VRIJDAG 13 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN NOG EEN SLACHTOFFER VAN DEN STCRM. Kindje omgekomen. Door den storm vergleed Woensdag te Hoenderloo een hooge stapel hout, waar door het vierjarig kindje van den heer E. A. werd getroffen. De kleine is aan de ge volgen overleden. OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de 25-jarige ongehuwde K. Zwart, woonachtig in de Nieuwstraat te Groningen, toen hij reparaties aan een auto verrichtte op den Verlengden Hee- renweg door een andere auto gegrepen en op slag gedood. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. Te Marrum (Fr.) is gisteren de zeven tigjarige veehouder J. S. v. d. Velde door een paard zoodanig getrapt, dat hij na eenige oogenblikken overleed. VERDRONKEN. Gistermorgen was P. de Gauw uit Arn hem met drie andere personen aan het vis- schen in de IJssel te De Steeg. Hij is toen zonder dat een der anderen het bemerkte, waarschijnlijk van den kop van de pier af, voorover in de IJssel gevallen en ver dronken. Woensdagavond speelden te Kerkriel eenige jongens op een pont, die bij het veerhuis aan den wal gemeerd lag. On verwachts viel een der jongens, M. Hooy- mans genaamd, van de leuning van de pont in het water. Op het hulpgeroep zij ner kameraden snelden eenige omwonen den toe, maar ondanks reddingspogingen zonk de drenkeling in de diepte weg. Eerst na eenige uren dreggen is het lijk opgehaald. BRAND IN HUIZE „ROOBEEK" TE ARCEN. Zijvleugel van het Juvenaat uitgebrand. Gistermiddag is brand uitgebroken in het juvenaat van do b™°d°rs van Onze Lieve Vrouw der eZven Smarten te Arcen. Een der zijvleugels, waarin waren onderge bracht de bakkerij, de timmermans- en kleermakerswerkplaats, werd een prooi der vlammen. Doordat het blusschingswerk spoedig ter hand kon worden genomen de honderd Juvenaatsbewoners en later de brandweer uit Venlo en die van Arcen namen aan de blusschingswerkzaamheden deel kon het grootste deel van het gebouwencomplex behouden blijven. De schade, door vuur en water aangericht, loopt in de tienduizen den guldens, doch wordt door verzekering gedekt. Nader wordt nog gemeld: De brand is tegen half zes ontstaan waar schijnlijk in de bakkerij van het klooster, die in een der groote zijbeuken van het ge bouwencomplex is ondergebracht. Toen een der inwonende broeders het vuur be merkte, had dit reeds een grooten omvang aangenomen. Ook de aangrenzende ver trekken, waarin een smidse, een timmer mans- en een kleermakerswerkplaats wa ren ondergebracht, en de boven de bakke rij gelegen leslokalen hadden toen reeds vlam gevat. Vooral omdat de inhoud van dit gedeel te van het perceel zeer brandbaar was, liet het vuur zich zeer dreigend aanzien, zoodat ook de aangrenzende beuken gevaar lie pen. Onmiddellijk werden toen alle bewoners bestaande uit ongeveer tachtig jongens, die daar onderwijs ontvangen, en een aan tal kloosterlingen gewaarschuwd en met vereende krachten werd het blusschings werk begonnen. Hierbij wist men nog een en ander uit het brandende perceel te red den. Inmiddels waren toen ook de brandweer te Arcen en te Venlo gewaarschuwd. De eerste was vrij spoedig aanwezig, de andere kwam eerst eenigen tijd later, toen men het vuur voor het grootste gedeelte reeds meester was. Het water moest betrokken worden uit de Roobeek, die aan de overzijde van den rijksweg VenloNijmegen ligt. Dit had tot gevolg, dat de slangen dwars over den weg lagen, zoodat het verkeer gestremd was. Van tijd tot tijd gaf men de voertui gen gelegenheid te passeeren, wat dan weer het blusschingswerk bemoeilijkte. Toch had men na eenigen tijd bereikt dat het vuur de aangrenzende beuken van het gebouw niet meer kon aantasten en zich tot het zijpand moest beperken. Dit gedeelte van het juvenaat ging echter voor het grootste gedeelte in vlammen op. Het duurde nog geruimen tijd voor men het vuur geheel en al meester was en de brandweer kon inrukken. DE VEENBRAND TE DRENTE. Geen gevaar voor uitbreiding. Omtrent den veenbrand te Emmer-Erf - scheidenveen vernemen wij, dat de toe stand zich sinds Woensdagavond slechts weinig anders laat aanzien. De brandweer werkt nog steeds met negen spuiten, ter wijl eenige kilometers brandslang zijn uit gelegd om het vuur te omsingelen met een breede strook natgespoten veen. De burgemeester van Emmen achtte Donderdagmiddag tegen twaalf uur gevaar voor verdere uitbreiding niet direct aan wezig. Wanneer de wind niet naar het Noorden omloopt, blijft men hopen met een paar dagen den brand meester te zijn. GROOTE BOERDERIJBRAND TE GEFFEN. De brandweer bleef thuis, wegens gebrek aan water. Gisteravond omtreeks zes uur is door onbekende oorzaak een felle brand ont staan in de kapitale boerderij van den heer D. Jagers aan den Rijksweg te Gef- fen. Het vuur, dat in de schuur was ont staan, vond daar voedsel in de groote voor raden hooi en stroo. Door den vrij krachti- gen wind duurde het niet lang, of de vlam men waren overgeslagen op het woon huis. Buren, die direct ter hulp snelden, slaag den er in de koeien uit den stal te drijven. Het was hoog tijd, want even later stond de heele boerderij in lichte laaie. De brandweer uit Oss rukte uit, maar keerde aan de grens der gemeente terug, daar geen assistentie was gevraagd. De brandweer van Geffen bleef thuis, omdat zij wegens gebrek aan water niets kon uit richten. De geheele boerderij was in korten tijd in een puinhoop herschapen. Van den in boedel kon niets worden gered. Den ge- heelen landbouwinventaris, waaronder en kele machines, alsmede een groote partij graan, hooi en stroo gingen verlorèn. De schade wordt gedeeltelijk door ver zekering gedekt. NA DE BRUILOFT. Bloedige vechtpartij. Te Bursse, gemeente Haaksbergen, niet ver van de Nederlandsch-Duitsche grens, is het Woensdagavond na afloop van een bruiloft ten huize van den timmerman Hol- ters tot een groote vechtpartij gekomen tusschen een aantal bruilofstgasten, w.o. eenige Duitschers. Met flesschen en mes sen ging men elkaar te lijf. Toen de poli tie arriveerde vond deze de breekbare in ventaris der woning kort en klein gesla gen, terwijl Holters een ernstige hoofd wonde had opgeloopen. De politie ving da delijk met een onderzoek aan en arres teerde reeds enkele personen. Bovendien heeft de politie nog een persoon, zekere K. M. uit Haaksbergen, ook een der gas ten van de bruiloft, in arrest gesteld, die er van verdacht wordt een stroomijt in brand te hebben gestoken bij den land bouwer ter Huurne te Buurse. Met veel moeite wist men te voorkomen, dat het vuur zich medegedeeld aan de boerderij. GRAANSMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL. Groote partijen rogge uit België heimelijk in ons land ingevoerd Uit Rotterdam wordt aan de „Tel." ge meld: Er is den laatsten tijd aan de Bel- gisch-Nedcrlandsche grens een smokkel handel in graan ontstaan, die vooral de laatste dagen een zeer grooten omvang heeft aangenomen en waardoor de Neder- landsche staat ernstig wordt benadeeld. Het is voornamelijk Belgische rogge, die zeer moeilijk van Nederlandsche rogge is te onderscheiden, die uit België in ons land ingevoerd en waarmede men hier te lande zeer groote winsten maakt. Het is een smokkelarij, die voornamelijk is ont staan door den steun, dien de regeering aan den boer en den binnenlandschen han delaar verleent, die niet kunnen concur- reeren met het buitenland. Tot goed begrip dienen wij te vermel den, dat de rogge die hier in Nederland wordt verbouwd veel hooger in prijs is dan de prijzen op de wereldmart. Wanneer de boer zijn rogge aan den binnenland schen handelaar verkoopt, betaalt de han delaar daar ongeveer 7.50 voor, een prijs op de wereldmarkt, die ongeveer 2.25 2.75 per 100 K.G. bedraagt. Doch de bin- nenlandsche handelaar, die den hoogeren prijs betaalt, kan de rogge voor bakkerij- doeleinden verkoopen, waardoor de prijs nog hooger wordt opgevoerd, omdat de men natuurlijk een zekere winst moet ma ken. Een handelaar kan de rogge ook ver koopen voor veevoer; in dat geval wendt hij zich tot de Graancentrale in Den Haag om zijn rogge te laten denatureeren dat is met een kleurstof behandelen, waardoor de rogge nergens anders meer dan voor veevoer gebruikt kan worden. De Graan centrale stuurt na zulk een aanvrage een ambtenaar naar den betreffenden handelaar die de partij denatureert en er voor zorgt, dat de aanvrager den rykssteun van 3.50 per 100 K.G. voor de waardevermin dering van de rogge ontvangt. Dit beteekent dus een indirecten steun van den boer, die daarmede ten zeerste gebaat is, doch de maatregel heeft ten ge volge gehad, dat den laatsten tijd groote partijen rogge uit België, waar dit graan veel goedkooper is, heimelijk in Nederland worden ingevoerd. De smokkelaars ver koopen nu de rogge in België voor ƒ2.50 3.aan Nederlandsche handelaars, die wanneer zij eenmaal in het bezit van de rogge zijn gekomen, de Graancentrale vragen om deze rogge, die zij als Neder- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 14 Oct. Huizen 1875 M. KRO-Programma. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio Octet, afgewisseld door gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Concert door het KRO-orkest. Te 4.30 uur Cursus schriftverbetering. Te 5.15 uur Sportpraatje. Te 6.20 uur Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 Mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen over „Corsica". 7.35 Gramofoon. 7.50 A. Weerhorst „Wie moet Esperanto leeren?" 8.00 Avondprogamma m. m. van het Domgrafen Quintet de Vereenigde Haag- sche Spelers en de K. R. O.-Boys. De Haag- sche Spelers voeren op het Mirakelspel „De danser van O. L. Vrouw". Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoon. Hilversum 290 M. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. Voor Arb. i. d. Continubedr. De Notenkra kers o. 1. v. D. Wins, J. Lemaire (declama tie) en Gramofoonplaten. 12.00 VARA-Kleinorkest o. L v. H. de Groot. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 Gramofoonplaten. 2.50 Causerie L. J. Klein. 3.10 Orgelspel C. Steyn. 3.30 Rotterdamsch Philh. Orkest o. 1. v. E. Flipse. 4.30 Causerie over de biljartwedstrijden 1933—1934. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.30 Literaire causerie A. M. de Jong. 5.50 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst. 6.15 VARA-Kinderkoor „De Krekeltjes" o. lAv. Leida Hulscher. 6.25 Vervolg orkestconcert. 6.45 Vervolg kinderconcert. 7.00 Loe Cohen's Muziekdoos. 7.30 Causerie Mevr. A. Blankenv. Kuyk 7.40 Vervolg concert. 7.58 Herh. SOS-berichten. 8.00 Causerie G. Bernard. 8.10 Vaz Dias. 8.15 VAR A-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 5e deel van „De zee roept", spel van BuschBeversluis. 9.40 Vervolg orkestconcert. 10.10 Zang door G. Petit. A. d. vleugel D. Wins. 10.30 VARA-Varia. 10.35 Gramofoonplaten. 10.50 Vervolg orkestconcert. 11.15 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Het Western Studio Orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand Orkest o. 1. v. J. Muscant. 2.40 Gramofoonplaten. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 Harold Sandle's orkest m. m. van M. Browne (sopraan). 4.50 Vaudeville. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. landsche rogge aangeven, te denatueeren. Aangezien de Belgische rogge vrijwel niet van de binnenlandsche rogge is te on derscheiden, moet het vrij veel voorko men, dat de ambtenaar van de Graancen trale er inloopt en de rogge als binnen landsche rogge beschouwt en na de dena tureering er prompt voor zorg draagt, dat de handelaar den rijkssteun ontvangt. Het behoeft wel geen betoog, dat wanneer de 6.50 Sir Malcolm Campbell: The Motor Show. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Pianorecital Meyer Rosenstein. 8.20 „C. B. Cochran Presents", m. m. van Charles Cochran en het BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall, 9.20 Berichten. 9.25 Reportage. 9.45 Economische causerie. 9.50 Sportnieuws. 9.55 BBC-Orkest o. 1. v. C. Raybould. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Ambrose en zijn Embassy Club Band. „Radio-Paris", 1724 m. 8.05, 12.20 en 7.10 Gramofoonplaten. 9.50 Zang door Odette Bergeal. Hierna Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 m. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. I.50 Gramofoonplaten. 2.504.50 Rydahl's orkest. 7.20 Pianorecital F. Jensen. 7.40 Literair-muzikaal programma. 8.20 Weensche muziek d. h. Omroepor kest o. 1. van F. Mahler. 9.35 Suppé-Strauss-concert. 10.2011.35 Dansmuziek uit rest. „Wi vex". Langenberg, 473 m. 5.25, 6.35, 10.45 Gramofoonplaten. II.20 Omroeporkest o. 1. v. Caspar. 12.55 Gramofoonplaten. 3.20 Omroeporkes o. 1. v. Seyfert. 5.55 Gramofoonplaten. 7.30 Vroolijk programma vanuit de Ra dio-Tentoonstelling te Essen. 10.00 Gramofoonplaten. 10.20 Vervolg vroolijk programma. 11.201.20 Dansmuziek. Rome, 441 m. 8.05 Concert door A. Mascotti (cello), G. de Vito (viool). Hierna causerie. 9.20 Gramofoonplaten. 10.20 Berichten. B r u s se L 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 1.30 Omroepkleinorkest. o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.50 Cellorecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 9.2010.20 Vervolg symphonieconcert. 508 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans 1.30 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 Radio-tooneel met muziek van Mar cel Poot. Leiding: André. 9.2010.20 Omroeporkest o. 1. v. André. Deutschlandsender, 1635 m. 6.20 Rijksuitzending „Das Gansjung". 7.25 Vroolijke avond van de Radio Ten toonstelling 1933 in Essen. 9.20 Berichten. Reportage. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Weensch programma. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma.) 8.001200 Langenberg. 12.20—17.20 Daventry. 17,20—19.50 Brussel (VI.). 19.50afloop Daventry. smokkerlij op groote schaal plaats vindt, op deze wijze aanzienlijke winsten worden gemaakt ten koste van de Neder landsche schatkist. Zijn wij goed ingelicht, dan betreft het hier niet alleen een smokkelhandel tus schen de grensplaatsen, zelfs te Rotter dam zou gesmokkeld graan zijn aangetrof fen. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 7) Ik weet eigenlijk nog niet precies, wat er gebeurd is. Ik heb hooren vertellen, dat ze den butler en nog een anderen man doodgeschoten hebben. Het is waar. De knecht, die Jenkins heette, was nog een jonge man. Arme ke rel! Hij nam dit baantje aan om in de buurt van zijn ouders te zijn. De butler heette Wentworth. Ik ken hem niet. Wentvorth, zeg je? Ja. Maar zei je me onlangs niet, dat de nieuwe huurder van „The Homestead" zoo heette? Ja. Daarmee begint de geheimzinnig heid, als je tenminste daarvan spreken kunt. Ik geloof eigenlijk, dat het heele- maal geen bijzonder geval is, dat er in een afgelegen landhuis ingebroken wordt door gewapende inbrekers kerels, die klaar staan om bij den minsten tegenstand weurlooze slachtoffers neer te schieten. Wij, rustige burgers hier in de buurt, zijn daar natuurlijk erg verontwaardigd over. Wij lezen, dat zulke dingen ergens anders gebeuren ,maar het komt niet in ons op, dat het o k ons kan overkomen. Royson had er een oogenblik in ernst over gedacht om Hethcott in vertrouwen te nemen, maar om de een of andere re den, die hij niet trachtte analyseeren, vond hij het raadzamer, dit niet te doen. Wat bedoel je er mee.... daarmee begint de geheimzinnigheid? vroeg hij. Wentwordth, de butler, die ook als huurder optrad, betaalde alle rekeningen. Hij teekende ook het huurcontract. Men vermoedt, dat er een bankgarantie bij te pas kwam. Ik weet toevallig, dat de oude sir Thomas Fookes, die de eigenaar van de plaats is, met geen cent minder den zes honderd pond per paar genoegen neemt, gemeubileerd natuurlijk. Tegenwoordig leeft sir Thomas als een vuur-salamander: Zomers woont hij in Nice en 's winters in Cairo. Hij zou sterven bij een temperatuur van minder dan tachtig graden. Nu, zei Royson, ik hoop, dat de po litie de schurken te paken krijgt, Zullen we doorrijden? Er waren dien morgen niet veel spelers op de links, zoodat Hethcott, die den op gooi gewonnen had, kort voor tienen be gon te spelen. Hij maakte een flinken slag. Royson, die er zeker van was, dat hij niet op dreef zou komen, daar hij er met zijn aandacht niet bij was, kwam toen aan de beurt met een slag, die iets beter was dan die van zijn tegenstander. Je bent op dreef vanmorgen, prees Hethcott. Toch niet. Het was meer geluk dan wijsheid; ik ben gisteravond te laat op gebleven. O! Ik lag er oni tien uur al in. Je bent zeker onder den indruk van de mis daad. Ik heb hooren vertellen, dat de wer kelijke huurders Spanjaarden zijn, maar er is ook een Engelsch meisje. Je hebt hef nieuws zeker van de po litie! Neen. Van den dokter. Hij zegt, dat het een eigenaardig stel is; maar de voor naamste Spanjaard, een Baron Sancho Garcia Y Gonzales, is een echte aristo craat, iemand met een gedistingeerd uiter lijk, uit de hoogte, aanmatigend. Wilde ab soluut niet naar den raad van den dokter luisteren, terwijl hij er op stond, dat er niets gedaan mocht worden, voordat, wat hij noemde, een hoog politiebeambte was aangekomen. Ensley was erg ingenomen met het meisje; beschreef haar als een Toen zij het clubhuis naderden, zag Roy son een verwaand uitziend mr.n met een rood gezicht, dikke witte werkbrauwen en een strijdlustige knevel; hij was juist in een auto aangekomen en scheen op hen te wachten. Morgen, Hethcott, bulderde hij. Dawkins kan niet komen en vroeg, of ik in zijn plaats wilde spelen. Wat vind je er van? Generaal Swieny, mompelde Hethcott zacht. Het spijt me, maar daar is niets aan te doen. Dan hardop: Het zal me zeer aangenaam zijn, generaal. U luncht natuurlijk met ons. Kent u kapitein Roy son al? Hoe maakt u het, meneer Royson? Ik heb al van u gehoord door Hethcott of zijn zuster. Wat zegt u nu wel van ons mooie dorp een dubbee moord en een inbraak! Sapristi! Ik verslikte mij bijna in mijn thee toen een van onze dienstmeisjes aan het ontbijt met het nieuws aankwam. Als vrederechter ben ik natuurlijk dade lijk naar het politiebureau gegaan. Ik wil wel zeggen, dat het me nogal verwonder de, dat ze me niet eerder een boodschap gestuurd hadden. Misschien waren ze den heelen nacht in touw geweest, zei Royson, die dadelijk tot de conclusie kwam, dat hij generaal Swiney niet sympathiek vond en hem waarschijnlijk ook nooit zou vinden. Ongetwijfeld. Ongetwijfeld. De kwes tie is ziet u, dat ik Spaansche ervaring heb, en de menschen van „The Home stead" zijn Spanjaarden. Dus nam ik Hobbs mee Hobbs is onze inspecteur, zooals u weet, en we gingen regelrecht naar „The Homestead". Maar niemand van de familie wilde zich vertoonen en dus ge lastte ik Hobbs ,om ze een beetje wak ker te schudden. Een stel vervloekte op standelingen vermoedelijk. Sapperloot! Ze zullen zien, dat er in dit land nog zooiets als orde en we bestaat. Kom, laten we onze handen gaan was- schen, viel Hethcott in. Ik zie onzen vierden man, Temple, in de waranda wach ten. Geef ons vijf minuten tijd, generaal, dan bestel ik vast coctail. Het spijt me te moeten zeggen, dat ge neraal Swiney een verschrikkelijk verve lende kerel is, vertrouwde hij Royson toe. Hij had niet de minste reden om inspecteur Hobbs en de bewoners van „The Homestead" lastig te vallen, ver volgde Hethcott met vuur. Die Spaan sche ervaring, waarvan hij spreekt, is be perkt tot een reis met Cook, of een ander reisbureau voor den oorlog. Heeft hij in 1914 gediend? O, zeker. Hij was chef van de recru- teering in dit graafschap. Tevoren diende hij bij de Intendance. Royson dacht wel, dat hij generaal Swi ney op het eerste gezicht juist beoordeeld had. Toen Hethcott en hij de warande be reikten, hoorde zij den luiden lach van den dapperer krijgsman. Zoek altijd, of er een vrouw in het spel is, Temple! Ik weet er alles van. Er werd niets gestolen, zegt men. Dan is het heelemaal niet uitgesloten, dat deze eigen aardige affaire om een mooi meisje draait. Temple was min of meer hardhoorend, of misschien was hij nogal geestig aange legd. Wat draait om een mooi meisje? vroeg hij. Deze eigenaardig affaire, zeg ik. O! Ik dacht, dat je zei: deze eigen aardige coiffure. Grappig zou dat zijn, een eigenaardige coiffure, die om een mooi meisje heendraait niet? Maar ik zei heelemaal niet eigenaar dige coiffure, idioot, die je bent. Neen, dat begrijp ik. Dat zou ook vervloekt dwaas geweest zijn. Nonsens noem ik het. Toen het gesprek zoover was, zaten heel wat menschen in de waranda te grinniken. De generaal was bepaald blij, toen Heth cott hem en de anderen riep om naar de eetzaal te gaan. Zij waren aan de beschuit jes met kaas gekomen, toen de kellner Royson kwam zeggen, dat een heer, die buiten wachtte, hem een oogénblik wenschte te spreken. Hij verontschuldigde zich en trof in de vestibule niemand min der dan inspecteur Hobbs aan. Neem me niet kwalijk, dat ik u stoor, zei de inspecteur, een bekwaam uitziend vijftiger, met grijs haar en peinzende oogen, maar juffrouw Smithers ver telde me, dat u hier was; ik zou graag eens rustig met u praten. Zoudt u niet een half uur voor mij vrij kunnen maken? Hebt u hier een auto, inspecteur? vroeg hij. Ja, meneer. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13