DIMITROF MOEST ERUIT. ZATERDAG 7 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 October 1933, medegedeeld door het Kon. N^d. Meteorol. Instituut te De 'ildt. Hoogste barometerst.: 771.6 te Weenen. Laagste barometerst.: 745.8 te Röst. Verwachting tot den avond van 8 Oct.: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt of be trokken. Aan vankei i.iK nog weinig of geen re gen. Weinig verande ring in temperatuur. Het lage drukgebied in het Zuid-Westen over de Golf van Biscaye is in beteekenis toegenomen en heeft zijn invloed merk baar uitgestrekt. De depressie in het Noor den heeft zich Oostwaarts verplaatst en be vindt zich thans over Scandinavië en Fin land. Over IJsland is de barometer stijgen de terwijl over Duitschland en Oostenrijk de hooge drukking in beteekenis toenam, Uk de geschetste luchtdrukverdeeling blijkt dat de Britsche Eilanden en ook ons land zich in een z.g. zadelgebied bevinden: hoo ge drukking in het Zuid-Oosten en Noord- Westen, lage drukking in Noord-Oost en Zuid-West. De beweging van de hoogere luchtlagen maakt het waarschijnlijk, dat de Zuid-Westelijke depressie haar invloed langzamerhand naar ons land zal gaan uitstrekken, waarbij de bewolking vrij zwaar zal blijven. (Blijkens de vliegtuig- waarnemingen te Soesterberg van heden morgen is de bovenlucht nogal vochtig) Da ling van den luchtdruk in Noord-Duitsch- land zal waarschijnlijk de invloed van het Zuid-Westelijk minimum minder belangrijk maken, zoodat aanvankelijk nog weinig of geen regen verwacht mag worden. Behal ve over Scandinavië, waar vrij veel neerslag gevallen is en waar het plaatselijk nog krachtig waait, is het overal rustig weer met hier en daar vrij dichte morgennevel. In IJsland, Schotland en Duitschland is het kouder geworden. In Frankrijk, Engeland Ierland en bijna geheel Scandinavië steeg de temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 13.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Zondagnamiddag 6.56uur tot Zon- morgen 5.42 uur; van Zondagnamiddag 5.54 uur tot Maandagmorgen 5.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk op. Zondag 8 October voorm. 4.58 uur en nam. 5.14 uur, Maandag 9 Oct. voorm. 5.30 uur en nam. 5.49 uur. SENSATIE IN HET RIJKSDAGBRANDPROCES. DE BULGAAR POPOFF AAN DE BEURT. volkszang. De 18 leden van het koor zul len dan de kern van zangers dier vereeni- ging vormen. Men hoopt hiermede de sym pathie en medewerking van alle liefheb bers van zang in de gemeente te verkrij gen en ter zijner tijd uitvoeringen te ge ven in de "bekende trant der volkszanguit- vooringen. Het bestuur zal zich met be kende personen op dit gebied in verbin ding stellen en hunne voorlichting en steun inroepen. Mochten deze plannen slagen dan zul len zeker vele liefhebbers van de zang en van den volkszang in het bijzonder deze oplossing voor het behoud van een oude bekende zangvereeniging in deze ge meente toejuichen. HILLEGOM. Waarschuwing. De burgemeester de zer gemeente waarschuwt belanghebben den aan Cornelis Gijsbertus van Zanten, geboren te Amsterdam op 19 October 1914, wonend Loosterweg II 42, alhier, geen goederen van welken aard te ver- koopen dan tegen contante betaling. HAZERSWOUDE. Crisis-comité. De maandelijksche col lecte gehouden door de leden van het Crisis-comité alhier heeft opgebracht 173.17 1/2 benevens 6 bonnen 1.50 voor manufacturen, twee H.L. aardappe len en 1000 K.G. aardappelen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rechten mej. J. M. Hovenkamp, den Haag; Candidaatsexamen rechten de heer P. A. Offers, Alkmaar; Candidaatsexamen Klassieke letteren de heer P. H. Huibregtsen, Wassenaar. Examen van apothekers-assistent de da mes N. van Egmond, Oegstgeest en E. Yauk, Alkmaar. DE WILDE MACEDONIëR. De groote sensatie van gistermiddag was de verwijdering uit de zittingzaal van Di- mitroff wegens beleediging van ambtena ren en voortdurende ongehoorzaamheid aan de leiding van den president. Dimitroff werd door de politie weggeleid, terwijl hij uitriep: „Unerhört" en andere onverstaan bare woorden mompelde. Dimitroff koestert terecht of ten onrech te de idee-fixe, schrijft de „Msb."-corres- pondent, dat zijn voorloopig verhoor door de politie en door den rechter van instruc tie niet volgens alle regelen van de kunst plaats gehad heeft Over deze aangelegen heid heeft hy reeds een paar maal het woord trachten te grijpen, maar telkens werd zijn stem door de bedreigingen van den voorzitter gesmoord. Gisteren echter zag hy zijn kans geko men. Hij werd ondervraagd over zekere schriftstukken, die in zijn bezit gevonden werden en nu verklaarde hij die schrift stukken nimmer tevoren te hebben gezien. Geprikkeld door het verzet, waarop hij hier bij den president stiet wond hij zich meer en meer op en na reeds verklaard te hebben, dat sommige belastende documen ten ondergeschoven moesten zijn, bulderde hij tenslotte in de zaal uit, dat een der poli- tie-mannen, die een paar dagen tevoren onder eede gehoord was, onder zijn eed een aperte leugen had uitgesproken. In plaats van Dimitroff nu gelegenheid te geven, deze uitermate ernstige beschuldi ging waar te maken, of hem anders eens wegens laster op zijn baadje te komen, ont nam de president hem het woord en zette aldus den deksel op deze beschuldiging van meineed. De atmosfeer was nu met electricitedt geladen en daarin ging het verhoor nu verder. Er kwam een gidsje van Berlijn aan de beurt, dat ook in het bezit van Di mitroff gevonden was en waarin de politie kruisjes aantrof bij den rijksdag, bij het slot en bij het Nederlandsche gezantschap. Dimitroff insinueert, dat de politie deze kruisjes aangebracht moet hebben. Op de vraag of het gidsje in kwestie in zijn bezit was, antwoordt de beschuldigde, dat hij weliswaar een aldus uitziend boekje in zijn bibliotheek gehad heeft, maar dat hij er niet voor kan instaan, dat zijn boekje en dat, hetwelk de politie overlegt een en het zelfde is. „Voor de handelingen der politie neem ik geen garantie op mij!" roept hij met ko misch pathos uit en de heele zaal brult van het lachen om dezen volzin, die een oogen- blik later reeds langs de telegraaf- en te lefoondraden naar alle hoeken der wereld vliegt. Dan komt een boek, getiteld: „De gewa pende opstand" aan de beurt. Dit boek is indertijd door het rijksge recht verboden geworden, maar Dimitroff schijnt het nog vóór dit verbod gekocht te hebben. Als de president hem verwijt, zulke lite ratuur gelezen te hebben, volgt weer een magnifieke uitval: „Ik heb het verboden boek maar half gelezen", zegt Dimitroff, „en het toen ter zijde gelegd. Hitier daarentegen heeft het heelemaal gelezen, want hij bestrijdt het in een zijner schrifturen". Nadat het langzamerhand weer rustiger geworden was, komen zekere adressen en een telefoonnummer aan de beurt van be handeling. Dit nummer was verdraaid, maar de po litie vond den sleutel, die erop paste. Hierover ondervraagd, merkt Dimitroff spottend op, dat de politie door en door on bekwaam is. Hij is in de gelegenheid ge weest, zich daarover een opinie te vormen, want hij is vaak genoeg met haar in botsing geweest. Hij is herhaaldelijk tot zware ker kerstraffen veroordeeld en gedurende de laatste maanden heeft hij eiken dag met de politie te doen gehad. Zijn opmerking verwekte slechts geringe opschudding. Wij zagen zelfs een paar politie-mannen, die er om glimlachen. Maar toen stond opeens het hof op, op een wenk van den voorzit ter, en trok zich in raadkamer terug. Eenige oogenblikken later verscheen het weer en deelde de voorzitter mede, dat Di mitroff wegens beleediging van beambten in functie de zitting niet verder mocht by- „De beklaagde moet dadelijk naar de ge vangenis worden teruggebracht", voegde de voorzitter er bemoedigend aan toe. Dit besluit verwekte een enorme conster natie. Dimitroff werd onder donderend protest door de gendarmen weggevoerd en hij zal by de behandeling zijner zaak verder niet meer aanwezig mogen zijn. Het is echter raadzaam, deze zaak niet al te tragisch op te vatten. Toen de wilde Macedoniër zich in zijn apartementen teruggetrokken had, bleef zijn zaak verder rusten en kwam Popoff aan de beurt van behandeling. Waarschijnlijk zal Dimitroff hedenoch tend weder ten tooneele verschijnen en had de heele maatregel slechts een disciplinaire bedoeling, maar dat neemt niet weg, dat het een groote tactische fout was. Een aan geklaagde, die beweert, dat de politie niet bekwaam is, maakt zich inderdaad toch niet aan zulk een groot misdrijf schuldig. Wordt hy daarom „gemaszregplt", dan zal het buitenland er als de kippen bij zyn, de veronderstelling op te werpen, dat er een zekere mate van terreur door het hof uit geoefend wordt. Dit is echter ons inziens niet het geval. De president weet Dimitroff niet te behandelen. Hij prikkelt hem zonder dat zoo kwaad te bedoelen. Maar bij 'n exa men als dat, hetwelk het hof tegenover het buitenland op het oogenbilk aflegt, kunnen zulke fouten zwaar tellen en zeer nadeelig geïnterpreteerd worden. Een zeer slechten indruk heeft tenslotte de officieele verdediger der Bulgaren, mr. Teichert, gemaakt, die geen woord ten bate van zijn cliënt wist te vinden. Verhoor van Popoff. Nadat Dimitroff buitengesloten is van de zitting van gisteren van het Staatsge- rechtshof te Leipzig inzake den brand in het Rijksdaggebouw en de zaal weer tot rust is gekomen, wordt Popoff gehoord. Be klaagde heeft tusschen 14 en 26 Februari 303.40 M. uitgegeven. De quitanties van dit bedrag zijn in het Duitsch geschreven en met den naam Peter onderteekend. Popoff verklaart dit geld gegeven te hebben voor het koopen van Russische kranten en boe ken. Wie Peter is, weet hij niet. Andere quitanties zijn met den naam Bruno on- derteekend. Wie Bruno is, weet hy even min. Op de opmerking van den president, dat men toch een onbekende niet zulke hooge bedragen ter hand stelt, antwoordde Po poff, dat hij van te voren door de partij was ingelicht over de komst van Bruno. Dit was als legitimatie voldoende. Vervolgens werd vastgesteld, dat be klaagde Popoff bij zijn arrestatie 163 vyf- dollarbiljetten bij zich had. Popoff zeide, dat ook dit geld uit Frankrijk afkomstig was. Hij betoogde, dat hij in opdracht der partij had gehandeld en dat hij behoorlijk verantwoording had gedaan. Het O.M. vroeg van wie beklaagde op dracht had gekregen in Duitschland Rus sische bladen en boeken te koopen, waarop Popoff antwoordde, dat hij dit van het centraal bestuur van de Bulgaarsche com munistische partij had gekregen. Waarop het O.M. opmerkte, dat het toch eenvoudi ger was geweest, dat dezen opdracht recht streeks in Rusland ware uitgevoerd, in plaats van den weg over Duitschland te kiezen. Popoff verklaart, dat- zijn partij slechts met Bulgaarsche communisten in betrek king stond. Parisius noemt het opvallend, dat alleen quitanties zijn gevonden over een korte pe riode vóór den rijksdagbrand, n.l. van 14 tot 26 Februari, ofschoon Popoff, naar hij zelf zegt, van 4 Nov, 1932 af te Berlijn was. Nadat Popöff nog enkele vragen omtrent deze kwestie had beantwoord, werd de zit ting verdaagd tot heden, Zaterdag. Een nieuwe getuige meldt zich aan. Het V.D.-bureau de^lt mede, dat in op dracht van het Internationale Van der Lubbe-Comité in Nederland mr. Wilhelm Loeb gisteren per brief aan de drie verde digers, den president en het O. M. te Leip zig heeft medegedeeld, dat Eduard Sirach, redacteur van „Spartakus", het orgaan der linksche arbeidersoppositie ,als getuige wenscht te worden opgeroepen, daar hij als intiem vriend van Van der Lubbe be langrijke verklaringen wenscht af te leg gen over diens karakter en over diens po litieke gedragingen in den laatsten tijd, speciaal dat Van der Lubbe geenerlei voe ling had, noch met de N.S.D.A.P., noch S.P. D., noch K.P.D., noch eenig lid dier orga nisaties persoonlijk. DIMITROFF MAG WEER KOMEN. Naar wordt medegedeeld, zal de Bulgaar sche beklaagde Dimitroff heden weer bij de rechtszitting worden toegelaten, al zal hij zich strikt tot zyn verdediging hebben te beperken. HET HOF GAAT NAAR BERLUN. Bij de opening van de zitting van heden morgen deelt de president mede, dat dit- de laatste zitting is van het Rijksgerechts hof te Leipzig vóór de overplaatsing van den Senaat naar het Rijksdaggebouw te Berlijn. De eerste zitting aldaar zal Dins dag worden gehouden. IS DE BEKLAAGDE DE ECHTE v .d. LUBBE? Geruchten en een telegram. Te Leiden doen hardnekkige geruchten de ronde, dat de persoon, die als hoofd- beklaagde te Leipzig terecht staat, niet de werkelijke v. d. Lubbe is, die vroeger te Leiden gewoond heeft. Wij kunnen niet nagaan in hoeverre er eenige aanleiding voor deze geruchten is. Hedenmorgen is echter het volgende telegram uit Leiden naar Leipzig verzonden. „Aan den president van het Rijksge rechtshof te Leipzig. In de naaste omge ving van Marinus v. d. Lubbe loopen hardnekkige geruchten, dat de door u, me neer de president, sinds 21 Sept. 1933 in het Rijksgerechthof te Leipzig verhoorde persoon niet de Marinus v. d. Lubbe is, die in Leiden gewoond en geleefd heeft. Om deze beweringen te weerleggen, schijnt mij de eenige weg te zijn, confrontatie van den verhoorden persoon met personen uit de vroegere omgeving van Marinus v. d. Lubbe uit Leiden." (De onderteekening werd ons niet mee gedeeld). KUNSTOOGEN vervaardigen wlüf natuurgetrouw voor onze patienfen. 9078 F. Ad. Muller Sohse, Wiesbaden; in Den Haag, Howl du Paasi Pasaago 31, op 25 November 1933 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" EJ PRUIMTABAK 7 cent per V, ons Fa. Wed. C. i. VEST ER L WAVEN 20 - LEIDEN RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Gisteren stond van den Politierechter Mr. v. d. Boom terecht de 23-jarige H. L. B. uit Kat wij k aan Zee, die bij dag vaarding ten laste was gelegd opruiing en wederspannigheid. Verdachte zou op 19 Augustus j.l. toen zijn vriend B. werd overgebracht naar het Bureau van Poli tie zijn vrienden hebben opgeruid om zijn vriend van den verbalisant te ontzetten. Eveneens had verdachte zich tegen zijn eigen arrestatie verzet door te rukken en te trekken in de tegenovergestelde rich ting als waar de verbalisant verd. wilde hebben. Verd. ontkende een en ander en be weerde thans dat hij heel beleefd aan den verbalisant zou hebben gevraagd om zijn vriend naar huis te begeleiden. De verbalisant de agent van Politie D. v. D. (thans tijdelijk aldaar) verklaarde nog dat verd. nimmer eenige last veroor zaakt. De officier van Justitie Mr. Jhr. van Asch van Wyck wilde nog eerst een re- classeeringsrapport over verd. inwinnen. De politierechter was een andere mee ning toegedaan en veroordeelde de ver dachte tot 10.subs. 10 dagen hechte- In de verdachtenbank nam plaats de 62-jarige G. Fr. uit Z o e t e r m e e r wien bij dagvaarding ten laste was gelegd mis handeling van zijn buurman M. B. Verd. zou zijn buurman met een slinger van een waschmachine een klap hebben toege diend waardoor deze bloedend was ver wond. Verdachte ontkende het hem tenlaste gelegde ten stelligste. Een viertal getuigen werd in deze zaak gehoord. Waar de Po litierechter aan de betrouwbaarheid van een der getuigen twijfelde, wees hij hem op de afgelegde eed. De officier van Justitie, Mr. Jhr. van Asch van Wyck eischte tegen de verdach te een geldboete van 25.subs. 25 dagen hechtenis. Overeenkomstig de eisch veroordeelde de Politierechter de verdachte. STADSNIEUWS WAAR BLOEMEN BLOEIEN.... Er staan kaarsen op het altaar, er bran den kaarsen. Het H. Sacrament staat uit gesteld. Er komen menschen knielen en aanbid den en om zegen vragen. Er is zooveel ze gen noodig, er is zooveel reden tot lof en dank. Wij kennen onze devote aanbiddingsda- gen in de kerken, die ons christenhart zoo goed doen. Doch één aanbiddingsdag in Leiden is zoo innig intiem, de aanbidingsdag in de kapel van het St. Franoiscus Liefdewerk op den Nieuwe Rijn. Dan schijnt God nog dichter bij het menschenhart. Is het, omdat God zich dan zoo thuis voelt in Zijn milieu? bij de armsten der arme jongens? bij Zijn kleine en groote schavuiten met oogen als kaarslicht en harten als bloemen? bij Zijn rakkers, niet fijn gepolijst godvruchtig, maar hard schoon geboend door een Triduum? Zondag, 8 October, gaan de jongens van St. Franciscus Liefdewerk weer hun Tri duum sluiten met een Algem. H. Commu nie en een Aanbiddingsdag. En ze meenen het goed en willen goed. O. L. H. houdt van hen. Hij zal ze zegenen en, als ze zoo blijven, in den hemel helpen, 's Morgens om 7 uur is er H. Mis met predicatie en Algem. H. Communie; om half 9 plechtige Hoogmis en 's avonds om half 7 plechtig Lof met predicatie, pauselijke zegen en Te Deum. Het Allerheiligste blijft gedurende den geheelen dag ter aanbidding uitge steld. Om half 4 is er luide aanbidding. Van kwart over 10 tot kwart over 6 is de kapel open voor iedereen, die 't H. Sa crament wil komen aanbidden. Komt daar nederknielen! Er is zooveel zegen noodig, er is zooveel reden tot lof en dank. Komt aan God de belangen van het Liefdewerk aanbevelen. Het zal weer een mooie dag worden. De ingang van de kapel is in de Nieuw- straat, te bereiken vanaf Hooigracht of vanaf Nieuwe Rijn door Hartesteeg. Pater fr. MARINUS JORNA. O.F.M. Pastorie Hartebrug. Pres.-Dir. WAT WIL DE K. J. M. V.? Er zijn onder de Katholieke middenstan ders ouderen en jongeren blijkbaar nog velen, die niet zoo heel precies weten, wat de K. J. M. V. beoogt, wat zij eigen lijk wil. Herhaalde malen kan men de vraag hoo- ren stellen door ouders: „Wat heeft mijn jongen voor z'n vak nu aan het lidmaat schap van de K. J. M. V.?" Tot voor eenige tijd zou het antwoord op die vraag eerlijkheidshalve hebben moeten luiden :„Directe voordeelen, een of ander vak betreffende, kan de K. J. M. V. nog niet bieden." Thans echter, in het derde jaar van haar officieele bestaan reeds, kan de K. J. M. V. haar leden, wat de uitoefening van hun beroep betreft, di recte voordeelen bieden. Reeds geruimen tijd wordt er naar gestreefd zoogenaam de „vakgroepen" op te richten. K. J. M. V.'ers werkzaam in de slagers-, bakkers of manufacturenbedrijven, om er enkele te noemen, kunnen zich tot een slagersgroep AGENDA LEIDEN. Dinsdag. A. R. K. A. Ledenvergadering, den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag, R.-K. Metaalbewerkersbond, le denvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, Nieuwzwaag, Veldhuijzen en Ho- vens Grève. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Woensdag 4 tot en met Zondag 8 Oct. neemt waar apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 552. Stotteraars eip gebrekkig-spreki ptien Leest de adv4 Instituut, tentie van het Demosthenes" Leiden Stationsweg 2 etc. vereenigen. Deze groepen houden dan onder leiding van terzake kundige pa troons uit de vakorganisaties vakcursus sen. Dat hiervoor de medewerking van de Hanze en de vakpatroonsorganisaties noo dig was, is duidelijk. De onderlinge bespre kingen, die onlangs gevoerd zijn, hebben een gunstig resultaat opgeleverd. Van de zijde der Hanze en vakpatroons werd de meest loyale medewerking toegezegd. Het is ons daarom een behoefte te verklaren, dat de algemeene belangstelling der oude ren in het streven der K. J. M. V. zeer op prijs gesteld wordt. Gezien de prettige wijze, waarop de besprekingen gevoerd werden, zyn wij er van overtuigd, dat de binnenkort op te richten vakgroepen de K. J. M. V.'ers de vakkennis zullen weten bij te brengen, die thans meer dan ooit een dringende vereischte is om de 6trijd om het bestaan vol te houden. Hiermede gelooven wij afdoende geant woord te hebben op de vraag of de jonge middenstander eenig „zakelijk" voordeel van zijn lidmaatschap zal hebben. Maar gesteld, dat hij er persoonlijk geen „zakelijk" voordeel van heeft, dan zijn er toch nog andere voordeelen aan het lidmaatschap verbonden. Hij kan in de K. J. M. V. zijn algemeene ontwikke ling verbeteren. En dit is in onze tijd óók dringend noodzakelijk! Een jonge midden stander, die alleen over zijn „vak" weet te praten, kan geen volwaardig middenstan der genoemd worden. Hij zal zeer zeker geen weerstand weten te bieden aan de verkeerde invloeden van allerlei verderfe lijke stelsels op staatkundig, economisch of sociaal terrein. Ook op godsdienstig-zedelijk gebied be staan er tegenwoordig mistoestanden, die vaak hemeltergend zijn. Hoeveel jonge middenstanders gaan in dit opzicht niet naar ziel en lichaam ten gronde, omdat hun de meest eenvoudige kennis dienaangaande ontbreekt? De K. J. M. V. tracht hun op godsdienstig en zede lijk terrein die noodige kennis bij te bren gen om niet langer blindelings hun eigén ondergang tegemoet te loopen. En ten slotte moeten wij nog wijzen op een derde groep van jonge midden standers, die noch zakelijk, noch geeste lijk eenig voordeel van de K. J. M. V. meenen te mogen verwachten. Het zijn vooral die jonge mannen, die tot de amb tenaars- of onderwijzerskringen behoo- ren. Zij toch zullen practisch het beroep van zelfstandig zakenman nimmer uit oefenen, terwijl velen van hen door hun opleiding of studie al de algemeene ken nis verworven hebben, die de K. J. M. V. haar leden beoogt te geven. Is er voor deze groep jonge mannen nu geen reden om lid van de K. J. M. V. te worden? Zeker, deze jonge mannen I moeten juist K. J. M. V.'er worden, om- dat zij door hun persoonlijke bekwaamhe den de vereeniging groote diensten kun nen bewijzen. Zij behooren ook tot die groote maatschappelijke groepeering, die de „middenklasse" of „middenstand" ge noemd wordt. Door toe te treden als lid zullen zij practisch de groote sociale deugd der saamhoorigheid beoefe nen. Zij zullen door persoonlijke invloed het algemeene peil der K. J. M. V. kunnen verbeteren. Wij zijn er van overtuigd, dat zij misschien een groot offer zullen moe ten brengen: dat der dienende liefde voor him standsbroeders, die door omstan digheden minder bevoorrecht is. Maar wij zijn er tevens van overtuigd, dat juist daar door het lidmaatschap der K. J. M. V. voor hen van groote innerlijke waarde zal blij ken te zijn. Daarom hopen wij vurig, dat Dinsdag avond 10 Oct. a.s. alle katholieke midden standers naar de Foyer der Stadsgehoor zaal zullen komen, waar kapelaan van Alphen uit Den Haag het zoo belangrijke vraagstuk der K. J. M. V. nog eens uitvoe rig zal uiteenzetten. Katholieke middenstanders, ouderen zoowel als jongeren, gij allen wordt door de K.J.M.V. met aandrang uitgenoodigd en gij allen zult van harte welkom zyn! Voor het examen politiediploma van den Ned. R. K. Politiebond is te Den Bosch ge slaagd de heer L. C. Segaar, alhier.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2