DINSDAG 10 OCTOBER 1933 DÊ LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1/ GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN UIT DE OMGEVING De Raad dezer gemeente kwam op 5 October in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzit ter de Burgemeester, tevens secretaris. Na opening en lezing van het ambtsgebed worden gelezen de notulen der vorige ver gadering, welke onveranderd worden goed gekeurd. Als ingekomen stukken worden meege deeld de goedkeuring door G. St. van de begrootingswijziging dienstjaar 1932 en 1933, alsmede van de verhuur van het gras gewas der kerklanen te Noorden en door de Kroon van de verordening tot heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der fondsbelasting. De voorzitter leest een schrijven van het Hoofd van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Nieuwveen, vergezeld van een proces-verbaal, inzake de noodslachtplaats, welke de gemeente huurt van W. Hakker. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. voor, H. aan te schrijven, dat bij een eerst volgende overtreding of belemmering van den dienst, opzegging van het contract zal plaats hebben; de Raad vereenigt zich hier mede. Aan E.H.B.O. wordt voor het winterhalf jaar 1933/1934 een subsidie van 10. toegekend voor het geven van een cursus op voorwaarde, dat tot den cursus een ieder, die dit wenscht, moet worden toege laten, op de allereerste plaats ingezetenen, en dat betaling der subsidie zal plaats heb ben na beëindiging van den cursus en goedkeuring door Ged. Staten. Turfsteken door werkloozen? Inzake werkverschaffing aan werkloo zen, bestaande in het steken van turf, deelt de voorzitter mede, welke zijn de door Wed. v. d. Bijl gestelde voorwaarden voor het huren van 1 H.A. daartoe geschikt land; daarna hebben B. en W. ziich in ver binding gesteld met den Adj. Inspecteur der Werkverschaffing te Noord wijk, wien gevraagd is, of en zoo ja, op welke voor waarden, terwijl tevens gevraagd is, of deskundig dagelijksch toezicht verschaft kan worden, daar dit naar de meening van B. en W. eerste vereischte is. Antwoord op dat verzoek is zoo juist ingekomen; de voorzitter leest het in zijn geheel voor. Als eerste eisch wordt gesteld, een geheel uit gewerkt en becijferd plan, gesplitst in uit gaven voor materialen en arbeidsloonen, terwijl verder enkele algemeene voorwaar den worden opgesomd, terwijl het toezicht voor gezamenlijke rekening van Rijk en gemeente komt, en dit toezicht moet wor den opgedragen aan de Ned. Heide-Mij, te Arnhem, terwijl men zich omtrent dage lijksch toezicht, voor zoover dit niet uit eigen personeel kan worden verkregen, eveneens tot dit Mij. moet wenden. Uit de door v. d. Bijl gestelde voorwaar den en die van het Rijk blijkt bij de hier op volgende besprekingen, dat met een en ander nogal veel geld gemoeid zal zijn, zoodat de vraag rijst, of niet beter gewoon de steunregeling kan blijven toegepast. Als resultaat der bespreking wordt op voorstel van den voorzitter besloten, dat B. en W. zullen trachten van een deskun dige de gevraagde berekening voor weinig kosten te verkrijgen en daarna aan het Rijk te vragen naar de subsidiebijdrage etc. Door Ged. St. zijn enkele aanmerkingen gemaakt op de gemeente-rek. over 1931, meest van administratieven aard; gevraagd wordt, of het door J. Veerman over 1927 te veel genotene ad 14.89 reeds is terug gegeven. Daar dit tot heden nog niet is gedaan, stellen B. en W. voor, deze vor dering in handen te stellen van den deur waarder. De heer v. d. Weijden deelt mede, dat hij Veerman gevraagd heeft naar de reden van niet-terugbetaling, waarop V. als reden heeft opgegeven, dat hij indertijd hier te veel bèlasting heeft betaald en niet tot terugbetaling bereid is. Deze mededeeling maakt geen prettigen indruk op den Raad, daar hij^niet als steekhoudend wordt aan gevoeld en moreel zeker niet te verdedigen is. Op voorstel van den heer Brunt zal aan V. worden geschreven, dat alsnog betaling binnen 8 dagen kan plaats hebben, en dat bij nietbetaling binnen dien tijd, de ver volging zal plaats hebben; aldus algemeen besloten. De woninghuren. Op verzoek van Ged. Staten is den Mi nister van Sociale Zaken gevraagd om een hoogere bijdrage in het exploitatie-tekort over 1932 der met Rijks voorschot gebouw de woningen; hierop is echter afwijzend beschikt; de Minister schrijft o.a. dat hij ten volle erkent de moelij kheden, welke onder de tegenwoordige tijdsomstandig heden voor deze gemeente voortvloeien uit de exploitatie van woningwetwoningen. Het vraagstuk der bijdragen is reeds gerui- men tijd bij de Regeering in onderzoek. Vast staat, dat, in welke richting ook een oplossing gezocht wordt, groote offers uit 's Rijks kas zullen worden gevergd. Aan verhooging der Rijksuitgaven kan in deze tijden evenwel niet gedacht worden. Doel treffende maatregelen moeten, voor het oogenblik althans, noodgedwongen achter wege blijven. Incidenteele afwijking van den algemeenen regel, dat de gemeente niet risico draagt, kan om de consequenties niet in overweging worden genomen. In verband met een door Ged. Staten ge maakte opmerking inzake de met Amster dam getroffen gemeenschappelijke rege ling tot opname van lijders aan besmette lijke ziekte, worden B. en W. gemachtigd hieraan op de wijze, zooals die zal worden voorgesteld, tegemoet te komen. Wat de gemeentetoren betreft kunnen B. en W. mededeelen, dat thans is gebleken, dat in 1907 op last van en voor rekening van de N.H. Kerkvoogdij de zijmuren zijn gerestaureerd, zoodat vaststaat, dat die muren behooren tot het kerkgebouw en eigendom dier Kerk zijn; een en ander is het kerkbestuur medegedeeld. De voorzitter zegt, dat door B. en W. aan Ged. Staten is gevraagd of verkoop van indertijd gekochte drie aandeelen ad 1000.van de Band voor Nederl. Ge meenten, kan worden goedgevonden, waar op is geantwoord, dat in beginsel daar tegen geen bezwaar bestaat, mits in het raadsbesluit tot verkoop worde opgeno men, dat verkoop tegen minimum-koers van pari plaats hebben; dit zal wel be zwaarlijk gaan, daar de aandeelen ter beurze genoteerd staan op circa 98. Na eenige bespreking wordt dan ook be sloten deze zaak tot een volgende verga dering aan te houden. De gemeenterekening over 1932 is door de Commissie onderzocht, waarvoor de voorzitter de leden dank brengt; dit werk heeft ongeveer vijf uur van den tijd der heeren gevraagd; op de vraag van den voorzitter of een der leden over het onder zoek iets heeft mede te deelen wordt ont kennend geantwoord; geen der leden eischt artikelgewijze behandeling, waarna de rekening wordt vastgesteld met een na- deelig slot van ruim 2000.welk na- deelig slot in verband met de hierboven behandelde brief' over de Rekening 1931 echter wordt gewijzigd in een goed slot van bijna 200.De lijst van achterstal lige betalingen wordt nagegaan, waarbij enkele posten oninbaar worden verklaard, waaraan de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet vreemd zijn. Aanbieding der begrooting. De begrooting 1934 wordt aangeboden; de voorzitter zegt dat deze nog weer slui tend is gekregen mede door verhooging van de opcenten op de pers. belasting, waartoe in de vorige vergadering werd besloten; de opcenten op de hoofdsom der fondsbelasting kunnen op 100 worden ge handhaafd; verder verhoogingen van be lastingen worden niet voorgesteld, wel die voor begraafrechten op de algemeene be graafplaats, waarover bij het volgende agendapunt. B. en W. hebben deze begrooting van alle kanten bekeken met resultaat dat ver schillende bezuinigingen worden voorge steld; allereerst, om evenals over 1933 voorloopig 5% op alle ambtenaren te korten; hieronder valt dan ook de veld wachter; overleg met den Alg. Ned. Poli tiebond heeft plaats gehad; deze Bond staat afwijzend tegen deze verlaging. De Raad besluit algemeen als voorgesteld. Verder wordt voorgesteld de plaatse lijke afdeeling van B.V.L. weder een sub sidie van 12.50 te geven, aan J. v. Vliet weder een belooning van 75.(min 5%), het begraafloon van afgekeurd vee en vleesch met 10% te verlagen, aan Beumker een wekel. onderstand van 3.in plaats van 4.toe te kennen, de straatverlich ting met 500.te verlagen en de beloo ning en het presentiegeld voor secretaris en leden der Cie. tot wering van school verzuim met 10.te verlagen; al deze voorstellen worden aangenomen; bij het laatste merkt de heer de Groot op, dat de belooning van den secretaris wegens het daaraan verbonden werk met nog wel 5.kan worden verlaagd en gesteld op 10.en deze 5.te voegen bij het pre sentiegeld, omdat de secretaris toch ook mededeelt in het presentiegeld; tot dit laat ste wordt besloten. Na informatie is den voorzitter geble ken, dat de Wed. T. de Bruin, aan wie als weduwe van den oud-gemeenteveldwach ter een jaarlijksche toeslag van 100. wordt gegeven, een dergelijk inkomen heeft en onder dergelijke omstandigheden leeft, dat deze toeslag geheel kan worden ingetrokken, waarom B. en W. dit voor stellen; wordt algemeen aangenomen. De begrooting voor het G.E.B. voor 1934 wordt eveneens aangeboden. In verband hiermede stellen B. en W. voor, voor 1934 geenerlei tariefsverlaging toe te passen, in welken vorm dan ook, daar dit blijkens mededeeling van den administrateur, in overleg met den accountant, niet mogelijk is; de Raad vereenigt zich hiermede. B. en W. bieden aan een herziene en aan gevulde Verordening tot heffing van be graafrechten op de algemeene begraaf plaats in deze gemeente; de rechten zijn alle met minstens 100% verhoogd, terwijl een bepaling is opgenomen omtrent het hebben van monumenten, zerken e.d., welke bepaling tot heden ontbrak; uit den aard der zaak is niet te ramen wat de meerdere opbrengst zal zijn, doch de ont- vangstpost voor 1934 is verdubbeld; alge meen als voorgesteld, aangenomen. Een in concept aangeboden Bouwveror dening wordt behandeld; verschillende af wijkingen van bestaande bepalingen en enkele noodig geachte wijzigingen in ver band met plaatselijke toestanden worden besproken; Den Haag zal gevraagd worden, of voorgestelde bepalingen gewijzigd zul- worden; daarna zal de Verordening om ad vies aan de Gezondheidscommissie worden gezonden en zal definitieve vaststelling daarna volgen. Inzake steun aan werkloozen deelt de voorzitter mede, dat in den vervolge als Orgaan enkel mogen optreden B. en W.; in verband hiermede is de taak voor de Commissieleden Slingerland en de Groot beëindigd; de voorzitter dankt deze heeren voor het verrichte werk, mede namens B. en W. B. en W. stellen verder voor, als loon bedrag te bepalen 15.een bedrag door de contactcommissie uit de Arbeidersbon den aan den Minister gevraagd, gebaseerd op een 60-urige werkweek naar 25 cents per uur; als hoogste steun zal dan kunnen worden genoten 70% hiervan is 10.50; voorgesteld wordt vanaf 1 November tot 31 Maart het normbedrag weer op 8.te brengen, en de steun voor ongeorganiseer den nog ƒ1.lager te stellen dan voor dubbel-uitgetrokkenen (dit op wensch van den Minister minstens 50 cents lager) voor kostgangers het bedrag te handhaven en de kindertoeslag op 0.50 voor de gehuw den; wordt algemeen besloten. Hierna sluiting. ALKEMADE. Aanbesteding. Door Burgemeester en Wethouders is Maandag aanbesteed het maken van een betonsohoeiïng te Roelof- arendsveen. Ingeschreven werd als volgt: J. A. van der Geest Oud-Ade ƒ917.C. P. Jansen te Rijpwetering ƒ860.J. van Berkel te Roelofarendsveen 855.A. Th. van der Mey te Oudewetering ƒ810. Wed. C. Langhout te Oudewetering ƒ799.en P. C. Buschman te Roelof arendsveen ƒ777.50. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. HILLEGOM. Weer een ijsbaan. Men deelt ons mede, dat het Comité „Hillegom Vooruit", dat de Kindergeesten organiseerde, een ter rein gehuurd heeft, dat zal worden inge richt tot ijsbaan. Dit terrein is in het cen trum der gemeente gelegen en leent zich bizonder voor dit doel. Hiermede zal weder, voorzien worden in een groote behoefte. Nadat we gedurende eenige jaren een mooie kunstbaan bezaten, waren we sinds een paar jaar zonder en dit gemis werd al gemeen gevoeld, niet het minst door de ouders, die bij ijs altoos extra bezorgd zijn vóór hun kinderen. We vertrouwen, dat, zoo er voor het bewerken van het terrein arbeidskrachten noodig zijn, de Gemeente wel de gelegenheid zal vinden om voor deze zaak óók een gemeentebelang de behulpzame hand te bieden. LIS SE. Oplichters gesnapt. Een zekere gros sier in vleeschwaren uit Twello verzond in opdracht een groote zending vleesch waren, z.g. voor rekening van den heer L. J. Persoon, alhier. De zending moest worden verzonden naar den Haag, station restante en vertegenwoordigde een aan zienlijk bedrag. Toen de heer L. J. Persoon, die van deze handeling niets afeist, de factuur hiervoor ontving, gaf hij deze zaak onmiddellijk in handen van de politie. De gemeente-politie begaf zich naar den Haag, alwaar de goederen nog niet waren afge haald. Geduldig werd afgewacht en toen men de zending kwam halen volgde men de expediteur, die de goederen vervoerde naar Rotterdam. Spoedig hierop werden 'n zekere S. en B. uit Schiedam afkomstig, door de politie gearresteerd wegens oplich ting. Door dit tijdig ingrijpen wist de po litie waarschijnlijk op enkele beruchte op lichters beslag te leggen. Zij zijn in bewa ring gesteld. Aardappelcentrale. Vanwege de Ned. Aardappelcentrale is alhier een kantoor gevestigd ten huize van den heer B. Ab- bink, Kapelstraat 7. De kantooruren zijn gesteld op van 910 voormiddags en 12 en 67 uur des namiddags. Hinderwet. Ter gemeente-secretarie, alhier, is ingekomen een verzoek met bij lagen van den heer P. M. Witsenburg, al hier, om vergunning, ingevolge de Hinder wet tot het veranderen van een bestaanden heeten luchtoven in een z.g. ouderwetschen oven met oliestookinstallatie en electro motor van 1 P.K., op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3072, plaatselijk gemerkt Heereweg no. 207. Op Maandag, 23 October a.s., des voor middags om 11 y. uur, kunnen bezwaren tegen de inwilliging van dit bezoek worden ingebracht ten gemeentehuize. NOORDWIJKERHOUT. Jaarvergadering Bond Z.-H. Kleinkwee- kers. Maandagavond had in Café Gou- wenberg alhier de eerste jaarvergadering plaats van den Bond van Zuid-Hollandsche Klein-kweekers, afdeeling Noord wij ker- hout. De vergadering, die tegen 7 uur was uitgeschreven, ^yerd door den voorzitter, den heer M. C.' J. Braun, alhier om half acht geopend. Deze heette de talrijke aan wezigen van harte welkom. Hij zeide, dat het bestuur gemeend had deze vergadering spoedeischend te moeten beleggen, omdat de kweekers-centrale te Haarlem weer een nieuwe circulaire de wereld heeft ingestuurd welke veel ongerustheid onder de leden van den bond van Zuid-Hollandsche Klein- kweekers heeft verwekt, daar deze circu laire gewijzigde saneeringsplannen in houdt. De convocaties zijn door den voor zitter in samenwerking met den secretaris hedenmorgen Maandag persoonlijk bezorgd, vervolgt de heer Braun, wat een heel werk was, gezien de uitgestrektheid van de gemeente, doch alle leden zijn toch nog op tijd opgeroepen kunnen worden en velen hebben aan de oproeping gehoor ge geven. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris voorgele zen en onveranderd vastgesteld. Daarna kwam aan de orde punt 3 van de agenda: Jaarverslag secretaris. Het keurige verslag werd door den secretaris, den heer H. van Kampen, voorgelezen. Hieruit stippen we o.a. aan, dat de Bond een jaar geleden be gonnen is met 84 leden, doch thans telt hij 150 leden, wel een bewijs, dat men ver trouwen erin stelt. 9 vergaderingen werden gehouden, terwijl het bestuur verscheidene conferenties heeft gehad met den Burge meester of het college van Burgemeester en Wethouders om de belangen van de leden te behartigen en voor te staan. Een hartelijk' en welgemeend applaus van de vergadering mocht de secretaris oogsten voor zijn mooi verslag. De voor zitter bracht hem dank voor zijn hulp en medewerking. Het uitbrengen van het jaarverslag van den penningmeester werd uitgesteld, om dat deze eerst later op de vergadering aan wezig kon zijn. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het Hoofdbestuur een reglement voor de afdeelingen heeft samengesteld welk re glement artikelsgewijs werd voorgelezen en behandeld. Alle artikelen werden door de aanwezige leden met algemeene stemmen vastgesteld. Ingelascht werd een bepaling, dat de pen ningmeester de kasgelden welke boven 25 uitgaan moet beleggen by de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. Hierna kwam punt 5 aan de orde: Be stuursverkiezing. Het zittende bestuur moest en bloc aftreden, daar dit maar voor één jaar tegelijk was benoemd. De aftre dende leden waren: H. van Kampen, R. van Soeren, G. Warmerdam, P. Hulsebosch, N. Hulsebosch, A. Koudijs en de voorzitter M. C: J. Braun. v Allereerst werd overgegaan tot de ver kiezing van een voorzitter. Na gehouden stemming bleek, dat de hundige voorzitter met algemeene stemmen was herkozen. Deze mededeeling werd onder applaus ver nomen. Intusschen was de voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer v. d. Nouland, ter vergadering gekomen. Deze feliciteerde de herkozen voorzitter met zijne benoeming. Hij zeide, dat het hem genoegen deed op de eerste jaarvergadering van een der af deelingen van den Bond aanwezig te zijn. Spreker zeide, dat de afdeeling Noordwij- kerhout de eerste officieel opgerichte af deeling is van den Bond van Z.-H. Klein- kweekers. Hij feliciteerde de afdeeling met het herkiezen van den heer M. Braun tot voorzitter, en zeide er van overtuigd te zijn, dat deze al zijn krachten evenals het afgeloopen jaar, aan de afdeeling zal ge ven. Hij memoreerde, dat in een jaar tijds veel tot stand is gebracht voor de belan gen der kleinkweekers. De heer Braun bracht den dank van den voorzitter van het Hoofdbestuur weer op dezen terug, omdat hij in hem altijd een grooten steun heeft gevonden. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van nieuwe bestuursleden, terwijl het be stuur met 2. personen werd uitgebreid. Aan bevolen werden hiervoor uit de vergade ring de heeren P. Reijneveld en J. Ruig- rok. Na gehouden stemming bleek, dat be noemd waren de aftredende bestuursleden H. van Kampen, R. van Soeren, G. Warmer dam, A. Koudijs, P. Hulsebosch en N. Hul- sebcsch en de aanbevolenen P. Reijneveld en J. Ruigrok. Alle benoemden namen hun functie aan. De voorzitter feliciteerde hen met de benoeming en sprak de hoop uit, dat zij hun beste krachten aan den Bond zullen geven. De penningmeester, die intusschen ter vergadering was gekomen, bracht vervol gens zijn jaarverslag uit. Hieruit blijkt, dat uitgegeven is ƒ61.44 en ingekomen 145.27, zoodat er een saldo is van 83.53. Hiervan moet echter nog een gedeelte worden af gedragen aan het Hoofdbestuur voor de verplichte bijdrage per lid. De voorzitter bracht den penningmees ter, den heer R. v. Soeren, dank voor zijn zuinig beheer. Tot leden van de controle-commissie van de boeken en kas van den penningmeester werden aangewezen de heeren J. van der Berg-Smit en A. v. d. Tang. Vervolgens was aan de orde het punt mededeelingen. De voorzitter zeide, dat verschillende leden door bemiddeling van den Bond ontheffing hebben gevraagd van een zeker procent in te leveren goed, daar zij bij het opmaken van hun balans heb ben ontdekt, dat er niet genoeg goed meer over was. Nu hebben verschillende kwee kers een schrijven ontvangen, dat zij door kunnen gaan met planten doch het volgend jaar meer moeten inleveren. De Bondsvoorzitter lichtte een en ander nog nader toe. Deze zeide, dat de Bond te Haarlem een conferentie heeft gehad met andere vereenigingen waar voornamelijk door hem is gehamerd op het credietvraag- stuk. Woensdag heeft nu te Lisse ook over deze kwestie weer een conferentie plaats met de H. B. G. en de L. T. B. De heer v. d. Nouland liet vervolgens uitkomen, dat de eenmaal voor waterscha de verleende ontheffing bestendigd blijft, degenen die echter ontheffing hebben ge vraagd voor slecht gewas doen niet beter dan rustig door te gaan met planten en volgend jaar meer in te leveren, of thans minder te planten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de statuten ook zijn bekend gemaakt. Hij zeide eveneens, dat de hoofdcontroleur van de saneering, de heer J. Zonneveld, alhier, zich bereid heeft verklaard, wan neer een kweeker niet goed weet hoe hy zijn register van de teeltcentrale bij moet houden, hij alle gewenschte inlichtingen wil verstrekken. Bij de rondvraag vroeg de heer van Em merik of de voorzitter de vergoedingskwes tie nog eens nader wilde uiteenzetten, oa. wat de plannen van den Bond inzake deze kwestie zijn. Voorgelezen werd in ver band hiermede een desbetreffend stuk, ge plaatst in de Hobaho van Zaterdag j.l. Hierin worden 2 schema's van credietver- strekking of steun besproken. De voorzit ter van het Hoofdbestuur deelde mede, dat de Bond op het standpunt staat, dat sche ma 2 het meest aannemelijke moet geacht worden. De heer van Emmerik sprak zijn dank uit voor deze uiteenzetting, doch sprak er zyn verwondering over uit, dat hij niets hoort van vergoeding voor de gesaneerde bloem bollen. Spreker vraagt of het nu maar door den beugel kan, dat de regeering steeds nog maar niet over wil gaan om iets te vergoe den voor de ingeleverde bloembollen. Spre ker vraagt zich af of dit wettelijk is. Over deze kwestie ontspon zich tusschen de heeren v. d. Nouland en van Emmerik een langdurige discussie; men kwam ten slotte tot de conclusie, dat het met de bloembollen niet op gaat de steun op de consumenten te verhalen, zooals dit bij fV47 ANDERE BLADEN SCHBIJVLN: HET ONTGROENEN VAN „JAN RAP EN ZIJN MAAT'. In de Avondpost schrijft dr. J. W. Wicherink uit Leiden een artikel over den Groentijd by de Studentencorpsen, waarin hy rake verwijten richt tot de ouders, die hun zonen toevertrouwen, overleveren aan, zooals hij zegt, „Jan Rap en zijn maat". „Hoe lang zal het nog duren, dat het groenloopen der corpsen, deze tijd van gedwongen „kennismaking" van het a.s. corpslid met den corps„broe- der" op voet van ongelijkheid, van on derdanigheid, gehandhaafd blijft? Eenige tientallen van jaren is tegen het ordinaire ontgroenings-instituut in woord en geschrifte reeds geageerd,' een instituut, waarbij de gansche le- denbent van het corps, (de velé goede, maar ook de niet ontbrekende inferieu re elementen) de gelegenheid krijgt om quasi-paedagogische praktijken uit te oefenen op de aankomende jongeren, met de kans natuurlijk, dat de een of andere novitius, in handen van derde rangs studiosi gevallen, ervaringen op doet, zooals de stakker opgedaan heeft, die thans in de Rijksklinieken te Utrecht met een schedelfractuur werd binnengebracht. Hoe lang zal het nog duren? Dat duurt zóólang, tot de ouders het als een beleediging, niet alleen aan hun kind, maar evenzeer aan hen zelf gaan beschouwen, dat het inleiden in het corps-studentenleven niet geschiedt door een élite (die gevormd zou kun nen worden uit de ouderejaars by v., die minstens één examen met succes hadden afgelegd), maar mede geschiedt door Jan Rap en zijn maat; tot de ouders te fier zich toonen, niet slechts met den mond, doch ook met de daad, om hun meest primaire recht, hun ouder- recht, tijdelijk over te doen voor een schotel linzen, i.e. de geneugten van een co'rpslidmaatschap. Daar zitten nu een vader en een moeder aan het bed van hun van den ladder geschudden jongen, met de gerechtvaardigde vrees, dat de schudpartij een blijvende min derwaardigheid van hun kind tot ge volg zal hebben. En allicht ook met een goede dosis zelfverwijt, die niet geheel misplaatst is. Hoe lang zal het nog duren? Fier heid? Hollandsche fierheid?.... Wie lacht daar? Een paar ingezonden stukjes in de bladen; de schorsing als corpslid gedu rende een hééle week van een paar ontgroeners; ontzegging van het recht om als ontgroener op te treden gedu rende een héél jaar aan den meest schuldige aan het incident („een klein ongelukje, dat niemandal te beteekenen had"); en de zaak wordt op den ouden voet voortgezet: de ouders zenden hun kinderen weer en het corps ontbolstert weer, gelijk de heilige mos het eischt". andere steunverleeningen wel het geval is, zie b.v. voor de aardappelen en boter. Verder werden nog enkele huishoude lijke vragen gesteld welke door den voor zitter bevredigend werden beantwoord. De vergadering werd vervolgens door den voorzitter onder dankzegging voor de goe de opkomst gesloten. HOOGMADE. B.V.L. De afd. Hoogmade van den Vrijw. Landstorm heeft weder haar jaar lij kschen schietwedstrijd gehouden in de baan van den heer J. Witteman. Alhoewel in dit afgeloopen jaar maar een paar oefe ningen waren gehouden, werd er toch best geschoten. De uitslag is als volgt: Klasse A: le pr. D. Kwaakenaak; 2e pr. C. Hoogervergt. Klasse B: le pr. J. N. v. d. Salm; 2e pr. H. J. Hoogenboom; 3e pr. J. Hoogenboom. Klasse C: le pr. H. E. J. Bank; 2e pr. Corn, v. d. Ploeg. Klasse D: le pr. D. v. Rijn; 2e pr. G. M. v .d. Voorn; 3e pr. M. Dammers; 4e pr. G. F. v. d. Ploeg; 5e pr. W. A. Kwaakenaak; 6e pr. J. Meijer. Dank moet verder aan den leider Serg. E. de Goede gebracht worden, die steeds de goede zin er in weet te houden en de afd. op hoog peil brengt. SASSENHEIM. Arbeidsbeurs. Bij den correspondent van arbeidsbemiddeling stonden heden in geschreven 144 werkzoekenden, waaron der 108 landarbeiders, 22 bouwvakarbei ders en 14 andere vakken. Voor de crisis-slachtoffers. De collec te voor het crisis-comité j.l. Zaterdag ge houden, heeft opgebracht bruto 137.— waarvan 10 pet. voor het N. C. C. en ver dere kosten van speldjes enz. afgaat, dus schiet nog een aardig bedrag over, in nog geen 3 uur opgehaald. VOORSCHOTEN. Bijz. Vrijw. Landstorm. Nader verne men wij, dat op de 18 dezer te houden pro- paganda-avond van den Bijz. Vrijw. Land storm, als sprekers zullen optreden de hee ren Th. F. M. Schaepman. lid van de Tweede Kamer en generaal b.d. H. Zee man, van 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11