ASPIRIN DINSDAG 17 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. Slachtoffer overleden. Zaterdagmiddag is de 65-jarige juffrouw E. SchippersDe Snijder in de Stolkstraat te R'dam, doordat zij onvoorzichtig de Rijnstraat overstak, aangereden door een vrachtauto van een melkrijder uit Schie- broek. De vrouw werd met zware inwen dige kneuzingen en een dubbele beenbreuk naar het ziekenhuis aan den Bergweg over gebracht, waar zij in den afgeloopen nacht is overleden. AUTO TEGEN EEN HUIS GEBOTST. Gevel opengescheurd. Te Heemstede is op den Heerenweg een auto, die wilde uitwijken voor een auto, die het bosch Groenendaal inreed, over het voetpad gereden, dóór een tuinafscheiding en een tuin tegen den gevel van perceel Heerenweg 19. Er ontstond een groot gat in den muur en de gevel scheurde over de geheele lengte en breedte. De bewoners van het perceel schrokken geweldig, maar kwamen met den schrik vrij, evenals de bestuurder van de auto. AUTO DOOR SPOORBOOMEN GEREDEN Bestuurder kwam er goed af. Zondagavond ongeveer tien uur werden te Nijkerk op de halte Slichtenhorst de spoorboomen neergelaten voor een nade renden sneltrein. Op den straatweg nader de een luxe-auto met een snelheid van on geveer 120 K.M. De auto reed dwars door de beide spoorboomen heen. Een boom was van ijzer met een middellijn van ongeveer 15 c.M. De boomen knapten af en de auto reed door. Persoonlijke ongelukken von den niet plaats. De automobilist heeft zich hedenmorgen aangemeld. De spoorwegaf sluiting schijnt moeilijk te zien te zijn, want de laatste jaren is men er reeds tien tallen malen doorheen gereden. AUTO TE WATER. De inzittenden gered. Gisteravond te ongeveer kwart over elf is een luxe auto bij het Muntplein te Am sterdam in het water van het Rokin gere den. Het ongeval geschiedde, doordat-de bestuurder een tram achterop wilde rij den, juist op het oogenblik, dat ook van den anderen kant een tram naderde. Om een botsing te voorkomen gooide hij het stuur naar rechts, met het gevolg, dat hij pardoes te water reed. Een brigadier van politie van het bureau Singel liet zich on middellijk van den kant in het ter plaatse niet zeer diepe water zakken om hulp te bieden. Hij mocht er spoedig in slagen den bestuurder te bevrijden. Een passagiers die naast den bestuurder gezeten had, werd door burgers aan den anderen kant uit den wagen via een daar liggende boot van Verschure op het droge gebracht. Beide drenkelingen die onder den invloed van sterken drank verkeerden zijn. naar het bureau Singel gebracht om op ver haal te komen en een verklaring af te leg gen. Een kraanwagen van de brandweer heeft de auto korten tijd later op den wal getrokken. Het gebeurde had een enormen toeloop van publiek tot gevolg. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Gisternacht is in de omgeving van de Duitsche grensplaats Krefeld een Holland- sche auto tegen een boom gereden. Van de inzittenden de 30-jarige J. Faessen uit Tegelen, de 27-jarige H. Schreurs en de 26-jarige Gruters, beiden uit Leuth liep de heer Schreurs zoo ernstige verwon dingen op, dat hij aan de gevolgen hier van spoedig is overleden. De beide andere heeren bekwamen ern stige hoofdwonden en zware inwendige kneuzingen en zijn in het ziekenhuis te Leuth opgenomen. VAN ZUN PAARD GEVALLEN. Ruiter overlijdt aan de gevolgen. De heer J. B. Krans uit Maastricht, die Zaterdag onder de gemeente Itterer, in de Maasvallei een rijtoer maakte, stortte van z'n paard en kreeg een zeer ernstige sche delfractuur. In het ziekenhuis Calvariën- berg is hij zonder tot bewustzijn te zijn ge komen overleden. KINDEREN DOOR PHOSPHOR VERGIFTIGD. Een der slachtoffers overleden. Een droevig geval van phosphorvergifti- ging heeft zich Zaterdag j.l. in het gezin van De J., wonende aan den De la Reyweg te 's-Gravenhage, voorgedaan. Op doktersvoorschrift moesten de kinde ren van den heer v. d. J. levertraan met phosphor innemen. De levertraan werd in een apothekerswinkel gekocht, doch een familielid, dat als verpleegster werkzaam is, beloofde voor de phosphor te zullen zorgen, welke zij in haar kwaliteit als ver pleegster bij 'n firma aldaar bestelde. Deze bestelling werd telefonisch opgegeven en daarbij heeft zich een vergissing voorge daan en is een aantal grammen instede van het voorgeschreven aantal milligrammen afgeleverd. Deze hoeveelheid werd door de levertraan gemengd en daardoor werd den kinderen het duizendvoudige van de voorgeschreven dosis phosphor toege diend. Het spreekt van zelf, dat een dergelijke noodlottige vergissing niet zonder gevol gen kon blijven. De' beide kinderen werden in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Daar is het 41/2-jarige kind reeds aan de gevolgen van deze vergiftiging overleden. Het tweede kind is eveneens ernstig ziek, maar men hoopt, dat dit, een tweejarig jongetje, in het leven gehouden kan wor den. De verpleegster door wier bemiddeling de phosphor is besteld is radeloos en ver keert in overspannen toestand. In hoeverre de telefonische bestelling niet goed ver staan is, wordt thans nader onderzocht. LIJK OPGEHAALD. Gisterochtend werd in de Ringvaart op de grens van Ouddorp en Heer Hugowaard 'drijvende gevonden het lijk van een mans persoon. Nader bleek dit te zijn van een zekeren Groen uit St. Pancras, die den vo- rigen dag in Alkmaar was ingesloten we gens openbare dronkenschap en die des nachts om twee uur weer op vrije voeten was gesteld. Hij is vermoedelijk bij zijn terugtocht naar huis door de duisternis misleid en naast een der bruggen in het water geloopen. GROOTE BOERDERIJBRANDEN. Zes koeien en honderden kippen omgekomen. Gisternacht is te Vught de groote boer derij met café van den landbouwer L. v. Oirschot afgebrand. De man bevond zich te Esch, de vrouw die met haar zes kin deren thuis was, wist zich met deze in nachtgewaad in veiligheid te brengen. De inboedel kon grootendeels worden gered, echter werden zes koeien, twee kaiveien en 400 kippen alsmede de geheele oogst een prooi der vlammen. Wegens gebrek aan water kon de brandweer niets uitrich ten. Wat de oorzaak betreft is de mogelijkheid van brandstichting niet uitgesloten, daar het 12-jarig dochtertje verklaart twee man nen te hebben zien vluchten. De schade wordt op 10.000 geraamd. De bewoners konden zich met moeite redden. Gisterochtend omstreeks half vijf is de kapitale boerderij van de Wed. S. te Stip hout tot den grond toe afgebrand. Een ar beider, die naar de fabriek te Helmond onnêodïg bijnglijden? Dat htJJ orfcange- naml lot qnzm voor- oud«s. ^spnn is vol- komfe onschadelijk organisme loet de pijnen in weinige minuten ver dwijnen. sCTC ging, bemerkte het eerst den brand en wekte de bewoners, die zich met veel moeite in veiligheid konden stellen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kori worden gered. In de vlammen kwamen om een paard, een koe en twee kalveren, benevens 100 kippen, terwijl ook de geheele oogst, de landbouwinventaris en het huisraad verloren ging. De spoedig aanwezige brandweer kon niets tegen de vuurzee uitrichten. De oor zaak van den brand is tot nog toe onbe kend. De schade, welke door verzekering wordt gedekt, bedraagt meer,dan 10.000. „Msb." Oude boerderij afgebrand. Gisteravond brandde in de Kijfhoek, ge meente Zwijndrecht de reeds tweehonderd jaar bestaande boerderij van S. van Dam af. Een aantal kippen en twee varkens kwamen in de vlammen om. Ook een par tij hooi ging verloren. Van den inboedel kon een gedeelte worden gered. De motor brandspuit uit Groote Lindt en die uit Zwijndrecht waren spoedig ter plaatse en bestreden het vuur met vier stralen. De oorzaak van den brand is onbekend. DE SCHAT ONDER DE BEDSTEE. Oude, gebrekkige man bestolen. Gisternacht heeft te Oss een inbraak plaats gehad bij zekere Timmermans aan de Mikkeldonkschestraat. De 79-jarige T. woont alleen in het huis, terwijl de man daarenboven stokdoof en gebrekkig is. Door een ruit aan den voorkant van het huis te vernielen zijn de dieven binnenge drongen. Onder de bedstee, waarin de oude man sliep, hebben zij een geldkistje weg genomen, waarin zich een bedrag van van 400 a 500 bevond. Uit 's mans broekzak stalen zij boven dien nog 12, terwijl zij de kasten hadden doorzocht en alle eetbare artikelen hadden meegenomen. DE „COMPAGNON" VAN DEN ADVOCAAT. Bedrieger gevat. Een geraffineerd oplichter heeft ge tracht in Rossum zijn "slag te slaan zoo meldt „De Courant Het N. v. d. D.". Een poosje geleden is tegen den landbouwer Huberts uit Ro$sum twee jaar gevangenis straf geëischt wegens uitlokken tot brand stichting. H. was in deze zaak verdedigd door mr. Witlox uit den Bosch. Een paar dagen geleden stopte voor de woning van vrouw H. te Rossum een fon kelnieuwe auto. Een heer met een actetasch onder den arm stapte uit en vroeg vrouw H. te spreken. Hij stelde zich voor als com pagnon van mr. Witlox. In het onderhoud dat ruim een uur duurde deelde hij o.a. de vrouw mede, dat het hem en mr. Witlox gelukt was aan de zaak van haar man een ander verloop te geven. „U betaalt mij slechts 145.en wij zul len de zaak verder afmaken", aldus de UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 18 October. Huizen, 1875 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. G. Laar man. 11.00 Concert M. F. Jurjaanz (harmo nium) en Mevr. L. J. A. v. Neerden-Ongers (sopraan). 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 2.00 Kinderuitvoering o.l.v. L. Lauen- roth. 2.45 Chr. Lectuur. 3.15 Concert door het Delftsche Trio. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalfuurtje door G. J. Witteveen. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Causerie door Dr. F. J. Krop. 8.00 Uitz. v. d. Samenwerkende Zen dingscorporaties te Oegstgeest m.m.v. koor en solisten. Sprekers: Ds. D. Crommelin en Ds. L. J. v. Leeuwen. 9.30 Va2 Dias. 9.4011.30 Orat. „De Messias", van Han del (Gramofoonpl.). Hilversum 296 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst; Dr. J. Vackhoff (causerie) en Janny van Oogen (declamatie). 12.00 VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 De Notenkrakers ol.v. D. Wins. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.00 Mr. S. Mok: De werkloosheid en haar gevolgen. 7.20 Vervolg orkestconcert. 7.55 Herhaling SOS-berichten en VARA- Varia. 8.00 Va7 Dias. 8.10 De Weintraub's Syncopaters. 8.40 Dubbelmannenkwartet „Bel Canto" o.l.v. Lehman de Lehnsveld. 9.00 (Robert, Bertram en Comp), spel van Heyermans-van Duin, m.m.v. het VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 11.00 Vervolg kwartetconcert. 11.20 Orgelspel J. Jong. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.00 Fransche les. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Tho mas. 1.50 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital E. Lush. 3.35 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. H. Perkin, piano. 5.05 Het John Mac Arthurkwintet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Handel-aria's door P. Jones (tenor). 7.10, 7.25, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. A. Boult, m.m.v. J. IJoffmann, piano. In de pauze om 9.35 Berichten. 10.45 Lezing. 11.00 Voordracht. 11.0512.20 Roy Fox en zijn band. „R a d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05, 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert. I.25 Gramofoonplaten. 7.40 dito. 9.05 Symphonieconcert o.l.v. Bigot. Kalundborg 1153 m. II.201.20 Concert uit het Bellevue Strandhotel. 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Strijkconcert o.l.v. Gröndahl. 8.13 Solistenconcert (fluit-viool-piano). 9.35 Deensche muziek o.l.v. Gröndahl. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 m. 5.25 Gramofoonplaten. 6.35 Militair concert o.l.v. Hanker. 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Weragorkest o.l.v. Buschkötter. 12.55 Omroeporkest o.l.v. Seyfert. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Görlich. 6.20 Uit Hamburg: Domconcert m.m.v. koor, zangvereen., orkest en solisten. Lei ding: R. Liesche. 7.30 Gevar. programma. 10.00 Vervolg gevar. programma. 10.20 Concert. Rome, 441 m. 8.20 „La fanciulla del west", opera van Puccini. Leiding: V. Bellezza. Br us se 1, 338 en 508 m. 338 M.:. 12.20 Omroepkleinorkest oJ.v. Leemans. 1.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.2010.20 Vervolg concert. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.20 Gramofoonplaten. 7.20 Zang-voordracht. 7.35 Gramofoonplaten. 8.2010.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps m.m.v. H. Koch, viool. Deutschlandsender, 1635 ra. 7.25 „Nordlandmenschen", spel van Un- ger, muziek van Höffer. Regie: Pleister. 8.30 Orkestconcert o.l.v. Sonntag. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.50 Concert. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma) 8.0012.00 Langenberg. 12.2014.15 Daventry. 14.15afloop North. Reg. (4e Programma). II.20—13.20 Kalundborg. 13.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2017.30 Deutschlandsender. 17.30afloop Weenen. (Wijzigingen voorbehouden). werkzaam op de werkverschaffing. Hoewel hij ontkende is hij gearresteerd en naar het huis van bewaring te Tiel overgebracht, „compagnon". De vrouw weigerde evenwel te betalen, zelfs voor het betalen van een gedeelte was zij niet te vinden, zij wilde eerst mr. Witlox persoonlijk spreken. De compagnon stapte daarop weer in zijn wa gen en reed weg. Uit het onderhoud met mr. Witlox, dat later volgde, bleek, dat het heele verhaal fantasie bleek te zijn, waarna de brigade commandant der Rijksveldwacht uit Zalt- bommel de zaak ter onderzoek in handen kreeg, die den bedrieger spoedig wist te vatten. Hij bleek een oude bekende van de politie te zijn, een zekere M. uit den Bosch, DE „COCAïNE"-SMOKKEL VANUIT IERSEKE. Tusschenpersonen gearresteerd. Na een uitgebreid onderzoek in de zaak betreffende de oplichting van den mosse lenhandelaar te Ierseke, die geld meende te kunnen verdienen met het smokkelen van cocaïne, is het, naar „De Telegr." meldt, de politie gelukt den man, die als tusschen- persoon is opgetreden, te arresteeren. Deze man, B., uit Vlissingen, is een oude beken de van de politie. Hij is in het Huis van Bewaring te Middelburg ingesloten. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 10) Alleen een zeer onverwachte gebeur tenis zou zijn komst verhinderen. Ik ver telde hem van u. Hij zei, dat hij jonge officieren graag mocht lijden zijenfin zij waren over het algemeen betrouw baar. Wat is het woord, dat u wegliet? Vertel het hem alstublieft niet. Want hij zei: dat jonge officieren gewoonlijk stom maar betrouwbaar waren. Deksels! Hoe heet hij? Furnaux. Ik heb hem nooit ontmoet, maar hij staat bekend als de kranigste man, waarover Scotland Yard beschikt. Royson had veel om over na te denken, toen hij op zijn gemak naar het kleine ha venplaatsje reed. Hij trof het bij den ban ketbakker. Het bleek, dat 's Maandags en Donderdags de ovens als hoorns des over- vloeds waren, zoodat hij warme cake en andere heerlijkheden kon krijgen. Hij zag niemand, die hij kende, en verkeerde in gezegende onwetendheid van het feit, dat een jongedame hem vanuit een raam levendige teekens gaf, terwijl hij terug reed door het dorp. HU stond buiten te kijken met de kat op zijn schouder, en Jack, ook vol belang stelling met zijn voorpooten op de venster bank, toen Shiela Macdonald hem ver raste hem door tien minuten voor vieren te verschijnen. Ik kon eerder wegkomen, dan ik dacht begon ze, en dus waagde ik het er op, of u thuis zou zijn. Wat een snoezig poesje Is het van u? Naar recht en wet niet, legde hij uit, maar ik ben van de kat of 't poes je, dat is te zeggen, het kwam hier van nacht binnenloopen zoowat tien seconden, voordat u langs vloog; en hier denkt het te blijven Is u het dossier vergeten, dat ik samenstelde? Ja. Niet heelemaal, maar juist vol doende. Een nogal bedekt antwoord, vond hij. Onderwijl was juffrouw Macdonald in een stoel gaan zitten en streelde Jack's ruigen kop. Eigenlijk is het niet, zooals het hoort, vervolgde ze, maar u en ik zijn door 'n buitengewoon toevalligen samen loop van omstandigheden met elkaar in aanraking gekomen, en wanneer u morgen of volgende week bij het onderzoek getui genis af moet leggen, dan zou ik graag weten, wat u van plan is te zeggen. Dat we niet ieder iets anders zullen zeggen, nietwaar? Dat moeten we in ieder geval vermij den. Maar, waarom zou zooiets gebeuren? Omdat Juan beweert ik heb geen reden om hem niet te gelooven dat niemand op hem geschoten heeft of hem ook maar iets in den weg heeft gelegd. Als u eenigen invloed'op hem heeft, oefen die dan uit. Want er werd wel op hem geschoten. Ik hoorde de schoten knal len en een kogel in een boom by het hek bewijst, dat ik mij niet vergist heb. Is de politie.... weten-zy....? Natuurlijk. Inspecteur Hobbs zelf vond den kogel. Lieve hemel! zuchtte het meisje be droefd, wat moeten wij beginnen! Nie mand kan er mij de schuld van geven, nietwaar? De schuld waarvan, juffrouw Mac donald? Van het feit, dat dit onderzoek een eenigszins pijnlijke wending neemt een wending, die door mijn stiefvader niet ge- wenscht wordt, bedoel ik. Maar de twee mannen zijn gedood, als honden neergeschoten als men tenmin ste ooit honden op een dergelijke koel bloedige wijze neerschiet. Dan moeten toch in ieder geval pogingen worden gedaan om de moordenaars op te sporen en in handen te krijgen? O aj, natuurlijk! Die arme meneer Wenthworth was zoo'n aardige man. En de knecht Jenks was zoo beleefd en hulp vaardig. Kapitein Royson, ik verkeer in af schuwelijke omstandigheden. Ik denk, dat ik nog eens weg zal loopen. Haar lippen trilden en haar groote, blauwe oogen waren verdacht vochtig, maar juffrouw Smithers redde de situatie door het theeblad binnen te brengen. Is het niet gek? zei ze. Ik ben bin nen zestien uur tweemaal in uw huis ge weest en iederen keer heb ik werkelijk behoefte gehad om iets te eten. Ik was van morgen niet in staat om iets naar binnen te krijgen ofschoon ik mij het ontbijt meestal goed laat smaken. Ik ben in mijn gewoonte heelemaal Engelsch gebleven. Mijn moeder heeft daarvoor gezorgd. Royson kreeg plotseling een gevoel van huiselijkheid, dat hij van jongsaf niet ge kend had. Het was bepaald prettig om dit knappe meisje voor de thee te zien zor gen, terwijl Jack korstjes opat en de kat een schoteltje melk kreeg. Heeft u geen andere familieleden in Engeland? Verre verwanten misschien.1* Ik weet het eigenlijk niet De baron heeft een on derzoek daarnaar altijd min of meer tegen gehouden. Maar waarom vraagt u het? Uit wat u zei, leidde ik af, dat u zich op „The Homestead" van tijd tot tijd nog al eenzaam voelde. Het woord „eenzaam" is erg euphe- mistisch. Er zijn weken achtereen ge weest, dat ik niemand anders had om mee te praten dan de bedienden. En dan weer waren er tijden, dat er den heelen dag en een goed deel van den nacht niets an ders gedaan werd dan gepraat, zoodat ik mij geweldig verveelde. Spaansche poli tiek mag voor sommigen opwindend zijn, maar als ze het eenige onderwerp is, dan krijgt men er spoedig genoeg van. Poli tie en Ze brak haar zin plotseling af. Een auto hield voor ret huis stil. Even daarna werd er hard op de deur geklopt, maar voordat Royson kon opstaan of juf frouw Smithers uit de keuken komen kon, trad iemand binnen. Jack blafte woedend. Woont kapitein Royson hier? kwam de afgebeten stem van generaal Swiney. Is hij thuis? Is dat zijn kamer? Hallo, men^pr Royson. Hethcott vroeg me, of u mee ging theedrinkenO, duivels! Ik had er geen idee van. Neem me niet kwa lijk, dat ik stoor.... Plaats, stom beest! Plaats, zeg ik! De generaal was reeds in de kamer. Zijn aandacht werd wel zeer door den hond in beslag genomen, maar hy had met zijn sluwe oogen al dadelijk Royson's be zoekster opgemerkt. HOOFDSTUK VI. Shiela's moeilijke positie. Royson zou graag den Sealyham op den onwelkomen gast hebben losgelaten, maar dat ging helaas niet; hij moest Jack in bedwang houden. Ik kom even in de gang generaal, zei hij, dan kunnen we elkaar tenmin ste verstaan. Stil jij keffer! Eeksels! bulderde de generaal. Ik kan u niet zeggen, hoe het me spijt, dat ik zoo bij u binnen gevallen ben. Had niet het minste idee, dat u bezoek had. Het gelukte Royson om zijn boosheid te bedwingen, nadat hy den man naar de voordeur gewerkt had. Hij begreep, dat het den bewoners van „The Homestead" geen goed zou doen, wanneer hy zich de zen bemoeizieken magistraat tot vijand zou maken. O, dat is heelemaal niet erg, gene raal, zei hij beleefd. Ik kreeg een on verwachte gast. Iemand, die hier in de buurt woont? Momenteel wel. Zelfs generaal Swiney durfde zijn nieuwsgierigheid niet verder te drijven. Kom, ik ga weer verder, riep hij met voorgewende hartelijkheid. De kwestie is, dat Hethcott en ik graag eens met u over die Homestead-zaak wilden praten. Is u later op den middag vrij, over een uur of zoo? Nu als het mij mogelijk is, zal ik ko men, beloofde Royson, bij wien de wensch opkwam om den generaal de stoep af te schoppen. Prachtig. Tot straks dan, en generaal Swiney stapte in zijn auto en reed weg. Wie is die onhebbelijke man? vroeg Shiela, toen Royson weer verscheen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9