BEAURAING INTEE WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Op veelvuldig verzoek stellen wij onze abonné's wederom in de gelegenheid een Twee-daagsche peis naap Beaupaing te maken Nu niet op Zaterdag en Zondag, maar om de deelname zoo groot mogelijk te doen zijn op Zondag en Maandag 22 en 23^0ctober a.s. De prijs is wederom f. IS.alles loilegrepen. Plaatsbespreking aan ons BureauAanmelding moet geschieden vóór DONDERDAG") 19 JQCTOBER. Zie verdere bijzonderheden' «a ynit jummer. Ondergeteekende(n) wenscht(en) deel te nemen aan de reis DINANT-BEAURAING-BRUSSEL NAAM WOONPLAATS: (in drukletters) Giro 103003 (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. B. K. STUDENTENVEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Jan Derks voor de nieuwe leden over: het wanbegrip over student en intellectueel Gistermiddag heeft op de gebruikelijke wijze de inauguratie plaats gehad van de candidaat-leden der R. K. Studentenver- eeniging „Sanctus Augustinus", alhier. De feestvergadering in het „Eigen Huis" werd o.m. bijgewoond door den nieuwen Unie-moderator, den zeereerw. pater v. Heugten S.J., de professoren Keesom en Berg, mr. Sormani, benevens door afge vaardigden van de zustervereenigingen S. Laurentius, Rotterdam, S. Thomas Aquino, Amsterdam en S. Vergilius, Delft. Bericht van verhindering was o.m. ingekomen van Z.Exc. Ruys de Beerenbrouck, van cura toren en Senaat der Leidsche universiteit. De praeses van S. Augustinus, de heer A. Zijlmans, heette in zijn openingswoord vooral de gasten hartelijk welkom en sprak vervolgens een kort woord tot de inaugurandi, waarin hij het „R. K. Stu dentenvereniging" ontleedde. Vóór alles moeten de studenten katholiek zijn, dan moeten zij studeeren en vervolgens moeten zij goede leden zijn van de vereeniging, waar men elkander steun geeft en steun krijgt, waar men bovendien leert wat men in zyn studie niet leert. Daarbij bedenke men, dat men niet in de eerste plaats een goed lid is, wanneer men alle feesten na loopt of wanneer men de hoogste rekening kan toonen. Hierna werd de plechtigheid der inaugu ratie verricht en had S. Augustinus 34 nieuwe leden, 14 dames en 20 heeren. De moderator der vereeniging, rector R. J. J. Reijnen, richtte dan een woord van felicitatie tot de nieuwe leden. Zijn- eerw. wees erop, dat de kennismakingstijd zoo prettig is verloopen, hetgeen behalve aan de verschillende besturen voor een zeer groot deel te danken is aan de leden zelf. Wanneer spr. vervolgens den wensch uit, dat de nieuwe leden mogen blijven zooals ze nu zijn, dan is dit geen magere wensch, dan is deze schijnbare stilstand geen achteruitgang, want als de studenten van nu over vijf jaar kunnen zeggen, dat ze nog dezelfde zijn, met denzelfden vu- rigen geest, zuiver en ijverig, dan heeft hij moeten werken om het aldus te krijgen en dan zijn de losse goede daden, welke hij zoo nu en dan stelt, veranderd in ge woonten. Daarom spoort spr. allen aan goede ka tholieken te blijven, dan zal het universi tair leven gebouwd zijn op een stevigen basis, die gelegenheid geeft verder te bou wen ter bereiking van idealen. Rede Jan Derks. Na zijn inleiding wijst de heer Derks op een passage in „Vox Studiosorum",' het orgaan van het Utrechtsch studenten corps, waarin o.m. gezegd wordt: „Intel- lectueelen zijn voor studenten ongetwij feld verfoeilijke wezens, maar de angst het te worden of het te schijnen in de oogen van anderen, is belachelijk, als, er immers geen reden toe is". Dit citaat, aldus spr., geeft uiting aan een onder studenten veelvuldig aan te treffen wanbegrip omtrent de verhouding: student-intellectueel. Een student zou, zon der prijs te geven wat hem kenmerkt als student, geen intellectueel kunnen zijn; een intelectueel, zonder zijn intellectuali teit verdacht te maken, geen student. Men heeft zich èn van den student èn van den intellectueel een volkomen misvormd beeld geschapen. Van den student. Een student is niet op de allereerste plaats iemand, die studeert; een student is op de allereerste plaats iemand, die, aan het lastig en belemmerend toezicht van bezorgde oudelui ontsnapt, in een of andere universiteitsstad zijn vrij heid viert. De eenigste welhaast in dezen tijd, die niet afhankelijk is van een brood heer, die weinig te verliezen heeft en daarom veel op 't spel kan zetten, is hij geroepen in den vloedgolf der zakelijkheid de romantiek te bewaren van het vrijbui ters-bestaan. De student, hij is de bevoor rechte jeugd, die zich uit mag leven. Na aldus nog over den student te heb ben uitgeweid, schetst spr. ook het mis vormde beeld, dat men zich van den intel lectueel voorstelt. Spr. betoogt: een intel lectueel is iemand, aan wie het leven vol komen voorbijgaat. Voor hem bestaan er slechts boeken en daarin vindt hij zijn eenige genot. Van den morgen tot den avond zit hij op zijn kamer; hij is een fos siel, een doode. Hij bemerkt niets vein het geen er om hem heen plaats vindt en spr. vervolgt: dat intellectueel zijn beteekent: in staat zijn tot zelfstandig denken, zich zelfstandig een inzicht te vormen in de problemen, waarvoor het leven de men- schen stelt, in staat zijn de causaliteit der verschijnselen op te sporen en die zulks vermag, in stede van het leven aan zich te laten voorbijgaan, hy zal het leven dieper peilen dan wie ook, méér, hij zal het le ven kunnen dwingen naar zijn wil, hij zal het leven beheerschen. Hy weet, dat hij geroepen is tot leiderschap, dat hij midden onder de menschen hoort te staan, om hen te stuwen naar een doel, dat hij als het doel der menschen heeft achterhaald en leeren kennen. Intellectueel zijn beteekent zelfstandig denken en dan is het duidelyk, d*t hij voor den student niet is een ver foeilijk wezen, maar dat ieder student een intellectueel zal behooren te worden. De taak van de universiteit is het immers de zelfstandige, de hoogste leiding te vormen van de maatschappij. Studenten, dat zijn toekomstige intellec- tueelen, dat zijn dus ook de toekomstige leiders der maatschappij. Maar de leider behoort ook te zorgen, dat hij als leider door het volk aanvaard wordt. Daarvoor moet hij het volk kennen en begrijpen, zyn moeilijkheden en hulpbehoevendheid voelen, hy zal het vertrouwen van de ge leiden moeten bezitten. Dit vertrouwen alleen zal zijn gezag duurzaam kunnen grondvesten. Het gros van de studenten heeft zich tot nu toe weinig aangetrokken van zyn dub belen plicht: leeren zelfstandig te oordee- len op grond van uit zich zelf evidente waarheden en leeren het volk te verstaan. Spr. noemt vervolgens de huidige maat schappij een janboel en hij staaft dit met de bewering, dat er welhaast geen terrein is, dat gespaard bleef voor de schrikba rende anarchie der beginselloosheid. Het hooger onderwijs moet echte wetenschap geven, maar de liberale universiteiten en 't meerendeel hier is liberaal doceeren recht zonder ethica, economie zonder acht te slaan op het doel van den mensch, socio logie zonder te handelen over rechtvaar digheid en liefde zooals Magister Dood- korte het eens uitdrukte: het onderwijs onzer universiteiten is aan alle kanten doordeesemd van materialistische theo rieën, het is een wijsgeerige begripsver warring, welke babylonisch is. De staat vormt een behartiging van groepsbelangen, het economische leven is ongeorganiseerd en nergens dan wellicht op dit terrein is de wanorde grooter en tiert de beginselloosheid weliger. Zoo heeft men uit het oog verloren, dat de natuur lijke norm voor de productie moet zijn het levensonderhoud. De oorzaak van een en ander schuilt volgens spr. voornamelijk hierin, dat de student van vroeger zich niet bewust is geweest leider te moeten zijn, dat hij er zich niet op toegelegd heeft waarachtig in tellectueel te zijn. Om verandering te 'brengen in den hui- digen toestand raadt spr. zijn gehoor aan contact te zoeken met het werkelijke le ven, met den werkman, den werklooze. De student weet niet wat daar leeft en de arbeider gevoelt wederkeerig de psyche van den student niet. Dat te veranderen is de taak van den student van vandaag. De katholieke student heeft als katholiek den plicht de maatschappij om te vormen in Christus, als student heeft hij den plicht om bij deze omvorming leiding te kunnen geven. Praeses Zijlmans dankte aan het slot den heer Derks voor zijn met aandacht gevolgd betoog en uitte den wensch, dat het resultaten moge hebben. Nadat tenslotte aan de oud-bestuursle den van S. Augustinus de avuncalaats-in- signes waren uitgereikt, werd de vergade ring gesloten. KON. VER. „OOST EN WEST" Sumatra. Op uitnoodiging van de afdeeling Leiden der Kon. Ver. „Oost en West" heeft Zater dagavond in de uitstekend bezette groote Nutszaal dr. W. G. N. van der Sleen uit Haarlem een lezing gehouden over zijn reis door Sumatra. De bijeenkomst werd bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. A. van Hamel, geopend door prof. dr. Ph. van Ronkel, die een kort welkoms woord sprak en dr. van Van der Sleen bij het auditorium inleidde. De spreker begon met een vergelijking te trekken tusschen Java en Sumatra. Op Java met zijn 40 millioen zielen voelt de bevolking zich nauw verbonden aan den grond waarop zij leeft. Een bewoner van het platteland is tevreden met het karige loon dat hij verdient. Hij heeft voldoende aan 21/2 cent per dag voor zijn noodzake lijk levensonderhoud en de dagloonen van het huis- en tuinpersoneel bedragen dan ook zelden meer dan 25, 30, of in de groot ste steden 50 cents. Wanneer, men per boot van Merak de straat Soenda oversteekt en in Telokbe- tong een drager wil huren, betaalt men onmiddellijk een rijksdaalder per dag. De oorzaak van dit groote verschil op dezen kleinen afstand, acht spr. gelegen in het feit, dat de Javaan tevreden is met zijn beetje rijst, suiker, vischje en zijn zonneschijn. De Sumatraan en in het bij zonder de Lamponger daarentegen niet. Deze streeft evenals de Westerling naar een hoogeren levensstandaard en zoekt buiten zijn gewone bezigheden ook ander werk om zijn omstandigheden te verbete ren. De mogelijkheid daartoe wordt hem geboden, doordat het Lampongsche veel dunner bevolkt is dan Java en dus veel meer bouwgrond beschikbaar is. Typeerend voor Zuid-Sumatra is dan ook, dat men overal een vrij groote mate van welvaart aantreft. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Het najaarsprogramma. Het najaarsprogramma van he rijksmu seum van oudheden luidt als volgt: 31 Oc tober: prof. dr. F. J. de Waele uit Nijmegen over: De opgraving van de Lerna-bron te Korinthe; 14 November: dr. W. D. van Wijngaarden: de Egyptische voorstellingen van de zon en van den zonnegod; 28 No vember: dr. J. H. Holwerda: Begraving en lijkverbranding in Oud-Europa; 12 De cember: dr. F. G. Bursch: Geestelyk leven in praehistorischen tyd. BUITENLAND. AUTOBUS STORT IN EEN BERGKLOOF. Twaalf zwaar en vijftien lichtgewonden. BOEKAREST, 17 Oct. (V. D.). In de nabijheid van Klausenburg stortte een ge heel bezette autobus in een 20 Meter diepe kloof. Van de 27 inzittenden werden 12 ernstig gewond, terwijl 15 lichtere verwon dingen opliepen. TWEEDE TWEEDAAGSCHE TOCHT NAAR BEAURAING. De 2-daagsche tocht per luxe-touringcar naar Beauraing met bezoek aan Dinant en Brussel kost 15.Deze prijs omvat het vervoer vanaf Leiden naar Beauraing en terug, logies en maaltijden in prima gele genheden. (Dranken voor eigen rekening). Het Reisprogramma luidt: le dag Vertrek van Leiden 7.30 uur. Standplaats wagens: Papengracht. Route: Leiden, Delft, Rotterdam, Breda, Antwer pen, Brussel. Onderweg bijwonen der H. Mis. Aankomst 1 uur. Lunch. Ver trek van Brussel 2.30 uur, via Wavre-Gem- bloux naar Namen. Van hieruit rijden wij door de schitterende Maas-vallei, begrensd aan beide zijden door de bergen, getooid in de mooiste hersttinten naar Dinant, om verder onzen weg naar Beauraing te ver volgen. Aankomst 5.30 uur. Te 6.30 uur ge.zamenlijk gebed met de kinderen bij den „Boom der verschijnin gen" en de Grot. Daarna vertrek naar Has- tière. Kamer-indeeling, diner, logies. 2e dag: Bijwonen van de H. Mis. Ont bijt. Vertrek naar Beauraing 8.30 uur. Aan komst te Beauraing 9.00 uur. Gezamenlijk gebed bij de Grot en den „Boom der ver schijningen." Vanaf het parkeerterrein wordt in processie naar de Grot getrokken Bloemenhulde en toespraak. Na afloop gelegenheid tot gebruiken van een verfrissching en winkelen. Vertrek naar Hastière 11.30 uur. Aan komst te Dinant 12.uur. Lunch. Vertrek uit Hastière naar Brussel. 1.30 uur. Aan komst te Brussel 3.30 uur. Rondrit door de stad. Diner. Vertrek naar Holland 5.30 uur. Aankomst Leiden circa 11 uur. AUTO STORT IN EEN RAVIJN. Vier dooden en één gewonde. MILAAN, 17 Oct (V. D.). Te Imperia bij Genua stortte een auto met vijf perso nen door onbekende oorzaak in een bocht van den weg in een 15 meter diep ravijn, waar de wagen bleef liggen op de spoor lijn, die door het ravijn loopt. Vier inzit tenden waren op slag dood, terwijl de vyfde ernstig gewond naar een ziekenhuis kon worden overgebracht. LAATSTE BERICHTEN HEVIGE BOTSING TUSSCHEN TRAM EN VRACHTAUTO. In den vroegen morgen, tusschen vier en half vijf, is in de bocht van het Westelijk Viaduct bij het Stationsplein te Amster dam een hevige botsing geschied tusschen een tramwagen van lijn 22 en een vracht auto. Het ongeval is waarschijnlijk te wij ten aan een samenloop van omstandighe den; zoo verklaarde de bestuurder van de vrachtauto, een melkwagen uit Weesper- karspel, dat hij geen signalen van de tram heeft gehoord; de trambestuurder heeft bij zijn verhoor echter medegedeeld, deze wel gegeven te hebben. Hoe het ook zy, de botsing tusschen beide voertuigen de vrachtauto kwam uit de richting De Ruyterkade, terwijl de tramwagen uit de richting Stationsplein kwam was zoo hevig, dat van de tram het linkervoorbal- con geheel werd ingedrukt; de vracht auto was aan den linkerkant zwaar geha vend, ook waren een voor- en deurruit ge heel vernield. Het is verder komen vast te staan, dat de chauffeur van de vracht auto beide bestuurders liepen geen ver wondingen op den bocht naar het via duct niet geheel rechts genomen heeft, zulks waarschijnlijk in het vermoeden, dat de weg vrij was. LEIDSCHENDAM. Sint Josephs-Gezellen. Zondag 22 October a.s. houdt de St. Josephs-Gezel- len-Vereeniging alhier hare jaarverga dering in het patronaat des avonds 8 uur. Agenda: opening, notulen, installatie nieuwe leden, jaarverslag secretaris, jaar verslagen der onderafdeelingen, bestuurs verkiezing, mededeelingen, vaststelling win terprogram, bespreking wedstrijden, rondvraag en sluiting. TELEGRAMMEN NIEUWE OVERSTROOMINGSRAMP IN CHINA. 20 millioen menschen in gevaar. MOSKOU, 18 Oct. (V.D.). Volgens een bericht van het Sovjet-Telegraafagent- schap wordt het stroomgebied van de Gele Rivier weer geteisterd door een reus achtige overstroom ing, die de groote over strooming van 1931 nog overtreft. De nood der bevolking in het getroffen gebied is schrikwekkend. Het aantal slachtoffers kan nog niet bij benadering worden vast gesteld. De ramp is bespoedigd door den langdurigen onderbroken regenval, waar door uitgestrekte gebieden en groote ge deelten van verscheidene provincies in een onafzienbare watervlakte zijn her schapen. De bewoners, voor zoover zy het leven er niet bij hebben in geschoten, hebben have en goed verloren. Er heerscht een vreeselijke hongersnood, waaronder minstens 20 millioen menschen lijden. Tot nog toe was nog geen enkele vorm van hulpverschaffing mogelijk. DAL ADIER'S NATIONAAL HERSTELPROGRAM. PARIJS, 18 Oct. (V.D.). Nu Laladier met 470 tegen 120 stemmen in de Kamer ur gentiebehandeling van de regeeringsvoor- stellen tot dekking van het begrootings- tekort heeft weten door te zetten, keert de belangstelling in Frankrijk, die de laat ste dagen voornamelijk op de buitenland- sche politiek gericht was, terug naar den binnenlandschen toestand en de bijzon derheden der regeeringsvoorstellcn. Be halve de beide voorstellen tot dekking van het begrootingstekort heeft de regeering nog zes wetsontwerpen aanhangig ge maakt, tot herstel van het economisch leven. Een nationaal herstelprogram voorziet voor de komende vier jaar in de uitvoe ring van verschillende werken tot een totaal bedrag van 13,7 milliard franc,: waarvan 9,5 milliard franc voor rekening van den staat en 4,2 milliard franc voor rekening der gemeenten komt. Hiervan zal drie milliard ten goede komen aan den landbouw, twee milliard aan het on derwijs, 2,7 milliard ter beschikking van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, terwijl 2,2 milliard gebruikt zal worden voor den aanleg van wegen, electricifica- ties en dergelijke. Tenslotte is nog een milliard voor de luchtvaart bestemd. Ver der zijn wetsontwerpen in voorbereiding tot het treffen van maatregelen tegen de duurte, bescherming van spaarders, steun aan den graanbouw enz. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 17 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 280 vette kalveren: le kw. 6470, 2o kw. 5662, 3e kw. 4452, per kg. levend gewicht. 23 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella Francina, d. van P. Chr. de Haas en C. M. Molenaar. Hermanus Wilhelmus, z. van H. P. Kooy- man en K. A. M. Cornelisse. Gijsbert, z. van J. Haasnoot en G. A. Copier. Antoi- netta Margaretha Maria, d. van J. P. Ouwerkerk en E. S. M. Breedeveld. Ma ria, d. van C. v. d. Blom en J. Bon. Ma ria Wilhelmina, d. van W. de Groot en M. du Chatmier. Abram, z. van W. F. v. Tongeren en M. Marynis. Petrus Johan nes, z. van J. A. Dijsselbloem en J. C. M. Koot. Elisabeth Lena Susanna dr. v. A. H. Leuering en E. L. Kuyl. Willem Ja cobus z. v. J. M. de Ru en E. J. Choufoer. Overleden: J. Oosterom m. 58 j. J. de Vries wedn. 86 j. M. Rozier-Klui- vers wed. 73 j. Th. v. d. Zalm ongeh. m. 82 S. C. de WolfSelier vr. 69 j. C. Mazurelv. d. Kamp vr. 81 j. M. Willems of Brilmanv. d. Mey wed. 84 j. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. nuchtere kalveren 58 per stuk, 338 var kens: Vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 4546, zware varkens 4445, vette varkens 44 per kg. slachtgewicht, drie wagons uit Denemarken. Overzicht: vette kalveren flinken aanvoer, vlotten handel, hoogere prijzen. Varkens weinig aanvoer, kalmen handel, prijshoudend. WOERDEN, 17 Oct. Kaas. Aanvoer 566 partijen kaas: Met rijksmerk le kw. f 24—28, 2e kw. f 21—23, zware f 29. Han del traag. STOMPWIJK, 18 Oct. Eiercnveiling. Prijzen: henneneieren ƒ3.155.75, kippen eieren ƒ5.105.72, kleine eendeneieren ƒ2.65. eendeneieren ƒ4.25. Alles per 100 stuks. LEIDSCHENDAM, 17 Oct. Groentevei ling. Eng. komkommers le soort f 2.90 5.10, 2e soort 1.50—2.50, 3e soort -1.—, gele komkommers le soort 6.20, 2e soort 2.103.3e soort 1.50, kropsla 0.600.90, peen 3.505.40, bloemkool 2.104.20, an- duvie 0.50—0.80, tomaten (mid.) 1.30 2.40, gr. ronden 1.50—2.80, 2e soort 1.00— 1.30, spinazie 0.28—0.49, postelein 3.80— 4.60, rabarber 1.00—2.00, radus 1.00—2.00, prei 1.302.40, snijboonen 0.140.29, sper- cieboonen 0.06—0.22, appelen 0.06—0.18, peren 0.05—0.16, meloenen 0.02—0.16, dru-i ven 0.13—0.15. VEUR, 17 Oct. Eierenveiling. 19881 kippeneieren 4.65—6.45, 72 eendeneieren 2.604.00, 32 ganzeneeiren 8.00, 711 kippen 0.20—1.05, 44 eenden 0.40—0.55, 117 konij nen 0.20—1.50O, 22 duiven 0.07—0.15. VOORSCHOTEN, 17 Oct. Vrije vei ling. Eieren per 100 stuks f 5.60—6.80, kuikeneieren per 100 st. f 4.505.00, ha nen per st. f 0.400.60, konijnen per stuk f 0.201.50, duiven per stuk f 0.150.20. DEN HAAG, 17 Oct. Fruitveiling. Appelen: Sterappelen ex. 18—20, pr. 15 16, I 1314, II 1113, Lansberger renet ex. 910, I 67, II 45, Prins Albert ex. 810, I 67, Goudrenet 713, Bellefl. 68, dubb. bellefleur 1012, Kafappel ex. 8. I 67, II 56, dubb. Benderzoet 67, Zomer bellefleur I 7—9, II 56, Lemoen- app. ex. 9—10, I 9, II 7—8, Tr. de Kiel 8— 10, Notarisapp. 6—8, Armgaat 3—4, Honds muil 5—6, Wijnapp. 5—7, Tuinzoet 3—9, Zomer paradys 5—6, zoete Hollaart 5—7, Zoete schijvers 58, Campagne zoet 4—6. Peren: Doyenne de Commice I extr. 37 40, I 3335, II 2430, Maagdeperen ex. 1012, Bonne Luios 1113, Herfstjuttcn 813, st. Germain 68, Vendeurperen 5— 10, Nouveun poiteau I 11—14, II 9—11, III 7—11, Beurre Clairg. 10—14, Pres. van Lunteren L 35, Pres. van Engeland 6 7, Beurre Alexander 10—12, Kleipeer ex. 810, I 68, Leopold I 28—30, II 19—25, Jodeperen 8—10, Brederode 9—11. Noten 1519, Komkommers 9, 6010, 60 per 100 kas. BOSKOOP, 17 Oct. Bloemen. Golden Ophelia 15—20 ct„ Hadley 35—60 ct., Claudius Pernet 2848 ct., Columbia 18— 24 ct., Butterfly 15—42 ct., Mac Keiler 16—20 ct., Wilh. Kordes 41—60 ct., Mme Jules Bouché 16—22 ct., Rosalandia 28— 41 ct., Florex 17—28 ct., Phoebe 12—20 ct., Edith Helen 50—80 ct., Aug. Noack 26—48 ct., Else Poulsen 45—71 ct., Orange Per fection 20—38 ct., Paul Grampel 40—62 ct., Inga Olson 15—25 ct., Chaplin 25—27 ct, Elleh Poulsen 2036 ct., Chrysanten grootbloemig 70—120 ct., Chrysanten tros 15—26 ct., Physalis Franchettii 18—30 ct., Clematis Durandii 20 ct., Clematis Prins Hendrik 100250 ct. NOORDWIJKERHOUT, 17 Ovt. Vei ling. Snijboonen f 1.70, enkele boonen z. d. f 0.801.85, enkele boonen m. d. f 1.902.35, dubbele boonen z. d. f 0.70 1.85, alles per 10 kg. WOERDEN, 17 Oct. Groenteveiling. Goudreinet 5—16, besie v. Schon 68, Bellefleur 3—7 1/2, IJsbouten 2—6, Cam pagne 2—4 1/2, Louwtjes 2—4, Sterappcl 4—14, Zwijndr. wijnperen 416 1/2, Arm- gaard 46 1/2, Neuveen paten 14 1/2, Le- moen 810 1Ï2, Pres. Roseveld 26—27, Pippeling 2—12, Boonen 13—24, Pres. v. Engeland 2—111/2, Prank. 2—10, Pater Noster 2—4 1/2, Snijboon. 24, Gron. Kroon 8, Roode kool 2—5, Sinjeuren 4—8, Witte 24 1/2, Reine d'Or 47 1Ï2, Souvrijn 3 —5, zure bl. 810, bloemkool 1 1/2—13 1/2 Coupatet 13—161/2, Spinazie 6—81/2, Wliliam 11—21, Sla 10—26, B. Clairgean 1121, Andijvie 212, Guzen Wildeman 610. peen 35, Vendeur 49, Winter- jan 2—6, tomaten 14, jodepeer 26, druiven 12 1/2, Bergamot 24 1/2, Kom kom. 15, groenpeer 25.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3