoe vende vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling in ziju inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te ge ven aan genoemden Commis&aria van Po litie (bureau Vreemdelingendienst Zonne veldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur en van 7—9 uur). Door aangifte aan het bureau van de Bevolking en den Raad van Arbeid ver valt bovengenoemde verplichting met. Verzuim is strafbaar gesteld.. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé'3 van vreemde nationaliteit enz. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. Personen te Leiden gevestigd. E. H. Aalbers, Papengracht 28 M. N. Baarslag, Bilderdijkstr. 4 W. G. Beef- tink en fam. onderwijzer, Merelstr. 40 C. H. v. Beek, dienstbode, Maredijk 45 C. v. Bendegom, de Laat de Kanterstr. 24 W. J. G. Beuzekom, H. Rijndijk 146 M. C. DocterBoekstal, J. de Wittstr. 16 J. C. Bok, J. v. Gooyenkade 19 W. J. Borgerhoff Mulder, Aalmarkt 15a W. M. Braat, Meezenstraat 2 C. M. Briët, Nieuwsteeg 13 J. de Bruijn, dienstbode, Witte Singel 40 D. Canne- gieter, Merelstr. 7 E. H. Couvée. Zoe ter w. Singel 108 M. J. Couvé, Steen- schuur 18 J. J. PoortmanDingemans Maredijk 173 H. G. v. Eelen en fam. Vondel weg 10 H. H. Erdbrink, Bloem- markt 24 T. v. Essen en fam Zijlsingel 45 J. Faber, Nieuwe Rijn 32 P. G. Fohr, R. en Schick. 116e O. H. Frank, Noordeinde 52 C. Goekoop,'Hooigr. 39 G. de Graaf, metselaar, H. Rijndijk 105 J. H. Griffioen, slager, Levendaal 50 Th. J. de Groot, electricien, Sophia- str. 54 P. A. Gunning, Nieuwe Rijn 3 M. C. den Haan, Breestra 159a Ra den Mas Hadiono Koesoemo Octoyo, Vree- wijkstr. 6 K. J. Hardeman, Witte Sin gel 94 L. L. Hazen, Rapenburg 66 A. van Helden, Prinsenstr. 5 G. Hirsch, dienstbode, Mare 110 P. Holthuis, Pa- pengr. 24 A. H. v. d. GeerHooger- vorst, Hambroeklaan 20 L. H. Hooger- vorst, slager, Maresingel 32a Chr. J. F. Houwert, Rapenburg 75 F. R. J. Jansen, Rapenburg 66 M. A. A. Jansen, Oude Singel 20 M. Jansen en fam., be hanger, Pasteurstr. 14a G. Jonker, Zoe- terwoudsche Singel 9 M. A. Knüppe, Witte Singel 102 Wed. M. Middendorp Kok, Langebrug 4a E. Krause, dienst bode, Koninginnelaan 90 H. A. v. Krie ken, Hogerbeetstr. 3 M. M. de Langen Laman, Merelstr. 30 P. v. Leer, Vliet 3 K. L. Liem, Plantsoen 7 J. R. M. C. v. d. Linde, Kloksteeg 8a H. Maar- leveld, winkelbediende, Pasteurstr. 18a G. v. d. Mark en fam., architect, H. Rijndijk 133 F. A. J. Middelkoop en fam., Oegstgeesterl. 43 H. J. de Minjer, kok, Breestr. 49 Jkvr. H. W. J. Mock, Witte Singel 11 A. M. P. Mollema, R. en Schiekade 19 C. O. Moormann, H. de Grootstr. 10 B. Mozes, M. Moonstr. 9a L. W. Murcott, Aalmarkt 4 Th. Nagtegaal, huisschilder, Rijndijkstr. 62 Ch. A. G. Nass, Hoogewoerd 20 E. D. Ninck Blok, Papengr. 24 S. G. F. Oudshoorn, verpleegster, Stationsweg 47 S. M. S. Philipse, Nieuwe Ryn 3 J. D. de Ridder, Fagelstr. 50 J. F. de la Ri- vière, Papengr. 22 A. Roessingh, Mare 70a Th. C. Rotteveel, dienstbode. Bloe mistenlaan 50 C. Ruijs, Steenschuur 7a A. C. Sanders, apothekeres, Witte Sin gel 25 P. J. Schippers, Duivenbodestr. 3 Raden Mas T. Soekasno, Merelstr. 46 Raden Soetarto, Steenstr. 55a H. J. Tan, Plantsoen 7 G. Vermeer en fam, schoenmaker, Oostdwarsstr. 3 J. Vorster, J. v. Gooyekade 44 B. W. de Waal en fam, bankdirecteur, Oegst geesterl. 1 Th. Wagemann, dienstbode, Langebrug 49 G. v. d. Wall Bake, Klok steeg 6 J. L. v. Wermeskerken, Hout- str. 1 W. M. v. Wermeskerken, Witte Singel 70 C. Weurman, Oude Vest 51 M. C. W. SteenbergenWillems, Nieuwe Rijn 118 N. J. Woensdregt, tuinders knecht, Oude Rijn 19a J. M. P. Wijnho ven, Pieterskerkchoorst. 15 H. J. de Wijs, Schelpenkade 39 G. Zwaan, dienst bode, Morschsingel 1. Uit Leiden vertrokken. J. v. d. Blij, Zuilen, Bessemerlaan 125 D. Bodijn, Amsterdam, James Cookstraat 6 II D. Boelee en Fam., Oegstgeest, H. Morschweg 67 K. Böhmova, Bottrop, J. Bosch en Fam., Leiderdorp, Eikenlaan 9 G. M. Bosselaar en Fam., Voorburg, Koninginnelaan 20 A. E. van Braam Houckgeest, Den Haag, v. d. Spieghelstraat 18 Jhr. J. de Brauw, Den Haag, v. Bleis wijkstraat 121 J. Breedt Bruijn en Fam., Zoeterwoude, H. Rijndijk F 30 J. G. Bruijnsteen en Fam., Oegstgeest, Burgem. Griethuysenplein 6 E. M. Deinema, Leeuwarden, Leeuwerikstraat 4 P. Dirk- sen en Fam. Utrecht, Celebesstraat 31 A. J. M. Dolk, Rijswijk (Z.-H.) Hoornbruglaan 20 C. A. van Dijk, Numansdorp, Toren- straat 212 H. G. Engelberts. Arnhem, Eusebiusbuitensingel 5 J. Feckler Augs burg, Provinostraat 20 S. P. J. Foreman Den Haag, Pi. Hendrikstraat 6 J. van Gemerden, Amsterdam, Overtoom 170 n I. A. Glas, Berne E. C. J. de Haas, Dor drecht, Dubheldamscheweg 206 L. van Harskamp, Utrecht, Oorsprongp. 7 Wed. T. G. KosterHeeg, Oegstgeest, Oranje laan 2 J. Chr. F. Hellwig Den Haag, v. Loostrjat 77 A. M Hendriksen, Amster dam, Adm. de Ruyterweg 12/ hs. A. M. Hinrichs, Groningen.Westerbinnensingel 2 C. J. van Boek, Vlissingen, Badhuisstraat 18 W. van Iterson. Zoeterwoude, H. Rijn dijk F 255 H. C Jansen. Den Haag, Wil lemstraat 2 M. N van Klaveren, Sloe- mendaal, Kit verlaat 81 W. A. W. Klink, Dalfsen J. Kolderman, Leiderdorp. Kc- ningsstraat 49 C. H. Kuit, Tilburg, Nieu we Bosscheweg 98 Ch. Lange, Alkmaar, Langestraat 64 S. M. M. Leendertz, Den Haag A. Chr. Lid, Oldenburg S. T. Liem, N. O. Indië L. J. Liezenberg, te Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 20 J. H. van Maarschalkerweerd, Utrecht, Knopstraat 24 Wed. A. J. Brussee-Mostert, Leider dorp, Koningstraat 49 G. R. Nannen- berg, Oegstgeest, Prins Hendriklaan 11 C. M. Opdam, Woubrugge F. Overduin Voorschoten, Leidscheweg 138 D. H. Pauw, Ouddorp A. v. d. Plas, Velsen Ce derstraat 29 H. Rappard en Fam., N. O. Indië C. de Roode, Alphen aan den Rijn, Emmalaan 25 M. Rooseboom, Oegstgeest, Dorpsstraat 15 H. van Rosse en Fam., Den Haag, W. de Withstraat 45 A. M. Rotteveel en Fam., Oegstgeest, Wyten- bachweg 38 E. J. Roukens de Lange Was senaar, v. Calcarlaan 16 M. van Schie, Haarlemmermeer, Nieuw-Vennep M. de Groen-Schropp, München E. J. Schuur man, Den Haag, Verhulststraat 20 A. M. L. Slothouwer, Groningen, Schuitendiep 23 A. P. Steutel en Fam., Stockholm P. Swets en Fam., Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 11 C. van Waalwijk van Doorn, Oegst geest, Endeg. straatweg 9 A. A. Matters v. Westtbroek en Fam., Amsterdam, K. de Jardinstraat 82 M. C. Zut, Rotterdam, Goudschesingel 220. LAATSTE BERICHTEN DIJKDOORBRAAK TE BERGENTHEIM GROOTE OPPERVLAKTE LAND ONDER WATER. Vier huizen ontruimd. Gisteravond om half tien heeft te Ber- gentheim nabij Ambt-Hardenberg, waar de Nederlandsche Heide Maatschappij bezig is een waterleiding te maken, welke wa terleiding onder het Overijselsch kanaal moet worden doorgemaakt, door middel van een duiker, een dijkdoorbraak plaats gehad. Het water van het kanaal stroomde over het land en over den weg, zoodat een groote oppervlakte land onder water kwam te staan. Vier huizen moesten worden ont ruimd, terwijl twee op een grooteren af- "stand staande woningen, eveneens rondom in het water kwamen te staan. Men heeft het huisraad gedeeltelijk kunnen wegha len. Het vee kon in veiligheid gebracht worden. Den geheelen nacht is getracht het gat in den dijk te dichten evenwel tot heden morgen 5 uur zonder resultaat. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door trein gegrepen, inzittenden gewond. Op den onbewaakten overweg 't Hoog te Nieuwkuik is hedenmorgen de vracht auto van den veehandelaar D. van Loon, uit Veen bij Heusden door den trein, die om 6.42 uit den Den Bosch naar Lage Zwaluwe vertrekt,, gegrepen en totaal ver nield. De auto werd bestuurd door van Loon en naast hem was gezeten de veehande laar J. Bouman uit W(jk bij Heusden. Bei den werden uit de cabine geslingerd en kwamen naast de spoorrails terecht. De bestuurder kwam met den schrik vrij. B. bekwam een armfractuur benevens eenige lichte verwondingen aan het hoofd. Per auto is B. naar Heusden vervoerd, waar hem geneeskundige hulp werd verleend. Het uitzicht is op dezen onbewaakten overweg vrij, zoodat de oorzaak van het ongeval aan onoplettendheid van den be stuurder is te wijten. De trein had door het ongeval geruimen tijd vertraging. AUTOBUS VAN DE CRICK GESCHOTEN Reparateur gedood. Hedenmorgen is de 21-jarige L. van Dooremalen, die in de garage van de N. V. Autobussenonderneming Den Bosch VughtVoorburg, onder de autobus be kneld geraakt. Door onbekende oorzaak is de crick, waarop de wagen, waarvan de beide achterwielen waren afgenomen, rustten, weggeschoven. De man kreeg het volle gewicht van de bus op het lichaam. Hem werd de borstkas ingedrukt. Genees kundige hulp mocht niet meer baten. De dood trad vrijwel onmiddellijk in. DE GRONINGSCHE BRANDWEER IN ACTIE. In den afgeloopen nacht is de brand weer te Groningen tweemaal in actie ge weest. Om ruim twee uur is brand ontdekt op de groote nieuwe tribune van de Gronin ger Wielerbaan aan den Paterswoldsche- weg. Dank zij het doortastend optreden van de brandweer was het vuur spoedig gedoofd. Een streng onderzoek werd ingesteld, aangezien o.m. in de kleedkamer onder de tribunes in benzine gedrenkte lappen zijn gevonden, zoodat hier aan brandstichting wordt gedacht. Om 2 uur woedde een felle binnenbrand in den lunchroom Kerstholt in de Heeren straat. Zes inwonenden, vier mannen en twee vrouwen, hebben zich, doordat zij door de buren gewekt waren, in nachtgewaad, langs een laddertje van de tweede etage af, met groote moeite kunnen redden. De brandweer bestreed het vuur, dat in hoofd zaak in den kelder en in den lunchroom woedde, met vier stralen op de waterlei ding. De lunchroom is gedeeltelijk en de kel der geheel uitgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. BRAND IN EEN TIMMERSMANSWERK- PLAATS. Tegen vier uur vanmorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, waarvan de haard zich bevond in het ach tergedeelte van een gesloten timmermans werkplaats, Ruyscthstraat 21, te Amster dam. Toen het eerste materiaal arriveerde en de brandweer zich onder leiding van den adjunct-brandmeester Muller de toegang tot de werkplaats had geforceerd, sloeg haar een dichte rook tegemoet, zoodat de bevelvoerder voor alle zekerheid het alarm middelbrand liet geven. Spoedig deden twee stralen, die hun water via de Vecht- leiding gaven, hun plicht en wel met zulk een snel resultaat, dat, toen de versterking van het materiaal aankwam, de brand, die meer rook dan vuur heeft te zien gege ven, reeds gebluscht was. Wel is de brand weer nog geruimen tijd bezig geweest met het uit elkaar halen van hoopen smeulen de krullen. Vermoed wordt, dat na afloop van het werk, iemand een eindje bran dende sigaret achteloos op den vloer heeft geworpen. Verzekering dekt de schade, die waarschijnlijk nog wel mee zal vallen. FELLE BRAND. Drie kinderen met moeite gered. Gisterenavond is door een feilen brand de groote hofstede, bewoond door den melk rijder Van de Wal op de grens van Her- veld en Valburg totaal vernield. Drie kin keren werden met moeite gered. De ge- heele inboedel alsmede een auto gingen in de vlammen verloren. Het vee werd ge red. Alles is verzekerd behalve de auto. DE SOCIALISTENMARSCH IN DE V. A. R. A. ,In verband met het afbreken gisteravond van den door de V. A. R. A. uitgezonden Socialisten-marsch vernemen wij, dat de V. A. R. A. telegrafisch van de Radio-Con trole-Commissie bericht heeft ontvangen, dat genoemde afbreking is geschied grond van het feit, dat niet van te voren het voornemen, om de betreffende gramo- foonplaat uit te zenden, aan de Commissie is medegedeeld. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. TELEGRAMMEN Geboren: Theodorus Henricus z. v. J. W. M. J. Spliethof en M. A. v. d. Meer Krina Theuntje d. v. J. v. Driel en T. de Nooijer Hubert Jan z. v. C. v. d. Kolk en J. Uittenbogaard Wilehlmina d. v. J. v. d. Plas en W. v. Duijn Boudewijn z. v. D. Bouwman en M. v. d. Stelt Margaretha Maria d. v. W. J. Stikvoort en P. Hesselman Jacobus z. v. L. H. Favier en C. J. Aalbersberg Aart z. v. A. Bou man en F. L. Roetman. Ondertrouwd: F. R. J. Knetsch jm. 24 j. en A. E. Kruithof jd. 22 j. J. Th. Beugelsdijk jm. 27 j. en Th. F. Vinkestein jd. 26 j. H. v. Gelderen jm. 26 j. en H. Bloemendaal jd. 25 j. Gehuwd: P. Arbouw jm. en Z. Muse laar jd. K. H. P. Boeff jm. en J. Era des jd. B. J. Favier jm. en P. Timmers jd. A. F. v. d. Heijde wedn. en J. de Koning wede. H. W. Oudshoorn jm. en M. S. v. Went jd. W. Plaisier jm. en J. 't Zand D. K. A. Riel jm. en J. v. d. Bogaard jd. A. J. Juffermans jm. en R. M. A. Bernsen jd. J. v. d. Linden jm. en W. Klinker jd. C. Baars jm. en E. Staffeleu jd. J. H. G. Botermans jm. en E. A. v. Es jd. Overleden: P. C. de Kruys m. 79 j. G. Legetde Bruin vr. 64 j. Th. J. v. d. Ster dr. 10 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. BESLISSENDE OVERWINNING DER SIAMEESCHE REGEERINGSTROEPEN. BANGKOK, 19 Oct. (V.D.) De Siamee- sche regeering deelt mede, dat haar troe pen gisteren op alle fronten een beslissen de overwinning op de opstandelingen heb ben behaald. De opstandelingen trekken volgens deze berichten onder voortdurend zwaar artillerievuur der regeeringstroepen langzaam naar het Noorden terug. Het vliegveld Don Moeang, waarom hevige ge vechten zijn geleverd, is door de opstan delingen ontruimd en door regeeringstroe pen bezet. EINDELIJK REGENVAL IN NATAL EN TRANSVAAL. KAAPSTAD, 19 Oct. (V. D.). Einde lijk is een einde gekomen aan de verwoes tende droogte, die in Natal en Transvaal o.a. den dood van millioenen schapen heeft veroorzaakt. In Noord-Natal en Oost-Transvaal is eindelijk regen geval len, gepaard met hevige hagelstorm. In de uitgedroogde rivierbedding staat weer wa ter. Een groot deel van het land is nog zonder regen, maar de vooruitzichten op verandering der weergesteldheid z(jn ge stegen. DOODELIJKE PADDESTOELEN. PARIJS, 19 Oct. (V.D.) Na het eten van paddestoelen, die een werkloos arbeider te Tours m de bosschen in de omgeving had gezocht, werd het geheele gezin ziek met ernstige vergiftigingsverschijnselen. Kort na overbrenging naar het ziekenhuis stier- de beide kinderen die drie en vier jaar oud waren. Men hoopt de beide ouders in leven te kunnen houden. Ook te Névers stierven twee arbeiders na het gebruik van zelfgezochte paddestoe len. KONITZ, 19 Oct. (V.D.) Na het gebruik van zelf gezochte paddestoelen werd een uit tien personen bestaand gezin te Konitz in den Poolsche corridor ernstig ziek. Twee kinderen van 6 en 9 jaar en de moeder stierven korten tijd later. De overige ze ven patiënten verkeeren in levensgevaar. SNEEUW EN ONWEER IN ITALIË. MILAAN, 19 Oct. (V.D.) In de Italiaan- sche Alpen in de Abruzzen is de eerste sneeuw gevallen. De temperatuur is in heel Midden- en Noori-Italië sterk gedaald. Aan de Rivièra hebben hevige onweersbuien gewoed en in de omgeving van Ancona en Imperia hebben hagelbuien groote schade aan de olijfgewassen aangericht. AARDSCHOKKEN IN PERU. LIMA, 19 Oct. (V. D.). De Peruaan- sche provincie Carabaya werd gisteren op geschrikt door een reeks krachtige aard schokken, waardoor op eenige plaatsen aardverschuivingen ontstonden en een aantal wegen en bruggen vernield wer den. Voor zoover tot nog toe bekend is werd een persoon gedood en werden vijf personen gewond. Het verkeer en de tele foonverbindingen met de provincie Cara baya zijn grootendeels verbroken. WEDEROM EEN NEGER GELYNCHT. NEW-YORK, 19 Oct. (V. D.). Te Prin cess Anne in den staat Maryland, was een neger gearresteerd wegens molestatie van een blanke vrouw. De man werd ingeslo ten in de plaatselijke politiegevangenis, die spoedig omringd was door een dui zendtal personen, die poogden de gevan genis te bestormen. Met knuppel en traan- gasbómmen trachtte de politie de menigte uiteen te drijven, doch deze slaagde er ten slotte in den neger uit de gevangenis te halen en dood te slaan. Het lijk is door de straten der stad gesleept. Bij de gevan genis lagen verscheidene door de menigte bewusteloos geslagen politiè-agenten. LEIDEN, 18 Oct. Groenten veiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.00, kroten f 1 1.40, komkommers f 1.903.50, bloemkool I f 3.408.00, bloemkool II f 1.502.00, roo dekool f 1.805.50, savoyekool f 2.406.20, groenekool f 1.203.20, Chinakool f 4.70 5.40, meloenen f 110, pieterselie f 0.50 1.00, prei f 0.901.80, kropsalade f 0.50- 3.40, selderie f 0,501.20, knolselderie f 1.40 3.50, wortelen f 2.006.50; per 100 kg.: kroten f 1.402.00, kroten, gek. f 68, snij boonen f 1028, stokboonen f 622, pronk- boonen f 23, stamboonen f 524, witloof f 515, boerenkool f 1.502.00, postelein f 612, spinazie f 212, tomaten A f 8.70, B f 10.20, C f 7.20, CC f 2.90, uien f 1.50— 2.50. spruiten I f 28, spruiten II f 1.50 2.00. Melkveiling. Week Zondag 22 October tot en met Zaterdag 28 October. Consump- tiemelk le klas f 6.25, 2e klas f 6.00, 3e klas f 5.75, industriemelk f 5.20 tot f 6.20 per 100 liter. GOUDA, 19 Oct. Vee. Aangevoerd in to taal 2072 stuks, waarvan 68 slachtvarkens, vette van 18.5^19.5 cent en Londensche 1516 cent per pond levend met 2 pet. kor ting, Geldersche biggen f 1115, 599 mage re varkens f 1626, 1349 biggen f 711, 6 runderen f 125170, 25 nuchtere kalveren f 48, 5 graskalveren f 4560, 20 bokken en geiten f 25 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 383 partijen le kwal. met rfjksmerk f 26—29, 2e kwal. f 2225, zware f 31. Handel matig. Boter. Aanvoer 318 ponden. Goebotcr 8590 cent en weiboter 8085 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 22.000 partijen. Prij zen: kippeneieren f 5.506.50 en eenden eieren f 3.504.00 per 100 stuks. Handel willig. LOOSDUINEN, 18 Oct. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 130 aanvoerders verkocht om in de week 2330 Oct. dagelijksch te leveren 20.000 liter melk. Prijs was af boerderij 6.60 ,90 en melk voor industrie f 6.206.30 per 100 liter. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN 19 Oct. 1933 L.K. Heden. I 23'/, 23 15"/. 15»/, 53 53 132V, 130 205"/, 205 80"/, 81/30'/, 187»/, 1661/,/*/, 04 92 26V» «f/io ?v« io»/« 130»/, 167Vi 501/a 1078/4 11268/4 1151/4 181/s 888/4/80 «•/l« 101/, 1308/4 1651/, 231/4 soy, 1061/2 24"/, 231/, 8»/, 81/, /Vil "hu 20»/, 191/^/8 1'/» 10'/, 10»/, 3'/, 0'/. 11'/, 117/, la'/i. 11»/, 3"/, 5 5>/, OOI/, 491/o 13»/, i2",; 5'Vlo 51/,, 8'/,. 701/, 701/, f/l. •'/4 8'/, 8"/ Ifl •77/, 2«W» Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Küchenm. Acc. Ned. Ford Philips Gem. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij. Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur N.I.S.U. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec. Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Cen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit. St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Ass. Oil United St. Steel WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niot officieel). Berlijn 58.82l/r Londen 7.751 /4 New York 1.691 g Parijs 9 I Brussel 84 521/2 Zwitserland 48.07 Milaan 13 05 Madrid 20 75 Oslo 38.821/2 Kopenhagen 34.55 Stockholm 39.90 Weenen Praag 7 S6a/4 Boedapest Prolongatie 1%. BEURSO VERZICHT, van gisteren. De stemming op de Amsterdamsche ef fectenbeurs was er heden niet op verbe terd. Ondanks de zeer vaste houding van Wallstreet en van de Amerikaansche goede renmarkten en de geruststellende berich ten omtrent den internationalen politieken toestand kwamen vele fondsen heden op la ger niveau. Dit moest worden geweten aan de zwakkere houding van pond en dollar, aan het minder gunstig resultaat van de emissie der 4 pet. Staatsleening en de be richten dat de activiteit van de Amerikaan sche Staalindustrie met 5 pet. tot 39 pet. is verminderd. Bij uiterst beperkte omzetten had de markt heden dan ook een ongeani meerd verloop. Industrieelen boven weer stand. Aku's en Unilevers konden zich ove rigens verbeteren, doch Philips waren ge drukt. .Oliewaarden kregen verliezen te in- casseeren. Kon. Olies verloren ongeveer 2 pet terwijl de Amerikaansche soorten op lager niveau terecht kwamen. Suikers iets lager, al bleven de verliezen van v/einig beteeken is. Rubbers openden hooger, doch doch konden zich in het verder verloop niet handhaven. Daarentegen bleven Tabakken vrij vast. Scheepv. waren veronachtzaamd. Duitsche obligaties ondergingen weinig verandering. Youngleening trok lichtelijk aan. Op dc Ned. Obligatie-markt waren Staatsfondsen gedrukt. De 4 pet. leeningen stelden zich mcerendeels iets lager.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3