ZATERDAG 7 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. XXVII. De Paus, wie onzer heeft dat machtig tooverwoord ooit zonder kloppend hart en roerloos aangehoord? (Schaepman). Toen Nederlandês groote zoon deze woorden neerschreef, was Paus Pius IX in ballingschap. Vrijwillig had de H. Vader dezen stap gezet, om duidelijk te protes teeren tegen den roof der kerkelijke Sta ten, hem op onteerende wijze door Gari baldi en diens horden ontstolen. De Paus! Is er op de wereld wel één mensch zoo bemind als hij? Hij is ook de meest bestreden figuur op dit ondermaan- sche en er is al heel wat haat uitgebrald tegen dien werkelijk internationalen fi guur! De Paus! En voor ons Katholieken rijst op de edele figuur van een zegenenden Vader, die allen en alles bemint. Want in Rome weten wij de Vader van alle Chris tenen, de Stedehouder Gods, het Hoofd der strijdende Kerk op aarde. Vandaag willen we dan iets zeggen over „het Pausschap". Want het zal ons meer dan eens gebeuren, dat we in contact ko men met menschen, die of het Pausschap niet naar waarde weten te schatten, of het totaal voorbijgaan. En dat laatste percentage is ontstellend groot, vooral onder onze niet-kathalieke landgenooten, die altijd nog meenen, dat Pausen en Pausschap menschenwerk is. We gaan natuurlijk voorbij dat percentage landgenooten, dat in kleinzieligheid bij het lezen van de woorden „Rome" en „Paus" ineenkrimpt van haat. We gaan terug in de geschiedenis, naar den tijd van Christus' leven op deze aar de. Uit de rijke variatie van gebeurtenis sen treft ons wel bijzonder het verhaal van de twee visschers Simon en Andreas. Het moet gebeurd zijn tijdens een preek van Johannes den Dooper, dat Andreas onder de luisteraars was. In zijn preek schilder de Johannes de prachtfiguur, die na hem komen zou, die de Sterke, de Zoon Gods, de Messias werd genoemd. En opgetogen over wat hij gehoord had ging Andreas naar huis en vertelde aan Simon: „Wij hebben den Messias gevon den." Simon, de stoere visscher met zijn don kere oogen onder golvende haarlokken, trok met zijn broer mee. Want dat was toch iets geweldigs. Eeuwen reeds hadden zij verwacht dien beloofden Verlosser en nu, nu mocht hij 't beleven Hem te zien. Daar staat Hij dan, de Christus, en nau welijks ziet Hij Simon of daar klinkt het machtwoord: „Gij zij t Simon de zoon van Johannes; gij zult Kepha genoemd worden." Wat een grootsch gebeuren en.... hoe wonderbaar. Want nooit te voren had Si mon den Messias gezien en daar plotse ling, bij de eerste kennismaking, daar hoort hij reeds zijn levensopdracht noe men. Zoo ook was Andreas de eerste, die Jezus zag; maar Simon, die als tweede komt, wordt uitverkoren. Dat zegt ons toch wel iets, vooral als we bedenken dat „Kepha" rots betee- kent. Dit reeds leert ons overduidelijk, dat het de absolute wil van Christus was, om Simon tot die hooge post uit te kiezen. En laat dan een dolende menschheid praten van bedrog, wij voor ons twijfelen niet aan de waarde van hetgeen Gods Zoon zeide. Want altijd nog staat de rots, de „Kepha" van Christus, die zuil van licht, waarheid en vrede. S. M. EEN GOED BOEK. JE BESTE VRIEND. Ik herinner me altijd nog levendig de woorden van een der onderwijzers op de lagere school, die ons altijd zei: „Jongens, een goed boek moet je lezen, maar lees niet te veel; want niet het vele is goed, maar het goede is veel." Eerlyk gezegd, de goede man had ge lijk! Ja, dat zegt men gewoonlijk niet als peuter van tien, twaalf jaar, maar dat wordt pas begrepen op wat ouderen leef tijd. Hij leerde ons dus feitelijk drie din gen. Op de eerste plaats: een goed boek moet je lezen! Dat is een waarheid, die ieder een vatten kan. Want een goed boek is van groote waarde voor je geestelijke ont wikkeling, omdat van wat je leest altijd iets blijft hangen. We mogen de waarde van goede lectuur niet onderschatte^!, want menige jongensziel is totaal verpest door de rommel uit z.g. „neutrale" biblio theken. We bezitten thans uitstekende ka tholieke schrijvers en flinke katholieke bibliotheken. Conclusie: Een goede Katho liek leest een goed boek uit een katholieke bibliotheek! Een tweede les is: lees niet te veel! Ook dat is tegenwoordig van belang. Je ziet b.v. menschen heele verhalen „verslinden", maar echt lezen, er dus iets van begrij- GEMEENTERAAD VAN TER AAR Donderdagmiddag om 2 uur kwam de Gemeenteraad in Openbare zitting bijeen ten Gemeentehuize onder praesidium van den heer Burgemeester Jhr. de Muralt. Af wezig de heer Post. De voorz. opent de bijeenkomst, vraagt de aandacht der leden voor het uitspreken van het gebed, waarna de secretaris, de heer B. Hogeboom, de notulen leest, die onveranderd worden vastgesteld. De ingekomen stukken gaan als naar ge woonte vlot onder de hamer door. De voorz. deelt mede het verslag van de commissie van Volksgezondheid, over haar werkzaam heden van het afgeloopen jaar. Tot 2 maal is een schrijven gericht tot verbetering van eenige woningen. Aanmerkingen werden gemaakt op het geval v. d. H., die woonde in een keet. Van onbewoonbaar verkla ring was dit jaar geen sprake. Voor het bouwen van woningen zijn 5 vergunningen algegeven, voor andere gebouwen zooals kassen en schuren, 17. Ditmaal gingen de honden ook niet onop gemerkt voorbij, ja er waren zelfs vele verzoeken binnen gekomen voor geheele of gedeeltelijke ontheffing der belasting. Wol- schrijn, v. Amerongen en Snijders kregen dc gevraagde ontheffing en van Laar kreeg nul op request. De kinderen spelen in d< modder. Het adres van het Bestuur der Chr. Nat. School tot gedeeltelijke betegeling der speelplaats had niet te klagen over belang stelling. De voorz. deelt mede, dat, wan neer tot betegeling zou worden overgegaan, hier een bedrag mee gemoeid is van circa 750 gulden. Dit is hoog, vooral in de gege ven omstandigheden, waar de meest moge lijke zuinigheid betracht moet worden. B. en W. hebben geconfereerd met het be stuur en toen gewezen op de zware zorgen van de Gemeente. De speelplaats is van dien aard, dat verbetering aangebracht moet worden, maar kan dit niet op een goedkoopere wijze, door b.v. het terrein te verharden. Dan zou er een bedrag voor r.oodig zijn van ten hoogste 200 gulden. Het Bestuur stond hier niet afwijzend te genover. De heer v. Vliet benadrukt, dat het ter rein bij een regenachtige tijd zeer slecht is; het zou spr. leed doen wanneer deze school nu geen tegels kreeg, daar toch de andere scholen ze wel hebben. De Bizon- dere scholen hebben toch al een zwaar schip te schuiven. Het heeft den heer Kroon bevreemd, dat de agenda een dergelijk voorstel vermeldt, want toen een paar jaar geleden de Open bare School haar terrein moest verande ren, ging zij eens informeeren bij de Chr. Nat. School, wat of nu wel het best be viel, en toen kreeg men de mededeeling van „grint". Spr. kan volkomen met het voorstel van B. en W. meegaan om niet te tegelen maar wel verharding aan te brengen, zooals dat al reeds gedaan wordt met de wagen. Dit is immers toch voordee- liger ook. Op slot wordt afwijzend beschikt op het adres van het Chr. Nat. School-bestuur, maar wel geven B. en W. in overweging, met een ander systeem naar voren te ko-, men, om de speelplaatsen goed te krijgen, wat voordeeliger is voor de Gemeente. De t.b.e.-bestrijding. De Tuberculose-bestrijding maakte weer eenige bespreking uit naar aanleiding van een adres dat binnen was gekomen van de R. K. Ver. „Het Wit Gele Kruis" om sub sidie voor deze bestrijding. Daar deze ver- eeniging de t.b.e.-bestrijding reeds gerui- men tijd heeft ter hand genomen, vraagt zij nu om een subsidie van ƒ500.Prae- advies B. en W. „afwijzend" er over te be schikken, de gemeente geeft al 500 gulden voor deze bestrijding aan de Algem. Ver- eeniging tot bestrijding der T.B.C. De heer v. d. Weijden denkt niet, dat het pen en onthouden, dat kunnen ze niet. 't Is zonde van de centen, die ze aldus op maken zonder er ooit wat resultaat van te zien. Tweede conclusie: Lees zoo, dat er iets van in het geheugen blijft! En ten slotte die waarheid, dat alleen het goede veel is. Als lectuur zooveel in vloed uitfoefent op den mensch, dat hij daardoor staat of valt, dan dient een Ka tholiek, ook bij de keuze van zijn lectuur, te bedenken het woord van Christus: „Wat baat het den mensch alles te bezitten, zoo hij schade lijdt aan zijn ziel." Eindconclusie: Een goed boek, je beste vriend! Severius. BIBLIOTHEEK. Nu de zomer weer voorbij is, heeft onze bibliotheek wederom haar deuren geopend en het bestuur rekent op veler belangstel ling. Het aantal boeken is met 5 6 uitge breid en alles staat keurig gekaft en ge nummerd. De zittingen zijn Zaterdags van 89 en 's Zondags van 12 uur. Leesgeld 5 cent per week en per deel. Van onze bibliotheek kunnen gebruik maken de leden en de donateurs der Gez. Ver. en de leden van den Petrus-Kruis vaart. STUDIECLUB. Vrydag 13 Oct. opent de Studieclub haar winterseizoen met een lezing met licht beelden over: De Passiespelen van Ober- ammergau". Het mooie winterprogram zal den leden worden toegezonden. Moge allen mede werken tot een mooi succes voor onze Stu dieclub en.de bijeenkomsten trouw bij- de bedoeling is, dat het Wit Gele Kruis al leen die subsidie voor zichzelf vraagt, maar voor beide vereenigingen. Kunnen wij dit niet bespreken bij de a.s. begrooting? Dan stellen wij toch de verschillende subsidie's vast. De heer Kroon uit zijn verwondering, dat deze aanvraag niet besproken is in de Contact-commissie. Elke aanvraag die bin nenkomt, zoowel van de zijde van het Wit Gele Kruis als van de T.B.C.-ver., wordt behandeld in deze wettige commissie. Wij kijken niet wie het aanvraagt; alléén is het nóódig. Voor patiënten van het Wit Gele Kruis hebben wij betaald ƒ411.80, er is geen woord over gerept, maar spr. gelooft, dat het hier meer is „het hebben van den macht". Wij hebben de subsidie van de Ge meente, zij van de Provincie, dit alles wordt besteed voor het algemeen belang. Op de vraag van den heer Valentijn hoeveel subsidie de gemeente gegeven heeft, zegt de voorz. van 250.jaar 1932, en 500.jaar 1933. Van die totale 750 zegt de heer Kroon, moeten wijrond komen tot volgend jaar Juli; de grootste helft is al weg. Het prae-advies van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De verlenging der contracten inzake huur van een 3-tal noodslachtplaatsen, ge vestigd by de heeren C. v. d. Pijl, P. Tur kenburg en G. v. d. Pijl, die elk een be drag opleveren van ƒ50.per jaar, ten bate van de Gemeente, geschiedde zonder eenige aanmerkingen. Namens de commissie tot het nazien van de Gemeente-rekening, bracht de heer Apeldoorn rapport uit, dat alles correct in orde was. Alleen tselde zij voor, dat de rekeningen van het Crisis-comité eerst door haar werden gecontroleerd of liever ge zegd, via het comité werden opgezonden naar B. en W. Verder werd den Gem.-ont- vanger den lof niet onthouden voor zijn accuraat beheer en toelichtingen gegeven bij het nazien. Bij het vaststellen van de rekening van het Electr. bedrijf, informeerden enkele le den, of het niet mogelijk is verlaging der kosten van den stroom. Wij leven nog in een gunstiger conditie als Alphen a. d. Rijn, vernamen wij. Toen zwegen onze vroede vaderen al heel époedig, alleen nog waren zij benieuwd waar dat groote „stroomverlies" vandaan kwam.. De heer Kroon heeft hierover gesproken met den technisch ambtenaar, en die verklaarde, dat vele factoren aanwezig zijn voor dit groote verlies, o.m. de groote afstand, het hebben van 4 transformators, en de uitge strektheid van de Gemeente. Hierna wer den beide rekeningen vastgesteld. De Ge meente-rekening heeft een totaal aan In komsten 122 813.28, aan Uitgaven 119.784.11, een batig saldo van ƒ3029.17, wat goed te pas komt voor 1934. Op een zeer bescheiden wijze biedt de voorz. de begrooting aan over den dienst 1934, het is geen groot boekdeel, maar de inhoud zal wel genoeg stof bevatten voor onze vroedschap, om bij de vaststelling de bezuinigings-tongen los te maken, maar. er staat nog een College boven, en...« De politie. Bij de wijziging begrooting 1933 komen verschillende posten voor tot verhooging, maar die worden bestreden uit de onvoor ziene uitgaven. Alleen de post „Uitrusting politie" was aanleiding voor den heer Hoogervorst, om eens dieper op deze zaak in te gaan. Spr. vroeg, of wij het niet met 1 politieagent minder kunnen doen, op de zelfde manier zooals Nieuwveen dit heeft gedaan, n.l. een Rijksveldwachter er voor in de plaats te nemen, die deels dóór de Gemeente en door het Rijk gesalarieerd wordt. Dit zou voor onze Gemeente nog al eenige bezuiniging met zich brengen. De voorz. zegt, dat dit alleen kan bij Al gemeene maatregel van Bestuur, en die is er nog niet. Voorts kan hij zich persoonlijk er niet mee vereenigen, aangezien het hoofd van de politie maar voor een klein gedeel te beschikken kan over zoo'n veldwachter. Meerdere malen is er gesproken over deze aangelegenheid. De Raad stond geens zins onsympathiek tegenover het voorstel- Hoogervorst, maar zij weten dat de voorz. een tegenstander is van zoo'n maatregel. Volgens art. 225 van dê Gemeentewet, al dus de heer Hoogervorst, kunnen wij een verzoek richten aan den Minister. De heer v. d. Weijden zou gaarne de medewerking van den voorz. zien in deze zaak, dan zullen wij toch wel eenige be zuiniging bereiken. „Ik zie niet in, dat zoo'n bezuiniging goei is", zegt de Burgervader. Hij, het hoofd van de politie, kan daarover het best oordeelen. Spr. vindt het zoo onlogisch. Enkele ja ren geleden drong de Raad aan om de po litie uit te breiden, alhoewel ik mij daar eerst tegen verzet had, is het toch gebeurd. Nu ons getal inwoners grooter is, en de tijden veel onrustiger zijn, wilt gij gaan inkrimpen, want dit wordt het, daar ik niet de volle 100 pet. beschikking heb over zoo'n aangestelden veldwachter. Toch aan de hand van dat artikel, be sluit de Raad, een verzoek te richten aan den Minister om één veldwachter te ver vangen door een Rijksveldwachter. Dit wetsartikel is toch niet voor bladvulling opgenomen in de Gemeentewet, hoorden wij zoo terloops. De heer v. Vliet zou gaarne zien, dat in den zomer, de rekening van de electrici- teitskosten, eens per maand werd aangebo den, en niet zooals nu geschiedt, eenmaal in de 2 maanden, dit brengt voor vele in woners moeilijkheden met zich, en tot over maat moet men nog een „zegel" ook beta len. De heer Hoogervorst sluit zich hierbij aan. De voorz. deelt mede, dat deze regeling wel in hoofdzaak gemaakt is ten gunste voor het bedrijf, gezien het in den zomer KALENDER DER WEEK MARIA'S MOEDERSCHAP. Als niet anders wordt aangegeven dage lijks geen Gloria en geen Credo. De gewo ne Prefatie. ZONDAG 8 Oct. Achttiende Zondag na Pinksteren. Mis: Da pacem. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H. Bavo (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom op 1 Oct.); 3e v. d. H. Birgit- ta, Weduwe. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Wij mogen ons verblijden, dat wü door het H. Doopsel zijn ingegaan in het Huis des Heeren, de door Christus gestichte hei lige, Katholieke Kerk (Graduale). Want daar zijn wij geworden aangenomen kin deren Gods; daar leerden wij de waarheid kennen (Stilgebed en Postcommunio) daar verkrijgen wij vergiffenis van zonden (Evangelie)daar kunnen wij genieten een heerlijken, overvloedigen zielenvrede (In- troitus; Graduale); daar zal het ons niet ontbreken aan Christus' heiligende genade tot den dag, waarop Hij ons roepen zal (Epistel). En al deze onwaardeerbare ga ven danken wij aan de verdiensten van Christus' heilig, bloedig Kruisoffer. Geen deelnemen aan de onbloedige hernieuwing v. h. H. Kruisoffer, de H. Mis; doör ons zei ven God aan te bieden, te samen met Chris tus, onzen eigen wil te slachtofferen. (Of fertorium; Communio). MAANDAG 9 Oct. Mis v. d. H.H. Diony- sius en Gezellen, Martelaren: Sapientiam. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. Dionysius de Areopagiet d.i. lid van het gerechtshof te Athene, bekeerde zich op de prediking v. d. H. Paulus, gehouden op den Areopaag (d.i. de plaats, waar het gerechts hof vergaderde). De H. Paulus doopte hem met vele anderen. Dionysius werd eerst aan het hoofd der Kerk geplaatst te Athene. Later is hij naar Frankrijk gezonden om het H. Evangelie te verkondigen. Daar is hij met den priester Rusticus en den Diaken Eleutherius na vele kwellingen te Parijs onthoofd. DINSDAG 10 Oct. Mis v. d. H. Franciscus Borgias, Belijder: Os Justi. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Toen de H. Franciscus Borgias het reeds misvormde gelaat zag van de overleden keizerin Isabella, werd hij zoo getroffen door de menschelijke vergankelijkheid, dat hij bésloot afstand te doen van al zijne be zittingen en zoodra hij kon, alleen den Koning der koningen te dienen. Na den dood zijner echtgenoote weixl hij Jesuiet en later zelfs Generaal-Overste. Buitenge woon was zijne liefde voor het Allerheiligst Sacrament. WOENSDAG 11 Oct. Feestdag van Ma ria's Moederschap. Mis: Salve. Credo. Pre fatie van Maria (invullen: En U om het Moederschap). Kleur: Wit. In het begin der 5e eeuw loochende een zekere Theodotus van Mopsueste de God heid van Christus. Een leerling van hem, Nestorius, patriarch geworden van Con- stantinopel, begon die ketterij verder te ontwikkelen en te verspreiden. Nestorius ging ook leeren, dat als Christus geen God is, dan Maria niet kan zijn en dus ook niet mag genoemd worden: Moeder van God. Op de HIe Kerkvergadering te Ephese in het jaar 431, werd deze ketterij veroor deeld en Nestorius afgezet. De blijdschap van het volk was zóó groot, dat het de Vaders van het Concilie met fakkellicht naar huis begeleidde. Bij gelegenheid van het 15e eeuwfeest heeft Z. H. de Paus een Encycliek uitgevaardigd over Maria's God delijk Moederschap en daarin bepaald, dat in geheel de Kerk het Officie en de H. Mis van Maria's Goddelijk Moederschap zou worden gebeden en gevierd. DONDERDAG 12 Oct. Mis v. d. H. Wil- fridus, Bischop en Belijder: Sacerdotes (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. Bisschop van York in Engeland was de II. Wilfried op onrechtvaardige wijze door zijne vijanden van zijn Bisdom beroofd, waarom hij naar den Paus reisde. Op zijn reis kwam hij aan onze kust en predikte met toestemming van den Friezenkoning Adegild het H. Evangelie, aldus den grond slag leggend voor den lateren arbeid van den H. Willibrordus en Gezellen. VRIJDAG 13 Oct. Mis v. d. H. Eduard, Koning en Belijder: Os Justi. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit De H. Eduard, koning van Engeland, ge bruikte zijn gezag om het godsdienstig le ven in zijn rijk te ontwikkelen en tot hoo- gen bloei te brengen. Nooit was hij blijder, dan wanneer hij zijne koninklijke gaven uitdeelde aan de armen. Hij werd dan ook genoemd „de vader der armen en weezen". 36 jaren na zijn dood bracht men zijn lichaam over en werd het nog totaal onbedorven gevonden. ZATERDAG 14 Oct. Mis v. d. H. Callis- tus, Paus en Martelaar: Sacerdotes. 2e ge bed voor den Paus. Kleur: Rood. Aartsdiaken Callistus volgde den H. Ze- phyrinus op als Paus van Rome. Onder zijne regeering genoot de Kerk een tijd perk van rust en vrede. Vóór zijne ver heffing tot Paus was Callistus bestuurder van een catacombe, welke reeds dagteekent van de eerste eeuw. Callistus gaf haar een aanmerkelijke uitbreiding door nabijgele gen begraafplaatsen onderling met elkan der te verbinden. Onafscheidelijk is de naam Callistus verbonden met deze meest bekende en beroemde catacombe. Paus Cal listus schijnt in een oproer gedood te zijn en volgens de akten van zijn dood is hij vanuit een venster in een put geworpen. (14 Oct. 222 of 233). IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Birgitta; 3e v. h. octaaf v. d. H. Franciscus. MAANDAG. 2e gebed v. h. octaaf; 3e ter eere van Maria. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. DINSDAG. Mis v. d. H.H. Daniël en Ge zellen, Martelaren: Sapientiam. 2e gebed v. d. H. Franciscus Borgias; 3e v. h. octaaf. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Kleur: Rood. WOENSDAG. 2e gebed v. d. octaafdag v. d. H. Franciscus. DONDERDAG. Mis v. d. H. Seraphius van Monte-Garano, Belijden: Justus. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. druk is met de werkzaamheden. Toch zal er in de licht-commissie over gesproken worden. De heer Kroon heeft een schrijven ont vangen, om weer zitting te nemen in de commissie tot steunregeling van werkloo- zen. Spr. heeft het'zich verbaasd, dat deze commissie zoolang is uitgeschakeld. Nu komt men ineens verzoeken of wij controle willen uitoefenen op het onrechtmatig steun-trekken. Ik wensch niet te fungee- ren als stille verklokker, zei spr. Gaarne zouden wij eenige zeggenschap willen heb ben, zooals oorspronkelijk is vastgesteld. De voorz. geeft toe, dat deze Commissie gepasseerd is, maar alles moet zoo snel afgewerkt worden, zoodat men dit verzuim gepleegd heeft. Maar de taak van haar is wel degelijk het geven van advies. De Mi nister heeft geschreven, dat zoowel van de zijde der werkgevers als werknemers deel genomen worde aan deze commissie. Alleen mag men geen gesteunde of te werk ge stelde zijn om er zitting in te nemen. De heer van Apeldoorn is voor handha ving van deze commissie; zelfs was de com missie al de meening toegedaan om een andere regeling te treffen voor de geor- ganiseerden, zoodat dan het verschil in het oog loopt met de ongeorganiseerden. Op verzoek van den voorz. nemen de heeren Valentijn, de Boer, v. Apeldoorn en Kroon hun benoeming aan voor dit college. Op een vraag van den heer Kroon in hoeverre de werkzaamheden gevorderd zijn voor een standplaats voor woonwagens, deelt de voorz. mede, dat B. en W. nog geen geschikt terrein hebben kunnen vin den, wat tenminste overeenkomt met de financiën van de Gemeente. Steeds is men nog zoekende. De heer Hoogervorst weet, dat ergens te Langeraar zich een perceel bevindt, dat verstoken blijft van waterleiding. De lei ding ligt er wel, maar schijnt defect te zijn. Zij, die het bewonen, zouden gaarne „water" hebben. Doch de eigenaar schijnt gezegd te hebben, tegen afgevaardigden van de stichting, toen zij de leiding wensch- te te maken, dat binnen korten tijd toch dit perceel onbewoond zal raken. Nu nog wonen er menschen in. De voorzitter zal dit ter berde brengen bij de „stichting". Verder is de heer Hoogervorst een wei nig ontstemd over het niet bijeenkomen van de lichtcommissie, daar reeds een ver gadering was beloofd. Voorts informeert hij hoeverre de plannen zijn om te komen tot een lichtpunt by de sluis aan het Pa- OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO beter een uur la ter. - om twaalf uur - thuis a dan reeds om elf asfo uur in een zieken- huisi 8 OOOOOOOOOOOOOOOQQOOOO peveer. De voorz. zal dit een volgende keer behandelen in den Raad. De heer v. d. Weijden maakt zich be zorgd, dat de weg te Langeraar de begroo ting overschrijden zal. Hoe loopt het dan met de Rijks-regeling, wordt die dan in getrokken? Maakt u niet ongerust, troost de voorz., wij trachten zelfs om 75 pet. te krijgen van de Regeering. Die weg is een prachtig ob ject voor werkverschaffing. Voorloopig kan er een 40 man aan te werk gesteld worden. Verder zoekt B. en W. steeds naar nog meer van zulke objecten. Hierna volgt slui ting. Wat zoek je hier eigcnlyk man? Geld! Geld? O, geld zeg je. Nou, dan ga ik weer rustig; maffen. (Sunday Express).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6