De inkrimping van de rundveestapel UIT DE RADIOWERELD UIT DE OMGEVING VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. ttu ONZE PRIESTERS. „Durft men van anderen hei ligheid vorderen, zoolang men zelf niet de eerste stap in die richting heeft gezet?" In het zoo juist verschenen Jaarboek der St. Radboud-Stichting schrijft de nieuwe Rector Magnificus, prof. E. J. J. v. d. Heij den een belangrijke beschouwing, waaruit we de volgende aanhaling doen: „De Kerk heeft onfeilbaar gezag over ge loof en zeden. Men erkent het. Goed. Ze bewaart de schatten der genade in de sa cramenten. Goed. Maar verder? Als men de taal van sommigen leest, is het of de Kerk verder nauwelijks meer zou zijn dan een poel van verwording. Haar dienaren zouden de oorzaak zijn van de corruptie van het Christendom. Zij zou den de Europeesche jeugd afslachten. Zij zouden een verzameling zijn van medio criteiten, blinden, dwazen. Een aanzienlijk deel der geestelijkheid zou in ontbinding zijn, het leven dooden van de jeugd. Het verwijt van hoogmoed en geestelijke steri liteit hebben zij zich moeten doen welge vallen. Dit alles en nog veel meer heeft men durven schrijven namens den „adel der katholieke jeugd". Als dat adel is, mochten wij hopen, dat geen studeerende tot dien stand behoort. Namens de geheele univer sitaire gemeenschap zij geprotesteerd tegen dit verguizen, van onze priesters, tegen dit werpen van slijk naar onze beste mannen. Naar mannen uit het geheele Roomsche volk, die in de jaren, waarin het leven nog alles belooft, afstand hebben gedaan van hetgeen met kosmisch geweld dan aan trekt. Naar mannen, die wat meer is hun beloften houden, God alleen weet in welk een strijd. Die, jaar in jaar uit, voor dag en dauw het Offer breken in, hoe dik wijls, leege kerken. Die om wille der .ge hoorzaamheid het schampere woord, dat ons leeken opluchting geven kan, inhouden moeten. Die schamel en grootendeels onge- eerd door het leven gaan. Die dagelijks in den biechtstoel als het ware hangen over ravijnen van ellende en gevaar, waaruit beelden rijzen, die ons het leven lang ach tervolgen zouden. Die aldaar beloften hooren, die niet in vervulling gaan, en toch telkens weer hun zegen spreken! Mijn God! Past het ons, leeken, zulke mannen, wier gebreken duizend-voud ver groot de onze zijn, maar wier deugden wij bijna alle missen, na te roepen indien hun pogingen niet onmiddellijk slagen? Denkt men zichzelf van burgerlijkheid, benepen heid en mediocriteit te zuiveren door in rollende woorden aan de besten onder ons daarvan verwijt te maken? Durft men van anderen heiligheid te vorderen, zoolang men zelf niet de eerste stap in die rich ting heeft gezet? Mag men Gods naam aanroepen, terwijl men de eerste regelen van Zijn dienst met voeten treedt? Neen, duizendmaal neen! Als de Christe lijke cultuur mocht te gronde gaan, zal dat niet te wijten zijn aan hen, die als onze priesters zwoegen, maar aan die anderen, die met het hoofd het geloof aan de Voor zienigheid in de leiding van de Kerk ver loren schijnen te hebben". WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN: ACTIE TEGEN DE COMMUNISTEN. Geruchten doen de ronde, dat de com munistische partij zal worden verboden of opgeheven, althans dat maatregelen te gen haar zullen worden genomen. Het laatste achten wij waarschijnlijker en redelijker dan het eerste, zegt de Volkskrant en het blad vervolgt: Natuurlijk zouden wij geen traan laten niet alleen maar het winst ach ten indien het communisme verdween, doch niemand zal zich diets maken, dat bij een verbod van de communisti sche partij daarmee ook de communis tische leer en de communistische geest hebben opgehouden te bestaan. Ieder weet beter. Nu zijn er op het oogenblik men- schen genoeg, die naar het opheffen der communistische partij dryven, èn natuurlijk omdat ze het communisme een gruwel vinden, èn omdat ze die opheffing als een inleiding zouden be groeten tot andere: naar hun mee ning moeten, evenals in Duitschland, alle partijen verdwijnen en behoort er niets dan één groep van „volksgenoo- ten" over te blijven, de onge- wenschte elementen jaagt men dan over de grens of sluit men op in con centratiekampen, waar sommige héél ijverigen nu al een plaatsje voor een paar der tegenwoordige ministers hebben gereserveerd. Zou opheffing der communistische partij om allerlei redenen ontactisch moeten worden geoordeeld, dringend, gebiedend noodzakelijk is het nemen van maatregelen tegen haar actie. DE DISTRIBUTIE VAN HET Z.G. Gistermiddag vond een persconferentie plaats met het Bestuur van de Vereenigde Amsterdamsche Slagers (V.A.S.) ter be spreking van de maatregelen, die de re geering in de toekomst zal treffen inzake het z.g. overtollige rundvleesch. Op een vergadering die de V.A.S. tot dit onderwerp belegde, bleek, dat de slagers in het algemeen vóór het corned-beaf-plan zijn. De V.A.S. neemt in dit vraagstuk een andere houding aan, dan de Commissie van Overleg, samengesteld uit de 4 lan delijke slagersbonden. Zooals bekend is, is de Commissie voor standster van het z.g. verschenen vleesch- plan, d.w.z. dat voor de behoeftigen in het komende jaar 200.000 runderen ter be schikking zullen worden gesteld tegen den prijs van 0.25 per pond verkoop. De V.A.S. meent in deze, dat er op het oogen blik genoeg vleesch tegen dien prijs ver krijgbaar is. In het algemeen komen de bezwaren tegen het versche vleesch-plan hierop neer, dat er een verschuiving binnen de distri butie plaats zal vinden. Het vleesch zal aan de behoeftigen worden gegeven tegen den verkoopsprijs van 0.25 per pond. Er is echter op het oogenblik genoeg vleesch tegen dien prys verkrijgbaar. Op het z.g. vrije vleesch zou in den toekomst een hef fing komen. Het gevolg daarvan zal zijn, dat het vleesch in prijs zal stijgen, zoodat de behoeftigen die op het oogenblik goed koop vleesch koopen, Ijetgeen door de hef fing duurder zal worden, er toe zullen overgaan, het vleesch van inkrimpings koeien te koopen. De wekelijksche 4000 in krimpingskoeien zullen op deze manier niet naast de gewone consumptie worden gebracht, doch daarin gedeeltelijk worden opgenomen. Op het oogenblik worden per week 8000 runderen geconsumeerd door 7.5 millioen menschen, d.w.z. 4000 koeien door 31/4 millioen. Zelfs indien de in krimpingskoeien niet zullen worden opge nomen in de gewone consumptie, dan zul len dus 4000 inkrimpingskoeien door 1.200.000 behoeftigen per week moeten worden geconsumeerd. Uitteraard lijkt dit, gezien de voorgaande cijfers, min of meer onwaarschijnlijk. Als deze inkrimpings koeien door de slagers aan de behoeftigen zullen worden verkocht, zullen de niet edele deelen van het gewone vleesch geen afzet vinden. De Commissie veronderstelt, dat het versch-vleesch-plan 8 millioen aan de re geering zal besparen. De regeering zal volgens de commissie 100.per koe moeten betalen dus voor 200.000 koeien 20 millioen gulden. Voor dezelfde runderen zal de slager de regeering 12 millioen gul den moeten betalen. Dan zullen de inkrim pingskoeien 8 millioen kosten en deze 8 millioen moet worden opgebracht door een heffing op de 400.000 runderen die jaar lijks geconsumeerd worden, dat is 20. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voorstelling. Onder groote belangstel ling gaf het openluchttheater Ballom gis terenavond een voorstelling op het „Oran jeterrein". De toeren werden met verba zing en belangstelling gevolgd, vooral door de jeugd die in groote getale aanwezig was. De „baas van 't spul" voerde ook werke lijk kranige toeren uit. Vooral op het slap pe koord bleek hij een meester te zijn. Een dankbaar applaus volgde na ieder nummer van het program. Opening Tuinbouwwintercursus. Gis teravond had de officieele opening plaats van den 2-jarigen tuinbouwcursus in de R. K. school alhier. Deze cursus wordt georga niseerd door de afdeeling Katwijk van de Alg. Veeen. voor Bloembollencultuur, in samenwerking met de Tuinbouwvereeni- ging „Katwijk Omstreken". Onder de aanwezigen bemerkten we den burgemeester, mr. W. J. Woldringh van der Hoop; afgevaardigden van de Vereeniging voor Bloembollencultuur en Tuinbouwver- eeniging; de heer C. van Zijst, namens de Vereen, van Oud-leerlingen; de heer P. H. Castenmiller, hoofd der R. K. school. De heer Nic. Bos, voorzitter van de af deeling Katwijk van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, heette de aanwezigen en ook de nieuwe cursisten van harte wel kom. In het bijzonder richtte hij een wel komstwoord tot den burgemeester en sprak er zijn erkentelijkheid voor uit, dat deze zich bereid verklaard had den cursus te willen openen. De burgemeester opende hierna met een korte toespraak den cursus. Als leeraren zullen optreden, behalve het hoofd, de heer F. D. Noest, de heeren D. de Jongh van Leiden en de heer C. van Kla veren van Lisse. Er hebben zich 17 deel nemers voor den cursus aangemeld. Tuinbouw. Eet meer bloemkool, eet meer uien, eet meer peen, eet meer groen ten en eet geen aardappelen want die zijn door de verschillende voorschriften en bepalingen der Aardappelcentrale te duur voor den tegenwoordigen tijd. Doch groen te is er thans volop én voor weinig geld, en 't is een gezond voedsel. EnNeder- landsch fabrikaat en men steunt er de Nederlandsche tuinbouw en de tuinders mee. Vooral met het hoofdproduct van dezen tijd, de bloemkool, gaat het niet best. Er is een teveel voor het binnen- landsch gebruik en het buitenland heeft OVERTOLLIGE RUNDVLEESCH. per koe, hetgeen voor het publiek een pry's- verhooging van 0.05 per pond zal gaan beteekenen. De Commissie veronderstelt, dat er een heffing van 300% boven de bestaande ac cijns zal komen. Het gemiddelde gewicht van een gewone consumptiekoe is 500 pond aan vleesch. De gemiddelde prijs van een dergelijk koe is 0.25 per pond inkoop. Een koe kost dus 150.daar de accijns 10% is. Is dus de veronderstelde heffing van 300% boven de bestaande accijns een bedrag van 3 X 15.f 45. Dit komt dus neer op een heffing van 0.10 per pond, hetgeen niet klopt met de voorgaande berekening van 0.05 per pond. De V.A.S. zijn voorstanders van het z.g. corned-beaf-plan. De Commissie van Overleg veronder stelt, dat bij dit plan de verwerkingskos ten van corned-beaf en de verkoopsprijs, tegen welke deze corned-beaf aan de sla gers zal worden geleverd, van dien aard zal zijn, dat daarin geenerlei opbrengst voor de regeering gekochte runderen zal kunnen worden verdisconteerd. Derhalve zal het volledige bedrag voor de aankoop van deze runderen, zijnde 20 millioen, in zijn geheel door een heffing op de consu menten moeten worden verhaald, hetgeen wil zeggen 2 1/4 maal zooveel als het to tale heffingsbedrag volgens de Commissie van Overleg. Deze heffing zou dan worden 2 1/2 x 0.05 is 0.12 1/2. Wij hebben zooeven gezien, dat bij een veronderstelde heffing van 300% boven de bestaande accijns deze zou neerkomen op 0.10 per pond. Uit zeer betrouwbare bron is echter verzekerd dat de heffing zoo hoog niet zou zijn, waaruit volgt, dat de veron derstelde heffing van 121/2 cent zeker niet juist is. De Commissie van Overleg die uitgaat van een heffing van 10 a 12 1/2 cent per pond heeft als haar meening te kennen gegeven, dat dit een teruggang van het gebruik zal beteekenen, waarvan on derconsumptie het gevolg zal zijn. Volgens de V.A.S. is hier een volmaakte hypothese om te meenen, dat bij een ver hooging van 10 a 12 1/2 cent per pond een blijvende teruggang in de consumptie zal zijn en bij een verhooging van 5 cent niet. Door de V.A.S. wordt de voorkeur gege ven aan het corned-beaf-plan, omdat cor ned-beaf tenslotte een artikel is voor de boterham en dus zeker niet het slagers- bedrijf zal ontwrichten. Het bederft niet, het kan zijn tijd afwachten en het zou eventueel naar het buitenland kunnen worden verkocht. Tenslotte moet nog gedacht worden aan de Isr. groep van de bevolking, die van het corned-beaf verstoken zou blijven, ten zij bijzondere maatregelen zouden worden getroffen. De V.A.S. stelt hier dus de re geering voor ritueel corned-beaf (inder daad een volkomen nieuw product) op de markt te brengen. Holland niet meer noodig en maakt het Hollandsche product door de hooge in voerrechten veel te duur. Zooals het thans gaat, zal de omzet aan de veiling weer be neden het bedrag van vorig jaar blijven. En dit niettegenstaande het kwamtum van aanvoer van de meest producten grooter is dan in 1932. En ook met de bloembollen teelt is het dit jaar allerdroevigst gesteld. De hoop, dat in het laatst van het seizoen de handel nog zou opleven en er nog wel eenige vraag voor de bollen zou komen, is niet verwezenlijkt. De totaaluitkomsten der bloembollenteelt is buitengewoon slecht. LEIMUIDEN. Voetbal. O.D.I. I speelt Zondag a.s. den 2den Competitiewedstrijd tegen K. R. V. II Katwijk, aanvang half één. Vertrek vanaf Maarsse en Kroon uiterlijk 11 uur. O.D.I. II speelt een vriendschappelijken wedstrijd tegen Majella I Oude-Wetering te Oude-Wetering. O.D.I. III speelt thuis een vriendschap pelijken match tegen D.E.S. III Kudel- staart. Aanvang 1 uur. Help een handje. A.s. Maandag 9 Oc tober zal door de Crisis-collectanten een speldjesdag worden gehouden, ten bate van 't Nationaal Crisis-Comité, 's Avonds half acht zullen door de plaatselijke ge mengde zangvereenigingen „Excelsior" en „Sursum Corda" op verschillende punten van het dorp een paar zangnummertjes ten beste worden gegeven, terwijl dan een collecte zal worden gehouden, eveneens, voor 't zelfde doel. NOORDWIJKERHOUT. Aanrijding. Donderdagavond had om streeks half 3 uur op den 's Gravendam- sche weg een aanrijding plaats. Dr. Thea- dens, alhier, reed met zijn auto in de rich ting Piet Gijzenbrug, terwijl de dames M. Heemskerk en G. Kroon aan den rechter kant van den weg liepen. Waarschijnlijk verblind door een tegemoetkomende auto reeds dr. Teadens mej. Heemskerk aan, deze werd door de auto opgeschept en kwam op den rechterlamp van den wagen terecht. Door het plotseling hevig remmen werd zij echter tegen den grond gesmakt. Zij bekwam niet ernstige wonden aan de linkerslaap en op het hoofd. Dr. Theadens verleende zelf de eerste geneeskundige hulp en constateerde, dat de aangeredene verder niets mankeerde. Mej. Kroon kwam Programma's voor Zaterdag 7 Oct. Huizen 1875 M. KRO-uitzending, 4.005.00 HIRO. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 111.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het Weensch Radio-Octet, afgewisseld door Gramofoon. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Afgestaan aan de HIRO. 5.00 Cursus in schriftverbetering. 5.30 Vooravondconcert door het KRO-or- kest. Te 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. Te 7.15 Gerh. Krekelberg over „Het haken kruis in de wereldhistorie. 7.45 RKF-kwartiertje. 8.00 Dr. Jos. Gielen over „Kees Mechel 50 jaar". 8.30 Vaz Dias. 8.35 „Daar heb je gelijk in". KRO Non stop Revue m. /n. v. de KRO-boys. Te 11.30 Vaz Dias. 11.30 Gramofoon. Hilversum 290 M. V ARA-U itzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr., De Notenkrakers o. 1. v. D. Wins, A. Bouw meester (declamatie) en Gramofoonplaten. 12.00 VARA-Kleinorkest o. 1. v. H. de Groot. I.45 Zenderverzorging. 2.00 Gramofoonplaten. 2.45 Causerie J. F. H. Roma. 3.00 Mondaccordeonclub „Rozenkwartier" o. 1. v. N. Godort. 3.15 Causerie A. Wilhelm. 3.20 Gramofoonplaten. 4.00 Literaire causerie A. M. de Jong. 4.20 VARA-Mandoline Ensemble o. 1. v. J. B. Kok. 4.45 Filmpraatje M. Sluyser. 5.15 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst m. m. van Esther Philipse (zang). 6.00 aZng door „De Wielewaal", o. 1. van P. Tiggers. In de pauze: Causerie door K. Vorrink. 6.30 Concert door Bram Mendes (viola d'amore), en J. Jong (piano). 7.00 VPRO. 8.00 Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 Herh. SOS-berichten. 8.17 Paul Collin zingt, aan den vleugel Henr. Koekoek. 8.30 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.15 4e deel van „De zee roept", spel van Busch-Beversluis. 10.00 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 10.30 Vervolg zangrecital. 10.45 Vervolg orkestconcert. II.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.00 Western Studio Orkest o. 1. v. F. Thomas. 1.05 Gramofoonplaten. 1.35 Commodore Grand orkest o. 1. van J. Muscant. 2.40 Gramofoonplaten. 3.20 Orgelspel H. Ramsay. 3.50 S. Baynes' orkest. 4.50 Vaudeville. men den schrik vrij. De politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt en onderzoekt de schuldvraag. Het uitzicht op den weg was belemmerd door mist. OEGSTGEEST. Van een auto gevallen. Nabij de „Drie Witte Palen" is de 18-jarige H. F. V. wo nende te Den Haag, die achter op een vrachtauto meereed in de bocht van de auto gevallen en met inwendige kneuzin gen blijven liggen. Dokter Bertels alhier verleende de eerste hulp, waarna hij met een auto naar zijn woning te Den Haag is vervoerd. De autobestuurder bemerkte niets van het ongeval en reed door. Inwonertal. Het aantal inwoners de- zeg gemeente, dat op 1 Januari 7723 be droeg, was op 1 October j.l. 8007. Gevestigd: J. van Es van Leiden. B. Star van Den Haag. W. F. Gravendaal van Leiden. H. Spreet geb. van Benne- kom van Wijchen. A. A. Slootjes van Leiden. F. Verdoorn van Utrecht. Alex. C. Tobi van Djokjakarta. A. G. Onnen van Singapore. P. J. P. Fontein van Ned. O.-Indië. A. Martens van War mond. Vertrokken: Th. C. Rotteveel naar Leiden. A. Verkuijlen naar Den Helder. M. W. F. Litti naar Leiden. A. C. van Beek naar Leiden. W. D. v. d. Blij naar Den Haag. H. A. Bakker naar Leiden. T. Laterveer geb. Delger naar Leiden. J. W. Bos naar Wassenaar. J. J. Creugh- ton naar Leiden. D. L. Friedmann naar De Bildt. L. van Bergen naar Leiden. Geboren: Aaltje, d. van G. v. d. Schrier en J. v. Elburg. Willebrordus Antonius Johannes, z. van A. J. v. d. Voort en A. C. Verhoeven. Overleden: A. M. Temminck geb. Rosman 74 j. RIJNSBURG. Tuinbouw Er is den laatsten tijd in het geheel geen reden om optimistisch ge stemd te zijn ten opzichte van de tuin- bouwuitkomsten. In dezen tijd van bloem kool, in dezen tijd van peen, zien alle tuinders triestig en troosteloos om zich heen. Het moet voor een groot gedeelte van deze tijd komen, doch wie daarop ge rekend heeft, maakte een misrekening. Beste kwaliteit bloemkool, le soort, ging 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Radio-Koor o. 1. v. C. Dalmaine. 8.20 BBC-Symphonie-orkest. o. L v. Sir Henry Wood m. m. v. solisten. 9.55 Tijdsein, berichten. 10.10 Vervolg concert. 11.00 Voordracht. 11.0512.20 Ambrose en zyn Embassy Club Orkest. „R a d i o- P a r i s", 1724 m. 8.05, 12.20, 7.10 Gramofoonplaten. Kalundborg 1153 m. 12.202.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hotel. 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Concert door L. Preii's Orkest. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Reesen m. m. van zangsoliste. 9.20 Reportage. 9.50 Piano-quatre-mains door O. Peters en F. Jensen. 10.10 Gramofoonplaten. 10.40 Kalman-concert o. 1. v. E. Reesen. 11.30 Gramofoonplaten. 11.502.20 Nachtfeest van den Tooneel- spelers-Bond. Langenberg, 473 m. 6.25, 7.35 en 11.45 Gramofoonplaten. 12.20 Sted. Kleinorkest van MUnster o. L v. Göhre. I.55 Weragstrijkkwartet. 4.20 Concert. 7.20 Concert m. m. van koor, strijkorkest en solisten o. L v. Prof. H. Boell. 8.30 Ge var. progr. m. m. van Willy Rei- chert. II.00 Dansmuziek. Rome, 441 m. 8.50 „Guglielmo Ratcliff", opera van Mas- cagni. B r u s se 1, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o. L van André. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Vioolrecital. 7.15 Gramofoonplaten. 8.20 Promenadeconcert uit Londen o. 1. v. Sir Henry Wood. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.20 Radiotoonel. Deutschlandsender, 1635 m. 7.20 Rijkszending: Bach-concert. 8.25 Dansmuziek, afwisselend uit Lan genberg en van den Deutschlandsender. 10.20 en 11.05 Berichten. II.2012.50 Dansmuziek. In de pauze om 12.20 „Zehn Minuten Geisterstunde". Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2017.20 Daventry. 17.20—19.20 Brussel (VL). 19.20afloop Muhladcer. van 3.804.90. Tweede soort bracht van 2.203.30 op. Derde soort wordt weinig aangevoerd. Ze is het vervoer niet waard. Voor een groot gedeelte 1ste en 2de soort worden de zouters kooper. Men weet, dat als de inzouteryen als koopers optreden, het mis is voor de tuinders. Die kunnen het product alleen hebben tegen lagen prijs. Waschpeen brengt van 2.803.50 per 100 K.G. op. Roode en gele kool gaat voor 3.40 tot 5.20 per 100 in goede kwa liteit. Voor uien is nog geen animo. De beste kwaliteit brengt tot 2.— per 100 op. Mindere soort van 1.401.70. Bloementrekken. Alhoewel de voor uitzichten er volgens deskundigen niet bij zonder gunstig voorstaan, worden toch al veel bollen geplant voor de trekkassen, 't Is trouwens bekend genoeg, dat een volk als Rijnsburgers zich niet zoo spoedig uit het veld laat slaan. Dan nog eerder alles op alles gewaagd. Wel is men van gevoe len, dat het uit te planten kwantum voor de kassen kleiner zal zyn dan vorige ja ren. Dit kan echter aan de uitkomsten ten goede komen. Immers waar op alle ge bied inkrimping plaats heeft, zal men er in dit vak ook wel niet aan ontkomen. Wel wordt met spanning het verloop van den handel in den a.s. winter verwacht en wel voornamelijk om de voorschriften en bepalingen die de Bloembollenkweekers- Centrale mogelijk in deze zal vaststellen. WARMOND. Personalia. Mejuffrouw A. E. van Zwieten, werkzaam op het kantoor van Notaris P. H. Romeijn, alhier, slaagde voor het examen van den bond van Notaris klerken in Nederland. Bevolking. In den loop der bevolking dezer gemeente is een aanmerkelijke voor uitgang te bespeuren. Bedroeg het aantal inwoners op 1 Januari j.l. 2949 t.w. 1532 mannen en 1417 vrouwen, thans bedraagt dit aantal 3017 t.w. 1563 mannen en 1454 vrouwen. Deze vermeerdering is hoofdza kelijk te danken aan het toenemend aan tal studenten op het Seminarie en Philo- sophicum.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15