DONDERDAG 19 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 SPORT GYMNASTIEK. TURNKAMPIOENSCHAPPEN K. N. G. V. De turnkampióenschappen van het K. N. G. V., welke op 18 November a.s. te Dor drecht zullen worden gehouden zullen dit jaar bijzonder belangrijk zijn. Bedriegen de voorteekenen niet dan zullen weer nieuwe krachten de kans te baat nemen om zich een plaatsje in het Bondstwaalftal te verove ren. Te meer is hier de strijd van bela.»g, omdat hierdoor tevens de af deeling, die te gen de Franschen zal uitkomen, wordt be paald. Bij de turnsters zullen ongetwijfeld gewoon als we daar zijn aan snelle mu tatie nieuwe concurrenten zich op den weg weten te banen tot het keurcorps. Naast de gewone kampioenschapswedstrij- den worden dit jaar voor het eerst de wed strijden voor 'n plaats m de jeugdkeurcorp- sen gehouden. Er wordt zeer veel verwacht van deze jeugdwedstrijden, waarvoor groo- te belangstelling bestaat en welke geheel nieuwe perspectieven voor de toekomst zullen opnenen. SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Op Zaterdag 21 October a.s. des middags om drie uur zal in In den Vergulden Turk alhier de jaarlij ksche algemeene vergade ring van bovengenoemden Bond worden gehouden. Behalve de gewone verslagen komt de indeeling voor de competitie aan de orde, als ook de wedstrijd om het kam pioenschap van Leiden en Omstreken. Leidsche Schaakclub „Philidor". Met den winterwedstrijd in deze club is men nog niet begonnen. De indeeling der 20 deelnemers in groepen vorderde ditmaal veel tijd. Na langdurige besprekingen be sloot men Maandag 23 October a.s. te be ginnen in groepen van 4 spelers, die dus niet veel partijen behoeven te spelen, uit gezonderd de eerste groep, waarin 8 der sterkste spelers zijn ingedeeld, die een dub bele ronde moeten maken. Winterwedstrijd Leidsch Schaak- Genootschap. In dit schaakgezelschap begon gister avond ook de winterwedstrijd, hoewel de animo nog niet bijster groot was. De deel nemers waren nu eens in kleine groepen (van 4 en 5 spelers) ingedeeld en 'behoe ven slechts één ronde te spelen. Naar den uitslag zullen daarna de deelnemers in nieuwe groepen ingedeeld worden. WIELRENNEN TWEEDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. De voorverkoop begonnen. De voorverkoop van den Tweeden Am- sterdamschen Zesdaagsche van 1723 No vember a.s. is heden begonnen aan het R. A. I.-gebouw en aan de bekende sportadres- sen. In afwijking van de regeling, welke het vorig jaar gold, waarbij „bons" werden uitgegeven, welke op den dag van bezoek tegen entreebiljetten werden ingeruild, worden thans dadelijk de origineele toe gangsbewijzen verstrekt, waardoor voorko men wordt, dat men op den dag van bezoek oponthoud aan de kassa zou krijgen. Te recht is hierover verleden jaar door de be zoekers geklaagd. Bovendien wordt rechts van den hoofdingang, een speciale ingang gemaakt, waardoor houders van kaarten, officials, persvertegenwoordigers e. a. toe gang zullen verkrijgen. De tribunes bevat ten thans uitsluitend zitplaatsen, die alle genummerd zijn. Wil men dus zich zoo tij dig mogelijk van plaatsen te voorzien. Het R. A. I.-gebouw is voor het bestellen van plaatsen telefonisch aangesloten onder de nummers 23688, 21422 en 21982, terwijl de bureaux geopend zyn eiken dag van 10 19 uur. Ten gerieve van het publiek zullen ook des Zondags van 11—18 uur de bureaux geopend zijn. KOMT DEBAETS UIT AMERIKA TERUG? Komt Ger. Debaets voor den Tweeden Amsterdamschen Zesdaagsche van 1723 November a.s. terug en zal hij met Jean Aerts, den reeds gecontracteerden Belg,, het koppel vormen, dat België zal vertegen woordigen in dezen landen-zesdaagsche? Dit is een vraag, die ongetwijfeld eiken wielerenthousiast zal interesseeren en waar op men vooral in België en Brabant met belangstelling het antwoord tegemoet zal zien. Echter is een beslissing in deze nog niet gevallen. In een kort onderhoud, dat wij met den heer Fr. Grolms, technisch lei der van den Zesdaagsche hadden, en waarin wij hem deze vraa si.c-i.ten, dealde hij ons mede, dat hij voor het geval, dat Debaets niet aan mogelijke reeds aangegane ver plichtingen in Amerika zou kunnen ont komen, reeds in onderhandeling is met ver schillende eerste-klasse Belgische Zesdaag sche renners? De heer Grolms hoopte echter dat Debaets er in zal slageu zich vrij te maken van Amerika, omdat daarmede ver zekerd zou zijn, dat het beste Belgische koppel dat in kracht ver uitgaat boven eenig ander koppel dat uit Belgische ren ners te vormen zou zijn, in dezen Zes daagsche uitkomt. Te meer zeide de heer Grolms te hopen Debaets met Aerts te kunnen laten rijden, opidat aan zijn voorne men om slechts de beste koppels van ieder land aan den start te brengen, daarmede ijl dat geval ook voor België zou zyn voldaan. DE BERLIJNSCHE ZESDAAGSCHE UITGESTELD. In verband met de verkiezingen. De Berlijnsche Zesdaagsche is in ver band met de komende Rijksdagverkiezin gen en de voorbereiding hiervan voorloo- pig uitgesteld. Het staat nog niet vast, wanneer de Berlijnsche Zesdaagsche thans zal worden gehouden. In wielerkringen te Berlijn noemt men o.a. de week van 15 tot 21 November, maar dit is vrijwel uit gesloten aangezien in deze week de Am- sterdamsche Zesdaagsche begint, waaraan tal van rijders deelnemen, die ook te Ber lijn zouden uitkomen. BILJARTEN. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „DOMMERING". Excelsior (Lisse) winnaar. De uitslag van den wedstrijd LTJTO I Dommering I luidt: pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 125 19 34 6.56 (LUTO) J. v. Reisen (Dommering) 51 18 7 2.83 G. C. Degger A. Roosen A. Wassenaar B. Schreuder 125 42 12 2.97 78 41 7 1.90 125 49 14 2.57 94 48 11 1.96 A. van Dijk 125 34 16 3.64 Th. Rotteveel 75 33 11 2.27 Totaal uitslag LUTO I 500 en Domme ring I 298 carb. Excelsior (Lisse) wint het tournooi. De uitslag van den laatsten wedstrijd tus- schen Dommering IExcelsior I (Lisse) luidt: P. Duivenvoorden Jr. 125 20 35 6.25 (Excelsior) B.Schreuder (oDmmering) 58 19 12 3.05 J. Waasdorp A. Roozen B. Duivenvoorden N.N. 125 21 37 5.95 24 20 4 1.20 125 23 18 5.43 25 24 6 1.04 NOORDWIJKERHOUT. Buitenkansje. Woensdag was het wa ter in enkele vaarslooten dusdanig veront reinigd, dat veel visch naar boven kwam en gemakkelijk geschept kon worden. Een buitenkansje voor degenen, die het vlug in de gaten hadden. Zij konden goedkoop aan een flinke hoeveelheid visch komen. Veiling. Dinsdag is de laatste veiling gehouden van „De Eendracht". De resulta ten waren hoewel niet bevredigend, toch beter dan in 1932. Op het einde van het seizoen werden voor de boonen, nogal aar dige prijzen gegeven, hetgeen een meeval ler was voor de tuinders die late boonen hadden. Geboren: Cecilia Maria Theresia, d. v. J. van den Berg-Duivenvoorden. Lina Cornelia, d. v. Willem de Winter-Wij nands. I Jphannes Maria, d. v. C. S. van Noort- van Gijlswijk. Martina Petronella, d. v. i P. v. d. Klugt-van Amsterdam. Philip- pine Elizabeth Karoline Wilhelmine, d. v. T. Scheepmaker-Hondrich. Theodora Gijsbertha, d. v. W. Kortekaas-Los. Cor- nelis Jacobus, z. v. J. Berg-Geerlings. Maria Clara Johanna, d. v. L. L. v. d. Ber- cken-van Noort. Willem Frederik, z. v. H. v. d. Linden-van der Lelie Francisca Adriana d. v. G. Reuvekamp-van der Voort. Ondertrouwd: A. H. J. Broekhof 26 j. jm. en M. H. Venings 22 j. jd. Overleden: Leonardus Driel, 60 j., echtgenoot van H. C. Bökkerink H. M. v. d. Berg 82 j. weduwe van N. de Winter P. J. van Riet 67 j. echtgenoot van E. van Balen J. Ph. Hoogkamer 1 mnd. C. J. Duivenvoorden 7 mnd. sierd met vlaggedoek wat een f eestelij ken aanblik bood. Aan het einde van dezen prachtig geslaagden avond sprak de voorzitter een woord van dank tot de sprekers van dezen avond en het R. K. Kerkbestuur voor de welwillendheid het Vereenigingsgebouw beschikbaar te stellen voor deze bijeenkomst, waarna het 6e cou plet van het Wilhelmus werd gezongen als slot van dezen propaganda-avond. Totale uitslag Excelsior I 500 en Domme ring I 207 carb. Excelsior wint dus met 293 carb. en legt hierdoor voor de tweede maal beslag op den wisselbeker. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Diefstal. Uit de schuur van v. W. aan den Valkenburgschen weg is een zwart ge lakt heerenrijwiel meegenomen, zonder dat de bewuste persoon zijn adreskaartje achterliet. LISSE. Personalia. Naar wij vernemen is de heer A. W. I. Korswagen, hoofd der open bare lagere school dezer gemeente, be noemd tot hoofd eener openbare lagere school te Leiden. De heer Korswagen, welke eerst op 1 October j.l. alhier in dienst is getreden, gaat de school dezer gemeente reeds in Januari 1934 verlaten. Aangehouden. Door de gemeente politie alhier is aangehouden een bediende van den kruidenier v. d. Mark, die zich schuldig had gemaakt aan verduisteringen gedurende een tijdvak van ongeveer een jaar. Hij heeft in totaal voor een aanzien lijk bedrag ontvreemd. Damwedstrijd. Door de P.D.V.L. is een damwedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van Lisse uitgeschreven, waar van gisteravond in het gebouw van den R. K. Volksbond de eerste ontmoeting plaats had. De voorziter der commissie, de heer J. v. d. Laan, heette allen welkom en hij uitte den wensch, dat deze wedstrijd een prettig verloop moge hebben en dat het de damliefhebberij in Lisse zal bevor deren. Een woord van dank bracht hij aan het bestuur van den R. K. Volksbond voor het beschikbaar stellen van een localiteit. Hij deelde mede, dat zich voor dezen wed strijd niet minder dan 26 deelnemers heb ben opgegeven, welke in drie klassen zijn verdeeld, n.L hoofdklasse en 1ste en 2e klasse. De leiding van den wedstrijd is op gedragen aan den heer Ph. Philipse. Hier na werd de eerste ronde gespeeld, waarvan de uitslag is als volgt: Hoofdklasse: J. v. d. LaanA. Wijnhout 20 C. GastelaarsD. Vergunst 20 Jac. v. d. PoelJ. C. Hobo xX A. v. d. PoelC. Balkenende XX P. C. de JeuC. Blom XX le klasse: A. DannysJ. Oetelaar xX P. v. d. ZwetJ. Schilder 02 C. v. d. LeedeN. v. d. Poel 02 A. v. DijkG. v. d. Voet xX 2e klasse: A. MooijekindH. Balkenende 11 B. KleinA. Turk 02 S. A. v. BezuD. Algera 02" A. v. d. HamL. Boogerd 02 De afgebroken partijen zullen heden avond worden uitgespeeld in de „Vereeni- ging". Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs, alhier staan ingeschreven 247 werkzoekende personen, grootendeels be staande uit landarbeiders. NOORDWIJKERHOUT (ZILK). Kerkelijke Volkszang. In de parochie van het H. Hart van Jezus in de Zilk is de kerkelijke volkszang ingevoerd. Zondag is men hiermede voor het eerst aangevangen. St. Joseph Gezellen. In het komende winterseizoen zal met de oprichting worden begonnen in de St. Joseph-gezellen Ver- eeniging van den z.g. „Paladijnen-groep", de kernvorming der Vereeniging. K. J. C. Als jeugdleider van groep I de St. Aloysius groep, is aangesteld J. Op dam, van groep II St. Bavo-groep: Th. van Haaster en van groep III St. Jeroen-groep: Th. de Groot. Als groepsleider werden ge kozen: H. Rusman, C. van der Linden en Ant. Duivenvoorden. Standaardwacht werd Leen Duivenvoorden. Vlagdragers zijn ge worden: K. Duivenvoorden, G. Bon, en T. van den Berg. VOORSCHOTEN. Bijzondere Vrijwillige, Landstorm. Gis terenavond had alhier in het R. K. Ver eenigingsgebouw een propaganda bijeen komst plaats van de af deeling Voorschoten met welwillende medewerking van de St. Laurens Harmonie. De groote zaal was zeer goed bezet. De heer R. van den Ende, kolo nel b. d., voorzitter van het plaatselijke comité opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen en in het bijzonder tot de afgevaardigden van andere plaatselijke afdeelingen, die in grooten getale aanwezig waren, waarna ge meenschappelijk het eerste couplet van het Wilhelmus werd gezongen. De heer L. C. Royaards, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm-Commissie „Zuid-Holland West" beklom daarna het spreekgestoelte en sprak de vergadering toe en deed uitkomen dat de B. v. L. niet gericht is tegen een be paalde groep van ons volk, maar vóór ons volk, Koningin en Wettig gezag. Het hoogst belangrijke, nuttige en het meest noodza kelijke is het bedwingen van de revolutie, wat juist nu zoo hoog noodig is. Slaap niet, maar blijf waakzaam zegt spr., waarna spreker de plaatselijke Landstormcommis sie installeerde als leiders van de afdee- ling der B. V. L. De plaatselijke Landstorm commissie bestaat thans uit de leden: bur gemeester E. Vernéde, eere-voorzitter. Ko lonel b. d. R. van den Ende, voorzitter, Johs. Maas, secretaris plaatselijk leider, Ds. H. P. Fortgens, Ds. J. C. Houtzagers, Pastoor P. Meyer, A. P. Schram de Jong, K. M. Wolleswinkel. De voorzitter beantwoordde den heer Royaards na deze installatie en sprak den wensch uit dat de B. V. L. thans in bloei zou toenemen. Thans werd het woord ver leend aan den heer Generaal-Majoor b. d. H. Zeeman, die in een pittige en zeer be vattelijke rede het doel en het nut van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm uiteen zette om in de troebele tijden van thans bij het uitbreken van ongeregeldheden on- middelijk het wettig gezag ter zijde te kunnen staan ter behoud van de idieele waarden van Geloof, Koningin, recht en vrijheid voor het gansche volk. Daar de heer Th. F. M. Schaepman, die als tweede spreker hedenavond het woord zou voe ren ongesteld geworden was, trad de heer H. Jansen uit den Haag als ?ijn plaatsver vanger op. In een keurige en met groote aandacht gevolgde rede deed deze spreker uitkomen, dat de hedendaagsche strijd is een strijd des geestes en wij moeten let ten op de mentaliteit der verschillende groepen in het land. De B. V. L. is geen oorlogzuchtig instituut, maar een instituut tegen het revolutionaire element, dat wil grijpen naar de macht en wanneer men zou wagen het wettige gezag te verjagen, dan is dit instituut het aangewezen lichaam het eerste te breken tot behoud van Ko ningin en het vrije Nederland. Dit insti tuut zal trachten door hare macht de re volutie te voorkomen en zoo de revolutie zou uitbreken onmiddelijk onschadelijk te maken. Na deze beide redevoeringen spra ken nog eenige gasten de vergadering toe en spoorden de jonge mannen aan zich aan te sluiten bij de B. V. L. tot verdedi ging der hoogste goederen van ons volk. Tusschen de gehouden redevoeringen door bracht het Harmonie-gezelschap St. Lau rens verschillende muzieknummers onder leiding van den directeur, den heer B. van Veen, ten gehoore en zong mej. Tilly Lan- geler eenige liederen. De zaal was ver WASSENAAR. Weldadigheidsavond. In het Kasteel Oud Wassenaar is gisteren een Weldadig heidsfeest georganiseerd ten bate van het Plaatselijk Crisis-Comité, dat zeer ge slaagd mag worden genoemd. Door een regelingscomité was een mu ziekprogramma saamgesteld, waaraan me dewerking verleenden de dames mevr. Of fers, zang, mej. Kalff, viool en de heeren Haft, cello en Geinaert, piano. Op buitengewone wijze werd dit pro gram afgewerkt en alle aanwezigen ble ken ten hoogste voldaan. Na afloop van den avond heeft de voor zitter van het Crisis-Comité, de heer Kra mer, dank gebracht aan alle medewerken den. Geboren: Eduard Henry Jurjan Theo- door, z van J. J. Schokking en H. J. Hy- mans Jan, z. van J. M. Schnück en E. C. ten Grotenhuis Cornelis Pieter, z. van H. Borsboom en A. H. van Staveren Annie, d. van G. Jansen en A. Bos. Ondertrouwd: J. B. Wamelink en M. Ruijsbroek J. Schoenmaker en E. Wieser A. L. van Es en E. J. M. C. de Poorter J. J. Bernard en J. W. Hoek. Gehuwd: W. H. Bielinski en A. Schu- macker P. P. Clemens en E. Pauwels. Overleden: Theodorus van der Zalm, 82 j., ongehuwd. Charles van Spall, 69 j., echtgen. van S. P. Hübner Katharina Ferdinandina Kemper, 59 j., wed. van F. Willems. Gevestigd: E. Schierboom, N. H. d.b. uit Hilversum. Juliana weg 10. A. H. de Klerk, R. K. bakker uit Nooordwijker- hout, Langstraat 109. M. Huisman, N. H. d.b. uit Den Haag, Duinvoetlaan 8. J. W. Hoek, N. H. onderwijzeres uit Leiden, Rijksstraatweg 703. L. Lonski, Ev. L. Duitsche d.b. uit Recklinghausen, Gr. Hae- sebr.weg 2. G. Veldhoen, N. H. Mare chaussee, uit Almelo, Wassenaarscheweg 9c. P. W. Louwman en vr., N. H. auto- importeur uit Rijswijk Z.-H., Teylinger- horstlaan 4. P. A. van Scherpenberg en vr., uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 63. W. A. van Kempen, Ev. L. Duitsche d.b. uit D.land, Schouwweg 43. Wed. J. W. Krahé, R. K. uit Bloemendaal, Ridderlaan I. Wed. N. S. Uerquin geb. Beugel, uit Den Haag, Ridderlaan 1. A. J. Knijnen- j burg, R. K. d.b. uit Voorburg, Wittenb.- I weg 24. R. Luiken, N. H. uit Groningen, j Persijnlaan 3. D. M. Eughes, Prot. En- gelsche kinderjuffr. uit Amsterdam, Raaph.laan 17b. P. M. J. Reekers geb. Spaargaren, N. H. uit Oegstgeest, L. Kerk- dam 89. I. de Baat, G. K. uit Amsterdam, Schoolstraat 12. H. Verbakei, R. K. uit Pijnacker, Eikenlaan 3. W. I. M. Dieben, R. K. technicus uit Bingen, L. Kerkdam 6. M. Biedmann, R. K. Oostenr. d.b. uit Den Haag, Schouwweg 81. H. R. Menne, R. K. Duitsche uit Bensberg, Rozenstein- straat 2 B. A. Hoogewoning, G. K. d.b. uit Oegstgeest, van der Doeslaan 1. M. J. Klaverwijden, R. K. d.b. uit Oegstgeest, van der Doeslaan 1. C. E. van Ek, G. K. d.b. uit Voorschoten, L. Kerkdam 5. E. Dubourcq, uit Den Haag, Pr. Marielaan 23. E. Auer, R. K. Oostenr. d.b. uit Den Haag, Zijdeweg 38. H. Heidinga, G. K. timmerman uit Leeuwarden, v. Z. van Nijeveltstr. 236. C. Westeman, N. H. d.b. uit Rotterdam, Poortlaan 15. G. A. Bax, G K. Ambt. Dept. van B. Z., uit Den Haag, Gr. Hoefijzerl. 2. J. H. Kats en gez., uit Den Haag, Hyacinthstraat 14. J. L. van Brussel, garagehouder uit Den Haag, Rijksstr.weg 651. C. H. de Graeff geb. van Lennep, N. H. uit Zutphen, Zijllaan 25. Wéd. W. O. van Valkenburg geb Quaak, N. H. uit Naaldwijk, v. Z. v. N.str. I.91. J. Lindenberg, N. H. masseur uit Naaldwijk, v. Z. v. N.str. 191. J. Zaaijer en gez., N. H. uit Rotterdam, Duinlust- weg 15. Vertrokken: A. F. Mathol naar Ede, Bennekom. J. J. Borsboom naar Den Haag, Z. O. Buitensingel 172. I. M. Pi- warz, naar Oegstgeest, Rijngeesterstr.weg 157. J. A. Zijderveld en vr. naar Soest, J Koninginnelaan 158. H. D. en W. J. Stibbe naar Haarlem, Wilhelminastraat II. Wed. Bijvoet geb. Brsse van Voorst tot Voorst naar Katwijk a. d. Rijn, Huize Callao. W. J. M. Greve naar Parijs, Bou- levard Jourdan 41. J. C. E. M. Lutz j naar Amsterdam, Jac. Marisstr. 13. C. Ruijs naar Leiden, Steenschuur 7a. M. J. Visser en vr. naar Den Haag, Kneuter- dijk 11. H. Th. Zundorf naar Den Haag, Celebesstr. 48. A. de Haan naar Mon ster, Trompstraat 41. L. Klein naar Den Haag, Gev. Deijnootweg 34. F. A. A. Sutorius naar Beverwijk, K. Delf weg. D. A. van Gangelen naar Amsterdam, Sar- phatistraat 128 hs. J. Hoek naar Hille- gersberg, Lange weg 17. A. J. W. Schuur man naar Delft, H. Govertkade 12a. A. van Wijngaarden naar Dordrecht, St. Jo- risweg 47. G. A. Mlijnek naar Den Haag, Jul. v. Stolberglaan 23. S. K. vun Veen naar Franeker, Harlingervaart 4. J. M. Vink naar Amersfoort, Torbecke- plein 8. I. Brouwer naar 's-Hertogen- bosch, Isabellakazerne. J. Th. M. de Rijk naar Den Haag, Ch. de Bourbonstraat b2. A. Backova naar Den Haag, Raamstraat 15. M. Winkelmann naar Den Haag, van Hoogenhoucklaan 47. M. de Groot naar Katwijk a. d. Rijn, Noordwijkerweg 12. M. den Hartog naar Schoonrewoerd, Dorps straat 72. P. P. Clemens naar Voorburg, van Arembergelaan 119. R. T. Stokhuij- zen naar Den Haag, Roosenboomstr. 5 UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Jubileum Gemeente-Secretaris. Maandag herdacht de heer E. Rollema, gemeente-secretaris alhier, onder groote belangstelling, den dag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig in dienst dezer ge meente trad. Zooals te verwachten w;as, in deze dag een ware feestdag voor den jubilaris en zijn gezin geworden. Reeds in den oéhtend bereikten hem al tal van bloemstukken, zoodat zijn vriendelijke woning al ras in een bloementuin herschapen was. Uit al lerlei kringen, zoowel van binnen de ge meente als daar buiten, bereikte hem tal van schriftelijke en persoonlijke gelukwen- schen en betuigingen van waardeering en hoogachting, dikwijls .gepaard gaande met mooie cadeaux. Vooral des middags was de belangstel ling zóó groot, dat alle belangstellenden nauwelijks een plaatsje konden krijgen. Des avonds begaven zich de leden van den gemeenteraad met den burgemeester, den heer M. J. E. Kwink, en het personeel ter secretarie, zich naar de woning van den jubilaris, alwaar de burgemeester hem in een hartelijke toespraak, dikwijls niet van humor ontbloot, namens de gemeente een fraai geschenk aanbood, ook namens de ambtenaren overhandigde de burgemees ter den jubilaris in een geestige speech een blijvend aandenken. De jubilaris dankte den burgemeester en allen voor hun stoffelijke blijken van belangstelling. Den geheelen avond bleef men nog gezellig bijeen en dezen dag zal den jubilaris en zijn familie ongetwijfeld nog langen tijd in dankbare herinnering blijven. Valsch naam opgegeven. Verleden week Dinsdag werd door de politie in de Hoogewaard alhier bekeurd een koopman in schilderstukjes, die bij de bewoners erg opdrong en vaak brutaal optrad. Het bleek echter achteraf, dat hij een valschen naam had opgegeven. Gistermiddag, na het vol brengen van zijn dagtaak, peddelde hij ech ter weer door onze gemeente, doch dit reisje werd hem noodlottig, want de po litie, die hem ontmoett e, was hem nog na et vergeten, en na een korte achtervolging, werd onze - vroegere zeeman, zooals hij thans zijn beroep opgaf, na eenig verzet voor onderzoek aangehouden en ingesloten. Onrechtmatig steun getrokken. We gens onrechtmatig steuntrekken werden gisteren door den Haagschen Politierechter veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, de 56-jarige fab.arb. H. H. v. d. W. en zijn 30-jarige zoon Joh. v. d. W., beiden wonen de in de Lage waard alhier. De eisch luidde 1 maand gevangenisstraf. Geboren: Marretje, d. van A. van Walderveen en Cl. J. Lassche. ZOETERWOUDE. „Sint Paulus". De R. K. Propaganda- club „St. Paulus" opende Dinsdagavond de gewone reeks ontwikkelingsavonden met een lezing met lichtbeelden door den Zeereerw. Pater Dr. J. Simons S.J. De bedoeling van de Propagandaclub was een lezing te organiseeren waarbij de plaatsen van het H. Land zouden bespro ken worden. Door een verkeerde corres pondentie kregen wij een lezing over de opgravingen door de Vaticaansche expedi tie in de laatste jaren gedaan onder lei ding van Pater Simons. Hoewel deze lezing met de projecties zeer belangrijk en interessant was, bleek de belangstelling over het onderwerp bij een gedeelte van het gehoor niet aanwezig te zijn. De steeds maar gichelende dame, die tot heengaan werd aangemaand, bleef na deze aanmaning tot stilte het verdere gedeelte een aandachtige toehoorster. Het succes van de eerste lezing is dan ook niet bijster groot. Een verhandeling over deze lezing zonder de bijbehoorende projecties achten wij zonder eenig nut. Wij zijn echter vol lof over het werk van Pater Simons en hopen dezen spreker nog eenmaal over de plaatsen van het H. Land te hooren. Steunuitkeeringen. Gedurende de maand September werden in deze gemeen te de navolgende steun-uitkeeringen ge daan. Steun aan werkloozen in geld 588,20; wegens werkverschaffing 196,12. De uitkeeringen uit de werkloozenkassen bedroegen over hetzelfde tijdvak 128,85. Het aantal werkloozen is de laatste dagen weer gestegen in verband met het ont slaan van arbeiders bij de N.V. Aeracrete „Holland" alhier. Gemeentebestuur. De heer H. A. Frie- bel is door Burg. en Weths. benoemd tot plaatsvervangend gemeente-secretaris. Voor de K. R. O. Aan den Kath. Radio Omroep is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een speldjesdag op Zondag 22 October a.s. Afwijzend beschikt. Door den Min. van Binn. Zaken is afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur om ook de groote gezinnen in aanmerking te laten komen voor goedkoope margarine. In het adres van het gemeentebestuur was betoogd dat de inkomens der groote ge zinnen somtijds nog" kleiner zijn dan het bedrag dat aan steun wordt uitgekeerd aan een gezin van 6 personen, hetwelk wel voor die distributie in aanmerking komt. De Minister ontkent zulks niet, doch meent, in verband met de consequenties die daaraan verbonden zijn voor andere ge meenten, het verzoek niet te mogen in willigen. De groote gezinnen krijgen dus geen goedkoope boter.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12