VRIJDAG 6 OCTOBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag te 2 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de heer P. de Jong, loco-Burgemeester. Secretaris W. A. Har- teveld. Na opening der vergadering met het ge bruikelijk gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Aanbieding gemeente-begrooting, dienstjaar 1934. De begrooting, sluitende in ontvangst en uitgaaf gewone dienst met een bedrag van 225.451.19, wordt in han den gesteld van de commissie voor onder zoek. Het verhuren van gemeente woningen. 2o. Voorstel tot wederverhuring van het warenhuis aan den Langeweg te Roelof- arendsveen. B. en W. deelen den Raad mede, dat de huur van het warenhuis op 15 December e.k. afloopt. De tegenwoor dige huurder P. van der Zwet is bereid dit tuinland met warenhuis weder in te huren voor den tijd van drie jaren tegen een huurprijs van 410.per jaar. B. en W. stellen met de commissie voor de lan derijen voor tot verhuring te besluiten. Met algemeene stemmen wordt besloten tot verhuring over te gaan. Voorts gaat zonder stemming onder de besloten aan Th. Spruit voor den tijd van een jaar te verhuren een perceel tuinland aan den Langeweg ter grootte van 26 A. en 4 c.A. tegen een huurprijs van 130.90. Voorts gaat zonder astemming inder de hamer door de verhuring van een tweetal perceelen tuinland aan M. A. Otten voor een prijs berekend naar 0.70 en 0.40 per R.R. In bespreking komt de wederverhuring van de woning te Rijpwetering aan P. Zoetemelk. De voorzitter doet voorlezing van het prae-advies van B. en W., waarbij zij voorstellen genoemde woning aan Zoe temelk te verhuren voor per week 3.75, alzoo 0.25 minder. De heer Heemskerk heeft zich met de situatie van deze woning op de hoogte ge steld en is van meening dat een huurprijs van 3.75, waarbij het watergeld nog voor rekening komt van den huurder, vrij hoog is. De woning is erg klein, zoodat hij een huur van 3.50 per week voldoende vindt. De verdiensten van den huurder zijn den laatsten tijd nog al achteruit geloopen. De heer Rietbroek is er voor in den huur prijs het watergeld te doen begrijpen, om dat een invordering per drie maanden voor dezen huurder nog al bezwaarlijk is. Na bespreking wordt met algemeene stem men besloten de woning aan Zoetemelk te verhuren voor den prijs van 3.75 per week inclusief het abonnement voor de waterleiding. In behandeling komt hierna de- verhu ring van de woning A 82 aan den heer J. J. de Jong, hoofd van de R. K. Bijzondere school. Voorzitter leest het schrijven van den heer de Jong voor, alsmede het naar aan leiding hiervan uitgebracht prae-advies, waarbij zij voorstellen de woning te ver huren voor per jaar 260.alzoo een ver laging van 40.per jaar. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burge meester en Wethouders aangenomen. Vervolgens wordt in bespreking gebracht de verhuring van de woning B 508 aan den rijksveldwachter J. Geluk. De voorzitter leest het verzoek van J. Geluk voor, waar bij hij verzoekt de woning te mogen huren doch slechts voor een huurprijs van 5. B. en W. stellen den Raad voor hierop af wijzend te beschikken, omdat de woning in verband met hare koopwaarde een huurprijs van 6.50 per week moet op brengen. Gezien het feit dat in de aan wezigheid van een rijksveldwachter voor het dorp Roelofarendsveen een gemeente belang is gelegen, stellen zij den Raad voor aan J. Geluk een standplaatstoelage toe te kennen van 75. De heer Rietbroek vraagt zich af of door het geven van een standplaatstoelage geen precedent wordt geschapen. Voorzitter is hiervoor niet bevreesd. De anderè rijks veldwachter neemt een andere positie in, daar deze meer aangewezen is om politie diensten te verrichten op het water, waar voor hij een bepaalde toelage ontvangt van het Rijk. De heer Bontje is er voor de te geven toelage vast te koppelen aan den tijd dat de rijksveldwachter de woning van de gemeente huurt. Voorzitter heeft hierop niets tegen. De vergoeding wordt van jaar tot jaar vastgesteld. De heer Pennings acht 50.voldoende. Zijn voorstel wordt evenwel niet onder steund. Besloten wordt hierna met alge meene stemmen de woning B 508 aan J. Geluk te verhuren voor per week 6.50, terwijl aan hem te rekenen van 1 Januari 1934 een vergoeding in de kosten van huis vesting wordt verleend van 75.per jaar, zoolang hij de woning van de ge meente blijft bewonen. De openbare school aan de Kaag. Aan de orde komt een voorstel tot op heffing van de O. L. school te Kaag. Op verzoek van den voorzitter leest de secre taris het prae-advies van B. en W. voor. Het initiatief voor deze opheffing is fei telijk uitgegaan van het College van Ged. Staten, die de aandacht hebben gevestigd op het gering aantal leerlingen dat deze school bezoekt. B. en W. hebben op 18 Sep tember j.L in de Kaag een bespreking ge had m?t de ouders van de kinderen in de buurtschap Kaag woonachtig. Op deze conferentie is het standpunt van het ge meentebestuur nader uiteengezet en werd aan de ouders gelegenheid gegeven hunne bezwaren naar voren te brengen. De bezwaren van de ouders tegen de op heffing kwamen in hoofdzaak op het vol gende neer: school, welke in de nabijheid van hunne woningen is gelegen, gehecht zijn. lo. zij zien de O. L. school niet gaarne opgeheven, omdat zij nu eenmaal aan deze 2o. zij achten den afstand naar de scholen te Abbenes te ver, vooral in het natte en gure jaargetijde wordt de afstand voor de leerlingen van de eerste twee leerjaren te bezwaarlijk geacht. 3o. een bezwaar was voorts dat bij op heffing van deze school de ouders genood zaakt worden, extra onkosten te maken voor het gebruik van het pontveer, terwijl door den verderen afstand de kinderen meer slijtage hebben aan kleeding en schoeisel. Na ampele bespreking deed het gemeen tebestuur de toezegging aan den gemeente raad te zullen voorstellen, aan de ouders, die bereid blijken te zijn in de opheffing toe te stemmen, een vergoeding te geven in den vorm van vrij abonnement voor het pontveer, alsmede vrij vervoer per autobus gedurende een viertal maanden per jaar va nde Kaag naar Abbenes. De ouders stemden hierna in de ophef fing toe. Het aantal kinderen, wier ouders voorstanders zijn voor openbaar onderwijs bedraagt ten hoogste 7, zoodat B. en W. in de opheffing geen enkel bezwaar zien. De kosten van vrij abonnement en ver voer per autobus wordt begroot op 500. welk bedrag ieder jaar minder wordt. De heer Heemskerk vraagt hoe groot het voordeel is wanneer de school wordt opgeheven. Voorzitter kan hierop geen po sitief antwoord geven, doch het voordeel is nog al aanmerkelijk, daar bij opheffing de vergoeding, aan de bijzondere scholen uit te keeren, volgens een geheel andere maatstaf wordt berekend, welke kosten dan minder kunnen zijn dan die de gemeente momenteel moet uitkeeren. De heer Clemens wijst op de onbillijk heid welke zal ontstaan wanneer de ge meente de kinderen van de O. L. school een vrij abonnement gaat geven en nog vrij vervoer per autobus gedurende 4 maanden. De kinderen, die thans de ka tholieke school te Lisse bezoeken krijgen geen vergoeding van de gemeente. Voor zitter merkt op dat deze kinderen vrijwil lig van school zijn genomen. Hadden de ouders dit niet gedaan dan had de ophef fing niet ter sprake gebracht behoeven te worden. De heer Verweij merkt op dat men de kwestie zakelijk moet bezien. Dat verschil lende ouders hun kinderen naar een an dere school hebben gezonden is geschied om principieele redenen. Dit principe bracht van zelf offers met zich mee, doch de daad die gesteld werd was een geheel vrijwillige. Wat de zaak zelf betreft is spreker niet tegen opheffing van deze school, gezien nog het feit dat B. en W. in hun prae-advies met steekhoudende argu menten komen. De vraag is echter of in de opheffing een finantieel voordeel voor de gemeente is gelegen en dan meent spr. dit te moeten betwijfelen, omdat na de wijzi ging van de Lageronderwijswet (wet Mar- chant) de uitkeering aan de bijzondere scholen geheel los is komen te staan van de vergoeding per leerling van de open bare lagere school. De secretaris merkt op dat de heer Ver weij zich in deze vergist, want de laatste wijziging in de lageronderwijswet houdt een dusdanige verstrekkende bepaling als door den heer Verweij bedoeld, niet in. De heer Heemskerk vindt dat in de op heffing wel een gemeentebelang is gele gen, doch is er niet voor aan de ouders een vrij abonnement te geven alsmede vrij vervoer. De heer van Dooren komt met een tus- schenvoorstel. Spr. is er voor het vervoer alleen te geven aan de kinderen van de twee laagste klassen. De heer Clemens is tegen de opheffing van deze school. De heer de Koning merkt op, dat de bewering van B. en W. geen steek houdt, want wanneer de kosten per leerling voor de O. L. school te Kaag 12.91 per leerling bedragen en er gaan 17 leerlingen op deze school, dan zijn de totale kosten nog geen 500.zoodat wanneer de bewering van den heer Verweij juist is, hij in de ophef fing van deze school geen voordeel ziet. De heer Verweij ziet in de opheffing van deze school meer een rijks- dan een ge meentebelang. Voorzitter merkt op dat wij ook het rijksbelang moeten dienen. De heer Heemskerk stelt voor de school op te heffen zonder toekenning van eenige vergoeding. De heer Rotteveel is er voor alleen het pontveer voor rekening der ge meente te nemen. De heer van Dooren stelt voor alle schoolgaande kinderen uit de Kaag vrij abonnement voor het pontveer te geven. De heer Clemens is van meening dat door een kleine verhooging te geven van het subsidie de pachter van het pont veer wel te vinden zal zijn om alle school gaande kinderen vrij over te zetten. De heer Heemskerk wijzigt hierna zijn voorstel in dien zin, dat aan de kinderen momenteel op de O. L. school te Kaag schoolgaande, bij opheffing van die school vrij abonnement wordt gegeven voor het pontveer. De heer Verweij stelt voor eerst over de opheffing te stemmen en daarna over dc vergoedingen. Met algemeene stemmen besluit de Raad tot opheffing van deze school. Vervolgens wordt in stemming ge bracht het voorstel van B. en W. om vrij overtocht per pont, alsmede vrij vervoer per autobus gedurende een viertal maan den. Dit voorstel wordt verworpen met 3 tegen 10 stemmen. Voor de heeren Strijk, Los en de Jong. Het voorstel van den heer Heemskerk wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. - In verband met dit besluit wordt met algemeene stemmen besloten met de ge meente Haarlemmermeer een gemeen schappelijke regeling aan te gaan inzake de toelating van meerlingen uit de Kaag op de O. L. school te Abbenes. Een vijftal reclames,- schoolgeld worden afgehandeld overeenkomstig voorstel van B. en W., terwijl de wijziging van de ge meente-begrooting na toelichting z.h.s. wordt vastgesteld, nadat nog is besloten aan het algemeen burgerlijk armbestuur een verhooging van subsidie toe te kennen van 2500. Tot de ingekomen stukken behooren oan. een drietal verzoeken van A. P. Bodaan, H. Schoo en J. M. Bijen om een tegemoet koming uit de gemeentekas als bedoeld bij art. 13 der Lageronderwijswet. B. en W. stellen den Raad voor 50% in de kosten bij te dragen. Conform het voorstel wordt be sloten. Op het verzoek van M. A. Otten om ver laging van pacht van door hem gehuurd tuinland wordt goedgunstig beschikt. De pacht wordt verlaagd tot 0.70 per R.R. In verband met de circulaire van den Minister van Sociale Zaken wordt in art. 18 van de steunregeling deze wijziging ge bracht dat de wekelijksche steun aan on georganiseerde arbeiders wordt terugge bracht van 9.op 8.50 en wel vanaf 1 October j.L Rondvraag. De heer van Dooren wijst op de brug bij de veiling, die wegens een dringende re paratie voor het rijverkeer is afgesloten. Het publiek ondervindt hiervan zeer veel last. Spr. vraagt of het niet mogelijk is, dat met meer ploegen aan de herstelling van deze brug wordt gewerkt, desnoods met drie ploegen, zoodat het verkeer weer in den korst mogelijken tijd over de brug kan geleid worden. De voorzitter zegt over weging toe. De heer Pennings vraagt of de jaarwed den van den secretaris en den gemeente ontvanger niet kunnen verlaagd worden, omreden het salaris van den burgemeester naar beneden is gegaan. Voorzitter merkt op dat de jaarwedden door Ged. Staten worden geregeld. Na verschijning van het rapport van de commissie Schouten zal wel blijken of deze wedden te hoog zijn. De heer Los wijst op de langdurige ziek te van den gemeente-opzichter. De gemeen te kan z.i. niet zonder behoorlijk toezicht, zoodat hij voorstelt in overleg te treden met de naburige gemeenten Leimuiden, Rijnsaterwoude en Woubrugge, die momen teel nog geen vaste opzichter in dienst hebben, ter bespreking van de mogelijk heid tot aanstelling van een opzichter voor gezamenlijke rekening. De heer Bontje sluit zich aan bij de woorden van den heer Los. De heer Ver weij geeft het voorstel in overweging bij B. en W. en noodigt het college uit met eventueele voorstellen te komen. Voorts informeert de heer Verweij naar de reor ganisatie bij het burgerlijk armbestuur en stelt de vraag of door de reorganisatie niet in strijd wordt gehandeld met het reglement op de burgerlijke armbesturen. Voorzitter vraagt aan den heer Bontje of deze in zijn kwaliteit van voorzitter de noodige inlichtingen wil verschaffen. De heer Bontje is hiertoe gaarne bereid en deelt mede, dat door de toevoeging van een ambtenaar aan het bestuur de aanvragen om ondersteuning zeer consciëntieus wor den onderzocht, hetgeen aan de uitkeerin- gen zeer zeker ten goede zal komen. Voorts hèeft het bestuur het recht zich door ambtenaren te doen bijstaan, zoodat geens zins in strijd met het reglement wordt ge handeld. De heer Los vraagt of de Burgemees terswoning al opgeknapt is. Of wachten B. en W. tot de nieuwe burgemeester is benoemd. Voorzitter merkt op, dat het in de bedoeling heeft gelegen om de woning in orde te brengen vóór de benoeming. Wegens andere werkzaamheden die drin gender waren, is de zaak vertraagd. Voorts merkt de heer Los nog op, dat hem uit het nazien van de gemeentereke ning is gebleken dat bijna altijd aan de zelfde ambachtslieden werkzaamheden en leveranties voor de gemeente worden op gedragen. Spr. is er voor dat een ieder zooveel mogelijk in de gelegenheid wordt gesteld om naar werken mede te dingen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. de werken zooveel mogelijk trachten uit te besteden. Dat uit de gemeenterekening is gebleken dat meestal dezelfde personen leveranties voor de gemeente hebben ge daan zegt niets, want zij waren dan de laagste geweest. De heer Los merkt op dat vele rekenin gen geen verband hielden met aanbeste ding. De heer Strijk gaat niet geheel ac- coord met het gezegde van den heer Los. Er zijn verschillende werken die zich niet leenen voor publieke aanbesteding. Als voorbeeld haalt spr. aan de brug bij de veiling. De heer Verweij is het niet eens met den heer Strijk. Ieder ambachtsman kan z.i. naar een werk inschrijven, zoodat in feite aan een ieder de gelegenheid wordt gege ven naar werken mede te dingen. Door de gunning aan zich te houden heeft de ge meente nog altijd het recht het werk al of niet aan den laagste te gunnen. De heer Strijk merkt op, dat van de uit te voeren werken dan een behoorlijke om schrijving dient te worden gemaakt, het geen onder de gegeven omstandigheden niet mogelijk is. De heer Rotteveel wijst er op, dat thans weer blijkt hoe noodig het is, dat de ge meente over flink deskundig toezicht be schikt. Aanbieding portret Burge meester Vosters. Hierna had de plechtigheid plaats van de aanbieding dooi; de familie Vosters van het geschilderde portret van wijlen onzen Burgemeester. De voorzitter leest het schrijven van Mevr. de Wed. Vosters voor en deelt mede, dat tot Mevr. de wed. Vos ters het verzoek is gericht om bij deze plechtigheid tegenwoordig te willen zijn. B. en W. stellen den Raad voor dit ge- schepk dankbaar te aanvaarden. Voorzit ter is er van overtuigd dat de Raad zeer gaarne dit portret van zijnen te vroeg weggenomen burgemeester zal willen aan vaarden om het een eereplaats te geven in de raadzaal. Dit prachtig geschilderd portret zal steeds bij onze werkzaamheden de krachtige figuur van burgemeester Vos ters voor oogen roepen, en, als straks de opvolger van Burgemeester Vosters hier zal zijn, dan zal hem dikwijls herinnerd worden aan het zeer vele werk dat hij voor de gemeente heeft verricht. Namens den Raad accepteert de voorzitter gaarne dit geschenk. Nadat het doek was weggetrokken kre gen de leden de beeltenis te zien van on- z enzoo beminden burgervader. Zeer vele leden waren diep onder den indruk bij het zien van het door den kunstschilder Bo- gaerts uit Boxtel goedgelijkend portret. Besloten werd aan de familie dank te brengen voor het geschenk. INGEZONDEN STUKKEN De Kiesvereeniging te Ter Aar. Mijnheer de Redacteur. Nogmaals verzoek ik u eenige plaats ruimte in uw veelgelezen blad; bij voor baat mijn dank. Naar aanleiding van mijn voorgaande in gezonden schrijven betreffende toestanden in de R. K. Kiesvereeniging te Ter Aar, meende ondergeteekende nogmaals de aan dacht te moeten vestigen op het volgende. In het verslag van de gehouden verga dering der Kamer-Centrale van 30 Sept. staat vermeld, dat de voorzitter der Ka mer-Centrale de gang van zaken in Ter Aar betreurt en dat den kiezer oneer is aangedaan. Nu heb ik in mijn vorig schrijven de medewerking verzocht van bestuur en le den, dat dergelijke nalatigheden voorkomen 2ullen worden, doch daar kunnen noch bestuurs- noch gewone leden iets aan doen bij de tegenwoordige gang van zaken, en wel om de volgende reden. Terstond nadat de candidaat voor den Partijraad was ingediend bij het bestuur der Kamer-Centrale, heeft de secretaris der Kamer-Centrale bericht gezonden naar het bestuur der Kiesvereeniging waarom er geen ledenvergadering was gehouden. Wel is naar aanleiding daarvan een antwoord uit Ter Aar bij den secretaris der Kamer- Centrale ingekomen, <loch bij informatie bij de bestuursleden der Kiesvereeniging bleek, dat hun van een schrijven niets be kend was. Volgens art. 10 van het Reglement moet de correspondentie gevoerd worden door den secretaris in overleg met den voorzit ter. De voorzitter heeft door het eigenmach tig optreden de secretaris en de overige bestuursleden genegeerd. De secretaris der Kamer-Centrale persoonlijk daarom ge vraagd deelde mede, dat voortaan de cor respondentie aan den secretaris zal worden gezonden. Ondergeteekende dringt er bij de overige bestuursleden ten sterkste op aan, nu zij kennis dragen van de feiten, dat zij alles in het werk zullen stellen, om de R. K. Kiesver. gezond te maken, en het vertrou wen dat in hen is geschonken zich ten alle tijde waardig te toonen. A. v. d. HOORN. Ter Aar, 4 Oct. '33. In Leiden gevestigd: M. P. M. v. d. Abeelen, Zoeterw. singel 107. M. v. Adrighem, dienstbode, Fr. v. Mierisstr. 12a. H. D. M. Antonissen, Noordeinde 50. E. J. A. G. Bakker, Haagweg 34. H. A. Bakker, Merelstr. 32. A. Barendrecht, Nieuwe Mare 3. Ph. M. Becht, Mariënpoelstr. la. I. v. d. Berg, H. Rijndijk 25. P. L. Bessem, foto graaf, Lijsterstr. 6. M. F. H. Betting, Lijsterstr. 18. D. Bins, Rembrandtstr. 2. E. G. Bisschop, Witte Singel 82. E. Blok, Rjjnsb.weg 19. B. Brobroff, Nieuw- straat 38. A. M. C. de Boer, Roodborst- straat 45. W. den Boer, 3 Octoberstraat 26 a. C. A. Boogmans en Fam., constr. teekenaar, v. d. Spieghelstraat 15. A. L. v. d. Bom, klerk N.S., Utr. Jaagpad 18. G. F. Brantsma, Aloëlaan 5. S. Brauers, dienstbode, Oude Rijn 2. E. J. Breede- velt, dienstbode, Levendaal 134 a. G. M. M. Brauers, Noordeinde 50. J. Bijl, leerares Huish. school, Rapenburg 23. M. Th. Claassen, 1.1. verpleegster, H. Rijn dijk 46. A. M. Corver, Noordeinde 50. M. Crama, dienstbode, Kruisstr. 34. T. v. Diest, klerk N.S., Morschweg 87a. J .H. Drewes, onderwijzer, Rijnsb.weg 144. J. I. Th. Dusoswa, huishoudster, P. J. Blokstr. 4. R. E. Duijl Schultz, Rapen burg 112. C. J. S. v. d. Elst( Witte Sin gel 97. J. J. E. v. d. Eist, Groenhoven- straat 8. L. Funker, dienstbode, Hoef- straat 26b. J. W. Geen jaar, los werkman, Hoogewoerd 65. J. E. Gent, H. Rijndijk 25. B. J. Gomperts, Witte singel 48. L. de Groot, Rapenburg 75. M. E. Hen zen, Nieuwe Rijn 106. H. .W Hoets, Oegstgeesterlaan 1. G. P. Hoogeveen en Fam., brood- en banketbakker, da Costa- straat 13. M. Hoogstad en Fam., bank werker, L. Rijndijk 6d. A. M. G. Hul- scher, Maresingel 32a. H. Janovsky, P. Krugerstraat 23. E. Janssen, arts, Rijns- burgerweg 54. M. I. C. P. de Jong, Oegst geesterlaan 24. Ch. Jongeneel, Schelpen kade 46. C. H. Karstens, verpleegster, Staalwjjkstr. 23. M. A. de la Rivière- Klaver, Oude Vest 103. J .de Kier, dienst bode, Hansenstr. 21. S. Ph. A. v. Krie ken, Hogerbeetsstr. 3. G. Kruger, dienst bode, Lokhorststr. 21a. H. L. Laban en Fam., Wasstr. 62. M. J. Ladage, Ter Wee- park 3. L. S. de Lange, Rapenburg 83. A. J. Leenders, kapelaan, Breestr. 139. A. v. d. Linden, Lopsenstr. 2. M. W. F. Litti, dienstbode, H. Rijndijk 28. R. Mar tin, Breestr. TOO. C. Th. E. v. d. Meer, Rapenburg 131. C. J. Nachenius, Rapen burg 131. J. V. Nauta Pieter, Witte Sin gel 97. L. Nehmelman, hulp in de huish,. K. Mare 30. G. v. Noort, Zoeterw. singel 33. E. Th. van Osch, kellner, J. de Witt- straat 44. H. Polderman, Fagelstr. 1. F. Rempt, Papengracht 11. A. de Roo de la Faille, Witte Singel 70. Wed. T. Bok-Rosier, Rijnsb.weg 31d. W. v. Rijn en Fam., officier LdH, Lammermarkt 36. B. L. Sanson, Watersteeg 3. E. J. Schouten, dienstbode, Haarlemmerstr. 20a. H. B. J. Schrama, kapelaan, Breesstr. 139. Wed. H. M. Zwaan-Segaar, L. Rijn dijk 142. R. M. A. Steinmuller, Fagel- straat 45. J. M. H. Stollenwerck, Noord einde 29. E. v. Vliet-Straathof, Nic. Beetsstr. 1. E. Straub, dienstbode, Me relstr. 42. J. S. Wagenaar, Zoeterw. sin gel 81. H. M. Weeda, Plantsoen 27. W. v. d. Werf, Lammermarkt 36. A. J. v. Willigen, Rijnsb. weg 62a. J. E. v. Wingen, gezelschapsdame, Hoogewoerd 121. J. J. v. Zodelen en Fam., bouwk. opz. teekenaar, Meerburgerstr. 4. Uit Leiden vertrokken: H. Advokaat, Alblasserdam G 138. - M. C. v. d. Akker, Zoeterwoude, Rijne- gommerstr. G 33. J. Th. N. Bakkers, Rotterdam, Groenixstr. 2. H. J. Bangert, Amsterdam, Haarlemmerhouttuinen 49. L. R. v. d. Bergh, Scheveningen, v. Dorp straat 3. P. Verhoeven-de Boer, Voor schoten, Wijngaardenlaan 9. N. den Boom, Amsterdam, Amstel 51. H. Chr. M. Linssen-Bots, Roermond, Gr. Reinald- straat 4. G .W. Broggel, Valkenburg, Valkenb.weg 155d. H. J. Buyse, Zierik- zee, Maarstr. J. G. Bijdendijk en Fam., Amersfoort, Pr. Marielaan 2. Wed. H. A. Jansen Hendriks-van Dam, Veghel. F. P. Devilee en Fam., Den Haag, Mole- naarstr. 151. J. C. v. Egmond, De Haag, Groenewegje 59. M. Jansen-v. Es, Den Haag, Paramaribostr. 26. S. P. Feeterse, Alphen aan den Rijn, Willemstr. 7. A. M. Godee, Utrecht, Westerdijk 26. P. v. Goinga en Fam., Amsterdam, Z. Am- stellaan 1451. M. A. Goossen, Gorssel, D. W. Janssen Ziekenhuis. S. S. Griet huizen, Noordgouwe A 2. J. Groot, Amsterdam, le Oosterparkstr. 179. E. B. M. Heiling, Nijmegen, Graafscheweg 12. J. Bogtstra-Hen, Amsterdam, Oosteinde 27. H. W. v. Heumen, Haarlem, Pijnboom- straat. J. W. Hoek, Wassenaar, Rijks- str. weg 703. W. S. Hölzer, Duitschland. A. E. J. Hydra, Amsterdam, Elandsstr. 34. I. Hij 11a en Fam., Lindenau. I. Jansen, Den Haag, Paramaribostr. 20. G. Dorgelo-de Jong, Haarlemmermeer, Hoofdweg 1728; J. Jongsma, Den Haag, Be- goniastr. 218. H. D. Keijzer, Voorschoten, Donklaan 18. H. Koopman. Duisburg. J. Keijzer-Korpershoek, Voorschoten, Donklaan 18. J. Kuyper, Den Haag, v. Aerssebstr. 184. A. G. C. de Laaf, Oegst- geest, Rhijng. straatweg 41a. G. de Lan ge, Eindhoven, Frankrijkstr. 46. W. de Lange en Fam., Leiderdorp, Eikenlaan 5. K. H. Lieffijn, Amsterdam, Linnaeus- straat 57. J. H. M. v. Lieshout en Fam., Den Haag, Kamperfoeliestr. 201. N. Meulblok, Den Haag, Geleenstr. 8. A. Mllek, Amsterdam, Vechtstr. 50 II. Wed. M. v. Ham-Mulder, Epe, Grooteweg E 108. M. Th. de Wilde-Neerincx, Herwen en Aerdt, Lobith. J. M. v. d. Oudendijk Pieterse, Huizen N.-H., Naarderstr. weg 190. A. W. J. Perquin, Veur, Voorburg- scheweg 89. W. F. H. Plas, Buitenland. G. J. A. v. d. Post, Voorburg, Rozen- boomlaan 29. -— A. C. Prins, Dordrecht, Koninginnestr. 4 rood. A. P. M. v. Riel, Assen, Beilerstr. 22. G. v. Santen, Val burg, Zetten Arenhorst. M. M. Schram, Rotterdam, Beukelsdijk 16. M. W. D. Schunk, Hannover, Hohenzollernstr. 17. J. Sladek, Koudekerk, Hoogewaard. A. A. Slootjes, Óegstgeest, Oranjelaan 6. J. A. Slump, Utrecht, Westerdijk 26. J. G. Smulders, Udenhout, Hooghout. A. J. A. Speekenbrink, Nieuwkoop. J. v. d. Spree en Fam., Gouda, Hoogstr. 1. A. M. Schokker-Startman, Alphen aan den Rijn, Steeksterweg 282. M. Steinhoff, Hamborn. D. Stolzenberg, Den Haag., Geleenstr. 8. G. Talamini, Vodo Cadore. G. Talamini Vodo Cadore. G. v. d. Tas, Den Haag, v. Hoogenhoucklaan 120. A. v. d. Velde, Hazerswoud,, Dorpstr. D 186. Th. A .H. Verburg, Arnhem, Lijsterstr. 14. H. A. Verhoogt, Amsterdam, Haar lemmerdijk 182. N. Vervoorn en Fam., Zoeterwoude, Reinegommerstr. G 37. P. de Vries van Heijst, Arnhem, Zijpsche weg 55a. C. Vrisekoop, Alphen aan den Rijn, Prinsenlaan 8. N. Zweep, Den Haag Fr. Hendriklaan 200. A. C. de Wekker, Amsterdam, Prinsengracht 997 hs. j! Waasd#rp en Fam., Eindhoven, Leender- weg 235a. C. Zangrando, Vodo Cadore. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! Het pasgetrouwde paartje circusartisten brengt even de hu- weiykscadcai'.v naar huis. (Der Götz)

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11