WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 uil LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Oct. 1933, medegedeeld door het Kon. N ju. i EeteoroL Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.0 te München. Laagste barometerst.: 736.8 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 19 Oct.: Zwakke tot matige zuidelijke tot ooste lijke wind, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, moge lijk nachtvorst, wei nig verandering in temperatuur over- dag. De hooge drukking verplaatste zich naar het vasteland en nam bij de Oostzee zoo snel toe, dat daar nu de voornaamste kern ligt; tusschen deze en de hooge drukking in Midden-Europa ligt nog een overschot van de depressie, die in Noord-West- Duitschhland nog regen brengt. De Weste lijke depressie nam bij IJsland in diepte af maar breidt zich over Ierland en de Golf van Biscaye uit. In Midden-Europa is over al windzwak snzonnig weer met ochtend nevel, in Noord-Oost-Duitscchland is het nog regenachtig, Scandinavië heeft regen in het Noorden, opklarend weer in het Zui den en Oosten. Op de Britsche Eilanden waait het krachtig uit het Zuiden, maar valt weinig regen. De temperatuur daalde in Noord-Frankrijk en in Noord-Scandina- vië plaatselijk tot onder het vriespunt, in West-Europa zal de dagtemperatuur hooger worden dan gisteren. Bij het toenemen van de hooge drukking om de Oostzee zijn Oostelijke winden te wachten met kans op nachtvorst en aan vankelijk weinig of geen regen. LUCHTTEMPERATUUR Tempc.atuur des middags te half drie 12.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Woensdagnamiddag 5.30 uur tot Donderdagmorgen 6.02 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 10 October v.m. 2.25 uur en nam. 2.40 uur. BINNENLAND De inkrimping van den veestapel DE C. R. C. IS BEGONNEN. De prijs van het blikvleesch voor steuntrckkenden bepaald op 35 cents per K.G. DE DISTRIBUTIE NIET INééNS. De heer Tromp van Holst, voorzitter der Crisisrundveecentrale heeft aan een me dewerker van de „Alg. Ned. Slagerscou rant" (het nieuwe vakblad) een en ander medegedeeld over de inkrimping van den rundveestapel. Nadat de medewerker had gewezen op het mond- en klauwzeer, waardoor de melkproductie is gedaald en de vette kal veren in prijs zijn gestegen, zoodat er op 't oogenblik niet van overproductie kan worden gesproken, zette de heer H. v. H. uiteen, dat dit weliswaar juist is, doch dat juist het aantal jonge dieren (1 jaar en ouder), op wie de ziekte niet van invloed is en die hun eerste melkgift nog moeten krijgen, met 40 pet. is gestegen. Er zal bepaald worden, hoeveel dieren elk bedrijf mag aanhouden, waarbij men rekening zal houden met den aard van 't bedrijf en met de gesteldheid van den bo dem, zoodat de veehouderij zich meer zal kunnen aanpassen aan de cultuurmogelijk heden ter plaatse (scheuren van gras land en voeding met producten van eigen bedrijf). Tevens beoogt de inkrimping, óm een loonende productie te bereiken door het opfokken tot individueel (per dier) hooger productievermogen te bevorderen en een heruitbreiding door te grooten nieuwen aanfok te voorkomen. Wat den afzet betreft, verklaarde de heer T. v. H., dat in de éérste plaats de mogelijkheid van verkoop van levend vee naar het buitenland zal worden aangegre pen. Vervolgens zullen van de te slachten runderen de beste exemplaren worden in gevroren; dit is goedkooper dan verdere verwerking en men kan dan de mogelijk heid van verkoop afwachten. In géén ge val echter zal dit bevroren vleesch op de binnenlandsche markt worden gebracht. Daarnaast zullen de runderen worden verwerkt tot vleesch in blik. Het te fabriceeren gekookte kort- vleesch in blik is een product, dat ont staat door het vleesch van heele runde ren in zijn eigen vet en sappen in gesne den toestand in blikken van 1 K.G. in houd te verduurzamen. Deze blikken zul len tegen den prijs van 0.35 verkrijg baar worden gesteld. De regeering zal zeer zeker bij de aan maak er van zeer voorzichtig te werk gaan, omdat geenszins vaststaat in welke mate het afname zal vinden; aangezien de com- missie-Lambooy zich uitgesproken heeft tegen een gedeeltelijke verstrekking van den steun in den vorm van bons, rechtge- vend op ontvangst van bepaalde hoeveel heden levensmiddelen. Er bestaat dus geen zekerheid omtrent den omvang van het debiet, wijl de steungerechtigden volko men vrij zijn om tegen inlevering der bons de hun ter beschikking staande le vensmiddelen af te nemen. Met het be schikbaar stellen dezer bons wordt hun een voorrecht geschonken, het is echter nog maar de vraag of en in welke mate zij er gebruik van zullen maken. Bovendien heeft de regeering bij de aanmaak er rekening mede te houden dat gekookt vleesch in blik een geheel ander product is dan corned beaf en dat het daarom niet op de buitenlandsche markt gebracht zou kunnen worden. Het ter beschikking stellen van het vleesch in verschen toestand is volgens den heer T. v. H. minder gewenscht, om dat, wederom op grond van het advies der commissie-Lambooy, elke basis tot 't bepalen van den afezet ontbreekt. (Nie mand zal verplicht zijn, van zijn vleesch- bon ook gebruik te maken). Een deel van het ter beschikking gestelde, doch niet af genomen vleesch zou dus óf bederven, óf naar de normale vleeschconsumenten gaan. Bovendien zou de controle op den verkoop zeer moeilijk zijn, dit alles in tegenstelling met verduurzaamd vleesch. Op een vraag, of het corned-beaf-plan thans van de baan is, antwoordde de heer T. v. H. „op het oogenblik wél, doch als het kort vleesch in blik niet voldoende blijkt te worden afgenomen, is het corned beaf onze achterdeur". Dit corned beaf is echter anders dan hetgeen hier te lan de op de markt komt en dat bereid wordt van snippers en afvalvleesc.h. Het hier eventueel te maken product zou men beter gekookt vleesch kunnen noemen. De bons zullen door de gemeentebestu ren aan de steunbehoevenden worden uit gereikt, welke laatsten deze dan onder overlegging van een bewijs, dat zij als steuntrekkende zijn ingeschreven, bij de aangewezen slagers kunnen inwisselen te gen blikvleesch onder betaling van 0.35 per kilo's blik. Ook zullen echter bons kunnen worden verstrekt aan velen, die tot dusver geen enkelen vorm van steun- verleening genoten, doch door de econo mische omstandigheden dikwijls in méér benarden toestand verkeeren dan steun- trekkenden. Het zal, volgens den heer T. v. H., niet onmogelijk zijn, dat de distributie niet in ééns over het geheele land geschiedt. De Crisisrundveecentrale heeft aan alle ge meenten met minder dan 100.000 inwo ners verzocht, haar vóór Maandag j.l. me de te deelen, hoeveel blikvleesch noodig zou zijn bij beschikbaarstelling resp. van 2, 1 en 1/2 Kilo per week per steuntrek kend gezin van ten hoogste 2 personen, benevens hoeveel noodig zou zijn, indien ook niet steuntrekkende armlastigen er in zouden worden betrokken. Waarschijnlijk zal per kilo een distribu- tieloon van vijf cents worden toegekend. Ten slotte zullen de slechtste exempla ren voor vernietiging worden bestemd. De particuliere en gemeentelijke destructoren zullen op Maandag 23 October gereed moeten zijn met hun voorbereidingen tot opstelling en verwerking der hun toege wezen dieren. Ten slotte is van belang, dat de heffing op rund- en kalfsvleesch, waarmede de inkrimping zal worden gefinancieerd, over een langeren termijn zal kunnen worden geheven dan gedurende dien, waarbinnen zich de inkrimping voltrekt. Doet men b.v. over het opruimen van 200.000 stuks een jaar, dan kunnen de middelen daartoe wor den geheven gedurende twéé jaren, waar door de heffing per kilo, dus de druk op den consument, lager, i.l. meer verdeeld wordt. STAATSLEENING RUIM VOLTEEKEND. Naar wy vernemen is de 4% Tweede Ne- derlandsche Staatsleening 1933, waarop gisteren de inschrijving was opengesteld, ruim volteekend. Op de verzekerde deelneming zal eeni- ge korting moeten worden toegepast. VEILIGHEIDSWEEK VAN DE K.N.A.C. De auto's worden nagezien. Ook op den tweeden dag van de veilig- heidsweek is het uiterst druk geweest op de ter gelegenheid van deze week inge richte veiligheidslaan aan de Boorlaan. Drukker nog dan Maandag, met het ge volg, dat in twee dagen tijds meer dan vijfhonderd auto's zich aan de verschil lende proeven hebben onderworpen. Het is opvallend, dat in tegenstelling met Maandag het aantal goedgekeurde automobielen veel grooter was, hetgeen moet worden toegeschreven aan het feit, dat de eigenaars zich ongetwijfeld gehaast hebben om de wagens in de puntjes in or de te maken. Tenslotte is daarmede juist 't doel, dat de K.N.A.C. zich met het orga- niseeren van de veiligheidsweek had ge steld, bereikt. Wat de cijfers van Dinsdag betreft kan worden medegedeeld, dat in totaal 291 auto's de veiligheidslaan hebben bezocht, waarvan 168 een oranjewimpel kregen en 123 moesten worden afgekeurd. Woensdag is de baan van halfnegen af geopend. Teneinde teleurstelling te voor komen wordt aangeraden zich vóór vier uur des namiddags aan de veiligheidslaan te vervoegen, daar niet kan worden inge staan, dat zij, die later komen, nog kun nen worden geholpen. Nederlandsche Bond van Varkens handelaren. De Nederlandsche Bond van Varkens handelaren heeft een adres gezonden aan den Minister van Economische Zaken, waarin er op wordt aangedrongen, dat het aan de door de crisismaatregelen der re geering gedupeerde varkenshandelaren ter beschikking te stellen bedrag wordt ver hoogd, opdat naar behoefte zal kunnen worden beschikt over de noodige midde len, die een meer rationeele tegemoetko ming in de schade der varkenshandelaren mogelijk zal maken en dat voorts bij de toekenningen van uitkeeringen te rade wordt gegaan in de eerste en voornaamste plaats naar bedrijfsmotieven al moge er in weiwillenden zin rekening gehouden worden met de bijzondere maatschappe lijke omstandigheden van de betrokkenen o.a. opdat het karakter der tegemoetko mingen niet „afglijde" naar een gunst- verstrekking, terwijl het als een rechtma tige toekenning wordt gevoeld en weder erkend. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Wis- en Natuurkun de letter L, de heer O. Meulemans, Den Haag. Voor het apothekers-assistent zijn ge slaagd de dames: A. M. Visser, geb. te Rot terdam; K. G. A. van der Ende, geb. te Bandoeng; A. W. Zoetekouw, geb. te Rot terdam. STADSNIEUWS ZAL DE NOOD IN DEN TUINBOUW NU VERDWIJNEN? Een nieuwe organisatie zonder beginsel. In „Zomerlust" is gisteravond een ver gadering gehouden van tuinders uit Lei den en omgeving ter bespreking van den nood in den tuinbouw. Deze druk bezochte bijeenkomst stond onder leiding van den heer Knotter, die in een kort openings woord er op wees, dat de bedoeling van 't comité van actie, dat dezen avond heeft belegd, is om langs den geordenden weg den nood in den tuinbouw ter bevoegder plaatse aan de orde te stellen. Als spreker trad vervolgens op de heer W. J. van Kampen, uit Voorbyrg, die het program van actie van het comité, dat de oprichting van de nieuwe standsorganisa tie, den Ned. Tuindersbond, voorbereidt, toelichtte. Dit program bestaat uit 8 punten. Het eerste punt behandelt de houding van de Regeering ten opzichte van de tuinbouw. De Nederlandsche Regeering is in de eerste plaats verplicht den tuinbouw te steu nen door den handel zooveel mogelijk zijn vrijen loop te laten. De transactie met Duitschland was daartoe niet geschikt. Daardoor zijn vele moeilijkheden voor den tuinbouw gerezen. Het tweede punt van het programma houdt in, dat de teelt 1934 zonder garan tiestelling van de regeering onverant woordelijk is. In de derde plaats dient verlaging tot stand te komen van de vaste en de sociale lasten. Het evenwicht daarin is volkomen verbroken. Verlaging van de rentelasten, ontheffing van de ren tezegels en van de ziekte- en ongevallen premies is noodzakelijk. Deze lasten kun nen niet meer gedragen worden. Punt vier behandelt de credietinstellin- gen. Er dient studie van gemaakt te wor den op welke wijze de tuinders crediet kunnen blijven behouden. Er zijn er reeds velen, die geen crediet meer kunnen krij gen. De Regeering dient een weg te vin den om ook hier handelend op te treden. In de zesde plaats handelt het program ma over de regeling van de afzet. Er zijn nog wel mogelij kheeden om onze handel in andere banen te leiden. Misschien kan er b.v. met Rusland iets gedaan worden en zoo zijn er nog wel andere landen. Voor de busgroente dien 'n vaste prijs ge steld te worden. De concurrentie daarvan in het voorjaar is funest. In punt 6 wordt uitgedrukt, dat het in één hand zijn van de functie van voorzit ter van het Centraal Bureau van Veilin gen en van Regeeringscommissaris niet gelukkig is. De vrachtprijzen van de spoorwegen in de zevende plaats dienen verlaagd te worden. Ten slotte wekte spr. op het achtste punt van het programma heeft hij niet behandeld om schouder aan schouder op te trekken voor het behoud van de Ne derlandsche tuinderij. In de pauze die daarna gehouden werd werden briefjes uitgereikt waarop men zijn naam kon vermelden, daardoor sym pathie betuigend met het streven van het comité. Na de pauze was er gelegenheid met den spreker van gedachten te wisselen. De heer Borst heeft niets nieuws ge hoord van den spreker. Alles wat hij ge noemd heeft, staat reeds op het program van de verschillende standsnrganisaties. Aan de leiding van deze organisaties is niets te wijten. Het programma, dat de spreker heeft ontwikkeld is er een op lan gen termijn. Er is momenteel werkelijk meer behoefte aan een program op korten termijn. De heer van Kampen stemde dit laat ste toe. Het is niet de bedoeling van het comité de bestaande organisaties afbreuk te doen. Er zijn echter vele tuinders nog niet georganiseerd. Deze moeten voor de organisatie worden gewonnen. Vele wil len zich niet bij de bestaande organisaties aansluiten. Deze wil de Ned. Tuindersbond (in wording) in zich verzamelen. De heer Biemond zeide het heele pro gramma van den spreker te kunnen onder schrijven, maar als dit programma uitge voerd wordt, dan zijn we er nog niet. Er moet iets anders gedaan worden. Hoe moet de productie beperkt worden b.v.? Het is juist, dat er een hiaat is in de organisa tie. De neutrale tuinders hebben geen or ganisatie, behalve dan in Noord-Holland. Zoek daarbij aansluiting, aldus spr., en kom dan als een neutrale organisatie met de R.-K. en Chr. bonden samenwerken. De heer van Kampen antwoordde, dat de Ned. Tuindersbond zich niet wil aan sluiten bij Noord-Holland. Zij wil niet achter de roode vlag gaan loopen. De heer Biemond zou wel eens graag willen weten, wat de Ned. Tuindersbond nu eigenlijk wil. De adspirant-leden wil len toch graag weten waaraan ze zich te houden hebben. De heer van Kampen antwoordde, dat de Ned. Tuindersbond niet doet aan partij politiek. Ik weet wel waar de heer Bie mond heen wil, aldus spr. De heer Biemond: Ik zou graag weten waar u heen wil. De heer Borst vraagt zich af of de heer v. Kampen wel een mensch en geen pa ling is. Hij kruipt door alle gaatjes heen. De heer Zuid wijk wilde een gedeelte van het geld terug vragen, dat tijdens de mobilisatie door de tuinders geofferd is. De heer De Graaf wilde spijkers met koppen slaan. Een nieuwe vereeniging is niet noodig. Kunnen de veilingen niet eens iets doen? De heer Laken had voorstellen ver wacht om den nood te bestrijden. De heer van Kampen zeide nog, dat een organisatie die nog niet eens opgericht is nog niets kan doen. Eerst moet de Ned. Tuindersbond worden opgericht. Daarna kan men aan 't werk tezamen met de an dere standsorganisaties. Na nog eenige bespreking werd de ver gadering door den heer Knotter gesloten. GEESTELIJKE ADVISEURS. Door Zijn Hoogw. Excellentie den Bis schop van Haarlem is aan den weleerw. heer L. Gudde eervol ontslag verleend als geestelijk adviseur van groep VI der So ciale Vereenigingen, opdat deze meer tijd beschikbaar krijge voor het moderator schap van de K. J. M. V. Tot geestelijk adviseur van groep VI is benoemd de weleerw. pater S. de Vries O.F.M., kapelaan der St. Leonarduskerk aan den Haagweg. Deze groep omvat vanaf heden alleen den R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" en den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Tevens is gevormd groep VIII van de Sociale Vereenigingen, omvattende de R. K. Slagerspatroonsvereeniging „St. Pela- gius" en de R. K. Slagersgezellenbond „St. Joris". Tot geestelijk adviseur van groep VIII is benoemd de weleerw. pater Ch. van Lieshout O.F.M., eveneens kapelaan der St. Leonarduskerk. TEGEN MALA-FIDE ADVERTENTIE COLPORTEURS. De Commissie ter bestrijding van de uitwassen in het advertentie-bedrijf te Leiden heeft zich schriftelijk tot verschil lende organisaties gewend. Aan het uitvoerig adres ontleenen wij het navolgende: De Commissie, welke inzonderheid in belang van den bona-fide uitgever en van den adverteerder opkomt voor de handhaving van de moreele handelsge bruiken bij het voorbereiden en aangaan van advertentie-contracten, is van oor deel dat aan kwade praktijken van col porteurs en anderen ten spoedigste een einde moet worden gemaakt. Zij acht het van belang wanneer uitgevers en adver teerders hun ervaringen met betrekking tot advertentie-reizigers ter kennis van een bepaald orgaan zouden brengen. Hier door zou een overzicht worden verkregen van de namen van diegenen, die zich stel selmatig aan bedrieglijke handelingen schuldig maken en de onjuistheid van al te lichtvaardig geuite klachten kunnen worden aangetoond. Een krachtige aan drang om te beletten dat voor het ver krijgen van contracten op eenige wijze gebruik wordt gemaakt van de diensten van degenen, wier slechte moraliteit is gebleken, juicht zij toe. Voorts vindt de Commissie het ge wenscht dat door middel van publiciteit het publiek eenerzijds wordt opgevoed om niet lichtvaardig geloof te hechten aan voor-spiegelingen van reizigers en ander zijds behoorlijk wordt voorgelicht door artikelen in de dagbladen en periodieken omtrent de waarde van reclame. Ten slotte beveelt zij de instelling van een permanente Commissie van arbitrage ter berechting van kwesties uit adverten tie-contracten voortvloeiende aan welke arbiteurs geenszins een leidelijke taak moeten worden toegekend; zij zouden de bevoegdheid moeten hebben een onder zoek in te stellen naar de gedragingen van den colporteur, tegen wien klachten van de zijde van den uitgever worden ge uit, waartoe de betrokken uitgever zijn volle medewerking zou moeten verleenen. Zij merkt daarbij op dat de Wet tegen de door haar gewraakte handelingen in de praktijk onvoldoende bescherming biedt. De Commissie eindigt met de mededee- ling dat zij het bovenstaande beschouwt als algemeene richltijnen, waarlangs ge tracht zou kunnen worden verbetering te verkrijgen. Zij verzoekt de betrokken organisaties haar te willen berichten of zij in beginsel bereid zijn hun medewer king aan die grondstellingen, voor aan vulling of verbetering waarvan de Com missie zich aanbeveelt, te verleenen. AGENDA LEIDEN. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Zomerlust 8.15 uur. Donderdag, Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament, leden- vergadering, Jeugdgebouw Maria- Gijzensteeg, 8.30 uur. Vrijdag. Propaganda-vergadering R. K. Ver. van Handelsreizigers, Den Burcht, 8.30 uur. Zaterdag. Uitvoering van Litteris Sacrum, Schouwburg, 8 uur. Maandag. Opvoering van „De Meid" spel van Heyermans. Schouwburg 8.15 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Oct. a.s. waargenomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZINDTEJt TE LEIDEN Plaatsing-Bureaji Boeg verleent hulp dol Geopend elke Dondi tot het verstrekkei liohtingen en ter aal eerende leden. Schril R.K. Ver. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. 3420 :e aanvrage adres: Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5895. J. T. C. Goddefroy (f.), Leiden, Nieuwe Rijn 37, hoofdz.: 's-Gravenhage, Riemerstraat 117, sanitaire artikelen. Het filiaal te Leiden is opgehe ven (d.d. 1 Aug. 1932). 162. Verf- en Vernisfabrieken Herfst en Helder N.V., Leiden, Hoogewoerd 10. N. Pres. Comm.: B. C. J. van Ommeren, Leiden. N. Comm.: Mevr. wed. J. M. I. Ritman-Herfst, Leiden en mej. I. M. Herfst, Leiden. 2670. International Electric Machi ne Company (Internationale Electriciteits- en Machine Maatschappij), Leiden, Lange Mare 104. Uittr. voorz. v. Comm.: A. M. van Nieulande, 's-Gravenhage, d.d. 15 Oct. 1983. 497. J. du Pon, Leiden, Haarlemmer straat 81, winkel'in kerkboeken. Uittr. E.: H. W. Pontier-Boers, Leiden, d.d. 25 Sept. 1933. Uittr. Gevolm.: J. Pontier, Leiden, d.d. 25 Sept. 1933. Wijz. handelsn. in: Boekhan del firma du Pon. N.E.: Mej. G. Bakker. Leiden. Gevolm.: D. A. van Hanswijk, Lei den. Opheffingen. 2392. Café „De Lustige Kraaier", Leiden, Kraaierstraat 10. 771. P. J. Hueber en Schrijvers, Lei den, Nieuwe Rijn 32, manufacturenhandel. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. POGING TOT DOODSLAG IN DE DUINEN. Vrijsprekend vonnis veranderd in gevangenisstraf van 3 1/2 jaar. Het Hof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 27-jarigen fruithan delaar C. N., die door de Rechtbank te 's-Gravenhage was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde poging tot doodslag tegen den jachtopziener Klaster, die N. in de duinen onder Wassenaar op stroo pen betrapte en door dezen met een jacht geweer werd bedreigd. Het Hof vernietigde het vrijsprekend vonnis der rechtbank en opnieuw recht doende verklaarde het N. schuldig en ver oordeelde hem tot 3 1/2 jaar gevangenis straf met bevel tot onmiddellijke gevan genneming. Door den advocaat-generaal was tegen N. 2 1/2 jaar geëischt. De vleeschkeuringswet overtreden. Wegens overtreding van de Vleeschkeu ringswet is de slager C. M. K. uit O e g s t- geest door de Rechtbank veroordeeld tot 60.subs. 60 d. Het Hof veroordeelde K. tot 50 subs. 50 d. Nasleep van een stucadoorsstaking. De politierechter te 's-Gravenhage heeft de Haarlemsche stucadoors A. J. N. en H. J. v. d. S., die ter zake van bedreiging met zware mishandeling tijdens de stuca doorsstaking op 1 Juni j.l. te Warmond terecht hadden gestaan, vrijgesproken. Het Hof vernietigde heden dit vonnis ten aanzien van N. en veroordeelde dezen verdachte tot 4 maanden gevangenisstraf en bevestigde het vrijsprekend vonnis ten aanzien van v. d. S. Door den adv.-generaal was tegen de verdachten 3 en 6 maanden geëischt. De bloemist W. F. de K., te L e i d e n, is wegens het bij herhaling koopen van goederen zonder volledige betaling te la ten volgen, door de rechtbank veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis. De advocaat-generaal bij het Haagsch Gerechtshof mr. baron Speyart van Woer den, concludeerde heden tot bevestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij de los-werkman G. A. L. te A1- p h e n a. d. R ij n wegens diefstal van gas is veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. L. was reeds eerder door de con- troleerende ambtenaren er op betrapt, dal hij buiten den meter om gas betrok. Men liet het toen bij een waarschuwing welke verdachte evenwel in den wind sloeg. Ar rest 1 November a.s.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2