WOENSDAG 4 OCTOBER 193* DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LISSE. Begin van brand in de St. Agathakerk. - Gisteravond om 11 uur ontdekten eenige personen brand in de R. K. kerk. Bij na der onderzoek bleek, dat vermoedelijk door kortsluiting van den motor, behoo- rende bij het kerkorgel, brand was ont staan. Door middel van een tuinslang wis ten deze personen de brand te blusschen. Er was zoo goed als niets beschadigd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. 25-jarig bestaan „Arti et Religioni". Zooals reeds met een enkel woord gemeld was het Maandag 2 October 25 jaar gele den dat hier ter plaatse de chr. muziek- vereeniging „Arti et Religioni" werd op gericht. Begrijpelijk is dit feit, niet zon der meer gepasseerd. In het keurig met palmen versierde „Concordia"-gebouw werd door het bestuur aller eerst Maandagmiddag gerecipiceerd. Deze receptie mocht zich over een zeer drukke belangstelling verheugen. Door den directeur der vereeniging, den heer J. W. Smolders, die zelf tevens zijn 25-jarig jubileum als dirigent der vereeni ging herdacht, werd aaj\ het bestuur on der een toepasselijke toespraak een prach tige zilveren lauwerkrans aangeboden. Be nevens andere toezeggingen ontving de vereeniging van de zustervereeniging: de Muziekvereeniging „Wilhelmina" te Rijns burg een zilveren lauwertak. Van de tal rijke zustervereenigingen en andere moge lijke corporaties van uit onze plaats en omgeving kwamen bovendien ook vele particulieren het bestuur complimenteeren. Van dr. H. J. Lovink beschermheer der vereeniging was een telegrafische ge- lukwensch ingekomen, terwijl wij omtrent de receptie nog kunnen melden dat na mens oud-leden door den heer Joh. Ver- duijn aan het bestuur een enveloppe met inhoud werd aangeboden; terwijl ook van de burgerij nog een couvert met inhoud werd aangeboden. Kortom uit het geheel bleek dat „Arti" zich ruimschoots over de sympathie der bevolking mag verheugen. In de avonduren gaf de vereeniging in de eveneens versierde lcerkzaal der Martha- Stichting voor genoodigden en afgevaar digden van diverse vereenigingen en cor poraties, donateurs, oud-leden enz." een goed geslaagde jubileum-uitvoering, waar bij verschillende oude nummers uit het repertoire van „Arti" werden gespeeld. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij o.a. den burgemeester, den heer P. A. Co- lijn, met zijn echtgenoote. WOERDEN. Een pak slaag, dat klonk als een klok. Horlogemakersbediende zijn is nog niet alles. Een zekere J., alhier, die dit vak uit oefent, moest voor zijn baas met een klok naar een klant. De klok was gerepareerd en de bediende kreeg de boodschap mede: geen klok afgeven zonder geld te beuren. De klant was n.l. niet al te „safe". Toen J. bij het huis van H., de bewuste klant kwam, wist H.'s vrouw de klok te krijgen, zonder te betalen. Toen hedenmorgen het geld nog niet was voldaan, zou J. hem wel even gaan terughalen. Hij keerde zonder klok terug. In plaats daarvan was bij door de vrouw en een zich thuis bevindende zoon dermate afgedekt, dat hem het bloed uit neus en mond stroomde. Zijn terugweg werd door een bloedspoor aangeduid. Aangifte bij de politie volgde, die onmiddellijk een onder zoek instelde. J. had ernstig beschadigde tanden, lip pen en neus. Roodvonk. De R. K. Meisjesschool is een drietal dagen gesloten voor ontsmet ting. Wegens roodvonk zijn de aangetaste patiënten naar de barakken te Utrecht ge voerd. Raadsvacature. In de vacature Roo seboom voor het Raadlidmaatschap heeft de heer Kalsbeek bedankt, waarna de heer H. Brunt Jzn. zijn benoeming heeft aan genomen. Crisiscomité. Ten bate van het Crisis comité zal op Zaterdag 7 October a.s. een open schaalcollecte langs de huizen gehou den worden. Woerdensche Pannenfabriek. Tot di recteur van de N.V. Woerdensche Pannen- en Steenfabriek is benoemd de heer A. C. v. Beek Dzn. Tot procuratiehouder de heer A. Woudstra. Missiefilm. De bekende Missiefilm Rio Rago zal in Woerden worden vertoond in het Patronaatsgebouw op Woensdag 11 October, des avonds 7 uur. Men houde die avond vrij voor deze schit terende film. KERKNIEUWS Rector L. Smeets O.Carm. geridderd. Bij gelegenheid van zijn gouden pries terfeest is de zeereerw. pater Lambertus Smeets O. Carm., rector van het gymna sium St. Alberti te Zenderen, benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Dom. Aloysius v. d. Laar tot abt te Tegelen gekozen. Bij de Maandag gehouden verkiezing in de nieuwe abdij van Tegelen is tot abt ge kozen pater Dom. Aloysius van de Laar, geboortig uit Velddriel. FINANCIëN EN ECONOMIE WERELDHANDEL-VOLUME STIJGT WEER De economische commissie der Assem- blée heeft het rapport besproken van den Estlandschen minister van Buitenlandsche Zaken over de economische conferentie. Hierbij trok vooral de aandacht de opmer king van den rapporteur, dat langzamer hand een verbetering in den algemeenen economischen toestand geconstateerd kan worden. Volgens mededeeling van den directeur der financieele af deeling van den Volken bond, bedraagt de toeneming der indus- trieele productie vergeleken met het vo rige jaar in de Ver. Staten 70 pet., in Frankrijk 22 pet., in Duitschland 18 pet., in Canada 11 pet. en in Japan 8 pet. Voor het eerst sedert jaren is er een toeneming te constateeren van het volume van den wereldhandel, en wel met 10 pet. vergele ken met het vorige jaar. Ook wat aangaat de inschakeling van werkloozen in het ar beidsproces is een verbetering waar te ne men. Aan het einde der zitting machtigde de commissie haar voorzitter voor de eventu- eele voortzetting der economische confe rentie een crediet beschikbaar te stellen. De Italiaansche delegatie heeft heden aan de Duistche het Italiaansche memo randum overhandigd over economische hulpverleening voor de Donau-landen. Dit memorandum wordt thans door officieele Duksche instanties onderzocht. In Duit- sche kringen wordt het toegejuicht, dat Italië, evenals Duitschland, aan de Donau- landen grootere afzetmogelijkheden wil verschaffen door eenzijdige preferentie. KEERT ENGELAND TERUG NAAR DEN GOUDEN STANDAARD? De Britsche minister van Financiën, Ne ville Chamberlain, heeft op het jaarlijksch banket der bankiers van de city van Lon den verklaard, dat Groot-Brittannië ten slotte waarschijnlijk tot den gouden stan daard zal terugkeeren. De minister verklaarde, dat de Britsche export in het tijdverloop 19291932 ge daald is met de helft, n.l. met 365 mil- lioen pond sterling. Niettemin bespeurt hij in alle opzichten teekenen van onmisken- baren vooruitgang en van toenemend ver trouwen, hetgeen hij beschouwt als het begin van een blijvend herstel. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK Gisterenmiddag stond voor de Haagsche Rechtbank in hooger beroep terecht J. D. van E. G. uit Wassenaar, die bij von nis van den Haagschen Kantonrechter was veroordeeld tot een week hechtenis en wien bovendien was ontzegd de bevoegd heid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar, terzake van overtre ding van art. 22b der Motor- en Rijwiel- wet. Verd. zou op 16 Aug. j.l. op het kruis punt ThomsonlaanFahrenheitstraat te Den Haag hoogst roekeloos en- onvoorzich tig hebben gereden met zijn luxe auto, waarbij hij den motorrijder met duopassa gier de Groot uit Den Haag, die aan zijn linkerkant moest passeeren, in die mate zou hebben aangereden, dat de duoberijd ster lichamelijk letsel heeft bekomen (een hersenschudding) en in het Roode Kruis Ziekenhuis is verpleegd geworden. In deze zaak, welke den geheelen middag in beslag nam, werden zes getuigen a char ge gehoord en 10 a décharge. De getuigen verklaringen liepen eenigszins uiteen. Bo vendien werd nog verklaard, dat verd. on der den invloed van sterken drank zou hebben verkeerd, hetgeen door verdachte werd ontkend. De Officier van Justitie Mr. Hoekstra vond na het hooren van de getuigenver klaringen, de straf aan verdachte opgelegd door den kantonrechter in verband met de ernst van het feit niet te zwaar en vroeg derhalve bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. De verdediger mr. Roe per Bosch uit den Haag, pleitte vrijspraak. Vonnis 17 October a.s. BINNENLAND GEWIJZIGDE TREKKING DER STAATSLOTERIJ. Naar de „Tel." verneemt, zijn in de laatste dagen besprekingen gevoerd tus- schen den directeur van de Staatsloterij en minister Oud, voer een wijziging van de trekkingen van de Staatsloterij. Over wogen zou worden om in het vervolg loten uit te geven, welke geummerd zijn van 124.000 in plaats van 121.000, zooals momenteel het geval is. Dit zou evenwel geen uitbreiding van de Staatsloterij be- teekenen, daar 3000 loten, waarvan de nummers geheim zijn, niet uitgegeven zul len worden. Het doel van dezen maatre gel zou zijn het trekken van andere lo terijen op de Staatsloteij te belemmeren. Voorts zou men van plan zijn een wijziging aan te brengen in het trekkingsplan. Zoo als bekend is tegenwoordig tusschen iedere klasse een tusschenperiode van één week. Men zou nu overwegen de trekkingen voor de eerste vier klassen in vier achter eenvolgende weken te doen plaats vin den en tusschen de vierde en vijfde klasse vier weken in plaats van één week te la ten verloopen. Het „Volk" spreekt dit bericht pertinent tegen; er zouden geen maatregelen als ge noemd in overweging zijn, aldus heeft het blad vernomen. DE AANSTAANDE INKRIMPING VAN DEN RUNDVEESTAPEL Bezwaren van het slagersbedrijf tegen het .„plan Ruyter" De Commissie van Overleg, samenge steld uit den Nederlandschen Slagershond, den Nederlandschen R.K. Hanzebond van Slagerspatroons en den NederL Grossiers- bond voor den Vleeschhandel heeft ons een uiteenzetting gegeven van haar bezwaren tegen de plannen, welke de Crisis-Rund veecentrale heeft voorgelegd aan de regee ring ten aanzien van de wijze van oprui ming van het overtollige melkvee in den lande, door middel van welke opruiming de regeering het evenwicht in de zuivel- productie wil herstellen. Gelijk bekend, bedraagt het aantal melk koeien, dat men uit de markt wil nemen, ongeveer 210.000 stuks; men verwacht evenwel dat dit aantal veel grooter zal worden, wil de maatregel doelmatig wor den. Wordt voorloopig echter een aantal van 210.000 aangenomen, dan zal dit het Rijk te staan komen op 20 millioen gulden, als men den prijs teminste stelt op hon derd gulden per koe, gelijk door de regee ring in Juli is gedaan. Bij een en ander wordt echter aldus de commissie geen rekening gehouden met de intusschen werkelijkheid geworden waarschijnlijk heid dat de boeren als gevolg van den in uitzicht gestelden maatregel een grooteren prijs voor de melkkoeien zullen bedingen. Als doelmatige wijze van opruiming had de Crisis-Rundveecentrale zich gedacht de verwerking van de te slachten melkkoeien tot corned beaf. Deze maatregel zou een extra heffing op het vleesch van slacht- runderen in uitzicht stellen van tenminste 300 pet. boven den bestaanden accijns, het geen door het Nederlandsch slagersbedrijf beschouwd wordt als een ramp, die vrijwel vooral ten plattelande met zijn vol komen ontwrichting gelijk zou staan. Het verbruik van versch vleesch zou er zeer sterk door terugloopen. De opbrengst van de extra heffing zal noodig zijn om de kos ten van het opkoopen van de 210.000 stuks melkvee, dat niets op zal brengen en van het verwerken tot corned beaf te dekteen. Daarbij komt dat volgens de meening der commissie het Nederlandsche publiek geen corned beaf zal gebruiken, zoodat het uit blijven van slechts de geringste baten ge vreesd wordt en ook de distributie van dit product het slagersbedrijf in het minst niet schadeloos zal stellen voor het te verliezen debiet aan versch vleesch. De Commissie van Overleg uit het vleeschbedrijf had nu aan de Crisis-Rund veecentrale een voorstel doen toekomen, hetwelk naar haar meening de bezwaren zoo goed mogelijk zou ondervangen, zon der dat afbreuk gedaan zou worden aan het effect van het uit de markt nemen van melkvee voor de zuivelindustrie. Zij wilde en wenscht dit nóg, het vleeschverbruik door de ondersteunden (werkloozen enz.) verhoogen door het vleesch der op te rui men melkkoeien aan hen in verschen toe stand tegen matigen, nader vast te stellen prijs, te verstrekken. Dit zou de extra hef fing op slachtvleesch belangrijk kunnen terugbrengen, omdat bij deze wijze van aanwending van het te slachten melkvee dit toch altijd nog iets op zou brengen. Het minderwaardig vee (z.g. dunne koeien) zou dan naar den destructor kunnen worden verwezen. De samenwerkende slagersbon den zouden het overtollige melkvee moe ten afnemen van de Crisis-Rundveecentrale en voor de distributie zorg dragen. Ten einde knoeierij te voorkomen, zou dit vleesch verkocht moeten worden onder controle van de Centrale in daarvoor aan gewezen winkels, waarin geen ander vleesch verkocht mag worden. De Cisis-Rundveecentrale heeft tegen dit plan aanvankelijk als voornaamste beden king aangevoerd dat het controlestelsel niet afdoende waarborg zou zijn voor het verstrekken van het vleesch aan werkheb- benden, maar de commissie kan zich niet aan den indruk onttrekken, dat dit maar een voorwendsel is om de verwerking van het vee uitsluitend te doen geschieden door de grootvleeschwarenfabrieken. De Com missie deelde ons mede, dat er reeds in grijpende voorbereidende maatregelen voor de verwerking van het vleesch door deze fabrieken genomen zijn. Het „plan-Ruyter". Intusschen is een ander plan voorgesteld door den heer Ruyter, die dit als particu lier heeft gedaan, hoewel hij zitting heeft in de Crisis-Rundveecentrale. Dit plan be helst de aanmaak van eenheidsworst, ge hakt in blik en z.g. kortvleesch (haché- vleesch), eveneens in blik. Bij dit plan zou de geheele verwerking van het overtollige melkvee naar de groote fabrieken gaan en zou er niets voor de slagerijen overblijven, hetgeen bij het corned beaf-plan voor een klein gedeelte het geval zal zijn. De Crisis-Rundveecentrale heeft zoo deelde men ons verder mede het plan- Ruyter aangenomen en het voorgesteld aan den minister. In' beginsel komt het over een met het plan van de Commissie van Overleg (ter beschikkingstelling tegen ma tigen prijs aan werkloozen), doch het zou ettelijke millioenen guldens duurder zijn. De slagers zijn bereid by een winstmarge van 20 pet. het product te distribueeren, maar zien er heel weinig in, omdat zij niet gelooven, dat op dergelijke wy'ze geconser veerd vleesch er ook bij het publiek van werkloozen en ondersteunden in zal gaan. Men kan er ook van op aan zoo zelde men ons dat er geweldig met de blikjes gehamsterd zal worden. De Commissie wees ons tenslotte met nadruk op de schade, welke zij bij uitvoe ring van de bestaande plannen ziet, niet alleen voor het vleeschbedryf, maar ook voor het publiek, dat zich bij een dergelijke prijsstijging van versch vleesch, als hier van het gevolg zal zijn, geheel of grooten- deels van het vleeschverbruik zal afkeeren; waarmede dan tevens de verhooging van het accijns ter bestrijding van de kosten v» den maatregel ten gunste van de zui velindustrie haar uitwerking voor een groot gedeelte zal missen. Een bijkomstig, doch niet te onderschat ten bezwaar is volgens de commissie bo vendien het gevaar van een hernieuwden opbloei van het smokkelbedryf in buiten- landsch vee. VOOR HET NATIONAAL-CRISIS- COMITé. Het Nationaal-Crisis-Comité heeft zyn wintercampagne begonnen met een radio- uitzending, die gisteravond door talloozen zal zijn gevolgd; temeer, omdat er, zooals bekend, een soort prysvraag of raadsel- wedstryd aan verbonden was. Uit de radio-uitzending lichten wy hier de rede van H. K. H. Prinses Juliana. Het Nationaal-Crisis-Comité bestaat nu byna twee jaar. Het is dankbaar voor de waardeering en de medewerking, die het gevonden heeft, en dit des te meer, waar, ondanks het zich wyzigen van de omstan digheden, het voortbestaan ervan evenzeer geboden blyft. De Regeering verzoekt ons hierom, met ons werk voort te gaan. Wij staan op dit oogenblik voor den win ter, èn voor een week, waarin door het heele land voor het Crisis-Comité zal wor den ingezameld. De inkomsten van het na tionale comité waren van de oprichting, aan het eind van November 1931, tot 31 December 1932 rond 1.190.000 en over de eerste acht maanden van 1933 ƒ360.000. Daarentegen zijn over de overeenkomstige perioden de uitgaven geweest f 487.000 af gezien van een groote uitgave voor kunst mest en 346.000. De noodzaak gebiedt ons dus, u te vragen om vernieuwde hulp. Het is een terneerdrukkende gedachte, hoe weinig het Nationaal Crisis-Comité kan doen, hoe laag de uitkeeringen zyn, hoe klein nog maar de kring is waarin het werkt. Maar aan den anderen kant, ik be gon er mee het te zeggen, een gevoel van dankbaarheid komt op voor de ondervon den deelneming in ons streven. Vanuit alle kringen is men ons met zyn hulp tegemoet gekomen. Dit geschiedde in drieërlei op zicht: materieel door hen, die ons in geld of in natura hun bijdragen deden toekomen, en velen doen dit niet slechts eenmaal, maar herhaaldelijk, en soms in dien aan- trekkelijken vorm van geregeld een deel van uit arbeid verkregen inkomsten af te staan; moreel door hen, die ons door hun woord of invloed bijstonden, of het juiste licht op ons werk lieten schenen, waarby de pers veelvuldig op verdienstelyke wijze voorging; tenslotte door diegenen, die als leden of medewerkers van het nationale of de plaatselijke crisis-comité's met eigen ar beidskracht deze groote en fyne taak hiel pen uitvoeren groot en fijn, niet alleen organisatorisch, maar ook zeer zeker ideëel. Het is voor mij een voorrecht van hieruit allen, die in welken vorm ook ons werk stèunden, met warmen dank te kunnen be groeten. Een bijzonder woord hierby tot de zeer velen, die met groote volharding of bewonderenswaardige vindingrijkheid de inzamelingsweek vruchtdragend wisten, en opnieuw weten te maken. Al deze medewerkers zullen evenwel de eersten zyn, die toegeven, hoe weinig het is, dat er nog meer gedaan kan worden. De mooie impuls van saamhoorigheids- gevoel, dat den laatsten tijd algemeen bo ven komt, moge het zyne doen om dit, zoo breed mogelijk gebaseerde, werk nieuwe levenskracht te verleen en, om in menig bestaan milder omstandigheden te berei den in de plaats van zeer bezwarende. Ge hebt vernomen, hoe groot het totaal bedrag, en hoe klein de afzonderlyke be dragen, tegelijk zouden kunnen zyn. Maar hoe meer ge ons geeft, hoe meer kunnen wy doen! Onze inzamelingsactie maakt het zoo ge makkelijk, zelfs de zwakste goede voorne mens om ons financieel by te staan in da den om te zetten! Laat niemand denken, dat zyn büdrage voor ons van geen belang is. Ik eindig tenslotte met den wensch, dat gij, die luistert, dat ons Volk, met al de voldoening, die hierbij mogelijk is, terug zal kunnen zien op de nationale inzame lingsweek, tot belooning van hen, die er de omvangrijke uitvoering van verrichten en tot dankbaarheid van degenen, die het allerzwaarst lijden onder den algemeenen nood. Een mogelijkheid dien nood te ver zachten staat open. EEN GENEZING TE BEAURAING. Hernieuwd bezoek bij Marie .Witteman Het genezingsgeval by mej. Marie Wit teman te Poeldijk, die gelijk bekend op Zondag 10 September 1.1. te Beauraing plotseling het gezichtsvermogen heeft te rug gekregen, heeft sedert dien de alge- meene aandacht, zoowel van katholiek als niet-katholiek getrokken, aldus de „Res." In verband met loopende geruchten hebben wy, zoo vervolgt de „Res.", Marie Witteman, evenals op den dag harer te rugkomst uit Beauraing, in haar woning opgezocht, teneinde persoonlyk van de genezene te vernemen in hoeverre boven genoemde geruchten waarheid bevatten. En het blad vervolgt: „Marie, die bij onze komst druk aan den schoonmaak was op de bovenverdieping, moest eerst even toilet maken. Spoedig daarna zaten wij met het eenvoudige meisje in gesprek en mochten al dra uit haar mond vernemen, dat al hetgeen om trent een vermeende wederinstorting in vroegeren toestand de ronde deed louter op verzinsels berustte. Integendeel, ver klaarde ze ons, bevindt zy zich met den dag beter en opgewekter en het is of de lichtsterkte in het genezen oog steeds toe neemt. Geheel alleen gaat ze 's morgens in het donker naar de Vroegmis en ook bezocht ze weder geregeld de congregatie, welke des avonds wordt gehouden en ook daar heen begeeft zy zich in de duisternis, zon der eenige begeleiding. Daarop "hebben wy zelf de steekpoef maar eens gewaagd en haar een willekeu rig kolommetje druk aangewezen. Eenvou dig en vlotweg las Marie, zonder de min ste hapering, de enkele regels, welke in dit geval voorzeker boekdeelen spraken hardop voor." Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. De Bondsraad hield op Zondag 1 October te Utrecht een vergadering onder leiding van den bondsvoorzitter, A. van Hamers- veld. Aanwezig de Eerw. Geest. Adviseur Rector Bots en alle Bondsraadsleden.- Uit de mededeelingen van den voorzitter bleek, dat deze vergadering werd gehou den als voorbereiding van de a.s. bondsver gadering, te houden op 12 en 13 November e.k. Mededeelingen werden gedaan ovei: de herdenking van het 25-jarig bestaan van die organisatie. De herdenkingsavond wordt gehouden des Zondagsavonds in Americain Hotel, toegankelyk voor afge vaardigden, plaatsvervangers en genoodig den. Den daaropvolgenden dag zal in de Redemptoristenkerk dat feest kerkelyk worden geviqrd. Door den voorzitter werd een beschou wing gegeven over de actie van den Mid denstand inzake de wijzigingen van de win kelsluitingswet, vooral met name de slui ting op den Zondag. Het Bondsbestuur fs in deze even diligent en zal zoo noodig op nieuw ernstiger zyn houding bepalen. Een voorstel tot het voeren van een sala ris-actie, met het doel vooral een bestaans minimum voor den kantoorbediende op huwbaren leeftyd (25 jaar) te verkrygen, werd goedgekeurd, terwyl daarby werd vastgesteld om ernstig te streven naar een rechtvaardig gezinsloon (kindertoeslag). De voorstellen, betrekking hebbende op de eerstkomende acties en propaganda, mochten de goedkeuring van de vergade ring verwerven. Het rapport over de steun regeling voor de werklooze bedienden in de verschillende plaatsen werd dankbaar geaccepteerd. Hierby werd medegedeeld, dat het ter kennis is gebracht aan het be stuur van het R. K. Werkliedenverbond. De balansen van den bondspenningmees- ter werden besproken en voor zyn beheer werd hem dank gebracht. By suppletoire begrooting werden bedragen vastgesteld voor steun aan: de f iets-bede vaart der jeugdige werkloozen naar Rome; de R. K. Werkloozen-jeugdzorg, en voor dekking van de bijzondere uitgaven voor de a.s. bondsvergadering. De begrooting voor het boekjaar 1934 en een voorstel tot verhooging van de maande- lyksche premie voor de werkloozenkas verwierven de goedkeuring van de verga dering. Een uitvoerige gedachtenwisseling werd gehouden over de ingekomen voorstellen voor de bondsvergadering, welke volgens het bondsreglement eerst door den Bondsr raad moeten worden besproken. Men ver- eenigde zich met de prae-adviezen van het bondsbestuur. Van de rondvraag werd een zeer druk gebruik gemaakt. Aan het einde van de vergadering werd door het oudste bondsraadslid, den heer El- ligens, dank en hulde gebracht aan den bondsvoorzitter, die steeds op een aangena me en collegiale wyze de bondsraadsverga- deringen heeft geleid. Nu deze Raad in zijn huidige samenstelling voor het laatst by- een is en de bondsvoorzitter het volgend jaar den bond gaat verlaten, heeft hij gaarne in opdracht van den bondsraad dit dankwoord tot hem willen richten. Men den christelijken groet werd deze belangryke vergadering gesloten. STOOMVAARTBERICHTEN STCOMV. MIJ NEDERLAND. POEL,AU BRAS (uitr.) arr. 2 Oct. te Sabang. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, Rostock naar Amsterdam, pass. 3 Oct. Brunsbüttel. BRION arr. 2 Oct. van Amsterdam te Bordeaux. VAN RENSSELAER arr. 1 October van West-Indië te New oYrk. VENUS arr. 3 Oct. van Venetië te Triest. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ arr. 1 October van Batav:a te Manila. ROGGEVEEN vertr. 2 Oct. van Pert Louis (Maur.) naar Tamatave. ROTTERDAMSCnE LLOYD. KOTA BAROE (uitr.) vertr. 1 October van Bombay. KOTA TJANDI (uitr.) pass. 3 October te Sagres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. .MERIONES vertr. 30 Sept. van 03dka naar Rotterdam. PATROCLUS vertr.' 2 Oct. van Daircn naar Rotterdam. POLYDORUS arr. 2 October van Amster dam te Batavia. SARPEDON, Japan-Rotterdam arr. 1 October te Singapore. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA vertr. 29 September van eGnua naar Rotterdam. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollandOost-Azië-Lijn). OUDERKERK (thuisr.) vertr. 2 October van Tientsin WAALKERK (thuisr.) vertr. 2 October van Singapore.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7