HQLIANDSCH ZWiT|ftSCHE REEPEN WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE j COURANT BUITENLAND DUITSCHLAND. GASTVRIJ DUITSCHLAND. „Het zijn roode provocateurs, die de buitenlanders lastig vallen". De officieele Pruisische persdienst deelt mee: Nog altijd pogen marxistische en com munistische provocateurs door aanvallen tegen buitenlanders verwikkelingen te ver oorzaken en het aanzien van het nieuwe rijk en de nationaal-socialistische beweging in het buitenland te ondergraven of althans de rijksregeering met het buitenland in conflict te brengen. De Pruisische minister van binnenland- sche zaken heeft daarom in een mededee- ling, welke per radio is uitgezonden, den betrokken personen aangezegd, dat zulke dingen met alle scherpte moeten worden tegengegaan, en de verwachting uitgespro ken, dat alles wordt gedaan, om dergelijk vijandelijk optreden te voorkomen. Buitenlanders moeten van de overheid alle mogelijke bescherming genieten. Mocht een ingrijpen der politie noodig zijn, dan moet met bijzondere voorzichtigheid en hoffelijkheid worden opgetreden. Bovendien heeft de minister den betrok ken autoriteiten verzocht, om zich met de locale leiding der partij zoowel van de S. A. en S. S. als van Stahlhelm in verbin ding te stellen, ten einde incidenten, als hier bedoeld, te voorkomen, wijl allen er van overtuigd moeten zijn, dat het plicht voor iederen echten nationaal-socialist is, het recht der gastvrijheid hoog te houden. Naar een ander 'Wolff-telegram meldt, zijn de plegers van den aanslag op den Amerikaanschen onderdaan Roland Voeltz te Dusesldorf, een glasblazer en een chauf feur, beiden tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld, wegens het toebrengen van lichamelijk letsel. Naar de meening van beklaagden had die Amerikaan bij het voorbij dragen van een hakenkruis een houding van verachting aangenomen. SIAM. SUCCESSEN DER REBELLEN IN SIAM. De stad Petsjaboeri door hen bezet. De telegrafische verbindingen met Siam zijn verbroken; de draadlooze verbinding staat onder strenge censuur. De berichten die desondanks Sigapore bereiken, melden, dat het meerendeel van het publiek, naar men aanneemt, op de hand der rebellen is. De Siameesche vloot heeft zich na een kort gevecht meester gemaakt van het arsenaal te Petsjaboeri, welke stad thans in handen der opstandelingen is. Te Bangkok hoort men het gedreun en geratel van veldka nonnen en machinegeweren. Twee vliegtui gen der rebellen, die gedwongen werden een noodlanding te maken, zijn door de re- geeringstroepen in beslag genomen. BUITENL. BERICHTEN. VIER FRANSCHE MIJNWERKERS VERONGELUKT. Op de mijn Lhans, in de buurt van Benu- lieu bij St. Etienne heeft Dinsdag een onge luk plaats gevonden, waarbij vier mijnwer kers om het leven zijn gekomen. Trein doodt honderd schapen, en verwondt den herder. Op dc spoorlijn tusschen Digne en An- not is een trein in een kudde schapen gereden, waardoor honderd dieren werden gedood, terwijl de herder zeer ernstig werd gewond. STORMSCHADE OP DE AZOREN. Ponta Delgada op de Azoren is gisteren door een hevigen storm geteisterd. Ver scheiden huizen zijn ingestort, terwijl ook in de omgeving der stad aan den oogst groote schade is berokkend. EEN BOM IN DE ST. PI ETER. De aanslagplegers gearresteerd. Reuter meldt dat de politie te Rome drie Italianen heeft gearresteerd, die ervan ver dacht worden den 25en Juni van dit jaar tezamen een bomaanslag gepleegd te heb ben op de St. Petruskerk te Rome. Hun namen zijn: Renato en Aldo Cianca en Leonarddo Bociglione. Zij handelden op in stigatie van den te Parijs ver blij venden anti-fascistischen emigrant Alberto Cianca. die volgens de bekentenis van Bociglione het materiaal voor de bom en het noodige geld heeft geleverd. Er zijn later nog an dere personen, verdacht van medeplichtig heid, gearresteerd. De aanslag geschiedde door het deponee- ren van een helsche machine met tijdlont in de vestiare van de kerk. De opzet werd, naar mer. zich herinneren zal, tijdig ont dekt. Per maand 20.000 klachten bij Moskou's post Volgens de „Prawda" heerscht in het hoofdpostkantoor te Moskou een zeer wan ordelijke toestand. In 1932 werden door de autoriteiten niet minder dan 155.000 klachten ontvangen. Zij hebben betrekking op diefstal van brie ven en pakketten, het niet-uitbetalen van geld-zendingen, het bezorgen van brieven aan verkeerde adressen, e.d. Dat er ook dit jaar nog geen verbetering is gekomen, blijkt wel uit het feit, dat gedurende de eerste helft van dit jaar reeds 125.000 klachten zijn binnengekomen. DE GALAPAGOS-EILANDEN VERWOEST? De verhoogde werking van Andes-vulka- nen en de aardbevingen aan de kust van Ecuador, waardoor verscheiden dorpen ver woest zijn en vele honderden inwoners om het leven kwamen, hebben plotseling weer de aandacht gevestigd op de Galapagos- eilanden, waaromtrent men reeds geruimen tijd geen berichten meer ontvangen heeft Daar de jongste aardbeving in de omgeving van deze eilanden moet hebben plaats ge vonden, neemt men aan, dat zij zwaar te lijden hebben gehad, misschien zelfs groo- tendeels verwoest zijn. De Galapagos-eilanden, die bekend ge worden zijn door den Duitschen dokter Ritter, die daar met zijn vrouw leeft, lig gen ongeveer twaalf uur varens van het vasteland. Dr. Ritter heeft in de laatste vier maanden geen teeken van leven meer gegeven en ook niet geantwoord op de tij ding dat zijn 82-jarige moeder is overle den. NED. 00ST-1ND1E ONTPLOFFING NABIJ SAMARINDA. Drie koelies gedood, twee gewond. Aneta seint uit Samarinda: Dezer dagen is ten gevolge van een ontploffing brand uitgebroken te Soengei Tirang tusschen de terreinen „Louise" en „Balik Papan". De brand ontstond gedurende een reparatie van de pijpleiding. Drie koelies werden ge dood en twee zwaar gewond. Vermoedelijk ontstond de ontploffing door het overslaan van een vonk. LETTEREN EN KUNST DE PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. De bezetting der rolleti. Met groote spanning werd gister te Oberammergau het resultaat afgewacht van de keuze der spelers voor de jubi leum-Passiespelen, die het volgend jaar in het beroemde dorp Oberammergau zul len worden vertoond. Reeds vroeg in den ochtend had zich op de markt een groote menschenmenigte verzameld, die druk de kansen der verschillende candidaten voor de hoofdrollen besprak. De gebruikelijke godsdienstplechtigheid, die aan de keuze vooraf gaat, werd gehouden in tegenwoor digheid van ongeveer de geheele bevol king. Na afloop kwam de gemeenteraad in een geheime zitting op het raadhuis bij een. Nadat geruimen tijd vergaderd was, werden de voornaamste resultaten der be spreking voor het stadhuis aangeslagen. De hoofdrollen zijn als volgt verdeeld: Christus wordt uitgebeeld door Alois Lang, en het proloog wordt geleid door Anton Lang en het koor door Guido Die- mer. Verder is Petrus: Peter Rendl; Ju das: Hans Zwink; Johanes: Willy Bier- ling; Maria: Anny Rutz; Magdalena: Klara Mayer; Caïphas: Hugo Rutz; Annas: An ton Lechner; Pilatus: Melchior Breitsam- ter en Herodes: Hans Mayr. Behalve voor de Judas-, Johannes- en Magdalena-rol zijn voor alle overige hoofd rollen dezelfde spelers gekozen als in 1930. BINNENLAND NAAR WIJZIGING VAN MENGGEBOD. Bij aanhoudende natuurboterschaarschte zeer wel mogelijk. Naar aanleiding van geruchten, dat er plannen zouden bestaan, om binnenkort minder boter in de margarine te gaan mengen dan tot nu toe, heeft de „Tel." te bevoegder plaatse inlichtingen inge wonnen. Naar men aan het blad verzekert, zijn er op dit oogenblik nog geen stappen ge daan, om tot een wijziging van de meng- verhouding te komen. Intusschen wil dat niet zeggen dat de bestaande mengverhouding in de toe komst geenerlei verandering zal kunnen ondergaan. De mengverhouding is geen wet van Meden en Perzen, maar past zich aan bij de omstandigheden van het oogen blik. Daarom is het niet geheel uitgesloten dat, indien de schaarschte aan natuur boter, die zich gaat manifesteeren, door zet, in de toekomst tot wijziging van de mengverhouding zal moeten worden over gegaan. ACTIE VOOR HET CADEAUSTELSEL. Onder leiding van mr. Reering te Nij megen is hier opgericht de Bond van Re clamebescherming, waarin zich belang rijke industrieën organiseerden, met de bedoeling de bonafide-reclame door mid del van cadeaux te beschermen en het goed recht en de voordeelen van deze reclamewijze aan te toonen. Besloten werd zich telegrafisch te wenden tot den minister van Economische Zaken, met verzoek in de gelegenheid te worden gesteld de enorme belangen in handel en industrie bij het cadeaustelsel aan te toonen. DELFTSCHE MISSIE-WEEK. Te Delft wordt een Missie-week ge houden. Het programma vermeldt de volgende bijzonderheden. Zondag 22 October: 10 uur Pontificale Hoogmis in de St. Hippolytuskerk te Delft, op te dragen door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. 2 uur Officieele opening van de Missieweek en Tentoon stelling in Stads Doelen. 8.15 uur Oratorium „II Natale del Re- dentore" van Don Lorenzo Perosi, door een koor van ruim 200 dames en heeren, solisten en het Rotterdamsch Philharmo- nisch Orkest.. Eiken dag: Japansche Missiefilm: „De eerste 26 Martelaren in Japan in de 16e eeuw", Première voor Nederland. Maandag 23 October: 8.15 Wederuitvoe- ring van het Oratorium. Dinsdag 24 October: 7.15 Missie-tooneel- spel „De vier Gebroeders" van Wim Snit- ker, door Delftsche tooneelisten. Woensdag 25 October: 8.15 wederop voering van het Missiespel. Donderdag 26 October: 7.15 uur Spreek- avond, waarop het woord wordt gevoerd door Rector Colsen en Ant. van Duinker ken. Muzikale medewerking van Anton Tersteeg. Vrijdag 27 October: 7.15 uur Spreek- avond, waarop het woord wordt gevoerd door Pastoor Willenborg en Jan Nieu- wenhuis. Muzikale medewerking van An ton Tersteeg. Zondag 29 October: 1.30 uur Sportpark D.H.L. Défilé der jeugdvereenigingen en Missie-voetbal wedstrijd (D. H. L.Don gen). 6.30 Plechtig Sluitingslof in de vier kerken van Delft met dankwoord door een Missionaris. Aan de Missieweek gaan op Woensdag 18, Donderdag 19, Vrijdag 20 October vooraf lezingen met film en lichtbeelden in alle parochiale Jeugdhuizen, 's avonds 8.15 uur, door Paters Missionarissen over hun Missiewerk. Lezingen met film of lichtbeelden in Stads Doelen 's avonds 8.15 uur, vanwege de Indische Missievereeniging en het Ned. Medisch Missie-comité. DE LOONSVERLAGING IN DE BOUWVAKKEN. Een referendum. Het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond heeft onder zijn leden een referendum uitgeschreven over de vraag of het nieuwe landelijke con tract aanvaard zal worden. Als de uitslag van het referendum be kend is zal de bondsraad zelve de eind beslissing nemen. RIJKSCREDIETEN VOOR MIDDEN STAND? De maatregelen, die de regeering heeft toegezegd, dat in het belang van den mid denstand genomen zullen worden, ver- keeren, naar de „Alg. Ned. Slagerskrant" weet te berichten, in zeer vergevorderd stadium van voorbereiding en moeten reeds tot in onderdeelen uitgewerkt zijn. De hoofdmaatregel moet er een zijn van crediet-verleening. Daarnaast worden an dere, o.m. ter zake van het afbetalings systeem, onder oogen gezien. Een definitieve beslissing is ten deze echter nog niet genomen. Intusschen schijnt het vrijwel zeker, dat de beslis sing niet al te lang meer op zich zal laten wachten. PRIJS TAXE-DEEL VAN DE MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat voor de periode van 22 tot en met 28 October 1933 de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, ge kocht op Regeeringscontract, voor de ver schillende soorten melk is vastgesteld op 5 3/4, 6 en 6 1/1 cent per liter en dat het bedrag der afdracht op andere in con sumptie gebrachte melk is vastgesteld op 1 cent per liter. De vastgestelde prijs geldt af boer derij. DUITSCHE BLOEMBOLLENTREINEN OOK IN 1934. In tegenstelling met de berichten, als zouden de Nederlandsche Verkeersinstan- ties bezwaren geopperd hebben, kunnen wij melden, dat van het Duitsche minis terie vin Verkeerswezen de toezegging is verkregen, dat medewerking zal wor den verleend aan het doen loopen van de z.g. „bollentreinen" in de bloeiperiode 1934. Wij hebben ons naar aanleiding van dit bericht tot de directie van de Nederland sche Spoorwegen gewend om inlichtin gen. „Wij zullen met niet minder belangstel ling dan voorheen dit verkeer blijven be vorderen", deelde de directie mede, „en wij willen hiervan geenszins een politiek kwestie maken. Voor Nederland wordt in dit opzicht geen bezwaar gemaakt. Alle Duitsche reizigers, die hierheen willen ko men, beschouwen wij als klanten van het spoorwegbedrijf zonder meer, en daarom zijn zij ons allen zeer welkom. „Tel." De staking van grondwerkers in de Haarlemmermeer. Een nieuwe tusschenkomst van den plaatsvervangenden Rijksbemiddelaar mr. Bijlevelt heeft tot resultaat gehad, dat partijen, betrokken bij de staking van grondwerkers aan den rijksstraatweg in de Haarlemmermeer .besloten hebben het loongeschil aan arbitrale uitspraak te on derwerpen. De staking duurt reeds maan den. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeente-auto te water. Gistermid dag geraakte de vuilnisauto der gemeente door achteruitrijden in de Meerstraat in de sloot. Met man en macht werd beproefd den wagen eruit te trekken, doch dit ging niet. De kraanwagen van garage „Zelden- rust" werd gehaald en toen was de zaak spoedig in orde. Aanbesteding. Gister werd door B. en W. aanbesteed het maken van een ke telhuis voor het gasbedrijf. Het aantal inschrijvers bedroeg 6; de begrooting was 1500.De uitslag was als volgt: Aan nemers Mij. v. d. Bosch f 1810.C. J. Janssen 1565.B. Imthorn Zn. 1527.—, C. v. d. Wilden 1410.—, De Vries Couzijn 1329.P. Bakker Zn. Nieuw Vennep 1295.De gunning is aangehouden. Waar geen plaatsnaam is vermeld, wonen de inschrijvers te Hille- gom. VOORHOUT. Gemeenteraad. Vrijdag 20 October a.s. des voormiddags om half tien, zal de Raad dezer gemeente in openbare verga dering bijeenkomen, teneinde de volgende agenda af te werken: 1. Noutlen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Verzoek van het be stuur der R. K. Jongensschool, om mede werking tot stichting eener nieuwe school; 4. Wijziging der gemeente-begrooting dienst 1933; 5. Voorloopige vaststelling der rekening van het waterbedrijf en de gemeente-rekening over 1932; 6. Vaststel ling der begrooting van het waterbedrijf en de gemeentebegrooting dienst 1934; terwijl in besloten vergadering zal wor den behandeld: Verzoeken om ontheffin gen enz. Bloembollencultuur. Maandagavond te kwart over acht opende de voorzitter, de heer P. A. van Reijsen, in café Boer- haave, van den heer Angevaren, een be langrijke bijeenkomst van de afd. der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur, waarin hij alle aanwezigen hartelijk welkom heet en zijn tevredenheid uitte over de zoo goede opkomst, niettegenstaande het stormende weer. Alvorens het Jaarverslag aan de orde te stellen, merkt spr. op, dat deze verga dering ongetwijfeld zal staan in het tee ken eener actie ter verkrijging van ver goeding voor leverbare bollen; en waar in het vorige jaar de door Voorhout ingelui de beweging ter verkrijging van vrijstel ling voor de omzetbelasting met zooveel succes is bekroond geworden, twijfelt de voorzitter er niet aan, of ook deze poging zal gelukken. Daarna wordt het verslag der vorige vergadering onder dankbetui ging aan het adres van den Secretaris, den heer C. J. Zonneveld, goedgekeurd. - Vervolgens komt aan de orde het stel len van 2 candidaten voor het Hoofdbe stuur. Het lid Vester verkrijgt hierover het woord en meent goed te doen vanaf deze plaats naar voren te brengen als candidaat voor het H.B. de heer P. A. van Reijsen, welke candidaatstelling onmid dellijk wordt ondersteund door het lid P. van den Nouland, op voorwaarde echter, dat dan ook eene intensieve propaganda voor deze candidatuur wordt gevoerde. Dit idee vindt algemeene instemming. Toen vervolgens de stemmingen hadden plaats gehad, bleek de voordracht van de afd. Voorhout, ter vervulling van een 2-tal plaatsen in het H.B. te luiden als volgt: 1. P. A. van Reijsen, Voorhout; 2. J. W. A. Lefeber, Lisse. Dan wordt de hoofdschotel opgediend. De voorzitter meent, dat 't nuttig is, de aandacht van den Minister van Economi sche Zaken te vragen voor den grooten nood, waarin momenteel het bloembollen vak verkeert. Toen de Regeering op ver zoek van het Centraal Bloembollen-Co mité dit jaar regelend ingreep bij de pro ductie en distributie voor wat betreft de navolgende gewassen, narcissen, tulpen en hyacinthen, werden ten aanzien van de vakbeoefenaren een reeks sanerings maatregelen vastgesteld, die voor elkeen zware verplichtingen met zich bracht. Uit de wijze echter, waarop bedoelde voorschriften werden nageleefd mag wor den afgeleid, dat men van het nut dier maatregelen, waardoor zooveel verslechte ring werd tegengegaan, allerwege over tuigd is. Spr. heeft vóór zich een schema met toelichting, ontworpen door den Bond van Z.-H. Kleine Kweekers, waaruit blijkt, dat bij een minutieus onderzoek naar het exploitatie-verloop van een zeer groot aantal bedrijven, verspreid over de ge heele streek, is komen vast te staan, dat niettegenstaande de zoo toe te juichen sa neering, belangrijke verliezen werden ge leden. Aan de hand hiervan mag worden aangenomen, dat de verliezen per R.R. respectievelijk bedragen: voor narcissen TWEEDE BLAD PAG. 6 1.41; voor vroege tulpen 2.24; voor darwin- en late tulpen 2.10 en voor hya cinthen 1.77. Men moet daarbij ongetwijfeld in aan merking nemen, dat dit onderzoek zich uitstrekte over bedrijven, die in het afge- loopen jaar (bedrijfsjaar) zeer voordeelig werkten, waarvan dus de aangeduide ver liescijfers laag te noemen zijn, hetgeen vooral tot uitdrukking komt bij de hya cinthen. De resultaten van eigen kraam geven spr. dan ook een nog ongunstiger beeld. Wanneer er derhalve gesteund moet worden, ligt dit op de weg van de Regee ring ,doch deze zal de steun buiten het geval van individueele credietverschaf- fing uiteindelijk verhalen op den buiten- landschen consument, waarom hij een sterk voorstander zou willen wezen voor een hulp „pro Deo", aangezien hij ernstig vreest, dat door belasting, in welken vorm ook, de export belangrijk zal worden ge schaad. Daarna geeft hij het woord aan den heer P. van Nouland, die begint met een uiteenzetting te geven omtrent de reeds gevoerde onderhandelingen en de belang rijke conferenties welke nog in het ver schiet liggen. Wat de zaak zelf betreft, zoo vervolgt spr., de toestand van het bloembollenvak is inderdaad allerbedroe vendst te noemen, tal van beoefenaren van het bloembollenvak staan op den rand van den afgrond. Zij hebben zich getrouw aan de voorschriften gehouden, zelfs bedrijfs kosten verhoogd, waarbij gedacht wordt aan de extra-vrachtkosten, om de in te leveren bollen naar de plaats der vernie tiging te brengen, in de stellige overtui ging, hunne bedrijven nog te kunnen in standhouden. Dit zou hun ongetwijfeld dan ook wel gelukt zijn, indien de in komsten eenigszins hooger waren geweest. Nu dit niet het geval is, staat armoede en ellende voor de deur. Aangezien verder op goede gronden mag worden voorspeld, dat, indien de Regeering nog slechts een maal wilde ingrijpen en het bollen vak de helpende hand toesteken, een aanmerke lijk deel der vakbeoefenaren daarmede ge red zouden zijn, omdat in een volgend jaar de getroffen maatregelen beter zou doorwerken, en het voordeel ervan meer tot z'n recht zou komen, dan zulks thans door bijzondere omstandigheden moge lijk was, meent spr. dat het geheele vak 'zich tot den Minister van Economische Zaken moet wenden met het verzoek, het daarheen te willen leiden, dat de lever bare bollen worden betaalbaar gesteld, te weten: I. de in te nemen bollen, die onder de bekende garantie-bepaling vallen; II. de in te nemen bollen, die na ver plichte inlevering, buiten de eerder ge noemde garantie vallen, als onverkoop baren raap; III. de ingeleverde leverbare bollen. Het schijnt spr. te minder bezwaarlijk om Zijne Excellentie te verzoeken tot het sub I en II over te gaan, daar hier voor geen bijdrage uit 's Ryks kas wordt vereischt, maar slechts een voorschot, dat uit de reeds ingestelde heffingen op den export zal worden terugbetaald. Maar ook t.a.v. het sub III genoemde zou spr. den Minister geen gift willen vragen, maar een voorschot, bijv. uit het Crisisfonds, daarbij de mogelijkheid tot terugbetaling openende, doordat het vak zich gaarne voor een tijdvak van 10 jaren verbindt eene belasting op te brengen: a. via de export, die het recht van verhaal op de kweekerij zou kunnen worden toegekend; of wel b per Rijnlandsche Roede: 1. voor elk gewas afzonderlijk, (het eerlijkst vol gens de wetten der strikte rechtvaardig heid); 2. voor elk gewas door elkander (het best verantwoord naar de wetten der verdeelende rechtvaardigheid). Mocht daarbij de looptijd der Crisislandbouw- wet (zijnde 3 jaren) een bezwaar zijn, dan moge het vak Zijne Excellentie wel beleefd een regeling aanbevelen, als in dertijd bij het z.g. Tiendrecht plaats had. Hierna dankte spr. voor de hem gebo den gelegenheid tot het geven van zijne nadere toelichting. De heer W. van der Laan behandelde vervolgens de volgende vragen: Wat moet worden betaald? Hoe moet worden betaald? Aan wie er uitbetaling moet geschieden? Hoeveel is er totaal benoodigd? Hoe moet het terugkomen? en Wanneer kan een eventueele heffing het best aanvangen? Uitbetaald moet worden: 1. datgene wat valt onder de garantie; 2. Het surplus of wel datgene wat behoort tot den onver koopbaren raap, doch buiten de garantie valt, overeenkomstig het gegeven commu niqué dd. 4 Mei 1933; 3. datgene wat werd ingeleverd, met toepassing van art. 5 der Landbouwcrisiswet 1933. Uitbetaling moet geschieden aan al de genen die de gestelde maatregelen na leefden. Volgens zijn berekening zal er totaal benoodigd zijn: voor het onder 1 en 2 ge noemde tezamen f 450.000.voor het on der 3 genoemde, berekend naar den mi nimumprijs 3.922.698,69, verminderd met datgene, wat niet behoeft te worden be taald wegens verleende ontheffingen de ten vorige jare verplichte, eerst thans plaats gehad hebbende inlevering van sommigen van 2 H. L. Hyacinthen: 278.811,792. Zoodat totaal benoodigd zal zijn: 3.643.886,898. Zijn meening omtrent de invoering van een eventueele heffing zal zijn in het jaar 1935. Hierna volgde onmiddellijk een ver zoek van eenige aanwezigen om het Hoofdbestuur te verzoeken een spoed- eischende vergadering te beleggen ten einde deze urgente aangelegenne'/l nog I voor de behandeling der Rijlcsbegrooting in de Tweede Kamer behandeld te zien. Na een onbelangrijke rondvraag sloot I de voorzitter deze belangrijke bijeen- 1 komst.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6