WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Liefdewerk Oud Papier. Gedurende de wintermaanden zullen, naar wij verne men, wederom eenige St. Jozefsgezellen zich belasten met het inzamelen van oud papier. Omstreeks den vijftienden van elke maand, zullen zij bij de ingezetenen het oud papier komen afhalen, waarvoor natuurlijk aller medewerking dringend noodig is. Een goed werk doet men ongetwijfeld door mede te helpen de voorraad in te zamelen oud papier nog grooter te maken, dan zal ook het succes niet uitblijven. Geboren: Petrus Cornelis, z. v. P. A. van Werkhoven en W. C. Franck. Ge- rarda Maria, d. v. Alb. de Groot en M. P. Juffermans. Helena Maria, d. v. G. Kors en M. Willemse. Nellie Johanna Theresia, d. v. A. G. v. d. Lans en A. G. v. d. Lans. Franciscus Marinus, z. v. A. B. Veenhof en E. M. Angevaare. Eveline Albertine Josephine, d. v. J. G. Heijmeijer en J. O. Hencke. Maria Cor nelia, d. v. C. M. Steenkamer en A. G. v. Werkhoven. Overleden: Petrus Cornelis van werkhoven, oud 1 week. Ondertrouwd: Johannes Petrus van Dongen 30 j., Lisse, en Elizabeth Ma ria van der Hulst, 22 j., wonende te Voor hout. Theodorus Heemskerk, 25 j., Noordwijkerhout, en Johanna Christiana van den Berg, 26 j., wonende te Voorhout. Franciscus Hubertus van den Berg, 20 j., te Lisse, onlangs Voorhout, en Anna Rebecca van Steijn, 18 j., wonende te Voorhout. Adrianus van Dam, 26 j., en Adriana Petronella van der Lans, beiden wonende te Voorhout. Getrouwd: Abraham Haasnoot en Antje van der Voort. Joannes Hooger- vorst en Frieda Maria Keeser. Gevestigd: A. van Dorp, van Hoorn; C. Th. C. Heuzen, van Leiden; G. P. Bak ker, van Rotterdam; E. L. C. van Hooft, van Veghel; W. L. van Egmond, van War mond; J- C. Becht-geb. Strijbosch, van 's-Gravenhage; H. M. Lucas, van Haar lem; P. J. A. van Egmond, van Alphen aan den Rijn; J. J. Hoedjes, van Zype (N.-H.); F. v. d. Meer, van Idaarderadeel (Fr.); F. J. Cornelisse, van Leiden; J. Ha venaar, van Sassenheim; M. Havenaar, van Sassenheim; E. de Boer en gezin, van Sas senheim; P. M. M. Nieuwwint, van Am sterdam; J. Tessel, van Landsmeer. Vertrokken: C. Cornelisse en echt- gen., naar Hillegom; N. H. Hekker, naar Noordwijkerhout; E. Th. Göken, naar Oegstgeest; G. A. Joosten, naar Bergen (L.); A. Haasnoot geb. v. d. Voort, naar Lisse; M. C. de Klerk geb. Zonneveld, naar Noordwijkerhout; J. H. v. d. Hoek, naar Dongen; J. J. Schoon, naar Utrecht; H. J. A. Zoet, naar Oijen (N.-B.); H. Tj. Dijk huis, naar Amsterdam; I. de Goede, naar Soesterberg; A. C. J. Hagendoorn, naar Rotterdam. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 118 perso nen ingeschreven: 11 timmerlieden, 6 met selaars, 5 opperlieden, 5 grondwerkers, 3 schilders, 47 land- en tuinarbeiders, 16 los- arbeiders, 1 zilverbewerker, 1 loodgieter, 1 taludwerker, 2 scheepmakers, 2 bank werkers, 3 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 mach. hout bewerker, 2 monteurs, 1 electriciën, 1 smid, 1 handelsreiziger, 2 letterzetters, 1 mag. bediende. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk nemers zitting gehouden van des voor middags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Anna d. v. F. J. Wassenaar en M. van Santen Aaltje d. v. L. J. de Graaf en J. Willems Elisabeth d. v. B. L. den Boef en S. van den Oever Arie z. v. A. Verhoog en C. Boon. Gehuwd: W. Ch. Derks en D. W. Hoo- gerdijk. J. Groot en B. Zwijnenburg.. Overleden: C. W. van Steijn 42 jaar. Gevestigd: P. de Boer van Leiden M, J. Zwetsloot van Veur F. J. Togni en gezin van Veur G. Gemsemer van Duitschland A. Pot en gezin van Rijswijk (Z.H.) J. J. van Vliet van Schiedam H. J. Bertelsvan Leeuwen van Haarlem H. J. M. en M. F. M. van Saanen van Haarlem. Vertrokken: C. Kemmers naar 's-Gravenhage Th. H. van de Wal naar 's-Gravenhage J. Gritter naar 's-Gra venhage M. C. den Haan naar Leiden J. van de Pol en echtgenoote naar 's-Gravenhage C. D. Vink naar 's-Gra venhage C. C. Drathen naar Leiden H. van der Velden naar Oegstgeest. weet niet precies of dit een hond is maar als het een hond is, maak ik er U op attent, dat die hier niet toe gelaten zjjn. (New Yorker) Het proces van der Lubbe. DE GEHE'MZINNIGE ONDERAARDSCHE GANG GöRING EN GÖBBELS ZULLEN GEBOORD WORDEN. Het proces inzake de brandstichting in den Rijksdag gaat onverstoorbaar voort. Het aantal getuigen, dat gehoord wordt, klimt langzamerhand op tot een fantasti sche hoogte. Gewoonlijk leveren deze getuigenver- hooren weinig interessants op; vooral de verhooren van het personeel van het Rijks daggebouw komen alle neer op het zelfde: wij hebben niets bijzonders gemerkt. Gisteren kwam een onderwerp ter spra ke, dat al meer een sensationeel element in deze heele affaire heeft gebracht, nJ. de onderaardsche gang tusschen het Rijksdag gebouw en het huis van den president van den Rijksdag, welke functie toenmaals reeds in handen was van Göring. De chef van de machinekamer van de centrale verwarming Mutzka verklaart, dat de onderaardsche gang niet van den Rijksdag naar het paleis van den president leidt, doch van den Rijksdag naar het ma chinehuis. Later is een zijweg gebouwd naar het nieuw gebouwde huis van den president, teneinde ook dit gebouw te kun nen verwarmen. Wanneer het machinehuis gebruikt wordt, zijn beide deuren van de gang geopend. De president verklaart vervolgens, dat een onderzoek in loco zal plaats hebben, ten einde beter over de noodige gegevens te beschikken voor de verdere besprekin gen over de onderaardsche gang. Op de vraag van den president of hij op 27 Februari iets bijzonders in de gang heeft bemerkt, antwoordde getuige ontken nend. Vervolgens verklaart Mutzka, dat eens een sleutel is verloren en dat deze ook niet meer terecht is gekomen. Dit is ech ter heel lang geleden gebeurd. Het was getuige niet bekend, dat in het paleis van den president een S.S.- of S.A.- man is geweest. Ook weet hij niet of pre sident Göring indertijd in het paleis woonde. Dr. Werner betoogt daarop uitvoerig, dat in het Bruinboek zonder eenige poging tot bewijsvoering, beweerd is, dat door de on deraardsche gang, onder leiding van den „Polizeipraesident" Meines (uit Breslau), luitenant Schulz en graaf Helldorff, S. A. in het Rijksdaggebouw zijn binnengedron gen en daar brand gesticht hebben; voor iederen leider was de plaats nauwkeurig aangegeven, waar hij aan het werk moest gaan. Den dag tevoren was een generale repetitie gehouden. V. d. Lubbe was mede van de partij geweest. De brandstichting was in enkele minu ten beëindigd en de stichters gingen den zelfden weg terug, als zy gekomen waren. V. d. Lubbe bleef alleen in het gebouw. Hoofdcommissarissen van politie Heines en Helledorff zullen Vrijdag a.s. als getui gen gehoord worden. De ministers Göbbels en Göring zullen later ook als getuigen worden gedagvaard. Dimitrof wil het Bruinboek lezen* Nu het Briunboek een zoo belangrijke rol in het proces is gaan spelen, kan Dimi trof het niet verkroppen, dat hy dit boek niet heeft gelezen en dus niet precies weet waar het om gaat. Hij heeft al eerder gevraagd, een exem plaar van dit boek te mogen koopen. Dit verzoek werd niet ingewilligd, en daarover is Dimitrof in het geheel niet te spreken, waarbij hij als volgt redeneert: „In de ver handelingen komt dit Bruinboek telkens op de pioppen. De openbare aanklager han teert het op de formidabelste wijze. Hij komt er telkens op terug. Bovendien voe ren de verdedigers er telkens het woord over, maar hij, de beklaagde, weet niet eens, hoe dit boek er aan den buitenkant uitziet". Dat is dubbel onaangenaam voor hem, wijl hy zichzelf verdedigt. Hij voelt zich hier dus ernstig gehandicapt en verzoekt dit op te heffen. Tot aller verwondering stond toen de officieele verdediger van den beklaagde, dr. Teichert, op, om vierkant tegen zijn cliënt stelling te nemen. Daarna kostte het den procureur-generaal nog maar weinig moeite, zijn wil door te zetten en Dimitrof inzage in het Bruinboek te verbieden. Vandaag zal beslist worden of Dimitrof een exemplaar van het boek zal mogen hebben. VANMIDDAG BEZICHTIGING DER ONDERAARDSCHE GANG. Het verhoor van vandaag zal voorname lijk weer gaan over de z.g. onderaard sche gang onder het Ryksdaggebouw. Ge daagd zyn de getuigen die gisteren niet meer verhoord konden worden, eenige Ryksdagemployé's, de drogist Weber en de ingenieur Bogun. Morgen zal geen zitting plaats vinden, doch zal wederom een be zoek aan het Rijksdaggebouw voor een on derzoek in loco plaats vinden. Vanmiddag zal de onderaardsche gang tusschen het Rijksdaggebouw en de ambts woning van den president van den Rijks dag bezichtigd worden. Met het oog op de beperkte ruimte in de smalle gang zul len Senaat en persvertegenwoordigers, de gang afzonderlijk en van elkaar geschei den bezichtigen. Het verhoor van den Pruisischen Minis ter-President en Ryksdagvoorzitter Goe- ring en van Rijksminister dr. Goebbels, zal in den loop van de volgende week plaats vinden. Bij den aanvang der zitting van heden morgen, even voor 10 uur, doet de presi dent, dr. Buenger, mededeeling van de be sluiten van het gerechtshof, ten aanzien van de getuigen-verzoeken van den verde diger van Dimitrof, Popof en Tanef. Een groot aantal nieuwe getuigen zal gehoord worden, oa. de door dc verdediging ge- wenschte Russische getuigen ter ontlasting van Popof, verschillende echtparen, waar bij deze beklaagde gewoond heeft, en twee Russische medici, in totaal tien personen. Voorts heeft de Senaat het verzoek van Dimitrof, hem het geheele Bruinboek ter lezing te geven, afgewezen. Dr. Buenger verklaart, dat er geen sprake van kan zyn, dat dit tegen de Duitsche regeering en het Duitsche Rijk gerichte smaad schrift, dat overigens in geheel Duitschland verboden is, een beklaagde voor een ge rechtshof ter lezing kan worden gegeven. Voor zoover passages uit het Bruinboek in zittingen onderwerp van bespreking hebben uitgemaakt, ging het om bepaalde beweringen en voorstellen in het Bruin boek, waarvan dan uitdrukkelijk mede deeling werd gedaan, zoodat beklaagde er volkomen van op de hoogte was. Dimitrof protesteert tegen deze beslis sing. Hij wil van zijn verdediger alles we ten wat in het Bruinboek staat en met de brandstichting in verband staat. Dr. Teichert antwoordt, dat dit reeds in groote trekken voor het begin van het proces en tijdens de zittingen is geschied. Dimitrof: „Dat is mij niet voldoende. Ik wil de feiten en bijzonderheden over het verband tusschen de dingen weten." Dr. Teichert: „Feiten staan er niet in." Daarna wordt overgegaan tot het verdere getuigenverhoor. De nachtportier Audermann wordt o.a. ondervraagd naar de onderaardsche gang. De president vraagt of in den tyd tot het bekend worden van den brand iemand door het huis van den Rijksdagpresident in de gang in- of uitgeloopen is, en of er verder iemand in de gang zelf liep. Getuige: „Neen. Wij hoorder engevolge van de constructie van de gang, alles, zelfs wanneer iemand zeer zacht liep en wan neer het licht ingeschakeld werd. Wie van de gang gebruik wilde maken, zou de dear hebben moeten openen en dat had ik abso luut moeten hooren. Evenzeer acht ik het uitgesloten, dat iemand door den gang ïn- en uitliep zonder door het huis van den president te komen, want ook dat zou ik gehoord moeten hebben. Van onze loge uit, loopt de leiding der verwarming naar den kelder en daarnaast bevinden zich de ko kers voor de lichtkabels. Daardoor wordt alles gehoord, wat er in de gang gebeurt. Wanneer één persoon dit niet kan doen zonder gehoord te worden, dan kunnen verscheidene personen of zelfs tien man nen dit zeker niet onopgemerkt doen. Wan neer iemand de gang gebruikt zou hebben zonder door het huis van den president te komen, dan zou hij over een ongeveer 2 M. hooge muur van een school hebben moeten klimmen". President: „U hebt vroeger des nachts eenige malen stappen gehoord?" Get.: „Dat was tamelijk laat, des nachts tusschen 23 en 1 uur. De laatste maal was dit ongeveer tien dagen vóór den brand. De gang werd echter ook dikwijls door technische beambten van den Rijksdag ge bruikt. Het betrof steeds slechts één per soon, zooals ik duidelijk hoorde, en ik heb nooit iets verdachts daarbij bemerkt". Op een vraag van dr. Werner verklaart de getuige, dat het huis van den president van den Rijksdag nog een andere ingang heeft, welke echter ook door hem bewaakt werd. In de machinekamer was geen nacht dienst. De verwarmingsinstallatie lag des nachts stil en werd door den portier ge controleerd. Tijdens den rondgang van den portier was de deur naar het paleis van den pre sident gesloten en van een veiligheidsket ting voorzien. Wie in den nacht van den brand de deur van de onderaardsche gang gesloten heeft, is get. niet bekend. Op een vraag van den advocaat van Torgler, dr. Sack, verklaart de getuige nog, dat een mogelijkheid bestaat zonder ge- ruisch door de gang te loopen, wanneer men op zijn kousen gaat. Anders is het ge- ruisch van een loopenden persoon ook overdag by het lawaai van de straat hoor baar. Dr. Sack: „Toen u voor de eerst maal het geruisch bemerkte, hebt u toen getracht hieromtrent iets te constateeren?" Get.: „Ik heb een draad gespannen en aan de roode deur een smal rood strookje en op de zwarte deur een zwart strookje geplakt om te controleeren of de deuren geopend werden. De strookjes waren dik wijls ongeschonden, doch ook dikwijls door gescheurd". Op verder vragen verklaart de getuige, dat hij in den nacht van den brand niets opvallends heeft waargenomen en in het bijzonder in de uren voor den brand geen geruisch gehoord heeft. Verder verklaart hij, dat hij over zyn vroegere waarneming Geheimrat Galle ingelicht heeft. Dimitrof: „Welke maatregelen zyn geno men in verband met deze waarneming?" Get.: „Er is een strenge controle inge steld". Het Hof onderbreekt thans de behande ling en gaat de gang naar het huis van den president van den Rijksdag bezichti gen. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren EEN BOM ONTPLOFT. De stukken nergens terug te vinden. Een bom duiten is in de lucht gevlogen voor de Zusters Carmelitessen van Amster dam. 150.000 gulden tegelijken er is geen snippertje van teruggevonden. De bank, die failliet sloeg, liet alleen over.... de verplichting voor de Zusters om nog rente te betalen voor de verdwenen duizen den. Onze driedubbele bede om hulp is reeds gehoord door honderden, priesters, reli gieuzen, leeken, wij zijn reeds dankbaar, maar niet voldaan. Wij hebben reeds den staart, maar de hond moet nog komen. O, als katholiek Nederland wil, dan zijn ze te redden, onze dierbare Zusters Carmelites sen. Daar zyn er zoovelen die gaven en die armer zijn dan gy. Waarom gij nog niet? Giro en postwissel verzenden u te moei lijk? Ik wed dat uw braaf dienstmeisje graag er voor wil zorgen; ik wed, dat één van de kaartclub, één van het patronaat, één van het bestuur der vereenigingen, dat er een van het dorp wel wil verzenden voor allen tegelijk, dan komen er naast de hoog gewaardeerde kleine giften nog eens mooie sommetjes los Want het moet!!!.... 8000 gulden aan giften is veel, maar voordat er een nulle tje achter komt moet er nog heel wat ge beuren. Milde gevers, die reeds gehoor gaaft, weest nu nog propagandisten en zorgt er voor dat er met u en na u nog minstens twee anderen geven, dan sneeuwballen wy ons kapitaaltje bijeen. Pastoor v. d. Tuyn kijkt uit naar de post de Zusterkens bidden de Engelen zit ten met gouden potlood gereed om uw gift te schrijven in uw levensboek. Het hulpcomité in uitersten nood: C. J. BOEKHORST, Deken, Amstelveen. J. M. v. d. TUIJN, Pastoor, Heemstede. Pater BORROMAEUS DE GREEVE. Mr. C. M. J. F. GOSELING, Amsterdam. Mr. A. J. M. HENDRIKS, Amsterdam. J. TH. PETERS, Amsterdam. Mr. C. P. M. ROMME, Amsterdam. Mr. J. B. BOMANS, Heemstede. J. J. ROVERS, Amsterdam. In totaal is tot nu toe ontvangen 8.397.80 K. Giften worden ingewacht door pastoor J. M. v. d. Tuyn, Heerenweg 88, Heemste de. Gironummer 180484. KERKNIEUWS ST. CLEMENSRETRAITENHUIS TE NOORDWIJKERHOUT. 31 Oct.3 Nov. Meisjes boven 17 jaar 6.50. 47 Nov. Mannen 6.50. 1013 Nov. Heeren Kerkzangers 6.50. 2124 Nov. Jonge Mannen 6.50. 2528 Nov. Mannen 6.50. 69 Dec. Jonge Mannen 6.50. 912 Dec. Jonge Mannen 6.50 1619 Dec. Gehuwde Mannen 6.50. 22 25 Dec. Jonge Mannen 6.50. 2528 Dec. Jonge Mannen 6.50. 2831 Dec. Mannen 6.50. 173. Eerw. Pater Liefhebber, „Met deze zend ik u een kluifje voor de snert of een krabbetje voor de zuurkool. Als u dan Eerw. Heeren op de zuurkool krijgt, dan hebt u zeker genoeg. Met vriendelijke groet en smakelijk eten". Dit mooie briefje ontving ik van een onbekende weldoener (weldoenster). Ik moet zeggen dat zijn (haar) bezorgdheid voor onze snert en zuurkool my bijzonder ontroeren en dat ik bij de eerste de beste snert of zuurkool welke de Zusters zul len maken, bijzonder aan dit vriendelijke briefje zal denken. Maar ik heb een moeilijkheid met de inhoud van de envelop, met het krabbetje of kluifje zooals de weldoener het noemt. Dat kluifje bestaat uit een coupon van een rijksdaalder met een talon (het be wijs) waarop men een nieuw stel cou pons kan krijgen. Nu is dat kluifje natuurlijk zeer sma kelijk en ik zal het gretig verorberen, maar ik vraag mij af of de weldoener (ster) zich door deze gift niet moeilijk heden bezorgt, als het stuk uitloot. Dat nieuwe couponblad kan nog jaren duren. In die tusschentijd kan het stuk uitloten en dan moeten met de mantel of omslag ook de nog overblijvende coupons ingeleverd worden. Het gevolg voor de weldoener (ster) zou dus zijn dat de Bank het stuk niet uitbe taalt. Het zou jammer zijn als het krabbetje zulke harde beentjes achterliet. Als nu de weldoener (ster) absoluut on bekend wenscht te blijven, laat hy (zij) dan zijn (haar) Bank over het geval in lichten en door die Bank de talon bij mij doen opvragen. Het zou natuurlijk een strop voor mij zyn, maar ik zou het toch zoo erg onaan genaam vinden als een weldaad ons be wezen onvoorziene nadeelen achter zich aansleepte voor onze vrienden. Misschien zijn er nog meer vrienden en vriendinnen, die couponnetjes over heb ben. Als zy er mét de talon ook nog de mantel aan laten zitten, dan zal ik in het geheel geen moeilijkheden hebben. Ik ben zelfs bereid hun de couponnetjes zoo lang zij leven uit te betalen. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937 Men kan zich hier ook opgeven voor Broeder- en Zuster-missonaris. INGEZONDEN STUKKEN R. K. Vereeniging'van Kraam verzorging voor alle gezindten te Leiden. Boerhaavestraat 30, Telefoon 3420. De R. K. Vereeniging van Kraamverzor- ging voor alle gezindten is eene noodzake lijke vereeniging voor onzen tijd van zede loosheid en geestelijk verval. Zy staat m het volle leven als een vuurtoren in zee. Haar doel toch is tweevoudig: I. Krachtigen steun te bieden in het huis gezin tot het naleven van Gods Wet en huwelyksplicht; II. R. K. Kraamhulp te bieden in even wicht mot den algemeen heerschenden crisistoestand. Het Plaatsingsbureau is gevestigd: Wyk- gebouw Boerhaavestraat 30, alwaar men eiken Donderdagmiddag, van 2—5 uur, gra tis inlichtingen kan bekomen tot het ontbie den van R. K. Kraamhulp, door uitsluitomf gediplomeerde krachten. a. Volgens tarief per geval. b. Voor contribueerende leden. c. Voor min- en onvermogenden. Contribueerende leden betalen 0.20 per week, met recht op volledige Kraamhulp gedurende 10 dagen. Indien men twee ach tereenvolgende jaren contributie heeft ge stort (zonder hulpaanvrage), heeft mca vry6telling van oontributie tot de eerst vol gende hulpbieding. Aanmelding van contribueerende ledea eiken Donderdagmiddag van 25 uur, Boerhaavestraat 30. Trommels met de benoodigde verple- gingsartikelen worden gratis in bruikleen gegeven. Schriftelijk adres: R. K. Vereeni ging van Kraamverzorging voor alle ge zindten: Stille Rijn 7, Telefoon 3420. De R. K. Vereeniging van Kraamver zorging wil een lichtbaak zyn in de we reldzee van ellende economischen nood moedeloosheid twijfelzucht en gees telijk verval. Zij wil een lichtbaak zyn voor allen; een steun voor de hulpvragenden, doch ook een wegwijzer voor de dwalenden. Evenals het licht van den vuurtoren door alle zeevarenden gezien wordt, zoo wil de R. K. Vereeniging van Kraamver zorging voor alle gezindten haar doel en arbeid toonen aan allen en overal; ook daar, waar men haar niet zou zoeken; om door het toedienen van tegengif te red den, wat nog te redden is. Men leze de advertenties van de R. K. Vereen, van Kraamverzorging voor alle ge zindten, Boerhaavestraat 30. Geachte Redactie, Mag ik, als oud-lid van de R. K. Kamer centrale „Leiderdorp", u een weinig plaats ruimte vragen? Het ontstemde mij ten zeerste, dat in de laatstgehouden vergadering van de Kamer- Central e „Leiden" de voorzitter een aan merking maakte betreffende onzen afge vaardigde, den heer Van der Weyden, n.l„ dat deze niet organisatorisch zou gekozen zyn. De voorzitter heeft toch de Commissie de verzekering gegeven, dat deze correct handelde. Waarom nu dezen afgevaardigde aldus to kwetsen? Heeft dat nu niet de schyn, dat w(j, kie zers, alléén moeten tevreden zyn, met den schotel, die ons wordt voorgezet, te slik ken? Moet een voorzitter niet boven alle par tijen staan? Of is hy vergeten, hoe in zijn tijd mijn beste vriend Balvers z.g., behandeld is cn gekozen werd, terwijl er een ander inge schoven was? Welke landbouwer zou niet tevreden zijn met een Kamerlid als de heer Van der We/den, een echte landbouwer? En welke landbouwer zou niet met my tot zijn laat- sten snik bereid zijn, te strijden voor de landbouwbelangen? En zou men van dezen voorzitter, die zélf bloemist is, niet ènders mogen verwachten? Geachte Redactie, u dankend voor uwe welwillendheid, verblijf ik Hoogachtend, Uw dw. J. C. STADHOUDER. Hooge Ryndijk, Leiderdorp. Eerlijkheidshalve moet hierbij worden opgemerkt, dat de voorzitter van de R. K. Kamer-Centrale niet verklaard heeft, dat de heer van der Weyden niet organisato risch is gekozen tot Kamerlid. De voorzit ter meende te moeten opmerken, dat de heer van der Weyden was gekozen als „op- positie-candidaat". Ook met deze aandui ding zyn wij het niet eens; maar zij is een heel andere dan die, welke de geachte in zender den voorzitter van de Kamer-Cen trale in den mond legt. Red. L.Crt. U hebt een buitenge woon gelukeen twee ling. Ozooeis dat definitief, of om er keus uit te maken? (Pantagrue!)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7