ZATERDAG 7 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT jERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER WOERDEN trein tegen een stootblok gebotst Remmer ernstig gewond Hedenmorgen te 2 uur reden twee agen ten op den Utrechtschen Straatweg, toen zij plotseling een geknal en gekraak hoor den. Zij gingen naar den nabijzijnden over weg, Kattenbroek genaamd. Het bleek, dat een goederentrein op een dood spoor was gereden met een vaart van 40 a 50 K.M. Het geheele stootblok werd weggeslagen, terwijl locomotief en tender een tiental me ters verder in het zand wegzakten. De volgende goederenwagen werd ge heel in elkaar geschoven. Een remmer werd uit den wagen geslingerd, doch niet verwond. Een andere remmer, de 38-jarige A. Nachtegaal, uit Zuilen, hing met het bo venlichaam uit het nog overgebleven rem mershokje, terwijl zijn beenen bekneld zaten. Na 45 minuten bezig te zijn geweest, kon men hem tenslotte bevrijden. Dr. Griethuizen uit Woerden was spoe dig ter plaatse en constateerde, dat N. een dijbeen gebroken had. Hij werd per auto naar de Rijkskliniek te Utrecht vervoerd. De oorzaak van het ongeluk schijnt te zijn, dat de machinist meende, dat het sein veilig stond, maar een verkeerd sein had gezien. Wij zijn vanmorgen nog ter plaatse ge weest. Men was nog druk bezig aan het opruimen, hetwelk wel eenigen tijd zal aanhouden. De goederenwagen is als 'n lucifersdoosje in elkaar geschoven. Ziekenhuisfonds. Gisteren werd een algemeene vergadering gehouden van het Ziekenhuisfonds „Woerden en Omstreken" in hotel Ruys. Na een inleidend woord van den voor zitter tot het niet bijster groot aantal op- gekomenen van deze zeer „leden"rijke ver- eeniging, is het woord aan den secretaris voor de notulen, die zonder wijziging wor den goedgekeurd. De heer Baretta, oud-voorzitter van de vereeniging, dankt voor het hem geschon ken cadeau, dat een aangename herinne ring zal blijven aan zijn werk voor de ver eeniging gedaan. De voorz. deelt dan mede, dat wegens vertrek, de heer Groenendijk heeft moeten bedanken voor zijn bestuursfunctie. Een schrijven is verder binnengekomen van de gezamenlijke werkliedenvereenigin- gen in Woerden om te komen tot een ver laging van de contributie voor werkloozen. De voorz. zegt, dat dit welhaast onmoge lijk is. Misschien is een zéér kleine verla ging mogelijk met steun der gemeente. De heer v. Ekeren vraagt of steun uit de kassen der vereenigingen niet mogelijk is. De heer Koolhoven zou willen voorstellen om de helft der contributie als gemeente steun aan te vragen. Volgens andere sprekers zou bijdrage uit de vereenigingskassen zeer moeilijk ge vraagd kunnen worden, daar dan ook on georganiseerden profijt zouden kunnen trekken dezer kassen. Besloten wordt deze kwestie alsnog in 't bestuur te bespreken. Het jaarverslag van den secretaris geeft eenige zakelijke mededeelingen. Aantal leden op 31 Dec. '32: 3151 en 1679 kinderen. In 1932 werden verpleegdagen vergoed aan 189 patiënten met 3286 verpleegdagen. Hieronder waren 78 operatie-gevallen. Aan vergoeding voor operatie werd uit gegeven 1050. Het saldo in 1932 bedroeg 280.14, ontvangsten aan contributie be droegen ruim ƒ11.000, terwijl ƒ8100 werd uitgegeven aan vergoeding voor verpleeg- en operatiekosten. Een woord van dank werd in dit verslag nog gebracht aan het onvermoeide werd van den bode, den heer Hamerslag. Zij terloops opgemerkt, dat deze verga dering eenigszins laat werd gehouden en dus behandelt, wat is geschied over 1932. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de vereeniging aan al haar ver plichtingen heeft kunnen voldoen, terwijl de reserve voor vergoeding van operatie kosten steeg tot 728.62. De controle-com missie, bestaande uit de heeren v. Beek, Peerdeman en Koolhoven bracht verslag uit, waaruit bleek, dat alle bescheiden in volkomen orde waren bevonden. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd gestemd over de vacature wegens periodie ke aftreding van de heeren P. Borst, J. Nap en C. Zuidam, waarbij deze aftreden de heeren met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Hierna had een stemming plaats voor de vacature-Groenendijk. Een schrijven was binnengekomen met aanbeveling voor den heer D. Engel. Deze werd gekozen met meerderheid van stemmen. Bij punt 8 wordt door vergadering goed gekeurd aan den penningmeester en secre taris resp. een vergoeding te geven van ƒ200 en ƒ50. Besloten is het entreegeld voor leden wederom op 50 ets. per jaar te stellen. Na de rondvraag, waarvan weinig ge bruik werd gemaakt, sloot de voorz. de vergadering onder dankzegging voor de aangename en zakelijke besprekingen. v.e.p. Morgen komen weer alle elf tallen in het veld, twee wedstrijden uit en twee thuis. V.E.P. I, dat hoogstwaarschijnlijk weer volledig uitkomt, zal trachten zich van de vorige week tegen „Zw. Vooruit" geleden nederlaag te herstellen, door S.D.O. I uit Bussum te kloppen. De gasten beschikken over 'n uiterst be weeglijke voorhoede, die zeer productief is. De V.E.P. verdediging zal dus de han den vol hebben en de zwart-witte aanval zal iedere kans moeten benutten. De V.E.P.-reserves trekken naar Gouda om de KONK-dito te bekampen. V.E.P. III ontvangt Esto II uit Bodegraven en de ju nioren gaan naar Bodegraven om met de Esto-a jun. de strijd aan te binden. Een belangrijk program. Voor de vergadering van den Raad de zer gemeente op Donderdagavond 1.1. be stond, evenals de vorige, belangstelling, welke belangstelling hoofdzakelijk den aankoop van grond door de R.-K. Bouw- vereeniging „De Goede Woning" betrof. Verder stond de avond in het teeken der begrooting. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Met het voorlezen van het voorgeschre ven formulier-gebed wordt de vergadering geopend. Daarna leest de secretaris de no tulen der vorige vergadering, die onver anderd worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat de werk zaamheden voor d?n nieuwen verkeers weg aan de Amsterd. Beton-Maatschappy zijn gegund, de Mij. met wier directie spr. een onderhoud heeft gehad. Naar aanleiding eener vraag van den heer Duinisveld betreffende de zittings duur van de leden van het Verlaten Be stuur, leest de voorzitter eenige artikelen voor uit het reglement op dat Bestuur. Hieruit blijkt, dat de voorzitter en secre taris-penningmeester van dat college een zittingsduur hebben van 3 jaar en de door het gemeentebestuur aan te wijzen be stuursleden niet onder die bepaling val len. De heer Duinisveld heeft in de vorige vergadering opgemerkt, dat de vertegen woordigers der gemeente om de 3 jaar moesten aftreden. De voorzitter leest voor een missive van den Minister van Binnenl. Zaken, behel zende goedkeuring van het Raadsbesluit inzake tijdelijke korting op het salaris van den gemeenteveldwachter. Aan de orde wordt gesteld de voorloo- pige vaststelling van de gemeenterekening dienst 1932. De voorz. doet voorlezing van het rap port der commissie tot nazien der ge meenterekening, waaruit blijkt, dat geen op- of aanmerkingen zijn gemaakt. Ver der wordt het hierop betrekking hebben de concept-raadsbesluit voorgelezen het welk dienovereenkomstig wordt vastge steld. De begrooting. Bij het aan de orde stellen van de be grooting 1934 merkt de voorzitter op, dat de leden de begrooting ruim 14 dagen on der zich hebben gehad, om die te bestu- deeren. Zij zullen wel bespeurd hebben, dat de opzet sober is en geeft voorts nog eenige toelichting op de posten, die ver andering zullen ondergaan, door admini stratieve aangelegenheden betrekking hebbende op de rekening van 1931, zonder dat verandering wordt gebracht in het eindcijfer. Spr. haalt nog aan de korting die zal worden toegepast op de gemeentefondsbe lasting, welke 8 a 10 pet. zal bedragen. De post onvoorzien is dusdanig, al wordt die korting op de uitkeering gedaan, zal er toch geen belastingverhooging behoeven plaats te vinden. Verder geeft spr. gele genheid tot het houden van algemeene beschouwingen. De heer Duinisveld maakt hier geen gebruik van en wenscht te zwijgen om de zuinigheid te betrachten en de uitgaven tot het slechts noodzakelijke te beper ken. De voorzitter antwoordt hierop, dat dit vanzelf sprekend is en wijst op het gehou den beheer van het vorig en het loopende jaar. Naar aanleiding eener opmerking over de kosten der straatverlichting, licht de voorzitter toe, dat het onderhoud plaats vindt volgens overeenkomst en dit nogal hoog is, welke opmerking in Zegwaart ook gemaakt is. B. en W.. hebben echter deze kwestie onder de oogen gezien en willen in deze een andere regeling treffen. Zij zullen daartoe een bespreking houden met den heer Groenheyden en het resultaat dier bespreking en de te nemen maatrege len zullen t.z.t. worden bekend gemaakt. Hierna wordt overgegaan tot hoofdstuk- gewijze behandeling van de begrooting. Bij de post kosten telefoon vraagt de heer Duinisveld inlichtingen, die door wet houder Groenewegen- worden gegeven. Bij de post onderhoud wegen wordt ter sprake gebracht om de aanstelling van den wegwerker met een jaar te verlen gen. Na eenige toelichting, verband hou dende met de overname van den Broek- weg enz. door de provincie, wordt beslo ten de aanstelling van den wegwerker met een jaar te verlengen. Het onderhoud van den Broekweg. Verder doet de voorzitter voorlezing van een brief van het bestuur van den Zoeter- meerschen of Nieuwdrooggemaakten Pol der, inzake overneming van het onder houd door de gemeente van den Broek- weg. B. en W. stellen voor het onderhoud over te nemen tegen een bijdrage van den Polder ad 250.per jaar. Uitgebreide besprekingen worden hier over gevoerd. De voorzitter wijst op de moreele ver plichting van de gemeente wegens ge bruik van dien weg door anderen dan de landgebruikers aan dien weg. De wethou ders geven ook hun visie op deze zaak weer. Ten slotte wordt besloten in principe te besluiten het onderhoud over te nemen. De eventueele voorwaarden enz. zullen later in den Raad worden gebracht en een definitief besluit worden genomen. De be trekkelijke post op de begrooting wordt in overeenstemming met het besluit ge bracht. Kosten onderhoud vaarten, een onder werp waarover al heel wat woorden zijn vuil gemaakt. De voorzitter deelt de vergadering mede, dat naar aanleiding van een aangifte, hij door den gemeenteveldwachter, als de ge meente vertegenwoordigende in rechte is geverbaliseerd wegens overtreding van de keur op de Elleboogsche en Stompwijk- sche Verlaten; het niet schoonhouden van de Voorwegwatering enz. Het proces-ver- baal is gezonden aan den heer Ambt. van het O. M. te Den Haag, welke plaatselijk ook een onderzoek heeft ingesteld. Het slot is geweest, dat de vervolgende rechter geen termen aanwezig acht de gemeente te vervolgen en komt ook t otdie conclusie opzichtens de ambachtsvrouwe. In een schrijven van den betrokken ambtenaar van het O. M., waarvan de voorzitter me- dedeeling doet in extenso, wordt een en ander uiteengezet. De voorzitter licht nog een en ander toe. Verschillende leden geven hun inzich ten hierop weer. Besloten wordt echter met 5 tegen 2 st. (de heeren Gareman en Bos) het onder houd van de Voorwegwatering enz. ten lasten van de gemeente te nemen. Op de ontvangsten en de kapitaaldienst worden geen bemerkingen gemaakt, waar na de begrooting in ontvangst en uitgaaf wordt vastgesteld op 57326.65 voor den gewonen dienst, en voor den kapitaaldienst 10910.46. Besproken wordt het verzoek van de werklieden belast geweest met het teeren van den Voorweg, omtrent vergoeding be schadigde kleeding. Hieromtrent stellen B. en W. voor nog een dag loon uit te betalen. De heer Gare man vindt dit bedrag te laag en stelt hoogere vergoeding voor. Zijn voorstel wordt niet ondersteund, waarna het prae- advies van B. en W. wordt aangenomen. Na voorlezing der betrekkelijke stuk ken wordt besloten tot onbewoonbaarver klaring van de woningen wijk A. Nos. 72 en 74. De bouwvereeniging „Goed Wonen". Punt 6 der agenda: Aankoop grond door de R.-K. Bouwvereeniging „De Goede Wo ning" was wel het belangrijkste van dezen avond. Door B. en W. was geadviseerd het verzoek in te willigen. De voorz., de besprekingen inleidende, zegt naar aanleiding van het besluit der laatst gehouden vergadering, door B. en W. aan het bestuur der bouwvereeniging een schrijven is gericht behelzende, dat de Raad in principe besloten heeft de gel den toe te staan tot de bouw van een 12- tal arbeiderswoningen, doch bezwaren had tegen het hooge bedrag, uitgetrokken voor den aankoop van bouwterrein aangezien bekend is, dat voor lageren prijs een be hoorlijk bouwterrein is te verkrijgen, in verband waarmede gaarne een nieuw ex ploitatie-rekening werd ontvangen, waarbij met vorenstaande opmerking rekening is gehouden. Daarop werd van bedoeld bestuur een schrijven ontvangen van den volgenden inhoud: Aan den Raad der gemeente Zoetermeer. Edelachtbare Heeren, Met de grootste verwondering en ver ontwaardiging hebben wij kennis genomen van de behandeling der aanvrage van de R.-K. Bouwvereeniging „De Goede Wo ning" in den Raad der gemeente Zoeter meer. Wanneer de gemeente zelf geen grond ter beschikking heeft voor de volkshuis vesting is het toch de taak der vereeni ging, welke in het belang der volkshuis vesting werkzaam is, om zelf naar een geschikt terrein uit te zien, behoort by haar ook de aanbieding van grond te ge schieden, en kan de vereeniging ernstige redenen hebben een bepaald terrein niet te aanvaarden. Waarom is dan vóór de behandeling on zer aanvrage niet eerst met ons overleg gepleegd? Waarom is deze aanbieding, als zy op het laatste oogenblik is binnengeko men, niet ter zijde gelegd? Een ernstige zaak wordt toch niet zonder voorberei ding en bij overrompeling behandeld. Ze ker had dus over de aanbieding niet zon der nader overleg met onze vereeniging in den Raad der gemeente (Zoetermeer) moeten worden beslist. Een dergelijk aanbod, nadat eenmaal een overeenkomst met een ander is aan gegaan, is zeker onedel te noemen, laat derhalve de onedele aanbieder uit uw mid den dien onedele aankoop doen, wij ach ten ons te fatsoenlijk om daartoe mede te werken, en dan zal onze vereeniging, als steld, in overweging nemen of wij onder die voorwaarden onze aanvrage gestand zullen doen en op dien grond de huizen zullen doen bouwen. Wij handelen niet uit ij dele zelfverhef fing en niet uit eigen belang, maar wij offeren tijd en geld in het algemeen be lang der volkshuisvesting. Wie geeft ons bij een dergelijke behan deling de zekerheid, dat wanneer wij een nieuwe exploitatie-rekening in den door u aangegeven zin indienen, niet weer een andere aanbieding van grond bij u zal in komen, zoodat telkens daardoor ons werk vruchteloos is en de belangen der volks huisvesting op de meest ernstige wijze worden geschaad. Wij blijven dus onze aanvrage ongewij zigd gestand doen. De eenige toezegging die wij doen is, dat wij in nadere onderhandeling willen treden met de eigenaar van den door ons gekozen grond en het resultaat daarvan zullen wij u. ter gelegener tijd mededee- len. Steeds is ons bestuur tot nadere be spreking en toelichting bereid. Deze aanvrage kunt gij afwijzen, maar dan is de verantwoordelijkheid dezer af wijzing en de daaruit voortvloeiende te kortkoming in het bevorderen der volks huisvesting geheel bij den Raad der ge meente Zoetermeer. Met spanning werd de voorlezing van dit schrijven gevolgd en dat dit schrij ven indruk maakte blijkt wel bij de be slissing. De voorzitter merkt naar aanleiding hiervan op, dat de brief gericht had moe ten worden aan een bepaald persoon. Hierop leest de voorzitter een schrijven van hetzelfde bestuur voor. Hieruit blijkt duidelijk en overzichtelijk de gang van zaken en bemoeiingen die gedaan zijn om zoo goedkoop mogelijk bouwgrond te ver krijgen. De voorzitter betoogt, dat door dit schrij ven de zaak in een heel ander licht komt te staan en men is uitgegaan van behoor lijke handelsusances, zoodat tegen het toestaan van het verzoek geen enkel be zwaar bestaat. Eenige inlichtingen worden verzocht en verkregen. De heer Duinisveld hierop het woord verkrijgende leest daarna de volgende schriftelijke verklaring voor: Door de hernieuwde aanvrage bij den Raad der bouwvereeniging „De Goede Wo ging de financieele zekerheid voldoende kelijk bouwplan, met terzijdestelling van de bestaande kans, gelegener en goedkoo- per te bouwen kan de Raad thans wel overduidelijk blijken, dat de bouwvereeni ging de financieele zekerheid voldonede gewaarborgt acht en daarvoor de verant woording wil dragen. Moreele of andere overwegingen doen hier niet terzake, zoodat medewerking in deze niet is uitgesloten. Gelukkige overeenstemming. Het verzoek daarna in stemming ge bracht werd met algemeen st. aan genomen. Wat een verschil met de vorige vergadering, toen het principe-besluit met 4 tegen 3 stemmen werd genomen. Katho liek tegen Protestant. De voorzitter doet nog mededeeling over een eventueel te houden aanbesteding, hiermede tegemoet komende aan opmer kingen in de vorige vergadering. Door eenige leden wordt met nadruk ge wezen op het feit, dat de te bouwen wo ningen der vereeniging niet alleen zullen worden verhuurd aan Roomsch-Katholie- ken, doch ook aan andersdenkenden. Uitvoerig licht de voorzitter de uitvoe ring der steunregeling toe en zette uiteen de taak der steuncommissie, haar verhou ding jegens B. en W., haar huidige samen stelling en wijze van werken. Verder wijst spr. op de verschillende verplichtingen door den Minister van So ciale Zaken gesteld en vervolgt verder, dat door aanwijzing van een controleur een intensieve controle zal worden uitge oefend. B. en W. stellen voor den gemeente veldwachter met die taak te belasten. Spr. zegt, dat de commissie van 5 op 3 leden is gebracht en bestaan zal uit de heeren A. G. Scheer, H. Veldhuyzen en G. L. de Groot. Voorgesteld wordt het presentiegeld voor de steuncommissie vast te stellen op 1.50 voor den voorzitter en secretaris en ƒ1.voor het lid per bijgewoonde verga dering. De vergoeding voor de controle te bepalen op 60.per jaar. Over het toe te kennen presentiegeld ontwikkelden zich besprekingen, welke ten slotte uitvielen ten gunste van het voorstel van B. en W. Een beroep zal op de werkgevers wor den gedaan, dat het op prijs zal worden gesteld, de te verrichten werkzaamheden door personen uit deze gemeente te doen verrichten. De heer Gareman verzoekt nog de uit betaling der steungelden op Zaterdag te doen plaats hebben. De voorzitter antwoordt hierop, dat hieraan bezwaren verbonden zijn en licht dit met voorbeelden toe. Hierover is ver gaderd met hoofdbestuursleden der diver se bonden en de plaatselijke bestuurders, aldus spr., en is men over dit punt tot overeenstemming gekomen. Nadat een wijziging der begrooting 1933 was aangenomen, bleek voor de rondvraag geen animo te zijn en werd de vergadering derhalve door den voorzitter gesloten. DE AVONTUREN VAN 249. Na het slapen was de middag voor een groot deel voorbij en daar het vroeg donker wordt, werd besloten nog een ge- zameljjke wandeling te maken, waarbij Profje dan nog wel iets te zien zou krij gen en de avond gezellig met elkaar door te brengen. En zoo gebeurde. Profje vond een schat van bloemen en grassen, die hy by het kampvuur uitzocht en bekeek, ter wijl de kapitein zijn pijp rookte en de man nen wat zaten te praten. Struisje maakte een praatje met Profjes paard, dat vreed zaam aan het grazen was en vergat zyn verdriet om zijn achtergebleven kind. Vraagt Uw apotheker of drogist Nutrlcla - Zoetermeer INGEZONDEN STUKKEN October 1933. Katholieken van Leiden! En m het bijzonder Katholieke Radio Luisteraars mag ik even uw aandacht vra gen? Het gaat hier namelyk om het al of niet lid zijn van de Kath. Radio Omroep. Vreemd, zult gij zeggen, ieder Katholiek die radio heeft zal toch zeker lid zijn van den K.R.O. Helaas, er zyn er en vooral in Leiden, nog altijd velen, die zich nog niet hebben aangesloten by onzen Omroep. Degene die zich nog niet aangesloten hebben vergeten schijnbaar, dat zy een zekere plicht heb ben om een omroep te steunen, ieder zijn eigen principieele omroep. Plicht hoor ik zeggen, waarom? Wel, ge achte Luisteraar, die muziek, tooneel etc. die uitgezonden wordt, is bekostigd door de aangesloten Luisteraars van een Om roep-Vereeniging. Profiteert gij van die uitzendingen, dan geniet gij van datgene, waar anderen voor betalen. En nu wil ik U vragen, niet betalende Luisteraar, is dat billijk? Ook U willen wij als lid of beguns tiger. Elke Katholiek behoort de Katho lieke courant te lezen, goed, maar dan be hoort toch zekere iedere Katholiek aange sloten te zyn by den K.R.O. Men komt als propagandist wel eens by katholieke radiobezitters om te probeeren ze te bewerken voor lid of begunstiger en dan krijgen we als antwoord: de radio is kapot of: „neen, mynheer, dat kan niet, we geven al zooveel, hier en daar wat aan, dat loopt zoo op". Nu, geachte lezer, als wij dat te hooren krijgen, kunt gy ervan op aan, dat die radio eens zoo hard gaat als wij weg zijn en dat die klagers dikwijls bezitters zijn van dure en kostbare toestellen en 't heusch zoo kwaad niet hebben, uitzonde ringen natuurlijk daargelaten. Als iemand geen werk heeft, ja, dan willen en mogen wij niet aandringen, maar wel zouden wij dezen willen verzoeken een K.R.O.-busje aan te schaffen en daarin wekelyks te offeren al is 't maar één cent. Beter wat dan niets. En gij geniet er toch juist het meest van. Welnu wanneer er voor U, God geve het, betere tijden aanbreken, dan hopen wij, dat gij de Omroep, Uw Omroep, weer zult steunen, die u in donkere dagen wat vroolykheid en ook wijze lessen gaf in muziek en lezingen. Daarom wil ik be sluiten met de aanbeveling voor het lid maatschap van den K.R.O. Is het per jaar voor U te bezwaarlijk, dan kunnen wij U helpen, want ook hier in Leiden kunt gij U als weekabonné opgeven op de Kath. Radio Gids a 0.20 per week waardoor U tevens Begunstiger is van den K.R.O. Als gij lid wenscht te wezen, dan behoeft U slechts 5 cent meer te betalen, dus 0.25. Elke K.R.O. Luisteraar neme een K.R.O.- busje. De winteravonden komen weer aan dus nog meer dan anders zult gij genieten van de mooie uitzendingen die do K.R.O. U geeft. Dus, geachte Luisteraar, gij die nog niet aangesloten zijt, wij verwachten uw opgave stel niet uit, doe het nu en gij zult er geen spyt van hebben. En gij, trouwe K.R.O.- leden en begunstigers, denk aan het parool: „Win er in 1933 een bij voor den K.R.O.". Opgaven kunnen gedaan worden by L. v. Zandwijk Jr., Witte Rozenstraat 19, controleur K.R.O.-busjes en Haarlemmer straat 242. PROFJE EN STRUISJE. buurt van een Indianendorp waren. De ka pitein, die wel ens Indianen had ontmoet, keek een beetje benauwd, maar de man zei, dat het vreedzame menschen waren, die bevriend waren met de blanken. Er zijn wel Indianen die niet zoo rustig en vriendelijk zyn, maar dat is eon heel eind verder, 's Nachts droomde Profje van een Indiaan, die hem te lijf wilde en hij was blij toen het weer tijd was om op te staan.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11