DINSDAG 10 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOOR AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Knaapje het slachtoffer. Gistermiddag is de 5 ^-jarige H., die in de Tooropstraat te Nijmegen speelde, plot seling door een auto gegrepen, toen het van achter een straatorgel op den weg sprong. Het knaapje kreeg een zware schedelbreuk en een beenbreuk. Het werd onmiddellijk naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, waar het ruim een uur later is overleden. AANRIJDING MET DOODELIJK GEVOLG. Antobestuurder reed door Te halftwaalf Zondagavond reed op den Rijksstraatweg tusschen Limmen en Heiloo zekere P. Kessel met een onverlichte hand kar midden op den weg. Hij werd aangere- den door een personenauto en zwaar ge wond. Per ziekenauto is de ongelukkige naar het Sint Elisabethziekenhuis vervoerd, waar bleek, dat 't rechterbeen moest wor den geamputeerd. De man is heden in het ziekenhuis overleden. De auto, die de aan rijding veroorzaakte, reed door. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Twee ernstig gewonden. Zaterdagnamiddag omstreeks 6 uur reed op den Boschdijk onder de gemeente Eind hoven een luxe auto, waarin 3 personen gezeten, tegen een boom op. Van de inzit tenden werden de heer Morgenstter en diens zwager, de heer v. Hoek, ernstig ge wond. Eerstgenoemde brak zijn been ter wijl laatstgenoemde ernstige hoofdwonden opliep. Dr. Burgering uit Best, die de eer ste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, doch op verzoek van de gewonden werden zij naar hun eigen woning overgebracht. De chauf feur, een zoon van M., kwam er zonder on geval af. De auto was zwaar beschadigd. VROUW IN HET BIJZIJN VAN HAAR MAN VERDRONKEN. Ter hoogte van de cementfabriek E. N. C., te Maastricht, is de 24-jarige vrouw Lie- ben in de Zuid-Willemsvaart verdronken. Haar echtgenoot was langs den weg bezig met het repareeren van zijn auto, toen zijn vrouw vermoedelijk door de onbekendheid met de omgeving te water is geraakt. VERDRONKEN. Gistermorgen werd te Dongen de 55-ja rige E. te Dongen vermist. Nasporingen werden gedaan en verklaringen van enke le jongens en van een schipper bleek, dat men Zondagavond bij 't pakhuis aan 't Wil- helminakanaal een plons had vernomen. Gisteren haalde de politie na eenigen tijd te hebben gedregd, het lijk van E. uit het kanaal op. E. was eenigszins slecht van gezicht. Toen ik nog een jong aanvallig vliegje was, bestond er hier nog maar een smal wandel paadje. (Lustige Sachse) VALLENDE STERREN NATUURVERSCHIJNSEL, IN GEHEEL HET LAND ZICHTBAAR. Van 7 uur gisteravond af werden in na genoeg geheel het land in grooten getale vallende sterren waargenomen, z.g. meteo ren. Het uitstralingspunt lag in het sterre- beeld de Draak, dat te vinden is iets ten Noord-Westen van het zenith. De vallendp sterren beschreven banen in verschillende richtingen, doch voornamelijk naar het Oosten en Zuid-Oosten. Omstreeks acht uur in den avond waren verscheidene val lende sterren gelijktijdig te zien. Wat de radio vermag. De publiciteit leert geduld te oefenen. Vallende sterren, de een na den ander, of vele tegelijk, als pijlen uit een boog, omlaagschietend en, althans voor het oog, zich verliezend in het niet ziedaar het merkwaardige natuurverschijnsel, dat Maandagavond te Amsterdam en verschil lende andere plaatsen van het land dui zenden naar het venster of naar buiten heeft gelokt. De blik der massa omhoog gericht naar deze wonderlijke openbaring der natuur, was tevens een demonstratie van de macht der radio. Want eerst nadat Vaz Dias de hoofdstad en kort daarna de AVRO het overige Nederland attent had gemaakt op den sterrenregen, kreeg het verschijnsel, dat niet voorspeld was, om dat zelfs de sterrenkundigen er volkomen door verrast waren, de massale belangstel ling, waarop het aanspraak mocht maken. Naar den hemel getuurd door den reusach- tigen telescoop in den toren van den ster- rewacht te Utrecht heeft ook verscheidene uren lang de astronoom prof. Nyland. Op zijn hooge wetenschapspost bleef hij tot na middernacht, doof voor elkeen, die in lichtingen behoefde. Een journalist is uiteraard een mensch, die van afmaken houdt, maar hij, die in de oneindigheid tuurt, in den moeilijken dienst van de we tenschap, telt de uren niet. En zoo kreeg de publiciteit, die haar aanval richtte op het astronomisch bolwerk der bisschops stad een gratis lesje in geduld Mededeeling van prof. Nijland. Prof. Nijland deelt omtrent den sterren regen het volgende mede: De vallende sterrenregen van gisteravond is voor alle astronomen een verrassing ge weest. Ér worden op gezette tijden zwer men van vallende sterren uit bepaalde punten van den hemel komende, ver wacht. Zoo in Augustus uit Perseus (Per- seïden), in April uit De Lier (Lyriden) en in November uit De Leeuw (Leoniden). Maar daar is 9 October niets bij. Hoe vroeg het merkwaardig verschijnsel gisteravond begonnen is, zal men pas kunnen opma ken uit berichten uit Amerika en van schepen op den Atlantischen Oceaan. Het schijnt in Nederland al de aandacht ge trokken te hebben, zoodra de schemering genoeg edaald was. Te Utrecht werd er tusschen acht uu ren half negen zoowel door De Bilt als door mij, onafhankelijk van elkaar ongeveer 40 sterren per minuut geteld, soms een hall dozijn tegelijk. Een student sprak zelfs van 10 per seconde. Het was, alsof er lichtdruppels uit den he mel vielen, 't aantal weerheldere vallende sterren was relatief niet groot te noemen. Te 8 uur 37 minuten kwam er snel uit het Noord-Westen bewolking opzetten. Toen die weer was overgedreven te 9 uur was inmiddels de maan opgekomen. Hierdoor en door de lichte sluiering van den hemel werden de zwakkere objecten onzicht baar. Dat verklaarde intusschen in het ge heel niet, dat het aantal vallende sterren nu daalde tot twee per minuut en kort na tien uur werd er gedurende een kwartier geen enkele meer gezien. Het straalpunt werd door ons bepaald op 257 graden rech te klimming en 60 graden noorder decli natie bij Xi Draconis ,7 graden van den pool van de Eclyptica. Het verschijnsel kan zich zeer goed he denavond herhalen, zoodat de vele toe schouwers, die gisteravond er getuige van waren, Vel weer naar Drakoïden mogen uitkijken. DE MOORD TE HAELEN. Nader vernemen wij omtrent den moord te Haelen, dat bij de sectie op het lijk, die door dr. Hulst verricht is, is gebleken, dat van R. het slachtoffer op negen verschil lende plaatsen gestoken heeft, waarvan een snede in de pols, een snede vlak onder het hart, terwijl een andere messteek de longen heeft doorboord. Naar dr. Hulst echter kon vaststellen, heeft de halssnede den dood veroorzaakt. Verder is komen vast te staan, dat verdachte het rijwiel waarmede hij naar Haelen is gereden, uit de gang van een café te Roermond heeft ontvreemd. Omtrent den dader van den afschuwe lijken moord te Haelen verneemt het „Volk" nog, dat deze een bekend recidivist is, sinds Woensdag j.l. uit de gevangenis te Arnhem ontslagen. Hij had aar twee jaren uitgezeten wegens een brandstich ting te Nijmegen. Vroeger had de Roer- mondsche rechtbank hem al eens wegens diefstal van rijwielen ook tot twee jaren veroordeeld. Hij stamt uit een degelijke boerenfamilie, maar is'later den verkeer den weg opgegaan en meer en meer in het smokkelbedrijf verzeild. BLOEDBAD IN EEN CAFE TE NIJMEGEN. Droevig slot van de kermis. De laatste dag van de Nijmeegsche ker mis,, de zoogenaamde dolle Maandag, is niet zonder incidenten verloopen. In een café aan de Korenmarkt is het Maandag avond tusschen den kastelein en eenige familieleden alsmede twee bezoekers, die in min of meer beschonken toestand ver keerden, tot een vechtpartij gekomen, waarbij de café-inventaris zoo goed als geheel werd vernield en vóór de politie had kunnen ingrijpen, alle deelnemers aan het gevecht min of meer zwaar werden gewond. Omstreeks zes uur waren, naar het „Hbld." meldt, twee broers, beiden goede bekenden van de politie en beruchte vech tersbazen in het café van zekeren Ger- ritsma gekomen. Tusschen de beide bezoe kers en den kastelein bestond een oude familieveete en de laatste dagen scheen er reeds op gezinspeeld te zijn, dat deze moest worden uitgevochten. De kastelein verkeerde in de gunstige omstandigheid, dat zijn schoonzoon en zijn zwager in het café aanwezig waren en hem, zoo noodig, assistentie konden ver- leenen. Het duurde niet lang, of de ge broeders hadden op de veete gezinspeeld, waarop een woordenwisseling ontstond, die een steeds heftiger karakter aannam. Enkele bezoekers, die een handgemeen vreesden, namen overhaast de vlucht. Het bleek daarna spoedig, dat hun vrees niet ongegrond was, want direct na hun ver trek werden de eerste klappen uitgedeeld. Er ontstond toen een algemeene vecht partij, waarbij met flesschen, kruiken, biljartkeuen, stoelen en andere gemakke lijk hanteerbare voorwerpen gesmeten en gegooid werd. Toen men hiermee niet snel genoeg een beslissing kon krijgen, werden de messen voor den dag gehaald en in het café, dat door de gebroken meube len en glaswerk en de vernielde lampen min of meer een Wild West-aanzien had verkregen, ontstond een woest gevecht van man tegen man. De ruiten aan de straatzijde, ongeveer het eenige, dat nog vernield kon worden, werden ingewor pen, en hierdoor werd de aandacht van de politie getrokken, die direct met een groo- te macht het terrein van het gevecht be zette en na veel moeite er in slaagde, de vechtende kluwen te ontwarren en par tijen te scheiden. Het bleek, dat de gebroeders in den hoek hebben gezeten, waar de meeste sla gen waren gevallen. Zij bloedden uit ver scheidene wonden aan hoofd en handen; het overige gedeelte van hun lichaam was bont en blauw gebeukt. De oudste had een zeer diepe snijwonde over beide polsen en slagwonden op het hoofd. Zijn broeder zag er al even ontoonbaar uit: zijn linkerhand en hoofd waren zwaar gekwetst. De kas telein en zijn familieleden waren er be trekkelijk goed afgekomen, ofschoon ook zij de sporen van het gevecht duidelijk UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 11 October. Huizen, 296 M. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o.l.v. ds. H. v. d. Eis- kamp. 11.00 Zang door J. Meer (bariton), m.m. v. H. van Bijnen (piano). 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk, en gramofoonpl. 2.30 Voor jonge postzegelverzamelaars. 3.00 Voor de huisvrouw. 3.30 Concert. J. Deggeller (viool), H. Franken (viool en viola), Lous Goossens (cello)en T. Brandes (harmonium), en gramofoonpl. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Causerie. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Mr. P. Dieleman: Geloofszekerheid en zielevreugde. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Concert door de Anrhemsche Or- kestvereeniging o.l.v. J. Spaanderman, m. m.v. mevr. H. van Bremen (sopraan). Om 9.00 Causerie over Werkloozensteun. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Uitz. voor Arb. i.d. Continubedr.: VARA-Kleinorkest o.l.v. H. de Groot, mevr. A. BlankenvanKuyk (causerie). 12.00 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst, en gramofoonpl. 2.00 Zenderverzorging. 2.15 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 A'damsch Salonorkest o.l.v. D. Kie kens. 6.00 Orgelspel J. Jong. 6.20 Vervolg orkestconcert. 7.00 Causerie drs. S. Kleerekooper. 7.20 Concert m.m.v. „De Chansonniers", C. Steyn (accordeon) en J. Jong (piano). 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.02 VARA-Philh. Orkest o.l.v. Prof. J. Ehrlich, m.m.v. Joseph Schmidt (tenor). 8.45 Vaz Dias en VARA-varia. 9.00 Vervolg orkestconcert. 9.45 „Snorder", spel van G. Pilger. M.m. v. het VARA-tooneel o.l.v. W. van Capel- len. 10.15 Vervolg orkestconcert. 11.0512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.00 Schooluitzending. 12.20 Orgelsspel Q. MacLean. 1.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Tho mas. 1.50 Gramofoonpl. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth b.l.v. O'Connor Morris en Sir Dan Godfrey m. m.v. A. Campoli (viool). 5.05 Het John Mac Arthur kwintet. 5.35 Kinderuur. vertoonden. Een geneesheer was eenige uren werkzaam om de gewonden te ver binden. Het café moest een een slang op de waterleiding van de bloedsporen wor den gereinigd. WEER EEN VECHTPARTIJ TE OSS. Man ernstig mishandeld. Een inwoner van Oss, genaamd Crey, werd den laatsten tijd voortdurend lastig gevallen door de kinderen van zijn buur man. Toen waarschuwingen ten slotte niet hielpen, is hij Zondagavond naar den va der van de kinderen gegaan. De vader was niet ongevoelig en ging zelfs zoover zijn kinderen uit bed te halen om hun het 6.20 Berichten. 6.50 "Pianorecital W. F. Tovey. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radio-koor o.l.v. L. Woodgate m.m. v. Grinke (viool). 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 10.20 Gershom Parkington Kwintet. 11.15 Voordracht. 11.2012.20 Roy Fox en zijn band. „Radio-Pari s, 1724 M. 8.05, 12.35 Gramofoonpl. 12.50 Orgelconcert G. T. Desserre. I.25 en 7.10 Gramofoonpl. 7.40 Concert door Maëcy en zijn orkest 9.05 Pianrecital J. Doyen. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.20 Gramofoonpl. 2.504.50 Jazz-muziek. 7.20 Deensche liederen (zang en piano). 8.05 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 9.35 Operettemuziek door het Omroep orkest o.l.v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Nimb" L a n g e n b e r g, 473 M. 5.25,6.35 en 10.45 Gramofoonpl. II.20 Dito. 12.55 Omroeporkest o.l.v. Görlich. 3.20 Concert. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Droest. 10.00 Gramofoonpl. 10.20 Dansmuziek o.l.v. Kühn. 11.2012.20 Omroeporkest o.l.v. Gör lich. Rome, 441 M. 8.05 Concert m.m.v. tokkelkwartet, Marg. Cossa (sopraan), en E. Livi (tenor). 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vervolg concert. Hierna: Dansmu ziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Concert o.l.v. A. Felleman. 130 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.2010.30 Symphonieconcert o.l.v. Dé- siré Defauw. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o.Lv. Lee mans. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonpl. 7.20 Pianorecital. 7.35 en 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Radiotooneel (gr. pl.). 9.4510.20 Concert uit Antwerpen. Deutschlandsender, 1635 m. 6.20 Rijkszending „Rheinsberg". 7.25 „Die Kunst ein Spitzbube zu sein'V hoorspel van K. Richter. 8.20 Dansmuziek (gr.pl.). 9.20 en 10.00 Berichten. 10.2011.20 Avondconcert uit Hamburg o.l.v. G. Maasz. Gemeentelijk Radiodistributicbedrijf te Leiden. (3de Programma). 8.0012.00 Langenberg. 12.2013.35 Daventry. 13.35—17.20 North Reg. 17.20—19.50 Brussel (VI.). 19.50Afloop Luxemburg (Wijzigingen voorbehouden). verkeerde van hun gedrag aan het ver stand te brengen. Dit was blijkbaar niet naar den zin van enkele oudere zoons, want plotseling sprongen zij op den niets vermoedenden C. toe en brachten hem vele snij- en steek wonden toe. Op straat gekomen viel het slachtoffer in een droge sloot, waaruit hij echter weer op eigen kracht wist boven te komen. De onverlaten hadden hierop echter ge wacht en sloegen opnieuw toe. Toen op het lawaai enkele buren kwamen toesnel len, kozen de aanvallers het hazenpad en vluchtten hun huis binnen. Crey moest na verbonden tfc zijn naar het ziekenhuis worden overgebracht. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 4) Mijn stiefvader heet Sancho, baron Garcia Y Gonzales. Juan is zijn zoon. Het zijn Spanjaarden. Ik zelf ben volbloed Engelsche. Mijn vader, die ingenieur was, werd in het begin van den oorlog bij een ongeluk gedood. Baron Garcia stond zijn huis aan mijn moeder en mij ten gebruike af en toen de woelingen in het Catalonië begonnen, slaagde hij er in ons met zijn eigen gezin in veiligheid te brengen. Hij vroeg mijn moeder ten huwelijk en, voor namelijk in mijn belang, nam ze hem aan. Ik heet Shiela Macdonald. Het klinkt Schotsch, maar mijn familie, zoowel van vaders- als van moederszijde, heeft al ge slachten lang in Sussex gewoond. Mijn lie ve moeder stierf drie jaar geleden en be gin van de vorige maand betrokken wij „The Homestead", het groote huis zoowat een halve mijl hier vandaan. Juffrouw Smithers kwam bedrijvig bin nen met een volbeladen theeblad. Zooals ik u reeds zei, viel Royson in, als u niet gevallen was, dan zou Jean zijn nek gebroken hebben, of min stens al zijn botten. Waar zouden de dok ter en de politie dan gebleven zijn? Voelt u zich in staat ons nog meer van die nach telijke tragedie te vertellen, terwijl u uw kopje thee drinkt? Het moet u wel onredelijk voorko men, kwam langzaam het antwoord, maar ik hoop werkelijk, dat juffrouw Smithers en u niet van mij verlangen om mij het gebeurde weer voor den geest te halen. Het ging allemaal zoo vlug. De but ler stierf in mijn armen. Dat is zijn bloed, dat u daar op mijn kous ziet. Hij was nog in staat om mij iets toe te fluisteren over mijn fiets en dat het dorp in de buurt was en toen Zij aarzelde even, terwijl ze een drei genden tranenstroom terugdrong, door wat heel warme thee te drinken. Tusschen twee haakjes, het is bijna twee uur 's nachtshoe laat hebt u ge dineerd? Om acht uur. Nu, wanneer u nog altijd van plan bent naar „The Homestead" terug te gaan, dan raad ik u aan om eerst wat te eten. Neem een paar lepels pastei uit dien scho tel. U kan nooit weten, wat u nog te wach ten staat. Een flauwe glimlach trilde om de lip pen van het meisje. Ik wil alles doen, om zoo vlug moge lijk terug te gaan, zei ze met een eenvoud, dien Royson bepaald aantrekkelijk vond, Eigenaardig genoeg bemerkte ze na den eersten hap, dat ze erg hongerig was. U hoeft u niet te haasten, zei hij. Ik zal uw fiets en de mijne gaan halen en ben dadelijk weer bij u. Tusschen haakjes, we zullen het zonder lantaarns doen; u had er geen geloof ik. Neen, ik dacht er niet aan. De maan was zoo helder. Dat is zoo. Nu ik ga weg. Hij wees er haar niet op, dat zij ver moedelijk haar leven te danken had aan het feit, dat de booswichten niet gemerkt hadden, dat ze uit het huis weggegaan was Zijn oppervlakkige kennis van de plaatselijke gesteldheid was juist. Het hee renhuis, waaraan het tamelijk groote land goed, waarop het gelegen was, zijn naam ontleende, lag ongeveer vierhonderd meter van de zee en den weg verwijderd. Het po- litiehuis was bijna een mijl in Noordelijke richting landwaars gelegen aan een groo ten landweg; de weinig gebruikte oprij laan aan de zeezijde werd afgesloten door een groote, witte poort, aan weerszijden waarvan dichte dennenboschjes stonden.. Ook de kustweg was op dat gedeelte over- beschaduwd door olmen. Royson das langs de buitenplaats gekomen iederen keer dat hij naar de golflinks ging, en herinnerde zich, dat hij Hethcott den advocaat, ge vraagd had, wie er woonde. Deze had hem een of anderen naam genoemd, maar zeker niet een Portugeeschen naam. In ieder ge val waren de menschen, die er woonden, in het district niet algemeen bekend, want dan zou hij zeker meer van hen gehoord hebben. Maar hij besefte met een gevoel van walging dat de laffe boosdoeners, die op den motorrijder geschoten en dat ijzerdraad gespannen hadden op den weg naar het dorp, het meisje zeker niet ge spaard zouden hebben, indien zij haar ge zien hadden. Hij zelf trappelde nu van on geduld om met de politie in aanraking te komen. Hij had eenige reden voor zijn geloof, dat hij hun betrouwbaarder in lichtingen kon verschaffen dan zij van de verschrikte bewoners van „The Home stead" kon verkrijgen. Terwijl hij naar boven snelde, zocht hij een paar golfschoenen uit; zij hadden het voordeel van zoowel sterk als geluiddem pend te zijn. Vervolgens liet hij een gela den pistool in zijn zak glijden. Toen nam hij zijn fiets uit het gereedschappen- schuurtje en reed weg om de fiets van juf frouw Shiela te halen, die nog goed scheen te rijden. Bij de plaats van het ongeluk stond hij even stil. Het ijzerdraad en de pen moesten in veiligheid gebracht wor den. Hij rolde het ijzerdraad op en stopte het met den ijzeren staaf weg in de heg, die den tuin van den weg scheidde. Het meisje stond bij de voordeur op hem te wachten. De maan, die nu recht op de voorzijde van het huis scheen, maakte van haar een stralende verschijning, omlijst door het duister van de gang. Ze had de shawl weer omgeslagen en de einden op den rug samengeknoopt. Zij rende hem letterlijk tegemoet en scheen zich, voor zoover hij zien kon, zon der moeite te bewegen. Juffrouw Smithers zal de deur op slot doen, als wij weg zyn, legde zij uit, en heeft beloofd op uw kamer te blijven zit ten totdat u terugkomt. Het zal niet veel tijd kosten, twaalf minuten of een kwar tier hoogstens. Zullen wij naast elkaar rij den? Neen, zei hij, rijdt u vóór. Ik zal een paar meter achter u rijden. Dan zal ik veel vrijer zijn om handelen op te tre den voor het geval u iets in den weg mocht worden gelegd. Kijk onder geen voorwaarden om. Zie goed uit naar even- tueele hindernissen, ofschoon ik niet ge loof, dat die er zijn, waar de politie is voorgegaan. Wanneer ik u zeg om hard door te fietsen, doe het dan alstublieft. Bekommer u niet om mij. Ik kan voor me zelf zorgen, en voor u er bij, hoop ik. Neem me niet kwalijk, dat ik een heel stel orders moet geven, maar zooiets hoort tot mijn vak. Is u klaar? In orde! Daar gaan we! Het was een buitengewoon stille nacht. Een lichte bries uit het Zuid-Oosten be woog ternauwernood de bladeren van de boomen, die langs den weg stonden. Zoo kwam het, dat zij duidelijk het geluid van een motor hoorden, die zich langs den hoofdweg in Noordelijke richting van „The Homestead" verwijderde. Het meisje ging langzamer rijden. Zij waren toen vlak bij de poort. Wat heeft dat te beteekenon? zei zo. Dat is de motor, die naar het dorp ging, antwoordde hij beslist. Natuurlijk zijn het slechts veronderstellingen, maar ik vermoed dat men u vermist heeft en dat de heer Juan Garcia, indien ik den naam van uw broeder goed onthouden heb, in de richting van Woolcraft tuft, aangezien hij nu weet, dat u niet in het dorp is. Hij moet in letterlijken zin de po litie in de hoofdstraat tegen het lijf geloo- pen zijn, en zij hebben hem waarschijn lijk verzekerd, dat u daar niet langs ge komen is. Arme Juan, zuchtte zij. Hij han delt allïjd op den eersten aandrang en heeft het zoo dikwijls bij het verkeerde eind. Eenigszins tot Royson's verwondering was de grooté, witte poort van het land goed gesloten. Het meisje, dat weer iets vooruit gereden was, stapte af. Hij reed om haar heen en toen hij scherp om zich heen tuurde, zag hij aan den kant van den weg iets in het gras glanzen, waar een bundel maanlicht door de kronen van de olmen viel. Hij hield stil, en was op het punt om te onderzoeken, wat het was, toen een ruwe stem van achter de poort kwam; Halt. Wie is daar? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9