DONDERDAG 12 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 DE STORMKLOK LUIDT (Ingezonden). I Bij al de andere dingen, die in de Troon rede zijn aangekondigd, was er één, welke de bizondere aandacht had van en hoopvol was voor de hypotheekboeren en tuinders, n.l. dat er maatregelen zouden geno men worden ten opzichte van het exe- cutierecht, waarover ook de Redactie van de Leidsche Courant zich voldaan toonde. Zoodanig is echter reeds de toestand ge worden, dat heel velen de hoop op uit komst reeds opgegeven hebben. Zij vragen reeds niet meer naar het hoe of wat en schijnen onverschillig voor het daarom en het waarom. Het afmattende werk is voor hen geworden als een verdoovende medi cijn voor het wegwerken van de pijnlijke en sombere gevoelens. Er is dan n.l. geen tijd om te denken aan hun lot. En als dat werk dan verricht is en zij met welgevallen daarop moesten kunnen neerzien, dan komt weer die neerdrukkende gedachte, dat al die moeite tevergeefsch is, dat al dat werk hen niet helpen kan; als de executierege ling, de wetswijzizing niet direct een feit wordt. En in doffe berusting gaan zij weer wer ken. omdat het tot plicht wordt gerekend, totdat straks maar neen, daar wil men niet aan denken, want het is te wreed zijn hard werkend gezin te zien opofferen en ten gronde gaan. Want als bij instinct im mers draagt een ieder met zich, dat, wan neer men ijverig is en zuinig, er dan ook een bestaansmogelijkheid moet zijn, vooral in onmisbare bedrijven als de boe ren- en tuindersbedrijven zijn. Geen won der is het dan en zeer verklaarbaar zelfs, dat van velen zich bittere gedachten meester maken; dat men harde woorden hoort. En bij hen, die harde woorden niet gebruiken, daar zeggen de stille tranen van Moeder en de droge snik van Vader, die men voor elkander tracht te verbergen, meer dan ge noeg. Onder de ergste slachtoffers van het de- flatie-tijdperk behooren zonder twijfel de hypotheek-boeren en -tuinders. Het meerendeel van hen heeft thans negatief bezit, leeft bij de gratie van de geldverstrekkende lichamen, die veelal hieruit voortkomt, dat zij wachten op een beter tijdstip om hun aanspraken te doen gelden. De zeer groote verliezen, die de hypo theekboeren en -tuinders ondervinden, lig gen niet allereerst in de sterk gedaalde be- drijfsinkomsten. Zij liggen in de eigenaar dige constructie van 't verschaffen van land bouwkapitaal, dat zij door hypotheek als 'n groote, steeds drukkende last, die als 'n nachtmerrie met de minuut grooter en drukkender wordt, en over de bezittingen heen groeit, op hun bedrijf hebben. Daar hangt deze last nu boven hen als 't dreigen de monster, dat ieder oogenblik op zijn slachtoffer kan neerploffen om het totaal te vernietigen. Het deflatiewee be dreigt niet meer den bouwers- en tuin dersstand, maar het heeft deze reeds ge heel bezitloos gemaakt. De schuldenlast aangegaan met guldens van 19191925 is nu aangegroeid tot een 2- of 3-voudige zwaarte. En, als men dan weet dat de toestand, reeds een tiental jaren veel ongunstiger was, dan men vermoedde; dat de boeren en tuinders zelf, onbewust misschien, maar niet onbemerkt, een veel te solied beeld hebben laten zien van hun finantieele po sitie; als men weet, dat jaarlijks 135 mil- lioen gulden rente moet worden betaald van de schulden op landelijke eigendom men, de kassen inbegrepen, dan kan men zich een denkbeeld vormen van de volsla gen armoede van den boeren- en tuinders- stand. Want deze enorme schuldenlast groeit steeds aan door de waardedaling of misschien door de stijging van de gulden- waarde, De prijzen van de groothandel zijn in verhouding tot in 't jaar 1918 gedaald van 444 op 81, d.w.z. dat de prijzen vijf maal zoo laag zijn geworden en 't geld vijfmaal zoo duur!Vergelijkt men met de jaren 19191930, toen juist de meeste hypotheken zijn opgenomen, dan is de waarde van de toen opgenomen guldens viermaal zoo klein, dan die, welke men nu terug betalen moet. Wanneer men in die jaren een boerderij kocht, om een voor beeld te geven, van 50.000 en men bezat zelf 25.000 dan is nu de boerderij geheel van het geldverstrekkende lichaam en de schijneigenaar is werkelijk bezitlooze geworden. Bovendien moet hij nog 1250 rente betalen. Deze rente van 1250.ver tegenwoordigde toen een hoeveelheid van 12500 Liter melk, nu van ongeveer 36000 L. Kon hij in die jaren met 3 koeien voor zijn rente te bestemmen klaar komen, thans moeten daarvoor 12 of 13 koeien ge leverd worden. De absolute onmogelijk heid, om de juridische verplichtingen na te komen, moge ieder duidelijk zijn. Om dit nog te kunnen doen, heeft hij zijn eigen geld tot de laatste cent geofferd, geleend bij ouders, broers of zusters, geborgd bij Boerenleenbank en bij leveranciers de re keningen laten staan, omdat anders het uiterste onheil over hem zou komen en een faillissement hem zou berooven van haard en hofstede, van goeden naam en toekomst. En deze nood, die nooit te beschrijven is, huist thans in honderden en honderden gezinnen op ons platteland. Wat dit zeg gen wil, is niet in woorden te beschrijven, men moet dit van nabij meemaken. Toen wij onlangs in Joure hebben gesproken, zijn daar 2500 menschen alleen over dit onder werp bijeengekomen. En in de Hollanden is het niet beter. Konden onze Regeerders met eigen oogen eens zien wat er gele den wordt op het wegstervend platteland! Dan zou er een kreet van afschuw opgaan over de vrouwen- en kinderexploitatie, over de landarbeiders-ellende, die veroor zaakt wordt door de ramp der defla tie. En nog is er hoop, nog blijft men door werken, zoolang het vreeselijke niet gebeurt, dat alles verkocht wordt. Maar de dreigementen en verkoopingen nemen steeds toe. M. P. v. d. W e y d e n. KERKNIEUWS PATER C. FRIEDEMAN O.S.C. Bij zijn familie te Jutphaas is omstreeks middernacht overleden de weleerw. pater C. Friedeman, kapelaan der Kruisheeren- kerk te Rotterdam. Twee weken geleden was pater Friedeman voor familiebezoek naar Jutphaas vertrok ken, waar hij ziek werd. De opgeloopen longontsteking verergerde zoodanig, dat hem de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toegediend. Tenslotte is hij bezwe ken. Pater Cornelis Fridericus Friedeman werd 4 Maart 1866 te Jutphaas geboren, op 2 October 1893 in de orde der Kruishee- ren geprofest en op 4 Juni 1896 priester gewijd. Gedurende een lange reeks van jaren bekleedde de thans overledene een prof- fessoraat te Maaseijck. De laatste drie jaar was hij kapelaan in de Kruisheerenpa rochie van Tuindorp Vreewijk te Rotter dam, waar hij ondanks zijn zwakke ge zondheid grooten ijver aan den dag legde. De H. Uitvaartdienst en begrafenis zul len waarschijnlijk te Jutphaas plaats heb ben. LAND- EN TUINBOUW BLOEMBOLLENSANEERINGSPLAN 1933 (TEELTBESCHIKKING). Wijziging. De minister van oeconomische zaken heeft bepaald: I. In artikel 6, onder A. van de Teeltbe schikking wordt tweemaal het getal: „30" vervangen door het getal: „24", en wordt tweemaal het getal: „20" vervangen door het getal: „16". II. Artikel 6, onder B, I, van de Teeltbe schikking wordt gelezen: „Voor die bedrijven, welke in het ka lenderjaar 1932 vrijwillig hebben ingele verd onder toezicht van de vereeniging „de Hyacinth": a. plantgoed: 26,6 (inlevering) en 17,4 (reser veering); b. leverbaar, tenminste 13 c.m. en hoo- ger; 44 (reserveering). Hl. Artikel 66, onder C, 2, van de Teelt beschikking wordt gelezen: „Darwin-, Mendel-, late en andere tul pen: a. plantgoed, normaal afloopend, droog en gepeld, tot zift 10: 22 (inlevering) en y. (reserveering); b. leverbaar, zift 10 en op 35 (reservee ring), met dien verstande, dat hiervoor, mits in dezelfde hoeveelheid, ook vroege tulpen leverbaar mogen worden ingele verd; c. voor Plantgoed en van alle tulpen mag ook leverbaar worden ingeleverd". LETTEREN EN KUNST De Prinses schenkt een gebrandschilderd raam voor de N. Kerk te Delft. Men zendt ons onderstaand communiqué: De Commissie voor de gebrandschilder de ramen der Nieuwe Kerk te Delft ont ving de heugelijke tijding, dat Hare Ko ninklijke Hoogheid Prinses Juliana heeft besloten een gebrandschilderd raam be schikbaar te stellen voor het Koor der N. Kerk te Delft. Daarbij heeft Hare Konin- lijke Hoogheid den wensch uitgesproken, dat dit raam uitdrukking zou geven aan de erkentelijkheid van het Huis van Oran je voor de vele blijken van sympathie var» de zijde van het Nederlandsche volk on dervonden. Dit Koninklijk blijk van belangstelling in de restauratie van de N. Kerk te Delft wordt door de Commissie op den hoogsten prijs gesteld. De Commissie, die met groote vreugde kennis nam van het initiatief van de echt- genoote van Delft's Burgemeester om na mens de vrouwen van Nederland een raam aan te bieden, is er van overtuigd, dat dit vorstelijk voorgaan machtig zal bijdragen om de plannen van Mevrouw van Baren te doen slagen". INGEZONDEN STUKKEN Geen kat komt eruit! Langer aar, 10 October. Mijnheer de Redacteur. Mag ik u s.v.p. eenige plaatsruimte vra gen voor het volgende: Met genoegen heb ik opgemerkt, dat er nogmaals een stem is opgegaan in den Ge meenteraad van Ter Aar om een nacht- lichtpunt te plaatsen aan den Papenveer- sche sluis, wat daar erg noodig is. Het zou in de volgende vergadering behandeld wor den. Wij zullen hopen, dat de raad daartoe besluit, want al meermalen is daar iemand in het water geplompt, gelukkig gered. Maar als je in een steen en sluis valt en er is geen redding bij de hand, dan kom je er niet uit, al was je 'n kat! Nu zullen er weer eenige kosten mee gepaafd gaan en dat valt in dezen benarden tijd niet mee, maar die kosten kunnen gedekt worden uit het volgende: Er staan namelijk al twee van die nachtlichten langs dat bewuste pad, die heel slordig bediend worden. Die lich ten worden te vroeg ontstoken er. blijven te lang aan, soms heele dagen door b.v verleden week van 38 October. Dat is een groot stroomverlies, waar men niets aan heeft. Als zoo iets goed geregeld wordt, dan zullen drie lichtpunten niet meer kos ten, dan wat er nu aan twee weg gaat. Dat vele menschen in Langeraar zich geërgerd hebben, toen die lamp als maar door brandde behoeft geen betoog. Overigens is Ter Aar zeer actief op z'n licht. Dat is onlangs al gebleken en dat nu op twee van die nachtbranders niet gelet wordt, is wel verwonderlijk. M. de R., laten wij hopen, dat de raad van Ter Aar dit alles goed overweegt, dan zal het spreekwoord: Als het kalf verdron ken is dempt men de put, niet van toepas sing zijn. M. de R., mijn vriendelijke dank voor de plaatsruimte. Een Langeraarder. Geachte Redactie, Gaarne zag onderget'eekende, thans onder deze rubriek, een plaatsje in uw actief blad ingeruimd. Reeds vooraf hartelijk dank. Open brief aan den heer Plomp. De scherpe critiek van u in de voorlaat ste raadsvergadering op het gangschilder werk in de ambtswoning van het hoofd der O. L. school, stond in lijnrechte tegenspraak met het gunstige oordeel van de onderzoe- kings-commissie op de zitting van 5 dezer Om u-zelf vrij te pleiten bediende u zich van een brutale verdachtmaking van de plaatselijke pers en uw giftige pijlen ble ken voornamelijk mij tot doelwit te heb ben gekozen. Geen der overige raadsleden achtte het noodig een lans voor de pers te breken en zelf moest ze zwijgen. De ge bruikelijke weg wil ik daarom bewande len om mezelf en, voor zoover noodig ook m'n collega's, recht te laten wedervaren. U zegt het schilderwerk niet bepaald slecht te hebben genoemd. Kijk ik eens na wat de verslaggevers zonder rugge spraak weergaven, dan lees ik: „Het aangebrachte schilderwerk is z.i. zeer slecht; nu schijnt hier en daar het hout werk al door, terwijl de gang schilfert". Dit zijn woorden van onzen gemeente-se cretaris, dien u toch niet van onbetrouw baarheid zult willen betichten. In mijn verslag stond: en reeds nu weer ver betering behoeft". Mijn betrouwbaarheid laat ik in alle bescheidenheid liever aan de beoordeeling van anderen over, ofschoon ik u als tegenpartij moeilijk hiertoe kan uitnoodigen. U hebt ook het werk niet verschrikke lijk duur genoemd en over geen bedrag gerept, laat staan over 171.In twee bladen vind ik „schandalig hoog", en bij mezelf „schrikbarend hoog voor 171". Is dit fantasie, meneer P.? Het ligt m.i. lo gisch vpor de hand, dat u een bedrag noemt om een uitdrukking als „schandalig hoog" bewijskracht te verleenen. Of is uw uit spraak uit zichzelf reeds onfeilbaar? Vooral het bedrag van 171.dat 59. boven het juiste uitgaat, zit u dwars. Ik kan dat aanvoelen, temeer waar u in de openbare zitting reeds eenige malen door den voorz. met het praedicaat „financieel deskundige" bent vereerd. Zoo'n misreke ning is daardoor dubbel pijnlijk. Jammer, dat de titel geen garantie biedt voor on feilbaarheid. En al ontkent u nu pertinent 171.te hebben genoemd, ik stel daar tegenover de schriftelijke verklaring van een raadslid en van twee mijner collega's. Verder heb ik de mondelinge bevestiging van eenige „luistervinken". Maar, zult u aanvoeren, mijn collega's in den raad hebben niets tegen mijn besliste ontkenning ingebracht! Pleit dit vóór u of tégen hen? Buiten den heer Bokkestijn, die afwezig was, getuigt dit bij vier van uw confraters van ongezonde dus verder felijke gemeenschapszin, óf van gemak zucht, óf van onverschilligheid, óf van ge brek aan zedelijke moed. Zou ik onver hoopt ook moeten veronderstellen, dat er een onrechtmatige druk op hen werd uitge oefend? Voor de passieve houding van den heer Groeneweg, die de laatste tijd ,toch nogal in de oppositie is, kan ik als éémge verschoonbare reden aanvoeren, dat hij door uw brutale loochening met stomheid moet zijn geslagen. Ik grond mijn meening op onderstaande verklaring, die buiten de handteekeningen van twee verslaggevers ook zijn naajn geeft. Ondergeteekenden verklaren, dat in de raadsvergadering van 20 Sept. j.l. be weerd is, dat het schilderen van de gang in de woning van den heer Panman één honderd één en zeventig gul den gekost heeft. w.g. P. G. Groeneweg. J. M. Vossepoel. W. Bruijne. Meneer Plomp, er is ongetwijfeld zede lijke moed voor noodig openlijk de rol van aanklager met die van beklaagde te- ver wisselen. U hebt het niet gekund. U insi nueerde tegen de pers om u-zelf tegen over de onderzoekings-commissie te „ver dedigen". U bleef rechter in de vergade ring en de pers mocht ter wille van u voor zondenbok spelen. U kon de pers neerha len door grof misbruik te maken van uw vrijbrief tot spreken. Met een ruiterlijke bekenning was meer eer ingelegd. In de vergaderzaal bleef u schotvrij voor de pij len, die ik tegen u kon richten. Ik kan het wel met giftvrije af in de krant, en deze heb ik benut. Meneer Plomp, een laatste woord. Mis schien kan het minder kiesche maar juiste spreekwoord u nog in de toekomst van dienst zijn: „Wie zijn billen brandt moet op de blaren zitten". Het onmogelijke zult u toch niet van mij vergen. TH. HAAKMAN, corresp. der „Leidsche Courant". Nieuwveen, 10-10-'33. Uit Leiden vertrokken: J. A. J. v. Acker, Amsterdam, Vondelstr. 20. G. A. Chr. Arriëns, Bergenop Zoom, Burg. v. Hasseltstr. 20. A. C. Bedet, Haag, Kwikstraatln. 27. A. Beun, Oegst- geest, Warmonderw. 58. J. A. Blanken, Utrecht, Oorsprongpark 2. H. Blomberg, Haarlem, Marnixstr. 20. G. A. de Bolster en Fam.. Hillegom, Arnbachtstr. 74. C. M. P. W. van Bouwdijk Bastiaanse, Oegst- geest, Warmonderw. 80. C. Brands, Am sterdam, Reinwardstr. 70hs. J. A. Spaar - garen-v. Dissel, Haag, Herman Costerstr. 161. J. J. Dronkers, Haag, Tulpenboom straat 56. R. J. Florijn en Fam., Leider dorp, Koningsstr. 51. C. J. G. M. Ver- hage-Frentrop. Leiderdorp, Eikenlaan 3. K. L. Fuchs en Fam., Essen. M. C. v. Gelderen, Hilversum, Heerenstr. 20. K. J. A. P. Glerum, Heemstede, Jac. v. Ruis- daelln. 19. R. C. Goldschmidt, Amster dam, v. Miereveldstr. 5hs. A. A. v. d. Gugten, Utrecht, v. Speijkstr. 15. W. E. v. Gulden, Wassenaar, Backerhagenln. 16. G. E. M. Gundermann, Katwijk, Hotel de Roskam. J. A. de Haas, Rotterdam, W. de Withstr. 37. E. Habring, München, Pilarstr. 91. W. E. Heijboer, Rijnsburg. Kerkstr. 24. B. Hoekstra, Utrecht, Eik straat 60. M. P. Dommisse-v. Houte en Fam., Bloemendaal, Dahlialaan 25. J. D. Houwert, Haarlem, Kinderhuissingel 58rood. H. R. S. M. Ismail, Magelang. J. J. Janssen, Aalsmeer, v. Cleefkade 13. Wed. C. Lolkes de Beer-Kettenis, Haag, Pahudstr. 64. D. v. d. Klits en Fam., Ba tavia. H. L. Laban en Fam., Haag, Stad- houderspl. 89. E. M. Holsbergen-v. d. Le lie, Rotterdam, Lischstr. 38a. J. Loeff, Utrecht, Fr. Halsstr. 13. D. W. v. d. Meer, Hengelo (O.), v. Markenstr. 11. Raden Adj eng M. U. Mohamad Achmad, Batavia. F. Ouwerkerk en Fam., Zoeterwoude, Noordbuurt E 138. J. P. v. Rigteren, Utrecht, Balijelaan 46bis. E. J. A. E. Roelands, Breda, Haven 5a. J. M. C. Schobbers, Maasbree, Blerik. L. Schou ten, Hillegom, Leidschestr.weg 25. M. Sierat en Fam., Oegstgeest, Terweeweg 136. H. G. Smaal, Meppel, Weerdstr. 23. J. J. Spierenburg, Oegstgeest, Warmonder- weg 58. L. Stakenburg en Fam., Zoeter woude, H. Rijndijk F 7. H. J. Stegink, Deventer, Noorderpl. 34. W. J. Verhage, Leiderdorp, Eikenlaan 3. A. M. Vermeu len, Boskoop, Voorkade 79. J. M. .Went- zel en Fam., Oegstgeest, Fr. Hendrikln. 10. A. v. d. Werff en Fam., Zand voort, Zandvoortschelaan 60. In Leiden gevestigd: F. A. Bannink, Witte Singel 8. J. v. d. Berg, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. S. J. v. d. Berg, dienstbode, Hoogl. Kerk- gracht 29. L. v. Bergen en Fam., Lijs- terstr. 35. W. v. Bergen, Oude Singel 248. M. de Blanken, dienstbode, v. d. Spieghelstr. 16. G. M. v. Bohemen, dienstbode, Meezenstr. 2. A. A. W. Boo- gaart, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. J. M. J. Boucherie, 11. verpleegster, Rijnsb. weg 10. M. Bouter, Noordeinde 50. J. A. W. Brosse en Fam., portier, Fr. v. Mierisstr. 24a. H. B. G. Casimir en Fam., Vinkenstr. 2. L. ten Cate Hoedemaker, Rapenburg 113. C. W. Clark en Fam., chemist, Groenhovenstr. 5. E. C. Cou- tinho, Rapenburg 131. W. J. Cramer, Rapenburg 93. J. J. Creijghton en Fam., boekhouder, Mariënpoelstr. 2b. H. Deke- ma, Plantsoen 7. E. J. Dingelhoff, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. C. H. Dijk- sterhuis, Valdezstr. 13a. E. Effert, dienst bode, Celebesstr. 13. G. Elias, dienstbode, Pieterskerkchoorst. 11. P. J. Fuss, leerares, Rijnsb.weg 10. W. J. Griffioen, verpleegster, Rijnsb.weg 10. W. L. Haardt, Bilderdijkstr. 5. M. A. Harten, J. v. Goyenkade 1. J. v. Hoeken, onder wijzeres, Oude Vest 73. F .de Jong, Ra penburg 131. P. A. Jonquière, ass. rijks univers., Rijnsb.weg 177. M. Klootwijk- Kanbier en Fam., 2e Looierstr. 69. A. W .Kist, Rapenburg 88. J. W. A. Kloek, winkelbediede, Hoogewoerd 109. W. J. Koek, bakker, Oostdwarsgr. 19. D. Klootwijk en Fam., Nipponstr. 12. J. S. Krol, Apothekersdijk 18. M. P. de Lange, hulp in de huish., Zoeterw. Singel 77. H. v. Leeuwen, winkeljuffr., Steen- schuur 1. W. Lezwijn, handelsreiziger, Oude Rijn 138a. A. J. Naber, Aloëlaan 9. E. Noorduyn, Stille Rijn 8. T. Oenstra, chef de réception, J. v. Houtkade 16a. Ch. A. v. Ophuijsen, Houtstr. 5. M. Aalbersberg-Oudshoorn, Beschuitsteeg 5. J. Plug, sjouwer, Rijndijkstr. 72. S. Postma, Stadhouderslaan 19. E. M. Pot- jer, Maredijk 21. O. W. H. E. Puchmüller en Fam., musicus, Maarsmansteeg 16. Wed. G. van Gelder-Raben, Duivenbode- str. 8. Raden Mas Raspio, 3 Octoberstr. 26a. K. Ravensbergen en Fam., fabr. arb., Langestr. 34. N. Roessingh, Rapen burg 123. J. v Rossum en Fam., leeraar, Plantsoen 25. A. Scheffer, ambt. zieken huis, Steenschuur 12. H. C. Scheffer, kantoorbediende, Steenschuur 12. G. A. Spek, boerenarb. Julianastr. 51. C. A. M. Trautwein, 11. verpleegster, Rijnsb.weg 10. E. F. M. Verhoeven, Noordeinde 50. J. C. Verkade en Fam., chauffeur, Mid delweg 19. J. M. H. E. de Visch Eijber- gen, Rapenburg 131. J. Vriend, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10. O. v. Waning, Groenshovenstr. 2. M. Wansinck, dienst bode, K. Galgewater 12a. C. v. d. Werff, dienstbode, Aalmarkt 12. J. J. de Wilde, J. de Wittstr. 37. K. F. v. d. Wilk, Rijn kade 16a. J. M. de Wit, onderwijzeres, Haarlemmerstr. 37a. H. Wouters, Oude Vest 33c. A. Zuidhoff, analyste, R. en Schiekade 104. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren In hemelsnaam, stoor ze niet. Ze zijn juist bezig, dat afschuwelijke servies van Tante Barbara te gappen. Candide. 463e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e Klasse. 16e lijst Trekking van Donderdag 12 October 1933 Hooge Prijzen 31000.-: 16495 1000.— 11974 14539 18093 400.-: 4283 5654 8392 11800 12337 18623 200.— 919 16119 16387 19346 100.-: 1091 1468 1846 2916 3200 4798 7099 13799 17183 Prijzen van f 70. 28 69 217 408 451 559 666 741 830 848 953 970 1136 1211 1223 1298 1369 1443 1484 1490 1504 1605 1634 1687 1797 1927 1961 1999 2195 2268 2435 2533 2577 2591 2605 2618 2632 2659 2761 2984 3005 3176 3235 3245 3333 3338 3382 3430 3473 3559 3630 3710 3768 3780 3879 3939 4124 4186 4212 4409 4534 4782 4923 5000 5063 5080 5127 5200 5218 5297 5302 5427 5750 5819 5900 6059 6186 6275 6306 6314 6585 6587 6622 6623 6722 6751 6760 6776 6777 6788 6923 7020 7223 7338 7356 7421 7445 7603 7808 7972 8076 8103 8133 8206 8245 8334 8480 8504 8509 8520 8577 8608 8800 9091 9130 9148 9172 9225 9642 9734 9735 9744 9840 9877 9903 9909 9940 10015 10169 10286 10471 10485 10659 10740 10877 11038 11252 11254 11360 11490 11531 11593 11632 11856 11877 11953 12013 12081 12120 12134 12280 12305 12349 12717 12719 12724 12741 12755 12773 12958 12996 13060 13080 13094 13128 13248 13313 13353 13399 13402 13403 13411 13493 13594 13674 13744 13951 14091 14256 14390 14493 14521 14524 14588 14620 14655 14669 14691 14800 14846 14939 14984 15243 15267 15443 15526 15672 15696 15705 15990 16036 16084 16157 16321 16458 16476 16577 16596 16615 16678 16700 16748 16772 16964 16969 16976 16997 17075 17085 17290 17459 17557 17589 17614 17694 17721 17819 17859 17870 17957 18096 18204 18597 18620 18662 18749 18878 18884 18923 19011 19068 19156 19227 19267 19295 19404 19421 19884 19904 20048 20089 20205 20240 20252 20266 20271 20291 20293 20344 20422 20534 20573 20653 20772 20881 20913 20941 20946 Nieten 32 39 57 79 88 103 133 150 247 260 269 280 330 419 450 461 517 523 572 574 579 589 647 655 657 664 700 769 800 811 840 884 943 960 986 991 992 1046 1047 1057 1066 1083 1088 1100 1153 1164 1181 1238 1245 1287 1288 1325 1368 1393 1407 1408 1413 1420 1432 1439 1440 1451 1452 1507 1564 1583 1699 1720 1784 1807 1809 1858 1897 1923 1996 2034 2038 2100 2158 2272 2281 2301 2346 2386 2432 2447 2506 2555 2599 2629 2678 2708 2747 2754 2766 2844 2887 2902 2994 2996 3001 3004 3143 3238 3349 3380 3405 3406 3408 3486 3513 3551 3553 3612 3661 3714 3770 3798 3825 3826 3881 3887 3890 3913 3922 3930 3959 4012 4026 4031 4045 4054 4074 4080 4099 4106 4114 4122 4130 4192 4239 4241 4252 4282 4309 4360 4436 4460 4465 4483 4510 4545 4579 4592 4605 4623 4635 4639 4641 4716 4761 4778 4828 4849 4854 4862 4867 4874 4891 4924 4938 4958 4974 5002 5034 5195 5213 5215 5242 5244 5379 5380 5408 5422 5439 5485 5591 5616 5618 5658 5694 5697 5724 5765 5776 5851 5860 5905 5925 5966 5999 6014 6021 6042 6120 6158 6191 6197 6211 6227 6232 6236 6274 6339 6364 6388 6392 6425 6440 6444 6514 6656 6721 6775 6778 6782 6826 6836 6857 6863 6875 6915 6921 6949 6952 7059 7130 7136 7137 7188 7246 7248 7256 7316 7361 7363 7388 7389 7398 7405 7493 7535 7541 7551 7589 7621 7652 7719 7837 7868 7923 7946 7970 8038 8053 8080 8097 8125 8132 8151 8153 8202 8259 8284 8295 8309 8324 8367 8425 8559 8573 8575 8590 8640 8697 8698 8709 8715 8724 8744 8803 8849 8866 8885 8892 8950 8968 9021 9054 9062 9133 9144 9153 9166 9177 9192 9256 9322 9341 9347 9383 9420 9441 9464 9530 9541 9578 9637 9661 9676 9678 9687 9745 9761 9766 9788 9838 9854 9865 9891 9918 9920 9939 9989 10008 10011 10020 10044 10051 10114 10132 10166 10247 10284 10296 10332 10377 10380 10390 10415 10442 10456 10459 10573 10600 10624 10630 10638 10651 10660 10690 10710 10719 10755 10771 10792 10803 10812 10853 10855 10863 10889 10923 10941 10950 i1008 11028 11089 11118 11158 11160 11175 11199 11359 11405 11484 11508 11547 11600 11653 11669 11674 11699 11705 11737 11804 11832 11838 11863 11883 11899 11921 11943 11959 11970 11984 12019 32032 12041 12052 12057 12059 12093 12097 12139 12155 12162 12200 12204 12219 12238 12261 12269 12317 12350 12490 12604 12626 12675 12687 12691 12693 12696 12707 12736 12749 12753 12819 12838 12859 12888 12909 12949 12983 12987 12993 13010 13050 13075 13127 13137 13155 13187 13190 13288 13309 13363 13381 13386 13387 13430 13500 13582 13592 13614 13653 13666 13679 13718 13720 137b3 13776 13780 13850 13900 13917 13930 13956 13977 13982 13989 13990 14019 14022 14025 14041 14062 14077 14098 14180 14181 14250 14261 14306 14307 14324 14335 14350- 14403 14496 14503 14534 14535 14547 14559 14575 14591 11637 14675 14733 14808 14815 14840 14918 14921 14961 14970 14995 15007 15065 15092 15102 15114 15125 15148 15211 15233 15274 15283 15335 15374 15384 15403 15446 15496 15514 15556 15609 15669 15675 15681 15702 15749 15811 15879 15895 15911 15923 15956 15942 15955 15959 15973 15994 16019 16079 16080 1G095 16109 16219 16242 16259 16277 16287 16288 16317 16357 16385 16396 16446 16561 16563 165b? i.3619 16692 16731 16776 16814 16843 16844 16863 J375 16906 16917 16928 16948 16977 16984 16994 .35 17009 17010 17028 17043 17061 17091 17225 273 17309 17428 17443 17539 17548 17576 17Ü05 .30 17652 17735 17744 17771 17-73 17854 i78bi .69 17909 17928 17940 17953 17979 18019 ISOIm 116 18137 18174 18185 18209 18342 18396 I841u 136 18453 18464 18469 18498 18540 18548 181. J52 18657 18663 18666 18684 18728 18820 188. .61 18873 18894 18906 18908 18928 18934 185 J3 19022 19060'19138 19141 19185 19211 19: j 19336 193C 19388 19480 19502 19515 19. 19602 19692 19707 19715 19737 19760 19. 7.4 19799 19814 19823 19894 19S25 19929 199. jjl42 20165 20194 20217 20235 20253 20261 203. ~99 20436 20528 20558 20560 20694 20710 207. ^771 20781 20790 20801 20802 20817 20958 209

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12