j II 12 1 ID rr i iz ja i Si i t ra l l« 7 E 5 DE NED. OMROEPGOLF IN GEVAAR OOK DEZE KLOK 3 VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE INTERNATIONALE RADIOCONFERENTIE ZONDER PRACTISCH RESULTAAT BIJEEN. ONZE 1875 METER-GOLF NAAR ROEMENIE BEZORGEN WIJ GRATIS, zoo ons voor 1 November drie nieuwe abonné's op „De Leidsche Courant" aanbrengt. Probeert U het eens! Het zal U mee vallen. U moogt en kunt het blad, gezien zijn inhoud en verzorging gerust aanbevelen. Begint nog heden met de aanwerving van abonné's. Wij wachten ook gaarne adres sen in van personen aan wie wij proef nummers kunnen zenden. Vraag zelf ook proefnummers aan bij onze Administratie Papengracht 30. De Union Internationale de Radiodiffu- sion, welke bijna alle Europeesche radio- omroepvereenigingen omvat, heeft te Am sterdam een aantal bijeenkomsten gehou den onder voorzitterschap van vice-admi- raal Sir Charles Carpendale (Groot-Brit- tannië) met de nieuwe vice-presidenten Baron van den Bosch (België), Cambellan Lerche (Denemarken) en dr. ir. Marcessi (Italië). Omroepvereenigingen en directies der posterijen, telegrafie en telefonie uit 24 landen waren vertegenwoordigd, o.a. de directies der P.T.T. van Algerië, Turkije en de U.S.S.R. Een der voornaamste onderwerpen dezer bijeenkomsten was de bespreking omtrent de voorwaarden, waarop het voorstel van Luzern betreffende de verdeeling van de Europeesche golflengten op 15 Januari 1934 tot stand zou kunnen komen, daarbij rekening houdend, dat tot nu toe een of andere regeering zich hiermede niet ver eenigen kan. Het is gebleken, dat de moei lijkheden practisch beperkt blijven tot de lange golf, doch niettemin zal het moge lijk zijn een modus vivendi te treffen in afwachting, dat eenige stations, welke on der het Luzernplan vallen, in werking zul len zijn gesteld. De Union heeft in haar hoedanigheid van expert der regeeringen voor zoover betreft de technische vraagstukken, die den radio-omroep raken, verschillende practische besluiten genomen, welke aan deze laatsten zullen worden medegedeeld, ten einde eventueel tot een schikking vol gens het Luzernplan te kunnen geraken en daarbij het Europeesche omroepgebied met 15 Januari e.k. zoodanig te veranderen dat daarbij een minimum stoornis voor de luisteraars ontstaat. Vervolgens heeft de Technische Com missie van de Union het onderzoek voort gezet omtrent nieuwe experimenten in velschillende landen, welke experimenten kunnen leiden x->t verbeterde werking in het Europeesche omroepgebied en wel jp de stabilisatie en de synchronisatie van de uitzending, de beperking van de indirecte uitstraling, verbetering der modulatie en zoo mogelijk uitzending met gebruikma king van 1 zijband. De besprekingen hebben bewezen, dat reeds zeer belangrijke resultaten zijn be reikt in verschillende landen en dat de generalisatie reeds een groote verbetering in den bestaanden toestand heeft ge- brr f. PRACTISCH EEN MISLUKKING. Uit bovenstaand communique blijkt, dat de conferentie ten aanzien van het voor naamste vragstuk, dat zij had op te lossen, als mislukt moet worden beschouwd. Zij is er, zooals trouwens verwacht werd, niet in geslaagd, het probleem van de verdee ling der lange omroep^olven onder de Europeesche zenders op' te lossen. Tot de landen, die in de eerste plaats van de thans ontstane situatie de dupe dreigen te woiden, behoort Nederland, dat ge vaar loopt, binnen eenigen tijd zijn meest geschikte omroepgolf, de 1875 Meter-golf, niet meer te kunnen gebruiken. Een vertegenwoordiger van V. D. had hierover na afloop der conferentie een on derhoud met Ir. A. Dubois, voorzitter van het Comité van Omroepvereenigingen, be staande uit K. R. O., V. A. R. A., N. C. R. V.. en V. P. R. O., die Nederland reeds lang-r dan tien jaren in de Union verte- ge nv. oordigt. D" -er Dubois erkende, dat practisch gesp eken de conferentie geen resultaat had bereikt. De situatie op het gebied der lang3 given was ongewijzigd gebleven, zouri i men '"i regeeringen geen enkel bevredigend advies kon geven. Op het oogenblik ligt er nog slechts het plan van Luzern, dat echter door een LUCHTVAART HET VLIEGONGELUK BOVEN DE BETUWE. Wat kapitein van Weerden Poelman vertelde. Een speciale verslaggever van de „Msb." seint nog uit Liende: Het ontzettend ongeluk, dat aan een vier tal van onze militaire vliegers is overko men was reeds kort na het gebeurde bekend en zoodoende waren wij in de gelegenheid slechts enkele kwartieren na het gebeur de op de plaats van het onheil te arrivee- ren. Zooals bzegrijpelijk verdrong zich op het grasveld even buiten Liende, vlak bij den Rijn, een haag van menschen, die uit den omtrek waren toegestroomd om de verschrikkelijke resten van de twee Soes- terbergsche vliegtuigen „militaire jagers" te zien. Het was een ontstellende aanblik. Ongeveer 100 meter van elkaar lagen de toestellen volkomen vernield ter neer. Het waren de toestellen 325 en 304. Het waren slechts vormlooze hoopen metaal en zeil doek. Erbarmelijke wrakken van machines die nog slechts kort te voren als sierlijke toestellen tegen den blauwen hersthemei hingen en thans slechts trieste overblijfse len waren enaan vier van onze mili taire vliegers het leven ontnamen. Bij de vliegtuigen troffen wij den kapitein van Weerden Poelman, die zelf getuige van het ongeval was geweest en ons een relaas van het gebeurde deed. Kapitein van Weer den Poelman was hedenmorgen als comman dant van een viertal vliegtuigen van Soes- terberg opgestegen voor een gevechtsoefe ning. Die oefening bestond hierin, dat drie der vliegtuigen het vliegtuig, waarin kapi tein van Weerden Poelman was gezeten, zouden aanvallen en pogen te vermeeste- achttal Europeesdie landen niet is aan vaard, o.a. door Nederland, Finland, Po len, Zweden en Turkije. Immers wordt volgens het plan van Lu zern de thans door Nederland gebruikte 1875 Meter-golf toegewezen aan Roeme nië. Legt Nederland zich hierbij neer, dan beschikt het voor den omroep nog slechts over de 298 Meter-golf. Weliswaar zou het dan niet uitgesloten zijn, t Nederland in dit geval de beschikking zou kunnen krij gen over een tweede kortegolf, maar ieder die de bezwaren kent die nog steeds aan de korte-golf-ontvangst zijn verbonden, zal het begrijpelijk achten, dat de Nederland- sche Omroep geen afstand wenscht te doen van de eenige lange-golf waarover hij beschikt. Er dreigt dus op 15 Januari a.s. als het plan van Luzern in werking treedt een eigenaardige situatie in den aether te ont staan. De landen die door het plan van Luzern een lange-golf toegewezen hebben gekregen, gaan met ingang van dien da tum op de hun toegewezen golflengte zen den, terwijl de landen, die het plan van Luzern niet hebben aanvaard, en tot nog toe deze golflengte gebruikten op dezelfde golflengte blijven zenden. Aanvankelijk na 15 Januari a.s. zal Ne derland hiervan betrekkelijk weinig hinder ondervinden. De 1875 Meter-golf waarop Huizen en Hilversum om beurten zullen blijven zenden, is toegewezen aan Roeme nië, dat voor deze golflengte nog geen zender ter beschikking heeft. Naar Roemenië heeft aangekondigd, zal thans met spoed met den bouw van het zendstation Brasov worden begonnen en men hoopt binnen een of ander half jaar te kunnen beginnen met de uit zendingenop 1875 M. En terwijl Ne derland en dat nog wel uitsluitend na 6 uur des avonds zendt met een energie van 255 a 50 K.W. zal de zender van Bra sov een sterkte hebben van ongeveer 150 K.W. Dit beteekent, dat de Roemeensche zender zelfs in Nederland zelf de ont vangst van den Nederlandschen lange-golf - zender onmogelijk zal maken! Heeft Nederland de moeilijkheden dus in het verschiet, bij andere landen zullen zij zich onmiddellijk na 15 Januari 1934 voordoen. Frankrijk wenscht geen afstand te doen van zijn 1725 Meter-golf, die aan Finland is toegewezen en Finland heeft aangekondigd, dat het station Lahti niette min op 15 Januari a.s. op deze golf zal gaan zenden. Warschau daarentegen zal op 1412 Meter blijven zenden, ondanks het besluit van Luzern, waarbij deze golf lengte is toegewezen aan Radio Paris. Zweden is voornemens eveneens te blij ven zenden op een golflengte die aan een ander is toegewezen en zoo dreigt een chaos in den Europeeschen omroep te ont staan, waartegenover de Union Internatio nale de Radiodiffussion zich machteloos voelt. De regeeringen der landen, die elkaar op eenzelfde golflengte in den weg zitten, zullen tenslotte wel genoodzaakt worden langs diplomatieken weg met elkaar tot overeenstemming te komen. In Maart 1934 komt de Union Internatio nale de Radiodiffussion wederom bijeen, ditmaal te Genève, om onder het oog te zien hoe de toestand zich na 15 Januari zal hebben ontwikkeld. Het is te hopen, dat het inzicht der be- langnebbenden zal weten te voorkomen, dat een chaos in den aether de toch al op zoo velerlei gebied bedreigde internatio nale verstandhouding tusschen de Europee sche volkeren nog verder zal vertroebelen, terwijl Nederland en Roemenië naar ge hoopt wordt, tot overeenstemming zullen weten te komen, alvorens het station Bra sov gereed zal zijn om den Nderlandschen omroep op de lange golf „weg te blazen". ren. Even buiten Liende werd met de ge vechtsoefening een begin gemaakt en bij de pogingen, die men deed om het vlieg tuig van den commandant aan te vallen raakten deze machines tegen elkaar. Het waren de 325 en de 304, bemand res pectievelijk met den luitenant jhr. Asch v. Wijck als bestuurder en sergeant-majoor Vermeulen als waarnemer en sergeant van Hardeveld als bestuurder van het tweede vliegtuig, waarin jhr. van Sminia als waar nemer dienst deed. Dit laatste toestel werd beneden stortte, terwijl de bestuurder van de 325 nog een poging deed zijn toestel be houden op den grond te zetten. Maar deze poging mocht niet baten en ook de 325 stortte zoodanig neer, dat het toestel vol komen vernield werd. Kapitein van Weer den Poelman zag van uit zijn vliegtuig, hoe de 304 ter aarde stortte, maar verloor daarom de 325 een oogenblik uit het oog. De commandant vloog daarop dadelijk wat lager over de weide en ontdekte toen ook waar de 325 was neergekomen. Zoo snel mogelijk is daarop kapitein van Weerden Poelman te zamen met de andere machine naar Soesterberg teruggevlogen, waar de autoriteiten van het gebeurde in kennis werden gesteld. Haastig werden een paar wagens gechar terd om zich naar de plaats van de ver schrikkelijke gebeurtenis te begeven. Het is te begrijpen, dat het niet te beschrijven is hoe men de toestellen en de bemanning terugvond en wij willen ook liever geen poging wagen te schilderen welk beeld de wrakken opleveren. Dadelijk werd het stof felijk overschot van de bemanning uit de resten van de vliegtuigen verwijderd en eenige meters verder door lakens bedekt. Gebleken is, dat de bemanning van de 325 nog een poging heeft gedaan om van de valschermen gebruik te maken maar dit beveiligingsmiddel heeft geen hulp meer kunnen bieden. Waarschijnlijk is de afstand te kort geweest. Waarschijnlijk is alles zoo snel in zijn werk gegaan, dat er geen gele genheid meer is geweest van de parachutes gebruik te maken. Staat van dienst der slechtoffers. Eerste luitenant-vlieger jhr. H. J. M. v. Asch van Wijck, behoorende tot de J. A. V. A. (Jachtvliegtuigenafdeeling) te Soester berg. Deze behaalde op 9 Maar 1929 zijn klein brevet. Zooals reeds gemeld, was jhr. van Asch van Wijck houder van het Neder- landsche hoogterecord. Reserve 2de luitenant-vlieger jhr. A. J. M. van Coehoorn van Sminia, eveneens van de J. A. V. A., die zijn klein brevet heeft behaald op 23 Augustus 1932. Deze heeft vroeger bij de cavallerie gediend. Sergeant-vlieger W. C. van Hardeveld, geboren in 1902, is in 1922 in militairen dienst gekomen. Op 9 Juni 1924 behaalde hij zijn klein brevet. Hij behoorde even eens tot de J. A. V. A. Vliegtuigmaker sergeant-majoor A. G. Vermeulen, geboren in 1892 is in 1912 in dienst getreden. Op 20 April 1923 behaalde hij zijn klein brevet.'Vermeulen blijkt als waarnemer hedenochtend te zijn meegevlo- gen. UIT DE OMGEVING LISSE Bloembollencultuur. De afdeeling Lis- se van de Algem. Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield gisteravond in het ho tel „De Witte Zwaan" een vergadering met een tamelijk goede opkomst. De voorzitter, de heer A. Verduyn, opende met een woord van welkom de vergadéring. Hij wees er in zijn openingswoord op, dat deze verga dering in hoofdzaak was belegd om de le den in de gelegenheid te stellen candida- ten te stellen voor het Hoofdbestuur, daar het een belang is dat de afdeeling Lisse in het Hoofdbestuur is vertegenwoordigd. Sprekende over de saneering meende de voorzitter, dat we daar volop genoeg van hebben. De maatregel is ook wel drastisch om zoo'n groot kwantum mooie leverbare bollen op de vuilnisbelt te zien geworpen. Toch meende hij, dat als er niet was ge saneerd, we er erger aan toe waren. Het wachten is nu op de millioenen van den minister ,als er nog iets van komt. Komt het niet, dan heeft het dit voordeel, dat we uit de schuld blijven, want krijgen we de millioenen, dan is het maar een voorschot, dat we toch terug zullen moeten betalen. Hij meende, dat de regeering wel van mee ning was, dat de bollenkweekers al genoeg in de schuld zitten.. Door den secretaris, den heer A. R. van Werkhoven, werden de notulen gelezen en zonder aanmerkingen goedgekeurd. Aan de orde is hierna candidaatstelling voor het Hoofdbestuur. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Jonkheer van Hil- legom en Philippo uit Bennebroek. Aller eerst stelde de voorzitter voor te voorzien in de vacature-Philippo. De afdeeling Hil- legom heeft gemeend, hiervoor te stellen den heer J. W. A. Lefeber. De voorzitter meende, dat Lisse zich hiermee wel kon vereenigerj. De heer Veldhuyzen v. Zanten noemde de houding van de afd. Hillegom wel zeer eigenaardig, daar het toch bijna usance is dat een afdeeling welke prijs stelt op een zetel in het Hoofdbestuur hier op de eerste plaats zelf haar persoon naar voren brengt De voorzitter onderschreef dit, al moest hij bekennen, dat er niets tegen is en de keu ze van den persoon zeker onze goedkeuring kan wegdragen. Nadat niemand hier meer 't woord over wenschte, ging men over tot stemming. De uitslag hiervan was, dat wa ren uitgebracht 45 stemmen, waarvan 34 op den heer J. W. A. Lefeber, die alzoo was gekozen. Aan de orde is hierna de behandeling van het Huish. Reglement, hetwelk is herzien. De voorzitter zeide het onnoodig te vinden het artikelsgewijze voor te lezen, daar alle leden een exemplaar hebben thuis gekre gen. Hij gaf derhalve de leden gelegenheid hun meening over de verschillende artikelen naar voren te brengen. Ondertusschen stel den de voorzitter aan de orde de candidaat- stellling in de vacature Jonkheer te Hille gom. Hiervoor werd met 28 stemmen aan gewezen de heer J. Veldhuizen v. Zanten te Hillegom. Voortgaande met de behandeling van 't reglement, besloot men bij punt 7, meer voudig stemrecht, vóór dat stemrecht te zijn. Het reglement werd z.h.st. aangenomen Aan de orde is voorts bespreking over eventueele deelname aan de groote ten toonstelling in 1935. Destijds hebben we al eens met 62 tegen 2 stemmen besloten hieraan niet deel te nemen. De voorz. zei- de, dat op een bestuursvergadering bleek, dat alleen Lisse tegen deelname was. De heer de Vroomen meende, dat het Hoofd bestuur wegens den slechten toestand zelf de tentoonstelling meende te moeten ver schuiven. De heer de Graaf zette uiteen wat er Maandag op de bestuursvergadering is besproken, waaruit bleek, dat het H.B. de toestand van dien aard acht, dat de ten toonstelling in 1935 wel zal kunnen worden gehouden. In de commissie van de afdee ling Lisse werden oenoemd de heeren J. Berbee Gz„ voorzitter en A. Nieuwenhuis, W. Onderwater, G. van Parijs en de Graaf (Gerarda). Besloten werd tot deelname. In de rondvraag stelde de heer J. Korte- kaas de vraag om eens te vernemen, wat de saneeringsbollen waard zijn, daar het z.i. niet aangaat om alles voor niets te doen. De heer v. Zanten onderschreef deze vraag en ook hij meende, dat we althans voor ret leverbaar dat gesaneerd is, vergoeding moeten hebben. Te bevoegder plaatse zal daartoe sterk op moeten worden aange drongen. Uit de vergadering hoorden we uiteenzetten, dat minstens voor 400.000 leverbare bollen is gesaneerd. Dit bedrag moeten we niet krijgen als leening, doch als prijs voor onze bollen. De heer v. Zan ten meende, dat door een massa kweekers wordt gerekend op een zeker bedrag voor het gesaneerde leverbaar; krijgen ze dit niet, lan achtte hij het voor een groote massa kweekers een ramp. De heer D. W. Lefeber gaf als lid van het C. B. C. zijn meening te kennen en zette een en ander uit zijn ervaring uiteen. Hij was van meening, dat als geen crediet wordt verstrekt, zoowel voor het gesaneerde leverbaar als het sur plus men voor een débacle zal komen te staan. Zelfs zal hier zeer vlug aan moeten gewerkt worden, omdat bij velen op dit punt het water tot de lippen is gekomen. De groote vraag is maar, welke weg moet worden bewandeld om spoedig aan dit cre diet te komen. De heer Segers hield vast aan de meening dat we moeten trachten betaling te krijgen. Meerdere bedrijven in de landen worden van regeeringswege gesteund. Hij gaf als zijn meening te kennen, contact te zoeken met andere organisaties as L. T. B., H. B. G. en alle organisaties, welke ermee in verband staan. De he,er D. W. Lefeber meende, dat we, als we op be taling aandringen, absoluut geen kans van slagen hebben. Dit is zeer zeker, zakelijk genomen, niet practisch, terwijl we, als we alle krachten in spannen we kans maken, dat het crediet wel zal worden verstrekt. De heer v. Til merkte nog op, dat een cre diet ook de basis is geweest waarop de saneering is tot stand gekomen. De heer de Vroomen wees er op dat de e.v. Alg. Vergadering eerst in December plaatsheeft en daarom meende hij, dat de afdeeling Lisse een definitief voorstel bij de Alg. Vereeniging moet indienen. Men was ech ter van oordeel, dat het toch niet voor de Decembervergadering wordt behandeld. De heer v. Zanten meende, dat dit te laat is, en daarom meende hij, dat we hier voor de Kweekerscentrale in den arm zul len moeten nemen. De heer Lefeber zeide, dat we in de Kweekerscentrale wel kun nen bespreken, doch de drang zal uit moe ten gaan van het vak zelf. Het bestuur, al- zoo werd besloten, zal alle krachten inspan nen in overleg met andere organisaties om gedaan te krijgen wat in deze zaak is be sproken. De heer v. Til vroeg, of het mogelijk was een statistiek te verkrijgen, opdat de ex porteurs weten, welke soorten uit de cul- teur, tlahsn voqr eenige jaVen, verdwenen zijn, want hij meende dat we voor verras singen zullen komen te staan, waarbij met den verkoop geen rekening kan worden gehouden. Een zuivere statistiek van het geen geplant is. kan een juiste vingerwij zing zijn, vooral wat betreft de hoofdzaken Ook hier zal men bij de kweekerscentrale aankloppen. Hierna sluiting. NOORDWIJK. St. Joseph-Gezellen. Woensdagavond opende de Gezellenvereeniging haar Win- terprogram met een verplichte bijeenkomst, waarbij optrad als spreker Pater P. C. Bie- sta O.P., de Praeses van de Liebaard, het bekende Gezellen vacantie-oord te Apel doorn. De opkomst der leden was schitte rend, waarover de vice-praeses na het uit spreken der Kolpingsgroet zijn genoegen uitsprak en tevens Pater Biesta van harte welkom heette op deze bijeenkomst en hem volgaarne het woord gaf op dezen eersten avond van het Win terprogram. Pater Bie sta, de krachtige, bekende figuur in ons mooi Kolpingswerk, wist direct onze gezel len te boeien en bracht allereerst in herin nering het gehouden Congres te Rotterdam 1.1. Zaterdag en Zondag, waar van de 125 afdeelingen welke het Kolpingswerk telt, er 121 aanwezig waren en het heele kader van leekenleiders is te saam geweest. Het Kolpingswerk, aldus de spr., heeft in ons land wel de oudste brieven, want reeds in 1870 werd dit in ons land gesticht. Aanvan kelijk begonnen met 5 afdeelingen, telt men er thans 125 met een korps van meer dan 180 presidenten onder Centraal Verband. Nu wij een nieuwe tijd beleven staat het Kolpingswerk wel bovenaan, want vanuit de Gezellen-vereeniging wordt de grond slag gelegd voor het latere leven van den jongeling. Met klem wees Z.eerw. er op, dat alle ge zellen zich goed moesten indenken te hoo- ren bij het geheel, het Centraal Verband, waarin duizenden zijn opgenomen en de opzet van Vader Kolping nastreven: door intens werken de kennis der leden te ver diepen en te ontwikkelen om pal te staan in het volle leven, vooral nu verwildering en ongeloof allerwege om ons toeneemt. Juist in de Gezellen-vereeniging kunnen de leden alle kennis opdiepen om beter be stand te zijn tegen de moeilijkheden in het leven, waarvoor echter noodig is dat de le den trouw de verplichte bijeenkomsten bij wonen. Spr. waarschuwde ernstig tegen onverschilligheid, daar wij paraat moeten zijn om te behouden wat wij hebben. Goede Gezellen-leden leggen een hechte grond slag in een parochie, en moeten jaren lang de zwaarste lasten kunnen dragen. Staat daarom steeds achtey Uw Praeses en be stuur, omdat zij Uw werkelijk belang steeds voorstaan. Met een krachtige opwekking tot steun van het Centraal Huis „De Liebaard", waar voor in Januarie van ieder lid het z.g.n. Liebaard kwartje wordt gevraagd, wees spr. nogmaals op het goede beleven van het vereen igingsleven tot eigen heil en heil der Maatschappij. Hierna installeerde Pater Biesta, onder het afleggen van de verklaring, een 18-tal nieuwe leden. De vice praeses dankte den spreker voor diens opwekkend woord en de installatie der nieuwe ledgn en verwachtte, dat van hen een groote kracht in de toe komst mag uitgaan. De rolprent bracht hierna de lachspieren der jongens nog eens in werking, waarbij Hangsnor wel de bo ventoon voerde. K. J. M. V. Gisterenavond heeft in Hotel „Het Hof van Holland" de oprich tingsvergadering plaats gehad van een plaatselijke K. J. M. V. afdeeling. De leiding van dezen avond berustte bij den Bondsvoorzitter, den heer Looman uit Haarlem, terwijl ook tegenwoordg was de Bondsadviseur Rector Timp, die een propagandistisch woord tot de aanwezigen sprak. Staande de vergadering gaven zich een 30-tal leden op en werd het voorloopig bestuur saamgesteld uit de heeren Th. Al kemade, voorzitter; B. v. Buitenen, secre taris en P. de Vreede, penningmeester. Geboren: Petronella Antonia, d. van B. W. Zoet en A. A. v. d. Berg. Johannes Wijnandus, z. van J. W. J. v. d. Weijden en A. M. v. Stijn. Mar tin us Jacobus, z. van J. Zwarts en C. P. Vink. Hendrikus Gijs- bertus, z. van V. L. van Halm en A. Lek. Ondertrouwd: A. v. d. Zwan, 21 j. en J. v. d. Niet, 17 j. J. G. Steenvoorden, 23 j. en C. Zuidhoek, 21 j. Getrouwd: L. Overzeijl, 67 j. en L. v. Duin, 61 j. J. v. d. Bent, 26 j. en P. A. de Bruin, 26 j. Overleden: Cornelia Prins, 58 j. geh. met P. v. d. Wiel. Hendrikus Simon Ot to, 25 j., ongeh. Wilhelmus Gerardus v. Rhijn, 76 j. wednr. van C. Commandeur. Catharina Francina Grummels, 46 jaar. Geertruida Bernardina Cornelia Radema- ker 61 j. wed. van H. D. Oosterbaar_ Hendrik Vallentgoed, 65 j. gehuwd met H. I Boot.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6