VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 De 16-jarige Nelly Oppenheimer mocht een geschenk in ontvangst nemen als be looning voor een gedichtje, dat ze geheel zelfstandig had gemaakt en betrekking hebbende op den Dierendag. Het verdere gedeelte van den avond werden eenige mooie films vertoond, waar bij de bekende Rin tin film „IJzeren Klau wen" de hoofdschotel vormde. Het programma lokte een algemeen ap plaus uit, waaruit bleek, dat men zich zeer had geamuseerd. En op leerzame wijze! HAZERSWOUDE-GROENENDIJK. Auto tegen een huis gebotst. Gisteravond reed een luxe-auto bestuurd door een zekere van B., afkomstig uit Rot terdam, langs den Rijksstraatweg. Door dat, volgens verklaring van genoemde be stuurder, hij verblind werd door een voor bijrijdende automobilist, welke lichten niet temperde, reed van B. eerst tegen een boom en daarna pardoet tegen het huis bewoond door M. J. B. alhier, met gevolg, dat een ladder, welke boven op den wagen lag, door de ruiten terecht kwam. Aan het huis is behoudends enkele, kapotten rui ten en een blind hetwelk eveneens werd verbrijzeld geen schade aangericht. De wagen was echter geheel vernield. De in zittende chauffeur met een passagiér, kwamen wonder boven wonder met dén schrik vrij. Naar wij vernemen is de auto niet verzekerd. De schade welke aan het huis is aangericht beloofde de bestuurder te zullen vergoeden. De auto, welke een zeer oud vehikel is, zal wel belanden bij een slooper. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. De weg WassenaarKatwijk. .Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den A. N. W. B. en de K. N. A. C. dee- len Ged. Staten van Zuid-Holland mede, te hebben besloten in de bochten van den weg WassenaarKatwijk witte verticale strepen te doen aanbrengen op de boomen of waar deze ontbreken hekwerken of wit te palen te doen plaatsen of witte ver- keerslijnen in de wegas aan te brengen. SASSENHEIM. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Man door auto meegesleurd. Hedenmorgen omstreeks 10 uur had op de Postbrug over de Leidsche Vaart een ernstige aanrijding plaats. Een man, J. A. Oliemiller, wonende te Den Haag, werk loos, die plotseling den weg overstak, werd aangereden door een uit de richting Lei den komende auto. De bestuurder van deze auto kon den man niet ontwijken, daar uit de richting Sassenheim eveneens een auto naderde. De man werd eenige meters met de auto meegesleurd en ernstig ge wond. Dr. Hubert uit Sassenheim liet den man naar het St. Bernardusgesticht te Sassenheim overbrengen. De politie stelt een onderzoek in. Den automobilist treft waarschijnlijk geen schuld. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. „Jongens, gooi dien rommel weg". Op 12 Juni j.l. hield het 4de Rget. In fanterie, uit Leiden onder bevel van den lsten luitenant C. v. d. Bergh, schiet oefeningen te A1 p h e n a. d. R ij n. Op den weg bevonden zich eenige personen waarvan er een riep: „jongens, gooi dien rommel weg". Toen daarop de luitenant aan den milicien V. gelastte te schieten richtte de man zich tot dezen en riep „draai het geweer om en schiet die vent voor zijn kop". Wegens opruiing stond heden voor den politierechter, mr. van der Boom, terecht de 25-jarige betonwerker A. van 't W. uit Alphen, die alhoewel oorspronkelijk de feiten toegegeven hebbend, thans zeide, dat hij zich niet herinneren kon de bo venaangehaalde woorden te hebben geuit. De politierechter stelde verdachte de vraag, hoe 't kwam, dat hij er thans zoo onschuldig bijstond, terwijl hij toch zoo'n brutale houding had aangenomen. De luitenant, die het bevel voerde, ver klaarde als getuige, dat hij niet persoonlijk de ophitsing betreffende het schieten heeft gehoord. Dit laatste was waargenomen door twee miliciens, die dit onder eede verklaarden. Verdachte zeide nogmaals zich niet be wust te zijn te hebben opgehitst. De politierechter: Het komt meer voor, dat menschen die zoo'n geweldig grooten mond opzetten, als het er op aan komt het eerst in elkaar zakken. Het O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Dijck, noemde het feit hoogst ergerlijk. Verdachte staat bekend als een groote praatjesmaker, die het even wel direct op een loopen zet als hij in 't nauw wordt gebracht. Voor ditmaal wilde spr., waar verd. niet eerder veroordeeld is, een voorw. straf vragen, doch daarnaast een geldboete. Eisch: 3 maanden voorwaardelijk en 40.boete. De politierechter, na den verdachte zijn optreden nog eens ernstig onder het oog te hebben gebracht, veroordeelde hem tot 25. subs. 25 d. en 3 maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Een buren-ruzie, waarbij het mes gebruikt werd. „Het is hier geen 3 October, je moet geen hutspot van uw verklaringen maken", zei de politie-rechter tegen een 16-jarige fabrieksarbeidster die ais getuige a dé charge optrad in een mishandelingszaak tegen den transportarbeider D. v. S. den B. uit Leiden. Deze had in den nacht van 29 op 30 ^Tuni j.l. een buurman met een mes verwond, en voerde te zijner verdediging aan dat hij door den buurman en zekeren de W. zou zijn aangevallen en uit noodweer te heb ben gehandeld. De getuigenverklaringen liepen uiteen omtrent de vraag, wie van de beide par tijen het eerste was begonnen. De politierechter wees op het gevaar van messen hanteeren, zoowel ten opzichte van den verdachte als van getuigen. Het O.M. zeide, dat, indien iedereen die aangevallen werd, een mes moest trekken en zich daarbij op art. 41 W. v. S. beriep, menige vechtpartij een tragisch einde zou nemen. Het fiet, dat de eene partij den eersten klap geeft, brengt geenszins mede, dat de andere direct naar een mes mag grijpen. In dit geval is in den rug gestoken. Van noodweer is hier geen sprake en waar de aangevallene in den long is getroffen mag verdachte nog vail geluk spreken. Alvorens tegen verdachte straf te eischen, zou spr. vooraf een rapport om trent hem willen inwinnen. Mr. den Beer Portugaal zeide zich hier mede te kunnen vereenigen. Een juffrouw, die „mishandelde". De politierechter veroordeelde heden mej. W. geb. v. d. L. te Alphen a. d. R ij n tot een geldboete van 20 subs. 20 d. wegens mishandeling van een 10-jarigen jongen, die haar, volgens haar beweren, met een handje grint zou hebben gegooid. De juffrouw, tegen wie 5 boete was geëischt zou er wellicht mét deze straf zijn afgekomen, indien zij had willen er kennen dat haar optreden ongepast was. Een ambtenaar beleedigd. De afdeelingsvoorzitter van den moder nen Transportarbeidersbond T. P. de G., te Leidschendam, stond terecht we gens beleediging van den gemeentelijken opzichter der werkversc' ng te Stomp- wijk, wien hij zou hebben toegevoegd, „dat het eens uit moest zijn met dat ge- zwendel". Het O.M., dat verdachte's optreden scherp laakte, eischte tegen hem 25 subs. 25 d., en een maand voorw. gevangenis straf. Mr. van der Boom, wees er verdachte op, dat De G. in zijn hoedanigheid van voorzitter van een modernen bond een zeer verkeerde houding heeft aangenomen tegen een ambtenaar die zijn plicht doet. Deze toch had opdracht van den burge meester om eenige tewerkgestelden, die reeds aan den arbeid waren gegaan, doch die blijkbaar niet aan de beurt waren, het werk te doen beëindigen. Verdachte zeide het verkeerde van zijn optreden m te zien en in '*et vervolg zich als heer te zullen gedragen. Een en ander gaf den politierechter aan leiding een geldboete van 55.subs. 5 dagen zonder meer op te leggen. STADSNIEUWS BRAND BIJ DE VRIES EN STEVENS. Naast het Ethnografisch Museum. DOOR KRACHTIG OPTREDEN VOOR KWAM DE BRANDWEER ERGER. Gisteravond omstreeks half acht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitge broken in een der pakhuizen van de N.V. Electriciteits- en Gas-maatschappij v. h. de Vries en Stevens, welk pakhuis gelegen is aan de Boommarkt naast het Ethnogra- phisch Museum. Het vuur bleek te woeden op de zolder verdieping en een daarin gelegen hooger gedeelte, waar oud materiaal, o.m. eenige duizenden fittings lagen, die gretig voedsel boden aan de vlammen en begrijpelijkerwijs veel rook ontwikkelden. Aangrenzend aan het brandende perceel ligt het gebouw van de afdeelingen Afrika en Amerika van het Rijks Ethnografisch Museum, zoodat het brandpiket van de Leidsche Universiteit gealarmeerd werd, waarvan verscheidene vrijwel onmiddellijk na het uitbreken van den brand aanwezig waren. Onder leiding van den heer A. van Hoogstraten en den heer Stokhuijzen wer den onmiddellijk veiligheidsmaatregelen genomen om de voorwerpen in het gebouw voor het vuur te beveiligen ,en door mid del van de brandslangen nat te houden. Dit was hoog noodig, want de zolder verdieping van het pakhuis brandde als een fakkel en een zware vonkenregen daalde over de belende perceelen neer. Inmiddels was de politie met haar spuit gearriveerd en de bestrijding van het vuur begonnen, waarop de brandweer via den Magirusladder met drie stralen op de mo torspuit voor de rest zorgde. Het vuur was spoedig ingesloten en de brandweer had het toen vrij spoedig onder de knie. Bin nen een half uur was het ergste achter den rug en niet lang daarna kon de brandweer, die onder leiding van den w. n. comman dant, den heer D. van Lith, goed werk ge daan had, inrukken. De zolderverdieping brandde geheel uit, waarbij de opgeslagen materialen mede verloren gingen. De schade, die door verzekering wordt gedekt, valt nogal mee. Op het terrein van den brand merkten we o. m .op den burgemeester, mr. A. van de Sande Bakbuyzen, president-curator der Leidsche Universiteit, dr. W. H. Rassers, con servator van het Museum, weth. J. Splinter, den gemeentesecretaris mr. dr. C. E. van Strijen, de commissaris van politie en ver schillende raadsleden. Vanaf den Apothekersdijk sloeg een groo te menschenmenigte den brand gade. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt den man, die zich gisteravond in den winkel van de firma de Vries en Ste vens gevestigd aan de Breestraat, heeft vervoegd met de mededeeling, dat bij deze firma brand was uitgebroken, zich ten spoedigste aan het Bureau van Politie, afd. Recherche te vervoegen. DE K.J.M.V. OP HET OORLOGSPAD. Men zendt ons de volgende beschouwing: Weer is het oogenblik gekomen voor het groote najaars-offensief der K.J.M.V. in Nederland. Overal in den lande ontwik kelen de afdeelingen een levendige activi teit. Er wordt sinds weken onder hoogdruk gewerkt door bestuur en leden. Ook in Leiden is een kerntroep der-KJ. M.V. sinds geruimen tijd bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor het traditoneele herfstoffensief tegen het nog steeds veel te groote leger der jonge mid denstanders, die buiten de K.J.M.V. staan. Het is nu zeven jaar geleden, dat de K.J.M.V. werd opgericht. In die zeven jaar is er heel wat veranderd. Van het eertijds vroolijke clubje jongelui uit de midden stand is de K.J.M.V. uitgegroeid tot een jeugdvereeniging, die zich tenvolle bewust is van haar zeer verantwoordelijke taak ten opzichte van de jongeren, die zich als lid der K.J.M.V. hebben opgegeven. De taak van de K.J.V. is verantwoorde lijk en zwaar, omdat zij, geboren uit de dringende nood der tijden, plotseling ge roepen werd door den Bisschop de tot nog toe verwaarloosde belangen der rijpere middenstandsjeugd te behartigen. Tot nog toe, dat wil zeggen eind 1929, was de rijpere middenstandsjeugd prac- tisch aan haar lot overgelaten. Met het verlaten van het patronaat begon een doel- looze zwerftocht van vele jaren alvorens de jonge middenstander als zelfstandig zakenman het lidmaatschap van zijn stands organisatie kon aanvaarden. Tenminste in dien hij daartoe da nog de lust gevoelt. Tusschen zijn jongelingstijd en zijn zelf standig zakenman-zijn gaapte dikwijls een kloof van lange jaren, waarin hij aan zich zelf overgelaten was. Aan het patronaat was hij ontgroeid, zijn standsorganisatie kon hem nog niet gebruiken. Terwijl alom het vereenigingsleven ook voor de rijpere jeugd bloeide of tenminste bestond, was de jonge middenstander aan zichzelf overge laten. Is het dan zoo te verwonderen, dat zeer vele jonge middenstanders hun vrijen tijd gingen gebruiken op een wijze, die niet de meest geschikte is voor een katholieken jongeman? Al naar gelang de aanleg, gingen de sympathieën uit naar het meis je, het biertje, de bioscoop, de dancing, om van andere liefhebberijen niet te spreken. Nu liep de jonge middenstander bij dit alles één groot gevaar, waarop wjj .hier bizonder de aandacht moeten vestigen. Door het gemis aan een gezond tegenwicht, liep de jonge middenstander de kans al die genoegens en ontspanningen te be schouwen als het voornaamste in zijn jonge leven. Wij hebben ze bij tientallen aangetrof fen en treffen ze ook nu nog aan, voor wie er niets anders schijnt te bestaan dan het biertje, het meisje, de bioscoop of het biertje, het meisje, de dancing. Voor an deren is het geval wat minder gecompli ceerd: het biertjede sport of, het meisje de sport of wel simpel en alleen „de sport". Wij gelooven niet te moeten aantoonen, dat een dergelijke bedenkelijke eenzijdig heid en oppervlakkigheid, de evenwich tige ontwikkeling van den jongen midden stander tot een volwaardig mensch en katholiek niet bevordert. Toen Z. H. Exc. Mgr. Aengenent in 1929 dan ook een krachtige organisatie van de jonge middenstanders verlangde, was het inderdaad de hoogste tijd. Nog altijd wordt de middenstand de ruggegraat van Kerk en Maatschappij genoemd. Laten wij zor gen deze eere-titel in de naaste toekomst niet te verliezen. Maar dan moeten wij, meer dan ooit, reeds op jeugdigen leeftijd het besef hebben, wat er van ons verlangd wordt. De K.J.M.V. nu brengt haar leden het bewustzijn bij, dat de jonge middenstan der van vandaag nog wel iets anders te doen heeft dan alleen te denken aan ver maak of ontspanning. De K.J.M.V. wil den jongen middenstander vrijwillig bewust doen worden, dat hij néóst zijn ontspan ning, waarop hij recht heeft, óók zijn beste kracht van lichaam en geest moet geven om zijn groote ideaal te bereiken: een waarlijk katholiek middenstander in zijn huiselijk leven zoowel als in zijn zaken leven. Een man van karakter, een katho liek van de daad! P.S. Vergeet niet de adverten tie van hedenavond te lezen! Houdt bij voorbaat Dinsdag avond 10 Oct. a.s. vrij! Een uitvaart-plechtlgheid. Morgenmiddag om 3 uur houdt het Leidsch Muziekcorps zijn afscheids-bijeen- komst in het Invalidenhuis. De nog resteerende gelden 'en de op brengst van den verkoop der muziekin strumenten zullen onder de leden worden uitgekeerd bij wijze van gratificatie. Een destijds door het Raadslid Coster in den Raad gedaan voorstel om van ge meentewege een gratificatie uit te keeren, is, zooals men zich herinnert, verworpen. De Nederlandsche Week. Gisteren heeft in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers der plaatselijke bla den de vaststelling plaats gehad van de nummering der geschenken van de gehou den Winkelweek. Kaarten in de etalages der winkeliers vermelden deze nummers. Nieuwe dienstregeling N. Z. H. T. M. Met ingang van Zondag as. treedt op de lijnen der N. Z. H. T. M. een nieuwe dienst regeling in werking. Gidsen zijn te beko men aan de bureaux en bij de conducteurs. Het Residentie-Orkest. In verband met het afzeggen van zijn geheele Europeesche tournée door den pianist Jasé Iturbi, komt er ook in de op gave van de solisten, die dezen winter aan de Leidsche concerten van het Residentie Orkest medewerken, een wijziging. In plaats van Iturbi zullen nu aan het eerste abonnementsconcert op Donderdag 19 Oc tober a.s. optreden de pianisten Barlett en Robertson. Ready-onderwijs. De Vereeniging van Leiders en Leeraren aan Ready-scholen geeft een brochure uit, die ten doel heeft: bevordering van het conversatie-onderwijs. Het is echter vooral voor de bijzondere wijze, waarop zij dit doel tracht te berei ken, dat zij de aandacht vragen. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de annonce in dit blad. Handelsregister K. v. K. Opheffing: 2456. Firma Hoogervorst Co., Voorhout, Loosterweg 37, bloem- bollcnkweekerij en -handel. N. inschrijvingen: 6276. W. van Egmond, Katwijk aan Zee, Secr. Varke- visserstraat 65, winkel in brood, koek, enz. E.: W. van Egmond, Katwijk aan Zee. 6278. Woningbureau M. van Driel, Lel den, Roomburg er weg 2. E.: M. van Driel, Leiden. Arbeidsbeurs Leiden. Op den 5en October waren 2926, (v. J. 3337) werkzoekenden ingeschreven. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Indisch recht, de heer Roesbandi, Leiden; economisch doctoraal-examen Indologie de heeren M. la Fontaine, Den Haag en B. J. Smits, Den Haag; doctoraal examen geneeskunde de heeren D. J. Hulst (cum laude) Leiden, J. H. Kraaijmes, Oakland; K. J. Troost, Naald wijk; D. E. v. Devivere, Den Haag; candidaats-examen rechten de heeren A. H. Heering, Leiden; G. L. v. d. Jagt, Den Haag; H. Swagerman, Den Haag; M. W. C. de Jonge, Zutphen; J. P. S. Lucardie, Rotterdam. TELEGRAMMEN HET PROCES TE LEIPZIG. DIMITROF WORDT UIT DE ZAAL GEZET. Hij kon zijn mond niet houden. LEIPZIG, 6 October (V.D.). Bij het ver dere verhoor blijven de incidenten tus schen Dimitrof en den president voort duren. Dimitrof verklaart lid te zijn van het Centraal Comité der Bulgaarsche Com munistische partij en zich ook voor het gerecht als zoodanig te voelen. Na de pauze gaat het op dezelfde manier verder. Dimitrof spreekt over de „kolos sale onbekwaamheid" en het „onverstand" der politieambtenaren in verband met een poging der politie om op hem gevonden gecodeerde telefoonnummers te ontcijfe ren. Als de president hem opnieuw tot de orde roept en Dimitrof zijn uitdrukkingen niet wijzigt en blijft interrumpeeren be sluit de senaat kort overleg Dimitrof uit de zaal te verwijderen. Protesteerend en onder het uitroepen van scheldwoorden verlaat Dimitrof onwillig onder geleide van zijn bewakers de zaal. BURGERLUXE STAND LEIDEN. Geboren: Roelfina Hendrika Trijntje d. van P. Koning en H. Reurich Maria Antonetta Theresia d. van G. J. Bik en W. M. Tuithof. Ondertrouwd: K. L. Hermans jm. en M. Nieuwenburg wede. W. Plaisier jm. 29 j. en J. van 't Zand jd. 24 j. P. Arbouw jm. 25 j. en Z. Muselaar jd. 22 j. C. Baars jm. 23 j. en E. Staffeleu jd. 22 j. D. K. A. Riel jm. 24 j. en J. v. d. Bogaard Jd. 27 j. Overleden: H. DekkerZwarts vr. 77 j. C. Chr. DevelingPracht vr. 32 j. J. M. Tegelaarv. Schaik wede. 68 j. Chr. B. LubRousch wede. 69 j. J. E. de RidderWasenaar wede. 87 j. W. H. Bruijn wedn. 63 j. LAATSTE BERICHTEN STAATSLEENING VAN 200 MILLIOEN. Wij kunnen de juistheid bevestigen van de geruchten omtrent de aanstaande uitgif te van een 4 pet. Staatsleening van 200 millioen gulden tegen een koers van 99 pet. Het prospectus zal a.s. Maandag 9 Octo ber verschijnen. CRISISBOTERMERK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de week van 8 t/m. 14 October de prijs van het crisis-botermerk is vastge steld op 90 cent per K.G. en die van de ver- voeryergunning voor buitenlandsche boter op 1.per K.G. WINKELHUIS UITGEBRAND. Hedennacht heeft een hevige brand ge woed in het perceel Laareschstraat 13 te Enschede, waarin was gevestigd de manu facturenzaak van den heer Ebbekink. De brand, die om ongeveer half drie uit brak, nam spoedig een grooten omvang aan. De bewoners konden zich slechts met moeite ni veiligheid brengen. Het pand is geheel uitgebrand; niets kon worden ge red. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Het naast gelegen perceel, waarin ge vestigd is de fruitwinkel van den heer C. Oost, bekwam groote waterschade. INBRAAK IN HET6 POSTKANTOOR TE ROSMALEN. Drie daders aangehouden. In verband met een inbraak in het post kantoor te Rosmalen gepleegd in den nacht van Woensdag op Donderdag is door den gemeenteveldwachter te Veen bij Heusden een drietal personen aangehouden die be zig waren vijf cent-briefkaarten te ver- koopen ver beneden den prijs. De aange houdenen zijn M. K, uit Hengelo, J. E. uit Zutphen en J. G. de J. uit Herwijnen. De politie van Rosmalen, die door de gemeentepolitie van Veen van de aanhou ding in kennis was gesteld en hiervoor naar Veen was gekomen, heeft de drie ver dachten meegenomen naar Rosmalen. Naar wij vernemen hebben alle drie personen bekend de inbraak in het post kantoor te Rosmalen te hebben gepleegd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Oct. Vee. Aanvoer: 732 run deren, 198 kalveren, 1020 schapen, 386 var kens, 466 biggen, 1 paard, 5 veulens en 4 bvokken en geiten. Prijzen: 41 stieren 60 200 handel matig; 173 kalf- en melkkoeien f 90180, handel matig; 349 varekoeien 75110,. handel stroef; 169 vette ossen en koeien 90—225, schoon aan de haak 34 tot 60 cent. handel matig; 13 graskalveren 1434; 13 vette kalveren 4065 schoon aan de haak 5275 cent en 51 nuchtere kal veren 47, handel matig; 670 vette scha pen 1260 en 350 weideschapen T014, handel traag; 386 varkens 12—26, handel zeer matig; 466 biggen 5—9, handel zeer matig; 4 bokken en geiten 28. Kaas. Aangevoerd 90 partijen, w. o. 64 partijen Goudsche en 26 partijen Leid sche kaas. Besteed werd voor: ie soort Goudsche kaas 2427.50, 2e soort 21— 23, le soort Leidsche 2529 en 2e soort Leidsche f 2224 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas matig. DELFT, 5 Oct. Vee. Aanvoer: kalfkoeien 110225, varekoeien 50145, nuchtere kalveren 410, magere varkens 1423 biggen 614, fokschapen 1116, rund- vleesch per kg. slachtgewicht 58, 50 en 42 cent. Aanvoer: 148 runderen, 1 g. kalf, 94 nuchtere kalveren, 397 magere varkens. 1228 biggen, 52 schapen of lammeren en 5 geiten of bokken. Boter. Aanvoer 20 achtste, cn 4 zes- tolende. Prijs 1.751.80 per kg. Handel gewoon. ALKMAAR, 6 Oct. Kaas. Aangevoerd 80 stapels zijnde 130.000 kg. Fabriekskaas 21 Fabriekskaas commissie 19, Fabriekskaas middelbare f 18, Boerenkaas kleine 21, Boerenkaas commissie f 19 per 50 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 59.01 Londen 7 G4l/4 New York J.61 Parijs 9 701/2 Brussel 34.56 Zwitserland 48.05 Milaan 13.02 Madrid 20.75 Oslo 38.45 Kopenhagen 34.20 Stockholm 39.45 Weenen Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 1%.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3